Ceturtdiena, 02.02.2023, 02:48
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Taizeme izdos ASV Krievijas "ieroču baronu" Viktoru Butu - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Kurkulis  
Forums » Taizeme » Jaunumi » Taizeme izdos ASV Krievijas "ieroču baronu" Viktoru Butu
Taizeme izdos ASV Krievijas "ieroču baronu" Viktoru Butu
KurkulisDatums: Piektdiena, 20.08.2010, 14:15 | Ziņojums # 1
Ģenerālmajors
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 312
Reputācija: 5
Statuss: Offline
www.DELFI.lv
20. augusts 2010 10:16

Taizemes apelācijas tiesa piektdien nolēmusi izdot ASV Bangkokā arestēto Krievijas uzņēmēju Viktoru Butu, vēsta Krievijas mediji.
Starp abām valstīm pastāv vienošanās, saskaņā ar kuru Buts jāizdod trīs mēnešu laikā.
Tikmēr Buts Taizemes tiesas lēmumu nosauca par provokāciju un pauda pārliecību, ka tas pieņemts Vašingtonas politiskā spiediena dēļ. Viņš arī paziņoja, ka ir gatavs pierādīt savu nevainību arī amerikāņu tiesā.
Tikmēr Krievijas amatpersonas un Buta tuvinieki tiesas lēmumu novērtēja kā nepamatotu un politisku. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs arī paziņoja, ka Maskava centīsies panākt sava pilsoņa atgriešanos dzimtenē.
Kā ziņots, Buts arestēts Taizemes galvaspilsētā Bangkokā 2008. gadā. Viņš tiek uzskatīts par Krievijas "ieroču baronu" un bijis apsūdzēts par nelikumīgu ieroču pārdošanu Centrālāfrikas un Rietumāfrikas valstīm 1990. gadu sākumā.
Atļauju Buta arestam pēc ASV prasības izsniedza Taizemes tiesas pārstāvji. Viņam izvirzītas apsūdzības par mēģinājumu pārdot 100 raķetes "zeme-gaiss" Kolumbijas Revolucionārajiem bruņotajiem spēkiem (FARC).
Pats Buts ne reizi vien ir noliedzis savu līdzdalību nelikumīgā ieroču tirdzniecībā.

Nu varēsim atkal vērot Krievijas ĀM un atsevišķu politiķu histēriskos šļupstus par tautiešu apbižošanu eek


Ja tu visu saproti, tas nozīmē, ka tev visu nesaka.
 
FendermansDatums: Sestdiena, 21.08.2010, 17:19 | Ziņojums # 2
Majors
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 80
Reputācija: 1
Statuss: Offline
Quote (Kurkulis)
Nu varēsim atkal vērot Krievijas ĀM un atsevišķu politiķu histēriskos šļupstus par tautiešu apbižošanu

Skaidra lieta. Sāks vēl Buta kungs ASV sniegt liecības, kuri no Krievijas varas pārstāvjiem ir iejaukti šajā biznesā un nemukums būs pa visu ģīmi.
shock ASV pret šīm personām noteiks sankcijas, aizliegumu iebraukt ASV vai vēl kaut kādas nepatīkamas lietas. Tie Krievijas politiķi un varas vīri to Buta kungu vislabāk būtu vēlējušies redzēt baltās čībiņās. killed Bet nu tagad vairs neko. Atliek tikai gaidīt seku iestāšanos.


Kukera kū
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 21.08.2010, 19:11 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Fendermanis

+10 thumb


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
KurkulisDatums: Svētdiena, 22.08.2010, 19:57 | Ziņojums # 4
Ģenerālmajors
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 312
Reputācija: 5
Statuss: Offline
Lēmumu par krievu ieroču dīlera izdošanu ASV pieņems Taizemes valdība

LETA
22. augusts 2010 17:44

Galīgo lēmumu par krievu ieroču dīlera Viktora Buta izdošanu ASV pieņems Taizemes valdība, apliecināja Taizemes premjerministrs Aphisits Vetčačiva.

Premjers paziņoja, "ka viņa valdība uzmanīgi un detalizēti izskatīs Taizemes apelāciju tiesas sprieduma tekstu par ieroču kontrabandā aizdomās turētā Viktora Buta izdošanu ASV, lai tur viņu tiesātu saistībā ar apsūdzībām terorismā", vēsta Taizemes valdības ziņu aģentūra TNA. Valdība arī "pieņems galīgo lēmumu atbilstoši šīs lietas juridiskajiem aspektiem un starptautiskajiem līgumiem".

Atbilstoši Taizemes likumam par personu izdošanu, kā arī līgumam par ekstradīciju, kas noslēgts Taizemes un ASV starpā, galīgo lēmumu par kādas personas izdošanu pieņem valdība, atgādina aģentūra.

Taizemes tiesa piektdien atļāva izdot ar Nāves tirgoņa iesauku pazīstamo Butu ASV. Tiesas lēmums jau paspējis izsaukt asu Maskavas reakciju.

Buts pret izdošanu ASV cīnījās vēl kopš 2008.gada marta, kad Bangkokā tika arestēts.

Savienotajās Valstīs dīlerim izvirzītas apsūdzības noziedzīgā nodomā nogalināt ASV pilsoņus un materiāli atbalstīt ārvalstu teroristu organizāciju. Ja apsūdzības tiks pierādītas, maksimālais sods, ko tiesa viņam var piespriest, ir mūža ieslodzījums.

"Mēs paužam nožēlu par šo, manuprāt, netaisno lēmumu, politisko lēmumu, ko Taizemē pieņēmusi apelāciju tiesa," sacīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

"Šis lēmums atbilstoši mūsu rīcībā esošajai informācijai tika pieņemts, pakļaujoties ļoti spēcīgām ārējam spiedienam. Tas ir skumji," rezumēja Lavrovs.

Buts savulaik tika arestēts, atsaucoties ASV lūgumam. Vašingtonas amatpersonas pauž pārliecību, ka Buts ir iesaistīts nelegālā ieroču tirdzniecībā un grasījies pārdot bruņojumu Kolumbijas kreisajiem partizāniem.

Bijušo PSRS gaisa spēku virsnieku Butu savulaik meklēja Interpols par ANO ieroču embargo pārkāpumiem, piegādājot ieročus nemierniekiem visā pasaulē. Buts esot filmā "Kara kungs" ("Lord of War") Nikolasa Keidža atveidotā varoņa prototips.


Ja tu visu saproti, tas nozīmē, ka tev visu nesaka.
 
KurkulisDatums: Otrdiena, 24.08.2010, 17:26 | Ziņojums # 5
Ģenerālmajors
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 312
Reputācija: 5
Statuss: Offline
Kā ziņo Taizemes internetavīze Nation krievu ieroču tirgotāju Viktoru Butu iespējams ekstradēs uz ASV 25.augustā no Bangkokas vecās lidostas Don Muang. Pakaļ V.Butam ir ieradusies amerikānu lidsabiedrības North-West Airlines lidmašīna. Ekstradīcija norisināsies pastiprinātos drošības apstākļos, to pavadīs 50 policijas virsnieku. Lidostā ir pulcējies liels skaits vietējo un ārzemju žurnālistu.

Nu tad beidzot šai lietai būs pielikts punkts, gaidīsim sensacionālus jaunumus no ASV. prof


Ja tu visu saproti, tas nozīmē, ka tev visu nesaka.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 16.11.2010, 10:27 | Ziņojums # 6
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Taizemes valdība izdod ASV ieroču tirdzniecībā apsūdzēto Viktoru Butu

www.DELFI.lv, BNS
16. novembris 2010 09:16

Taizemes valdība otrdien izdevusi ASV ieroču tirdzniecībā apsūdzēto Krievijas pilsoni Viktoru Butu, paziņoja Taizemes premjerministrs Abhisits Vedžadživa.

Butu otrdien izveda no Taizemes ar ASV lidmašīnu sešu ASV specdienestu pārstāvju pavadībā.

Taizemes valdība pieņēma lēmumu izdot Butu dažas dienas pirms tam, kad būtu beidzies viņa aizturēšanas termiņš.

Apelāciju tiesa Taizemē augustā nolēma apmierināt ASV prasību izdot Butu. Ar apelāciju tiesas lēmumu tika atcelts zemākas instances tiesas lēmums, kas pieņemts pagājušā gada augustā un kurā bija noraidīta ASV prasība izdot Butu.

ASV varas iestādes vēlas Butu tiesāt par ieroču pārdošanu Kolumbijas marksistisko partizānu grupējumam "Kolumbijas Revolucionārie bruņotie spēki" (FARC). Saskaņā ar ASV amatpersonu pausto informāciju Buts pārdevis šim grupējumam ieročus vairāku miljonu latu vērtībā, kuri var būt izmantoti ASV pilsoņu nogalināšanai.

Krievijas Ārlietu ministrija 2009.gada februārī izplatīja paziņojumu, kurā ASV pūliņi panākt Buta izdošanu nosaukti par "apkaunojošiem" un "mulsinošiem" un secināts, ka ASV rīcībai esot politiski iemesli. Maskava 2009.gada augustā pauda gandarījumu par Taizemes tiesas lēmumu neizdot Butu ASV.

ASV prokuratūra uzskata, ka Buts ar ieroču tirdzniecību nodarbojies jau no 90.gadiem un, izmantojot kravas lidmašīnas, sūtījis ieročus uz Āfriku, Dienvidameriku un Tuvajiem Austrumiem.

Saskaņā ar ASV pausto informāciju Buts ASV izlūkdienestu aģentiem, kuri izlikušies par FARC locekļiem, solījis piegādāt 700 līdz 800 "zeme-gaiss" tipa raķetes, 5000 Kalašņikova automātus, vairākus miljonus munīcijas aptveru, sprāgstvielas, kājnieku mīnas un bezpilotu lidaparātus.

ASV likumsargi vēlas Butu tiesāt četrās apsūdzībās, un par trim no tām draud mūža ieslodzījums.

Buts tika aizturēts kādā Bangkokas viesnīcā ASV un Taizemes drošībnieku kopīgā operācijā 2008.gada martā pēc ierašanās no Maskavas.

Izskanējušas versijas, ka viņš piegādājis ieročus karadarbībai Afganistānā, Angolā, Kongo Demokrātiskajā Republikā, Libērijā, Ruandā, Sjerraleonē un Sudānā. Buts visas apsūdzības noliedz un uzstājīgi paliek pie versijas, ka nodarbojies tikai ar aviokravu transportu.

Aptuveni fakti par Buta darbību bijuši 2005.gadā uzņemtās filmas ar Nikolasa Keidža piedalīšanos "Ieroču barons" ("Lord of Wars") pamatā.

Te arī neliels video ieskatam:

Tad nu beidzot! Nu varēsim klausīties Krievijas puses vaimanas, par to ka netiek ievērotas cilvēktiesības, tiesās nevainīgu cilvēku, bet mums iespējams būs iespēja uzzināt daudz jauna par Krievijas valdības ieroču pārdošanas shēmām. batman


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MurmulisDatums: Ceturtdiena, 18.11.2010, 14:06 | Ziņojums # 7
Leitnants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 55
Reputācija: 0
Statuss: Offline
Taizemes premjerministrs Abhisits Vedžadživa atcēlis savu plānoto vizīti Krievijā, kura bija plānota novembra beigās. Premjers plānija piedalīties starptautiskā forumā, kurā tiktu apspriestas problēmas saistītas ar tīģeru saglabāšanu uz planētas. Forums notiks Sanktpēterburgā no 21 līdz 24.novembrim. Kā apgalvo Taizemes puse, tad tas nav saistīts ar V.Buta izdošanu ASV. Man jau gan liekas, ka pēc pēdējiem Krievijas Domes draudiem šis scenārijs ir viss ticamākais. Krievi jau ir šausmās no tā, kādus noslēpumus V.Buts var izpaust amerikāņiem. V.Butam manuprāt būtu ļoti jāuztraucās par savu dzīvību. Sanāks kā ar serbu prezidentu Miloševicu, kurš nomira pēc krievu diplomātu apmeklējuma cietumā. Sirds zāles redz vajadzīgās Miloševicam nebija. Atnesa vajadzīgās. killed
 
MurmulisDatums: Ceturtdiena, 03.11.2011, 15:07 | Ziņojums # 8
Leitnants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 55
Reputācija: 0
Statuss: Offline
Lūk arī Buta epopejas beigas!

Krievijas pilsoni Viktoru Butu ASV tiesa atzīst par vainīgu ar ieroču tirdzniecību saistītās apsūdzībās
BNS | 02.11.2011

ASV federālā zvērināto tiesa Ņujorkā trešdien atzina Krievijas pilsoni Viktoru Butu par vainīgu apsūdzībās saistībā ar nelegālu ieroču tirdzniecību.
44 gadus vecais Buts atzīts par vainīgu apsūdzībās, ka plānojis pārdot raķetes teroristiem un nogalināt ASV pilsoņus. Sods Butam tiks pasludināts vēlāk. Viņam draud mūža ieslodzījums. Buts paziņojis, ka spriedumu pārsūdzēs.

Buts tika tiesāts par ieroču pārdošanu Kolumbijas marksistisko partizānu grupējumam "Kolumbijas Revolucionārie bruņotie spēki" (FARC). Saskaņā ar ASV veikto izmeklēšanu Buts pārdevis šim grupējumam ieročus vairāku miljonu latu vērtībā, kuri var būt izmantoti ASV pilsoņu nogalināšanai. ASV prokuratūra uzskata, ka Buts ar ieroču tirdzniecību nodarbojies jau no 90.gadiem un, izmantojot kravas lidmašīnas, sūtījis ieročus uz Āfriku, Dienvidameriku un Tuvajiem Austrumiem.

Izskanējušas versijas, ka viņš piegādājis ieročus karadarbībai Afganistānā, Angolā, Kongo Demokrātiskajā Republikā, Libērijā, Ruandā, Sjerraleonē un Sudānā, turklāt dažkārt abām karojošajām pusēm. Buts visas apsūdzības noliedz un uzstājīgi paliek pie versijas, ka nodarbojies tikai ar aviokravu transportu. Saskaņā ar ASV pausto informāciju Buts ASV izlūkdienestu aģentiem, kuri izlikušies par FARC locekļiem, solījis piegādāt 700 līdz 800 "zeme-gaiss" tipa raķetes, 5000 Kalašņikova automātus, vairākus miljonus munīcijas aptveru, sprāgstvielas, kājnieku mīnas un bezpilotu lidaparātus.

Buts tika aizturēts kādā Bangkokas viesnīcā ASV un Taizemes drošībnieku kopīgā operācijā 2008.gada martā pēc ierašanās no Maskavas. Pagājušā gada novembrī Taizeme izdeva Butu ASV. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs ir nosaucis ASV Butam izvirzītās kriminālapsūdzības un Taizemes lēmumu viņu izdot Savienotajām Valstīm par "netaisnības piemēru" un politiski motivētu rīcību.

Aptuveni fakti par Buta darbību bijuši 2005.gadā uzņemtās filmas ar Nikolasa Keidža piedalīšanos "Kara kungs" ("Lord of Wars") pamatā.

 
Forums » Taizeme » Jaunumi » Taizeme izdos ASV Krievijas "ieroču baronu" Viktoru Butu
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023