Ceturtdiena, 30.03.2023, 07:58
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Trips Rīga – Bratislava "Covid-19" ēnā - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Melnais  
Forums » Jautājumi un atbildes par citām valstīm » Atskaites par citām valstīm » Trips Rīga – Bratislava "Covid-19" ēnā (02.07 – 05.07.2020)
Trips Rīga – Bratislava "Covid-19" ēnā
MelnaisDatums: Trešdiena, 08.07.2020, 13:09 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Saistībā ar koronavīrusa "Covid-19" izraisīto pandēmiju ceļojumi praktiski nenotiek, tāpēc arī īpaši nav par ko rakstīt ceļojuma lapā. Lai kaut kā izklaidētu sevi un citus, tad esmu nolēmis "uzmest" nelielu ceļojuma atskaiti par piedzīvoto un redzēto Bratislavā. Stāsts nebūs tik daudz kā ceļojuma atskaite, bet gan vairāk tas būs stāsts, par emocijām izraujoties pāris dienas brīvībā, kā arī atbilde uz jautājumu – ir vai nav dzīve un ceļojumi pēc "Covid-19".

Visa šī epopeja sākās ar valstu ieviesto "Covid-19" izplatības ierobežojumu režīma mīkstināšanu. Ja Āzijas valstu virzienā nekādu izmaiņu nebija, tad ES teritorijā tika atvērtas valstu robežas, kā rezultātā varēja jau sākt domāt arī par ceļojumiem. Milzīgs pluss bija tāds, ka atgriežoties no vairuma valstu vairs nebija prasība ievērot 14 dienu pašizolēšanos. Tas bija ļoti svarīgi dotajā brīdī.

Šādu iespēju garām laist nedrīkstēja, kas to zina, kā situācija attīstīsies tālāk. Tāpēc šo iespēju arī nekavējoties, kopā ar Melno Princesi, izmantojām. Jutāmies pamatīgi saguruši no tā, ka nekur nebija iespējas aizceļot. Praktiski ar pirmo aviokompānijas "Ryanair" piedāvāto iespēju par ļoti sakarīgām cenām nopirkām lidojumu uz Vīni. Pirmais lidojums bija 28.jūnijā, mēs lidojam 2.jūlijā. Ceļojums nebija plānots uz Vīni, pa taisno no lidostas dodamies tālāk uz Bratislavu. Ceļojums ļoti īss, tikai lai varētu izjust nedaudz brīvības, jau 5.jūlijā lidojums mājup. Biļetes maksāja nedaudz zem 50 EUR no cilvēka par lidojumu turp un atpakaļ. Nedaudz pirms izlidošanas datuma biļetes bija iespējams arī iegādāties par 10 EUR uz vienu pusi. Tā gadās, bet arī mūsu variantā jutāmies apmierināti ar biļešu cenu par 2 stundu lidojumu.

Tā arī pienāca mūsu lidojuma datums. Paredzētais izlidošanas laiks no Rīgas uz Vīni bija 22:00. Nezinot par sanitārām un birokrātiskām prasībām Rīgas lidostā saistībā ar "Covid-19", lidostā ieradāmies laicīgi, tas ir nepilnas 2 stundas pirms izlidošanas. Pirmkārt pamatīgi nošokēja tukšais automašīnu stāvlaukums pretim lidostai. Parasti stāvlaukums ir pilns un rosīgs. Tagad tikai pāris automašīnas. Tāda sirreāla sajūta. crazy



Lai tiktu iekšā lidostas ēkā, obligāta prasība ir sejas maskas. Iekšā tiek laisti tikai pasažieri ar lidmašīnas biļetēm, pavadītāji lidostas ēkā ielaisti netiek. Atrodoties lidostā, ir obligāta prasība nēsāt sejas maskas vai aizsegus. Tas gan netiek strikti ievērots. Redzēju cilvēkus staigājam arī bez šīm maskām. Neviens klāt nenāca, ar pirkstu nekratīja un neprasīja maskas uzvilkt. Duty Free veikali un kafejnīcas darbojas. Kafejnīca ir tā vieta, kur pilnīgi likumīgi varat sejas masku nevalkāt. Saprotama lieta, ka darbojas arī āra smēķētava, tā ir otra vieta, kur pilnīgi oficiāli sejas maska nav jānēsā. Bet nu visā visumā tā pati sirreālā sajūta, telpas praktiski tukšas. Biju pieradis šo vietu redzēt pilnu ar cilvēkiem - tagad tukšums. crazy



Mēs kā likumpaklausīgi pilsoņi lidostas ēkā staigājām sejas maskās un aizsegos:





Ļoti iepatikās lidostā izvietotie automātiskie roku dezinfekcijas automāti. Nekas pašam nav jādara, paliec rokas zem iekārtas un automātiski uz rokām tiek uzsmidzināts dezinfekcijas šķidrums. Nekādu kontaktu ar kādu potenciāli inficētu virsmu. Šķidrums arī likās ļoti kvalitatīvs, ar patīkamu spirta smaržu. biggrin Vārdu sakot ultra moderni, prieks - ka varam, ja gribam. Nekur citur tik modernus aparātus neredzēju. Ne Vīnes lidostā, ne Bratislavas veikalos.
Pievienotie faili: 7300214.jpg (30.1 Kb) · 4639034.jpg (36.8 Kb) · 7832345.jpg (44.0 Kb) · 5815618.jpg (35.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 08.07.2020, 13:44 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Par cik mums nakts būs jāpavada, vai nu Vīnes lidostā, vai Bratislavā, tad Duty Free veikalā iepērkam 0,5 blašķīti piparmētra liķiera - laika "nosišanai". Potenciālajās naktsmītnēs Bratislavā varēsim tikt iekšā tikai 5:00, tāda bija vienošanās ar dzīvokļa īpašnieci.

Tad jau arī bija pienācis brīdis doties uz ļoteni. Tā kā tas bija dienas vēlais lidojums, tad pastāvēja liela iespēja, ka lidojums aizkavēsies. Aizdomām nebija lemts piepildīties, ļotene tika padota ar pavisam nelielu kavēšanos. Nekāda individuāla ķermeņa temperatūra netika mērīta. Ienākot lidostā, bija jāpaiet garām stacionārajam temperatūras mērītājam.



Lidmašīnas piepildījums bija aptuveni 70%. Ļotene nebija pilna, bet pilnīgi droši, ka nevar teikt, ka lidmašīna lidoja tukša. Saistībā ar pandēmiju es pat teiktu tas bija ļoti labs rezultāts. Lidmašīnā arī bija prasība lietot sejas maskas vai sejas aizsegus. Kontrole par to izpildi nekāda. cranky Bija tautas daļa, kura arī bija sajutusi brīvības garšu un atzīmēja to, lietojot Duty Free nopirktos alkoholiskos dzērienus. Ja sākumā maskas tika vēl lietotas, tad pusceļā tādiem sīkumiem uzmanība vairs netika pievērsta, tai skaitā arī no stjuartu puses. Pēc 2 stundu lidojuma veiksmīgi bijām nosēdušies Vīnes lidostā.

Lidostā nekādi papildus drakoniskie pasākumi nav. Viss ļoti vienkārši – lidostas telpās jānēsā sejas maskas, individuāli ķermeņa temperatūra mērīta netiek (bija stacionārais temperatūras skrīneris), nekādi papīri ar norādēm, kur dosieties vai uzturēsieties nebija jāaizpilda. Viss vienkārši un pēc brīža jau bijām ārā no termināla.

Laiks doties meklēt autobusa pieturvietu, no kuras atiet autobusi uz Bratislavu. Tas ir pieturvietu Nr.4.



No Vīnes lidostas nokļūt Bratislavā ir elementāri. Attālums ir tikai 40 km. Šo maršrutu apkalpo vairākas autobusu kompānijas – FlixBus, RegioJet, Slovak Lines un vēl arī citas autobusu kompānijas. Biļetes cena ir aptuveni 5 EUR, gadās arī akcijas biļetes par 1 EUR. Man šoreiz negadījās biggrin .. nopirku tiešsaistē biļetes turp un atpakaļ ar Slovak Lines par tiem pašiem 5 EUR. Silti iesaku biļetes iegādāties tiešsaistē, ja pirksiet uz vietas, tad biļetes cena ir 10 EUR. Ja lidmašīna kavēsies, vai ielidosiet ātrāk – tā nav problēma, biļete zudumā neies un tiksiet nogādāts galamērķī ar pirmo pieejamo autobusu. Es biju iegādājies biļetes uz pulksten 3:55, bet izdevās paspēt uz pēdējo dienas autobusu 23:59. Viss bez problēmām. Autobuss jauns un ērts. Brauciens līdz Bratislavas centrālai autoostai aizņēma 50 minūtes. Autobusā prasība lietot sejas maskas, šoferītis seko līdz, lai tas tiktu ievērots. Uz robežas nekādas sanitārās pārbaudes. Tas pats izkāpjot Bratislavas centrālā stacijā nevienu neinteresē no kurienes un uz kurieni dodies. Pulksten 0:50 bijām jau izkāpuši no autobusa Bratislavas centrālajā autoostā.

Par cik naktsmītnēs mēs varam tikt tikai pēc 4 stundām, tad steigties mums nav kur. No autoostas līdz naktsmītnēm ar kājām 2,5 km. Tīrais sīkums, laiks pasakaini silts un patīkams. Papildus vēl brīvības eiforija galvā, kad neskatoties uz "Covid-19" esam izrāvušies brīvībā. Galvā valda superīgs noskaņojums. Nekur nesteidzoties sākam virzīties uz mūsu naktsmāju pusi. Pēc minūtēm 30 esam uz vietas. Pie mājas kluss un mierīgs parks ar daudziem soliņiem. Izvēlamies vienu no soliņiem, ērti iekārtojamies un sākam mūsu svinības. Blašķīte 0,5 piparmētru liķiera bija tieši tas, kas nepieciešams 2 cilvēkiem, lai "nosistu" 3,5 stundas līdz brīdim, kad varēsim tikt iekšā mūsu naktsmītnēs. booze



Kamēr īsinājām laiku, niekojoties ar blašķīti, varējām vērot parkā dzīvojošo faunu – redzējām vairākus ežus, kuri ātri aizdipināja savās gaitās, ap laternas stabu varēja redzēt pāris sikspārņus lidināmies. Atklājām, ka pavisam netālu ir veikalu ķēdes "TESCO" veikals. Izbrīnīja, ka veikals atveras 6:00, un aizveras 22:00. Baigie čaklīši, ļoti ilgs darba laiks. up Vārdu sakot, garlaicīgi nebija. Nedaudz pirms pulksten 5:00 sākās neliels lietutiņš, laiks doties uz mūsu naktsmītnēm. Tikām iekšā bez problēmām. Nogurums par sevi liek manīt, laiks doties pie miera. Ārā lietus pa šo laiku bija pieņēmies spēkā un lija jau pietiekoši intensīvi. Tas tikai pastiprināja vēlmi gulēt. Nogulējām līdz pulksten 12:00, tas ir līdz brīdim, kad lietus pārstāja līt. Atlikušajā ceļojuma laikā ar lietainu laiku vairs nesaskārāmies, turpinājumā bija tikai saulains un ļoti silts laiks.
Pievienotie faili: 7720760.jpg (20.8 Kb) · 4890611.jpg (28.5 Kb) · 2743770.jpg (31.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 10.07.2020, 14:38 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Kā jau minēju, tad modāmies pulksten 12:00, vairāk vai mazāk atpūtušies, un gatavi doties Bratislavas apgaitā. Tas pirmkārt attiecās uz vecpilsētu. Slovākijā biju iepriekš jau viesojies vairākas reizes, bet nekad nebiju bijis tieši Bratislavā. Tā kā man viss būs jauns un neizpētīts. Pirms ceļa vēl uzmeikojam pa krūzei melnas, stipras līdzpaņemtās Madagaskaras kafijas (ir vēl saglabājusies krājumos no ceļojuma uz Madagaskaru) un varam "mesties cīņā".

Līdz vecpilsētai no mūsu naktsmītnēm tie paši 2,5 km. Tikai nedaudz citā virzienā, nekā no centrālās autoostas. Saprotams, ka tādu attālumu esam gatavi pieveikt kājām. Tā arī labā noskaņojumā, nekur nesteidzoties, pa ceļam aplūkojot apskates objektus, pēc minūtēm 30 esam sasnieguši vecpilsētu.

Vecpilsēta tāda ļaužu patukša "Covid-19" ietekmē. Uz ielām praktiski nevar redzēt cilvēkus ar sejas maskām vai aizsegiem. Te šī problēma tiek risināta ļoti sakarīgi, loģiski un visiem saprotami – sejas maskas jānēsā vietās, kur nav iespējams ievērot sociālo distancēšanos, tas ir sabiedriskais transports, veikali un tamlīdzīgas vietas. Šeit cilvēki arī ļoti rūpīgi noteikumus ievēro. Tur, kur var nenēsāt maskas – tur arī nenēsā, tur, kur jānēsā – tur arī nēsā.

Pati vecpilsēta man ļoti patika. Lielāka nekā mūsu Vecrīga, kā nekā bijusī Austroungārijas impērijas pilsēta. Jāpiezīmē, ka ļoti sakopta un tīra, nekādus atkritumus uz ielām neredzēju. Viss, kā tikko, izlaizīts. Visa vecpilsēta pilna ar mīlīgiem un interesantiem krodziņiem ar vasaras verandām. Cenas gan šeit nav tās demokrātiskākās. Lielu spiedienu uz cenām šeit izdara Vīnes tuvums. Austrietim izmaksās lētāk nobraukt 40 km, un paēst vakariņas Bratislavā, nekā to mēģināt izdarīt Vīnē. Kauss 0.5 laba alus šeit maksā 2,5 EUR. Švakākus alus var arī dabūt par 1,50 – 1,80 EUR par 0,5 kausu. Alus kopā ar sātīgām pusdienām izmaksās aptuveni 10 – 12 EUR.

Ievērtējam paši kāda izskatās Bratislavas vecpilsēta:







Pievienotie faili: 0941931.jpg (121.7 Kb) · 9076019.jpg (153.4 Kb) · 6153291.jpg (136.4 Kb) · 1257154.jpg (155.5 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 10.07.2020, 16:12 | Ziņojums # 4
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Praktiski jebkura sena pilsēta savulaik tika būvēta upes krastos, Bratislava nav nekāds izņēmums. Tāpēc izstaigājuši vecpilsētu, devāmies upes virzienā. Vecpilsēta robežojas ar vienu no Eiropas likteņupēm Donavu. Upe tek cauri desmit Eiropas valstīm un tās krastos atrodas četru valstu galvaspilsētas. Un viena no šīm galvaspilsētām ir Bratislava. Šeit vēl Donava izskatās samērā šaura, bet jau nedaudz tālāk, tas ir Budapeštā - tā jau ir spēcīga un plata upe. Mēs Donavas krastu sasniedzām starp Starý most un Most NSP.



Visvairāk mūs interesēja tieši vanšu tilts Most NSP, kura galvenais apskates objekts atrodas 85 metru aukstumā tilta balstos izvietotā restorānā. Saucas šis restorāns "UFO watch.taste.groove" un no viņa paveras pasakaini burvīgs skats uz Bratislavas pili un vecpilsētu. Šo vietu gadā apmeklē vairāk nekā 200 000 apmeklētāju. Mūs gan šajā vietā gaidīja vilšanās. Viena tilta puse un arī pats restorāns šobrīd atrodas restaurācijas stadijā un ir slēgts.

To Jūs varat redzēt optiski pievilktajā bildē, ka tur notiek remonts:



Neskatoties uz šo kreņķi, plinti krūmos nemetām, un ar kājām par šo tiltu pārgājām Donavas otrā pusē. Tilta otrā pusē nekādu remontu nebija un tilts bija atvērts brīvai cilvēku kustībai. Šim gājienam bija vairākas būtiskas nozīmes. Viena no tām bija simboliska. Tā kā šo tiltu šķērsojām pirmo reizi, tad atbilstoši pieņemtajiem ticējumiem iemetām no tilta Donavā pāris monētas un iedomājāmies kādu vēlējumu, ar cerību, ka piepildīsies. Otrs bija tīri praktisks mērķis, apskatīties Bratislavas pili no attāluma. Tā var vislabāk izbaudīt un saprast šīs pils skaistumu un varenību. Un tik tiešām skats bija ļoti burvīgs. thumb

Vērtējam paši:



Nedaudz paklīdām pa Donavas otru krastu, bet nekā pārāk aizrautīgu tur neatradām. Lēnā solītī devāmies pa tiltu atpakaļ uz vecpilsētas pusi. Vecpilsētā bija vēl palicis viens neapskatīts apskates objekts, kuru biju atzīmējis kā potenciāli interesantu. Runa ir par Kostol svätej Alžbety, jeb, citiem vārdiem sakot, Bratislavas katoļu Zilā baznīca. Pamati baznīcai likti 1909.gada 23.augustā. Baznīca tika iesvētīta 1913.gadā un tās augstums ir 36,8 metri. Pateicoties telefona GPS ieliktām baznīcas koordinātēm, atradām viņu ātri. Interesanta baznīca gan arhitektūras, gan krāsas dēļ.



Ar to arī šīs dienas staigāšanu metām pie miera, bija noiets paliels gabals ar kājām. Vēders sāka prasīt savu daļu, laiks bija padomāt par ēšanu un dzeršanu. Netālu no naktsmītnēm atradām ļoti labu un jauku krodziņu "Pražský Pub". Te nu iesprūdām uz ilgāku laiku. Primāri tika kārtīgi un sātīgi paēsts. Sekundāri tika baudīts izcili labs un gards izlejams čehu aliņš. booze Brīvība tika izbaudīta par visiem 100%. Pēc tam jau, pilnīgā svētlaimē par piepildīto dienu, ievēlamies savās gultiņās un nogulējām izcili ciešā un saldā miegā līdz nākamās dienas 10:00.
Pievienotie faili: 5853221.jpg (131.6 Kb) · 3668427.jpg (50.7 Kb) · 4901250.jpg (90.3 Kb) · 7083951.jpg (103.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 13.07.2020, 13:26 | Ziņojums # 5
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Pēc pamošanās tiek uzmeikota un izbaudīta kārtējā rīta kafija. Pēc kafijas esam pilnībā pamodušies un gatavi doties mūsu saplānotās gaitās. Šodienas plānos ir doties nedaudz ārā no Bratislavas un apciemot Devínský hrad jeb, citiem vārdiem sakot, Devinas pilsdrupas. Mierīgā garā ar kājām aizcilpojam līdz Most NSP tiltam. Tur ir 29 maršruta autobusa pietura. Biļešu automātā iegādājamies 4 biļetes – divas uz vienu pusi, un divas atpakaļceļam. Automātā der tikai monētas. Viena brauciena biļete autobusā maksā 0,90 EUR. Tas ir lētāk nekā Rīgā. Brauciens līdz pilsdrupām aizņem nedaudz vairāk nekā 20 minūtes. Tad vēl neliela pastaiga un esam pie pilsdrupām.

Cietoksni pie Donavas un Moravas upju satekas 13.gadsimtā uzcēla, lai varētu aizsargāt Ungārijas rietumu robežas. Cietoksnis tika paplašināts un pastiprināts periodā, kad notika cīņas pret Osmaņu impēriju. Bažas izrādījās veltīgas, turki tik tālu neatnāca. Pēc Osmaņu impērijas zaudējuma un Ungārijas karalistes nonākšanas Hābsburgu monarhijas pakļautībā cietoksnis kā militāra struktūra zaudēja savu nozīmi. Lēnā garā cietoksnis sāka pārvērsties par pili. Šī vieta ir slavena arī ar to, ka šeit 863. gadā p.m.ē. uzturējās arī slāvu svētie - Kirils un Metodijs, kuri radīja glagolicas alfabētu, no kuras vēlāk radās kirilica.

No tuvākiem laikiem šī pils ir slavena ar to, ka šeit komunistu varas laikā tiešā un pārnestā nozīmē tā bija vieta, kur bija nolaidies "dzelzs priekškars", kas atdalīja Austrumu Bloku no Rietumiem. Pāri Donavai jau bija Austrija. Daudzi cilvēki mēģināja nelegāli šķērsot Donavu, bēgot no komunistu režīma. Daudziem šis mēģinājums beidzās ar nāvi. Tagad pilsdrupu pakājē Donavas upes krastā ir piemineklis komunistu upuru piemiņai. Pavisam bija vairāk nekā 400 bojāgājušo.

Ieejas biļete pilsdrupās maksā 8 EUR. Teritorija pietiekoši plaša. Pie cietokšņa pieguļošā teritorijā darbojas vairākas atrakcijas un izrādes. Varat ieģērbties senajos apģērbos un nobildēties, noskatīties senajos bruņinieku turnīros, pašaudīties ar loku, paēst tradicionālās tā laika maltītes, iegādāties tam laikam raksturīgos suvenīrus u.t.t. Vis tas ir pietiekoši krāsaini un aizraujoši, it sevišķi ja esat atnākuši kopā ar bērniem. Pats cietoksnis kalna galā, Donavas un Moravas upju sateces vietā. Kā var spriest pēc drupām, tad savā laikā šis cietoksnis bija iespaidīga militāra fortifikācija. Skati no cietokšņa mūriem paveras pasakaini. Visa teritorija ļoti sakopta un tīra. Cietoksnī ir arī iekštelpu muzejs. Vārdu sakot bija ļoti interesanti, iesaku šo vietu arī citiem potenciāliem ceļotājiem apskatei.

Pāris foto ievērtēšanai:









Ieskatam arī pārītis nelielu video:





Samērā ilgu laiku pavadījām šajās pilsdrupās. Izstaigājām visu teritoriju krustām šķērsām. Nogājām lejā līdz vietai, kur Morava ietek Donavā. Tur pasēdējām kādu brīdi un ļāvāmies saules peldēm.

Atgriezāmies Bratislavā jau vēlā pēcpusdienā. Vēl nedaudz paklīdām pa vecpilsētu, līdz izsalkums sāka likt par sevi manīt. Tur pat vecpilsētā arī paēdām vakariņas un ar pilniem punčiem uzsākām ceļu uz naktsmītņu pusi. Par cik līdz vakaram vēl bija pietiekoši laika, tad pa ceļam iegriezāmies vienā jaukā barčikā vēl pabaudīt, atcerēties un apspriest pēdējo dienu notikumus, piedzīvoto un redzēto. Gardā izlejamā alus un brīvības iespaidā tas viss ievilkās uz samērā ilgu laiku. booze Bet nu visam pienāk gals, laiks doties uz naktsmītnēm čučēt. Rīt 8:00 autobuss uz Vīnes lidostu. Kārtējā piepildītā diena bija beigusies un ar kārtīgi padarīta darba sajūtu varējām likties čučēt.

Tagad īsumā par cenām pirmās nepieciešamības precēm. Pabijām trīs dažādu veikalu tīklos – "TESCO", "LIDL" un "BILLA". Cenas aptuveni visos veikalos līdzīgas. Tīri subjektīvi man labāk patika "TESCO" un "LIDL" veikalu ķēdes. Cigaretes Slovākijā maksā tieši tikpat cik pie mums. Austrieši brauc rindām un pērk smēķus šeit, ar to arī jūtami papildinot ienākums Slovākijas budžetā. Tieši tāpat kā aptuveni 40% Latvijas smēķētāju papildina Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas budžetu. cranky

Vietējais kvalitatīvs stiprais alkohols kā slivovicas, hruškas maksā sākot no 4 EUR par 0,5 pudeli. Ļoti pieņemami.

Tālāk sekos alus cenu apskats un analīze. Šī tēma man ir ļoti jūtīga. Kā kārtīgam letiņam pienākas - alus man ir ļoti svarīgs dzēriens, es pat teiktu sakrāls. Mani pilnībā neuztrauc degvīna un citu stipro alkohola cenas, jo tos dzērienus uz spirta bāzes es lietoju ļoti reti. It sevišķi vēl arī tāpēc, ka no saviem ceļojumiem esmu savedis tādus stiprā alkohola krājumus mājās par ļoti sakarīgām cenām, ka man ar to pietiks visam manam atlikušajam mūžam. Diemžēl ar alu to izdarīt nevar. Tad nu cenas Slovākijā mani patiesi priecē. Veikalā 0,5 aliņu var nopirkt sākot no 0,30 EUR. Tie labākie slovāku un čehu aliņi maksā sākot no 0,70 EUR par 0,5. Tas ir bez atlaidēm. Piemēram "Svijansky Maz" – 0,79 EUR, "Staropramen" – 0,70, "Krušovice" – 0,69 EUR. Atlaides uz aliem veikalos var teikt ir patstāvīgas. Piemēram "Krušovice" ar atlaidi maksā – 0,44 EUR par 0,5. Tāpat tas ir ar visiem pārējiem aliem. Un vēl kāds novērojums – šeit tiek tirgots alus arī plastmasas pudelēs, un daudz lielākos tilpumos kā 1 litrs.

Te pār mani nāca apskaidrība - kā tai slovāku tautai neveicas! Nav viņiem ne parlamentāriešu, ne valdības, kuri domātu par pilsoņu veselību. Noteikti par to vien tik domā - kā nodzirdīt slovāku tautu. Tas atšķirībā no Latvijas "100 gudrajām galvām", kuras radījušas pilnīgi absurdu situāciju, ka inde degvīna izskatā ir finansiāli daudz izdevīgāka lietošanai nekā kārtīgi brūvēts alus. shock Un vēl ar putām uz lūpām runā par jauniešu alkoholismu. Pilnīgi noteikti, ka jaunieši ierobežoto finanšu resursu apstākļos ar savu maku balsos par degvīnu – maksā lētāk, pa galvu sit vairāk. Un trakākais, ka degvīna lobija ietekmē arī mūsu nacionālā partija "VL—TB/LNNK" šo disproporciju alus un degvīna cenās ir pilnībā atbalstījusi un veicinājusi. Tas viss neskatoties uz partijas deklarētajiem principiem atbalstīt vietējo ražotāju. Dotajā gadījumā viss ir tieši pretēji, jo spirts uz Latviju pārsvarā tiek importēts, toties lielākā daļa alus brūvētavu atrodas Latvijā, dodot darbu Latvijas iedzīvotājiem un nomaksātiem nodokļiem valsts budžetā.

Un tā cīņa par tiem tilpumiem vispār ir smieklīga. Tā ir nopietnākā un svarīgākā problēma ar ko nodarboties Saeimai - vai man dzert no 1 litra pudeles, vai no 1,5 litra pudeles?! "100 gudro galvu" ieskatā ir tā, ja es izdzeršu 1,5 litru alus no viena iepakojumu, tad es neglābjami kļūšu par alkoholiķi. Bet ja tas notiks secībā 1 litrs + 1 litrs, tad viss ir kārtībā. "Sviests" kaut kāds!

Talibans jau ir starp mums! Ja ne vēl fiziski, tad galvās pilnīgi noteikti. Par to liecina pēdējās aktivitātes satelīta uztveršanas plānotajās kontrolēs ar mērķi aizliegt privātpersonām skatīties noteiktas programmas. Nākamais solis būs apbraukāt pagalmus un vienkārši sašaut uztveršanas šķīvjus un galvas. Tad varēs teikt, ka talibans ir ne tikai galvās, bet arī fiziski šeit. Kā var nesaprast, ka tas viss ir cīņa ar vējdzirnavām?! Tikai kļūstam smieklīgi.


Nedaudz aizgāju no tēmas…. biggrin bet bija sakrājies…. biggrin ... tas viss it tikai manas subjektīvās pārdomas, varat mierīgi to visu izlaist.. uz ceļojumu kā tādu tam visam nav nekāda sakara... angel
Pievienotie faili: 2122098.jpg (112.4 Kb) · 0492859.jpg (118.7 Kb) · 5237432.jpg (137.9 Kb) · 0040921.jpg (110.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 13.07.2020, 15:27 | Ziņojums # 6
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Nākamā rītā modāmies 7:00. Par cik braucām tikai ar rokas bagāžu, tad nekāda lielā kravāšanās nebija nepieciešama, padzērām rīta kafiju un ar kājiņām uz Centrālo autoostu. Autoostā bijām 7:45 un autobuss uz Vīnes lidostu tika padots 5 minūtes pirms 8:00. Ar vācu precizitāti devāmies ceļā un pēc 50 minūtēm cienīgi ierullējām jau Vīnes lidostā. Laika gana, līdz bording time vēl apaļas 2 stundas. Tā nav liela bēda, jo no Bratislavas vēl līdzi ir pa skārdenei alus katram, laika "nosišanai".

Tā arī pienāca laiks doties uz drošības kontroli. Tur viss standarta variantā, nekādu aizķeršanos. Individuāli temperatūra nevienam mērīta netiek. Lidostas teritorijā jāvalkā sejas maskas vai aizsegi. Izlidošana precīzi atbilstoši grafikam. Lidojums normāls, piepildījums tie paši 70% aptuveni. Prasības tās pašas – sejas maskas vai aizsegi. Nolaidāmies Rīgas lidostā aptuveni 14:30. Arī šeit par mums neviens neinteresējās, individuāli temperatūru nemērīja, nekādus papīrus aizpildīt nevajadzēja. Esam mājās.

Tātad aktuāls paliek jautājums vai ir dzīve un ceļojumi "Covid-19" izraisītās pandēmijas laikā? Atbilde varētu būt šāda – pilnīgi noteikti dzīve un ceļojumi ir arī pandēmijas laikā! Man šis super īsais un tuvais ceļojums sniedza neizsakāmu baudu. Nebiju cerējis uz tādām patīkamām izjūtām. To varētu salīdzināt, kad cilvēks skrienot vai ejot, moka savu organismu un sasniedzot mērķi tiek pie glāzes vēsa ūdens. Tā glāze vēsā ūdens pēc nogurdinošā ceļa sniegs neskaitāmas reizes lielāku baudījumu, nekā ja ūdens glāzi izdzersim piecēlušies no gultas. Tā tēlaini var salīdzināt mokošo ceļu ar "Covid-19" izraisītās pandēmijas ieviestiem ierobežojumiem un glāzi ūdens ar šo ceļojumu. prof

Tomēr ceļotājiem ir jāsaprot, ka situācija saistībā ar "Covid-19" atīstās ļoti dinamiski. Trīs dienās, kuras nebijām Latvijā, tika noteikti jauni ierobežojošie pasākumi. Tika noteikts, ka atgriežoties no Čehijas, Monako un Horvātijas būs jāpavada pašizolācijā 14 dienas. Kad lidojām prom uz Vīni, tādas prasības nebija. Tas tika parāda, cik strauji mainās situācija. Ir lieli riski iesprūst kādā vietā uz ilgu laiku. Un tas risks ir pietiekoši augsts. Es domāju, ka kamēr nebūs pieejama efektīva vakcīna pret to zarazu – tikmēr nekas nemainīsies. prof

Bet tas nenozīmē, ka nevar mēģināt. It sevišķi tuvos un īsos ceļojumus. Man izdevās – par ko esmu ļoti priecīgs. Novēlu veiksmi arī citiem ceļotājiem!

Tā kā šī atskaite nebija klasiska atskaite par ceļojumu, bet vairāk par izjūtām, tad nebija iespēja foruma sadaļā izvietot daudz bildes. Tāpēc interesantiem, kuriem interesē vairāk skatīties uz bildēm, nekā lasīt tekstu - ātri izveidoju nelielu kolāžu video veidā. Skatāmies šeit:



[END]


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Jautājumi un atbildes par citām valstīm » Atskaites par citām valstīm » Trips Rīga – Bratislava "Covid-19" ēnā (02.07 – 05.07.2020)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023