Sestdiena, 03.06.2023, 07:13
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
"Sarkankreklu" līderu vajāšana Taizemē turpinās - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Kurkulis  
Forums » Taizeme » Jaunumi » "Sarkankreklu" līderu vajāšana Taizemē turpinās (Jinglaka Šinavatra spiesta pamest valsti)
"Sarkankreklu" līderu vajāšana Taizemē turpinās
MelnaisDatums: Pirmdiena, 02.10.2017, 12:00 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline


Taizemes Augstākā tiesa aizmuguriski piespriedusi 5 gadus brīvības atņemšanu Taizemes bijušai premjerministrei Jinglakai Šinavatrai. Tiesa atzina bijušo valdības vadītāju noziedzīgā nolaidībā, realizējot rīsa iepirkumus no lauksaimniekiem. Spriedumu tiesa bija gatava pasludināt 25.augustā, bet uz šo tiesas sēdi neieradās bijusī premjerministre, tāpēc spriedums tika pasludināts tikai 27.septembrī. Tajā laikā Jinglaka Šinavatra bija jau sekojusi brāļa Taksina Šinavatra pēdās, kurš arī bija Taizemes premjerministrs un pēc militāristu apvērsuma bija spiests pamest Taizemi un dzīvot politiskā emigrācijā. Pēc Jinglakas bēgšanas tika aizturēti vairāki policisti, kuri palīdzēja bijušai valdības vadītājai nokļūt līdz Kambodžas robežai un to šķērsot. Man jau ticamāks liekas variants, ka šīs bēgšanas ir notikušas ar militārās huntas ziņu. Visiem tāpat skaidrs, ka tā ir politiska izrēķināšanās un rīsu iepirkums ir tikai formāls iemesls. Notiesāt un turēt ieslodzījumā tautā populāru politiķi nav tālredzīgi. Labāk lai pats politiķis pamet valsti. Tā visiem labāk.

Tikmēr jaunais politbēglis, atkārtojot sava brāļa ceļu no Kambodžas, ieradās Dubajā, kur pašreiz dzīvo viņas brālis Taksins Šinavatrs. Starp Taizemi un Apvienoto Arābu Emirātiem nepastāv vienošanās par noziedznieku izdošanu, tāpēc Jinglaka Šinavatra šeit var justies samērā droši, kaut arī saņēma no varas iestādēm prasību viņu valstī nenodarboties ar politiku. Nav nekādas vēlmes AAE maitāt attiecības ar Taizemi. Tomēr, neskatoties uz visu to, Jinglaka Šinavatra ir pieprasījusi politisko patvērumu Apvienotajā Karalistē.

Tikmēr Taizemes policija ar Interpola starpniecību ir izsludinājusi Jinglaku Šinavatru Starptautiskā meklēšanā. Neskatoties uz šīm represijām, kuras vērstas pret viņas brāļa un viņas partiju (sarkankrekli), viņu ietekme Taizemes politiskajās aprindās ir milzīga. Kopš 2006.gada visās vēlēšanās iz uzvarējusi tiešu viņu partija. Tikai nekad viņiem nav bijusi iespēja nostrādāt visu atvēlēto laiku līdz jaunām vēlēšanām, pateicoties "dzeltenkreklu" mazākuma un militāristu veiktajiem militārajiem apvērsumiem. Plaisa Taizemes sabiedrībā ir milzīga. Ziemeļi pret Dienvidiem.
Pievienotie faili: 4895947.jpg (105.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 10.08.2019, 12:30 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Taizemes ekspremjere Šinavatra saņēmusi Serbijas pilsonībuKā raksta serbu ziņu portāls "Nedeljnik", tad bijusī Taizemes premjerministre Jingluka Šinavatra 27.jūnijā ar Serbijas valdības lēmumu saņēmusi Serbijas pilsonību. 2017.gada augustā Šinavatra pameta Taizemi baidoties no Taizemē valdošās huntas represijām. Pirms tam 2014.gadā militāristi veica valsts apvērsumu un gāza tobrīd premjerministres amatā atrodošos Jinluku Šinavatru. Līdzīgs liktenis agrāk piemeklēja arī Jinlukas brāli Taksinu Šinavatru, kuru militāristi gāza 2006.gadā un kopš tā laika Taksins dzīvo trimdā. Taksinam pirms dažiem gadiem tika piešķirta Melnkalnes pilsonība. Tagad arī Jingluka ir pievienojusies brālim trimdā. Pāris nedēļas pēc tam, kad Jingluka bija pametusi dzimteni, Taizemes tiesa aizmuguriski piesprieda 5 gadu cietumsodu viņai par nolaidību saistībā ar izšķērdīgu rīsa audzētāju subsīdiju plānu.

Ekspremjere un viņas atbalstītāji uzstāj, ka šī prāva bija huntas vadītas raganu medības ar mērķi izskaust viņas ģimenes politisko ietekmi. Un es personīgi sliecos uzskatīt, ka šajos apgalvojumos ir liela daļas taisnības. Šinavatru ģimene ir populāra Taizemes trūcīgo iedzīvotāju vidū un rada izaicinājumu vēlēšanās valsts tradicionālajai elitei (dzeltenkrekliem). Jebkurās vēlēšanās vienmēr uzvara bija Šinavatru ģimenes pusē (sarkankrekli). Tāpēc saprotot, ka godīgās vēlēšanās Šinavatru ģimeni uzvarēt nav iespējams lietā tika likts bruņots spēks un safabricētas krimināllietas. IMHO
Pievienotie faili: 6579099.jpg (29.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Taizeme » Jaunumi » "Sarkankreklu" līderu vajāšana Taizemē turpinās (Jinglaka Šinavatra spiesta pamest valsti)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023