Svētdiena, 19.08.2018, 02:01
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Penša izdzīvošanas rokasgrāmata - Laosa - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Foruma moderators: MelnāPrincese  
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Atsauksmes un atskaites » Penša izdzīvošanas rokasgrāmata - Laosa
Penša izdzīvošanas rokasgrāmata - Laosa
MelnaisDatums: Svētdiena, 10.03.2013, 12:13 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1952
Statuss: Offline
Kopējais ceļojuma plāns un izmaksas foruma sadaļā šeit: http://www.melnais.com/forum/69-367-1

Jāsāk ar pasākumu plānu, cik dienas esmu nolēmis uzturēties Laosā, kādās vietās pabūt un ko apskatīt. Kad plānoju savu ceļojumu Laosai biju atvēlējis 27 dienas. Dzīve ieviesa nelielas korekcijas, pa Laosu ceļošu 28 dienas. Tas izskatās apmēram šādi:

4000 salas - 09.03.2013 - 8 dienas
Champasak - 17.03.2013 - 7 dienas
Pakse - 24.03.2013 - 2 dienas
Paksong - 26.03.2013 - 3 dienas
Ban Khoua Set - 29.03.2013 - 2 dienas
nakts autobuss uz Vientiane - 31.03.2013 - 1 diena
Vientiane - 01.04.2013 - 4 dienas
Uz Taizemi - 06.04.2013

Iespējams būs arī kādas korekcijas manā ceļojumu plānā. Plānots ir apskatīt 4000 saliņas Mekongas upē, tālāk doties uz Čampasak, kur atrodas viens ļoti sens templis, pāris dienas Pakse, tālāk, dziļāk Laosas Ziemeļaustrumos, skatīt kafijas plantācijas un ūdenskritumus. Fināls Vientiane, kur jānokārto Taizemes vīza.

Laosas naudas vienība kips

Paskatījos, cik man izmaksātu naudas izņemšana no bankomāta. Oficiālais kurss 1$ = 7800 kip. Bet par naudas izņemšanu no bankomāta jāmaksā noteikta naudas summa.

Uz robežas samainīju 1$ = 7800 kip

Pnompeņā man izdevās samainīt pēc superīga kursa 1$ = 8400 kip. Diemžēl, tikai nelielu naudas summu – 32$. Vai nu viņa bija ko sajaukusi, vai vēlējās par katru cenu atbrīvoties no Laosas naudas atlikumiem.

Te būs kartīte vizuālai informācijai:

Laosā jau esmu bijis, bet ceļojis pa otru Laosas daļu. Tas bija vēl tālajā 2009.gadā. Tā kā kaut kāds priekšstats, ko gaidīt no šīs valsts man ir. Šoreiz ceļojumu sākšu no pretējās puses. Finālā varēs droši apgalvot, ka būšu Laosu šķērsojis no viena gala līdz otram. Ceļojumu uz Laosu sākšu no Kambodžas miestiņa Kratie. Hotelī biju iegādājies komplekso biļeti līdz Laosas 4000 salām, konkrēti uz Don Khon salu. Biļete maksāja 16$ un iekļāva sevī autobusus un laivas izmaksas. Viss vienā. biggrin

Tagad viss pēc kārtas. Kratie pēdējā vakarā vēl uztaisu atvadu saulrieta bildes, un no rīta, jau laicīgi biju lejā pie recepšena, gaidīt savu mini busu uz Laosu.

6:50 piebrauc normāls minibuss ar 12 sēdvietām, bet, kā jau pierasts Āzijā, tur iekšā jau sēž kādi 20 cilvēki. Gan vietējie, gan baltie. Papildus vēl salonā kaut kādas kastes un citas mantas. shock Mana mugursoma tika piešņorēta pie bagāžnieka, blakus daudzām citām mantām. Bagāžas nodalījuma durvis varēja aizvērt tikai uz pusi.

Neko darīt, raušos tik busā iekšā, baltajiem izdalītas labākās sēdvietas. Vietējie, kā šprotītes pa pārējo salonu. biggrin No Kratie izbraucām 7:20. Man par lielu pārsteigumu aiz Kratie, ceļš brīžiem bija ļoti sliktā kvalitātē. Asfalts ar lielām bedrēm, vietām grants ceļš ar lielām bedrēm, bet vietām pieklājīgs asfaltēts klājums. Pēc 2,5 stundu brauciena piestājam Stung Treng. Te ir jāmaina autobuss. Urā.... Tas ir lielais autobuss, kur kopā savācamies kādi 15 baltie. Visi vietējie paliek Stung Treng. Ērti, beidzot var normāli izstiept kājas.

Stung Treng ir pēdējais, kaut cik nozīmīgais miests pirms robežas. Līdz robežai brauciens aizņem nepilnu stundu un esam pie Stung Treng/ Dong Kralor robežpārejas punkta. Pa šo laiku autobusā braucot esam jau aizpildījuši Laosas imigrācijas kartiņas un VOA pieprasījumu. Samaksājuši VOA maksu 35$. Maksa atkarībā no pavalstniecības. Amerikāņi maksā 45$. Kā jau biju lasījis iepriekš, uz šīs nomaļās robežas darbojās reketieri. shock Par servisu autobusā tiek pieprasīti 5$. Hehehehe

Stung Treng/Dong Kralor robežpārejas punkta šķērsošanas kārtība un īpatnības ir aprakstītas pa šo linku:

http://www.melnais.com/forum/60-17-1

Pēc 40 minūšu gaidīšanas neitrālajā zonā un pēdējā, atvadu „Angkor” aliņa izdzeršanas, mums tiek atnestas mūsu pases ar slēgtu Kambodžas vīzu un ielīmētu, un atvērtu Laosas vīzu. Tas viss bez neviena robežsarga klātbūtnes. Brīnumu robeža, precīzāk sakot brīnumu 5$, kas atslēdz robežu bez amatpersonu klātbūtnes. biggrin

Kolektīvi, zosu gājienā dodamies uz Laosas robežu, kur mūs jau gaida nākamais autobuss, kurš mūs nogādās Nakasang. Laipni lūgti Laosas Tautas Demokrātiskā Republikā.
Pievienotie faili: 1904195.jpg(66.5 Kb) · 5180872.jpg(50.7 Kb) · 7856408.jpg(73.1 Kb) · 4635530.jpg(64.1 Kb)

Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 37 valstis.

MelnaisDatums: Pirmdiena, 11.03.2013, 05:28 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Brauciens līdz Nakasang aizņem mazāk, kā 30 minūtes. Tiekam izlaisti vietējā autoostā. Vietējais krutiļa pieprasa uzrādīt viesnīcas izsniegto biļeti, uz kuras kaut ko atķeksē un parāda virzienu kur atrodas laivas. Te pat pie autoostas atrodas arī bankomāts, kuru momentā ir apsēduši ceļotāji ar vēlmi izņemt vietējo naudu.

Līdz Mekongas upei jāiet 300 metrus. Visa ceļa garumā tirgotavas, ēstuves. Un tad jau parādās arī Āzijas likteņupe Mekonga. Vēl pavisam nesenā pagātnē tā bija vienīgā transporta artērija, kura savienoja lielas teritorijas. Ir sausā sezona, un ūdens līmenis upē ir zems. Lietus sezonas beigās ūdens līmeni upē ceļas par vairākiem metriem. Cik augstu ceļas ūdens līmenis, var redzēt skatoties uz krastā celtajām mājām. Mājas ir būvētas uz pāļiem, tik augstu arī lietus sezonā ir ūdens.

Upes krastā daudz laivu un biļešu kase. biggrin Te arī uzrādu savu papīrīti, kas apliecina, ka par braucienu esmu jau samaksājis. Tā vietā man tiek izsniegta laivas biļete. Normāli brauciens ar laivu līdz Don Khon salai maksā 20 000 kipu. LīdzDon Det salai lētāk.

Biļešu kase:

Pati biļetīte:

Es biju gaidījis, ka ceļotāju būs mazāk, bet viņi ir pieklājīgā daudzumā. Vieni dodas projām, citi tikko ierodas. „Iekšējā balss” man saka: „Vecīt, tu kaut ko esi nogulējis!”. Biju iedomājies, ka šeit būs krietni mazāk ceļotāju. Jau iepriekš pateikšu, ka manas vissliktākās nojautas pilnībā piepildījās. Kad plānoju savu ceļojumu, tad vadījos no 2 gadus iepriekš ceļotāju forumos lasītā, ka 4000 salās elektrība ir tikai vakaros, kad viesnīcas palaiž savus elektroģeneratorus. Par internetu var pilnībā aizmirst, airkondišenu nav. Viesu mājas maksā tīrās kapeikas. Par šiem 2 gadiem šeit viss ir kardināli izmainījies. Salās ir elektrība un ir pat internets. shock Attiecīgi arī ceļotāju daudzums ir ievērojami audzis. Nu kā var tik ātri (2 gadi) visu sačakarēt.

Tas pats noteikti attiecas uz Birmu. Tiklīdz robeža ir vaļā, tā tūristu masas mežonīgā ātrumā sačakarē visu, ko vien var sačakarēt. Ceļotājs switch mierināja, tik ātri jau nesačakarēs. Muļķības, sačakarēs milzīgā ātrumā. Ja vēlaties vēl baudīt īstu Āziju, metiet visas lietas pie malas un mērkaķa ātrumā dodieties uz Birmu. Varbūt vēl noveiksies un paspēsiet baudīt kādu gabaliņu īstas, patiesas un civilizācijas nesamaitātas Āzijas.

Šajā reģionā (4000 salās) ir ātri sapratuši vieglas naudas pelnīšanas iespējas. Milzīgā ātrumā izveidojuši ceļotājiem nepieciešamo infrastruktūru, ar to arī audzējot apmeklētāju skaitu. Palasīju vēlreiz ceļotāju forumus un šī vieta tiek dēvēta par jauno „becpekeru paradīzi”. Visā šajā lietā vēl priecē tikai tas, ka šeit nav tūristi. Šo vietu kuplā skaitā apmeklē ceļotāji. Kad parādīsies tūristi – paketņiki (es domāju tas būs drīz), tad varēs mierīgi pārvilkt strīpu šai jaukajai vietai.
Pievienotie faili: 1857310.jpg(80.9 Kb) · 6738702.jpg(43.2 Kb) · 4985056.jpg(50.1 Kb) · 8656510.jpg(40.8 Kb)

Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 37 valstis.

MelnaisDatums: Pirmdiena, 11.03.2013, 06:23 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
No Nakasang ceļotāji dodas pārsvarā uz vienu no divām salām. Tās ir Don Det un Don Khon salas. Lielākā ceļotāju daļa dodas uz Don Det salu, tur ir vairāk viesu māju. Līdz ar to cenas ir zemākas. Uz šīs salas vakaros jaunieši sēž Mekongas upes krastā, iedzer kādu alu vai uzvelk kādu kāsīti. Don Khon salā ir mazāk viesu māju, dzīve mierīgāka.

Te būs 4000 salu kartīte, vizuālai informācijai:

Es par savu apmešanās vietu izvēlējos klusāko, Don Khon salu. Laivā tiekam salādēti cilvēki 10 un brauciens uz pasaku var sākties. Ir tiešām skaisti. Laivas dzinējs klusi pukšķina, un laiva peld pa ūdens virsu, manevrējot caur neskaitāmām mazākām un lielākām salām.

Neliels video, brauciens ar laivu pa Mekongu:

Vispirms laiva pietur Don Det salā, kur izkāpj lielākā daļa ceļotāju. Uz Don Khon salu ceļu turpinu es un vēl viens franču pāris. Pēc 25 minūšu brauciena laiva piestāj Don Khon krastā. Esam atbraukuši. Nu ir laiks meklēt sev naktsmītnes uz 8 naktīm. Iepriekš, ceļotāju forumā biju lasījis, ka uzreiz aiz tilta, kurš savieno abas salas, atrodas ļoti laba viesu māja. Par superīgu bungalo Mekongas upes krastā prasa 10$. No vietas, kur tiekam izsēdināti no laivas, līdz tiltam ir apmēram 1km. Virziens un mērķis skaidrs, mugursoma plecos un uz priekšu.

Tiešām, uzreiz aiz tilta atrodas superīga viesu māja ar lielu restorānu upes krastā. Dodos uz rečepšenu, vai ir brīvas istabas un cik maksā. Atbilde mani pamatīgi šokē. shock Par bungalo ar brokastīm par nakti 30$. Es jau saprotu, ka šis variants ir par dārgu, bet ir vēlme apskatīt ko par 30$ piedāvā. Dodamies lūkot bungalo. Nu skaidrs, pa 2 gadiem šeit viss ir radikāli mainījies. Istabā airkondišens, ledusskapis, TV un citi civilizācijas brīnumi. Skaita, tīra un jauka istaba, bet cena becpekerim neadekvāta. Intereses pēc painteresējos par iespējamām atlaidēm, kā nekā pretendēju uz 8 naktīm. Vispirms tika nomestas nost brokastis un vēl nedaudz naudas. Fināla priekšlikums bija 24$. Domāju, ka varbūt pie intensīvas kaulēšanās varētu nokaulēt līdz 20$, bet tas vienalga man ir par dārgu. Pajautāju vai var atstāt savu mugursomu recepšenā un doties lūkoties citu viesu māju. Nav problēmu.

Tā es lūkodamies pēc sev adekvātas viesu mājas atgriezos praktiski tajā punktā, kur tiku izsēdināts krastā. Te es atradu viesu māju „Pa Kha”. Istabiņas atrodas Mekongas upes krastā, pirmā cena bija 10$. shock Jā, ceļotāju pieplūdums ir izdarījis lielu spiedienu uz cenām. Pēc ilgas kaulēšanās vienojāmies par 7$ pa nakti. Papildus mani ar motobaiku aizvedīs pakaļ manai mugursomai. biggrin

Ja kādam ir interese par šo viesu māju, skatāmies pa šo linku:

http://www.melnais.com/forum/58-414-1

Bija arī lētāki varianti. Bija viesu māja par 5$, bet tā neatradās Mekongas krastā. Manai viesu mājai ir ideāla veranda ar galdiņu un individuālo šūpuļtīklu. Tas ir ļoti svarīgi. Vakaros guļot šūpuļkrēslā un lēnām dzerot „Lao Beer” vērot, kā lielā, sarkanā saule iekrīt Mekongas ūdeņos. Nu ļoti aizraujošs skats. Apkārt klusums un miers. Ko vairāk pensionāram vajag. biggrin

Tā nu naktsmītnes ir atrastas un var gatavoties rītdienas salas apskatei. biggrin
Pievienotie faili: 3661936.jpg(60.0 Kb) · 3213110.jpg(49.5 Kb) · 3667345.jpg(40.5 Kb) · 1161191.jpg(66.8 Kb)

andrianDatums: Pirmdiena, 11.03.2013, 21:45 | Ziņojums # 4
Ģenerālleitnants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 556
Reputācija: 23
Quote (Melnais)
Vakaros guļot šūpuļkrēslā un lēnām dzerot „Lao Beer” vērot, kā lielā, sarkanā saule iekrīt Mekongas ūdeņos. Nu ļoti aizraujošs skats. Apkārt klusums un miers. Ko vairāk pensionāram vajag

Tu mani beidz nost facepalm

ChiangMai,ChiangRai,Phuket,Railay,Phi-Phi,Langkawi,Sabah,Cebu,Panglao,Boracay,Palawan,Houay Xai,Bokeo Nam Kan National Park,Beijing,Fihalhohi,Siem Reap,Sihanukville,Koh Rong,Koh Rong Samloem,Kampot, Phnom Penh,Shimla,Manali,Varanasi,Delhi

MelnaisDatums: Trešdiena, 13.03.2013, 07:19 | Ziņojums # 5
Ģenerālisimuss
Don Khon sala

Salas teritorija ir aptuveni 4 x 3 kilometru. Pārsvarā visa salas teritorija ir klāta ar rīsu laukiem. Rīsu audzēšanai šī ir ideāla vieta, blakus upe ar vareniem ūdens resursiem. Šajā brīdi, man nezināmu iemeslu dēļ, rīsi netiek audzēti. Visi lauki pilnībā izkaltuši. Ja jau upe ir blakus, vai nevarēja ierīkot kādas apūdeņošanas sistēmas.

Iespējams pēc tās nav nekādas nepieciešamības, pilnībā pietiek ar to daudzumu, kas tiek izaudzēts lietus sezonas laikā. Tagad visi spēki tiek veltīti ceļotāju apkalpošanai. Tā noteikti var naudu nopelnīt vairāk un vieglāk, nekā smagi strādāt rīsu laukos. biggrin Gulēt šeit cilvēki dodas agri. Ap pulksten 22:00 iestājas pilnīgs klusums. Nekādas izpriecu vietas šeit nav. Lauki.. biggrin Nevienā no restorāniem pat netiek atskaņota mūzika. crazy

Apdzīvota salas daļa pārsvarā stiepjas apmēram 2 km gar upes krastu. Te arī notiek galvenā rosība. Te ir viesu mājas, restorāni un tirdzniecības lavačkas. Blakus atrodas Don Det, Done Chom, Done La, Done Siniat un Khone Paso salas. Tās ir lielākās no apkārtējām salām. Dotajā brīdī ūdens līmenis Mekongā ir zems. Uz visām pieminētajām salām (izņemot Don Det) ir iespējams nokļūt ejot pa upes gultnes akmeņiem.

Don Khon un Don Det salu savieno franču būvētais tilts. Pa to savulaik gāja dzelzceļa līnija. Sliedes jau sen kā demontētas. Kā apskates objekts ir tikai palikusi lokomotīve, bet par to vēlāk.

Bet viss nav tik vienkārši kā izskatās. Lai varētu šķērsot šo tiltu, ir jāpērk dienas biļete. Ārzemniekiem tā maksā 25 000, vietējiem iedzīvotājiem 15 000 kipu. Hehehē Katrā tilta pusē pa būdiņai, kur var nopirkt dienas biļeti.

Padārgs prieks tilta izmantošanā. Pārsvarā šo tiltu izmanto ceļotāji no Don Det salas. Visi kaut cik ievērības cienīgi apskates objekti atrodas tieši Don Khon salā. Tieši tādēļ es personiski izvēlējos par savu apmešanās vietu tieši Don Khon salu. Man savukārt doties uz Don Det salu un maksāt naudu par tilta šķērsošanu nav nekādas nepieciešamības.

Bija viens izņēmums, kad es šo tiltu šķērsoju un pabiju Don Det salā. Piedevām šo tiltu šķērsoju pilnīgi pa velti, neko nemaksāju. Tas notika pie šādiem apstākļiem:

Ir vēls vakars. Pulkstenis ir apmēram 22:00, darīt īsti nav ko. Sēžu savas viesu mājas bāriņā un tukšojot „Lao” aliņus dzirdu, ka upes otrajā krastā notiek jautrības. Var dzirdēt skaļu mūziku un karaoke izpildījumu. Ļoti interesanti. Jāiet skatīties, kas tur notiek. Izdzeru savu aliņu un dodos tautiņās. Par cik ir jau vēls, pie tilta nav neviena cilvēka, ceļš brīvs. Dodos pāri tiltam, apkārt praktiski pilnīga tumsa, tiltam nekādas norobežojošās margas nav, es sadzēries „Lao” aliņus. booze Izjūtas stipri dīvainas, galvenais neiekrist Mekongā. Viss kārtībā esmu veiksmīgi šķērsojis tiltu un atrodos pie mājas, kur skan karaoke. Pagalmā divi vietējie mani ieraugot sveicina un aicina piebiedroties. Vau.... jauki, nekādu problēmu. Tieši tādēļ jau es arī nācu šo „gaisa” gabalu.

Mājas augšstāvā tusiņš notiek pilnā sparā. Kādi 10 vietējie trenē aliņus un vietējo rīsu kandžu. Vietējie rīsu kandžu dēvē par „lao, lao”. Ja ir vēlme notestēt, tā arī jautājiet jebkurā kioskā. 1 litrs „lao, lao” maksā 1$. Tiek atnesta vēl viena baterija ar aliņiem, un ballīte var turpināties. Interesanti ir tas, ka daiļā dzimuma pārstāves šādām izpriecām netiek pielaistas. crazy Tikai veči. Skaņu pastiprinošās iekārtas tiek ieslēgtas uz maksimālu skaļumu, tiek dziedātas karaoke dziesmas. Tā Āzijā ir ļoti populāra nodarbošanās.

Man arī tiek piedāvāts izpildīt kādu dziesmu. OK, dziedāšu, bet latviski. Mūzika tiek izslēgta, un uz brīdi iestājas pilnīgs klusums, tikai var dzirdēt Mekongas upes tecējumu. Fantastiskas sajūtas. Tad nu ķeros pie mikrofona un mans veltījums latviešu strēlniekiem: „Cauri pilsētas vecajiem vārtiem, ienāk latviešu strēlnieku pulks...”. Pašam tāda svinīgi feinas sajūtas, ka pāri Mekongas upei un 4000 salām ir izskanējusi dziesma veltīta latviešu karavīram. Tas ir tik tālu no Latvijas. Aplausu jūra un ballīte turpinās jau ierastajā ritmā. Kad kādu stundu esmu patusējis, saprotu, ka laiks doties uz māju pusi. Priekšā vēl jāšķērso tumšais tilts, nevar pārāk sadzerties. Sisnīga atvadīšanās un dodos uz savu viesu māju. Tie bija mani patīkamie iespaidi no Don Det saliņas. booze
Pievienotie faili: 9734513.jpg(50.6 Kb) · 2724253.jpg(34.5 Kb) · 4077433.jpg(71.8 Kb) · 7405968.jpg(60.8 Kb)

MelnaisDatums: Trešdiena, 13.03.2013, 07:33 | Ziņojums # 6
Ģenerālisimuss
Vēl viens no salas apskates objektiem ir veca, Japānā būvēta lokomotīve. Franči šeit uzbūvēja dzelzceļa līniju, kas savienoja Don Khon salu ar Don Det salā esošo ostu. Ja var ticēt rakstītajam, tad vjetnamiešu strādnieku šo dzelzceļa līniju uzbūvēja tālajā 1894,gadā. Sliedes jau labi pasen demontētas, ir palikusi tikai lokomotīve. Kā jau iepriekš minēju, pa pēdējiem 2 gadiem šeit ir mainījušās daudz lietas. Ir sabūvēta ceļotājiem nepieciešamā infrastruktūra, saliktas norādes, apskates objekti savesti kārtībā.

Tā izskatījās lokomotīve pirms 2 gadiem:

Šobrīd lokomotīve ir atjaunota, tai ir uzcelta mājiņa un apkārt izvietoti informatīvie stendi.

Atrast lokomotīvi ir pavisam vienkārši, tā atrodas netālu no tilta, aptuveni 50 metrus no upes. Ir pat norāde.

Uz salas atrodas arī otra lokomotīve, bet viņa atrodas salas otrajā galā. Tik tālu vēl nev nācieies aiziet. Iespējams, ka vēlāk tikšu arī līdz viņai.
Pievienotie faili: 1577114.jpg(97.9 Kb) · 2232843.jpg(73.4 Kb) · 9617563.jpg(77.0 Kb)

MelnaisDatums: Trešdiena, 13.03.2013, 07:52 | Ziņojums # 7
Ģenerālisimuss
Uz salas ir saglabājušās arī vēl franču kolonistu celtās ēkas. Ir bijusī slimnīca, nezinu darbojas vai nē.

Ir skola, kura darbojas arī šobrīd. Mācības notiek aktīvi. Klases telpas ir tikai 2, visiem vecuma bērniem. Viena klase pamatskolai, viena klase sākumskolai. Kā viņi visi tur mācās, es nestādos priekšā. shock Mācības sākas 7:00. Pulkten 12:00 pudienas pārtraukums. Atsākas mācības 13:00 līdz 16:00.

Urā.... stundas beigušās, var doties mājās:

Pievienotie faili: 1496362.jpg(82.1 Kb) · 1400134.jpg(79.8 Kb) · 5944744.jpg(88.7 Kb)

MelnaisDatums: Trešdiena, 13.03.2013, 09:40 | Ziņojums # 8
Ģenerālisimuss
Salas ūdenskritumi

Somphamit ūdenskritums un pludmales

Uz salas ir divi ūdenskritumi. Somphamit ūdenskritumi ir lielākie un iespaidīgākie. Šie ūdenskritumi ir izvietoti starp Done La un Done Siniat salām. No tilta jāiet aptuveni 2 km. Atrast viegli, jo pie ceļa, kur jānogriežas ir skaidras norādes.

Tepat atrodas arī viena no divām salas pludmalēm. Civilizācija ir pamatīgi skārusi arī šo vietu. Ir izveidota norobežota teritorija, kaut kas līdzīgs dabas parkam. Parka teritorijā nevar iebraukt ar motobaikiem vai divriteņiem, tie jāatstāj bezmaksas stāvvietā. Tepat dežūrē arī tukeri, kuri nogādās atpakaļ Don Khon vai Don Det salās. Par ieeju jāmaksā 25 000 kipu. crazy Nebūt nav lēts prieks priekš Laosas. Vienas kārtīgas vakariņas. Iemācījušies naudu kāst. Ir arī daži bāri, kur var uzēst vai padzert alu. Cenas aptuveni tādas pašas kā pārējā salas daļā.

Kad esat klāt, tad skatam paveras neaprakstāmi jauki skati. Milzum daudz lielāku un mazāku ūdenskritumu. Ūdens ar lielu sparu gāžas lejā no kalniem un ietek Velna kanjonā. Kanjons, kā maza Lielā kanjona (domāju ASV) kopija. Un tas viss skaistums ir sausajā sezonā, kad upes līmenis ir nokrities par vairākiem metriem. Es varu tikai stādīties priekšā, kā šeit izskatās lietus sezonā, kad Mekonga ir visā savā varenībā. Gultnē no bambusa ir uztaisīti speciāli tramplīni, kur ūdens, gāžoties pāri šiem tramplīniem, rada papildus atrakcijas. Es domāju, ka tas varētu būs kolosāls skats. Ūdens sausajā sezonā Mekongā ir tīrs un caurspīdīgs, nedaudz zilgani zaļā krāsā. Lietus sezonā ūdens ir brūngans, jo tiek izskalota grunts.

Bildēs ir grūti atspoguļot reālo ūdenskritumu kaskāžu apjomu un skaistumu. Tādēļ pievienoju video.

Tas ir tikai ieskatam, jo reālo skaistumu var izbaudīt, tikai skatoties ar savām acīm un baudot to visu uz vietas. Un mīļie cilvēki, tas pavisam noteikti ir jāredz. Vienīgi mana rekomendācija ir skatīt šos jaukumus nevis martā, kad ir sausā sezona, bet decembrī vai janvārī. Būs krietni iespaidīgāk.

Tālāk atrodas viena no divām salas pludmalēm. Kā lasīju šī ir bīstama pludmale, it sevišķi lietus sezonas laikā. Straume ir samērā spēcīga. Ne pa velti peldvietā ir izvietota norobežojošā līnija, aiz kuras peldēties nav atļauts. Lai tiktu līdz peldvietai, ir jāpaiet kādi 50 metri pa baltām smiltiņām. Saulē smiltiņas uzkarsušas pamatīgi. Ar basām kājām nepaiesiet, dedzina ne pa jokam. Toties, kad esat iegremdējušies Mekongas ūdeņos, iestājas pamatīga svētlaime. Patīkams vēsums un fantastiski skaisti skati apkārt.

Pludmale:

Pievienotie faili: 1583291.jpg(67.3 Kb) · 9598896.jpg(116.2 Kb) · 0567882.jpg(106.7 Kb) · 1598741.jpg(65.1 Kb)

MelnaisDatums: Trešdiena, 13.03.2013, 10:07 | Ziņojums # 9
Ģenerālisimuss
Khonepasol ūdenskritums.

Šis ūdenskritums atrodas salas otrajā galā. Starp Khone Pa un Done Chom salām. Attālums apmēram tāds pats, 2km. Pie pagrieziena ir norāde ar shēmu, kā līdz šiem ūdenskritumiem nokļūt.

Gājiens pa putekļainu, izkaltušu ceļu. Ceļmalās izkaltuši rīsu lauki. Atrast norādē pieminēto tiltiņu un restorānu nesagādāja nekādas problēmas. Pār tiltiņu pārgāju uz Khone Pa saliņu. Tālāk jau bija krietni grūtāk, jo nekādas norādes šeit nav. Nācās paļauties uz nojautām un brist cauri izkaltušiem džungļiem. Vienu brīdi es jau nodomāju, ka neilgi pirms manis šeit ir viesojies kāds kūlas dedzinātājs no Latvijas. biggrin Sausā zāle lielā teritorijā nodedzināta. Viss vienos pelnos. shock

Pirmo atradu pamestu viesu māju. Kādreiz šeit bija vairāki bungalo, bet acīmredzami nav izturējuši konkurenci un viesu māja ir pamesta. Daži no bungalo vēl ar visu jumtu, durvīm un logiem. Ir iespēja nakšņot pa brīvu. Hehehhe Brīnos par to, ka rūpīgie aziāti parasti visu noderīgo (logus, durvis, dēļus) saimniecībā savāc ļoti ātri. Uz šīs salas visi viens otru pazīst un šādas lietas šeit acīm redzami nenotiek. Tas priecē.

Pie pamestās viesu mājas ir dzirdami ūdenskritumu radītais troksnis, nogriežos pa kreisi no pamestā hoteļa un pēc 100 metriem paveras ļoti aizraujošs skats. Šeit ūdenskritumu kaskāde ir krietni mazāka, bet kā pluss ir tas, ka vari jebkurā vietā līst ūdenī un peldēties. Šeit nav neviena cilvēka, nav nekādu ieejas biļešu. Samērā ilgu laiku pavadīju, peldoties pa vēsajiem un atsvaidzinošiem Mekongas ūdeņiem un mielojot acis ar skaistajiem dabas skatiem.

Kad biju jau sataisījies doties prom, parādījās 2 vietējie zvejnieki ar tīkliem un ūdām. Laikam ir nepieciešamība kaut ko likt vakariņu galdā. biggrin
Pievienotie faili: 1976683.jpg(62.8 Kb) · 6253357.jpg(126.1 Kb) · 9888511.jpg(112.2 Kb) · 8179807.jpg(65.7 Kb)

MelnaisDatums: Piektdiena, 15.03.2013, 09:14 | Ziņojums # 10
Ģenerālisimuss
Vakar veicu savu visgrūtāko un tālāko pārgājienu pa salas teritoriju. Mans kopējais noietais attālums sastādīja apmēram 16 km. Man, kā lielam staigātājam 10 kilometri nieks vien ir, bet 16 km tomēr ir daudz. Kad atgriezos savā viesu mājā, likās ka kājas no dibena izkritīs. biggrin It kā jau nekas smags nebija jānes, tikai fotoaparāts un 1 litrs dzeramā ūdens. Bet laiciņš šajā dienā bija pamatīgi karsts, saule cepināju uz nebēdu. Ūdeni sāku dzert tikai tajā brīdī, kad likās, ka vairs nevienu soli paspert nevarēšu. Ar ūdeni ir tāpat kā ar čurāšanu alus dzeršanas laikā, kā pirmo reizi izdarīsi, maisam gals būs vaļā, gribēsies vēl un vēl. Bet finālā viss bija labi un gandarījums par paveikto.

Plānos bija doties uz salas otru pludmali „Sand beach”. Tas ir ceļš garām tiltam, garām jau apskatītajiem Somphamit ūdenskritumiem un pludmalei. Jāiet bija samērā tālu pa putekļainu un akmeņainu ceļu. Par šīs tālākās pludmales apciemoju nav nekas jāmaksā. Tas priecē. Pludmale tiešām smilšaina, bet ūdens līmenis krietni nokrities, ar to krietni samazinot pludmales teritoriju. Lietus sezonā noteikti, ka pludmale ir krietni pievilcīgāka. Pie pludmales ir trīs cafe, kur var paēst un iedzert kādu alu, bet zinot, ka man vēl tāls ceļš priekšā šīm izpriecām lepni pagāju garām.

Ūdeni stāv vairākas laivas, gatavas par noteiktu samaksu aizvest skatīt saldūdens delfīnus. Pagāju nelielu gabaliņu pa labi un atradu ideālu vietu kur nopeldēties. Klinšu krāvumi šeit veido terases viedīgus pakāpienus un ir ļoti viegli ieiet upē, kā pa trepēm. Uz pēdējās terases vari apsēsties pilnībā atrodoties ūdeni. Tālāk sākas ievērojams dziļums, man krietni pāri galvai. Tā es šeit veldzējos pāris stundas. Superīgas izjūtas veldzēties Mekongas ūdeņos un vērot jaukos dabas skatus. Paretam izlienot no ūdens un lēni, ar baudu izsmēķējot kādu smēķi. smok

Esmu uzkrājis spēkus un gatavs doties tālāk. Principā lietderīgāk būtu darīt otrādāk, nākamreizi zināšu! Hehehehe Vispirms noiet garāko ceļa gabalu un tad doties uz pludmali, atvēsināties Mekongas ūdeņos. Bet šoreiz sanāca kā vienmēr..... crazy

Nākamais mērķis ir pats salas gals, kur atrodas otra lokomotīve un saldūdens delfīnu skatupunkts. Lai nokļūtu uz nepieciešamā ceļa, ir nepieciešams noiet lielu gabalu atpakaļ no pludmales un nogriezties pa kreisi. Tad gājiens vairāku kilometru garumā.

Pēc iešanas raitā solī vispirms skatam paveras otra lokomotīve. Tāpat kā pirmā, atjaunota un ievietota savā mājiņā ar visiem informatīviem plakātiem. Turpat kalna pakājē arī degvielas glabāšanas angārs. Ar jau protams, ka sen netiek izmantots.

Pievienotie faili: 7467456.jpg(56.8 Kb) · 1689452.jpg(57.0 Kb) · 5599967.jpg(67.3 Kb) · 9129489.jpg(110.1 Kb)

MelnaisDatums: Piektdiena, 15.03.2013, 09:22 | Ziņojums # 11
Ģenerālisimuss
Tālāk skatam paveras liels skatu laukums, no kura var redzēt Kambodžas teritoriju un vērot delfīnus, bet tas ir tikai teorētiski. Lai būtu iespējams vērot delfīnus ir nepieciešams īrēt laivu. Laivas cena 60 000 kipu, ekskursijas ilgums 1 stunda. Par atsevišķu samaksu ir iespējams iepeldēt arī Kambodžas teritoriālajos ūdeņos. Nelegāli protams, bet ko pa naudu neizdarīsi. crazy Nav svarīgi cik daudz cilvēku. Maksimāli laivā 4 cilvēki.

Turpat izlikts milzīgs plakāts, kas brīdina, ka tā ir maksa par braucienu ar laivu un netiek garantēts, ka delfīnus redzēsiet.

Ik pa brīdim ar tuk tukiem tiek atvesti ceļotāji, bet izmantot šo iespēju izvēlas retais. Domāju pagaidīt, ja būs vēl vismaz viens cilvēks kas vēlēsies šos delfīnus apskatīt, tad paņemsim laivu uz diviem. No brauciena atgriežas viena grupiņa delfīnu vērotāju, sajūsmu viņu sejās neredzu. Uz jautājumu vai delfīnus redzējāt, skan ļoti nekonkrēta atbilde: „Nu tur, kaut kur tālumā”. Man viss ir skaidrs! Nav jēgas, nu ko tur sakarīgu var redzēt.

Ja braucienu ar laivu nevēlos, tad paskatoties uz manām piesvīdušajām drēbēm saņemu nākamo piedāvājumu. Aizvest mani ar motobaiku atpakaļ uz viesu māju. Jautājuma cena 20 000 kipu. It kā jau tīri adekvāta naudas summa par šo braucienu. Tad mans ķermenis sadalījās divās daļās. Miesa teica: jāņem motobaiks, nevajag sevi un mani mocīt!”, prāts teica: „Melnais, Tu taču esi īsts vecis! Audzini raksturu un ej kājām kā biji plānojis!”. Pēc pārdomām viena smēķa garumā personības dalīšanās tiek novērsta un lēmums tiek pieņemts par labu prātam. Miesa par šo lēmumu noteikti nebija sajūsmā. Jāpiekrīt ir prātam un jāpieturas pie sākotnējā plāna, vēl jau visas spēka rezerves nav izsmeltas.

Sākas nogurdinošais ceļš uz manu viesu māju. Teikt, ka bija grūti, tas ir nepateikt neko. Kad ieraudzīju savu hoteli, sirdī ielija prieka straume, tikpat liela kā varenā Mekongas upe. biggrin

Pirmais darbs novilkt sasvīdušās vešiņas un dušā noskalot ceļa putekļus. Tieku pie tīrām drēbēm un uz savu bāru prom. Ar trīcošām rokām veru vaļā ledusskapi, kur glīti rindā stāv vēsie „BeerLao”. Pēc šīm mocībām tā bija īsta Dieva dāvana. Pašam par sevi arī prieks, nepakļāvos mirkļa vājumam un savu sākumā izstrādāto plānu realizēju pilnībā. booze

Varu apgalvot, ka saliņu esmu izstaigājis krustām, šķērsām. Apskatījis visus kaut cik nozīmīgos apskates objektus. Mana rekomendācija potenciālajiem ceļotājiem, šeit ieplānot vismaz 3 naktis. Var jau protams izīrēt motobaiku un apskriet apskates objektus arī pa vienu dienu, bet tad tas viss būs sasteigti. Neizbaudīsiet to skaistumu, kas atrodas šajā burvīgajā saliņā. Neizbaudīsiet burvīgos saulrietus uz Mekongas upes.

Pievienotie faili: 6095291.jpg(96.8 Kb) · 0190937.jpg(87.8 Kb) · 9867925.jpg(32.5 Kb) · 8795897.jpg(25.1 Kb)

MelnaisDatums: Piektdiena, 15.03.2013, 10:36 | Ziņojums # 12
Ģenerālisimuss
Tas nu būtu viss ko vēlējos Jums pateikt par Don Khon salu. Vēl tikai neliela, bet ļoti būtiska informācija par cenām šajā salā. Kā pirmo izlieku manas viesu mājas ēdienkarti ar visām cenām. Lai būtu priekšstats cik izmaksās brokastis, pusdienas un vakariņas.

Pievienotie faili: 8779393.jpg(40.7 Kb) · 3046323.jpg(36.6 Kb) · 9617686.jpg(42.5 Kb) · 1307125.jpg(40.0 Kb)

MelnaisDatums: Piektdiena, 15.03.2013, 11:05 | Ziņojums # 13
Ģenerālisimuss
Alus cenas Don Khon

Pirmās nepieciešamības preces salā. Jāsāk protams ar alu, jo šajā karstumā bez viņa nav nekāda dzīve. Salā ir nopērkami divu veida aliņi dažādos tilpumos. Nav jau viņi nekādi „Užavas” vai „Tērvetes” aliņi, bet uz normālu „Aldara” aliņu velk. Man sirdij tuvāks ir normālais pudeles tilpums 640ml. Kā pirmais ir man jau pazīstamais „Beer Lao”. Cenas svārstās no 10 000 līdz 12 000 kipu par pudeli. Pārsvarā 12 000 kipi. Manā viesu mājas barčikā bija tā labākā cena 10 000 kipu.

Tad vēl notestēju pudeli „Nam Khong” aliņu. Mūsu mēlē „Mekongas” alus. Tas ir lētāks alus, bet ne visur viņš ir. Vietās, kur „Beer Lao” maksāja 12 000, šis aliņs maksāja 10 000 kipu. Bet arī kvalitāte nav tā. Lao aliņš ir labāks un gardāks. Bet jānomēģina bija.

Nekādu nopietnu veikalu salā nav. Ir tikai pavisam maziņas pārtikas lavačkas. Varat nopirkt augļus, uzkodas, alu, vietējo stipro alkoholu, pašas nepieciešamākās pārtikas preces. Viss ļoti ierobežotā sortimentā.
Ja pēkšņi saplīsīs Jūsu pēdējie ceļošanas apavi (šeit liekam pēc vajadzības T-krekls, šorti un.t.t.t), tad būs liela problēma. Šeit nekas tāds netiek tirgots.

Tādas skaistas zivis varat izzvejot Mekongas upē. Ja nevēlaties paši zvejot, to izdarīs Jūsu vietā citi. Vēlāk bērni notīrīs un saimnieces pagatavos nepieciešamajā veidā. Kā vēlēsieties, sautētas vai BBQ u.t.t.

Jau parīt es dodos uz Champasak, kur būs mana apmešanās vieta tuvākām 7 naktīm. Šodien nopirku autobusa biļeti uz šo miestu. Biļetes cena 45 000 kipu. Biļetē iekļauta laivas un autobusa biļete. Champasak būs nepieciešams vēl viens prāmis, lai nokļūtu Mekongas otrajā krastā. Manā hotelī cenas uz transporta pakalpojumiem bija nedaudz zemākas. Izlieku standarta cenu lapu visiem iespējamiem transporta veidiem.

Tas arī pagaidām viss. Tiksimies Champasak.
Pievienotie faili: 1955964.jpg(56.5 Kb) · 6077409.jpg(41.7 Kb) · 2851839.jpg(63.9 Kb) · 1394079.jpg(84.9 Kb)

andrianDatums: Piektdiena, 15.03.2013, 16:51 | Ziņojums # 14
Ģenerālleitnants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 556
Reputācija: 23
Quote (Melnais)
Miesa teica: jāņem motobaiks, nevajag sevi un mani mocīt!”, prāts teica: „Melnais, Tu taču esi īsts vecis! Audzini raksturu un ej kājām kā biji plānojis!”

biggrin kamēr cīnījāties es turēju īkšķi par Melno hands

? pankūkas par 15000 apaļās pufīgās vai superplānās ? fresh sprigrollus ēdi ? spicy sour sup līdzīga tom jam ?

un veiksmi tālākajā ceļā !!

ChiangMai,ChiangRai,Phuket,Railay,Phi-Phi,Langkawi,Sabah,Cebu,Panglao,Boracay,Palawan,Houay Xai,Bokeo Nam Kan National Park,Beijing,Fihalhohi,Siem Reap,Sihanukville,Koh Rong,Koh Rong Samloem,Kampot, Phnom Penh,Shimla,Manali,Varanasi,Delhi

MelnaisDatums: Piektdiena, 15.03.2013, 17:15 | Ziņojums # 15
Ģenerālisimuss
Quote (andrian)
pankūkas par 15000 apaļās pufīgās vai superplānās ? fresh sprigrollus ēdi ? spicy sour sup līdzīga tom jam ?

Pankūkas lielās, plānās. Pa visu lielo šķīvi. Bet ne superplānās. Tādas pabiezas. Ēdu ar banāniem. Bija baigi labi.

springroļi superīgi, ēdu gatavotos ar cūciņu, vakariņām pilnīgi pietiekoša porcija;

spicy sour sup tik tiešām ir līdzīga Tam Yam ar vistu. Saprotamu iemeslu dēļ Tam Yam Kun šeit nav. Jūras nav, nav jūras mošķu biggrin

Paldies par laba vēlējumiem!

Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Atsauksmes un atskaites » Penša izdzīvošanas rokasgrāmata - Laosa
  • Lappuse 1 no 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Meklēšana:

Copyright MyCorp © 2018