Ceturtdiena, 02.02.2023, 03:41
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Saigonas (Hošiminas) lidosta Vjetnamā - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: MelnāPrincese  
Forums » Vjetnama un Kambodža » Avio un cits transports » Saigonas (Hošiminas) lidosta Vjetnamā (Viss par Tanšonņatas lidostu)
Saigonas (Hošiminas) lidosta Vjetnamā
MelnāPrinceseDatums: Ceturtdiena, 13.01.2011, 13:26 | Ziņojums # 1
Seržants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 95
Reputācija: 3
Statuss: Offline
Tanšonņatas (Tân Sơn Nhất) lidosta ir lielākā gan pēc platības, gan apkalpoto pasažieru skaita ziņā starptautiskā lidosta Vjetnamā. Lidostu netālu no Tanšonņatas ciemata 30 gadu sākumā uzbūvēja franču kolonizatori. 50 gados ar amerikāņu palīdzību tika uzbūvēts jauns skrejceļš 2190 metru garumā. Kara gados tas bija ASV un Dienvidvjetnamiešu militārais lidlauks. 2007.gada septembrī tika atklāts jaunais starptautiskais termināls. To būvēja četru Japāņu uzņēmēju konsorcijs (KTOM, četru kompāniju abrevatūra: Kajima – Taisei – Obayashi Corporation – Maeda). Tas ir spējīga uzņemt līdz 10 miljonu pasažieru gadā. Vecais termināls apkalpo tikai iekšzemes reisus. Tanšonņata atrodas 6 km no Saigonas centra. Vjetnamieši 2015.gadā plāno uzbūvēt jaunu Saigonas starptautisko lidostu tālāk no pilsētas. Pēc jaunās lidostas ieviešanas ekspluatācijā no Tanšonņatas lidostas lidos tikai vietējie reisi. Par to, ka Vjetnamieši šo lidostu uzcels ne brīdi nešaubos.

Lidostā ir divi termināli

Ielidošanas terminālis:

Izlidošanas terminālis:

No ceļotājiem svarīgiem servisiem lidostā ir pieejama bagāžas glabātuve. Kā mīnuss ir tas, ka viņai ir ierobežots darba laiks.

Glabātuve strādā no:

07:00 līdz 12:00
13:30 līdz 18:00

glabāšanas cenas:

-līdz 10 stundām - 1$
-10 līdz 24 stundas - 10$
-vairāk kā 24 stundas 20$

glabāšanas noteikumi:

-nododot samaksājam par mums nepieciešamo glabāšanas laiku;
-ja laiks tiek pārsniegt saņemot bagāžu piemaksājam;
-ja 48 stundu laikā bagāža netiek izņemta, tā tiek uzskatīta par bezsaimnieka mantu ar visām no tā izrietošām sekām;
-aizliegts nodot bagāžā viegli uzliesmojošas, sprāgstošas vielas, naudu un dārglietas;
-ja uzglabājot bagāžu tā tiek pazaudēta, sabojāt tiek izmaksāta kompensācija 20$ par vienu kilogramu.

Maksāt var gan ASV $, gan vjetnamiešu VND

Lidostā darbojas arī Duty Free veikali, darba laiks arī ierobežots, alkohola un cigarešu izvēle samērā niecīga, bet zināmākie brendi ir pārstāvēti.

No lidostas uz centru iespējams nokļūt ar sekojošiem transporta veidiem:

Lidosta piedāvā takšu pakalpojumus par fiksētu maksu, termināļa teritorijā vēršamies pie attiecīgā ofisa.
Izejot no termināļa ir takšu stāvvieta. Vienojamies par cenu un uz priekšu. Priekšroka tiek dota Mai Linh takšiem. Tā ir privātkompānija, kura tirgū darbojas jau 10 gadus un ar savu darbību ir izsaukusi pozitīvas atsauksmes rietumu ceļotāju forumos. Mazāks risks tikt apšmauktam. Meklējam šādu logotipu uz takšu durvīm.

Ņemam vērā, ka no lidostas uz centru taksis izmaksās dārgāk nekā no pilsētas uz lidostu. Izbraucot no lidostas taksis maksā lidostas nodevu.

No lidostas kursē arī satiksmes autobusi, kuri mūs nogādās uz pilsētas centru. Ir divi maršruti. Mums nepieciešams galvenokārt ir autobusa maršruts Nr 152, kurš mūs nogādās Saigonas centrā tieši pie Binh Tan tirgus. Te apkārt atrodas milzum daudz viesnīcu par ļoti demokrātiskām cenām. Autobusu kustības grafiks ir ierobežots. Tie kursē no:

06:00 līdz 18:00, ar intervālu 20 - 30 minūtes.

Maksa par braucienu ir 3000 VND, kas mūsu naudiņās ir apmēram 10 santīmu. ļoti lēti un sakarīgi.

Sniedzam savu pieredzi Tanšonņatas lidostas izmantošanā, papildinām un labojam neprecizitātes. Veiksmi!

 
MelnāPrinceseDatums: Otrdiena, 19.04.2011, 12:25 | Ziņojums # 2
Seržants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 95
Reputācija: 3
Statuss: Offline
Papildinu par lidostu:

Visus Vjetnamiešu vongus noteikti iztērējiet pirms robežas šķērsošanas. Tiklīdz būs šķērsota robeža visas cenas (pat kafija, bulciņas un .t.t.) ir tikai ASV $. Par vongiem neko nevar nopirkt.

Apstiprinu augstāk rakstīto, ka Vjetnamā iesaku izmantot tikai "Mai Linh" kompānijas taksometrus. Visur brauc pēc skaitītāja. Atgriež naudas atlikumu līdz pēdējam vongam. Nemēģina piečakarēt un čīkstēt par dzeraumnaudu. Ja gribi atstāj dzeramnaudu, pateiks paldies, neatstāsi - neteiks neko. Nekāds papildus nodoklis par iebraukšanu/izbraukšanu no lidostas nav. Takša cena no Saigonas centra līdz lidostai ir apmēram 10$ (ne vairāk)!

 
StriķisDatums: Piektdiena, 13.05.2016, 08:43 | Ziņojums # 3
Apakšpulkvedis
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 149
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Quote MelnāPrincese ()
Visus Vjetnamiešu vongus noteikti iztērējiet pirms robežas šķērsošanas. Tiklīdz būs šķērsota robeža visas cenas (pat kafija, bulciņas un .t.t.) ir tikai ASV $. Par vongiem neko nevar nopirkt.

Lidostā, pēc pasu kontroles, cena uzrādītas $, bet var arī par dongiem nopirkt. Nezinu ka kafija un bulciņas, bet suvenīru bodītēs noteikti. Ūdeni arī var netīšām iznest cauri pat somas ārējā kabatā. nezinu vai vienmēr, bet man tā gadījās.
Un vēl - šajā lidosta neatradu Check-in aparātus. Arī informācijā viņi īsti nesaprata ko man vajag un norādīja uz rindu pie bagāžas nodošanas.


Ziņojums rediģēts Striķis - Piektdiena, 13.05.2016, 08:47
 
Forums » Vjetnama un Kambodža » Avio un cits transports » Saigonas (Hošiminas) lidosta Vjetnamā (Viss par Tanšonņatas lidostu)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023