Ceturtdiena, 02.02.2023, 03:22
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Ukrainas rietumdaļa un Odesa (19.05 – 03.06.2018) - Page 2 - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 2 no 2
  • «
  • 1
  • 2
Foruma moderators: Melnais  
Forums » Jautājumi un atbildes par citām valstīm » Atskaites par citām valstīm » Ukrainas rietumdaļa un Odesa (19.05 – 03.06.2018) (Ivana Frankovska, Strija, Truskaveca, Ļvova un Odesa)
Ukrainas rietumdaļa un Odesa (19.05 – 03.06.2018)
MelnaisDatums: Trešdiena, 11.07.2018, 10:07 | Ziņojums # 16
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Ir vēl Odesā arī vairāki vaska figūru muzeji. Vienā no tādiem arī iegājām. Ieejas biļete maksāja tīrās kapeikas. Nezinu, cik liela ir ekspozīcija Tiso kundzes vaska muzejā, jo neesmu bijis, bet šeit man ekspozīcija likās pietiekoši plaša un interesanta. Jo sevišķi tāpēc, ka šeit noteikti varat redzēt tādus eksponātus, kādus pilnīgi noteikti neredzēsiet Tiso kundzes muzejā. Ekspozīcija sākās ar populāriem ārzemju rock muzikantiem un aktieriem. Tālāk seko populārās padomju filmas, kā piemēram "Tikšanās vietu mainīt nedrīkst!".Tālāk ir pārstāvētas Odesas kriminālās autoritātes, kā piemēram "Japončika" izskatā.Blakus slavenajam "Japončikam" ne mazāk slavenā "Soņka Zelta Rociņa", tālāk kārta "Musketieriem" un karaliskās ģimenes pārstāvjiem. Nobeigumā varoņi no populārām ārzemju fantastikas filmām un multfilmām. Visā visumā bija interesanti, bet nevarētu teikt, ka biju "stāvā " sajūsmā.

Vēl nedrīkst nepieminēt slaveno Odesas tirgu "Привоз". Tā ir vēl viena no Odesas vizītkartēm un apskates objektiem.

Pievienotie faili: 0006003.jpg(35.8 Kb) · 9798111.jpg(29.3 Kb) · 3417726.jpg(75.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 11.07.2018, 10:45 | Ziņojums # 17
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Piestaigājām uz šo tirgu vairākas reizes. Iepirkām čerešņas, zemenes un vienu reizi arī jaunos kartupeļus ar dillītēm, redīsiem, tomātiem un gurķiem. Viss te maksā pietiekoši lēti. Kā varat redzēt bildēs, tad jaunie kartupeļi maksā 12 grivnas par kilogramu, lētākā 200.gramu sviesta paka tikai 19 grivnas (0,62 EUR). Lūk, Jums vispasaules sviesta cenu pieaugums, ar ko pamato sviesta cenu pieaugumu Latvijas veikalos. Tas viss ir tīrās muļķības, ar to tiek tikai maskēta mūsu veikalnieku neizsmeļamā rijība un mantrausība.

Tirgus teritorija ir milzīga. Šeit varat nopirkt pilnīgi visu, sākot no rūpniecības precēm, drēbēm, apaviem, kosmētiku, kontrabandas smēķiem un beidzot ar dārzeņiem, augļiem, piena produktiem, zivīm un gaļu. Un ticiet man, par ļoti pieņemamām un draudzīgām cenām. Un neaizmirstam, ka mēs atrodamies tirgū, kur kaulēties, ne tikai drīkst, bet ir pat vēlams. Bet, lūkojot pēc nepieciešamās preces vai mantas, neaizmirstam sargāt arī savus maciņus. Te ir Odesa, un te ir tirgus. prof

Pateicoties mūsu ceļabiedru vērtīgam ieteikumam (viņi bija pirms mums Odesā), jau laicīgi zinājām labu un kārtīgu restorānu, kur mērdēt savu izsalkumu. Restorāns saucas "Бесарабка" un tā google koordinātes ir šādas:

46.473409, 30.747479

Ļoti patīkams restorāns, ar ļoti labu, garšīgu virtuvi. Un tas viss par ļoti pieņemamām cenām. Tiku šeit par pie Ukraiņu klasikas - "Kijevas kotletes". biggrinPēc sātīgām vakariņām pienākas arī deserts, šinī gadījumā šampānietis:

Pievienotie faili: 5083526.jpg(89.9 Kb) · 2441718.jpg(79.4 Kb) · 5558430.jpg(34.3 Kb) · 2942273.jpg(33.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 11.07.2018, 11:21 | Ziņojums # 18
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Tas arī būtu viss, ko vēlētos pastāstīt par Odesu. Jābrauc pašiem un jābauda. Odesa, protams, mentāli ir diametrāli pretēja rietumukrainai. Šeit nav pieminekļu un piemiņas vietas S.Banderam un citiem mežabrāļiem. Šeit cilvēki pārsvarā runā krievu valodā, ir viņiem savs specifiskais Odesas skarbais jociņš, bet tāpat cilvēki šeit ir laipni un jauki, draudzīgi un izpalīdzīgi. Aktīvi interesējas, kā Latvija tagad jūtas Eiropas Savienībā. Bija ļoti jauki, tāpēc arī liels paldies Odesai par iespaidiem un atpūtu.Lidostā bijām ap pulksten 5:30. Interesanti tas, ka ielidošana notiek jaunajā terminālā, bet izlidošana no vecā lidostas termināļa. Abi termināli principā blakus. Kur ir fīča tā arī nesapratu. Stingrā drošības kontrole un esam nokļuvuši mazā uzgaidāmā telpā, kura domāta vietējiem lidojumiem. Kārtējā pilnīgā niecība ar vienu darbojošos kafejnīcu. Nesaprotu, kas tas ir Ukrainā, ka visās lidostās vietējiem lidojumiem ir tik kretīniskas uzgaidāmās telpas. Vai tad tiešām nevar uzbūvēt normālas telpas, ar normāliem servisiem. Vienīgais labums, ka ir pīpētava. smokBet tajā momentā kafejnīcas uztrauca maz, vairāk uztraukums bija par īso laiku starp ļotenēm. Pat pieņemot, ka viss notiek atbilstoši grafikam, tad starplaiks līdz mūsu nākošai ļotenei no Kijevas uz Rīgu bija paredzēta tika 1 stunda 20 minūtes. cranky Tas ir pa šo laiku jāpaspēj ar autobusu nokļūt no skrejceļa plača līdz lidostai. Jānokļūst starptautiskajā lidostas terminālī, jāiziet robežkontrole un drošības kontrole. Reāli bordings sākas 30 minūtes iepriekš. Papildus mums nebija savienotās biļetes. crazy Tas laiks 1 stunda un 20 minūtes ir reālais laiks kad ļotenei ir jau jābūt gaisā.

Izlidojām ar 20 minūšu kavēšanos, pie robežpārejas punktiem milzīgas rindas. Spriežot pēc pulksteņa, es saprotu, ka mēs pilnīgi noteikti esam nokavējuši savu ļoteni. shock Pie sava geita esam brīdī, kad ļotenei jau 10 minūtes jau jābūt gaisā, bet tavu brīnumu - tiekam gaidīti tieši mēs. Mēs kā pēdējie pasažieri tiekam uzņemti ļotenē un ar nelielu nokavēšanos izlidojam uz Rīgu. Viss beidzies veiksmīgi. v

Nelieli secinājumi par ceļojumiem uz Ukrainu. Dotajā brīdī tā ir ļoti pateicīga vieta ceļošanai, cilvēki ir laipni, sirsnīgi un izpalīdzīgi. Tur ir daudz jauku un skaistu vietu ko redzēt. Cenas uz transportu, naktsmītnēm, ēdamo un pirmās nepieciešamības precēm vienkārši smieklīgi mazas. Aicinu visus šo brīdi izmantot, jādomā, ka ilgu laiku tā nebūs. Pie reizes arī atbalstīsim nedaudz Ukrainas valsts ekonomiku, viņiem tik grūtā brīdī. Atbalstīsim arī ukraiņus morāli, tas viņiem ir ļoti būtiski, kad viņi zina, ka nav vieni pret Krieviju. Man personīgi ir vēlme šeit atgriezties atkal un atkal.

[END]
Pievienotie faili: 8884221.jpg(67.1 Kb) · 6865345.jpg(30.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Jautājumi un atbildes par citām valstīm » Atskaites par citām valstīm » Ukrainas rietumdaļa un Odesa (19.05 – 03.06.2018) (Ivana Frankovska, Strija, Truskaveca, Ļvova un Odesa)
  • Lappuse 2 no 2
  • «
  • 1
  • 2
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023