Svētdiena, 16.12.2018, 10:57
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Birma... atkalredzēšanās pēc 5 gadiem - Page 3 - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Foruma moderators: MelnāPrincese  
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Atsauksmes un atskaites » Birma... atkalredzēšanās pēc 5 gadiem (09.02 - 27.02.2014)
Birma... atkalredzēšanās pēc 5 gadiem
MelnaisDatums: Svētdiena, 04.05.2014, 17:05 | Ziņojums # 31
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Šis ir klosteris jaunajiem mūkiem. Te viņi iziet pirmās apmācības un tiek notestēti vai ir derīgi tālākai mūku dzīvei. Apmācības ietver ne tikai reliģiskās zinības, tiek mācīta arī lasītprasme un matemātika, ģeogrāfija un citi priekšmeti sākuma līmenī. Nabadzīgo bērnu vecāki labprāt savus bērnus sūta uz šejieni, jo tā ir iespēja iegūt bezmaksas izglītību.

Neliels video no mācību stundas (nav mans):Neliels priekšstats būs, kā norit mācību process. Par cik mēs bijām agri no rīta, tad mācības vēl nebija sākušās. Jaunajiem mūkiem bija svarīgākas nodarbošanās. Tas ir ik rīta vietējais rekets pa apkārtējām mājām. Mācības ir laba lieta, bet ziedojumi jau tādēļ nedrīkst būt neievākti. biggrin

Te mēs redzam kā jaunie mūki atgriežas ar laupījumu:Nākamā pieturas vieta ir Pindaya. Tas ir neliela ciemata nosaukums un tā galvenā vērtība ir Shwe U Min pagoda, kura ir izvietota kalnā, pie ieejas alās. Alas savukārt ir slavenas ar tūkstošiem Budas statuju dažādās formās un izmēros. Statuju skaits ir kaut kur starp 8000 un 9000. Statujas ir atrodami katrā alas stūrī. Jau no tāluma paveras pasakaini skaists skats uz Pagodu. Robins speciāli pietur, lai būtu iespēja aplokot šo skaistumu no tālienes.Lai būtu iespēja aplūkot daudzās Budas vaigā ir nepieciešams samaksāt ieejas maksu 8$ no cilvēka. Variantu jau nav, maksājam. Tālāk ceļotājam ir izvēle, vai nu augšā braukt ar liftu (tas ietilpst cenā), vai apgrūtināt savu miesu un kāpt augšā pa trepēm ar kājām. Mūsu kompānijā domas dalās, daļa brauc ar liftu, bet mēs ar Melno Princesi nolemjam kāpt ar kājām. Ar liftu braucot netiks gūtas tās pozitīvās emocijas.Jāatzīst, ka kāpiens nebija no tiem vieglākiem. Jārāpjas pa samērā stāvām un garām trepēm. Vienīgais labums, ka pusceļā ir atpūtas laukums ar skaistu skatu uz Pindaya. Nelaidām garām šo iespēju un nobildējāmies uz šī brīnišķīgā fona.Nu un tālāk jau kā solīts, neskaitāmas Budas visos iespējamos alas stūros. Dažādu formu un izmēru. Piedevām tā nav viena ala, tur ir vairākas alas. Nu ļoti iespaidīgi.

Ieskatam neliels video rullītis (nav mans):

Pievienotie faili: 9903365.jpg(104.0 Kb) · 5243638.jpg(63.1 Kb) · 3215161.jpg(96.7 Kb) · 5899927.jpg(70.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Svētdiena, 04.05.2014, 18:32 | Ziņojums # 32
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Vēl līdz Mandalay bija vairākas pieturas, ēšana, pīppauzes. arbūzu pirkšanas un apstāšanās pie viena ļoti sena koka. Nu ļoti veca, cienījama un iespaidīga. Šādi koki tajā vietā bija vairāki.Braucam garām vēl vairākām skaistām pagodām, kuras atrodas kalnu galos. Bet pie katras no viņām nepiestāsi, tikai pie lielākajām un skaistākajām. Pretējā gadījumā es pat nestādos priekšā cik daudz laiku būtu nepieciešams, lai tās visas apskatītu. Bet jebkurā gadījuma skati ir ļoti skaisti un patīkami.Tā nekur nesteidzoties, ar tumsiņu tika sasniegta Mandalaya. Robins bija sameklējis jaunu, tikko atvērušos viesnīcu "Ģood Time". Viesnīca nav pašā pilsētas centrā, bet par cik mums ir savs transports, tad tas nav būtiski. Viesnīcas cena 35$ pa nakti. Bija arī nedaudz krutākas istabas pa 40$ pa nakti.

Pie istabiņām ir ļoti ērts un plats koridors, kurā ir galdiņi ar krēsliem. Jūs jau saprotat uz kuru pusi es velku.... pareizi, tā ir ideāla tusiņu vieta booze Meitenes pa ceļam bija sapirkušas tomātus, sīpolus, papaijas un citas lietas ideālas uzkodas pagatavošanai. Kamēr veči sabīda galdus un krēslus, meitenes ir sagatavojušas uzkodas. Ideāls darba dalījums. Varam ķerties pie saviesīgā vakara. Šovakar arī Robins tiek aicināts mūsu pulciņā, jo viesnīcas istaba viņam ir pavisam netālu no mums. Saviesīgais vakars ievelkas līdz 2 naktī. Bet bija labi.

No rīta ar nedaudz sāpošu galvu .... vakardienas saviesīgā vakara atskaņas, sākas mūsu Mandalay apskate. Mandalay ir otra lielākā pilsēta Birmā un kādreiz bija Birmas impērijas galvaspilsēta.

Kā pirmais ievērības cienīgais pasākums bija kādas nomaļas pagodas reliģiskais pasākums. Kravas kastē tika vadāta Budas statuja, runāts caur skaļruņiem un protams vākti ziedojumi. Procesija ļoti gara, iesaistītas pāri par 20 mašīnām, satiksme tika bloķēta. Bija jau interesanti šo procesiju apskatīt.Tālāk taisnā ceļā dodamies uz Mandalay budistu galveno svētvietu - Mahamuni Pagoda. Templis liels, grezns un skaists. Aizņem milzīgu teritoriju, kurā ietilpst arī mūku mācību klosteris paredzēts 400 mūkiem, daudz kiosku, kuros pārdod vīraku, zelta plāksnītes un citas reliģiskiem rituāliem paredzētas lietas. Tieši pie ieejas kompleksā ir liela ūdenstilpne, kurā dzīvo bruņurupuči un karpas. Ja ir vēlme, tad ir iespēja uz vietas nopirkt barību un pabarot karpas un bruņurupučus. Daudzie svētceļnieki tā arī dara. Īsti dzīvnieku draugi. cool

Pievienotie faili: 5428095.jpg(119.6 Kb) · 7255847.jpg(58.4 Kb) · 4584213.jpg(82.3 Kb) · 6397572.jpg(56.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 06.05.2014, 11:58 | Ziņojums # 33
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Tiem pašiem patiesajiem dzīvnieku draugiem turpat netālu ir saķerti jau tradicionālie putniņi būrītī. Ir iespēja paveikt labu darbu un putniņam izpirkt brīvību. Tiks paveikts Budam tīkams un labs darbs. Mēs gan vairs šajās afērās nepiedalījāmies. dontPie ieejas pagodā darbojas dress kontrole. Tie kuri nav ģērbušies pienācīgi, par naudas ķīlu tiek pie kārtīgāka apģērba uz pagodas apmeklējuma laiku. Manas drēbes un Melnās Princeses dress kods tiek atzīts par tiek atzītas par labu esam un drīkstam doties pagodā iekšā.

Kopš 1988.gada 17.februāra šeit ir sākusies jauna ikdienas tradīcija, kad 4:00 no rīta Buda tiek paredzēta rīta uzkopšanas. Tiek mazgāta seja un tīrīti Budam zobi. Ik rīta rituāls aizņem vairāk kā 1 stundu laika. Šis ir ļoti tīrīgs Buda. biggrin Pašu šo procesiju mēs protams jau sen kā bijām nokavējuši.

Šajā bildē ir galvenā relikvija. Kā jau pierasts sievietes tiek diskriminētas. Ieeja tikai vīriešiem.Kā jau pierasts šeit viss ir zeltā, daudz smalku koka grebumu. Gar sienām gleznas ar atainotām ainām no Budas dzīves. Ēkas plašas un daudz. Ir kur pastaigāt.Izejot no pagodas nokļūstam amatnieku tirdziņā. Šis pārsvarā ir akmeņu slīpētāju tirdziņš. No akmens tiek izslīpētas visdažādākās figūras, lielas un mazas. Viss tas maksā kapeikas.

Pievienotie faili: 6363747.jpg(99.7 Kb) · 4711887.jpg(88.3 Kb) · 8659039.jpg(56.7 Kb) · 3626301.jpg(78.5 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 06.05.2014, 12:52 | Ziņojums # 34
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Robins nāk klāt un skubina mūs nedaudz pasteigties. Ir jāpaspēj uz nākamo šovu. Mūkiem tiks izsniegtas pusdienas un viņiem būs kolektīvās pusdienas. Mūki nostājušies 2 kolonās gaida pusdienu rīsu dalīšanas sākumu. Apkārt daudz ārzemju interesantu filmē un dokumentē notiekošo. Mūkiem jau tā ir pierasta lieta, nekādu emociju. Saņem savu bļodiņu ar rīsiem un pie kopgalda prom.Un arī neliels video:Tālāk dodamies skatīties pasaulē vecāko un garāko tīka koka tiltu. Nosaukums šim tiltam ir U Bein. Tilta garums 1,2 km un tas sastāv no diviem gabaliem. Viens gabals ir 550 metru un otrs gabals 650 metru garumā. Tilts uzcelts aptuveni 1850.gadā. Sākot ar pagājušā gada 1.aprīli uz tilta sākusi dežūrēt policijas patruļa. Tas it kā saistīts ar vietējo prettiesiskām darbībām pret ārzemniekiem. Mhmmmmm..... nez kas tās par darbībām? crazy

Ko tur daudz prātot, ja jau esam atbraukuši, tad jāpāriet pāri šim monstram. Norobežojošo margu tiltam nav, Melnai Princesei šī lieta nepatīk. Nepatika tiek pārvarēta un sasniedzam tilta otru galu. Tiltam abās pusēs ir daudz mazu tirgotavu un ēstuvju. Pie vienas no ēstuvēm piestājam un paņemam krabīšus ar "Myanmar beer". Kad esam iestiprinājušies ir liels slinkums atkal ar kājām doties pāri tiltam. Speciāli šim gadījuma var noīrēt laivu, kura Tevi nogādās otrā krastā. Neatceeros, cik bija jāmaksā par laivu, bet daudz nebija. Esam 6 cilvēki un ņemam 2 laivas. Meiteņu laivu un "Trīs vīri laivā". Ar nelielām jautrībām tiekam nogādāti izejas pozīcijā, kur mūs jau gaida Robins.Vēl mums ir palicis nedaudz laika, lai varētu paspēt apmeklēt vietējo dārgakmeņu "melno" tirgu. Nav doma neko pirkt, bet vienkārši apskatīties. Lai pirktu neapstrādātus vai apstrādātus dārgakmeņus ir jābūt izpratnei par šiem akmeņiem. Ja izpratnes nav, tad labāk nemaz nemēģināt. Tiekam aizvesti uz pilsētas nomali, kur samērā plašā teritorijā izvietojies tirgus.Vietās kur tiek piedāvāti īstie dārgakmeņi fotografēt ir liegts, Robins visu laiku vietējiem skaidro, ka nav jāuztraucas, mēs nav no policijas, tikai apskatīties. Aizdomīgi ar acu skatu mūs novērtējot un acīmredzami saprazdams, ka no mums nav ko baidīties uz galda tiek izbērti dārgakmeņi. Momentā klāt ir vairāki pircēji, kuri caur lupu sāk pētīt piedāvātos dārgakmeņus, sākas kaulēšanās. Interesants process. Tāda dārgakmeņu tirdzniecība norit ik uz soļa. Noteikti, ka var šeit pa relatīvu lētu naudu tikt pie tik ļoti kārotiem akmentiņiem. Bet atkārtoju vēlreiz, lai to izdarītu.... akmentiņos ir jāorientējas. prof

Tālāk tiekam aizvesti uz amatnieku darbnīcu, kur tiek gatavotas zelta lapiņas, kuras līmē uz svētvietām. Divi bargi vīri ar milzīgiem veseriem placina zelta lapiņas, līdz tiek iegūts pavisam plāns materiāls. Tālāk varam redzēt kā tas tiek pakots un sagatavots jau tālākai pārdošanai. Viss tiek izstāstīts un parādīts, pat tiek piedāvāts pašiem ņemt rokās smago veseri un placināt zelta lapiņas. Visā visumā bija interesanti.

Pievienotie faili: 9437085.jpg(75.5 Kb) · 5740768.jpg(46.4 Kb) · 8676649.jpg(79.6 Kb) · 4924791.jpg(61.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 06.05.2014, 14:19 | Ziņojums # 35
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Turpat netālu, Robinam par lielu izbrīnu, ka tas mūs arī interesē, ieraugam dabīgās ādas darbnīcu. Pārdošanā ādas jakas, siksnas un dažāda izmēra somas no kārtīgas bifeļādas. Tāpat pārdošanā maciņi un siksnas no pitona un kobras. Nekas mākslīgs, viss dabīgs. Melnā Princese kā jau čūska, tiek pie jauna kobras maciņa. Puiši sev iepērk pitonu jostas. Katrs nieks maksā aptuveni 20$. Laba cena. Arī ādas jakas ir labas, bet nav pēc mana izmēra. Uzturētos Mandalay kādas 3 dienas uzšūtu pēc izmēra. Bet nu neko darīt.... iztiksim bez ādas jakas.Ar to arī stāstu par Mandalay varētu arī beigt. Tā bija kārtējā pilnībā piepildītā un noslogotā diena mūsu ceļojumā. Bija daudz jauku un interesantu iespaidu. Vakarā atkal neliela pasēdēšana un iespaidu apspriešana, un tad jau pa gultām.

Mūsu plānā ir notikušas kārtējās nelielās izmaiņas. Vispirms ir paredzēts apskatīt Popa un tikai tad uz Bagan. Plānots bija otrādāk. Robins saka, ka tā būs ērtāk. Nav iemesla neticēt.

Popa

Rīts kā parasti, ceļamies, brokastis, čekošanās ārā un turpinām ceļu uz Popa. Līdz Popa ir gabaliņš ko braukt. Vienā no miestiem apstājamies uz smok Momentā nokļūstam vietējo ciema meiteņu ielenkumā. Tiek piedāvāti visādi našķi, tai skaitā mājās gatavotie kartupeļu čipsi ar dažādām garšām. Testam paņēmu 2 iepakojumus. Nebija nekādas vainas. Smeķēja tīri labi. Bildē meičuki ar čipsiem uz galvas un pie reizes varat pievērst uzmanību standarta ceļam pa Birmu. Labi asfaltēts, bez bedrēm. Var samainīties ar pretimbraucošu a/m. Ja nāk pretim smagais vai autobuss, tad daļa riteņu iet pa granti. Bet kā redzat grants ir līdzena, bez bedrēm.Tuvojoties Popa jau no liela attāluma var redzētTaung Kalat Temple, kurš izvietots kalna galā.Kalns atrodas 737 metrus virs jūras līmeņa. Lai tiktu līdz templim ir jāuzkāpj pa 777 pakāpieniem, pa samērā stāvām kāpnēm. Neraksturīgi Birmai, pie šī tempļa mitinās liels daudzums mērkaķu. Šie mērkaķi nav tik agresīvi, kādi ir redzēti citās vietās, bet nu savas mantas būtu lietderīgi tomēr pieskatīt rūpīgāk, kā citas reizes. Varat arī pabarot šos mērkaķus, banāni un riekstu turziņas tiek tirgotas pie ieejas.

Kāpiens uz augšu nav no tiem vieglākajiem.Katru trepju posmu ir okupējis kāds vietējais, kurš tīra un berž savu trepju posmu. Vārdus sakot uztur tīrību pēc mērkaķu atstātās netīrības, par to diedelējot ziedojumus. Bet, kad esi sasniedzis kalna galu, tad saproti, ka pilnīgi noteikti bija vērtas šīs pūles. Skatam paveras fantastisks panorāmas skats. Var redzēt 50 km attālumā esošo Bagan pilsētu. Pats templītis arī ir skaists un jauks.
Pievienotie faili: 8865694.jpg(99.8 Kb) · 9326408.jpg(69.7 Kb) · 4475400.jpg(53.8 Kb) · 7740377.jpg(74.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 06.05.2014, 17:32 | Ziņojums # 36
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline


Šis bija viens no vis skaistākiem templīšiem kādus redzēju Birmā. Tas ir jāredz obligāti. prof Lai būtu pilnīgāks priekšstats par šo templi, pievienoju video (video nav mans).Video beigu daļā ir uzņemta viesošanās pie vietējiem zemniekiem, kuri nodarbojas ar palmu eļļas iegūšanu, tvaicēšanu, cukura iegūšanu un kandžas iegūšanu. Tāpat viņi iegūst zemesriekstu eļļu. To visu var praktiski apskatīt, aptaustīt, pagaršot un beigās arī nopirkt. Mēs arī vēlāk būsim līdzīgā saimniecībā un to pašu visu redzēsim. Tad arī atgādināšu par šī video beigu daļu.

Bagan

Atlicis veikt aptuveni 50 km un būsim Bagan. Robins laicīgi brīdina, ka par iebraukšanu Bagan ārzemniekiem ir jāmaksā 10$. shock Kaut kas jauns, agrāk nebija nekas jāmaksā. Piebraucam pie kontrolpunkta, kur jāsamaksā par iebraukšanu Bagan un mūs sagaida vēl viens pārsteigums. Cena no cilvēka nav viss 10$, bet 15$. shockArī Robins ir manāmi pārsteigts. Kā varat novērot bildē, tad pavisam svaigi ir izlaboti 10$ uz 15$. Bet ko darīsi, nav jau variantu. Kā saka Robins, tad šim kontrolpunktam var apbraukt apkārt un neko nemaksāt, bet izsniegtais talons ir kā ieejas biļete visos lielākajos tempļos. Pie tempļiem stāv kontrole un pārbauda biļetes. Atgādinājums tiem, kuri nebūs paņēmuši līdzi $, domājot ka arī EUR ir gana labs Āzijas valstīs. Tad lūk ir arī EUR labs, tikai maksājot par šo iebraukšanu Bagan pat uz biļetes ir uzdrukāta cena 15$ vai 15EUR. Maksājiet kā vēlaties, tikai nekāda naudas maiņa šeit nenotiks un atlikums netiks izdots. cranky

Esam jau laicīgi brīdinājuši Robinu, ka vēlamies apmesties viesnīcā "KADAY AUNG". Šajā viesnīcā bijām apmetušies iepriekšējā reizē, ļoti laba viesnīca par sakarīgām cenām. Liels pluss, ka šai viesnīcai ir baseins, kurā pēc nogurdinošās Baganas apskates vakarā var veldzēties. Nu šai viesnīcā viss ir mainījies radikāli. Viesnīca praktiski pilna, cilvēku, ka biezs. Daudz jaunu ēku un cenas par istabiņām trīskāršojušās. shock Pirmajā naktī bija brīva istaba par 65$, nākamo nakti pārvācāmies uz istabu par 45$. Interesantiem plašāka informācija par šo hoteli pa šo linku: http://www.melnais.com/forum/58-33-1#2834

Ar to šovakar visas aktivitātes ir beigušās. Varam pasēdēt pie baseina un paniekoties ar alu un rumu. booze Vakarā laiks ir apmācies, līst pat lietus, ir vēsi. Nav nekādas vēlmes līst baseinā. shock Un tas viss sausajā sezonā. Tas bija pirmais un vienīgais lietus, kuru esmu piedzīvojis Birmā. Pārāk ilgi tusēt nesanāk, jo rīt ir jāceļas agri. Ja nebūs apmākušās debesis, tad jābrauc lūkot saullēktu.

Nākamajā rītā 5:00 esam gatavi doties lūkot saullēktu, bet ārā smidzina lietus un ir mākoņains. Saprotam, ka šorīt nekādu saullēktu neredzēsim. Dodamies gulēt, cerībā, ka parīt lietus nelīs un būs iespējams vērot šo burvīgo skatu.

Nedaudz pavārtāmies pa gultu un 8:30 esam jau pie brokastu galda. Kārtīgi un sātīgi paēdam un esam gatavi doties skatīt Baganas jaukumus.

Baganā šo jaukumu ir krietnā skaitā. Savā laikā tā ir bijusi galvaspilsēta tāda paša nosaukuma karalistei. Kādreiz viena no lielākām pilsētām pasaulē. Kā apdzīvota vieta Bagana neeksistē. Tagad šeit ir Baganas arheoloģiskā zona ar tūkstošiem pagodām, dievnamiem, stūpām un klosteriem. Kopējā platība ir 8 x 13 km. Te būs lielāko apskates objektu karte.Sākam apskati ar vienu no stūpām Irrawaddy upes krastā.

Pievienotie faili: 9973766.jpg(76.6 Kb) · 3301402.jpg(81.2 Kb) · 4162504.jpg(42.1 Kb) · 9178731.jpg(71.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 09.05.2014, 15:41 | Ziņojums # 37
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Upes krastā ir arī daudz amatnieku darbnīcas. Kā pirmā mums trāpās kastīšu, trauku, mēbeļu un dažādu citādu mantu izgatavotāji un apkrāsotāji. Varējām vērot šo procesu no paša sākuma līdz beigām. Bija interesanti. Mākslinieki, kuri apzīmē priekšmetus par nelielu ziedojumu, uzgleznoja uz fotoaparāta, maciņa vai citas lietas pēc vēlēšanās jaukus zīmējumus. No mūsu kolektīva šim māksliniekam bija liela piekrišana.Pēc apskates un izpētes procesa beigām tiekam vedināti uz iepirkšanās zāli. Zāle milzīga un pilna ar gatavo produkcija. Cenas gan nav demokrātiskas. Kaut kādus niekus daži no mūsējiem jau nopirka, bet dārgi. Kaut kur citur, kādā nomaļākā vietā tās pašas lielas var nopirkt pa lētāku naudu.

Pievienotie faili: 6555937.jpg(86.5 Kb) · 8806422.jpg(89.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 09.05.2014, 16:05 | Ziņojums # 38
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Tālāk jau vesela rinda ar pagodām, stūpām un klosteriem. Ceļotājiem ir jābūt gataviem, ka pie katra no šādiem apskates objektiem Jūs sagaidīs andelmaņi un visādiem veidiem mēģinās ieskapēt savu preci. Saistībā ar robežu atvēršanu šajos rajonos ir parādījušies arī krievu tūristi. Kā jau veikli biznesmeņi vietējie jau ir apguvuši pašas nepieciešamās frāzes krievu valodā. Interesanti un tajā pašā laikā nožēlojami to visu klausīties. Kā nevainīgākie no andelmaņiem ir meitenes, kuras pārdot kartiņas ar Baganas un Birmas skaistākajām vietām. Standarta cena par 10 kartiņām ir 1000 čatu, bet var paprasīt 3000 un vēl vairāk.Manuprāt, interesanta un vērtīga lieta, kuru būtu vērts iegādāties, ir gleznas, kuras ir taisītas no akmens šķembām. Oriģināli un nav dārgi. Viegli pārvadāt, var mierīgi burzīt un locīt, praktiski neko nesver. Tālāk jau var karināt mājās pie sienas vai izmantot kā prezentus radiem un draugiem.Aprakstīt katru no pagodām, stūpām vai klosteriem nav nekādas jēgas. To nevar aprakstīt, tas vienkārši ir jāredz. Pie lielākajām pagodām ir noasvaltēti ceļi, viss ir sakopts un mirdz zeltā. Kā Robins brīdināja, tad lai tiktu iekšā vai būtu iespēja uzrāpties šādas pagodas virsotnē ir nepieciešams biļešu kontrolierim uzrādīt nopirkto biļeti, kura tiek izkniebts caurums par pagodas apmeklējumu.No pagodas augšas paveras prātam neaptverami skati. Visur kur vien skaties ir lielākas vai mazākas pagodas un stūpas. Pa dienu šie skati nav tik iespaidīgi, kā krēslā, saullēktā vai saulrietā. Bet arī dienā tas viss ir ļoti iespaidīgi. Tas jāredz un jāizbauda..... obligāti

Pievienotie faili: 9224214.jpg(67.5 Kb) · 2673138.jpg(84.3 Kb) · 1029357.jpg(75.6 Kb) · 9368305.jpg(56.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 09.05.2014, 16:27 | Ziņojums # 39
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline


Tāpat iespaidīgi skati ir arī pagodu iekšienē. Ja kādam ir pastiprināta interese par Budismu un ir vēlme to pētīt un nodoties meditācijai, tad Jums uz šejieni. Būs iespēja smelties informāciju un gūt jaunus iespaidus ilgu laiku.

Pievienotie faili: 5016448.jpg(61.4 Kb) · 8976546.jpg(74.8 Kb) · 5730757.jpg(66.8 Kb) · 0720315.jpg(70.0 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 09.05.2014, 16:37 | Ziņojums # 40
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Principā par Baganu varētu sarakstīt veselu biezu grāmatu. Bet tas nav šīs ceļojuma lapas uzdevums. Īsumā un ļoti koncentrēti par Baganas galvenām pagodām un stūpām varat lasīt wikipēdiā pa šo linku: http://en.wikipedia.org/wiki/Bagan

Es savukārt ielikšu vēl tikai dažus foto. Nevar atskaiti pārvērst par fotoalbumu. Kaut kad drīzumā foto izlikšu draugos, tur vairāk vietas. Būs iespēja skatīt vairāk bildes.

Viena no galvenajām baudām un izklaidēm Baganā ir saulrieta un saullēkta vērojumi. Tie šeit ir vienkārši fantastiski. Tos vērot un iemūžināt no pagodas augšas dodas praktiski visi Baganas apmeklētāji. Daudzi no viņiem apkārušies ar milzīga izmēra foto/video kamerām un statīviem. Ar šo profesionālo aparatūru apkārušies ir gan baltie, gan āzijas pārstāvji. Aziātiem tas viss izskatās daudz amizantāk, pateicoties auguma proporcijām pret foto/video milzīgajām kamerām. biggrin
Pievienotie faili: 1338587.jpg(84.3 Kb) · 5573210.jpg(60.9 Kb) · 0711386.jpg(81.5 Kb) · 9997953.jpg(44.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 10.05.2014, 10:11 | Ziņojums # 41
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Ir ļoti iespaidīgi redzēt, kā milzīgā sarkanā uguns bumba, lēnām pazūd aiz horizonta. Kādu brīdi iestājas krēsla un neskaitāmās pagodas un stūpas visapkārt lēnām iegrimst tumsā, kontūras lēnām saplūst ar tumsu. Tas viss piedod sireāli fantastiskas izjūtas. Jūties kā piedalītos kādā mistikas filmā, kad nezini, kas notiks nākamajā brīdi. Un tas pats no rīta tikai kustība pretējā virzienā. Vispār no rīta ir iespaidīgāk. No rīta man patīk daudz labāk. Un nākamajā rītā mums paveicās. Debesis bija tīras, mākoņu nebija. Varējām nodoties saullēkta baudīšanai.Baganā ir parādījusies jauna atrakcija. Saullēkta vērošana laižoties ar gaisa balonu pāri Baganai. Kā stāstīja Robins, tad šis prieks maksājot 150$, cenā ietilps laivas, kuras pa upi pasažierus nogādā atpakaļ Baganā. Kad mēs saullēkta laikā ieraudzījām šos milzīgos, krāsainos gaisa balonus dažādos augstumos un trajektorijās uz brīdi pat mute palika vaļā no pārsteiguma. shock Superīgie skati, varu tikai iedomāties kādi skati ir no gaisa balonu groza, kad tas lēnām slīd pāri neskaitāmajām pagodām un stūpām. Un tas viss vēl tieši saullēkta laikā. Ja varat atļauties par šo piedzīvojumu samaksāt 150$, tad noteikti izmantojiet šo iespēju.

Kad ar acīm ir pavadīts pēdējais gaisa balons nāk apskaidrība, ka šī pasaka, kas saucās Bagana ir beigusies, laiks doties tālāk. Kā nākamā pieturvieta mums ir paredzēta pilsētiņa Pyay. Tur ir paredzēts pārnakšņot un tad jau pēdējais brauciens līdz Silver beach. `

Kā jau ierasts brauciens nav tikai no punkta A uz punktu B, bet pa ceļam ir visādas atrakcijas. Pieturam pie lauksaimnieka, kurš nodarbojas ar zemesriekstu audzēšanu un eļļas spiešanu no zemesriekstiem. Tāpat šī saimniecība nodarbojas ar palmu sulas iegūšanu un to pārstrādi citos noderīgos produktos, kā brūnā cukurā un kandžā. booze

Vispirms lūkojām, kā no zemesriekstiem tiek spiesta dabīga eļļa. Spiešanas procesā tiek izmantotas sen pārbaudītas metodes. Katram no mums tika dota iespēja kādu brīdi sajusties eļļas spiedēja lomā. Jaukas jautrības, no šīs nodarbes neatteicās neviens. cool

Pievienotie faili: 7169163.jpg(14.8 Kb) · 6531697.jpg(29.6 Kb) · 9772956.jpg(37.0 Kb) · 1867752.jpg(77.9 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 10.05.2014, 12:27 | Ziņojums # 42
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Tālāk tiekam vedināti lūkot, kā saimnieks rāpjas palmā pēc traukiem ar palmu sulu. Nu jau viena no palmām ir uztaisīta par demo palmu, pie tās ir pieslietas garas kāpnītes, lai vieglāk var sasniegt palmas galotni. crazy Iepriekšējā reizē tādas trepītes nebija, rāpās palmā bez trepītēm. Pārējais gan tāpat kā iepriekšējo reizi. Pirms kāpiena tiek izlūgta piedošana no palmas, par to, ka cirtīs zarus... un kāpiens var sākties. Saimnieks veikli uzrāpjas palmā, un meistarīgi nomaina divas burciņas ar sulu.Tālāk iegūtās sulas pārstrāde brūnajā cukurā:Un kandžā:Bija iespēja notestēt. kandža kā kandža ... tongue

Uz atvadām saimnieks ar saimnieci ļoti veikli no palmu zariem ar mačeti izgriež dažādus suvenīrus, puķītes, putniņus, gredzenus. Katram tiek pa šādam jaukam suvenīram. Žēl tikai, ka šo suvenīru mūžs ir ļoti īss. Izrakstam saimniekam nelielu naudas summu par pūlēm un varam turpināt ceļu.

Pyay

Ap pulksten 16:30 esam sasnieguši savu nakšņošanas vietu Pyay. Robins ir jau sazvanījis hoteli un vienojies par naktsmītnēm. Hotelis saucas "Smile Motel" un atrodas pilsētas centrā. Maksa par divvietīgo istabu ar brokastīm 24$. Cena patīkama. Hotelis sens un savā mūžā redzējis ļoti daudz viesu. biggrin

Ja kādam ir pastiprināta interese par šo hoteli, lūkojam pa šo linku: http://www.melnais.com/forum/58-475-1

Paša pilsētiņa, maziņa un klusa. Šeit pirmo reizi pa visu ceļojuma laiku uz ielas neredzēju nevienu balto. Tas ir lieliski un vieš zināmas cerības, ka izdosies baudīt vēl nesamaitātu Āziju. Ātri nometam savas somas un dodamies tautiņās.

No apskates objektiem šajā pilsētā noteikti ir jāmin Shwesandaw pagoda. Dievnams atrodas pāris minūšu attālumā no mūsu hoteļa. Kā jau katrā lielākā Birmas pilsētā, arī šeit pagoda ir liela, plaša un iespaidīga. Pagoda atrodas kalna galā un kā jau pēdējā laikā šeit pieņemts, ja ir slinkums, tad augšā var uzbraukt ar liftu. Šoreiz izmantojam šo iespēju, jo tuvojas saulriets un ir vēlme šo skaistumu vērot no pagodas.

Augšā esam tieši pašā laikā, ir sācies saulriets. Skats ļoti iespaidīgs, saulrieti Āzijā ir ļoti skaisti un laika ziņā šis pasākums aizņem ļoti maz laika. Sarkanīgā uguns ripa noriet ļoti ātri.

Pievienotie faili: 1579607.jpg(62.1 Kb) · 5257562.jpg(57.2 Kb) · 4671303.jpg(72.3 Kb) · 9194562.jpg(15.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 28.05.2014, 10:43 | Ziņojums # 43
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Kad saule ir norietējusi ir laiks doties aplūkot pašu pagodu. Šajā pagodā tiek glabātas kārtējās Budas relikvijas matu un zobu veidā. Zobs katru gadu novembra - decembra mēnesī (atbilstoši mēness kalendāram), tiek izņemts no glabātuves un demonstrēts ticīgajiem, reizi trijos gados tas tiek vadāts pa pilsētas ielām un uz šo pasākumu ierodas ļoti daudz svētceļnieku no visas valsts rajoniem. Liels tusiņš...

Te ir tā vieta, kur glabājas šīs relikvijas:Kā jau minēju, pagodas teritorija ir liela un plaša. Ir kur pamielot acis un izstaigāties. Kā jau ierasts viss zeltā un greznībā. Pagodā ir arī savs guļošais Buda.

No pagodas paveras skats uz milzīgu Sehtatgyi Budas statuju. Iespaidīgi liela statuja. Sēž Buda, vientuļš un varens.... klusējot... no augšas, noraugās uz pilsētu. Ir iespēja no pagodas pa speciāli izbūvētām trepēm aizstaigāt līdz šai milzīgai Budas statujai. Mēs gan šo iespēju neizmantojām.Kamēr staigājam pa pagodu, ārā ir iestājusies tumsa. Pagoda ļoti skaisti izgaismota un no augšas paveras skaisti skati uz pilsētu. Bet ar skaistiem skatiem un garīgo barību vien, paēdis nebūsi. Laiks doties meklēt arī kādu prieku vēderam..... biggrin
Pievienotie faili: 1950652.jpg(79.3 Kb) · 2796275.jpg(74.0 Kb) · 2169614.jpg(78.7 Kb) · 3832829.jpg(54.9 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 28.05.2014, 13:49 | Ziņojums # 44
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Izejam uz ielas un sākam meklēt kādu jauku ēstuvi. Šajā pilsētā, kā jau pieņemts Āzijā, cilvēkiem ļoti patīk ēst kādā ģimenes restorānā, kuri izvietoti ielas malās. Pēc pieredzes zinu, ka tieši šādās vietās ir vislētākais un visgaršīgākais ēdiens. Mani līdzbraucēji ceļojuma laikā centās ēst vietās, kuras domātas tūristiem. Tas nav pareizs lēmums. Šovakar vakariņas ēdīsim pa manai gaumei.

Kā jau minēju sākuma, tad neredzēju nevienu balto. Attiecīgi arī cenas bija ļoti demokrātiskas. Piemēram, lielā pudele "Mynmar beer" šeit maksāja 1000 čātu ēstuvē. Tā bija lētākā cena, kādu redzēju Birmā.Izvēlējāmies vienu no ģimenes restorāniem, kurā bija iespējams mums visiem apsēsties pie galda. Galdi vienkārši, un protams bez galdautiem. Angļu mēlē šeit neviens nerunā un neko nesaprot, bet tā nav liela problēma. Ar žestiem un zīmēm parādām, ko vēlamies ēst un dzert. Šajā vietā ir izlejamais alus "Dagon", neizpaliek arī kuņģa dezinfekcijas šķidrums "Mandalay rum" izskatā. boozeKad atnesa ēdamos, tad ar gardu muti ķērāmies klāt. Bija vienkārši super garšīgi. Kā atzina mani līdzbraucēji, tad tik garšīgu cūciņu viņi Birmā ēda pirmoreiz. Svaiga, mīksta un sulīga. Vēl lielāks izbrīns viņiem bija, kad pēc kārtīgas pasēdēšanas tika atnests rēķins. Viņš vienkārši bija nepieklājīgi maziņš attiecībā pret noēsto un izdzerto.

Pilsētiņa Pyay man ļoti patika. Būtu iespēja, uzkavētos šeit vēl kādu dienu. Bet atbilstoši sastādītajam ceļojuma grafikam šādas iespējas nav. Rīt pēdējais pārbrauciens ar Robinu uz Silver beach. Tur būs cita veida un rakstura iespaidi. Laiks doties čučēt....

No rīta brokastis hotelī un varam doties savā pēdējā pārbraucienā...

Gaidām Robinu ar mūsu busiņu:Pa ceļam uz Silver beach piestājam Pathein (senais nosaukums Bassein). Šī pilsēta ir slavena visā Birmā ar savām lietussargu darbnīcām. Lietussargi ir daudz un dažādi, lieli un mazi. Lietussargi tiek gatavoti visām dzīves vajadzībām. Darbnīcās varat redzēt kā tiek izgatavoti lietussargi, kā pārklāti ar laku un izkrāsoti. Vārdu sakot, varat vērot visu tehnoloģisko procesu. Pašās beigās arī neiztrūkstošais piedāvājums, kādu no lietussargiem arī iegādāties kā suvenīru vai praktiskai pielietošanai. Ir samērā interesanti atrasties šādā krāsainā lietussargu klāstā, it sevišķi ja redzi to visu pirmo reizi.

Pievienotie faili: 5416472.jpg(49.4 Kb) · 0580592.jpg(66.9 Kb) · 8717772.jpg(71.4 Kb) · 1649365.jpg(115.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
andrianDatums: Trešdiena, 28.05.2014, 18:06 | Ziņojums # 45
Ģenerālleitnants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 558
Reputācija: 23
Statuss: Offline
ar atgriešanos smile
? bet tur nav kāds pasta kantoris blakus, no kur lietussardziņu(teiksim to, pie kura turies) aizsūtīt uz Latviju ? kaut kā taču viņus transportē.. cry


ChiangMai,ChiangRai,Phuket,Railay,Phi-Phi,Langkawi,Sabah,Cebu,Panglao,Boracay,Palawan,Houay Xai,Bokeo Nam Kan National Park,Beijing,Fihalhohi,Siem Reap,Sihanukville,Koh Rong,Koh Rong Samloem,Kampot, Phnom Penh,Shimla,Manali,Varanasi,Delhi
 
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Atsauksmes un atskaites » Birma... atkalredzēšanās pēc 5 gadiem (09.02 - 27.02.2014)
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2018