Svētdiena, 05.02.2023, 03:12
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Taizemes karalis - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Kurkulis  
Forums » Taizeme » Jaunumi » Taizemes karalis (Viss kas saistās ar monarhiju Taizemē)
Taizemes karalis
MelnaisDatums: Sestdiena, 05.12.2015, 13:51 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Taizemes monarham 88Ilgu mūžu Karalim! Ar šādu lozungu miljoniem taizemiešu ir iznākuši sveikt savu karali dzimšanas dienā. Taizemes karalis tautā ir ļoti mīlēts un cienīts. Tauta devusi karalim "Diženais" (Maharaja) vārdu. Tronī karalis Bhumibol Adulyadej (Rama IX) atrodas kopš 1949.gada 9.jūnija. Viņš ir visilgāk pie varas esošais monarhs pasaulē. 5.decembris Taizemē ir oficiāla brīvdiena. Karaļa dzimšanas diena tiek svinēta arī kā tēva diena Taizemē, jo karalis tiek uzskatīts par nācijas tēvu. Šajā dienā cilvēki tradicionāli ģērbjas dzeltenas krāsas drēbēs. Dzeltenā krāsa ir karaļa krāsa. Mājas un sabiedriskās vietas tiek dekorētas ar dzelteniem karogiem un karaļa portretiem, visā valstī notiek reliģiskas ceremonijas par godu karalim. Es arī pievienojos sveicējiem un saku "Ilgu mūžu Karalim!" cake .

Tā izskatījās karaļa dzimšanas dienas svinības iepriekšējā gadā (2014):Kamēr tauta sveic un godina savu monarhu, tikmēr paša karaļa veselības stāvoklis ir kritisks.

Šī fotogrāfija ir datēta ar 2012.gada decembri:Jau ļoti ilgu laiku karalis nav redzēts publiski vai TV. Jautājums vai monarhs vēl ir dzīvs? Un ja dzīvs vai ir pie skaidra saprāta? Šī tēma Taizemē ir tabu, par to aizliegts runāt. Bet visi saprot, ka karalis mirst un šis brīdis pienāks ātri. Tad sāksies cīņa par varu un atstāto mantojumu. Pēc pašreizējiem aprēķiniem karaļa mantojums sastāda 35 miljardus mūžam zaļo papīrīšu ekvivalentā. Viena lieta ir cīņa par varu. Otra lieta būs tā, ka sēras Taizemē ilgs veselu gadu. Tas nozīmē, ka nebūs lielas jēgas šajā laikā doties ceļojumā uz Taizemi. huh
Pievienotie faili: 8925831.jpg(72.9 Kb) · 5912290.jpg(57.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 29.07.2016, 12:52 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Kārtējais skandāls Taizemes karaliskajā ģimenē

Kārtējo reizi Taizemes karaļa oficiālais troņmantnieks, Taizemes karaliskās ģimenes vienīgais dēls, 63 gadus vecais Maha Vajiralongkorn ir nošokējis visu Taizemes sabiedrību un pārējo pasauli šī gada 21.jūlijā ierodoties Minhenes lidostā. Ierašanās mērķis bija troņmantnieka iegādātā dāvana - villa Starnberga ezera krastā savai sievai Srirasmi 10 000 000 EUR vērtībā.

Kad troņmantnieks bija nokāpis no aviokompānijas "Royal Thai Airways" Boening-737 borta un atbilstoši protokolam lidmašīnas apkalpe atdeva godu kroņprincim un viņa sievai, tad šādu skatu iemūžināja vācu laikraksta "Bild" žurnālisti.

Kroņprincis bija ģērbies sandalēs, džinsos un super īsā krekliņā, kas skatam pavēra plašos tetovējumus uz prinča ķermeņa. Interneta lietotāji ir pilnībā pārliecināti, ka princis kreklu bija aizņēmies no savas sievas. Bet pats galvenais, ka atkal princim rokās bija balts pūdelis.

Atgādināšu, ka vēl tālajā 2007.gadā Taizemē šoku izraisīja prinča dzimšanas dienas svinības ar viņa sievu, princesi Srirasmi, kur viņa ballējās kailām krūtīm, un kūka, kura tika pasniegta baltajam pūdelim.

Šeit ir šis skandalozais video, dota saite:

https://vimeo.com/101336844


Leaked video of Thailand's Crown Prince Vajiralongkorn from Andrew MacGregor Marshall on Vimeo.Atbilstoši Taizemes konstitūcijai, tad monarha varu manto vecākais dēls monarha ģimenē. Pašreizējā Taizemes monarha Rama IX (Bhumibol Adulyadej) dēls Maha Vajiralongkorn ir vienīgais dēls monarha ģimenē, tāpēc atbilstoši konstitūcijai viņš ir vienīgais likumīgais troņmantnieks. Kaut arī Taizemē monarhijas un monarha ģimenes locekļu kritika ir aizliegta ar likumu, tomēr nevar neņemt vērā likumīgā troņmantinieka super zemo prestižu taiešu acīs. Viņiem prinča izdarības šķiet pilnībā nepieņemamas un nesavienojamas ar kristāl tīro pašreizējā monarha prestižu. Daudz lielāks atbalsts tautā ir monarha meitai, princesei Maha Chakri Sirindhorn, kura ir 3 gadus jaunāka par troņmantnieku. Var saprast, ka viņa arī kļūs par īsto mantinieci monarha tronim. Par to liecina visa viņas darbība, uzstāšanās un piedalīšanās svinīgos un protokola pasākumos, labdarība u.t.t. Karaļa nama gaišreģis ir izteicis pareģojumu, ka pēc monarha nāves troni ieņems tieši princese Maha Chakri Sirindhorn, nevis princis Maha Vajiralongkorn. Kādā veidā tiks apietas prinča likumīgās intereses pagaidām nav saprotams, bet domāju ka kaut kāda vienošanās ir panākta. Un par to liecina arī prinča attieksme, ierodoties Minhenē. Bet ja kaut kas aizies ne tā kā plānots, tad Taizemē var sākties reāli juku laiki un cīņa par varu, ieskaitot reālu pilsoņu karu. Atgādināšu, ka kroņprincis ir militārais lidotājs, kurš savā laikā piedalījies reālā karadarbībā sākot ar komunistu partizānu iznīcināšanā Taizemes ziemeļos un cīņās ar Vjetnamiešu partizāniem Kambodžas pierobežā.
Pievienotie faili: 2163594.jpg(49.7 Kb) · 6002408.jpg(34.0 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 17.10.2016, 04:25 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Karalis ir miris. Lai dzīvo karalis!

2016.gada 13.oktobrī, pēc ilgstošas slimības no dzīves ir aizgājis Taizemes karalis Bhumibol Adulyadej (Rama IX).

88 gadus vecais Bhumibol Adulyadej bija Taizemes vēsturē visilgāk valdošais karalis, tronī pavadot 70 gadus. Viņš ir arī viens no pasaulē ilgāk valdījušiem monarhiem, pārspējot Lielbritānijas karalienes Viktorijas 63 gadus ilgo atrašanos tronī un Japānas imperatora Hirohito 62 gadus ilgušo valdīšanu.

Valstī tiek izsludinātas 30 dienu ilgas sēras, kad netiks rīkoti nekādi izklaides pasākumi. Valsts iestādes aicinātas no piektdienas uz 30 dienām nolaist karogus pusmastā, bet valsts iestāžu darbiniekiem tiek prasīts gadu ģērbties melnā. Arī sabiedrība tiek aicināta gadu ģērbties melnās drānās, taču šis ierosinājums nav obligāts.

Neapskaužu tos tūristus, kuri šajā laikā atrodas Taizemē. Visa Taizeme sēros un nekādu izklaides pasākumu nebūs, nerunājot nemaz par nakts dzīves izklaidēm. Tik vien kā pludmale un apskates objekti. Un viss šis pasākums var krietni ievilkties vairāk par 30 dienām.

Tagad mums ir iespēja nedaudz ieskatīties karaļa dzīves gājumā:Un tautas pārdzīvojumi uzzinot sēru vēsti:Mirušā monarha vietā, atbilstoši Taizemes konstitūcijai, varu pārņems viņa 64 gadus vecais dēls, kroņprincis Maha Vajiralongkorn, kurš tautā nav mīlēts viņa vētrainās uzdzīves un šokējošās uzvedības dēļ.

Bet te ir viens liels bet…… kā paziņojusi pašreiz pie varas esošā militārā hunta, tad uz gadu kamēr valstī būs sēras, par jaunā karaļa aizbildni vai reģentu ir nozīmēts Taizemes bijušais premjerministrs un armijas ģenerālis Prem Tinsulanonda. Šis vīrs ir arī pašreizējās militārās huntas Slepenās padomes vadītājs. Kā pamatojums tiek minēts, ka troņmantniekam tagad nebūs laika vadīt valsti, kā nekā gadu ilgs sēras. biggrin Viltīgie taieši.

Domāju, ka militāristu izvēle par labu kroņprincim Maha Vajiralongkorn ir izskaidrojama ar nevēlēšanos tālāk virzīties pa antikonstitucionālu ceļu. Tā jau pēdējā laikā Taizemē rupji tiek pārkāpta esošā konstitūcija. Te es domāju par militāro apvērsumu un pēdējā laikā pieņemtiem likumiem. Un pats svarīgākais, kroņprincis ir armijnieks un armijnieks ar armijnieku vienmēr atradīs kopēju valodu. Papildus, tas ka kroņprincis tautā nav cienīts dod iespēju patreizējai militārai huntai viegli manipulēt ar Maha Vajiralongkorn. Ja tiks izrādītas kādas nepakļaušanās pazīmes, vai būs mēģinājumi veidot neatkarīgu politiku, tad militāristiem „piedurknē” ir paslēpts liels trumpis. Tā ir tautā mīlētā un cienītā monarha meita princese Maha Chakri Sirindhorn, kura ir 3 gadus jaunāka par troņmantnieku. Būs viegli nomainīt esošo monarhu, pamatojoties ar tautas vēlmēm. Bet domāju, ka kamēr kroņprincis nelīdīs politikā un netraucēs valdīt esošai militārai huntai, tikmēr viņam nekas nedraud. Varēs mierīgi turpināt nodarboties ar izlaidīgo dzīves veidu un pirkt īpašumus Eiropā.
Kā tas viss būs, redzēsim pēc kāda laika.

Kas ir jaunais Taizemes karalis? Neliela video prezentācija:Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 26.10.2016, 06:54 | Ziņojums # 4
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Nācās Hanojā iet garām Taizemes vēstniecībai. Vēstniecība klusa, rotāta sēru noformējumā. Tā tas būs vienu pilnu gadu.Pievienotie faili: 7851969.jpg(95.4 Kb) · 4797251.jpg(80.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 25.10.2017, 20:11 | Ziņojums # 5
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Taizemē sākusies Taizemes karaļa bēru ceremonijaTaizemē 25.oktobrī ir sākusies gadu iepriekš nomirušā Taizemes monarha Bhumibol Adulyadej (Rama IX) bēru ceremonija. Atvadīšanās un sēru pasākumi notiek Dusit Maha Prasat Troņu zālē. Atvadas no karaļa notiks 5 dienu garumā. Rīt notiks karaļa kremēšanas procedūra, kuru vadīs jaunais Taizemes karalis Maha Vajiralongkorn Bodindradebayavarangkun.

Karaļa bēres ir ļoti būtiska taiešu dzīves sastāvdaļa. Atdot pēdējo godu tautā cienītam un mīlētam karalim ieradušies tūkstošiem valsts iedzīvotāju. Cilvēki ģērbušies melnā ieradušies šeit jau vairākas dienas iepriekš, neskatoties uz lielo karstumu, kas brīžiem nomainās ar stiprām lietus gāzēm. Daudziem rokās ir karaļa portreti. Ir sagaidāms, ka aizejošā karaļa bēru ceremonijā piedalīsies aptuveni 250 000 cilvēku. Bēru ceremonijā piedalīsies arī vairāk augstu stāvošas personas no vairāk nekā 40 valstīm.

Karalis Bhumibol Adulyadej (Rama IX) nomira 2016.gada 13.oktobrī būdams 89 gadus vecs. Valsti viņš vadīja 70 gadus. Gada laikā, kamēr karalis atradās pils Troņu zālē, no viņa paspēja atvadīties aptuveni 12 miljoni cilvēku. Tas ir aptuveni sestā daļa no valsts iedzīvotājiem.

Plašāk par atvadu ceremonijas gaitu varam iepazīties no ziņu aģentūras "Bangkok Post" sagatavotiem materiāliem pa šo saiti.
Pievienotie faili: 9411888.jpg(53.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 02.05.2019, 13:10 | Ziņojums # 6
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Taizemes karalis Vadžiralongkorns nebeidz pārsteigt!Jautrības turpinās hands Kā ziņo portāls “DELFI”, tad Taizemes karalis Vadžiralongkorns nebeidz pārsteigt. Neilgi pirms oficiālās kronēšanas ceremonijas Taizemes karalis Maha Vadžiralongkorns jeb Rama X apprecējis savas personīgās apsardzes vadītāja vietnieci. Informācija par karaļa laulībām publicēta karaliskās ģimenes laikrakstā. Vēlāk videomateriāls, kurā redzama laulību ceremonija, parādīts arī Taizemes televīzijas kanālos. Jaunā Taizemes karaļa sieva Suthida Tidjaija 2014. gadā kļuva par monarha miesassargu vienības komandiera vietnieci. Savukārt 2016. gadā viņa kļuva par Taizemes bruņoto spēku ģenerāli. Iepriekš Suthida strādājusi par stjuarti aviokompānijā "Thai Airways", ziņo medijs. Lai arī Taizemes karalis kļuva par konstitucionālo monarhu 2016. gada oktobrī, oficiālā kronēšanas ceremonija paredzēta pēc trīs dienām. Tiek lēsts, ka ceremonija varētu izmaksāt aptuveni 27 miljonus eiro. Karalis Rama X savas dzīves laikā precējies un šķīries jau trīs reizes. Taizemes karalis iemantojis visai ekstravagantu tēlu. Piemēram, 2017. gadā soctīklos publicēts video, kurā viņš manīts kādā Vācijas lielveikalā tērpies "topiņā". Karalis saņēmis kritiku arī par citiem skandaloziem izgājieniem, tostarp izšķērdīgu suņa dzimšanas dienas svinēšanu.

Te būs video fragments no laulību ceremonijas:

Pievienotie faili: 5139384.jpg(54.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 04.05.2019, 14:19 | Ziņojums # 7
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Kronēts Taizemes karalis Maha Vačirālongkorns

Kā ziņo portāls “DELFI”, tad sestdien kronēts Taizemes karalis Maha Vačirālongkorns, kronēšanas ceremonijai notiekot divarpus gadus pēc viņa kāpšanas tronī. Ceremonijā Lielajā pilī Bangkokā karalis sev uzlika 7,3 kilogramus smagu zelta kroni, kas rotāts ar briljantiem un ir vairāk nekā divus gadsimtus sens.

Te būs video no šī svinīgā notikuma:Ceremonija, kas bija hinduistu un budistu rituālu sajaukums, sākās ar karaļa attīrīšanas vannu, kurā viņam uz galvas tika liets svētais ūdens, fonā skanot tradicionālajai taizemiešu mūzikai un artilērijas salūtam. Pēc tam viņš tika ieziests ar ūdeni, kas vākts no vairāk nekā 100 avotiem valstī, un tad viņam tika pasniegts karaļa simbols - balts lietussargs.Sagaidāms, ka svētdien pirmajā septiņu kilometru parādē pa Bangkoku karali sveiks vismaz 150 000 cilvēku.

Vačirālongkorns kāpa tronī 2016.gada nogalē pēc sava tēva karaļa Bhumibola Aduljadedža nāves, kļūstot par karali Ramu X no Čakri dinastijas.

Sestdienas ceremonija bija pirmā koronācija Taizemē teju 70 gadu laikā.
Pievienotie faili: 3709565.jpg(34.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
StriķisDatums: Ceturtdiena, 09.05.2019, 21:54 | Ziņojums # 8
Apakšpulkvedis
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 149
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Šiem svētkiem jau gatavojās visu nedēļu. Bija bloķētas daudzas ielas. Mainīti sabiedriskā transporta maršruti. Daudzviet pamatīgi sastrēgumi. Visa pilsēta ietērpta dzeltenā krāsā gan ar ziediem, gan auduma lentām. Katrs otrais staigāja dzeltenā apģērbā. Vietām uz ielas rindās izliktas mucas ar ūdens smidzinātājiem (tādi kā virs nojumēm), kas darbojas uz saules baterijām. Policisti ik uz stūra. Grandioza gatavošanās.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 02.04.2020, 13:13 | Ziņojums # 9
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Taizemes karalis izklaidējasKā raksta ziņu portāls "The Independent", tad ekscentriskais Taizemes karalis Maha Vajiralongkorn (Rama X) kārtējo reizi ir pamatīgi šokējis ne tikai savus pavalstniekus, bet arī visas pasaules sabiedrību. Brīdī, kad plosās korona vīrusa "Covid-19" izraisītā pandēmija, karalis ir pilnībā rezervējis "Grand Hotel Sonnenbichl" hoteli Alpu kūrortpilsētā Garmiš-Partenkirhenē, Vācijā, kur uzturas ar savām 20 mīļākajām un apkalpojošo personālu. Vācu varas iestādes neatļāva daļai karaļa svītas locekļiem apmesties šai hotelī aizdomās par inficēšanos ar koronavīrusu un nosūtīja viņus atpakaļ uz Taizemi. Pavisam tādi cilvēki karaļa svītā bija 119.

Lai gan visas viesnīcas šobrīd ir slēgtas un cilvēki atrodas pašizolācijā šī hoteļa rezervācijai Taizemes karalis saņēma speciālu atļauju no vietējām varas iestādēm.

Pie saviem pavalstniekiem Taizemē karalis nav bijis kopš marta sākuma. shock Pirms apmešanās Garmiš-Partenkirhenē monarhs ar visu savu svītu pārvietojās pa dažādiem Šveices un Vācijas kūrortiem. Šajā grūtajā brīdī, kad ir jāpieņem daudzi steidzīgi, grūti, nepopulāri, bet pandēmijas apkarošanai būtiski lēmumi valsts pirmās amatpersonas (karalis, prezidents, premjers) atrodas savās valstīs. Un jautājums nav tikai par lēmumiem, valsts pirmajām amatpersonām ar savu personisko rīcību ir jārāda piemērs iedzīvotājiem, jābūt kopā un jācieš visas grūtības kopā ar savu tautu. Dotajā gadījumā rīcība ir pilnībā pretēja. Saistībā ar šo monarha rīcību daudzi taieši sociālajos tīklos ir sākuši kritizēt savu karali. Haštags #Why do we need a king? diennakts laikā Twitter ir parādījies vairāk nekā 1,2 miljons reižu. Un tas viss neskatoties uz to, ka Taizemē monarha kritika ir kriminālnoziegums. Par to var saņemt 15 gadus cietumā.

Personīgi manas domas – Tas, ka monarhs dotajā brīdī rīkojas pilnībā bezatbildīgi un nožēlojami ir viena lieta. Otra lieta ir daudz būtiskāka un svarīgāka. Šī situācija tikai apliecina vienu, ka Taizemes monarhs dotajā brīdi ir tikai publiska persona, bez jebkādām lēmumu pieņemšanas iespējām, bez jebkādām iespējām kaut ko iespaidot Taizemē. Visa vara un lēmumu pieņemšana dotajā brīdī atrodas militārās huntas rokās. Kopš iepriekšējā monarha miršanas – Taizemē ir noticis militārs apvērsums, kurš turpinās līdz šai dienai. Nekas nav mainījies. Bet nu par to jau es rakstīju labu laiku iepriekš. Dotajā gadījumā izskatās, ka šī situācija apmierina abas puses. Monarham nav jānodarbojas ar garlaicīgām valsts pārvaldes lietām. Tā vietā viņš var mierīgi ceļot ar savām neskaitāmām mīļākajām un milzīgo apkalpojošo personālu un baudīt dzīvi. Militāristi savukārt ir ieguvuši 100% varu Taizemē. Diezgan nožēlojama situācija manuprāt!
Pievienotie faili: 7912008.jpg(134.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Taizeme » Jaunumi » Taizemes karalis (Viss kas saistās ar monarhiju Taizemē)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023