Ceturtdiena, 30.03.2023, 06:59
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Piezīmes par ceļojumu uz Vjetnamu 14.10.12. - 30.10.12. - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: MelnāPrincese  
Forums » Vjetnama un Kambodža » Atsauksmes un atskaites » Piezīmes par ceļojumu uz Vjetnamu 14.10.12. - 30.10.12. (dienasgrāmata par Vjetnamā pavadīto laiku)
Piezīmes par ceļojumu uz Vjetnamu 14.10.12. - 30.10.12.
EzzeDatums: Svētdiena, 10.02.2013, 20:40 | Ziņojums # 1
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Ilgu laiku lasu šo forumu viesa statusā.
Nolēmu dalīties ar savi pieredzi par Vjetnamu - lai ir pieejama viedokļu dažādība biggrin
Pavisam īsi - man patika - ja būs iespēja dabūt lētas aviobiļetes, braukšu vēl.
1. Diena
Aieroflots uz Maskavu, pa celam jau iedod bulku ar tunci un suliņu.
Maskava jāgaida 4 h, incha lidostā pa velti. Iekluvām Vip lounge un paēdām, viegli iedzeram un tas viss pa velti - ir Lays ar ikru garšu (lidotsā aliņš ar burgeri par akcijas cenu - 500 rub - 10 Ls). Laimīgi, paēduši un ātri pavadījuši laiku, dodamies uz lidmašīnu.
Lidmašīnā katram, Tv, kaudze ar filmām, spēlēm un normāli baro un dzirda. Personālam slāva pieskaņa gan valodā, gan apkalpošanā.
Ielidojam Hanojas lidostā, aizpildam iebraukšanas anketu, dabūnām vīzas un atstājot 25 usd dodamies uz Hanoi ar shafle buss par 3 usd. Mitrums un karstums specīgs, pēc 10 min pārģērbtās drēbes ir mitras. Arī šajā zemē zin, ka auto taure ir domāta, lai taurētu, 1/2 h laikā vadītājs ir uztaurējis vismaz 10k reižu (nepārspīlēju!). Pa ceļam piedāvā ekskursijas, veiksmīgi ātrāk izkāpjam un lēnām dodamies uz Camel hotel. Satiksme ir monstrā. Ēd, torgojas. - trotuārs ir domāts, lai uz tā veiktu jelkādu komercdarbību, nevis staigātu.
Paēdam un paņemam diendusu, jo 26 h nav gulēts.
Pilsētas apskate, zīda svārki pa 20 usd un man 2 t-krekl par 7,5 usd. Paēdam daudz dažādas grilētas lietas, bez nojausmas lielas, ko tieši ēdām - garšo labi.
Pastaiga pa pilsētu, vingrotājas dāmas, kas mūzikas pavadība airobiko parka vidū.
Auksts dzēriens un naktsmiers.

15.10.
Dodamies uz ZA. Visa diena paiet ceļā uz Cai Rong. Esam viesnīcā nopirkuši biļeti uz Halong city. Braucam ar tūristiem domāto busiņu, kas mūs savāc no viesnīcas. Pa vidam vēl pauze suvenīru pārdotuvē. Izlaiž mūs pie ostas, kur atiet kuģi uz Halong Bay. Mums vajag ostu otrā upes pusē ir ~13.00 un motorlaiva no otras ostas saskaņā ar Lonly planet informāciju atiet pēc 30 min. Mums piedāvā aizvest uz Cai Rong no vietas, kur esam par 20 $ katru. Tas šķiet nesamērīgi dārgi. Mūsu noskatītā motorlaiva maksā 6$ katram (vietējiem uz pusi lētāk).
Izlemjam doties uz otru ostu ar moto taxi - uz abiem 5$.
Esam ostā 15 min par vēlu, tante rāda, ka motorlaiva aizgājusi 13.00.
Domājam, ko lai dara, nakšņot šeit un gaidīt rītdienas laivu, vai brauk ar busu. Viesnīcā saka, ka noķert mikriņu uz Cai Rong esot ļoti vienkārši- jāiziet uz galvenās ielas un jāstopē buss. Tā arī bija. Pieturā pie mums apstājās divi busi un vīrieši, kas veic „iekšā rāvēju” funkijas apgalvoja, ka aizvedīs mūs uz vajadzīgo vietu. Iekāpjam smukākajā busā. Mūsu busā ir iespēja dziedāt karaoki. Par laimi, nevienam vietējam to negribās darīt. Braucam mēs skaļas vietējās mūzikas pavadībā un uz ekrāna tiek demonstrēti dziesmu klipi. Visi tik saldi romantiski.
Cai Rong, maza ostas pilsēta. Bijām te vēl gaismā. Nevienu citu balto neredzējām. Paņēmām viesnīcu pie pašas ostas.
Paēdam lētas un gardas vakariņas vietējā ēstuvē. Nopērkam augļus un alu un ejam čillot uz balkoniņa ar skatu uz ostu. Naktī mirgo laivu un kuģu ugunis.
Naktī bija pārsteigums- ap 22.00 kaut kur tuvumā sākās karaoke. Ļoti skaļi- aizmigt gandrīz neiespējami... Un tā tas turpinājās krietni pāri pusnaktij.

16.10. Otrdiena. No rita brauciens ar motorlaivu uz Quan Lan salas ostu. Motorlaiva no Cai Rong ostas atiet 8.00. Jau 9.00 esam uz salas. Ar tuk tuku tiekam līdz pilsētai Quan Lan. Izīrējam motorolleru un izbraukājam salu. Smilšainas pludmales. Tikai daudz atkritumu. Nevar tā vienkārši paklāt dvieli un pasauļoties. Visa pludmale ir apdzīvota - smiltīs lielāki un mazāki caurumi, kur dzīvo krabju mazuļi.
Motorlaiva 5 dolāri
Motorollera īre ar degvielu 7 dolāri
Pusdienas, vakariņas, alus, limonādes 17 dolāri viesnīcas restorānā
Nakšņošana 15 dolāri.
Tuk tuks no ostas 1,5 dolāri uz abiem
Viesnīcas istabā bija logi, un balkons, kondicionieris nestrādāja. Pa nakti ielas troksnis.

17.10. Trešdiena motorlaiva uz Cai Rong atiet 7.00.
Brauciens at tuk tuku uz ostu. Atrodam īsto motorlaivu. Motorlaivā iekāpj uz pusi vairāk cilvēku, kā ir sēdvietas. Pa ceļam laivas salonā parādās ūdens. Viens puisi brauciena laikā sēž motortelpā un veic remontdarbus. Sāk līt lietus. Loga tīrītāji stūrmanim īsti nedarbojās. Pēc stundas esam ostā. Noķeram publisko transportu uz Halong city. Autobusa durvis brauciena laikā tiek aizvērtas tikai vienu reizi, tad kad Ingus nostājās durvīs un sāk fotografēt. Pēc 1,5 h mūs izlaiž autobusa pieturā. Domājam, ko darīt tālāk. Vienkāršāk šķiet braukt atpakaļ uz Hanoi. Apstādinām vietējo mikriņu. Esam vienīgie baltie. Brauciens vietējo stilā ir nervus kutinoš. Apdzīšanas manevri notiek uz centimetriem. Atpūtas pauze vietējo pieturas vietā, kur var dabūt vietējo alu krietni lētāk kā līdz šim redzēts.
Pēc 3h brauciena esam Hanoi. Dodamies atpakaļ uz viesnīcu ar velorikšu. Izstaigājam nakts tirgu un Ingus beidzot tiek pie saulesbrillēm. Vakariņojam vietējo grilrestorānā, kas izvietots uz trotuāra krustojumā.
Vakarā viesnīcā rezervējam vietas busā un Ninh Binh.
Motorlaiva no salas 5 dolāri;
Publiskais autobus uz Halog city 2,5 dolāri uz abiem;
Mikriņš uz Hanoi 5 dolāri;
Moto taxi 5 dolāri uz abiem;
Velorikša 5 dolāri uz abiem, pēc kaulēšanās;
Vakariņas 17 dolāri uz abiem ar trim aliem un visu, kas kārojās;
Saulesbrilles 3 gab 8 dolāri;
Augļu kokteilis viens 18 000 drihmas - zem viena dolāra;
1 dolārs 20 000 drihmas;
Viesnīca- pa dārgo 20$ Camel city hotel.
 
EzzeDatums: Svētdiena, 10.02.2013, 20:42 | Ziņojums # 2
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
18.10. Ceturdiena
8.15 mūs savāc businjš braucam uz Ninh Binh. Pa ceļam mūs sāk apstrādāt grupas vadītājs. Tā kā puisis škjiet pieklājīgs un viņa piedāvātā cena šķiet saprātīga, piekrītam viņa piedāvātajai ekskursijai uz Vjetnamas pirmo galvaspilsētu un laivu braucienu. Tika solīts all include ieskaitot pusdienas restorānā. Realitātē mūs apčakarēja. Iegājām restorānā un mums vispirms pasniedza dzērienu kartes, kur bija norādīti dzērieni, bez cenām. Vēl nosmējāmies, par to, ka divi pie mūsu galdiņa sēdošie atteicās no dzērieniem, domājām - ka baidās no baciļiem. Pēc ne pārāk garšīgām pusdienām, mums piestādīja rēķinu par vienu apelsīnu sulu un vienu vīna glāzi par 4$. Par šādu summu mēs abi būtu varējuši paēst pusdienas.
Pirms pusdienām apmeklējām Vjetnamas pirmo galvaspilsētu, kur saglabājušies divi tempļi. Nākamajam valdniekam šī galvaspilsēta bija par mazu un vinjš pārcēla galvaspilsētu uz Hanoi. Pēc pusdienām sekoja laivu brauciens. Brauciens ar laivu bija pa ļoti skaistu vietu.Caur klintīm un alām. Upē bija praktiski stāvošs ūdens. Nepatika šīs vietas komercializācija. Laivas pārsvarā airēja dāmas izmantojot tikai kājas, visticamāk, tas tūristiem par prieku. Turklāt, brauciena laikā notika tirgošanās-vispirms vietā, kur sākām atpakaļceļu, mums piebrauca laiva un mēģināja pārdot dzērienus un uzkodas. Visa ceļa garumā bija vairāki desmiti fotogrāfu, kas mēģināja fočēt tūristus un pēc tam pārdot bildes. Sistēma atstrādāta-upes malā dežūrē motorolleri, kas piegādā bildes. Atpakaļceļā mūsu airētāja izvilka kasti ar tirgojamajām lietām un mēģināja mums notirgot. Izkāpjot no laivas arī Ingum dusmas bija pārgājušas un viņš deva dzeramnaudu un no mūsu airētājas saņēma atbildi, ka tas maksā vairāk. Par braucienu bija jau samaksāts.
Palūdzām, lai mūsu grupas vadītājs izlaiž mūs pie mūsu izvēlētās viesnīcas. Ingus i-padā parādīja viesnīcas atrašanās vietu Ninh Binh. Čalis pamatīgi izpētīja i-padu un tad teica, ka pie Viesnīcas mūs nevedīšot, bet izlaidīšot tās tuvumā. Protams, mūs neizlaida viesnīcas tuvumā. Atradām Lounly planet ieteikto viesnīcu. Ārpuse nešķita vilinoša, bet no iekšpuses ļoti patīkama. Dabūjām numuriņu ar balkonu uz iekšpagalmu. Labākais numurinjš, kāds mums šajā valstī bijis un tikai par 12$, bet bez brokastīm.
Bauciens no Hanoi uz Ninh Binh 8$ katram;
Ekskursija 14$ katram -viesnīcā par šādu ekskursiju ar atgriešanos Hanoi prasīja 25$
dzērieni restorānā- 4$
Vakariņas vietējā ēstuvē - dārgākais ēdiens ēdienkartē bija par 28 000 dongiem-1,5$
Apēdām 3 ēdienus un izdzērām 3 alus, samaksājām aptuveni 6$.

19.10 piektdiena
No rīta gulējām ilgāk kā citus rītus. Ap 10.00 tikām pie sava motorollera. Mēgjinājām nesekmīgi atrast karti. Nesaprotu, tas ar nolūku, nesot tūristiem kartes? Paēdām brokastis un nolēmām riskēt un braukt pēc viesnīcā iedotās uzzīmētās kartes. Gala mērkjis Chuk Phong nacionālais parks. Pa ceļam braucot atpazinām zīmi uz rezervātu. Piebraucam pie upes, kur piedāvā laivu braucienu. Viss jau izsktās ar krietni mazāku komercijas dev kā vakar. Tā kā saule nežēlīgi cepina, izlemjam pabraukāt pa apkārtni ar motorolleru. Sastapām govis un sivēnus, kas dzīvojās savā vaļā. Celju uz kura žāvējās noplūktie rīsi. Turpinām ceļu uz nacionālo parku. Un mums to izdodās atrast. Vispirms gida pavadībā dodamies uz mērkaķu mītni, kur projekta ietvaros tiek glābtas izzūdošās mērkaķu sugas. Tā kā šeit ļoti neuzbāzīgi piedāvāja nopirkt suvenīrus, Ingus tika pie jauna T- krekla par 8$. Tālāk gājām uz bruņurupuču māju, kur tiek nogādāti nelegāli pārvadātie brunjurupuči. Pašu bruņurupuču te bija maz. Tad sekoja brauciens 20 km garumā ar mororolleru, caur parku uz pastaigu taku. Pa ceļam apmeklējām alu, kur atrastas norādes par senajiem cilvēkiem. Ala atklāta tikai 1966. gadā. Tā ir gana iespaidīga un to var izstaigāt bez ierobežojumiem. Tālāk sekoja pastaiga 1,5 h ilgumā pa džungļiem. Nepameta sajūta, ka tulīt parādīsies kāds dinozaurs. Pasakainas krāsas, skanjas un smaržas. Bet arī visu laiku klātesošas bailes ....
20 minūtes pirms tumsas iestāšanās esam atpakaļ pie motorollera. Priekšā 65 km brauciens. Pirmos 20 km caur parka teritoriju pievarējām ļoti raiti. Sāka palikt ar vien tumšāks, rollerim no divām deg tikai viena lampa un tā pati noregulēta pa augstu. Braukšana paliek ar vien grūtāka. Kādus 30 km pirms viesnīcas pārplīst riepa. Līdz autobusa atiešanai uz Hue atlikušas nepilnas 2 h. Pat nepaspējām nobīties, pēc 100 m ir rolleru servis. Par jaunu kameru un maiņu mums prasa 3$. Ņemot vērā to, ka netiek izmantots mūsu bezpalīdzīgais stāvoklis, samaksājam 6$. Un tā veiksmīgi paspējam uz guļambusu. Guļambuss sākumā šķiet pārsteidzoši ērts.
Brokastis-3$;
Rolera īre 5$;
Guļambuss uz Hue aptuveni 16$ katram-11h brauciens;
Vakarinjas viesnīcā (frii 2$);
3 saldējumi 2,5 $;
Par ieeju nacionālajā parkā, mērkaķu mājas un bruņurupuču mājas apmeklējumu samaksājam 7$ uz abiem
riepas remonts-6$
 
EzzeDatums: Svētdiena, 10.02.2013, 20:44 | Ziņojums # 3
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
20.10. Sestdiena
Es guļambusā pārsteidzoši labi izgulējos, lai arī gulēju vidējās rindas otrajā stāvā, kas ir visnedrošākais. Ingum, gan neizdevās labi izgulēties. Pirms 8.00 bijām Hue. Izkāpjot no autobusa, mūs atkal aplenc takši, tas sāk ļoti kaitinā. Atrodam Lonly planet ieteikto viesnīcu, izvēlamies dārgāko numuriņu par 15$, jo tam ir logs uz iekšpagalmu. Viesnīcā ļoti patīkama un laipna apkalpošana. Noīrējam motorolleru un braucam meklēt pludmali. Pa ceļam atrodam brokastošanas vietu. Šī vietējā ēstuve uz kādu laiku man nosita vēlmi iet uz vietējām ēstuvēm. Smaka bija daudz specīgāka kā citur, bet tas vēl nekas traģisks. Nelabumu man izraisīja skats, kad māte pie blakus galda, ķēra utis savai meitai.
Kartē ceļš uz pludmali norādīts dauz vienkāršāks kā patiesībā. Visā kāpu zonā starp jūru un ceļu ir kapi, kas pludmali padara nepievilcīgāku. Atrodam pludmali, taču tā ir piedrazota. Ar cerību atrast tīrāku pludmali dodamies gar jūras malu uz priekšu. Pa ceļam piestājam nopirkt dzeramo. Ingus īsti nesapratās ar pārdevēju un viena dzēriena vietā nopirka iepakojumu ar 6 pudelēm (toties ļoti lēti). Braucam tālāk. Atrodam vēl vienu pludmali un te mums pārsteigums -kad Ingus grib noslāpēt motorolleru, izrādās ir pazudusi atslēga. Jau atkal mums ķibeles ar motorolleru. Šoreiz gan neceram uz ātru un veiksmīgu risinājumu. Braucam atpakaļuz vietu, kur pirkām dzeramo un pa ceļam meklējam pazudušo atslēgu. Nekas mums neizdodās, pārdevēja arī rausta plecus, vietējie iesaistās meklēšanā, bet neveiksmīgi. Viens vietējais, ar žestiem liek mums uzgaidī. No mājas viņš iznāk ar kaut kādu cita rollera atslēgu, nereaģējot uz Ingusa protestiem, viņš ar šo atslēgu noslāpē motorolleru. Mums izbīlis-rolleris nerūc kā tiksim līdz viesnīcai (30km), bet atkal kārtējais brīnums, atslēga der. Var gan iedarbināt rolleri, gan bagāžnieku atslēgt – slēdzene bija tā iznēsāta, ka derēja jebkura atslēga. Vietējie mums apkārt smaida, mēs arī esam laimīgi. Prasam cik maksā atslēga, mums atbild ka naudu nevajag. Tas liek saprast, ka ārpus tūrisma indutrijas strādājošie vietējie ir tiešām jauki un izpalīdzīgi. Pastaigājam pa pludmalēm, pavērojam vietējo zvejnieku došanos zvejā. Jūrā viļņi bija pārāk spēcīgi peldēšanai. Novērojām šeit vēršus, kurus izmantoja, kravu pārvadāšanai.
Vakarā devāmies ēst uz Lonly planet ieteikto kafeinīcu. Tiku pie garnelēm, mohito, uz ananāsu sulas. Ingus sameklēja šūšanas kantori un vienojās par 3 kreklu, žaketes un bikšu šūšanu. Nez kas no tā visa sanāks. Uzlaikošana nākamajā dienā bija tikai žaketei.
Nopērkam vietējo rīsu šņabi- garšo pretīgi.
viesnīca-15$
motorollers-8$
veļas mazgāšana viesnīcā 6,5kg ~9-10$
vakariņas ~7-8$
3 krekli, žakete, bikses audums un šūšana-vienojās par 210$, iemaksājām 110$
degviela- 8 litri 8,5 -$
3 zīda šalles- 12$
šņabis - 3 $

21.10. Svētdiena
Ap 6.00 no rīta viesnīcā atskan skaļa mūzika. Ingum ilgi nācās skadrot, ka viņu traucē skaļa mūzika agri no rīta. Laikam vietējiem to grūti saprast.
Šodien mums paredzēta kultūras diena. Paēdam brokastis viesnīcā. Ļoti vienkārša, bet garšīga omlete, ne īpaši baudāma kafija, un ļoti garda vietējo citrusaugļu sula. Dodamies apmeklēt zudušo pilsētu, kur kādreiz dzīvoja imperators ar savu galmu. Pēc karadarbības ar ASV, no 140 celtnēm palikušas tikai 20. Saule pamatīgi cepina. Pēc 2 h pastaigas jūtamies saguruši.
Barucam apmeklēt pilsētas vecāko Pagodu. Papusdienojām pie Pogodas vietējā ēstuvē. Atnesa mums ēdienkarti angļu valodā- tātad maksāsim vismaz dubultā. Man tiek spring roll ar garnelēm, Ingum rīsi ar kaut ko nenosakāmu. Tālāk dodamies uz Imperatora kapenēm. Pavisam Hue apkārtnē ir 8 šādas kapenes, mēs izvēlamies apmeklēt vienas. Kapenes tika celtas vēl imperatoram dzīvam esot saskaņā ar viņa vēlmēm. Principā tāda mazāka aizliegtā pilsēta tikai daudz labāk saglabājusies Ļoti patika kapenēs valdošā noskaņa. Noteikti šodienas skaistākā un iespaidīgākā vieta.
Pabraukājam pa pilsētu, atrodam konditoreju un par ļoti mazām naudām iepērkam keksiņus un vienu pildīto maizi.
Vakarā dodamies uz uzlaikošanu, laikošanai gatava ir tikai žakete. Drēbnieks savā nodabā kaut ko sazīmē uz auduma, un parasa tikai vienu jautājumu- vai šaurāku?
Beidzot izdodās tik pie Vjetnamas tūristu kartes. Nav jau izcila, bet vismaz virzienu varēs saprast.
Staigājām un meklējām vakariņošanas vietu, vietējā ēstuvē, kur iegājām atnesa atkal ēdienkarti angļu valodā, cenas tādas pašas kā eiropiešiem domātās kafejnīcās. Izdzeram alu un meklējam tālāk. Izvēlamies restorānu viesnīcas tuvumā. Cenas šķiet samērīgas. Apkalpošana ļoti laba. Tā kā es izvēlējos vienu no lētākajiem ēdieniem, tad tiku pie pāris apceptām bekona šķēlītēm ar maizi-pasniegts gan bija smuki. Ingum porcija maza, bet skaista.
Ieeja aizliegtajā pilsētā katram 80 000 dongi-4$;
kapenēs arī 80 000 dongi - 4$ katram, Lonly planet, bija rakstīts 55 000 dongi;
Viesnīca + brokastis- 20 $;
biļete uz Hoi An abiem 10$;
vakarņas~7$;
2 alus pudeles-1,5$- viens alus 15 000 dongi;
karte~3$.

22.10. Pirmdiena
Šorīt mūzika neskanēja. Pabrokastojām viesnīcā un kāpjam busā uz Hoi An.
Buss ir neērts. Brauc ļoti lēni, kaut ceļa kvalitāte šajā ceļa posmā ir ļoti laba. Pa vidam pauze 30 min viesnīcā un tā ~ 140 km jābrauc 4 stundas. Buss mūs izlaida nevis pilsētas centrā, bet kādus 1,5 km prom no centra pie viesnīcas, kur mēs tikām laipni lūgti palikt, vai izmantot taksometra pakalpojumus līdz savai viesnīcai. Izkāpjot no busa pamanīju, ka baltie tūristi šeit izskatās relaksēti, iepriekš neko tādu nemanīju. Aizgājām līdz savai noskatītajai viesnīcai, pretējā ielas pusē noīrējam motorolleri par 7$ uz divām dienām un braucām uz pludmali. Pludmale tuvu pilsētai un ir daudz maz sakopta. Nobrīnījāmies, kad par sauļošanās krēslu mums katram prasa 5$. Paklājām dvielīti un izpeldējāmies Ķīnas jūrā, pirms lietus. Nekāda īpašā peldēšana nesanāk, jo viļņi ir spēcīgi. Vakarā dodamies uz vecpilsētu. Vecpilsēta pārsteidz ar klusumu, mieru un tumsā degošām ķīnas laternām. Saprotams, ka šī vide ir radīta tūistiem, bet vienalga, šeit gribās smaidīt.
Ingus gribēja apgriezt nagus un tika pie manikīra.
Hoi An pilsētā ir ļoti daudz šūšanas kantoru, Lounly planet biju lasījusi, ka šeit ir visamērīgākās cenas šūšanas pakalpojumiem, vienīgi kvalitāte ir ļoti dažāda. Iegājām šūšanas kantorī, kur par kleitas uzšūšanu ar visu audumu prasīja 20$, tā šķita nesamērīgi zema cena. Viesnīcā bija pieejama atsauksmju grāmata, kur bija sarakstītas atsauksmes par šūšanas kantoriem. Izvēlējāmies to par kuru bija visvairāk labu atsauksmju -Peace. Jāsaka,ka sliktas atsauksmes bija pārsvarā. Pasūtīju sev žaketi ar biksēm, divas kleitas un divas blūzes. Tas viss izmaksāja 260$. Biju patiesi izbrīnīta, kad kleitas un blūzes tika uzšūtas gatavas, bez pielaikošanas un derēja perfekti. Palabot vajadzēja žaketi.
Ingus uzšuva sev divus kreklus un divas bikses par 130$.
Vakariņas ēdām kafe 76 pie upes. Dzērām mohito, kas negaršoja pēc mohito, bet bija ļoti garšīgs.
Viesnīca -12$;
pusdienas~7$;
Šūšana- 2 kleitas, 2 blūzes, 2 krekli, 3 bikses, žakete -390$ + 10 $ komija maksājot ar karti;
Vakariņas ar 3 ēdieniem un 4 mohito- 15 $ ;
motorollers uz 2 dienām 7$ ;
Bendzīns-4,5 $.
 
EzzeDatums: Svētdiena, 10.02.2013, 20:45 | Ziņojums # 4
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
23.10. Hoi An otrdiena
Pa nakti lija un sola lietu arī pa dienu. Ir apmācies. Pagulējām ilgāk. Riskējam doties uz My son- seno tempļu pilsētu, kas celta 6.-12. gadsimtam. Atkal jau ASV karā nopostījuši lielāko daļu no tempļiem. Mums paveicās neizlīt. Pēcpusdienu un vakaru pavadam iepērkoties.
Šeit cenas vissaprātīgākās, tāpēc iepērkam dāvanas savējiem.
brokastis viesnīcā -5$;
pusdienas ~ 11$ ;
ieejas biļetes My Son -?
Vakariņas kafe 76 ar diviem ēdieniem un 6 mohito 7,5 $;
4. zīda šalles = 5$*4=20$ ;
audums 3 m -28 $;
2 somas man 10+6=16$;
3 somas 3*3=9$;
2 somiņas 2*4=8$;
magnēti un "zavaigznītes" 15$;
viesnīca 12$.

24.10 Hoi An trešdiena.
No rīta pirms 6.00 sākās skaļa darbošanās viesnīcā- laikam viņi te nesaprot klusuma nepieciešamību agros rītos.
No rīta nopērkam koferi un 3 dāvināmas somiņas un 2 lielos "zvagznīšu" iepakojumus.
Laiks atkal saulains. Pēc uzlaikošanas steidzamies uz pludmali. Šoreiz pabraucam kādu gabalu aiz centrālās pludmales. Atkal miskaste. Noklājam dvieli starp piedrazoto krastu un jūru. Ja nesktās uz krasta pusi tad, par miskasti piemirstam. Kādas 2 h pavadam sauļojoties un peldoties. Ingum ļoti gribējās iedegt, tāpēc neizmantojām, pretapdeguma krēmu. Kad jūtu, ka āda ir jau apsārtusi braucam uz Marable montain- alu tempļu kompeks klintī. Alas īpašu veldzi nedod, diena ļoti karsta.
Viesnīcā apsārtusī āda jau kļuvusi koši sarkana un sāk sāpēt. Dodamies uz aptieku pēc smēres, kas varētu atvieglot mūsu stāvokli. Smēri dabūjām par 13$ - der arī pret radiāciju.
Saule mūs pamatīgi nogurdinājusi, negribās nekādas staigāšanas. Tā kā transports uz Charm salu rīt nekursē un pludmale ar nebūs aktuāla, rezervējam biļetes rīt no rīta uz Hue.
Brokastis viesnīcā- 4$;
vakariņas- 9$;
motorollers-4$;
bendzīns -2$;
smēre pret apdegumiem 13$;
viesnīca 12$;
Biļetes divas uz Hue -10$;

25.10. Ceturdiena.
Atkal pirms 6.00 trokšņošana viesnīcā. Šorīt 7.30 dodamies uz Hue.
Līdz busam mūs aizved taksis. Izbraucam ap 8.00 ar guļambusu, vecāks un neērtāks kā iepriekšējas guļambuss. Turklāt Ingum guļamkrēsls smird pēc vecām zeķēm. Hue mums jāiet uz šūšanas kantori, kur Ingum šujās drēbes. Ap pusdienas laiku esam Hue. Atstājam somas viesnīcā kur iepriekš nakšņojām. Noskaidrojām, ka autobus uz mūsu nākamo galamērķi Dong Hoi iet 17.00. Mēģinājām viesnīcas īpašniecei iestāstīt, ka noskaidrosim, kas notiek šūšanas kantorī un tad nāksim pie viņas pasūtīt biļeti. Kā vēlāk sapratām tad angliski viesnīcas īpašniece ir iemācījusies tikai standarta dialogus, kas nepieciešami apkalpojot viesus viesnīcā, kā saruna novirzās no standarta, tā vairs neko nesaprot.
Aizgājām uz šūšanas kantori, kas saucās Rex. Paša drēbieka uz vietas nebija, paprasījām, lai dod mums uzlaikot to, kas viņiem sanācis. Žakete uzšūta kā kārtīgam vīram- ar platiem pleciem un nevarētu teik, ka būtu pieguļoša. Ar krekliem tas pats, vārdu "slim" drēbnieks nav sapratis. Meitene liek saprast, ka jānāk uz diviem pēcpusdienā, tad būšot boss.
Pēc vakardienas pārsauļošanās, šodien grūta diena. Ingum pat ēst negribās, tik ļoti viņš saguris. Āda sāpot pie katras kustības. Visu gaidīšanas laiku šajā pilsētā pavadījām sēžot ēnā, dzerot fruit sheikus, un dīvainas tējas (tējas pa dārgo).
Drēbnieks paziņo, ka žaketi pāršūt nevar, bet kreklus gan Ingus pieprasīja pāršūt.
Sapratām, ka šovakar tiksim uz Dong hoi un gājām atpakaļ pie mūsu smukās viesnīcas īpašnieces sūtīt biļeti, bet tā arī nesagaidījuši viesnīcnieci, blakus viesnīcai tūrisma birojā pasūtījām biļeti. Biļetes pasūtīšana notika divas stundas pirms autobusa atiešanas. Puisis mums saka, ka biļetes var dabūt, bet tas mums katram maksās gandrīz 8$, nepasakaidrojot kāpēc tik dārgi.
Sagaidam mūsu busu un kāpjam iekšā. Pirms mums autobusā ir iekāpusi eiropiešu ģimene ar četriem bērniem. Vecāki izskatās neapmierināti ar viņiem ierādītajām vietām. Man gan šķiet, ka viņi tikuši pie vislabākajām vietām, kādas ģimene var šādā autobusā dabūt- 6 guļvietas autobusa aizmugurē. Mēs ieņemam vietas, kas mums patīk, bet diezgan ātri tiekam uzstājīgi pārsēdināti. Pirmo reizi sastopamies ar to, ka vietas ir sadalītas. Pārsēdinātas tiek arī divas eiropas meitenes. Meitenes gan atļāvās mainīt ierādītās sēdvietas no otrā stāva uz pirmo, bet pēc 10 min diskusijas arī viņas padevās. Izskatās, ka " baltajiem" šajā busā tiek ierādīta sava vieta. Ērtākās vietas tiek vietējiem. Visi trači pierimstās un mēs mierā pavadām 2 h no brauciena un tad sākās. Pie mums pienāk un ar žestiem liek saprast, ka mums jākāpj ārā. Es meklēju karti un mēģinu saprast, kas notiek. Līdz Dong Hoi taču jābrauc 4 h nevis divas. Ingus iet skaidroties un izrādās, ka tālākajam ceļam mums vietas nav paredzētas. Nekādi argumenti neder- vai nu jāsēž uz grīdas pie šofera vai kāpjam ārā. Neparedzamā Āzija...Abi šoferi un puisis, kas darbojās ap trim mobīlajiem izskatās kaut ko salietojušies...
Tā nu atlikušo brauciena daļu pavadām pie šofera uz trepītēm.
Kad saprotam, ka vajadzīgā pilsēta klāt, lūdzam mūs izlaist. Bet šajā busā visu nosaka šoferis-izlaiž mūs tur, kur iekāpj otrais pasažieris šajā pilsētā. Tā nu tumsā 21.30 esam Dong Hoi. Vairs nav domas meklēt kādu lētāku viesnīcu, dodamies uz Lonly planet ieteikto visnīcu. Šī ir pirmā pilsēta, kur izkāpjot no autobusa mums neviens neuzmācās ar saviem pakalpojumiem. Pasūtam uz rītdienas rītu motorolleri un beidzot šī diena ir beigusies, laiks čučēt
brokastis -4$;
busa biļeses abiem ~15$;
pusdienas-4$;
launags~ 4$;
divas tējas kafūzī -3$;
viesnīca ar brokastīm -18$;
 
EzzeDatums: Svētdiena, 10.02.2013, 20:47 | Ziņojums # 5
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
26.10. Piektdiena
Šai dienai plāns ir apmeklēt "Paradīzes alu" Phong Nha- Ke Bang nacionālajā parkā un izbraukāt pašu parku. Tiekam pie vsai dārga motorollera un brauciens sākās. Tā kā "paradīzes ala" apskatei atklāta tikai 2011. gadā un pārsvarā to apmeklē organizētās grupās, nekādas norādes uz ceļa nav. Iebraucam parka administrācijas ēkā-pēc mūsu lūguma mums parka kartē parāda kā atrast mūsu meklēto alu. Kad prasam, vai varam karti nopirkt, mums atbild, ka tā esot vienīgā un nepārdodās. Tā arī nesaprotu, kāpēc Vjetnamā nav pieejamas kartes.
"Paradīzes alu" atrodam. Tā tiešām ir elpu aizraujoša. Tās garums ir 31 km, bet tikai 1 km ir atvērts apskatei. Pēc alas apmeklējuma ir mums divas opcijas-doties apskatīt vēl vienu alu ar laivu (car alu tek pazemes upe) vai vienkārši pabraukāt pa parku. Izvēlamies vienkārši pabraukāties. Kopumā braukājoties pa parka ceļiem pavadam vairāk kā divas stndas. Šajā laikā nesastapām nevienu transpota līdzekli un redzējām tikai vienu cilvēku. Tāda sajūta, ka esam nonākuši citā pasaulē. Visapkārt tikai kalni un pirmatnējie džungļi un upe ar zili zaļu ūdeni. Var izbaudīt gan smaržas, gan skaņas. Pat negribas domāt, ka jau šonakt brauksim uz Hanoju.
Pabraukājam mazliet a Dong Hoi-ļoti jauka ostas pisēta ar pludmali.
Iegriezāmies upes malā vietējā restorānā paēst. Atnesa mums ēdienkartes rokrakstā angliski uzrakstītas, bez cenām. Sapratām, ka vakariņas būs pa dārgo. Tā arī bija. Pirmā vieta, kur mums atmesa alus kasti un spaini ar ledu. Pēc smalkajām vakariņām braucām meklēt vietējās pildītās maizes.
Atgiežoties viesnīcā mums vēl paprasa 1,5$ par bendzīnu, kas it kā esot bijis ieliets. Pēc tik patīkamas dienas pat negribās diskutēt. Kad visa iespējamā samaksa no mums dabūta, laipnības paliek krietni mazāk...
Tiekam līdz busam. Nesaprotu vai tiešām mums īpaši veicās ar šiem busiem. Esam vienīgie baltie. Tādas vietas, kas mums uzrakstītas uz biļetes, nemaz neeksistē. Ierāpjamies aizmugurē otrā stāva beņķos un gaidām, kas nu būs. Vietējiem skaļi tiek ierādītas vietas, bet mūs pagaidām neaiztiek.
Aizmirsu savus ausu aibāžņus bagāžā, laikam gulēšana nesanāks. Aizmugurē viens vietējais vemj, cik labi, ka savu līdzpaņemto maizīti vēl neesmu apēdusi.
rolleris ar it kā ielieto degvelu-9$;
iejas maksa alā 6 $ katram;
bendzīns ~4$;
vakariņas-12$;
maizes pildītas 4 gab. un dīvaina kūka-3$;
busa biļetes 28$ uz abiem;

27.10. Sestdiena
Rīts man pienāca samocīts. Aizmigt autobusā nesanāca. Vietējā dāma, kas sēdēja aiz manis vēma visu nakti. Šoferi brauca bremzes nežēlojot.
Tā arī nesapratu, vai šiem open busiem ir konkrēta vieta, kur izlaist cilvēkus. Šoreiz mūs izlaida 4 km no vecā kvartāla, kur bijām rezervējuši viesnīcu.
Tā kā rīts agrs un pilsētā vēl nevalda drūzma. Nolēmām iet ar kājām šofera norādītajā virzienā. Pēc 40 min gājiena konstatējām, ka esam tikai attālinājušies no mums vajadzīgās vietas. Pilsēta jau pilnībā pamodusies un karstums arī klāt. Man nemaz vairs negribas turpināt ceļu kājām. Pēc kādām 20 min Ingus ir gatavs meklēt taksi. Esam ārpus tūrisma vietas un takši uz katra stūra vairs nav sastopami. Dabūnam taksi un par 5$ tiekam līdz viesnīcai. Viesnīcā esam ap 8.00. Meitene viesnīcā saka, ka būs jāpagaida, kamēr uzkops numuriņu. Ap 9.00 jau esam numuriņā. Pēdējās dienas Vjetnamā esam nolēmuši pavadīt labākā un dārgākā viesnīcā. Numuriņš plašs ar logu uz trepju telpu. Vannasistabā pat ir nodalīta duša no toletes poda-kaut kas tāds šeit pirmo reizi.
Es jau labprāt būtu pagulējusi, bet Ingum miegs nav prātā. Viesnīcā noīrējam rolleri un dodamies ielās. Pirmo dienu ierodoties Hanojā, satiksme šķita biedējoša un pat nenāca prātā pašiem braukt ar motorolleru. Tagad tikai pirmās stundas bija mazliet bail. Esam apraduši ar haosu satiksmē un tas vairs nešķiet biedējoš. Motorollers dod tādu pārākuma apziņu pār pārējiem baltajiem tūristiem. Un arī karstums ir labāk paciešams braucot, nevis kājām ejot. Apsktām obligātos Hanojas objektus- Literatūras templi un viena pīlāra pagodu- pēc jau redzētā Hue, nešķiet nekas pārsteidzoš un ievērības cienīgs. Milzīgi bari ar tūristiem. Apskatījām no ārpuses Ho Chi Minh mauzoleju, iekšā netikām, jo tas bija slēgts līdz novembrim. Mauzolejam apkārt milzīgs laukums, kas izskatās pēc lidlauka. Ap mauzoleju novilktas dzeltenas līnijas, kuras nedrīkst pārkāpt, ja pārkāpj pāri, atskan brīdinājuma svilpiens no apsardzes. Izlasījām apmeklēšanas nosacījumus- iekšā nevar ienest nekādu tehniku, ne foto, ne telefonus, rokas visu apmeklējuma laiku jātur kabatās un nedrīkst sarunāties. Žēl, ka netikām apskatīt to Ho Chi Minh. Apskatījām Ļenina pieminekli. Tālāk devāmies apskatīt pilsētas parkus, izbraucām ar katamarānu "gulbīti". tā kā bija sestdienas vakars nokļuvām nakts tirgū, kas bija daudz apjomīgāks kā darba dienu vakaros. Un tad jau beidzot šī diena bija beigusies.
Uz Hanoju atpakaļ devāmies dēļ laika apstākļiem, es cerēju, ka nedēļas nogalē vēl izdosies tikt ārā no pilsētas, bet laika prognozes manas cerīb sagrāva. Mums šajā pilsētā jāpavada vēl divas dienas....
vēlās brokastis 4$;
rolleris uz trim dienām -15$;
viesnīca uz trim naktīm -65 $;
degviela - 4,5 $;
vakariņas -4$;
kūkas, našķi, kebabs, dzeramie ~9$;
ieejas maksa literatūras templī -1$ abiem;
 
EzzeDatums: Svētdiena, 10.02.2013, 20:48 | Ziņojums # 6
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
28.10. Svētdiena
Kā solīts, laukā līst. Izgulējāmies ļoti labi. Pirmā naktsmītne, kur tiešām ir klusums. Paēdām gardas brokastis un devāmies meklēt lietusmēteļus, jo iepriekš nopirktos bijām aizmirsuši motorollera bagāžniekā Dong Hoi. Sadabūjām lietusmēteļus divas reizes dārgāk, katru par dolāru un devāmies izbraucienā ārpus centra. Plāns ir aizbraukt uz Co Loa citadeli, kas datēta ar 3. gadsimtu un ir bijusi pirmā nocietinātā citadele Vjetnamas vēsturē, kā arī kādu brīdi ir bijusi galvaspilsēta. Co Loa ir ~ 16 km ārpus Hanojas centra. Esam nobraukuši vienpāris kilometrus, kad mūsu rollerim atkal parplīst riepa. Un atkas veiksmīgā vietā, vien pāris metrus no darbnīcas. Kameras salīmēšana mums izmaksāja 3$ un tas tika izdarīts 15 min. laikā.
Co Loa ctadele noteikti ir vietējo tūrisma objekts. Esam vienīgie baltie apmeklētāji un jūtam pozitīvu vietējo attieksmi. Pēc kādām 15 min Co Loa tiek slēgta, jo ir taču pusdienas pārtraukums. Nekas tāds nenotiek tūrisma objektos, kurus kuplā skaitā apmeklē baltie tūristi. Ciemā ap Co Loa ir daudzviet saglabājies vecais pilsētas mūris. Šī vieta mums patīk daudz labāk par vakardien apmeklēto Literatūras templi. Braucot atpakaļ uz centru nopērkam sev ķiveres. Man vairāk skata pēc par nieka 3 $, Ingum nopietnāku un dārgāku. Pēcpusdienā vēl apmeklējam Vjetmanas militārās vēstures muzeju. Muzeja ēka pilna ar bildēm, kas mums neko neizsaka. Ārpusē ir apskates vērta kara tehnikas izstāde. Vakarā atrodam ļoti gardu un lētu vietējo ēstuvi, kur saēdamies fritētus pīrādziņus ar dažādiem pildījumiem. Nopērkam biļetes uz rītdienas ūdens leļu teātra izrādi. Tā kā varējām dabūt biļetes tikai uz pirmdienas pēcpusdienu, rīt nekādi tālie braucieni nesanāk. Esmu mazliet saskumusi, ka netikšu līdz Hanojai tuviem džungļiem, jo man tomēr daba vairāk saista. Ingus gan ir mierā ar trīs dienu dzīvošanos pa Hanoju. Tā kā vēl joprojām līst, vakaru pavadam viesnīcā.
riepas remonts -3$;
ieejas makas Co Loa ~2$ abiem;
pusdienu maizes ar olu un desiņas ~ 4$ abiem;
Ieeja Vjetnamas militārās vēstures muzejā -4,5$ abiem ( dārgāk kā norādīts Lonely planet);
ķivere man-3$;
ķivere Ingum-10$;
vakariņas -6$ abiem.
biļetes uz ūdens leļu teātri -10$ abiem;

29.10. Pirmdiena.
Laiks pamazām skaidrojas. Nomainām numuriņu viesnīcā. Pēdējai naktij mums numuriņša ar balkonu ceturtajā stāvā. Braucam uz Van Phuc ciemu. Van Phuc ir tāda kā Hanojas piepilsētas daļa pirms, kuras jau ir uzceltas un intensīvi tiek celtas daudzstāvu ēkas. Līdz šim tik augsas celtnes nebijām redzējuši. Van Phuc ciemā šujot zīda izstrādājumus, kurus pārdod Hanojā. Te nu iepērkam mantas sev un mājiniekiem.
Es tieku vēl pie divām šalēm. Ingus pie zīda apakšveļas, šalles un šlipses. Mājiniekiem zīda apakšveļa, pidžama, šalle.
Pusdienas un tad jau ūdens leļu teātra izrāde. Izrāde iespaidīga ar "dzīvo" mūzikas izpildījumu, bet izrādes garums 45 min pilnīgi pietiekoši, lai mūzikālais izpildījums nesāktu krist uz nerviem. Pēc izrādes nopērkam mājās vedamās cigarestes un dodamies kravāt somas un koferi. Vakariņas ar gardajiem fritētajiem pīrādziņiem, augļu salāti ar kondensēto pienu un ledu. Pastaiga pa veco kvartālu. Nopērkam saulesbrilles Ingum, dzeramos un dodamies. Uz viesnīcu.

zīda šales 10$ un 6$=16$;
zīda apenes 2 gab -4$; šalle-6$; šlipse ar aproču pogām un mutautiņu- 4$ kopā viss -14$;
mājiniekiem apenes 4 gab.-6$ un pidžama 13$;
pārējās cigaretes -20$;
saulesbrilles~6$;
pusdienas- 4$;
vakariņas- ~7$;
dzeramie-
drēbju mazgāšana -3$;

30.10. Otrdiena
Mūsu dārgajā numurā ar balkonu jau ap 6.00 pamatīgs troksnis no ielas. Dodamies brokastīs. Kad gribu maksāt par viesnīcu ar karti, izrādās tas nav iespējams, jo kaut kas ir saplīsis. Ingum nācās šķirties no rezerves dolāriem. Un tā kā maksāšanas jautājums paņēma brokastīm domāto laiku, brokastis Ingum tiek iesaiņotas līdz.
50 min laikā ar auto tiekam aizvesti līdz lidostai. Pie iečekošanās pamatīga rinda. Paiet stunda, kamēr tiekam pie biļetēm. Pie drošības kontroles rindu nav. Ingum tiek konfiscētas trīs šķiltavas. Tulīt jāsākās iekāpšanai lidmašīnā un mums tiek paziņots, ka mūsu reis tiek pārcelts trīs stundas vēlāk. Jau pērkot aviobiļetes bija aizdomas, ka lidojumi atpakaļ uz Rīgu izskatās pārāk optimistiski. Starp lidmašīnām tikai viena stunda un četrdesmit minūtes. Kļūst skaidrs, ka šodien mājās netiksim. Un lounge apmeklējumam otru karti nepaņēmu. Pēc vairāk kā trīs stundām tiekam lidmašīnā un seko aplauziens. Nekāda filmu skatīšanās nesanāks, šī lidmašīna vecāka un mazāka, kā lidojot uz Vjetnamu. Maskavā ielidojām jau 20.00 vakarā. Aeroflots solīja nodrošināt viesnīcu un biļeti uz rīta reisu ar Airbaltic. Vairākas stundas mums lika sēdēt un gaidīt autobusu uz viesnīcu (mums nebija vīzas, tāpēc paši uz viesnīcu tikt nevarējām). Ap 23.00 iedeva kuponus vakariņām. Ap 1.00 naktī bijām viesnīcā. Neilgi pirms 2.00 tikām gulēt un jau 6.00 mūs cēla augšā. Bet uz Rīgu tikām – bagāža gan atnāca nākamajā dienā.
 
andrianDatums: Trešdiena, 13.02.2013, 19:43 | Ziņojums # 7
Ģenerālleitnants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 558
Reputācija: 23
Statuss: Offline
Ezze,
tas labi ka esat "pozitīvisti" smile izbrīnīja piedzīvotais autobusos surprised
..būtu vēl bildes ielikuši..tad vispār super atskaite sanāktu cool bet nekas jau nav nokavēts, var taču vēl ielikt un ar paskaidrojumiem noteikti cool
lounge kartes no Lounge Club ar bezmaksas apmeklējumu?


ChiangMai,ChiangRai,Phuket,Railay,Phi-Phi,Langkawi,Sabah,Cebu,Panglao,Boracay,Palawan,Houay Xai,Bokeo Nam Kan National Park,Beijing,Fihalhohi,Siem Reap,Sihanukville,Koh Rong,Koh Rong Samloem,Kampot, Phnom Penh,Shimla,Manali,Varanasi,Delhi
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 21.02.2013, 18:33 | Ziņojums # 8
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Paldies, ka nenoslinkojāt un padalījāties ar savu redzēto un piedzīvoto Vjetnamā.

respect


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
EzzeDatums: Piektdiena, 22.02.2013, 19:33 | Ziņojums # 9
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Bija sagādāta karte no Lounge Club diviem bezmaksas apmeklējumiem. Bilžu ir ļoti daudz - ceru, atrast laiku un ar tām papildināt atskaiti.
Visu informāciju par Vjetnamu ieguvu no šī foruma - tāpēc saņēmos atskaiti publiskot biggrin
 
Forums » Vjetnama un Kambodža » Atsauksmes un atskaites » Piezīmes par ceļojumu uz Vjetnamu 14.10.12. - 30.10.12. (dienasgrāmata par Vjetnamā pavadīto laiku)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023