Otrdiena, 17.10.2017, 03:55
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 11
Foruma moderators: Kurkulis 
Forums » Taizeme » Atsauksmes un atskaites » Taizemes salu tūre (Ko Kut, Ko Mak, Ko Chang un Pattaya)
Taizemes salu tūre
MelnaisDatums: Pirmdiena, 09.10.2017, 11:03 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1800
Statuss: Offline
Turpinu savu ceļojuma atskaiti pa ziemošanas periodu Āzijā. Ziemošanas ceļojuma atskaitēs tiks izlaista Kipra un Itālija. Šīs zemes īsti neiekļaujas šīs lapas formātā, jo pirmkārt neatrodas Āzijā un otrkārt par šīm 2 valstīm jau ir sarakstītas tik daudz atskaites, ka man tur īsti vairs ko papildināt nav. Mīl tautieši, ceļot uz Kipru un Itāliju.

Tieši tāpēc turpināšu savu atskaiti ar Taizemi. No Kipras lidojums ar aviokompāniju "Royal Jordanian" maršrutā Larnaka - Amāna - Bangkoka. Taizemē šoreiz pārsvarā salu tūre. Viesosimies Ko Kut, Ko Mak un Ko Chang saliņās, katrā saliņā pa 3 naktīm. Saliņā Ko Kut būsim pirmo reizi, bet 2 jau esam viesojušies. Taisnības labad jāsaka jau ļoti pasen. Ir vēlme apskatīt, kas pa šo laiku šeit ir mainījies. Noslēdzošās 3 naktis pavadīsim Pattaya. Laiks kārtīgai naktsdzīvei. Tad lidojums atpakaļ Bangkoka - Amāna - Roma.

Lidojums tranzītā caur Anmānu. Nācās pāris stundas paklīst pa Anmānas starptautisko lidostu. Lidosta liela un ērta pasažieriem. Daudz sēdvietu, kafejnīcu un tirdzniecību vietu. Nelaime tikai tā, ka viss tur maksā palielas naudiņas. Tikvien atļāvāmies pa lielai krūzei "Starbuck" melnās amerikāņu kafijas. Principā, neko jau arī vairāk nekā kafiju nebija vēlēšanās, laiks bija pāri pusnaktij. Vienīgais neierasts redzēt tik daudz cilvēku, kuri ģērbušies ļoti konservatīvā islāmu apģērbā. Te var redzēt un novērot visu spektru, kā tiek nēsāts un valkāts musulmaņu apģērbs. Sākot ar hidžābu, nikābu un beidzot ar parandžu.Lidostā ir bezmaksas WiFi un daudz ērtu un plašu smēķēšanas istabu. Katrā smēķēšanas istabā pa savam lielam monitoram, lai nenokavētu savu izlidošanas reisu. Tā arī pēc kafijas, vēl tiek uzvilkts kārs dūms un varam doties uz ļoteni. Aviokompānijas "Royal Jordanian" ļotene paceļas gaisā atbilstoši grafikam. Lidojuma laikā tiekam baroti 2 X. Izvēle nav tik izcila kā lielajos grandos, bet ir virs vidējā līmeņa. Daudz laika domāt par ēšanu gan nav. Fiksi uzkožu ēdamo (nezinu vai vēlās vakariņas, vai agrās brokastis) un liekos uz ausi. Bangkokā nolaižamies jau dziļā pēcpusdienā, ap 15:00 pēc vietējā laika.

Man jau pasē bija bezmaksas vīza Taizemes apmeklējumam, kuru biju nokārtojis Manilā. Bet Melnā Princese bija spiesta kārtot Visa on Arrival. Par laimi, cena uz VOA bija palikusi vecā 1000 THB. Kā redzam izvietotajos plakātos, tad vismaz līdz 31.augustam.Man robežas šķērsošana notika zibenīgi, Melnai Princesei process aizņēma vairāk laika, bet visā visumā pietiekoši ātri. Tikāmies pie reģistrētās bagāžas lentes. Robežkontrole un un pēc brīža jau varam ar pilnu plaušu baudīt mums tik tuvo un mīļo Āzijas karsto un mitro gaisu. Neatejot no kases tiek uzvilkts kārais dūms smok 2 cigarešu garumā. Un tad jau varam doties arī uz Skytrainu.

Ar skytrain mums jāveic brauciens vispirms līdz pieturai Phaya Thai, tur jāpārsēžas nākamā līnijā un jābrauc līdz Ekkamai pieturai. Te atrodas mums vitāli nepieciešamais "Eastern" bus terminals. Ceļojums mums sākas ar Ko Kut salu, tas nozīmē, ka primāri mums vispirms ir jānokļūst līdz Trat pilsētai. Brauciens ar sabiedrisko autobusu nu ļoti garš. Bet ja vēlamies paspēt uz rītdienas prāmi uz Ko Kut salu, tad jābrauc ir pilnīgi viennozīmīgi šovakar. Un tad ir nākamā dilemma, iebraucam mēs krietni pēc pusnakts. Taizeme daudzas no viesnīcām tai laikā jau duss saldā miegā. Tāpēc tiek pieņemts lēmums ietaupīt vienu nakti uz viesnīcas rēķina un braukt ar pēdējo nakts autobusu un ar rīta gaismiņu mēs esam jau Trat. Tā arī darām, iegādājamies biļetes ar atiešanas laiku 23:32, biļete vienai personai maksā 230 THB. Kā varēsiet redzēt, tad biļetes ir iegādātas 17:51.Mums vēl ir pietiekoši daudz laika, kuru negribētos izšķērdēt nelietderīgi. Paņemam tur pat 7/11 veikalā pa pirmajam "Chang" aliņam uz dvēseli, atrodoties Taizemes teritorijā. Lēnām malkojot alu, rodas arī ļoti sakarīga ideja. Nav nekāda prieka dzert aliņu autoostā, ja tepat netālu ir soi Cowboy ar saviem Go Go bāriem. Labāk dzert aliņu barčikā skatoties uz plikiem dancojošiem meičukiem. Domāts darīts, vienojamies ar autoostas kasieri, ka varēsim pie viņas atstāt savu mugursomu un dodamies tautiņās. Īss brauciens ar skytrain (3 pieturas) un izkāpjam pieturā "Asok". Tālāk jau pāris simtu metru līdz soi Cowboy. Un tur jau protams, ka dzīve kūsā. Tā arī nobumbulējām šo laiku drinkojot alu, vai džinu ar toniku booze Pabijām vairākos bāros. Varu apliecināt, viss notiek, un viss ir savā vietā, meičuki joprojām danco plikiņi. Laiks doties uz autoostu. Tās pašas 3 pieturas ar skytran un esam autoostā.

No kasieres savācam mugursomu un varam doties uz autobusu. Autobuss pietiekoši ērts, airkondišens un ar strādājošu poda māju. Izmantot gan nenācās, jo tikko uzsākām kustību, likos uz ausi. Lika manīt iepriekšējā negulētā (ne gluži negulētā, kādu brīdi jau pasnaudu lidmašīnas beņķī) nakts lidmašīnā. Pamodos vēl tumsiņā, kad autobuss lēni ieripoja Trat autoostā. Pulkstenis rādīja aptuveni 4:30 un gaismiņa tikko sāka svīst. Pa nakti, kad nav liels trafiks šis attālums tiek pievarēts par 5 stundām, braucot pa dienu, tas var būt krietni garāks. Varat droši piesummēt klāt kādas 1,5 līdz 2 stundām.

Pirmie iespaidi, ka pēc pēdējās tikšanās te pilnīgi nekas nav mainījies. Biju šeit kādus 8 gadus atpakaļ. shock Tik vien tas, ka tagad šeit ir piemiņas vieta nelaiķim Taizemes karalim.Principā pārņem tāda sirreāla sajūta, tu labi zini, ka pēdējo reizi šajā vietā esi bijis pirms tik daudz gadiem, un pa šo laiku šeit praktiski nekas nav mainījies. It kā būtu bijis šeit pirms nedēļas. cranky Interesantākais, ka pat sieviete helpere tā pati. Toreiz viņa bija vienīgā, kas kaut ko mācēja pateikt angliski, un tagad tieši tas pats. Nu jau kļuvusi vecāka, bet sapelnījusi sev kārtīgam "Songthaew". Joprojām piedāvā baltajiem atbraucējiem, visādus iedomājamus un neiedomājamus pakalpojumus, pa nereālām cenām. crazy Tieši tāpat kā iepriekšējo reizi. Kā tas viss notiek, nedaudz vēlāk. Bija mums darīšana ar viņu. Sākumā mēs viņu atšuvām momentā, un devāmies savās gaitās pa šo pašu bus terminālu.
Pievienotie faili: 0376847.jpg(72Kb) · 4268320.jpg(55Kb) · 4389101.jpg(43Kb) · 7672618.jpg(57Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 34 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 13.10.2017, 13:27 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1800
Statuss: Offline
Laiks mums bija vairāk nekā pietiekoši. Laivas uz Ko Kut salu atiet no Laem Sok termināla. Līdz šim laivu terminālim no bus termināļa var aizbraukt ar songthaew par 38 THB no cilvēka. Kā varam redzēt no bildītes, tad pirmais reiss 8:40.Biju jau iepriekš noskatījies interneta plašumos, ka vislabāk mums derētu laiva "Koh Kood Princess", kura atiet no termināla pulksten 12:30 un maksā 350 THB. Ir vēl arī ātrlaivas par daudz augstākām cenām (600 THB). Mums pārāk steigties nav kur, tāpēc tieši šāda izvēle. Problēma tāda, ka tik agri nav nekāda jēga braukt uz laivu termināli. Mums vēl ir daudz brīva laika, darīt tur absolūti nav ko. Papildus, nav arī nekāda jēga maksāt papildus par songthaew 38 THB no cilvēka. Pērkot biļeti uz laivu, cena būs identiska vai pērc laivu terminālī, vai jebkurā citā vietā. Bet, ja pirksi citā vietā, tad transfērs būs iekļauts līdz laivu terminālim jau biļešu cenā. Jāpiezīmē, ka līdz laivu terminālim ir aptuveni 30 kilometri. Nelaime tāda, ka nav transfēra no mūsu bus termināla. Tas izskaidrojams ar to, ka bus termināls par pick up vēlas saņemt arī savu peļņas daļu. Un laikam tā apetīte nav maza, tāpēc laivu kompānija ir atteikusies veikt transfēru no autoostas. Tuvākais punkts kur tiek tirgotas laivu biļetes ir netālu esošais hotelis "S.A Hotel". Šis hotelis atrodas mazāk kā 1,5 km attālumā no bus termināla. Tā arī tika pieņemts lēmums doties uz šo hoteli, varēsim nopirkt laivas biļetes un atstāt savas mantas recepšenā.

Tajā brīdī pulkstenis bija nedaudz pirms 8:00. Vietējā taiete helpere redzot, ka esam paņēmuši savas mantas un gatavi doties prom no autoostas, steidzas klāt, uz kurieni? Sakām, ka mums nepieciešams nopirkt laivu biļetes. Zinām, ka tās var nopirkt hotelī "S.A Hotel". Saņemam dzelžainu apstiprinājumu, ka tieši tā arī ir un viņa ir gatava mūs par 50 THB līdz turienei aizvest. crazy Kas mums "staiguļiem" nepilni 1,5 kilometru ko iet, it sevišķi, ka brīva laika līdz "aknām". Stingri pasakām, ka iesim kājām. Var redzēt helperes neapmierināto seju, nomurmulē tikai veiksmīgu ceļu. Esam nogājuši metrus 200 kad helpere ar visu savu songthaew ir mūs noķērusi, lai sēžoties iekšā, aizvedīšot par brīvu. biggrin Hehehehhe..... sākumā viņa vēlējās ar vienu šāvienu nošaut 2 zaķus. Nokāst naudu no mums un nokāst naudu no biļešu pārdevējas par klientu piegādi. Šoreiz viņai izdevās tikt tikai pie viena zaķa, un tā mazākā. haha Mums jau vienalga, sēžamies tik iekšā un drīz jau pieturam pie nepieciešamā hoteļa.

Tālāk viss kā bijām iedomājušies. Nopērkam biļetes un atstājam savas mantas recepšenā. Tagad mūsu rīcībā ir hoteļa poda māja, ārā jauks benķītis ar galdiņu. Pirmais darbs paņemam 7/11 rīta kafiju. Lēnām malkodami kafiju, nonākam līdz slēdzienam, ka nākamās 9 naktis būsim salās. Ja pēdējās 3 naktis ir Chang salā un tur uztraukumam nevajadzētu būt, tur ir daudz tirgotavas un 7/11 veikalu, tad nav īstas pārliecības par pirmajām 2 salām. Tāpēc aizstaigājam līdz blakus esošam tirgum un nopērkam vienu iepakojumu ar "Chang" alus skārdenēm. Cena par mazo skārdeni ir 30 THB. Jūtam, ka pēc 2 kārtīgi neizgulētām naktīm sāk nākt virsū nogurums, pamatīgi sāk vilkt uz čuču muižu. Līdz transfēram aptuveni 2 stundas. Lai neaizmigtu nācās vēlreiz doties uz tirgu un papildus tūlītējai lietošanai iepirkt veco, labo "Sang Song", jeb citiem vārdiem runājot "San Saniču", vai "Samsung". biggrin Pašreizējā cena par 300 gramu blašķīti ir 130 THB.

Tā arī sarīkojām pirmo tusiņu brīvā dabā uz Taizemes zemes:Tā arī ar pēdējām "San Saniča" pilītēm sagaidījām savu transfēru uz laivu termināli. Možums un enerģija bija atkal atgriezusies mūsu miesās. Pa ceļam tika vēl paņemti vairāki kuģot gribētāji un tiekam nogādāti Laem Sok terminālī. Pēc neilga brīža ierodas arī mūsu laiviņa "Koh Kood Princess".Kā varat redzēt bildē, tad laiviņai nav ne vainas. Tā rūtainā soma priekšplānā bildei ir mana. Piepildīta ar "Chang" skārdenēm. biggrin
Pievienotie faili: 8556768.jpg(70Kb) · 0883356.jpg(76Kb) · 1159855.jpg(61Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 34 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 13.10.2017, 15:38 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1800
Statuss: Offline
Ko Kut

Ceļā jāpavada aptuveni 1 stunda, bet ar komfortu, nav nekāda ātrlaiva. Laivu piestātnē mūs jau gaida bezmaksas transfērs uz mūsu laicīgi rezervēto viesu māju "Kama Siri". Patīk man šī lieta Āzijā, ka parasti par visu jau ir padomāts. Viesu mājā mūs sagaida pavecāka taiešu kundze, kura arī ir īpašniece šai viesu mājai. Un man ļoti patīk, kā sagaida savus viesus šādas nelielas viesu mājas vai hoteļi. Viss ir tik jauki personisks un mīļš. Protams ir arī welcome drinks.Kamēr malkojam savu vēso welcome drink tiek izstāstīts, kas un kā. Kā jau pierasts, normālās viesu mājās ir piekrauts pilns ledusskapis ar dažādiem dzērieniem, soft drinks, alus, ūdenis. Nekas nav jājautā, ņemam, ko vēlamies, par to izdarām pierakstu kladē un atstājam naudiņu kastītē. Pilnīga uzticēšanās viesiem. Ideāli, kā man tas patīk. Man gan nenācās neko no tā izmantot jo biju jau nodrošinājies ar savu alu un saimniece laipni atļāva glabāt šo alu kopējā ledusskapī. Ir virtuve ar visu nepieciešamo, gāzes plīts, dzeramais ūdens, trauki, naži, karotes, glāzes... vārdu sakot viss, kas nepieciešams. It superīga veranda, kur vakaros pakavēt laiku. Par 3 naktīm maksājām 2100 THB, tas ir par nakti 700 THB. Sakarīga cena par šo viesu māju. Ja ir vēlme varat izīrēt arī motobaiku.

Neilgi pēc mūsu ierašanās sākās kārtīgs tropisks lietus. Šajās salās lietus līst neatkarīgi un bieži, ne tā kā pārējā Taizemes teritorijā.

Video varēsiet redzēt arī mūsu burvīgo verandu komplektā ar 2 jaukiem suņiem:Tāpēc ko darīt šovakar nekādi jautājumi neradās. Vakariņās iet nebija nekādas nepieciešamības, jo mums bija līdz desas krājumi vēl no Ukrainas un Kipras. Par cik iet tādā lietainā laikā nebija nekādas vēlmes, tad improvizētās vakariņas sarīkojām turpat uz verandas.Stiprais alkohols mums bija no Lietuvas, Ukrainas un Kipras. Bildē varat redzēt leišu "Starku" darbībā. booze Cigaretes plašā klāstā vēl joprojām no Ukrainas. Saulainais mango saprotams no Trat tirgus, riekstiņi arī. Daudz spēka jau vakara tusiņam vairs nebija, pēc 2 negulētām naktīm. Pirmā čučēt devās Melnā Princese, tumsa vēl nebija iestājusies. Es paliku nedaudz ilgāk, jo lēnām parādījās arī pārējie viesu mājas iemītnieki. Uz iepazīšanos uzliku vēl vienu, nu jau ukraiņu "Pervak domašņij". Sanāca kārtīga internacionāla kompānija ar pārstāvjiem no Latvijas, Čehijas, Vācijas un Anglijas. Kā parasti šīs sarunas ir ļoti aizraujošas un interesantas. Bet drīz vien arī mani spēki bija galā. Laiks doties blakus Melnai Princesei. Varat iedomāties cik labi bija gulēt pēc 2 negulētām naktīm, nedaudz alkohola un svaigā gaisā, klusumā. Lieliski vienkārši!
Pievienotie faili: 0670012.jpg(68Kb) · 3532527.jpg(107Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 34 valstis.
 
Forums » Taizeme » Atsauksmes un atskaites » Taizemes salu tūre (Ko Kut, Ko Mak, Ko Chang un Pattaya)
Lappuse 1 no 11
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2017