Trešdiena, 08.02.2023, 14:43
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Taizemes - Kambodžas militārais konflikts - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Kurkulis  
Forums » Taizeme » Jaunumi » Taizemes - Kambodžas militārais konflikts
Taizemes - Kambodžas militārais konflikts
MelnaisDatums: Piektdiena, 29.04.2011, 14:55 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Jau kopš 22.aprīļa ir atsākušās apšaudes uz Taizemes un Kambodžas robežas. Strīdus "ābols" ir senais hinduistu templis Preah Vihear un strīdīgās teritorijas ap šo templi. 1962.gadā Hāgas Starptautiskā tiesa atdzina, ka templis pieder Kambodžai. Neprecīzā sprieduma dēļ, Taizemes puse uzskata, ka teritorijas, kuras robežojas ar templi (4,6 kvadrātkilometru platībā) skaitās Taizemes teritorija un neatzīst Kambodžas nosprausto robežu par ļeģimitīvu.

Attiecības starp Taizemi un Kambodžu atkal saasinājās pēc tam, kad 2008.gada 9.jūlijā UNESCO pēc Kambodžas puses pieteikuma iekļāva templi Preah Vihear Pasaules mantojumu sarakstā. Bangkokā uzskatīja, ka šāds solis ignorē Taizemes pozīciju, jo oficiāla robežas demarkācija nav notikusi. Konflikts saasinājās pēc tam, kad abas konfliktā iesaistītās puses uz strīdus rajonu nosūtīja karaspēka daļas.
Pēdējais nopietnais incidents norisinājās šī gada februāra mēnesī, kad četras dienas abas puses apšaudīja viena otru. Karadarbībā tika iesaistīti artilērija un tanki. Šis konflikts tika apturēts parakstot vienošanos par uguns pārtraukšanu.
Patreizējais konflikts izskatās ir nopietnāks un jau pašreiz cilvēku upuri ir lielāki. Patreizējā konflikta hronoloģija:

22.04.2011
Sākas pusstundu ilga apšaude. Taizemes bruņoto spēku pārstāvis, pulkvedis Sansern Kaewkamnerd ziņo, ka apšaude sākusies rītausmā un ilgusi pusstundu. Konflikta sākumu atzīst arī arī Kambodžas Aizsardzības ministrijas pārstāvis, ģenerālleitnants Chhum Socheat, kurš informē, ka apšaudes ir sākušās 250km uz rietumiem no Preah Vihear tempļa. Apšaudēs tiek izmantota artilērija. Kurš pirmais atklāja uguni skaidrības nav. Vēlāk tiek paziņots, ka apšaudēs ir ievainoti četri Taizemes karavīri un divi gājuši bojā. Kambodžas pusē trīs kritušie un viens ievainots. Tiek precizēts, ka apšaude ilgusi ir piecas stundas.

23.04.2011
Artilērijas apšaudes atsākas 06:00 no rīta. Kā ziņo Taizemes Aizsardzības ministrija, tas apšaudes laikā gājis bojā viens karavīrs, bet ievainoti septiņi.

24.04.2011
Bruņotas sadursmes turpinājās arī svētdien. Abās robežas pusēs ir dzirdami šāvieni un bumbu sprādzieni. Kambodžas puse apvainoja Taizemes pusi ķīmisko ieroču pielietošanā. Bangkokā to visu kategoriski noliedz. Tiek evakuētu apkārtējo ciemu iedzīvotāji abās robežas pusēs. ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns aicina abas puses pārtraukt uguni un sēsties pie saruna galda.

25.04.2011
Abas konfliktā iesaistītās puses pie robežas ir pievedušas smago artilēriju un tanku daļas. Visu dienu bruņutransportieri ar desantu stāv viena otrai pretī, gatavas jebkurā brīdi uzsākt karadarbību. Taizemes militārais pārstāvis paziņo, ka vai robežstrīds tiks risināts militārā ceļā vai sarunās, izlems valdība. Armijas uzdevums ir nodrošināt savas valsts suverenitāti. Armija izpildīs pavēli. Pa šo laiku ir krituši 4 un ievainoti 35 Taizemes karavīri. Kambodža ir zaudējusi 6 un ievainoti nemazāk kā 16 karavīru. Taizemes pusē no apkārtējiem ciemiem ir evakuēti 27 000 civiliedzīvotāju.

26.04.2011
Taizeme draud pārskatīt diplomātiskās attiecības ar Kambodžu. Kambodža aicina šo konfliktu risināt ar starptautiskās sabiedrības palīdzību, kam kategoriski nepiekrīt Taizemes puse, kura uzskata, ka šis konflikts ir jārisina savstarpējās sarunās, bez starpniekiem. Tikmēr karadarbība konflikta zonā turpinās. Tiek pielietoti strēlnieku ieroči un artilērija. Taizemes puse ir gaisā pacēlusi arī militāro aviāciju.

27.04.2011
Taizemes Ministru kabinets pieņem rezolūciju, kas sastāv no trīs punktiem:
-Taizemes armija ir rīkojusies atbilstoši situācijai atvairot Kambodžas uzbrukumu;
-izmantot diplomātiskās iespējas konflikta noregulēšanā;
-pārskatīt visas attiecības ar Kambodžu.

Kambodžas puse šo rezolūciju uzskata par līdzvērtīgu kara pieteikumam. Kambodžas Ārlietu ministrija izplatījusi savu rezolūciju: "Kambodža nosoda visus draudus un darbības ko veic Taizemes puse, kura mēģina izmantot savus bruņotos spēkus, kuri ir skaitliski lielāki un materiāli labāk apgādāti, lai nodrošinātu kontroli pār teritorijām, kuras ar 1962.gada Starptautiskās tiesas lēmumu tika atzītas par Kambodžas teritoriju."
Tikmēr apšaudes turpinās.

28.04.2011
Pierobežas kara apgabalu komandieri noslēdz vienošanos par uguns pārtraukšanu.

29.04.2011
Neskatoties uz noslēgto līgumu par uguns pārtraukšanu visu nekti turpinājās artilērijas apšaudes starp konfliktā iesaistītām pusēm. Taizemes puse ziņo par vienu bojā gājušo un 7 ievainotiem. Kā paziņojis Taizemes premjerministrs Abhisit Vejjajiva paziņojis, ka būs grūti panākt mieru, jo Kambodžas puse aicina uz miera sarunām, bet tikmēr izmantojot raķešu palaišanas iekārtas un artilēriju apšauda Taizemes pierobežas ciematus. Pašreiz karadarbība norit netālu no Ta Krabey tempļa.

Nu varēja jau vienreiz beigt māžoties! Savādāk tas labi nebeigsies, konfliktā var iesaistīties arī Ķīna un Vjetnama. Kā pusē būs viņu simpātijas nav grūti saprast. Tad tūrismam būs slēgta ne tikai Ziemeļāfrika, bet arī Āzija. Kur tad brauksim atpūsties? prof


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
FendermansDatums: Sestdiena, 30.04.2011, 15:40 | Ziņojums # 2
Majors
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 80
Reputācija: 1
Statuss: Offline
Situācija ļoti nepatīkama. Būtu jāuzmanās tiem ceļotājiem, kuri no Taizemes dodas uz Kambodžu skatīt Angkoras tempļus. Situācijai saasinoties Taizemes puse var slēgt Aranyapathet-Poipet robežpārejas punktu. Tas būs liels ekonomisks trieciens Kambodžas pusei, jo lielākā tūristu daļa Kambodžā ierodas tieši caur šo robežpārejas punktu. Kāda nez ir patreizējā situācija uz šī robežpārejas punkta.

Kukera kū
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 04.05.2011, 08:27 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Patreiz izskatās, ka ir panākts trausls pamiers. Apšaudes uz robežas ir beigušās.

Var piekrist Fendermanim, ka visa šī karadarbība var novest pie robežpunktu slēgšanas. Uz doto brīdi gan visi robežpārejas punkti strādā ierastajā režīmā.

Situācijas saasinājums gan ir gaidāms arī pašā Taizemē. Kā ziņo opozīcija, tad Taizemes premjerministrs Abhisit Vejjajiva ir sagatavojis rīkojumu par parlamenta atlaišanu un jaunu vēlēšanu rīkošanu. Šinī gadījumā, šis lokālais konflikts ļoti labi ierakstās patreizējā situācijā. Parādot stingrību šajā konfliktā, cer saņemt papildus balsis nākošās vēlēšanās. Pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas Abhisit Vejjajiva solīja sarīkot uzreiz pēc "sarkankreklu" apspiešanas 2010.gada pavasarī. Šajās demonstrācijās gāja bojā 91 cilvēks un vairāk kā 2000 guva ievainojumus. Pēc likuma šī parlamenta termiņš beidzas šī gada novembrī. Tāpēc premjeram ir atlicis pavisam maz laika, lai izpildītu apsolīto.

Ceļotājiem ārkārtas vēlēšanas atkal sola nemierīgu laiku, it sevišķi tas, kas notiks uzreiz pēc vēlēšanām.


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 10.05.2011, 14:39 | Ziņojums # 4
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Situācija attīstās pēc scenārija, ko es minēju iepriekšējā ierakstā!

Taizemes karalis Phumiphon Adunyadet ir parakstījis dekrētu par Taizemes parlamenta Apakšpalātas atlaišanu. Apakšpalāta tiek atlaista ar 10.maiju. Vēlēšanas saistībā ar šo dekrētu tiek pārceltas uz 3.jūliju. Patreizējā valdība turpinās savu darbu līdz jauna parlamenta ievēlēšanai.
Valsts pārvaldes forma Taizemē ir konstitucionālā monarhija. Atbilstoši konstitūcijai visus likumus un dekrētus ar savu parakstu apstiprina monarhs. Taizemes parlaments sastāv no Senāta ar 150 vietām un Apakšpalātas ar 480 vietām. Tās partijas līderis, kuram ir vairākums Apakšpalātā arī kļūst par premjerministru.

Par šāda soļa tuvošanos jau uzrādīja dažādas indikācijas Taizemes politiskajā dzīvē, kā piemēram karadarbība uz Taizemes - Kambodžas robežas. Šai sakarībā ir aktivizējušies arī islāma radiķāļi, kuri cīnās par dienvidu provinču atdalīšanos no Taizemes. Sestdien tika sarīkots kārtējais terora akts, kur no automašīnā paslēptas bumbas bojā gāja 7 cilvēki.

Kārtējo reizi šīs vēlēšanas var izbojāt ceļotājiem atpūtu. Nav jau zināms kā tas viss beigsies.


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 05.07.2011, 10:54 | Ziņojums # 5
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Ārkārtas parlamenta vēlēšanu provizoriskie rezultāti

Taizemes parlamenta ārkārtas vēlēšanās pilnīgu sakāvi ir piedzīvojusi patreizējā premjerministra Abhisita Vejjajivas Demokrātiskā partija (dzeltenkrekli). Pēc provizoriskiem rezultātiem premjera partija ir ieguvusi tikai 152 mandātus no 500. Parlamenta vairākumu ir ieguvusi bijušā premjerministra Thaksin Shinawatra atbalstošā partija Pheu Thai (sarkankrekli). Šai partijai ir izdevies iegūt 313 mandātus, kas viņai dot iespēju veidot valdību, neiesaistot valdībā citas partijas. Pirmo reizi par Taizemes premjerministri kļūs sieviete Yingluck Shinawatra, kas ir trimdā esošā Thaksin Shinawatra jaunākā māsa. Esošais premjerministrs jau ir atdzinis savu sakāvi un apsveicis partiju Pheu Thai ar uzvaru, kā arī novēlējis panākumus pirmajai sievietei premjerministrei Taizemē.

Jaunā Taizemes premjerministre Yingluck Shinawatra:Var teikt, ka Thaksin Shinawatra jau ir atgriezies Taizemē, pagaidām gan savas jaunākās māsas izskatā. Bet jādomā, ka jaunais parlaments amnestēs bijušo premjeru, un tad jau arī viņu pašu varēs drīz sagaidīt atgriežoties Taizemē. Protams, ja kārtējo reizi procesos neiejauksies armija ar armijas ģenerāli Prem Tinsulanonda priekšgalā, kurš iepriekšējos apvērsumos, neskatoties uz savu cienījamo vecumu 90 gadu, ir ņēmis aktīvu dalību. Viņa vadībā tika nežēlīgi apspiestas arī pēdējās "sarkankreklu" manifestācijās. Ar militāriem apvērsumiem Taizemē mīl risināt politiskās problēmas. Pēdējo 80 gadu laikā ir notikuši 17 militārie apvērsumi. Vērosim kā attīstīsies situācija, nav izslēgts, ka apmēram pēc 6 mēnešiem var notikt konfrontācija. Ja tā būs, tad šoreiz upuru skaits manuprāt būs krietni lielāks. Tā kā dārgie ceļotāji, sekojam līdzi situācijai, lai nesanāk, ka Taizemes pludmaļu vietā jāvelk ir bruņukrekls un ķivere! prof

Ģenerālis Prem Tinsulanonda:

Pievienotie faili: 9406824.png (63.5 Kb) · 8768961.jpg (15.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MurmulisDatums: Otrdiena, 05.07.2011, 11:28 | Ziņojums # 6
Leitnants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 55
Reputācija: 0
Statuss: Offline
Nu jau ir precīzas ziņas. Līdz 313 mandātiem "sarkanie" neaizvika, ieguva 299 mandātus, kas ir stabils pārsvars parlamentā. Partijai Pheu Thai ir 265 mandāti, kas dod viņiem iespēju veidot valdību vieniem, bet stabilitātes vārdā būs koolīcija.


Bildē mandātu sadalījums pa partijām un koolīcijām. Kreisajā pusē "sarkano" koolīcija, labajā pusē "dzelteno" koolīcija:
Skaidrs, ka viens no pirmajiem jaunā parlamenta lēmumiem būs notiesāto "sarkano" amnestija. Daudzi tika notiesāti pēc nemieriem, kuri norisinājās divus gadus atpakaļ un beidzās ar asinsizliešanu un vairāku ēku nodedzināšanu. Vai viņu vidū būs arī Thaksins Shinawatra? Pieļauju, ka tas nebūs uzreiz, tas būs nedaudz vēlāk. Skatīsimies kā attīstās situācija. Kā jau melnais brīdināja (pilnībā piekrītu), ziepes var sanākt lielas!
Pievienotie faili: 2834657.jpg (23.9 Kb)
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 23.07.2011, 14:23 | Ziņojums # 7
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Spriedze pēcvēlēšanu periodā nerimst!

Taizemes vēlēšanu komisija ir apstiprinājusi mandātu opozīcijas premjera amata kandidātei Yingluck Shinawatra. Vēlēšanu komisija aizkavēja mandātu apstiprināšanu pēc vairākām sūdzībām, ko saņēma vēlēšanu komisija par it kā kandidātu veiktiem pārkāpumiem vēlēšanu laikā. Konkrēti Yingluck Shinawatrai tika pārmests par to, ka priekšvēlēšanu laikā viņa ir bezmaksas dalījusi taiešu nacionālo ēdienu „Pad Tai” ar šo it kā uzpērkot vēlētājus. Šī kavēšanās izsauca lielu sabiedrisko rezonansi un aizdomas, ka esošā vara šādā veidā cenšas nepielaist opozīciju pie varas. „Sarkankrekli” jau piedraudēja, ka mandāta neapstiprināšanas gadījumā, viņu atbalstītāju rīcība būs asa un noteikta. Šādā atmosfērā vēlēšanu komisija atzina, ka viņu rīcībā nav Yingluck Shinawatra vainas pierādījumi un mandātu apstiprināja. Saņemot šo mandātu, Yingluck Shinawatra var sākt veidot savu valdību.

Neliela cerība nepielaist „sarkankreklus” pie varas pašreizējai varai vēl ir. Jo vēlēšanu komisija turpina izmeklēšanu attiecībā vēl uz 139 citiem deputātu kandidātiem saistībā ar sūdzību saņemšanu par viņiem. Atbilstoši Taizemes konstitūcijai jaunais parlaments ir jāsasauc ne vēlāk, kā 30 dienas pēc vēlēšanām, kas notika 3.jūlijā, tāpat pirmajā sēdē ir jāpiedalās kā minimums 95% ievēlēto deputātu. Pašreiz mandāti ir apstiprināti tikai 80% deputātu. Ja vēlēšanu komisija neapstiprinās 6% ievēlēto deputātu, tas dos pamatu Taizemes Konstitucionālai tiesai atzīt vēlēšanas par nenotikušām un nozīmēt jaunas vēlēšanas.

Nu ko, skatīsimies, kā attīstīsies situācija.


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 06.08.2011, 14:58 | Ziņojums # 8
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Beidzot tas ir noticis,

par Taizemes premjerministru ir kļuvusi 44 gadus vecā opozīcijas līdere Yinglucka Shinawatra. Viņa ir pirmā sieviete, kura ir kļuvusi par Taizemes premjerministru. Yinglucka Shinawatra ir parlamenta vēlēšanās uzvarējušās partijas „Pheu Thai” līdere un emigrācijā esošā Taizemes bijušā premjerministra Thaksina Shinawatra jaunākā māsa. Sabiedrībā bija lielas bažas par to, ka bijušās varas partijas, monarhisti un armijas augstākās militārpersonas nepieļaus opozicionāru nākšanu pie varas. Arī tagad politikas pazinēja prognozē iespējamu situācijas saasināšanos tuvāko dienu laikā. Ka uzskata politologi, tad tiks meklēti jebkuri līdzekļi, lai Yingluckai Shinawatrai atņemtu varu, līdz pat kārtējam militārajam apvērsumam. Šos plānus šobrīd traucē pārliecinošais tautas atbalsts tā sauktajiem „sarkankrekliem”. Iespējams, ka sakāvi piedzīvojušie „dzeltenkrekli” kādu brīdi nogaidīs, līdz atbalsts varas partijai vairs nebūs tik ievērojams un tad rīkosies. Dzīvosim redzēsim un sekosim līdzi situācijas attīstībai.Pievienotie faili: 7844215.jpg (58.4 Kb) · 6731989.jpg (78.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Taizeme » Jaunumi » Taizemes - Kambodžas militārais konflikts
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023