Ceturtdiena, 02.02.2023, 04:37
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Penša izdzīvošanas rokasgrāmata – Kambodža - Page 2 - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 2 no 2
  • «
  • 1
  • 2
Foruma moderators: MelnāPrincese  
Forums » Vjetnama un Kambodža » Atsauksmes un atskaites » Penša izdzīvošanas rokasgrāmata – Kambodža
Penša izdzīvošanas rokasgrāmata – Kambodža
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 28.02.2013, 10:45 | Ziņojums # 16
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Quote (Sviests)
Kopumā Kambodža izskatās ļoti labi.


Es pat teiktu, ka necerēti labi.
Quote (Sviests)
Vienīgi pacēlās jautājums par vietējām meitenēm, kāds tur kopējais stāvoklis šajā jomā


Go Go bāru, kā Taizemē vai Filipīnās šeit nav. sad Bet nu seks protams šeit ir. Ja ir vēlme riskēt, pa ielām, vai bāros dežūrē meičuki. Vienojies pa cenu, bet viss ir uz tavu atbildību.


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 28.02.2013, 11:04 | Ziņojums # 17
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Phnom Penh

Galvaspilsētā man paredzēts uzturēties 7 naktis. Šeit rezervēju hoteli „Golden Noura Villa – Pub & Restaurant”. Rezervēju izmantojot Agoda rezervācijas sistēmu. Pa 7 naktīm samaksāju 101,80Ls. Ja kādam ir interese par šo hoteli, tad apraksts un bildes pa šo linku:

http://www.melnais.com/forum/36-411-1

Nolēmu sevi nedaudz palutināt, jo tālāk es došos uz 4000 salām un Paksong. Šajās vietās ir lielas problēmas ar elektrību, vietām tā ir tikai vakaros, kad tiek iedarbināts elektroģenerators, ir vietas, kur elektrības nav vispār. Nav elektrības, nav arī airkondišena un pat ventilatora. Bet viss vēl priekšā. Tad jau manīsim, kā būs! Pašreiz baudu normālu hoteli ar visu airkondišenu.

Phnom Penh orientēties ir ļoti viegli. Katrā viesnīcā saņemsiet bezmaksas pilsētas karti. Šeit katrai ielai ir nosaukums un ielas numurs. Uz visām adresēm tiek norādīts gan ielas nosaukums, gan ielas numurs. Nav jālauza galva par ielu nosaukumiem, vedāmies pēc numuriem. Phnom Penh ir lētāka pilsēta kā Sihanoukville vai Siem Reap. Tas skaidrojams ar to, ka šeit nav tik daudz tūristu. Reizē ar to netiek izdarīts milzīgs spiediens uz cenām.

Pilsētā ir vairāki tirgi, bet pats lielākais Thmey tirgus ir izvietots praktiski pilsētas centrā, tieši blakus „Sorya Transport Company” autoostai. Šī ir autobusu kompānija, kura veic iekšzemes un starptautiskos pasažieru pārvadājumus. Izmantoju tikai šīs kompānijas pakalpojumus. Lēti un labi.

Kas būtu jāredz, atrodoties galvaspilsētā!? Par cik man ļoti interesē vēsture, tad pirmais apskates objekts man bija Choeung Ek (saukts par nāves lauku) un Tuol Sleng (cietums S.21). Cietums atrodas pilsētas teritorijā, bet nāves lauks atrodas apmēram 16 km ārpus pilsētas. Turpat viesnīcas recepšenā sarunāju motobaiku uz visu nākamo dienu. Jautājuma cena bija 15$. Būtu runājis uz ielas, būtu par kādiem 3$ mazāk. Bet ir Ok, jānobrauc būs kādi 40 km.

Nākamā rītā paēdu brokastis, padzeru kafiju un esmu gatavs doties lūkot šo Kambodžas vēstures traģisko lappusi. Pirms tam neliels rakurss vēsturē. Pols Pots un sarkanie khmeri 1975.gada 17.aprīlī bruņotas cīņas rezultātā ieņēma Pnompeņu. Ar šo brīdi sākās 3 gadu 8 mēnešu un 20 dienu ilgais asiņainais sarkano khmeru valdīšanas periods. Šajā īsajā Pola Pota valdīšanas laikā tika iznīcināts katrs 4 kambodžietis. Briesmīgi skaitļi, it sevišķi tie ir drausmīgi tajā apstāklī, ka kambodžieši iznīcināja kambodžiešus. Tā nebija ārzemju okupantu intervence.

Pols Pots visus pilsētniekus uzskatīja par nodevējiem un liekēžiem. 17.aprīlī Pnompeņas iedzīvotāji sarkano khmeru bruņotās vienības uzņēma pozitīvi, bet momentā sekoja rīkojums 72 stundu laikā visiem pilsētas iedzīvotājiem pamest pilsētu un doties uz laukiem. Strādāt piespiedu darbus. Cilvēkus nošāva vai nomocīja tikai tādēļ, ka nēsāja brilles. Tas nozīmēja, ka cilvēks ir inteliģents, daudz lasa, tātad liekēdis. Visā valsts teritorijā sāka veidot slepenos cietumus, kuros tika nomocīti un nogalināti milzum daudz cilvēku. Pa visu valsti atrodas apmēram 300 zināmu nāves lauku, kur tika nogalināti iedzīvotāji. Valstī vēl ir daudz nezināmu nāves lauku, kuri atrodas nomīnētajās teritorijās, pārsvarā ap Taizemes robežu. Viens no zināmākajiem nāves laukiem atrodas 16 km attālumā no Pnompeņas. Saucas viņš Choeung Ek.

Choeung Ek – nāves lauks

Ieejas biļete šajā piemiņas vietā maksā 5$, kambodžiešiem ieeja ir pa brīvu. Uz šo vietu tiek vesti daudz skolnieku, un tas ir pareizi. Šeit viss ir ļoti kārtīgi sakopts un pārdomāts. Pie ieejas Jūs saņemiet audio gidu. Valodu izvēle ir plaša, angļu, vācu, krievu un citas valodas. Diemžēl latviešu valodas nav. Saņemiet kartīti ar sanumurētām pieturas vietām. Kad esat sasniedzis noteikto vietu nospiediet attiecīgo ciparu kombināciju audio gidā un klausieties stāstījumu. Lai varētu saprast visas nianses izvēlējos audi gidu krievu valodā. Tas bija liels risks, nevarēja zināt kāda būs tulkojuma kvalitāte, bet bažas bija liekas. Audio gids bija ļoti labā kvalitātē. Pavisam šajā piemiņas vietā ir 19 pieturas punktu. Katram pieturas punktam ir savs stāstījums, daudziem punktiem ir arī apakšpunkti. Stāsta sīki un smalki, ir aculiecinieku stāstījumi.

Šī vieta kādreiz bija dārzs, kur audzēja orhidejas un atradās ķīniešu kapsēta. Blakus atradās sarkano khmeru militārā bāze. Tas arī noteica šīs vietas izvēli. Pola Pota valdīšanas laikā šeit ir nogalināti aptuveni 17 000 cilvēku. Pēdējos valdīšanas mēnešos ik dienu tika nogalināti 300 cilvēku. Lielākā daļa nogalināto pirms tam bija Tuol Sleng cietuma ieslodzītie. Daļa masu kapu šeit vēl nav atrakti.Katru gadu, it sevišķi pēc lietus sezonas beigām virszemē tiek izstumti cilvēku kauli un drēbju gabali. Ik pa brīdim šīs lietas tiek savāktas un nodotas glabāšanai. Arī tagad masu kapu vietās var redzēt kaulus un drēbju gabalus. Ļoti neomulīga sajūta.Piemiņas vietas noslēgumā ir iespējams apmeklēt nelielu muzeju, kur var iepazīties ar vēsturi, sarkano khmeru formu, moku rīkiem un fotomateriāliem.

Pats morāli smagākais apskates objekts ir budistu templis, kurā atrodas 17 lāviņas, kurās izvietoti vairāk kā 5000 nogalināto cilvēku galvaskausi. 17 lāviņas simbolizē 17.aprīli, kad sākās asiņainais sarkano khmeru valdīšanas laiks.

Arī neliels video no šīs vietas:Pa šo vietu ir uzņemta arī mākslas filma „The Killing Fields”. Filma uzņemta 1985.gadā, atainojot vēsturiskus notikumus. Stāsts ir par „New York Times” korespondentu Sydney Schanbergu. Filma saņēmusi 8 Britu kinoakadēmijas balvas, 3 Oskarus un virkni citu balvu un nomināciju. Tā kā ja ir interese par šiem vēsturiskiem notikumiem, rekomendēju šo filmu noskatīties.

Tālāk brauciens uz Tuol Sleng cietumu.
Pievienotie faili: 5809678.jpg(106.9 Kb) · 0451650.jpg(93.5 Kb) · 4026555.jpg(56.3 Kb) · 3733793.jpg(106.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 28.02.2013, 13:56 | Ziņojums # 18
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Tuol Sleng cietums

Ieejas maksa 2$. Cietuma kodētais nosaukums ir S.21. Nospiedošais ieslodzīto daudzums no šejienes uzsāka savu pēdējo ceļu uz Choeung Ek. Dotajā brīdī šeit ir izvietots „Genocīda muzejs”. Pirms sarkano khmeru režīma nākšanas pie varas šeit atradās vienkārša pamatskola. Režīma laikā caur šo cietumu izgāja aptuveni 17 000 cilvēku, bērni, sievietes un vīrieši. Pēc citiem avotiem tiek minēti vairāk kā 20 000 ieslodzīto.

Šo bēdīgi slaveno cietumu vadīja Kaing Kek Lev ar pseidonīmu „Duch”. Šo cilvēku Kambodžas varas iestādēm izdevās aizturēt un 2009.gadā sākās tiesas prāva. „Duch” tika apsūdzēts noziegumos pret cilvēci, kara noziegumos, spīdzināšanā un slepkavībās. 2010.gada 26.jūlijā tiesa atzina viņu par vainīgu un piesprieda 35 gadus cietumā. Jāatzīst, ļoti maigs spriedums. Vienīgais mierina tas, ka ieslodzītā vecuma dēļ (70 gadi), tas līdzinās mūža ieslodzījumam. Jādomā, ka dzīvs viņš no cietuma vairs neiznāks.

Cietuma teritorijā atradās 4 bloki. Pagalmā apglabāti pēdējie 14 nogalināties šajā cietumā, kurus Vjetnamas armijai ienākot Pnompeņā, atrada pamestajā cietuma teritorijā. Korpusi ar visām kamerām ir labi saglabājušies. Var redzēt kādās niecīga izmēra kamerās tika turēti ieslodzītie. Ir izstādīti moku rīki, daudzas ieslodzīto fotogrāfijas, tai skaitā bērnu.

Arī šajā vietā ir izvietoti nomocīto cilvēku galvaskausi. Tādas savdabīgas piemiņas vietas var atrast pa visu Kambodžas teritoriju.

Šī bija pārdomu diena, nu kur var būt tiem komunistiem, maoistiem, ļeņinistiem, staļinistiem, nacionālsociālistiem un citiem sarkano ideju propagandētājiem tāda kāre galināt savu līdzpilsoņus. Droši vien no pašu mazvērtības kompleksiem, pārsvarā visi ar zemu izglītības līmeni, vai pat bez izglītības, bet ar milzīgu varas kāri. Neviena cita ideoloģija pasaulē nav aiznesusi tik daudz cilvēku, kā sarkanās idejas paudēji.

Pilsoņu karš Kambodžā turpinājās pēc režīma krišanas vēl 20 gadus. Polam Potam sākumā patvērumu deva Taizeme. Vēlāk, pēc Vjetnamas armijas aiziešanas no Kambodžas viņš atgriezās Kambodžā sarkano khmeru kontrolētajās teritorijās. Pateicoties Ķīnas un Taizemes militārajam atbalstam, viņam izdevās atjaunot daļu no sarkano khmeru bruņotajām vienībām un ilgu laiku kontrolēt ievērojamas teritorijas Kambodžas ziemeļrietumos. 1983.gadā sarkano khmeru bruņotās vienībās bija 9 divīzijas. Ievērojams spēks.

Pats Pols Pots tā arī nestājās tiesas priekšā. Viņš nomira 1998.gada 15.aprīlī. Nāves apstākļi nav precīzi zināmi. Viena no nāves versijām ir sirds nepietiekamība, bet ir pieņēmums, ka viņu noindēja līdzgaitnieki, lai izbeigtu šo bezjēdzīgo karu.
Pievienotie faili: 0867746.jpg(61.6 Kb) · 4933763.jpg(55.2 Kb) · 6489111.jpg(34.7 Kb) · 7381075.jpg(51.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 05.03.2013, 06:55 | Ziņojums # 19
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Kas vēl tika redzēts un apskatīts Phnom Penh?! Pirmkārt tā ir Karaļa rezidence (Royal Palace). Apmeklētājiem tā ir atvērta katru dienu, 2x dienā. Pirmā tūre sākas 8:00 līdz 11:00, otra tūre sākas 14:00 līdz 17:00. Pārējā laikā pils apmeklētājiem ir slēgta. Pēc izmēriem un apjomiem tā krietni atpaliek no Karaļa pils Taizemē. Tā ir celta salīdzinoši nesen, 1866.gadā. Bet jebkurā gadījumā tā grezna un skaista vieta, kuru noteikti ir vērts apmeklēt. Viņai ir savs šarms un skaistums. Protams, ka visas ēkas apmeklētājiem šajā kompleksā nav pieejamas. Tas attiecas uz telpām, kurās uzturas karalis ar ģimeni. Kompleksā atrodas daudzas ēkas, katrai no tām ir sava funkcionālā nozīme.

Kā jau kārtīgu karaļpili, to apsargā bruņoti apsargi no Karaliskās Gvardes. Palūdzu atļauju nobildēties. Lūk, kas no tā sanāca. Hehehehe Kareivis ir viens no garākiem Kambodžas iedzīvotājiem, bet priekš mums vienalga „īsais”! biggrinEs savu ekskursiju pa Karaļa pili uzsāku no rīta 8:00. Manuprāt, tas ir ideālākais laiks apmeklējumam. No rīta vēl nav tik karsti, pēcpusdienā sutoņa šeit ir nežēlīga. Ieejas biļete man izmaksāja 6,5$. Kādēļ tāda cena, man nav skaidrs. Cik noprotu šeit ir vienkārši ieejas biļete un papildus maksā par tiesībām dokumentēt redzēto. Ar dokumentēšanu ir pavāji, drīkst bildēt un uzņemt video tikai to, kas atrodas ārpusē. Telpu iekšienē nekāda fotografēšana vai filmēšana nav atļauta. crazy

Šī ir ceremoniju ēka. Šeit atrodas karaļa tronis un tiek rīkotas pieņemšanas. Ēkā iekšā nelaida, bija iespēja pavērot pa atvērtajām durvīm un logiem. Nu ļoti grezni ir iekšpusē.Šī ir ēka, kura robežojas ar laukumu pils priekšā. Tur no balkona karalis uzrunā savu tautu. Viss kā labākajās Krista Andersena pasakās. biggrinPievienotie faili: 1988462.jpg(73.1 Kb) · 0274504.jpg(55.1 Kb) · 0574846.jpg(62.0 Kb) · 9785574.jpg(65.5 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 05.03.2013, 07:22 | Ziņojums # 20
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Galvenās celtnes un apskates objekti Royal Palace kompleksā: Throne Hall, Moonlight Pavilion, Silver Pagoda, Khemarin Palace, Hor Samran Phirun, Hor Samrith Phimean, Damnak Chan, Phochani Pavilion (dance hall), Serey Monkol Pavilion (royal conference hall), King Jayavarman VII Pavilion, Vihear Suor (royal chapel), Villa Kantha Bopha, Villa Chumpou, Villa Sahametrei.

Lai būtu priekšstats, kas, kur atrodas un kādā secībā jāpārvietojas, pievienoju kartīti ar pils plānu un apskates objektu izvietojumu:Viens no kompleksa skaistākiem apskates objektiem ir Silver pagoda. Šī pagoda ir Kambodžas karaļa dievnams. Uzcelts 1866.gadā un paplašināts 1962.gadā. Pagodā glabājas liels daudzums nacionālo dārgumu, zelts un ar dārgakmeņiem rotātas Budas statujas. Piemēram, Budas Maitreya statuete ir rotāta ar 9584 briljantiem, lielākais sver 25 karātus. Zelta Buda sver 90kg. Pagodas grīda ir izlikta ar vairāk kā 5000 sudraba plātnēm, kopējais plātņu svars ir vairāk nekā 6 tonnas. Apmeklētāji gan var aplūkot tikai nelielu daļu no šīm plātnēm, pārējā daļa atrodas zem bieziem paklājiem. Hehehehe Iekšpusē ir ļoti grezni, daudz dažādu izstrādājumu no zelta un sudraba, statuetes, kastītes un citas jaukas lietas. Bija, kur acis pamielot.Tāpat kompleksā atrodas daudzas stupas, miniatūra Angkoras tempļa kopija, dārzi un citi jaukumi.

Visa kompleksa apskatei bija nepieciešamas apmēram 2 stundas. Bija interesanti. Būsiet Phnom Penh, noteikti apmeklējiet šo kompleksu. Tas ir to vērts.
Pievienotie faili: 7134870.jpg(59.6 Kb) · 6142204.jpg(64.0 Kb) · 6399092.jpg(73.4 Kb) · 3974539.jpg(68.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 05.03.2013, 09:49 | Ziņojums # 21
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Phnom Penh naktī

Royal Palace sevišķi jauki izskatās naktī. Viss komplekss tiek pilnībā izgaismots. Elektrība gan tiek izslēgta apmēram 22:00. Man bija ļoti jauks skats katru vakaru, kad no savas viesnīcas loga varēju vērot izgaismoto kompleksu. Līdzīgs skats bija vakaros bārā, tukšojot kādu alus kausu. boozeĻoti glīti naktī izskatās arī Neatkarības monuments.Ja runājam par Phnom Penh nakts dzīvi, tad tā pārsvarā koncentrējas divos virzienos. Pirmais ir izvietots uz 51 ielas. Šeit ir daudz bāru, restorānu un pats galvenais alus dārzi. Lielā krūka alus dārzos maksā no 2 līdz 2,5$. Šeit uz vakara tusiņu pulcējas ārzemnieki, pārrunā redzēto, skatās sporta spēļu pārraides un lēnā garā tukšo alus kausus. Ja ir vēlme, tad šeit bāros klīst arī ielas meitas. Tāda visnotaļ jauka ieliņa, kur patīkamā kompānijā pavadīt vakaru.

Otra vieta ir iela, kura iet gar upes krasta līniju. Šeit bāri ir dārgāki un ekskluzīvāki. Ir bāri, kuri strādā 24 stundas no vietas. Man labāk patika pirmā vieta. Nav tik pompozi, vienkārši un labi.
Jebkurā gadījumā paēst vai iedzert kādu krūzi alus Phnom Penh ir iespējams 7 dienas nedēļā un 24 stundas dienā. Tas priecē.

Ir arī pāris naktsklubu, diskotēkas. Par tiem neko nemāku teikt, nebiju.
Pievienotie faili: 2670912.jpg(64.2 Kb) · 8423685.jpg(57.3 Kb) · 6534979.jpg(56.0 Kb) · 7796588.jpg(43.0 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 05.03.2013, 10:39 | Ziņojums # 22
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Phnom Penh tirgi

Phnom Penh ir milzīgs skaits lielāku un mazāku tirdziņu. Te būs lielāko tirgu saraksts: Psah Thmey, Psah Toul Tompoung (Russian Market), Psah Orussey, Psah Sorya (Sorya Shopping Center), Psah Beung Keng Kang, Psah Kandal, Psah Olympic, Psah Dahm Ko, Psah Depo, Psah Khap Ko, Psah Beung Tumpon, Psah Chhba Ampoeu, Psah Samaki, Psah Reatrey, Psah Beung Trobaek, Psah Khbal Thnal. Paprāvs saraksts, un tie ir tikai lielākie no tirgiem. Ir tirgi, kuri specializējas uz noteiktas produkcijas tirgošanu, vai nu lupatas, vai augļi, zivis, pārtika. Lielākos tirgos ir viss vienā. biggrin Tiek tirgots viss. Ir arī savs nakts tirgus. Visus šos tirgus vieno tas, ka par ļoti lētām naudiņām šeit var garšīgi paēst. Pusdienas Jums izmaksās 1,5 – 2$.

Manuprāt, pats labākais un cienījamākais ir Centrālais tirgus (Psah Thom Thmey). Uzcelts 1937.gadā. Te ir nopērkams viss ko vēlaties, augļi, zivis, pārtika, lupatas, pulksteņi, dārglietas, suvenīri un citas nepieciešamas lietas. Tas viss par ļoti sakarīgām cenām. Nopirku jaunu t-kreklu ar „Angkoras” alus emblēmu un platās, garās bikses (lai nesvīst), samaksāju 6$. Neaizmirstam, ka tas ir tirgus un kaulēšanās ir obligāta. biggrin Tirgus darba laiks ir no 7:00 līdz 17:00. Vēlāk tirgošanās pārceļas uz Nakts tirgu.Nakts tirgus ir izvietots starp 106 un 108 ielu, gandrīz pie pašas upes. Principā nekā sevišķa, viss krietni mazākos apmēros un apjomos, kā Centrāltirgū. Vairāk orientēts tieši uz tūristiem. Vienīgā lieta, kura man šeit patika, bija ēstuves. Tirgus vidū milzīgs laukums noklāts ar paklājiem, tiem apkārt daudz un dažādas ēstuves. Kad vienā no lavočkām esi paņēmis ko ēdamu, tad dodies uz šiem paklājiem notiesāt savas vakariņas. Interesanti.

Pievienotie faili: 4461589.jpg(63.6 Kb) · 5407620.jpg(92.6 Kb) · 2156457.jpg(97.2 Kb) · 7150958.jpg(95.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 05.03.2013, 11:09 | Ziņojums # 23
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Vēl vienu dienu ar kājām biju aizstaigājis līdz Phnom Penh Karaliskajai Dzelzceļa stacijai. Dzelzceļa stacija tika atklāta 1932.gadā. Dotajā brīdi stacijas ēka stāv tukša un pamesta. Pasažieru pārvadājumi ar vilcieniem Kambodžā ir praktiski mirusi. Kambodžas valdība izmisīgi meklē valstis, kuras būtu ar mieru ieguldīt lielus finanšu līdzekļus un atjaunot dzelzceļa kustību. Kā lielākie potenciālie investori tiek minēti Austrālijas un Ķīnas valdības. Pagaidām ar investīcijām īsti nesokas.Netālu no dzelzceļa stacijas atrodas ļoti jauka Phnom pagoda. Pagoda tiek dēvēta par Phnom Penh simbolu un atrodas 27 metrus augstā kalnā. Tā ir augstākā kulta celtne Pnompeņā. Celta tālajā 1373.gadā. Parks, pagoda un visa apkārtējā teritorija ir ļoti rūpīgi uzturēta un sakopta. Par iespēju apmeklēt šo pasākumu no ārzemniekiem tiek prasīts 1$. Es tā arī neatradu (laikam jau pārāk nemeklēju) kiosku, kurā varētu nopirkt ieejas biļeti. Sanāca apskatīt šo objektu par brīvu. Kalna galā ļoti skaists templītis, ar ļoti skaistiem un jaukiem gleznojumiem uz griestiem un sienām. Ļoti jauka vieta.Netālu no šīs vietas atrodas ASV vēstniecība.

Tas nu būtu īsumā viss, ko vēlējos pastāstīt par Phnom Penh. Pilsēta atstāja ļoti patīkamu iespaidu. Visa ceļotājiem nepieciešamā infrastruktūra šeit ir. Nekur nemanīju tādu transporta veidu, kā sabiedriskais transports pilsētas robežās. Visa pārvietošanās notiek izmantojot motobaiku vai tuk tuk pakalpojumus. Motobaiks, protams, ir vislētākais transporta veids. Tuk Tuk nedaudz dārgāks. Ja ceļojat viens, rekomendēju izmantot motobaika pakalpojumus, tas ir lētākais un ātrākais pārvietošanās līdzeklis. Pilsētā manīju arī dažus taksometrus, cenas nezinu, netika izmantoti.

Pilsētas un apkārtnes apskatei, intensīvā režīmā, būtu nepieciešamas trīs dienas. Tik daudz dienas arī rekomendēju plānot. Ar to ar arī pilnībā pietiks.

Tā nu manas 7 naktis šajā khmeru galvaspilsētā tika pavadītas. Aizstaigāju līdz autoostai un iegādājos biļeti uz pēdējo lielāko miestu pirms Laosas robežas Kratie. Pirms pašas robežas ir vēl viens mazāks miests Stung Treng. Tas kalpo kā nakšņošanas vieta, lai rīta agrumā būtu iespējams šķērsot robežu.

Autobusa biļete maksāja nedaudz vairāk kā 9$. Ceļā orientējoši 7 stundas. Paredzētais izbraukšanas laiks 8:00.
No rīta vēl viesnīcā paspēju izdzert rīta kafiju, savācu savas pekeles, tur pat pie viesnīcas nolīgu tukeru un 7:45 biju autoostā. Te nu sākās Āzijas ikdiena, ar kuru būtu jārēķinās visiem ceļotājiem. Tā bija svētdiena un braukt gribētāju nebija. Āzijā, kamēr transports nav pilns, nekāda kustība netiek uzsākta. crazy Nācās gaidīt 3 stundas līdz autobuss tika pilnībā nokomplektēts ar pasažieriem. Pulksten 11:00 izbraucām no autoostas. Tiek pamāti atvadu sveicieni Phnom Penh un uzņemts kurss uz vietām, kuras vēl nav pilnībā sačakarētas no tūristu puses. Svētdienas dienas pluss ir tāds, ka autoceļi ir samērā brīvi no transporta. Brauciens izvērtās samērā sprigans. Protams, ka bija paredzētās ēšanas pauzes ik pēc 2 stundām, iebraukšana apkārtējos ciemos, kur tika izlaisti vai uzņemti pasažieri. Nedaudz pirms 18:00 autobuss cēli ieripoja Kratie. Līdz manai viesnīcai gājiens 200 metru. Precīzi pulksten 18:00 biju savā hotelī.

Hotelis „Silver Dolphin Guesthouse” tika rezervēts uz 6 naktīm izmantojot Agoda rezervācijas sistēmu. Par 6 naktīm nācās šķirties no 28Ls. Hotelis atrodas gandrīz pašas Mekongas krastā. No viesnīcas balkona paveras brīnišķīgs skats uz saulrietu Mekongā. Ja kādam ir interese par šo hoteli skatām šo linku:

http://www.melnais.com/forum/36-413-1#2077

Īsti ko darīt, šajā miestā nav. Nekādu ievērības cienīgu apskates objektu šeit nav. Tas tiek izmantots, kā pārgulēšanas vieta ceļotājiem no/uz Laosu. Ko es te sadarīšu, rādīs laiks.
Pievienotie faili: 7642422.jpg(55.3 Kb) · 1885027.jpg(121.7 Kb) · 0624705.jpg(97.0 Kb) · 1551891.jpg(103.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
andrianDatums: Otrdiena, 05.03.2013, 20:26 | Ziņojums # 24
Ģenerālleitnants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 558
Reputācija: 23
Statuss: Offline
sekoju līdz Taviem pārvietojumiem respect
un bikses ir foršas cool


ChiangMai,ChiangRai,Phuket,Railay,Phi-Phi,Langkawi,Sabah,Cebu,Panglao,Boracay,Palawan,Houay Xai,Bokeo Nam Kan National Park,Beijing,Fihalhohi,Siem Reap,Sihanukville,Koh Rong,Koh Rong Samloem,Kampot, Phnom Penh,Shimla,Manali,Varanasi,Delhi
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 06.03.2013, 18:34 | Ziņojums # 25
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Quote (andrian)
un bikses ir foršas


ērtas un labas, maksā kapeikas biggrin


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 08.03.2013, 10:56 | Ziņojums # 26
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Kratie

Šajā vietā es pavadīšu 5 dienas un 6 naktis. Šī ir maza, jauka mazpilsēta un administratīvais centrs Kratie provincei. Visā provincē dzīvo tikai aptuveni 320 000 cilvēku. Pārsvarā ap Mekongas upi. Pārējā teritorija klāta ar džungļiem un ir maz apdzīvota. Aptuveni 80% provinces iedzīvotāji nodarbināti lauksaimniecībā. Ir savs zelta ieguves bizness. Ceļotājiem šī vieta kalpo kā tranzīta mezgls dodoties no/uz 4000 salām. Vienas dienas laikā no Pnompeņas līdz 4000 salām nav iespējams nokļūt. Tādēļ ceļotāji šeit pavada nakti un no rīta dodas tālāk.

Pats administratīvais centrs ir maziņš. Lai apstaigātu pilsētu nekāds transports nav nepieciešams. Viss ērti sasniedzams ar kājām. Pilsēta izvietota Mekongas upes krastā. Nekādu sevišķo apskates objektu šeit nav, izņemot dažas jaukas pagodas. Nav šeit arī nekādu izpriecu vietu. Ir viens liels kazino, pats iekšā nebiju un citus apmeklētājus arī neredzēju. Pilsēta liekas gulēt ļoti agri. Ap pulksten 22:00 visas tirgotavas un ēstuves tiek slēgtas. Dzīvība vēl kādu brīdi tiek uzturēta mana hoteļa bārā. Te pulcējas ceļotāji, lai paēstu un iedzertu kādu skārdeni alus. Pilsētas centrā ir tirgus. Var nopirkt ēdamo, augļus un vešiņas. Bet izvēle nav liela. Kā jau provinces administratīvajam centram pienākas, šeit ir izvietotas daudzas administratīvās ēkas. Visādas ministrijas, skolas, tiesa un pat savs cietums. Cik daudz ieslodzīto es nezinu, 2 ieslodzītos redzēju, bija nodarbināti teritorijas uzkopšanā. biggrinNo apkārtnes apskates objektiem tiek piedāvāts braukt lūkoties uz saldūdens delfīniem. To gan ir atlicis pavisam maz un cerība, ka viņus ieraudzīsiet ir maza. Tādēļ nemaz nemēģināju. Samaksāsi naudu un neko rezultātā neredzēsi. Vēl tiek piedāvāts doties uz vienu no ciematiem un padzīvot reālā Kambodžiešu ģimenē. Vēl ir ekotūres ar velosipēdiem pa džungļiem. Ir iespēja aizbraukt un apskatīties ūdenskritumu. Bet tas ir tālu, blakus provincē. Piedevām pašreiz ir sausā sezona, nekā no tā ūdenskrituma nav.

Tā arī nobumbulēju 5 dienas neko sevišķi nedarot. Katru vakaru vēroju saulrietu Mekongas upes krastā. Tas šeit ir fantastisks. Vienu dienu sarīkoju „drinking day” ar vietējiem iedzīvotājiem. Bija interesanti un jautri. Alu protams es viņiem uzsaucu. Nodzērām kādus 10$. booze Bet tas noteikti bija to vērts. Tiku pie dažādām upes zivtiņām. Bērnus pirms gulētiešanas šeit vienkārši noskalo ar šļūteni. Hehehehe

Pie hoteļa ir iespējams iegādāties autobusa biļetes. Nopirku sev biļeti līdz Don Khon salai. Saliņa atrodas Laosas teritorijā un tā ir viena no 4000 Mekongas salām šajā apkārtnē. Biļete maksāja 16$, iekļauts minibuss līdz robežai, minibuss līdz Nakasong un brauciens ar laivu līdz salai.

Te būs biļešu cenas uz pārējiem virzieniem. Ja nu kādam ceļotājam rodas interese šo vietu apmeklēt.Ar šo varētu arī stāstu par Kambodžu pabeigt. Pēc Vjetnamas, man Kambodža likās kā paradīze. Te ir viss ceļošanai nepieciešamais, pludmales, skaistas vietas, tūristu masveidā neskartas teritorijas un pats galvenais šeit ir fīlings. Kambodža ceļošanai un atpūtai ir lēta zeme. Uz šejieni es domāju, ka noteikti atbraukšu vēl kādu reizi. Tas ir to vērts. Rekomendēju visiem.
Pievienotie faili: 9351057.jpg(66.3 Kb) · 4347148.jpg(78.2 Kb) · 4942499.jpg(88.4 Kb) · 2904125.jpg(68.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
OzoDatums: Trešdiena, 13.03.2013, 12:13 | Ziņojums # 27
Ierindnieks
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 6
Reputācija: 0
Statuss: Offline
Mēs novembrī aizbraucām skatīties delfīnus un ļoti daudzus arī redzējām, tad gan pēc lietus sezonas ūdens līmenis upē bija vēl diezgan augsts. Sausajā sezonā varbūt varētu arī nepaveikties. Vēl forša bija Koh Trong sala pretī Kratie. Tur par 1$ var paņemt riteni un pabraukāt pa lauku ciematiem pavērot vietējo dzīvi. Vispār patika turienes, vēl tūrisma pārāk nesabojātie sirsnīgie vietējie iedzīvotāji. Sevišķi bērni, kuri atšķirībā no Siem Reap un Sianukvilles uz katra soļa neprasa: "One dollar"

Don't dream your life: live your dreams!
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 13.03.2013, 13:09 | Ziņojums # 28
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Quote (Ozo)
Vispār patika turienes, vēl tūrisma pārāk nesabojātie sirsnīgie vietējie iedzīvotāji. Sevišķi bērni, kuri atšķirībā no Siem Reap un Sianukvilles uz katra soļa neprasa: "One dollar"


Tā ir tiesa, lai par to pārliecinātos nav pat jābrauc uz Koh Trong salu. Var mierīgi paiet ar kājām nedaudz ārpus Kratie.

Jauks ceļojums Tev ir bijis! Vai nevēlies dalīties iespaidos ar citiem ceļotājiem?


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
OzoDatums: Piektdiena, 22.03.2013, 00:23 | Ziņojums # 29
Ierindnieks
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 6
Reputācija: 0
Statuss: Offline
Varētu jau kaut ko uzrakstīt, vienīgi nezinu, kad lai izbrīvē tam laiku. Par cik neesu vēl pensijā, kā daži biggrin , tad pie datora maz laika sanāk piesēsties.
Tev Melnais, arī foršs ceļojums, tā gribētos pusgadiņu pamētāties pa Āziju. Ševišķi pašreiz,kad 21. martā ārā -11 grādi.


Don't dream your life: live your dreams!
 
Forums » Vjetnama un Kambodža » Atsauksmes un atskaites » Penša izdzīvošanas rokasgrāmata – Kambodža
  • Lappuse 2 no 2
  • «
  • 1
  • 2
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023