Piektdiena, 03.04.2020, 07:27
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Lietavas un plūdi Taizemē - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 2
  • 1
  • 2
  • »
Foruma moderators: Kurkulis  
Forums » Taizeme » Jaunumi » Lietavas un plūdi Taizemē
Lietavas un plūdi Taizemē
MelnaisDatums: Otrdiena, 02.11.2010, 17:06 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2258
Statuss: Offline
Kā ziņo The Bangkok Post,

tad plūdi, kuri izvērsušies jau trīs nedēļu garumā ir tikuši līdz Taizemes dienvidu ekonomiskajam centram Hat Yai. Ūdens straumes kuras sasniedz vietām vairāku metru dziļumu ir nogremdējušas ap 80% pilsētas teritorijas, nogriežot pilsētu no pārējās valsts daļas. Bloķēti ir apmēram 10 000 vietējo iedzīvotāju un tūristu. Ūdens turpina strauji celties, dažos kvartālos tas ir jau sasniedzis māju jumtus. Cietušajos rajonos nav elektrības, nedarbojas ūdensvads un kanalizācija. Ceļi ir vainu aplūdināti vai izskaloti.

Kā stāsta pilsētas mērs, tad šī gada situācija ir daudzreiz sliktāka nekā tā bija 2000,gada plūdos. Tik lielai dabas stihijai neviens nav bijis gatavs. Cilvēku evakuācija netika veikta. Mērs aicina cietušajiem sniegt pirmo palīdzību un pirmkārt nodrošināt pilsētniekus ar dzeramo ūdeni un pārtiku. Pilsētu plāno apmeklēt Taizemes premjerministrs, lai varētu novērtēt zaudējumu apmēru un kontrolēt glābšanas un atjaunošanas darbus. Valdība ir paziņojusi, ka cīņai ar dabas stihiju tiks atvēlēti 20 miļjardu THB, tas ir apmēram 1,6 milonu ASV dolāru. Tā ir puse no summas, kas Taizemes bu`dzetā ir atvēlēta visām ārkārtas situācijām.

Pavisam plūdos Taizemē, kuri sākās 10.oktobrī ziemeļu un ziemeļaustrumu rajonos un pakāpeniski pārcēlās uz centrālajiem rajoniem un tagat sasniedzot arī dienvidu rajonus par upuriem ir kļuvuši vairāk kā 100 cilvēku, tai skaitā ārzemnieku. Patreiz no plūdiem cieš 120 apriņķi 21 provincē.

Arī Vjetnamā un Malaizijā ir lieli plūdu postīti apgabali, nerunājot nemaz par Indonēziju, kur bez cunami notiek arī vulkānu izvirdumi un zemestrīces.

Ieskatam neliels video:Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 29.03.2011, 15:38 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2258
Statuss: Offline
Piecās dienvidu provincēs Taizemē (Chumphon, Trang, Surat Thani, Nakhon Si Thammarat, Phattalung) izziņots ārkārtas stāvoklis saistībā ar lietusgāžu izraisītajiem plūdiem. Evakuēti ir 34 rajonu iedzīvotāji. Saskaņā ar Meteoroloģijas dienests ziņojumu, ūdens līmenis dažās dienvidu provincēs atrodas divus metrus virs normas. Tiek ziņots par 8 cilvēku bojāeju zemes nogruvumos un vairāk kā 300 tūkstošu cietušo.

Tūristu iecienītā Puketā plūdu nav, tikai nepārtraukti līst lietus. Vētra izmetusi krastā vairākas laivas un jahtas.

Vairāk cietusi ir cits tūristu iemīļots kūrorts - Samui sala. Vētras un lieti ir izskalojuši salas vienīgo ceļu. Viļņi jūrā sasniedz 4 metru augstumu.
Taizemes varas iestādes aicina tūristus atturēties no braucieniem uz šo reģionu.Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 30.03.2011, 17:00 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2258
Statuss: Offline
www.DELFI.lv |
30. marts 2011 15:10

Lietusgāžu izraisīti plūdi un zemes nogruvumi Taizemes dienvidos ir prasījuši 21 cilvēka dzīvību, kā arī kavē gumijas izstrādājumu piegādes, trešdien informē aģentūra "Reuters"

Stihijas dēļ ir atcelti vilcienu reisi uz šo reģionu un slēgtas trīs lidostas, tajā skaitā populārajā kūrortā Samui.

Taizemes karaflote nosūtījusi vairākus kuģus un helikopterus, lai piegādātu preces un izglābtu cilvēkus plūdu smagi skartos rajonos. Tajos izolēti arī vairāki tūkstoši tūristu no ārzemēm.

Nākamo dienu laikā ir gaidāmas jaunas lietusgāzes.

Stihija ietekmējusi gumijas ražošanas uzņēmumus, kuriem kavētas produkcijas piegādes. Taizemes dienvidos tiek saražoti 90 procenti no gumijas izstrādājumiem. Šī valsts ir pasaulē lielākā gumijas ražotāja un eksportētāja.

Nu kādu laiku bez tiem gumijas izstrādājumiem iztiksim crazy


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MurmulisDatums: Pirmdiena, 04.04.2011, 14:49 | Ziņojums # 4
Leitnants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 55
Reputācija: 0
Statuss: Offline
Plūdos Taizemes dienvidu apgabalos bojā gājušo skaits sasniedzis 45 cilvēkus, pirmdien informē Taizemes Dabas katastrofu likvidācijas aģentūra.

Lai gan pēdējās dienās plūdi gājuši mazumā, tomēr situācija Krabi, Surathani un Nakhonsithamaratas provincēs vēl joprojām ir sarežģīta, informē ārvalstu masu mediji. Pēc oficiālajām ziņām, plūdos cietuši aptuveni divi miljoni cilvēku.

Aģentūra informē, ka pagaidu evakuācijas apmetnēs dzīvo aptuveni 40 tūkstoši cilvēku.

Lielākājā daļā plūdos cietušo apgabalu apturēta vilcienu satiksme. 10 tūkstoši karavīru mobilizēti, lai atjaunotu infrastruktūru, kā arī palīdzētu cietušajiem.

Plūdi Taizemē ilgst jau divas nedēļas.

 
MelnaisDatums: Trešdiena, 06.04.2011, 11:17 | Ziņojums # 5
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2258
Statuss: Offline
Nu jau ziņo par vairāk kā 100 cilvēku bojāeju. Zem zemes nogruvumiem tiek atrasti arvien jauni stihijas upuri.

Video rullīši no Ko Samui:Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 14.09.2011, 17:34 | Ziņojums # 6
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2258
Statuss: Offline
Plūdi un izmukuši krokodili Pataijā

12.septembrī ceļotājiem tik iecienītā kūrortā Pataijā sākās tropiskās lietusgāzes. Lietus turpinājās nepārtraukti 15 stundas, kā rezultātā visa Pataija un apkārtne ir applūdusi. Uz ielām ūdens līdz ceļiem. Transports praktiski nekursē. Plūdos cietuši daudz cilvēku. Nav izdevies izvairīties arī no bojāgājušiem, tai skaitā bojā gājis kāds franču tūrists. Bojā gājušo skaits tiek precizēts.

Papildus plūdiem ceļotājiem briesmas rada no krokodilu fermas izbēgušie krokodili. Krokodiliem izbēgt palīdzēja tieši lietus izraisītie plūdi, kas pacēla ūdens līmeni tik augstu, ka reptiļiem radās iespēja pārpeldēt sava baseina robežas un nokļūt brīvībā. Cik konkrēti krokodilu ir izmukuši fermas darbinieki nemācēja pateikt. Atgādināšu, ka krokodilu ferma netālu no Pataijas ir tūristu iecienīts apskates objekts. Pavisam fermā tiek audzēti 2800 dažāda vecuma krokodilu. Reptiļu meklēšanā piedalās ap 100 fermas darbinieku, policistu un brīvprātīgo. Šobrīd ir izdevies atrast un nogādāt atpakaļ fermā 22 krokodilus. Daži no viņiem sver ap 400kg.

Ja pašreiz atrodamies Pataijā esam uzmanīgi, sargājam sevi un pakomentējam kā tur pašreiz izskatās.

Ieskatam video:Ilustrācijai pāris foto:Pievienotie faili: 0713567.jpeg(78.2 Kb) · 2407588.jpeg(64.7 Kb) · 0139786.jpeg(54.6 Kb) · 5319215.jpeg(63.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 19.09.2011, 16:38 | Ziņojums # 7
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2258
Statuss: Offline
Pēdējās lietavās, Taizemē, bojā gājušo skaits ir sasniedzis 112 cilvēku. Septiņās provincēs caur kurām tek Čao praijas upe tiek būvēti aizsargdambji. Tiek sagaidīts, ka tuvākajās trijās dienās ūdens līmenis upē strauji celsies ar to apdraudot Taizemes galvaspilsētu Bangkoku. Pavisam cietušas ir 26 provinces, no plūdiem cietuši 1,4 miljoni cilvēku un slimnīcās ar dažādām traumām nogādāti 250 000 cilvēku.

Nekādi joki tie nav, esam uzmanīgi, ja jau lietus sezonā esam nolēmuši apmeklēt šo reģionu.


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 24.09.2011, 13:22 | Ziņojums # 8
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2258
Statuss: Offline
Plūdi turpinās:

BNS | 24. septembris 2011 11:45

Plūdos Taizemē vairāk nekā 150 bojāgājušie

Divus mēnešus ilgušajos lietusgāžu izraisītos plūdos un zemes nogruvumos Taizemē bojāgājušo skaits ir pieaudzis līdz 155 cilvēkiem, sestdien paziņoja valdības amatpersonas.

Palu ūdeņi kopš jūlija, kad plosījās spēcīgas tropiskās vētras "Nock-ten" izraisītās lietusgāzes, bija pārņēmuši 57 no 77 Taizemes provincēm valsts ziemeļos, ziemeļaustrumos un centrālajos reģionos.

Kopumā, ūdens līmenim ceļoties, septiņi miljoni cilvēku piedzīvoja, kā applūst viņu mājas un uzņēmumi. Tāpat kaitējums nodarīts lauksaimniecības zemēm, ceļiem un tiltiem.

Lai gan ūdens līmenis daudzviet krītas, joprojām applūdušas ir 23 provinces.

Sezonālās lietavas turpinās un nedēļas nogalē brīdinājums par iespējamiem plūdiem un zemes nogruvumiem izdots 47 provincēs.


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 11.10.2011, 15:01 | Ziņojums # 9
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2258
Statuss: Offline
Kārtējo 100 krokodilu bēgšana Taizemē.

Nebeidzoties plašajiem plūdiem, kas turpinās jau otro mēnesi, no kārtējās krokodilu fermas ir izmukuši apmēram 100 krokodilu. Šoreiz masveida bēgšana ir notikusi no Taizemes Uthai Thani provinces krokodilu fermas. Fermas īpašnieki aicina saglabāt mieru un aicina nekrist panikā. Izmukušie krokodili nav bīstami, viņi ir jauni, un viņu garums nepārsniedz vienu metru. Krokodili ir audzēti fermā un baidās no cilvēkiem. Tie ir mierīgi un nevar uzbrukt cilvēkam. Ir izsludināta prēmija par katru noķerto krokodilu 3000 THB apmērā. Pašreiz ar izmukušo krokodilu meklēšanu nodarbojas brīvprātīgo vienības profesionālu krokodilu ķērāju vadībā.
Pavisam nesen tika izbēguši krokodili no Pataijas krokodilu fermas. Visi izbēgušie krokodili tika sagūstīti vai atrasti beigti.

Jāpiezīmē, ka Taizeme ir viena no lielākajām dabīgās krokodilu ādas piegādātājām pasaulē. Valstī ir vairāk kā 30 krokodilu fermas un vairāk kā 900 individuālu krokodilu audzētāju. Krokodilu skaits šajās fermās ir vairāk kā 200 000 vienību.

Pievienotie faili: 7967065.jpg(128.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 24.10.2011, 17:34 | Ziņojums # 10
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2258
Statuss: Offline
Plūdos Taizemē 356 bojāgājušie

Plūdos Taizemē kopš lietus sezonas sākuma ir gājuši bojā vismaz 356 cilvēki, bet mediķu palīdzību lūguši vairāk nekā 720 tūkstoši, pirmdien informēja valdības iestādes. Plūdi, kas ir lielākie Taizemē pēdējā pusgadsimta laikā, ir skāruši 2,5 miljonus cilvēku. Vairāk nekā 113 tūkstoši cilvēku ir atstājuši savus mājokļus un dzīvo pagaidu patversmēs.

Pēdējo dienu lietavās, kas piemeklējušas Taizemi no ceturtdienas līdz svētdienai, ir applūduši septiņi galvaspilsētas Bangkokas rajoni, ceļoties ūdens līmenim Čaophrajas upē, kas plūst caur Bangkokas centru.
Varas iestādes Bangkokā mēģina pasargāt no plūdiem Bangkokas biznesa centru, novadot plūdu ūdeņus uz jūru. Nedēļas nogalē tika evakuēti simtiem cilvēku no Bangkokas rajoniem, kur ūdens līmenis sasniedza divu metru augstumu. Bangkokas gubernators paziņoja, ka iedzīvotājiem sešos pilsētas ziemeļu rajonos ir jāsargā sava manta no plūdiem un jābūt gataviem evakuēties. Plūdi ir skāruši 28 no 77 Taizemes provincēm.

Bangkokas rajonā applūšana draud 344 rūpnīcām, un vairāk nekā 650 000 tajās strādājošo ir uz laiku pārtraukuši darbu. Plūdu dēļ kavējas datoru detaļu piegādes un ir traucēta arī autobūves firmu darbība.Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
switchsDatums: Otrdiena, 25.10.2011, 11:24 | Ziņojums # 11
Pulkvedis
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 177
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Pēc nedēļas draugs brauc uz Taizemi. Paredzējis pāris dienas arī plūdu skartajā Bankokā. Interesanti kā tur ies smile lietus neizskatās ka drīz mitēsies.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 26.10.2011, 11:05 | Ziņojums # 12
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2258
Statuss: Offline
Quote (switchs)
Pēc nedēļas draugs brauc uz Taizemi. Paredzējis pāris dienas arī plūdu skartajā Bankokā.


Nu jānovēl viņam veiksmi, patreiz situācija tikai pasliktinās. Principā, plūdi šajā laikā Bangkokā ir ierasta parādība, atkārtojas katru gadu. Dīvaini cilvēks plānojis savu atpūtu. Tieši vislielāko plūdu laikā. eek


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 26.10.2011, 11:06 | Ziņojums # 13
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2258
Statuss: Offline
Taizemes valdība ir atzinusi, ka ūdens pāraus aizsargdambjus un galvaspilsēta tiks pilnībā appludināta.

Pēc Bangkokas lidostas "Don Mueang" Taizemes premjerministre Shinawatra Yinglak atzinusi, ka aizsarg būves neizturēs ūdens spiedienu un galvaspilsēta tiks appludināta. Ūdens līmenis ielās būs atkarīgs no tā cik saskaņotas būs glābšanas dienestu darbības, armija, pašvaldības struktūras un iedzīvotāji. Vislielākais risks ir teritorijās gar Čao Praijas upi. Tikmēr plūdos bojā gājušo skaits turpina pieaugt, tas jau ir sasniedzis 366 cilvēkus.
Kā ziņo Bangkokas gubernators, tad pēc pagājušās nakts Čao Praijas upe ir kārtējo reizi pārspējusi pati savu rekordu. Ūdens līmenis sasniedz 2,4 metrus virs jūras līmeņa. Tas ir pats augstākais ūdens līmenis vēsturē. Kā tiek prognozēts ūdens līmenis pacelsies līdz 2,6 metriem, kas ir par 10 centimetriem augstāks kā aizsargdambju sienu augstums gar Čao Praijas upi. Kā tikko ūdens sāks tecēt pāri šīm sienām tās tiks sagrautas. Tādas neiepriecinošas prognozes izteica gubernators.
Pēc speciālistu prognozēm sliktākajā gadījumā Bangkoka tiks pilnībā applūdināta. Rajoni ap upi tiks applūdināti par 2 metriem, ceturtā daļas pilsētas applūdīs pa 1 metru, vēl viena ceturtdaļa pa 50 centimetriem, pārējā pilsētas daļa pa 10 līdz 12 centimetriem.

Valsts galvenā lidosta „Suvarnabhumi” pagaidām turpina darboties bez izmaiņām, otra lidosta "Don Mueang" ir slēgta vismaz līdz 1.novembrim.


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
FendermansDatums: Trešdiena, 26.10.2011, 21:31 | Ziņojums # 14
Majors
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 80
Reputācija: 1
Statuss: Offline
Nupat lasīju pēdējās ziņas no Bangkokas. Situācija tur tiešām ir kritiska. Kā sola varas iestādes, tad pilnībā ūdeni izdosies atsūknēt tikai decembra vidū. Valstī nedarbojas 300 banku nodaļu un 3000 bankomātu. Don Muang lidosta ir pilnībā applūdusi, kad viņa varēs atsākt savu darbu nav zināms. Slēkti daudzi uzņēmumi, veikali. Bez darba palikuši 600 000 cilvēku. Bangkoku masveidā pamet cilvēki, kuru mājas ir apludinātas. Panikā tiek izpirkta pārtika un dzeramais ūdens. Uz izbraucamiem ceļiem ir milzīgi sastrēgumi. Taizemes premjers valstī ir ieviesis ārkārtas stāvokli. Patreiz plūdi nav skāruši tikai Bangkokas centrālo daļu, bet iespējams tas ir tikai laika jautājums. Vārdu sakot "vāks"! cry

Cerēsim, ka tas viss beigsies pēc iespējas ātrāk un pēc iespējas mazākiem zaudējumiem.


Kukera kū
 
switchsDatums: Ceturtdiena, 27.10.2011, 13:29 | Ziņojums # 15
Pulkvedis
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 177
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Interesanti būtu uzmest aci, kāds izskatās tagad slavenais peldošais tirgus un kā mājiņas uz ūdens. Pieņemu ka straumes ir daudz ko pamainījušas.
 
Forums » Taizeme » Jaunumi » Lietavas un plūdi Taizemē
  • Lappuse 1 no 2
  • 1
  • 2
  • »
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2020