Ceturtdiena, 02.02.2023, 02:42
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Bangkokā atkal nemierīgi - Page 3 - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 3 no 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Foruma moderators: Kurkulis  
Forums » Taizeme » Jaunumi » Bangkokā atkal nemierīgi (Kārtējās demonstrācijas)
Bangkokā atkal nemierīgi
PūpolīteDatums: Otrdiena, 20.05.2014, 13:04 | Ziņojums # 31
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 27
Reputācija: 1
Statuss: Offline
Taizemes armija otrdien izsludināja karastāvokli
valstī, lai atjaunotu kārtību pēc vairākus mēnešus
ilgiem pret valdību vērstiem protestiem, kuru gaitā
28 cilvēki gājuši bojā un simtiem ievainoti.

http://m.tvnet.lv/article/510763
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 21.08.2014, 11:52 | Ziņojums # 32
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Par jauno Taizemes premjeru ievēlēts Prayuth Chan-ochaTaizemes nacionālā asambleja par jauno premjerministru armijas militārā apvērsuma rezultātā no varas atceltās un demokrātiski ievēlētās iepriekšējās premjeres Yingluck Shinawatra vietā ievēlējusi 60 gadus veco armijas komandieri, ģenerāli Prayuth Chan-ocha. Parlamenta lēmums dotajā gadījumā bija tikai formalitāte. Ģenerālis Prayuth Chan-ocha ir premjerministra vietas izpildītājs kopš 22.maija, kad viņa vadībā tika veikts militārais apvērsums. Minētais parlamenta lēmums vēl formāli jāapstiprina Taizemes karalim Bhumibol Adulyadej, par ko nav nekādu šaubu.

Sagaidāms, ka vēlāk premjerministra vadībā Taizemē tiks veikta politiskās reformas, pēc kurām tiks nozīmētas jaunas vēlēšanas. Vēlēšanas paredzētas 2015.gada beigās. Līdz tam valsti vadīs armijas izveidotā "Nacionālā padome miera un kārtības nodrošināšanai". Šīs padomes vadībā atrodas nupat kā apstiprinātais ģenerālis Prayuth Chan-ocha.

Jautājums kā militārās huntas valdīšana ietekmēs situāciju valstī......??????

Daudz būs atkarīgs no armijnieku piedāvātajām un apstiprinātajām politiskām reformām. Viss tiešāk tas skars vēlēšanas tiesības.... Jautājums ir vai tiks ierobežotas vēlēšanas tiesības mazāk izglītotāko Taizemes pilsoņu vidū? Tas ir galvenais "sarkankreklu" elektorāts, kas jau kuras vēlēšanas pēc kārtas ļauj uzvarēt vēlēšanās partijai "Pheu Thai Party". Ja tiks ierobežotas vēlēšanu tiesības, tad kādā veidā? Jautājumu ir ļoti daudz. Dzīvosim redzēsi.

No ceļotāju viedokļa šis ir vislabākais variants. Valstī ir aizliegtas tautas pulcēšanās un demonstrācijas. Valda drošība un kārtība. Tas nozīmē stabilitāti. Ceļot un atpūsties Taizemē būs drošāk.
Pievienotie faili: 3361073.jpg(41.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 06.02.2015, 11:06 | Ziņojums # 33
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Taizemē vēlēšanas ieplānotas nākamā gada sākumā

Pašreizējās militārās huntas premjerministrs ģenerālis Prayuth Chan-ocha, kurš pie varas nāca militārā apvērsuma rezultātā iepriekšējā gada maijā ir apstiprinājis plānus, ka 2016.gada sākumā Taizemē ir plānotas demokrātiskas vēlēšanas. Precīzs datums pašlaik nav zināms. Sapulcē, kura bija veltīta Taizemes starptautiskā tēla uzlabošanai premjerministrs paziņoja: "reformu sagatavošanas un ieviešanas process noslēgsies ar jaunas konstitūcijas pieņemšanu, pēc kā 2016.gada pirmajā pusē notiks vispārējas vēlēšanas atbilstoši jaunajai reformētajai likumdošanai". Agrāk ģenerālis Prayuth Chan-ocha solīja vispārējās vēlēšanas sarīkot 2015.gada rudenī. Atgādināšu, ka valstī joprojām darbojas huntas noteiktai karastāvoklis, kas aizliedz politiskas demonstrācijas ielās.

Tāpat jāpiemin, ka janvāra beigās pagaidu parlaments, kuru vairākumā pārstāv militāristi izteica impīčmentu likumīgi ievēlētajai premjerministrei Yingluck Shinawatrai un aizliedza viņai piedalīties valsts politiskajā dzīvē uz 5 gadiem. Papildus Yingluck Shinawatrai arī draud kriminālatbildība par nolaidību, realizējot valsts rīsa iepirkumus no lauksaimniekiem. Bijušai premjerministrei draud līdz 10 gadu cietumsods. Nacionālā antikorupcijas komisija aprēķinājusi, ka valstij ir nodarīts zaudējums 518 miljardu THB (aptuveni 16,9 miljardi ASV dolāru).

Tikmēr arvien vairāk tūristi savai atpūtai izvēlas citas Āzijas valstis. Pielikumā tabula, kurā atspoguļots tūristu skaits Taizemē 2014.gadā attiecībā pret 2013.gadu. Tūristu skaita kritums ir iespaidīgs.Ar situācijas analīzi varam iepazīties pa šo saiti:

http://www.khonkaen.ws/thai-to....in-2014

Personīgi manas domas.... tas ir pareizi. Jau sen vairs nav nekādas jēgas braukt uz Taizemi. Viss ir komercializējies līdz pilnīgam absurdam. crazy Taizeme jau sen kā nav tā valsts, kādu es viņu pazinu savā pirmajā braucienā uz Āziju. Viss ir kļuvis fantastiski dārgs.... nepamatoti dārgs... Blakus Taizemei ir citas pagaidām vēl pilnībā nesamaitātas valstis, kurās vēl var atpazīt un izbaudīt patieso Āziju.
Pievienotie faili: 2475197.jpg(47.5 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 08.08.2016, 12:12 | Ziņojums # 34
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
tēmas turpinājumā:

Referendumā Taizemē atbalstīts jaunās konstitūcijas projektsSvētdien Taizemē notikušajā referendumā pilsoņi pauduši atbalstu jaunās Taizemes konstitūcijas projektam, ko piedāvāja pašreiz pie varas esošā militārā hunta. Kā paziņojis vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Supachai Somcharoen, tad jauno konstitūciju atbalstījuši aptuveni 61,45% balsotāju. Šī jau būs divdesmitā konstitūcija Taizemē pēc 1932.gada.

Referenduma dalībniekiem nācās dod atbildi uz 2 jautājumiem:

- vai atbalstāt jauno valsts konstitūciju;
- vai atbalstāt, ka turpmākos piecus gadus valsts premjerministra vēlēšanas notiks kopīgi balsojot parlamenta apakšpalātai un augšpalātai (senātam).

Pēc 95% vēlēšanu biļetenu apstrādes vēlēšanu komisija ir sniegusi vēlēšanu provizoriskos rezultātus. Pirmajā jautājumā par jauno konstitūciju par - 61,45%, pret - 38,6%. Otrajā jautājumā par - 58%, pret - 42%.Jaunās konstitūcijas pieņemšana paver ceļu arī jaunu demokrātisku vēlēšanu rīkošanai 2017.gadā un atgriešanos pie demokrātiskas valsts varas pēc vairāk kā divu gadu militāristu atrašanās pie varas. Militārā hunta 2014.gada maijā veica valsts apvērsumu.

Jaunā valsts konstitūcija tika izstrādāta militāristu nozīmētas konstitucionālās komisijas ietvaros. Konstitūcijas teksts tika nopietni kritizēts no opozīcijas puses, tā arī no daudziem militārai huntai lojāliem politiķiem. Projekta pretinieki uzskata izstrādāto jauno konstitūciju par nedemokrātisku. Konstitūcija ir paredzēta liela militāristu ietekme uz politisko lēmumu pieņemšanu. Konstitūcijas izstrādātāji šo pārmetumu noraida, uzskatot, ka upurējot dažas liberālās demokrātijas normas, viņi rada labvēlīgus apstākļus, lai sasniegtu nacionālo vienotību.

nu nezinu nezinu kā tur būs ar to nacionālo vienotību.... jau tagad par ir tikai 61,45% ..... tas nebūt neliecina par vienotības tuvošanos.
Pievienotie faili: 9993232.gif(30.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 02.08.2019, 12:55 | Ziņojums # 35
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Bangkokā kārtējie terora aktiKā raksta ziņu portāls "The Bangkok Post", tad šorīt Taizemes galvaspilsētā Bangkokā teroristi ir veikuši virkni koordinētu sprādzienu dažādās vietās, un ar nelielu laika intervālu. Pirmie 3 sprādzieni notika agrā rīta stundā, pēc pulksten 5:00, ar laika intervālu 5 – 7 minūtes Pratunam rajonā. Divi sprādzieni notika krustojumā ar Petchburi ielu, trešais sprādziens 300 metrus no šīs vietas hoteļa "Indra Regent Hotel" pirmajā stāvā kur izvietota tirdzniecības galerija un gatavo apģērbu veikali. Pirmajā sprādzienā vieglus ievainojumus guva 2 cilvēki, pilsētas apkopes strādnieki, kuri tajā laikā nodarbojās ar atkritumu savākšanu.

Vēl 2 sprādzieni notika pulksten 8:50 Chong Nonsi BTS stacijā. Te atrodas vairāku lielu banku galvenie biroji un vairākas vēstniecības. Šajos sprādzienos neviens nav cietis. Drošības apsvērumu dēl tika ierobežotas ieejas un izejas šajā metro stacijā. Pulksten 9:30 notika vēl 2 sprādzieni netālu no valdības kompleksa ēkām. Nākamais sprādzienu vilnis nogranda pulksten 10:00, netālu no Taizemes bruņoto spēku galvenā štāba. Turpat tika atrastas vēl 2 nesprāgušas bumbas kuras tika neitralizētas.

Pirmā sērija ar sprādzieniem tika sarīkota netālu no "Centara Grand Hotel", kur šajās dienās notiek ASEAN valstu rīkots forums. Forumā piedalās arī ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

Policija ir vērsusies pie iedzīvotājiem un viesiem ar brīdinājumu būt uzmanīgiem, ziņot par visiem aizdomīgiem priekšmetiem vai cilvēkiem. Savukārt Taizemes premjerministrs Prayut Chan-o-cha asi nosodīja sprādzienu rīkotājus un apsolīja ātri atrast vainīgās personas.

Izskatās, ka šie sprādzieni nebija gatavoti ar mērķi nogalināt cilvēkus. Par to liecina paštaisīto bumbu nelielā kapacitāte, sprādzieni laika un vietas izvēle. Tas vairāk dotajā gadījumā bija kā brīdinājums. Tikai jautājums ir - brīdinājums par ko? Un kas šo brīdinājumu sūta? Pagaidām neviena organizācija nav uzņēmusies atbildību par notikušo un uz doto brīdi vainīgās personas nav aizturētas. Tā kā jautājums paliek atklāts. Esam uzmanīgi atrodoties ceļojumā Taizemē. IMHO
Pievienotie faili: 2849202.jpg(140.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 17.10.2020, 11:21 | Ziņojums # 36
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Bangkokā atkal nemierīgiPēc ilgāka laika perioda Bangkokā atkal ir nemierīgi. Var just, ka tautai ir jūtami apnikusi esošā situācija ar ilgu laiku pie varas esošās militārās huntas valdīšanu. Demonstranti pamatoti uzskata, ka militāristi pie varas atrodas nelikumīgi un pašreizējo valsts konstitūciju apstiprinājuši arī nelikumīgi. Papildus tautai ir apnicis skatīties uz sava pašreizējā monarha nožēlojamām izdarībām. Tāpēc protestētāju prasības ir reformēt monarhiju, jaunas konstitūcijas izstrāde un pašreizējā militārās huntas premjerministra, ģenerāļa Prayut Chan-o-cha atkāpšanos.

Atgādināšu, ka 2014.gadā Taizemes karalistes bruņoto spēku komandieris, armijas ģenerālis Prayut Chan-o-cha veica militāro apvērsumu un kopš tā laika pie varas atrodas militārā hunta. Varas sagrābšanas pirmsākumos visās Taizemes problēmās ģenerālis enerģiski apvainoja politiķus, bet sevi pozicionēja kā ārstu, kuram jāpalīdz valstij atveseļoties. Nu jau pie varas militāristi atrodas septīto gadu, bet militāristu "dakteru" ieteiktās "receptes" problēmu ārstēšanā nedarbojas. Tas arī ir saprotams, tā notiek vienmēr, kad pie varas nāk militāristi un tiek ierobežotas pilsoniskās brīvības.

Ja sākumā galvenie protestētāji un nemiera cēlāji bija valsts progresīvākā iedzīvotāju daļa – tas ir studējošā jaunatne, tad tagad masu protestos viņiem ir pievienojušies bijušie "sarkankrekli", tas ir tās partijas atbalstītāji, kuri nemitīgi uzvarēja visās demokrātiskās valsts vēlēšanās 20 gadu garumā. Tomēr militārā hunta nekad neļāva īstenot vēlēšanās iegūto mandātu. Emigrācijā bija spiesti doties 2 Taizemes premjerministri Taksins Šinavatra un Jingluka Šinavatra (brālis un māsa).

Pirmās masu demonstrācijas Bangkokā notika 14.oktobrī, kad demonstrantiem izdevās izlauzties pie valdības ēkas kompleksa. Reaģējot uz to, militārā hunta izsludināja ārkārtas situāciju un aizliegumu pulcēties kopā vairāk nekā 5 cilvēkiem. Tas tikai uzkurināja kaislības un jau 15.oktobrī Bangkokas centrā notika pati masveidīgākā protesta demonstrācija pēdējās desmitgades laikā. Pazīstot taiešu protestu metodes un neatlaidību, šīs demonstrācijas varētu kļūt par ļoti nopietnu problēmu un reālu draudu militārās huntas valdīšanai. Jautājums, cik tālu savās represijās pret savu tautu ir gatavi iet militāristi?!

Sekosim līdzi notikumu attīstībai.

Ieskatam arī nelieli video klipi:

Te DW analīze par protestu iemesliem:

Pievienotie faili: 2377787.jpg(74.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Taizeme » Jaunumi » Bangkokā atkal nemierīgi (Kārtējās demonstrācijas)
  • Lappuse 3 no 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023