Otrdiena, 11.12.2018, 13:16
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Madagaskaras ceļojums - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 2
  • 1
  • 2
  • »
Foruma moderators: Melnais  
Forums » Jautājumi un atbildes par citām valstīm » Atskaites par citām valstīm » Madagaskaras ceļojums (15.10 - 14.11.2018)
Madagaskaras ceļojums
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 11.10.2018, 16:17 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Tas ilgi gaidītais brīdis ir klāt. Jau pirmdien dodos savā ceļojumā uz Madagaskaru. Par Madagaskaru man interese radās jau ļoti sen, jau agrā jaunībā pētot Pasaules atlantus. Kad 2005.gadā iznāca multene "Madagascar", tas tikai šo interesi pastiprināja. biggrin Bija liela vēlme redzēt un baudīt savām acīm lemurus, pasakaini skaistos hameleonus un baobabus. Savu sapni ilgu laiku neizdevās realizēt, jo lidmašīnas biļetes uz šo Āfrikas valsti bija nepamatoti dārgas. Tas izskaidrojams ar to, ka maz aviokompāniju lido uz Madagaskaru. Praktiski pirms tam monopols piederēja "Air Madagascar" un "Air France". Biļetes cenas tajā virzienā parasti bija ap 1200 EUR. cranky Ar brīdi, kad tajā virzienā sāka lidot arī "Turkish Airline" un "Ethiopian Airlines" situācija nedaudz uzlabojās, kā rezultātā aprīlī beidzot varēju savu sapni realizēt. Aviokompānijai "Ethiopian Airlines" bija akcija un par lidojumu maršrutā Milāna - Roma - Addis Abeba - Moroni - Nosy Be, atpakaļ izlidoju no Antananarivo - Addis Abeba - Milāna samaksāju 575,98 EUR. Lidojumi no Rīgas uz Milānu un atpakaļ ar "Air Baltic". Pie biļetēm tiku par brīvu, pirmais lidojums sanāca par "Citadeles" bankas VISA kredītkartes lietošanu, otra par sakrātiem PINS punktiem. Nācās tikai samaksāt komisijas maksu 19, 98 EUR.

Pirmo reizi lidošu ar afrikāņu aviokompāniju. Atsauksmes par etiopiešiem ir labas, lidojumiem pirmajā plecā viņi izmanto jaunās un komfortablās "Boening 787 Dreamliner" ļotenes. Toties to pašu nevar teiks par Etiopijas galveno lidostu. Kā lasīju atsauksmēs, tā, iespējams, ir vissliktākā lidosta visā Āfrikā. shock Ne par velti aviokompānija "Ethiopian Airlines" ir nākusi klajā ar solījumu, ka pavisam drīz sāksies jaunās lidostas būvniecība. Kā tas viss būs pavisam drīz zināšu. Diskomforta līmeni, lai varētu piepildīt savu sapni varu arī pieciest.

Tātad, izlidošana 15.oktobrī un pēc grafika mājās man būtu jābūt 14.novembrī. Ir uzmests iecerētais ceļojuma plāns. Cik daudz no visa ieplānotā tiks realizēts, ir zem liela jautājuma. Savu plānu nododu apspriešanai arī pārējiem ceļotājiem. Pirmā lidosta uz Madagaskaras zemes man būs Nosy Be. Tālāk plānos ir pārcelties uz lielo zemi un no Ankify doties uz Antisiranana, Sambava, Antalaha, Mahadzanga un kā pēdējais punkts ir Madagaskaras galvaspilsēta Antananarivu. No turienes man lidojums mājup. Kā rāda google map, tad kopumā būs jāpieveic aptuveni 2370 kilometru. Priekš normālas valsts tas būtu nieks, bet Madagaskarā viss ir savādāks. Ceļi un transports tur ir vienkārši briesmīgi, lai paveiktu nieka 100 kilometrus nākas braukt pat veselu dienu. shock Tāpēc, kā jau teicu, cik daudz no šī plāna man izdosies realizēt rādīs tikai laiks.

Te lasītājiem google kartē mans plānotais maršruts:

Ērtības labad ielieku arī saiti uz šo google kartīti, varat vērt vaļā un skatīties:

https://goo.gl/maps/CTSLYuhd6Y22

Atbilstoši "Wikipedia" sniegtajai informācijai tūristu skaits uz šo valsti ir niecīgs. No visiem ceļotājiem "lauvas" tiesu sastāda tieši franču tūristi.

Un tas arī būtu saprotams, kā nekā bijusī kolonija. Un te nu ir viens būtisks aspekts, tā kā tā ir bijusī franču kolonija, tad tā daļa vietējo, kura zina kādu svešvalodu runā tieši franču valodā. Angļu valoda ir ļoti reti sastopama šajā valstī. Diemžēl franču valodu nezinu, izņemot pāris vispārzināmus vārdus. Hehehehē.... nu es varēšu saprast, kā parasti jūtas mūsu austrumu kaimiņu cilvēki, kad dodas uz kādu citu valsti. Es nesaprotu viņus, viņi nesaprot mani. Jūtu būs interesanti. biggrin Bet nu ceru ka kaut kā pie "skaidrības" tikšu un viss būs kārtībā.

Jādomā, ka nekādas atskaites ceļojuma laikā nebūs. Esmu vairāk nekā pārliecināts, ka internets tur noteikti nebūs labāks (domāju būs sliktāks) kā Filipīnās. Tā kā nākamās ziņas no manis būs pēc atgriešanās Latvijā. Veiksmi Jums, un veiksmi man!
Pievienotie faili: 3162966.jpg(56.7 Kb) · 0734118.jpg(34.9 Kb)

Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.

StriķisDatums: Piektdiena, 12.10.2018, 14:30 | Ziņojums # 2
Apakšpulkvedis
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 102
Reputācija: 4
Lai izdodas!

MelnaisDatums: Ceturtdiena, 15.11.2018, 13:22 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Esmu mājās no Madagaskaras...

Āfrikas iepazīšana ir veiksmīgi noslēgusies. Esmu atgriezies mājās sveiks un vesels. Ceļojuma laikā gūti jauni neaizmirstami iespaidi. Jāatzīst, ka Madagaskara krasi atšķiras no manas mīļās Āzijas. Aptuveni 99% gadījumu nav nekādas starpības vai runājat angliski, latviski vai krieviski, saziņā tur tiek lietota malagasy un franču valoda. Šīs abas valodas ir oficiālās šīs valsts valodas. Brīžiem bija ļoti grūti, piemēram, ceļa posms 170 kilometru garumā braucot ar "Jeep" tika pievārēts 14 stundās. shock Bet, kurš teica, ka būs viegli, ceļotāji nemeklē vieglākos ceļus. Bija protams arī jauki relax brīži pludmalēs. Ceļojuma plāns tika izpildīts par visiem 100%. Pabiju visās vietās, kurās biju plānojis pabūt. Redzēju lemurus, hameleonus, bruņurupučus un baobabus. Visā visumā bija jauki, bet vai tuvākā laikā es vēlos atkal Āfriku ir liels jautājums. To es sapratīšu pēc kāda brīža, kad viss tiks pārdomāts. Mājās kā suvenīrus atvedu vairāk nekā 4 kg saulainos un sulīgos mango. Trāpījos tieši mango sezonā tur. Tagad neliela atpūta un tad jau arī ķeršos klāt pie ceļojuma atskaites rakstīšanas.

Pievienotie faili: 5300999.jpg(40.6 Kb)

Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.

StriķisDatums: Piektdiena, 16.11.2018, 00:04 | Ziņojums # 4
Apakšpulkvedis
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 102
Reputācija: 4
Quote Melnais ()
tad jau arī ķeršos klāt pie ceļojuma atskaites rakstīšanas

Gaidu ar nepacietību!

MelnaisDatums: Otrdiena, 20.11.2018, 13:56 | Ziņojums # 5
Ģenerālisimuss
Latvija ir ievadīta otrajā 100, esmu nedaudz atpūties, paveicis primāros darbus, un esmu gatavs sākt rakstīt atskaiti par piedzīvoto un redzēto Madagaskarā.

Bija pienācis tik ilgi gaidītais brīdis - 15.oktobris, laiks doties uz lidostu. Somu kārtošana šoreiz bija pavisam elementāra, tikai rokas bagāža. Pāris šorti, pāris t-krekli, tablete un vēl daži sīkumi, kopā sanāca aptuveni 7 kg smaga soma. Pirmais lidojums Rīga - Milāna ar mūsu pašu "Air Baltic", izlidošana 7:30. Uz tik agru izlidošanas laiku nekāds sabiedriskais transports mani līdz lidostai nogādāt nespēj, tāpēc dēls ar automašīnu nogādāja mani līdz lidostai. Lidostā biju jau 6:00, domāju būs gana laika, lai paspētu sākt garlaikoties. Nekā nebija, uz rīta reisiem bija pulka daudz cilvēku. shock Kamēr izgāju drošības kontroli, bija palicis pavisam maz laika līdz brīdim, kad jākāpj iekšā ļotenē. Tik vien kā paspēju vēl uzvilkt pēdējo kāro dūmu Latvijā. Tad jau arī "bording time" ir klāt. Lidojums ar jauno "Airbus 220-300" ļotenīti līdz Milānai ērts un komfortabls. Atbilstoši grafikam esam ieradušies Milānā. Vietējais laiks ir 9:15. Līdz nākamai ļotenei ir ļoti ilgs laiks, rupji runājot 12 stundas. Tāpēc jau laicīgi biju ieplānojis arī Milānas apskati.

Laicīgi internetā biju iegādājies transfēra biļetes no Milānas lidostas uz Centrālo dzelzceļa staciju. Izmantoju kompānijas "Terravision" sniegto servisu. Biļete abiem braucieniem izmaksāja 14 EUR. Brauciens no lidostas aizņem aptuveni 1 stundu, un esmu pie Milānas centrālās dzelzceļa stacijas. Laika apstākļi mani lutina, spīd saule, un gaisa temperatūra ir ap +200. Dzelzceļa stacijas ēka - liela, skaista un iespaidīga.

Tikai visu šo skatu maitā visādi pakistāniešu, sīriešu un citu tautību bēgļi, kuri tur apgrozās kuplā pulkā. Turpat guļ, ēd, čurā un veic savus reliģiskos rituālus. Piesienas garāmgājējiem, mēģina "iesmērēt" visādas lētas ķīniešu preces un vienkārši diedelē naudu. Pie manis gan pienāca tikai viens no viņiem ar nolūku pārdot nekam nelietojamus "selfie stick" un "power bank". Tas arī bija vienīgais drosmīgais. Esmu novērojis, ka arī Āzijā visādi diedelnieki un helperi pie manis nāk klāt daudz retāk nekā pie citiem. Viņi ir diezgan labi psihologi, prot izvēlēties savu potenciālo upuri. Man atliek tikai paskatīties uz viņiem, kad viņi saprot, ka šī saruna būs neparko, tīrā laika tērēšana. biggrin Kaut kas tik tiešām ir aizgājis galīgi greizi ar to bēgļu uzņemšanu. Nevēlos to visu pieredzēt un redzēt Rīgā. prof

Bet nu labi, neesmu braucis šeit uz bēgļiem skatīties. Esmu pirmo reizi Milānā, un ir liela vēlme apskatīt slaveno "La Scala", Viktora Emanuela II galeriju ar visiem brendu veikaliem un iespaidīgo Milānas katedrāli. Tas viss atrodas samērā kompakti un ne pārāk tālu no dzelzceļa stacijas. Ejot ar kājām aptuveni 2,5 km, tīrais sīkums. Tā arī lūkojoties telefona GPS, dodos uz savu pirmo apskates objektu. Pa ceļam manu uzmanību piesaista Milānas tramvajs. Nu ļoti seni tramvaji tur kursē... hehehehehe, bet nu, labi saglabāti un uzturēti. Varētu pat teikt piedod zināmu šarmu Milānai.

Tā arī nekur nesteidzoties, lēnā galā biju ticis līdz slavenai "La Scala". Ja godīgi biju gaidījis ko vairāk, tāda necila ēka. Iekšā viss esot savādāk, daudz iespaidīgāk. Bet nu no ārienes nekā diža. Iekšā netiku, jo visa mana bagāža bija man līdzi. Bet nu jebkurā gadījumā bija jauki - šo pasaulslaveno vietu apmeklēt.

Tālāk jau pastaiga pa slaveno Viktora Emanuela II galeriju. Pilns ar "Versace", "Prada" un citiem slavenu brendu veikaliem. Iespaidīga galerija. Bet par cik pret brendiem esmu vienaldzīgs veikalos iekšā negāju.

Ieskatam neliels video:

Tālāk ceļš ved uz turpat esošo Milānas katedrāli. Katedrāle uz manīm atstāja patīkamu iespaidu. Varena, skaista gotikas stilā celta celtne. Vienkārši brīnišķīgi. Laukumā pretim katedrālei daudz cilvēku, pilns laukums. Šī bija vieta, kura manā īsajā apmeklējuma laikā patika visvairāk. Par nožēlu katedrālē iekšā netiku. Pirmkārt bija samērā gara apmeklētāju rinda, otrkārt man līdz bija visa mana bagāža - bet tur stingrā drošības kontrole. Jāiet cauri drošības vārtiem. Nekas, atstāsim to uz nākamo reizi.

Tā arī visu ko biju plānojis apskatīt Milānā biju paveicis. Laiks doties atpakaļ uz dzelzceļa staciju. Laiks vēl bija, bet staigāt apkārt, kad rokās ir soma, kaut arī ne pārāk smaga, tomēr nav ērti. Tāpēc lēnā garā arī sāku ceļu atpakaļ. Pie stacijas iegāju vienā ķīniešu ēstuvē uzēst pusdienas. Par cik vēl bija gana laika iegāju arī vietējā veikalā iegādājos sev dažus aliņus. Vienu aliņu izdzeršanai parkā pretim dzelzceļa stacijai un pārīti "Peroni" aliņus pakavēt laiku lidostā. Izbrīnīja aliņa cena. shock Pateicoties mūsu deputātiem Latvijā alus maksā tikpat cik Itālijā. Lielais "Peroni" (0,620 ml) maksāja 1, 05 EUR, tas ir bez atlaidēm un akcijām. Neviļus uzdevu sev jautājumu: "Vai dzīves līmenis Latvijā ir izlīdzinājies, vai vismaz pietuvojies Itālijas dzīves līmenim un algām?". Atbilde nebija ilgi jādomā, tāpat viss skaidrs, bet nu tā dīvaini sanāk. crazy

Tā arī mierīgā garā, nekur nesteidzoties, baudot jauko saulaino dienu, izmutēju savu aliņu. Bija labs un gards. Tad ar paveikta darba sajūtu devos uz autobusu, lai dotos atpakaļ uz lidostu. Pēc stundas jau biju lidostā. Vēl bija pietiekoši laika, lai turpinātu baudīt itāļu aliņu. Ērti iekārtojos lidostas ēkas ārpusē, svaigā gaisā. Varēju netraucēti ne tikai baudīt aliņu, bet arī pie nepieciešamības uzvilkt kādu kāru dūmu. smok

Te bildē varat redzēt manu bagāžu, aliņu un ziemas jaku, kura tur nebija nepieciešama. Tā bija visa mana mantība dodoties uz Āfriku.

Pievienotie faili: 1302958.jpg(110.9 Kb) · 4161526.jpg(161.6 Kb) · 4730541.jpg(139.9 Kb) · 5547777.jpg(123.1 Kb)

MelnaisDatums: Otrdiena, 20.11.2018, 17:19 | Ziņojums # 6
Ģenerālisimuss
Tad jau arī laiks čekoties lidojumam, iziet drošības kontroli un gaidīt manu āfrikāņu aviokompāniju "Ethiopian Airlines". Nez kāds būs lidojums un serviss? Nekad iepriekš āfrikāņi mani nebija vizinājuši. Pavisam drīz es to zināšu.

Tā arī bija pienācis laiks doties uz aviokompānijas "Ethiopian Airlines" bortu. Jāatzīst, ka nekādu pretenziju pret šo aviokompāniju nav. Lidojums maršrutā Milāna - Roma - Adisabeba ar jaunu "Boeing 787 Dreamliner" tipa ļoteni. Par servisu sūdzēties nevar, nekas ekskluzīvs, bet normas robežās. Barot baroja, pēc izvēles arī alus, vinčuks vai kas stiprāks. Tādā veidā tiku notestēt arī etiopiešu alu. Āfrikāņu aliņam nebija nekādas vainas. Šī aviokompānija prezentē un cenšas būt par Āfrikas lielāko aviopārvadātāju. Jāatzīst, ka tas izdodas.

Milānā ļotene bija piepildīta aptuveni par 1/3. Kad nolaidāmies Romā - sakāpa praktiski pilna ļotene. Tad jau arī vakariņas, pirms miega alkodrinks, un varēju likties uz auss. booze Jutās neliels sagurums. Gulēju labi, pamodos tieši uz brokastu laiku. Lidojums no Romas līdz Adisabebai ir 6 stundu garumā. Var teikt tīrais sīkums. Atbilstoši grafikam arī nolaižamies Adisabebas lidostā.

Par šo lidostu biju dzirdējis "šausmu" stāstus, esot vissliktākā lidosta visā Āfrikā. crazy Par cik nākamā ļotene uz Nosy Be pēc 2 stundām, tad paliku uzreiz izlidošanas zonā. Tur nu var piekrist šo "šausmu" stāstu stāstītājiem. Nav pilnīgi nekāda servisa, nav smēķēšanas istabas, nav nekādas iespējas nopirkt pat vienkāršu ūdens pudeli, tualetes drausmīgas. Informācijas stendos informācija kļūdaina, pajautāt īsti nav kam. shock Kā vienīgais pluss bija iespēja pieslēgties pie bezmaksas WiFi. Bija viņš drausmīgi lēns, bet nu tomēr bija. Tā arī nomocīju šo pusotru stundu un varēju doties uz nākamo ļoteni. Brīnos, ka pie visa šī haosa ļotenes lidoja precīzi pēc grafika. Tā tas bija uz visiem reisiem ar kuriem lidoju. Nezinu, varbūt man tikai noveicās.

Uzreiz gan vēlos pateikt, ka atpakaļ ceļā pavadīju laiku arī pirms izlidošanas zālē, tas ir pirms pēdējās drošības kontroles pirms dodieties uz ļoteni. Tur situācija ir daudz labāka, es pat teiktu ļoti laba. Ir smēķēšanas telpa, daudz "Duty Free" veikalu par ļoti demokrātiskām cenām, normālas tualetes, ēstuves un restorāni.

Ļotene lidojumam uz Nosy Be piepildīta par 2/3. Man trāpījās sēdēt vienam pa 3 vietām. Tas tieši tas ko dakteris izrakstījis, izgūlos pa visām 3 vietām un laidos miegā. Lidojums aptuveni 6 stundu garumā, ar nosēšanos Komoru salās. Nogulēju praktiski visu lidojumu, pat nepamanīju vai nosēdāmies Komoru salās vai nē. biggrin Pamodos īsi pirms nosēšanās Nosy Be. Paspēju pat nobildēt salu no "putna" lidojuma.

Pēc neilga brīža jau esam nosēdušies Nosy Be lidostā. Pie ļotenes tiek piedzīts traps un varu beidzot ieelpot karsto, sauso Madagaskaras gaisu. Ir atšķirības starp Āzijas un Āfrikas gaisu. Ja Āzijā gaiss ir karsts un mitrs, tad šeit karsts un sauss, tas neskatoties uz to, ka Indijas okeāns ir blakus. Lidosta maziņa, nekāda servisa nav. Līdz lidostas ēkai jāiet ar savām kājām. Tas pat ir jauki, patīk man šīs mazās lidostas. Savācu savu rokas bagāžu un dodos uz lidostas ēku.

Pievienotie faili: 6992098.jpg(36.3 Kb) · 3468841.jpg(83.0 Kb) · 0614698.jpg(80.8 Kb) · 7108972.jpg(142.1 Kb)

MelnaisDatums: Piektdiena, 23.11.2018, 16:06 | Ziņojums # 7
Ģenerālisimuss
Lidostas ēka maziņa, tikko esi iekšā, sākas imigrācijas procedūras. Visiem pārējiem pasažieriem jau uz rokas bija aizpildītas imigrācijas kartiņas. Acīm redzot viņas izdalīja ļotenē, bet es šo svarīgo brīdi nogulēju. biggrin Nav liela bēda, imigrācijas formu var saņemt uz vietas. Par laimi, imigrācijas kartiņā ailītēs bez franču valodas ir arī angļu valoda. Nekādas lielās problēmas viņu aizpildīt neradās. Izlikšu šo kartīti potenciālajiem ceļotājiem, lai ir gatavi ierakstīt nepieciešamo informāciju.

Visā visumā tur ir vairāki galdiņi, pie katra tiek veikta sava procedūra. Viss pasākums norisinās "mērkaķa" ātrumā. Aizpildi kartiņu, samaksā 35 EUR par 30 dienu vīzu, saņem vīzu pasē un "Welcome to Madagascar". Ir iespēja maksāt arī ar kredītkarti. Viss tas pasākums neaizņēma vairāk par 10 minūtēm. Nav nekādu lieku jautājumu, kāpēc esi ieradies, nav jāuzrāda atpakaļceļa biļete. Tu maksā un pretī saņem vīzu. Viss vienkārši un saprotami.

Tāda izskatās Madagaskaras vīza:

Madagaskara ir ceturtā lielākā sala pasaulē. Kā apgalvo viņi paši, tad viņi ir indonēziešu, indiešu un āfrikāņu sajaukums. Es pievienojos šim jau pietiekoši "nodrāztajam" teicienam: "Ko tik neizdomāsi, lai tevi nesauktu par nēģeri!". biggrin Domāju, ka malgaši (malagasy) tie paši nēģeri vien ir. Jāatzīst, ka nedaudz vēlāk, kad man bija iespēja paviesoties vietējos kapusvētkos, un paskatoties viņu tradīcijas par savām domām sāku šaubīties - iespējams, ka viņiem tomēr ir taisnība. Bet par to vēlāk. Iedzīvotāju ir krietni vairāk nekā 24 miljoni. Etniskais sastāvs dalās 18 lielos etnosos (ir vēl arī daudzi mazāki etnosi). Katram no šiem etnosiem ir sava kultūra un tradīcijas. Madagaskarā ir 2 valsts valodas - malagasy un franču. Aptuveni 1/3 runā malagasy un franču valodās. Man tas bija liels pārbaudījums, jo 99% gadījumu bija pilnīgi vienalga kādā valodā es runāju - angļu, latviešu, krievu. Mani tāpat nesaprata. crazy Palīgā nāca lielais brālis "google translate" izskatā manā telefonā.

Franču koloniālie laiki beidzās 1960.gadā. Nedaudz vēlāk 1975. gadā prezidents Didjē Ratsiraka nodibināja sociālistiski orientētu Madagaskaras Demokrātisko Republiku un pilnībā sarāva attiecības ar Franciju. Nedaudz vēlāk savu ietekmi un sociālistisko režīmu šeit centās stiprināt arī PSRS, bet nebija ilgi jāgaida, kad finanšu palīdzība no PSRS izsīka, un beidz pastāvēt arī pati PSRS. Tālākā attīstības gaitā tika piedzīvoti arī militārie apvērsumi. Viss tas kopumā uz iedzīvotāju labklājību un ekonomiku atstāja bēdīgu iespaidu. Valsts pat nokļuva Starptautiskā izolācijā, tai skaitā no Āfrikas Savienības valstu puses. Tagad ir atjaunota konstitucionālā iekārta. Brīdī kad uzturējos šeit notika valsts prezidenta vēlēšanu pirmā kārta.

Naudas vienība ariari. Pēc koloniālo laiku beigām Madagaskarā tika lietota naudas vienība, kuru sauca par Madagaskaras franku (MGA). Tālāk notika naudas nosaukuma evolūcija, banknotes nosaukumos sāka izmanto nosaukumu ariari. 1 ariari vērtība bija 5 franki. Sākumā uz banknotēm ar lieliem burtiem drukāja Madagaskaras franka nosaukumu un nominālu, bet ar maziem burtiem ariari nosaukumu un nominālu. Pēc 2003.gada uz banknotēm jau nosaukumus jau drukāja otrādāk - ar lieliem burtiem ariari, ar maziem MGA. Jau 2005.gadā tika izlaistas jaunās banknotes, kuru nosaukumā ir tikai ariari. Te nu ir pavisam interesanti. Joprojām tirgos un ēstuvēs cenrādis bieži tiek izlikts vecajā naudā. Ja Jums liekas, ka cena ir neadekvāti augsta, tad visticamāk Jūs redzat cenu vēl vecajos MGA. Vienmēr precizējiet pie pārdevēja, kādā naudā ir izlikta cena. Pilnīgs murgs, naudas reforma jau ir veikta ļoti sen, pircējiem uz rokas jau sen kā vairs naudas vienību MGA, bet cenas vēl joprojām tiek izliktas MGA. cranky Man tā palika kā liela mīkla, tā arī nesapratu kur ir fīča.

Naudas kurss: mainot skaidrā naudā par 1EUR = 3800 ariari, lielajās pilsētās ir arī ATM un pat dažos lielveikalos ir iespējams norēķināties ar karti. Skaidras naudas noņemšanai no ATM tika izmantotas "Revolut" un "N26" kartes. Maiņas kurss par 1 EUR sanāca nedaudz virs 4000 ariari. up Ar "Revolut" karti problēmu vispār nekādu, varēju izņemt naudu un norēķināties lielveikalā. Ar "N26" bija problēmas. Nevarēju samaksāt nevienā lielveikalā, naudu no ATM izdevās noņemt naudu tikai vienā bankas tīklā. Bet nu svarīgi, ka izdevās. Nekādas papildu maksas par naudas noņemšanu no ATM vietējās bankas neņem. Maksimums, ko varat noņemt vienā reizē, ir 800 000 ariari. Tas ir 40 banknotes viņu lielākajā nominālā - 20 000. Bankomāts vienkārši nespēj izdot vairāk par 40 banknotēm vienā paņēmienā. Dažreiz var būt tā, ka bankomātā ir beigušās 20 000 ariari banknotes, tad nākamais nomināls ir 10 000. Attiecīgi maksimums ir 400 000 ariari.

Kā redzam pēc attēla, tad nekādi maki eiropiešu izpratnē šeit neder. Naudas glabāšanai nepieciešams kārtīgs maiss. biggrin

Ja Taizemē mēs tiekam dēvēti par "farang", tad šeit baltie tūristi vietējā valodā tiek saukti par "vazaha". Ar nav slikti. tongue
Pievienotie faili: 6440062.jpg(94.1 Kb) · 7017552.jpg(98.0 Kb) · 0817586.jpg(84.1 Kb) · 1601163.jpg(76.7 Kb)

MelnaisDatums: Sestdiena, 24.11.2018, 13:46 | Ziņojums # 8
Ģenerālisimuss
Nosy Be

Izeju no lidostas ēkas un kāri uzvelku pirmo dūmu uz Madagaskaras zemes. smok Kā nekā pēdējais smēķis bija Milānā. Laiks lūkot, kur var samainīt naudu un atrast transportu uz salas administratīvo centru Hell Ville. Ar transportu problēmu nekādu, momentā bariņš taksistu apkārt un piedāvā savus pakalpojumus. Ar naudas maiņu grūtāk, nav maiņas punktu un ATM. Viens no taksistiem atveda man vietējo naudas mijēju, no kura arī iemainīju pirmos ariari. Tad kolektīvi ar 2 citiem ceļotājiem paņēmām uz visiem vienu taksi. Kopā par braucienu samaksājām 30 000 ariari. Tas sanāk no cilvēka 10 000 ariari. Brauciens līdz salas administratīvajam centram aptuveni 10 km. Biju rezervējis sev pirmo nakti viesnīcā Hell Ville, zināju, ka būšu saguris un diez vai pirmo nakti došos uz pludmali. Rezervēšanai izmantoju jau labi zināmo servisu "booking.com". Viesnīcas nosaukums "Home Sakalava", par istabu samaksāju 18 EUR. Viesnīca sakarīga ar ļoti draudzīgu un izpalīdzīgu personālu. Ātri iekārtojos viesnīcā un devos meklēt kur beidzot var normāli paēst vakariņas. Ar to pārākās problēmas nerodas, te ir daudz franču restorānu par ļoti sakarīgām cenām. Ātri paēdu, iegāju veikalā iegādāties pirmos 3 vietējos aliņus ar kuriem pamieloties pirms doties čučēt. Tas bija slavenākais un labākais Madagaskaras alu - THB (Three Horse Beer), tilpums pudelē 0,650 ml. Veikalā maksā (kā nu kurā) zem 1 EUR. Starp citu tukšo pudeli var arī nodot atpakaļ - pretī saņemot 650 ariari. Man spēka pietika viesnīcas dārzā tikt galā ar 2 aliņiem, kad bija atnācis neciešams nogurums. Laiks doties pie miera.

Tāds vizuāli izskatās THB alus:

Rīt došanās uz Ambatoloaka un Madirokely pludmalēm. Vispār Nosy Be (tulkojumā Lielā sala) ir galvenais tūristu virziens Madagaskarā. Te ierodas "lauvas" tiesa no visiem tūristiem. Un 95% tūristi šeit un apkārtējās salās arī pavada visu savu atvaļinājumu nekur tālāk nedodamies. crazy Šī ir tā ļoti retā vieta Madagaskarā, kur ir zināma civilizācija un serviss. Ir atrodami franču restorāni, ATM, pludmales, un te arī atrodas zināmākais no bāriem "Le Taxi Be". Bet tas viss mani gaida rīt. Tagad uz čuču muižu.

No rīta mostos labi izgulējies. Laiks doties uz pludmalēm, bet vispirms jāapmeklē vietējais lielveikals. Saucas viņš "Shampion". Mūsu izpratnē tāda lielāka lauku bodīte vien ir, bet pirmās nepieciešamības preces ir nopērkamas. Nopirku šajā bodītē arī vietējo "Dzama" rumu, gaišo un tumšo. Pudele 0,7 ruma veikalā maksā aptuveni 2 EUR. Ir arī krietni lētāki rumi, plastmasas pudelēs, bet šo variantu neapskatījām. Uzreiz varu pateikt, ka rums izcili labs. booze Nekādu paģiru nākamajā dienā nav. Vedu mājās savai kolekcijai.

Nu un ja jau ir rums, tad nepieciešams arī kaut ko piekost klāt. Nu kas var būt gardāks un labāks pie ruma kā svaigi, saulaini un saldi mango. Tieši mango sezona sākusies. Ar tādu mērķi aizstaigāju līdz tirgum. Tur pilns ar mango. Nopirku 1 kg par 4000 ariari. Tie bija dārgākie mango kādus pirku Madagaskarā. Nosy Be, par cik tas ir tūrisma centrs, viss ir nedaudz dārgāks kā pārējā Madagaskarā. Vislētākos mangučus pirku uz ceļa, kad mūsu mikriņam bija iestājies "mīkstais" un nācās gaidīt kamēr atvedīs jaunu riteni. Tur manguči maksāja 1000 ariari par kilogramu. thumb Kad iegādājos mangučus mājup vešanai, cena bija 3000 ariari par kilogramu.

Tā tirgo mango, bilde gan nav no Nosy Be, bet no Ankify, ..... bet būtību tas nemaina. Tieši tādos pašos daudzumos manguči ir pieejami arī Hell Ville.

Daudz manguču, ir pilnīga pārliecība ka pilnīgi noteikti nepietrūks. biggrin

Tad nu esmu arī gatavs doties uz savām pludmalēm. Paņemu taksi no hoteļa līdz savam rezervētam hotelim. Tas ir vairāk nekā 10 km, par to nākas šķirties no 30 000 ariari. Neko darīt, nav man laika meklēt līdzbraucējus.
Pievienotie faili: 5130369.jpg(43.8 Kb) · 4364744.jpg(42.3 Kb) · 5569834.jpg(41.0 Kb) · 1814507.jpg(74.0 Kb)

MelnaisDatums: Otrdiena, 27.11.2018, 11:27 | Ziņojums # 9
Ģenerālisimuss
Nosy Be pludmalēs esmu plānojis pavadīt 3 naktis, pietiks plezīra ar 3 naktīm. Biju jau sameklējis un rezervējis šīm 3 naktīm izmantojot "booking.com" sniegto servisu hoteli "Hotel La Caravelle". Pa nakti nācās šķirties no 20 EUR. Katram viesim sava divstāvu mājiņa. Otrā stāvā guļamistaba ar ventilatoru, pirmajā stāvā dušas un poda māja, vēl viena gulta, krēsli un galds. Katrai mājiņai priekšā veranda ar galdiņu un krēsliem. Pavisam tuvu ir Ambatoloakas un Madirokely pludmales, pāris minūšu gājiens ar kājām. Ļoti ērti. Patika šis hotelis. thumb

Tāda izskatījās guļamistaba:

Ātri nometu savas mantiņas, uzvilku peldšortus un esmu gatavs doties pludmales lūkoties:

Plumales Nosy Be labas. Bet tikai labas, neteikšu, ka tās ir izcilas. Tikai dēļ pludmalēm tādu gabalu nav vērts lidot, Filipīnās ir daudz labākas un jaukākas pludmales. Šeit ir labas, smalkas, baltas smiltiņas, nav tālu jābrien iekšā, lai sasniegtu normālu dziļumu. Ūdens tīrs, pludmales zona tīra. Apkārtējie hoteļi un ēstuves rūpējas par kārtību un tīrību, visi netīrumi, plastmasas maisiņi un citi mēsli tiek regulāri novākti no pludmales zonas. Vārdu sakot atpūsties var. Tā arī metos baudīt saules un ūdens priekus.

Ieskatam neliels video klips:

Pievienotie faili: 7271556.jpg(41.8 Kb) · 5150904.jpg(136.6 Kb) · 1859427.jpg(43.3 Kb) · 8289690.jpg(46.0 Kb)

MelnaisDatums: Otrdiena, 27.11.2018, 11:50 | Ziņojums # 10
Ģenerālisimuss
Saules prieki man beidzās ar ādas maiņu. Principā es neesmu ļoti jūtīgs pret saules apdegumiem, ir zināms rūdījums daudz ceļojot pa Āzijas valstīm. Te tā saule izrādījās krietni viltīgāka. Pietika ar vienu dienu, kad mana āda bija kārtīgi "uzcepusies". crazy Piebildīšu, ka visādus pret iedeguma krēmus principā nelietoju. Nācās ātri meklēt ar ko iesmērēties. Ideāli, ka tur pat no pludmales tirgotājiem, kuri tur ir kuplā skaitā, varēja nopirkt Ilang Ilang eļļu par 1 EUR pudelītē. Ideāli līdzēja.

Baudot saules un ūdens peldes ir iespēja pavērot vietējos zvejniekus, kad viņi atgriežas pēcpusdienā mājās no zvejas. Jau kādu brīdi iepriekš krastā salasās sievietes, kuras gaida šīs laivas. Kad laivas ir piestājušas viņas teciņiem pie laivas un skatās noķerto lomu. Parasti turpat pie laivām arī viss loms tiek izpārdots. Lielākās zivis parasti aiziet uz ēstuvēm un bāriem, mazākās nabadzīgākās tautas slāņa vēderos. Ir iespēja tikt pie svaigām zivīm arī pašam. Var nest šo zivi uz tuvējām ēstuvēm, kur pa mazu naudiņu zivtiņu notīrīs un pagatavos atbilstoši Jūsu vēlmēm, vai ja pašiem ir viesnīca vai mājoklis ar virtuvi - tad varat arī paši izvērsties un vingrināties pavārmākslas gudrībās. icecream

Es gan no šī pasākuma atturējos. Gāju pie visa gatava. Pie pludmales ir daudz dažādu ēstuvju. Visādām gaumēm un maku biezumiem. Varat ēst, malkot aliņu un vērot kā skalojas viļņi. Vienu dienu pamielojos ar gardām garnelītēm. Tas milzīgais šķīvis, rīsi un aliņš izmaksāja nieka 20 000 ariari. Vienkārši lieliski. thumb

Citu dienu sev izvēlējos svaigu zivtiņu. Atnesa vairākas, ar izvēles tiesībām. Vienu no viņām arī izvēlējos.

Pievienotie faili: 8448698.jpg(103.2 Kb) · 2158142.jpg(70.0 Kb) · 4207036.jpg(134.0 Kb) · 4936223.jpg(58.6 Kb)

MelnaisDatums: Otrdiena, 27.11.2018, 14:48 | Ziņojums # 11
Ģenerālisimuss
Pēc neilga laika zivtiņa jau bija sagatavota ēšanai un pasniegta baudīšanai.

Nu ko lai saka, kopā ar vēsu alu, rīsiem, tomātu salātiem, svaigā gaisā - tas viss bija nu dikti lieliski un gardi. Pirmajā brīdī domāju, ka nevarēšu tik galā ar lielo zivi, bet nu viņa bija tik garšīga...... mhmhmhmhmh. Iepeldēja manā vēderā tikai tā. Tas nu bija viss kas palika pāri no viņas:

Kopā par visu nācās šķirties no 30 000 ariari. Arī pietiekoši lēti par šāda veida delikatesēm.

Ja dienas plāns ir elementārs, tā ir pludmale, tad vakarā šeit atveras daudzi franču restorāni. Vairākos no viņiem ir arī dzīvā mūzika. Dzīvā leģenda šeit ir bārs "Le taxi be". Te spēlē dzīvā mūzika. Un te vienmēr ir pilns ar cilvēkiem. 90% franču publikas, nedaudz itāļu. Laba vieta kur pavadīt vakarus pirms gulēt iešanas. Visus trīs vakarus tas man bija obligātais apmeklējums. Alus šeit maksā 6000 ariari par lielo pudeli THB. Repertuārs par 90% ir franču dziesmas. Kāda "kotlete" tiek arī itāļiem. Piemēram tika izpildīta itāļu komunistu (pretošanās kustības) partizānu dziesma "Bella Ciao", kura bija ļoti populāra pēc kara periodā līdz pat 70 gadiem. Sava "kotlete" tika pamesta arī angļu valodā runājošiem. Protams, ka neizpalika arī āfrikāņu ritmi.

Ilustrācijai nelieli video no bāra "Le taxi be":

Atmosfēra bārā draudzīga un nepiespiesta. Kā jau teicu 90% bāra apmeklētāji ir francūži. Nu paši ziniet kādi ir tie francūži, tādi "punķīši uz drātiņas". Ar retiem izņēmumiem. Kādi šeit, tādi paši Vjetnamā, staigā un "siekalojas" par savām bijušajām kolonijām. Negribētu ar viņiem sēdēt vienos ierakumos. prof Bet nu uz bāra apmeklējumu tas nekādu iespaidu neatstāj, ja neskaita jaunāko franču paaudzi. Bija tādi bariņi ieklīduši. Dzert neprot, bet izgājieni kā tādā praidā. Ko no viņiem var gribēt!? Tā arī visus trīs vakarus rātni nācu šeit pavadīt vakarus, pamieloties ar aliņu pirms gulēt iešanas. Visā visumā bija jauki. Tāpat citas izklaides vietas šeit nav.

Tādā garā arī šeit dīkdienībā tika pavadītas 3 dienas. booze Laiks būtu ķerties klāt arī kādam izpētes procesam. Viens no maniem mērķiem dodoties uz Madagaskaru bija redzēt lemurus, hameleonus un baobabus. Mana patreizējā atrašanās vieta dod man šo iespēju realizēt nosacīti viegli un ērti. Nosy Be salā atrodas Nacionālais parks "Lemuria Land". Te ir iespēja vienkopus aplūkot daudz no Madagaskaras faunas un floras. Uzreiz paskaidrošu, ka vēlāk nobraucot ievērojamus attālumus pa Madagaskaras plašumiem brīvā dabā tā arī neieraudzīju nevienu dzīvnieku. Vienīgais dažus putnus. Tāpēc nākamiem ceļotājiem rekomendēju apmeklēt šo parku, ja atrodaties Nosy Be prof

"Lemuria Land" atrodas netālu no Hell Ville, nedaudz aiz ostas. Tāpēc jau no rīta sakrāmēju savas mantiņas, izčekojos no hoteļa. Tur pat noķēru arī taksi. Vienojāmies ar šoferīti, ka vispirms ar visām mantām braucam uz "Lemuria Land", tur viņš mani gaida un atpakaļ ceļā izlaiž mani pie Hell Ville hoteļa. Jautājuma cena 40 000 ariari. Tā arī darām un pēc brīža jau esam pie Nacionālā parka. Te nu sākas "vazahu"diskriminācija. Vietējiem ieejas biļete maksā 10 000 ariari, "vazahām" ieejas biļete maksā 45 000 ariari. cranky

Neko darīt, pēc vietējā es galīgi neizskatos, crazy variantu nav. Samaksāju par biļeti, komplektā ar biļeti man tiek arī angļu valodā runājošs gids. Ekskursija var sākties. Sākumā tiek izrādītas ilang ilang plantācijas, un vēl no franču koloniālajiem laikiem saglabājušās spiedes, presess un destilēšanas aparāti paredzētas ilang ilang eļļas iegūšanai.

Pievienotie faili: 6891110.jpg(107.6 Kb) · 6934138.jpg(53.6 Kb) · 9709180.jpg(21.4 Kb) · 2767369.jpg(51.4 Kb)

MelnaisDatums: Trešdiena, 28.11.2018, 14:03 | Ziņojums # 12
Ģenerālisimuss
Par to, ka tie destilēšanas aparāti noder ne tikai eļļas iegūšanai tika nodemonstrēts nākamā telpā, kur tika pastāstīts arī par ruma pozitīvajām īpašībām un ražošanu. Bija iespēja arī bezmaksas degustācijai. Rums tiešām bija labs. booze

Tālāk jau dodamies pie zvēriņiem. Kā pirmie nāk lemuri. Šo dzīvnieku vienīgā dzīvesvieta ir Madagaskara, citur viņus var sastapt tikai ZOO dārzos. Pavisam Madagaskarā ir reģistrētas aptuveni 100 sugas, daļa no tām jau ir izmirušas. Un lemurs (vietējā valodā maki) ir arī Madagaskaras simbols. Par cik tik mazā teritorijā, kāds ir nacionālais parks, tik daudz sugām blakus sadzīvot ir grūti, tad katras sugas pārstāvji dzīvo atsevišķi. Izolācija norisinās elementāri. Lemurus izvieto uz nelielas mākslīgās saliņas, saliņai apkārt ūdens. Par cik lemuri šausmīgi baidās no ūdens, tad nav nekādu mēģinājumu pamest šo dabīgo krātiņu. biggrin

Ir iespēja tikties ar lemuriem personīgi. Jau Hell Ville tirgū (braucot garām) biju nopircis kārumus speciāli lemuriem, tas ir saišķi ar banāniem. Nu garšo šī lieta šiem zvēriņiem. icecream Tad nu bija iespēja kristīgi šos banānus sadalīt starp vairākiem lemuriem. Zvēriņi pieradināti un nebaidās no cilvēka, zina būs kārums. Droši nāk klāt un lec uz pleciem, brīžiem pat vairāki zvēriņi vienlaicīgi.

Visā visumā jauki un patīkami zvēriņi atšķirībā no nekaunīgajiem, stulbajiem un brīžiem agresīvajiem mērkaķiem.

Tālāk sekoja bruņurupuču parāde. Sākām ar lielajiem, milzīgajiem bruņurupučiem. Var teikt bruņurupuču bruņurupuči, īsti, kārtīgi rupuči. Izmērus varat saprast bildē. Rupucis un blakus cilvēks.

Pievienotie faili: 3394698.jpg(55.2 Kb) · 7206481.jpg(78.8 Kb) · 0911469.jpg(83.1 Kb) · 1562921.jpg(61.4 Kb)

MelnaisDatums: Trešdiena, 28.11.2018, 14:55 | Ziņojums # 13
Ģenerālisimuss
Vienam no bruņurupučiem bruņās var redzēt kārtīgi bojājumu. Kā izrādījās, tad ar šo rupuci ir saistīts bēdīgs gadījums. 2009.gadā, kad Madagaskarā notika militārais apvērsums, tad viens no kareivjiem sašāva šo bruņurupuci. Kā man stāstīja, tad tas ir bijis nelaimes gadījums. Bet kā ir patiesībā neviens nezina. Vēlāk bruņurupucis tika sadakterēts un pārvests uz šo dabas parku. Tagad ar viņu viss ir kārtībā. Par pārdzīvojumiem un parādīto varonību bruņurupucim tika dots visizcilākā franču karavadoņa vārds - Napoleons Bonaparts. Tā arī rupucis šo vārdu lepni un cienīgi ir nesis visu šo laiku. respect

Kā nākamie rindā bija "zvaigznes" rupuči. Daudz mazāki par jau redzētiem, bet vienalga pietiekoši lieli. Un dikti daudz viņu bija šeit. Bet nu ļoti slinki bija konkrēti šie bruņurupuči. Pat pie pusdienu galda kopējam nācās viņus uz rokām pienest klāt. Bet pusdienu galds tiek klāts viņiem ekskluzīvs.

Tālāk bija vēl daudz visādu bruņurupuču. Lielāki un mazāki. Bet kā stāstīja gids, tad bruņurupuču populācija Madagaskarā ir ļoti apdraudēta. Vietējie apēdot visas bruņurupuču olas ko tie sadēj piekrastes smiltiņās. cranky Domāju, ka tā tiešām šeit varētu būt liela problēma.

Kamēr mēs mierīgi pārvietojāmies pa parku, metra attālumā no mums celiņu mierīgā garā šķērso paliela čūska. Gids uzreiz mierina, Madagaskarā nedzīvo neviena indīga čūska. Tāpēc nav jāsatraucas. Redzējām šeit terārijos arī lielākas čūskas, bet kā jau mans gids apgalvoja, neviena no tām nav indīga. Jauki vērot čūskas brīvā dabā, it sevišķi ja zini, ka viņa ir nekaitīga crazy

Kā tālāk apgalvoja gids, tad Madagaskarā brīvā dabā dzīvo tikai 2 plēsīgi dzīvnieki (tas ir neskaitot pašu galveno plēsēju - cilvēku). Tie ir krokodili un fosas. Uzreiz pateikšu, ka nevienu no viņiem brīvā dabā satikt man neizdevās. Fosas ir lielākais drauds lemuriem un ticu, ka viņi arī varētu dzīvot brīvā dabā. Par krokodiliem esmu daudz skeptiskāks. Nav man nekādas ticības, ka viņi vēl joprojām dzīvo brīvā dabā. Ja tas tā būtu, tad vietējie no viņiem jau sen kā būtu izgatavojuši somiņas vai maciņus. prof Bet apgalvot, ka krokodili šeit nedzīvo brīvā dabā nevaru.... tas bija tikai mans dziļi iekšējs spriedums, kurš balstīts uz loģiku. IMHO Bet nu tas, ka viņi dzīvo parkos un rezervātos, iespējams arī krokodilu fermās šaubu nav. Arī šajā parkā dzīvo veseli 5 krokodili. Par ko varam arī paši pārliecināties bildē:

Pievienotie faili: 1445429.jpg(138.9 Kb) · 3585365.jpg(58.8 Kb) · 3448102.jpg(78.5 Kb) · 3411650.jpg(70.4 Kb)

MelnaisDatums: Piektdiena, 30.11.2018, 14:26 | Ziņojums # 14
Ģenerālisimuss
Nu ko, laiks pāriet pie paša galvenā, tas ir hameleoniem. Nu patīk man zirnekļi, ķirzakas, čūskas, hameleoni un tamlīdzīgi skaistuļi un rāpuļi. biggrin Hameleoni arī šeit ir pietiekoši kuplā skaitā. Atliek tikai nobrīnīties kādā veidā viņi spēj izmainīt savu krāsu un pilnībā saplūst ar apkārtējo vidi. Pieejot pat ļoti tuvu ir manāmas grūtības tos ieraudzīt. Vairumā gadījumu ieraudzīju hameleonus tikai pēc tam, kad gids ar pirkstu no tuva attāluma parādīja man kur jāskatās.

Te nu ir mani mīlulīši, varat novērtēt paši kā viņi ir pielāgojušies apkārtējai videi:

Nu vai nav skaistulīši?

Bija vēl arī iespējas apskatīt vietējo floru, ieskaitot baobabus. Te gan viņi tādi maziņi, tāpēc nekādas ilustrācijas nebūs. Baobabus parādīšu vēlāk, kad redzēju šos kokus lielus. Tā arī vienu no saviem mērķiem braucot uz Madagaskaru, tas ir redzēt lemurus, hameleonus un baobabus izpildīju dažu stundu laikā. Esmu gandarīts. Vēl tikai uz atvadām savam gidam izsniedzu tipu - 10 000 ariari. Tagad arī laiks doties atpakaļ uz Hell Ville. Apstājos tajā pašā hotelī, kurā gulēju savu pirmo nakti.
Pievienotie faili: 1465489.jpg(48.6 Kb) · 4093250.jpg(46.2 Kb) · 0215391.jpg(56.8 Kb) · 8236711.jpg(46.2 Kb)

MelnaisDatums: Piektdiena, 30.11.2018, 19:58 | Ziņojums # 15
Ģenerālisimuss
Par Nosy Be vēl tikai piebild­īšu, ka šeit es pirmo reizi mūžā nogaršoju interesantu augli. Vietējie viņu sauc par "zebu sirdi" (franču valodā: coeur de boeuf., un zebu ir vietējais liellops). Tas tāpēc, ka auglis atgādina šī dzīvnieka sirdi, gan pēc izskata, gan izmēriem. Kāds šim auglim ir mums saprotams nosaukums es nezinu. Vizuāli auglis izskatās šādi:

Kad šo augli atver iekšā ir saldi skābena masa. Nebija slikts, bet "stāvā" sajūsmā nebiju. Gandarījums, ka esmu pamēģinājis un zinu kā viņš garšo.

Paēdu vakariņas un liekos gultiņā. Laiks doties pie miera, rīt agri jāceļas, laiks doties tālāk uz Diego.
Pievienotie faili: 4642522.jpg(31.4 Kb) · 0991712.jpg(25.6 Kb)

Forums » Jautājumi un atbildes par citām valstīm » Atskaites par citām valstīm » Madagaskaras ceļojums (15.10 - 14.11.2018)
  • Lappuse 1 no 2
  • 1
  • 2
  • »
Meklēšana:

Copyright MyCorp © 2018