Jauni nodokļi tūristiem
| |
Melnais | Datums: Piektdiena, 25.10.2013, 11:59 | Ziņojums # 1 |
 Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
| Kārtējie nepatīkamie pārsteigumi ceļotājiem uz Taizemi
Taizemes varas iestādes gatavoto kārtējos nepatīkamos pārsteigumus potenciālajiem ceļotājiem uz Taizemi.
Pirmkārt, Taizemes varas iestādes gatavojas paaugstināt akcīzes nodokli alkoholam un tabakai;
Otrkārt, Taizemes Lidostu direktoru padome (AoT, The Airports of Thailand board of directors) ir vienojusies par nepieciešamību celt izlidošanas nodokli par 100 THB. Tas nozīmē, ka iekšzemes reisos nodoklis no pašreizējiem 100 THB būs 200 THB, starptautiskos reisos no pašreizējiem 700 THB būs 800 THB;
Informācija ņemta no šejienes: http://bangkokpost.com/news....by-b100
Treškārt, Taizemes varas iestādes piedāvā ieviest „tūristu nodokli”. Visiem tūristiem, kuri ieradīsies Taizemē būs jāmaksā šis nodoklis. Uzturoties mazāk par 3 dienām nodoklis būs 30 THB par dienu, uzturēsieties ilgāk nodoklis būs 500 THB.
Informācija ņemta no šejienes: http://www.bangkokpost.com/news....try-fee
Paredzams, ka visi šie nodokļi tiks ieviesti no 2014.gada 1.janvāra.
Tas viss, protams, tiek pamatots ar viedokli, ka būtu nepieciešams celt tūristu kvalitāti. Būtu vēlams atsijāt nabadzīgākos tūristus. Padomājiet, tā ir tieša vēršanās pret mums, tas ir becpekeriem! Skaidrs ir viens, ka ne jau 500 THB atturēs ceļotājus. Ja jau lidmašīnas biļetei naudu var sagrabināt, tad 500 THB jebkurš becpekeris arī atradīs. Visus šos lēmumus paaugstināt nodokļus asi kritizē interneta forumos, tūrisma operatori un cilvēki, kas strādā viesmīlības nozarē.
Atļaušos izteikt savas domas par šo nodokli, un pārējiem nodokļiem un to mērķiem. Manuprāt, šī mērķis ir vienkāršs un banāls. Tuvojas vēlēšanas un vēlēšanas solījumu izpildei katastrofāli pietrūkst naudas valsts budžetā. Vienīgais mērķis ir valsts budžeta papildināšana uz tūristu rēķina.
Pašam man ir ļoti skumji par Taizemi, kura ļoti strauji ir pārvērtusies par tādu pašu „paketņiku” zemi kā Ēģipte, Turcija, Kipra ar atbilstošu uzvešanās kultūru. Viss ir komercializēts līdz maksimumam.
Tam visam ir savs izskaidrojums. Sakarā ar karadarbību un nemieriem tūristiem praktiski ir slēgti visi Ziemeļāfrikas kūrorti. Lielāko tūrisma masu veido galvenokārt Ēģiptes kūrorti. Tad nu visi šie „bidlo paketņiki” ar visu savu uzvedības kultūru un savām manierēm ir pārvākusies uz Taizemi. Pēdējā gada laikā tūristu skaits uz Taizemi ir audzis vairāk kā par 20%, izdarot milzu spiedienu uz cenām un ļaujot Taizemes valdībai ieviest visādus muļķīgus papildus nodokļus. Kopumā ņemot visi šie jaunie nodokļi nav tik lieli un neveido kritisko masu, lai nebrauktu uz Taizemi, bet man nepatīk pats princips.
Taizeme jau sen kā vairs nav eksotiska Āzijas valsts, pāris gadus tā arī vairs nav lēta valsts, nu tā ir galīgi pārvērtusies par „paketņiku” valsti ar visām no tām izejošām sekām un pluss vēl nemitīgu visādu nodokļu celšana.
Paldies Dievam, ka ir vēl Āzijā normālas valstis, kuras vēl nav galīgi sačakarētas. Ceļotāji, pirms pieņemiet lēmumu doties uz Taizemi pirmkārt izvērtējiet iespējas apmeklēt citas valstis Āzijā. Tā ir mana rekomendācija, bet lēmumu pieņemiet paši.
Personiski esmu pieņēmis lēmu tuvāko gadu laikā neplānot ceļojumus uz Taizemi.
Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
|
|
| |
|