Trešdiena, 08.02.2023, 16:52
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Piezīmes par ceļojumu uz Kambodžu 06.03.2014.-29.03.2014 - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: MelnāPrincese  
Forums » Vjetnama un Kambodža » Atsauksmes un atskaites » Piezīmes par ceļojumu uz Kambodžu 06.03.2014.-29.03.2014 (Kambodžā dzīve ir laba!)
Piezīmes par ceļojumu uz Kambodžu 06.03.2014.-29.03.2014
EzzeDatums: Trešdiena, 26.11.2014, 20:44 | Ziņojums # 1
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Links uz ceļojuma sākumu Laosā. http://www.melnais.com/forum/22-489-1

Budžets Kambodžā 06.03.2014.-29.03.2014. diviem cilvēkiem
Vīzas 60$ Piezīmes
Viesnīcas 341$ 22 naktis
Ēšana un alus u.c. al-kohols 672$
Motorollera/ moča īre un degviela 347$ degvielai 100 $
Transports - sabiedris-kais transports un tuk tuki un kuģis 87$
Izklaides (ieejas mak-sas, gatavošans kursi frizēšanās) 180$ Ieejas maksa Angkorā - Gatavošanas kursi - 2 kursi 2 cilvēkiem 40$
Drēbju mazgāšana 17$
Rollera, moča remonti - riepu maiņa 52$ 45$ amortizatora remonts
Kopējās izmaksas 1756 $ Kopējā summā nav ierēķi-nās izmaksas par mājām vedamajām lietām un iz-devumiem aptiekā
Ar motorolleri un motociklu kopā pa Kambodžu nobraucām ~2265 km.
06.03.2014. Don Khon sala (Laosa) – Kratie (Kambodža)
Pēdējais rīts Laosā. Ar brokastīm, kā ar visu uz šīs salas, neviens nekur nesteidzās. Samainām pēdējos Kipus uz $ un dodamies uz laivu. Ekskluzīvs statuss laivā – esam vienīgie. Baudāms brauciens pa Mekongu manevrējot starp mazākām un lielākām salām. Skrējiens uz auteni. Esam pirmie, pat staffs vēl nav. Uzrodas cilvēki un uzrodas čalis, kas no visiem savāc pases un 25$ robežai + 5$ par kaut ko - protams. Dižu izvēli viņš neatstāj. Kāds protestē par papildus 5 $ maksu – bet jēgas nekādas vai nu 30$ vai tiec pats pāri robežai – tātad meklē citu transportu.
Apkārt ir daudz Eiropas jauniešu, kuri ēd sūdu, dzer sūdu un runā sūdu.. Cik var smieties pa tukšo?
20 min brauciens līdz robežai, paņemam somas un bez jel kādas pārbaudes pārejam no Laosas uz Kambodžu pieliecoties zem nepaceltas barjeras, pases visiem pagaidām palika Laosā.
Pases tiek atnestas un ar skaļu bļāvienu tiek nosaukta valsts un lauzīts vārds. Manu pasi nemēģina ne lasīt, ne izburtot – nevarēja.
Ja ir vēlme apmeklēt labierīcības, tad par ieeju lauku šķūnīti tante prasa naudu. Man pietrūkst naudas līdz viņas prasītajam un netiekot točā, šaubos vai es esmu zaudētājs..
Buss ierodas pēc 1,5h, lēnā garā sapakojās un aidā uz Kratie. Skuķa beņķim neturas atzveltne, nomainām vietu. Tagad man neturas atzveltne.. Brauciens plānots 2,5h, kas beigās ir 4h. Pēc 1,5h nedarbojās AC un tādēļ tiek turētas vaļā durvis, lai varētu kaut ko ieelpot, bet, tā kā ceļš pamīšus ir ar granti, tad viss salons ir putekļos. 15km pirms mūsu galamērķa tiek ieturēta ēšanas pauze uz 50min. ENG runājoša dāma ies prasīt atpakaļ naudu, jo par šādām šausmām (AC nedarbojās, putekļains salons) viņa neesot maksājusi savus 10$. Protams, neko nedabū. Bet cik saprot kundzei vēl jāturpina ceļš ar šo busu 4h.
Beidzot esam galā, draudzīgi puiši piedāvā viesnīcas. Paliekam guest housā, kur pa dienu ir riepu serviss, bet pa nakti 6$ samaksājot ir arī naktsmītnes. Pēc laiciņa gan nožēlojam, jo AC šeit ir tikai butaforija. ATM dod laukā tikai $. Pie vietējas naudas netiekam. Paēdam gardas vakariņas balto vietā un ar atspirdzinošiem dzērieniem un trim ēdieniem atstājam 12$. Uz ielas gar Mekongu viena josla ir slēgta, jo kāds jauns pāris svin kāzas. Drausmīgi skaļa lokālā mūzika, kuru pavada stīvas dejotājas.Rīt mainīsim viesnīcu, jo bez AC nav gulēšanas.
07.03.2014. Kratie
Brokastu meklējumi un par 3$ tieku apgriezts un sakopts - apgriež matus un nodzen bārdu.
Jaunā viesnīca U-Hong II pa 13$ ar jauku numuriņu un AC. Paņemam rolleri pa 7$ un izbrauciens gar Mekongu. 500 m aiz pilsētas ir dziļākie lauki. Visi mums smaida un māj. Skuķis stūrē es fočē, sēžot aizmugurē, redz vairāk.. Izbrauciens uz ostas pilsētu, kurā īsti nekā nav, tik parādās dīvainas augstas celtnes bez logiem. Nospriežam, ka tie ir cepļi māla apdedzināšanai.
Zināms pārsteigums ir musulmaņu ciemi. Cilvēkiem musulmaņu drēbes un sievietes staigā burkās.Hondiņa ir feins mopītis tik bendža krītas acīm redzami. Paēdam bālģīmju pusdienas ar burgeri un Fricīšiem abi par 9$. Pēc pusdienām rollera riepa ir mīksta un meklējam remontu. Teātris uz 1,5h - no nevēlēšanās mainīt līdz vecās kameras dedzināšanai ar eļļas piepildītu, degošu metāla kluci. Vecā kamera sačakarēta, jaunas nav.. Par riepas remontu samaksājam 4$.
Izbrauciens uz Budas kalnu. Ieeja 1$ un miljons pakāpienu ar skaistu skatu galā. Laukos gan ūdens, gan alus ir lētāks. Tas nomierina.Viesnīcā pasūtām busu uz rīt rītu, lai dotos uz Pnompeņu – standarta piedāvājums – jāsēž pa trim divos krēslos – samaksājām katrs par savu krēslu – kopā 21 $ .
08.03.2014. Kratie - Phnom Penh (Pnompeņa)
Brokastis agri no rīta un pēc 7:00 jau sēžam busa pēdējā rindā un, protams, esam vienīgie baltie. Tā kā katrs piemaksājām 3,5$, katrs sēžam uz sava beņķa, vietējie sēž uz 3 vietām 4 cilvēki. LV šāds buss būtu 9 vietīgs, šeit mēs esam 17 un pa ceļam ir vieta arī 18tajam, kas sēž ar šoferi vienā beņķī.Mums ir kaut kāds ekspres buss, jo mums ir tikai viens cukura maiss kravā, bet visi, kurus nemitīgi apdzenam, ir pārgruzīti. Mikriņš brauc 4,5h, lielai buss 7h.
Tā kā sēžam aizmugurējajā benķī – mums pie ausīm ir skaļruņi – visu ceļu esam spiesti klausīties un skatīties (ir arī ekrāns) vietējo dziesmu seriālu – kaut kas līdzīgs seriālam ar vairākām sērijām – tikai ar dziedāšanu. Nu tiešām bija grūti to izturēt – ārkārtīgi spalgas balsis un uz nerviem krītoša mūzika. Vēl varējām iepazīt vietējo deju soli – kas vairāk ir tikai galvas un roku kustības.
Pievienotie faili: 3454035.jpg (55.9 Kb) · 9707426.jpg (60.7 Kb) · 6568309.jpg (112.9 Kb) · 8413735.jpg (45.0 Kb)
 
EzzeDatums: Trešdiena, 26.11.2014, 20:51 | Ziņojums # 2
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Pnompeņā esam precīzi laikā, sākās sastrēgumi. Iebraucot forštatē jau ir manāmi pārgruzīti rolleri un mikriņi, kuriem klienti sēž iz jumta, jo iekšā nav vietas..Pie tirgus izkāpjot ir kaudze my friend ar tuk tukiem. Pišehodā dodamies meklēt viesnīcu. Atrodot īsto vietu, esam neizpratnē, jo apkārt bomžatņiks un milzīga mošeja.Pēc nelielas maldīšanās atrodam savu LP(Lonely Planet ceļvedī) noskatīto „11 Happy Guesthous” Boeng Kak apkārtnē ar pieklājīgu istabu ar AC un tīrību par 12$. No terases skats uz milzīgu laukumu, kas, izrādās, ir aizbērts ezers, lai kaut kad uzsāktu celtniecību. Agrāk pie ezera bija daudz hoteļu, tagad liela daļa pārvākusies.
Pastaiga pa tirgu, kas ir unikāla celtne krusta formā, dzeltens no iekšpuses un ārpuses. Un vakariņas. Daudz dažādu veikalu – zelts, elektronika, utt. Canon veikalā ļoti zemas cenas fočukiem – viela pārdomām.Vēlajās vakariņas ejam uz blakus viesnīcu, tur cenas baudāmākas un ir ļoti kolorīti viesi. Sajūta ir, ka šeit apmetas angļu īpatņi, kas no kaut kā slēpjas. Vieta nekāda, visu laiku ar kaut ko apdolbījušies un skatās futeni vai spēlē kompjūter spēles. Dažs pat izskatās, ka nelieto neko, bet kādreiz tik ļoti ir lietojis, ka vienalga izskatās kā apdolbījies.
09.03.2014. Pnompeņa
Brokastis blakus viesnīcā un rolleris, kas tika solīts pa 6$, šodien ir par 8$. Lētie esot beigušies. Uzreiz dodamies pēc LP meklēt īres kantori, jo rīt ir plāns ar lielāku drapaku doties Kambodžas izzināšanā. Divus no trim kantoriem atrodam. Vienā rolleris par 4$ dienā, otrā moči par 13$ dienā.
Apmeklējam genocīda muzeju, kas ir izbijis cietums, kurš bijis iemitinājies bijušās augstskolas pilsētiņā. Traģiska vieta ar drausmīgiem notikumiem. Pavadām 2h visu izstaigājot.
ATM mūs neklausa un nedod naudu ārā. Viņiem ATM iekš kabīnītēm, kur iekšā, bieži vien ir AC, bet ir arī tādas, kur iekšā kāds ir nokārtojis savas dabiskās vajadzības.
Apmeklējam krievu tirgu. Kārtējā vieta, kur var nopirkt visu.
Izīrējam mocīti par 12$/dienā.
Canonā pie tirgus nopērkam fočiku, jo te cenas ir vismaz 100 Ls lētākas nekā LV. Gardas pusdienas pie tirgus un, protams, viss tiek fočēts ar jauno fočiku. Tirgū nopērkam dažas jaunas lupatiņas un tašu Skuķim.
Jaunās štātes mugurā un pastaiga pa Pnompeņas promenādi, kur vietējie veiklie vīri spēlē kāju „voļuku” un kāju „badmintonu”. Skats iespaidīgs, baudām!
Pievienotie faili: 0394831.jpg (54.7 Kb) · 8013413.jpg (75.8 Kb) · 5508409.jpg (72.1 Kb)
 
EzzeDatums: Trešdiena, 26.11.2014, 20:58 | Ziņojums # 3
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
10.03.2014.Pnompeņa - Kompong Chhnang - Pursat
Šodien ir plāns doties iekš Kambodžas. Sapakojam vajadzīgās mantas un ar vienu mugureni dodamies ceļā. Otru atstājam viesnīcā. Savai tālbraucēju Hondai (250cc) paņemam 30$ vērtas rezerves daļas (kameras, hēbeli, trosītes..). Blakus esošā kārtējā tirgū, kas izrādās viss lielākais no redzētajiem, iepērkam vajadzīgus niekus.
Dodamies ZR virzienā pa A5. Sākumā satiksme lēna un lielākoties visus apdzenam, lai gan nesteidzamies. Pārkrauti viegli, smagie un protams, rolleri/mocīši. Pusdienas gardas ceļmalas ēstuvē (abiem 5$). Cenā ir iekļauts bezizmēra rīsu grāpis..
Nākamā pilsēta Kompong Chhnang iesākumā liekās nekāda, bet izrādās šeit uz upes dzīvo nenormāli daudz cilvēku peldošajos ciematos. Skats tāds sireāls. Esot divu veidu ciemati – khmeru un vjetnamiešu. To uzzinām no čalīša, kas aktīvi mums mēģina iepārdot braucienu ar laivu.Rodas iespaids par graustu miljonāru – apstākļi un miskaste drausmīga. Ceļmalā žāvējās zivis, paprika un ir daudz kūpinātavu, kas ir vienkārši saslietas salmu būdas.
Pa ceļam piestājam mazā tirdziņa, kur Skuķis nejutās ērti dēļ trūcīgajiem šortiņiem. Ap 17:00 nonākam nakšņošanas pilsētā Pursat. Ir nobraukti 210 km no Pnompeņas. Lieliska viesnīca Pursat century hotel ar ekstrām, kas nebija citur – čības, tējkanna, TV, un pilns vannas istabas komplekts. Lielisks numuriņš par 8$ bez AC.
Vakariņas vietējo smalkajā ēstuvē ar meņu bez eng. Paši uz gāzes degļa gatavojam gaļas, dārzeņus, nierītes, akniņas, garnelītes. Nav dikti lēti, bet gardi un svinīgi. 15$ ar 3 aliem.Arī šajā eiropejiskajā viesnīcā ir baltās ķirzaciņas.
11.03.2014. Pursat – Krakor - Battambang
Augļu brokastis un dodamies 30 km atpakaļ, jo paskrējām garām ciematam - Krakor, pie kura ir ciemi, kas atrodas uz ezera. Šī ir alternatīva, ja negribas apmeklēt ļoti tūristiskos peldošos ciemus pie Siem Reap – ezers ir tas pats (Tonle Sap Lake). Nokļūstam tur pa ceļu bez nevienas norādes.Galā ir viena dāma, kas neuzbāzīgi piedāvā laivu. LP ir norādīts 7$, tagad ir 9$. Braucam 1h pārbraucienā. Dīvaini, ka cilvēki tā dzīvo – barčiki, veikali, baznīca, mentene – viss uz ūdens. Iespaidīgi! Esam vienīgi bālģīmji un visu braucienu pavadām oranžās glābšanas vestēs (dārzenī)..Netīrība visapkārt....Pusdienas ceļmalā ar vienīgo ēdienu zivju zupu – zivju zupa ar bezizmēra rīsiem, viens alus un kola kopā 3$. Ļoti gardi! Plēšam tālāk uz Battambang. Pa ceļam apskatam bamboo dzelzceļu, kas reāli ir parasts šaursliežu dzelzceļš. Mazie ratiņi, kas pa to pārvietojās, ir no bambusa ar benzīna motoru. Lai samainītos pretimbraucoši sastāvi vienu sastāvu vienkārši noceļ no sliedēm, jo no bambusa taisītie „vagoni” ir viegli.
Braucot tālāk pēc 203 km mocim beidzās degviela. Bija ideja notestēt cik var nobraukt.. Tālāk prātīgi ar rezervi. Divatā normāli velkot 3,8l uz 100km. Ir ok.
Battambang esam ap 15:00 un „Royal hotel” par 15$ mums ir lieliska AC istaba. Pastaiga pa pilsētu un vakariņas kafūzī, kur visi līdzekļi tiek atdoti AIDS slimiem bērniem. Iepērkam tirgū augļus un ļaujamies nogurumam. Uz rītdienu pierakstījāmies cooking class 10$/pers.
Pievienotie faili: 4754935.jpg (59.5 Kb) · 7167053.jpg (77.5 Kb) · 9856995.jpg (35.8 Kb) · 8545645.jpg (39.7 Kb)
 
EzzeDatums: Trešdiena, 26.11.2014, 21:03 | Ziņojums # 4
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
12.03.2014. Battambang un apkārtne
Brokastīs augļi, ļoti gards ananas (1 gab. 1000 Rieli ~ 0,25 $ pirkts nakts tirgū) un mango. Vietējā beķerejā nopērkam bulkas – 2 bulkas par 3 alu cenu (1,7$)– neprāts! Ir daudz gribētāju palikt mūsu viesnīcā, tādēļ laicīgi samaksājam uz priekšu.Dodamies uz cooking class. Ar mums kopā ir vēl 2 francūži. Pastaigā uz tirgu tiek iepirktas tikai svaigas garšvielas, par pārējo visu, ko gatavosim mums pastāsta un parāda. Kolorītais pasniedzējs ir tērpies buktētās biksēs, kreklā un šerifenēs (saulesbrillēs). Gatavosim čūskas zivi (snake fish), Spring rolls un liellopu. Katram savi darba rīki un visu pēc komandām un norādēm izpildām. Tiekam apskaidroti par katru zālīti un saknīti, kuru izmantojam. Es lažoju, Skuķis tikmēr strādā. Mums sanāk glītākie spring rolls. Pasniedzējs 2x pārprasa no kurienes mēs esam. Izvelk karti un liek parādīt. No LV esam pirmie viņa kursos.Spring rolli ir gardākie, kādus esam ēduši, zivs ir debešķīga un nekad nepateiksi, ka tur ir zivs, liellops ar piparu mērci ir izcils! Ēdam visgardāko maltīti, kādu esam ēduši un galvenais, pašu pagatavotu.
Ja nokļūstat Battambang iesakām apmeklēt cooking class „Nary kitchen”
Royal hotel katru dienu maina veļu, patīkami un Kambodžai netipiski šajā cenu kategorijā. Dodamies pa apkārtni. Meklējam krokodilu fermu un pamestu PEPSI rūpnīcu, kurā no 60 tajiem stāvot vēl ražošanas iekārta un jūra ar senām PEPSI bundžām. Nobraucam 30 km Z virzienā, bet neko neatrodam.
Ir ideja nočekot ceļu pa taisno no Battambang uz Siem Reap. Ceļš ar laiku pārvēršas mazā taciņa un tādēļ 40 grādu ietekmē griežam riņķī. Pa ceļam vietējiem prasām par krokodilu fermu un PEPSI rūpnīcu, bet viņi nesaprot. Atgriežamies jau gandrīz pilsētā, kad atrodam krokodilu fermu. 2$ un redzam 100 pieaugušus un dafiga mazos krokodilus. Skats iespaidīgs. Lielie jaunākie ir 40 – 50 gadus veci, vecākie 70 – 90 gadīgi. Guļ kā statujas un pārvietojās kā sliņķi. Ēdot tikai zivis. Lielie 1x10 dienās, mazie 1x3 dienās. Pavada mūs draudzīgs kambodžietis, kas mēģina atbildēt uz visiem mūsu jautājumiem. Beigās, protams, ar katru no mums nofočējās.Battambang ir skaista restaurēta stacija, bet sliedes ir pilnībā aizaugušas. Tiek iegādāts līdz šim vislētākais alus – 0,5$ par 0,33ml.
Vakariņas pie mūsu cooking class čaļa – Nary kitchen – 7$. Gardas zupas ar rīsu kalnu. Vakaram iepērkam augļus – 2 ananāsi par 0,5$, rožāboli 0,75$ par 6gb un 1 mango par 1$.
Skuķis Bookingā rezervē viesnīcu Siem Reap – šāds akts notiek pirmo reizi šajā braucienā.
Šajā zemē ananāsiem nav cieta serde.
Pievienotie faili: 7751474.jpg (67.4 Kb) · 9615980.jpg (70.3 Kb) · 6283651.jpg (99.7 Kb)
 
EzzeDatums: Trešdiena, 26.11.2014, 21:20 | Ziņojums # 5
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
13.03.2014. Battambang – Siem Reap
Ap 9:00 dodamies ceļā uz Siem Reap. Ieeļļojam ķēdi servisā un čalis naudu neņem. Izbraucot no pilsētas, neuzpildīju bendžu, tagad ir ģorga, jo jau 40 km nav tanku. Ceļmalās tirgo no pudelēm, bet tādu negribas pirkt, ir bijis visādi.. Tanks pienāk ātrāk par bendžas pēdējo lāsi. Vienmuļš ceļš, tādēļ ir doma nobraukt pa lauku ceļiem. Sākumā ir lieliska grantene, tālāk gan bik pamaldamies. Braucām moderni ar GPS palīdzību.Vietējie ir izbrīnīti, mūs ieraugot. Nu jau braucam pa klaju lauku, uz kura it kā ir ceļš. Apkārt tikai melns lauks, jo pērnie salmi ir nodedzināti. Ir uzbērums ar slidenām smiltīm, pa grāvjiem sāk parādīties govis. Ciems pirms šosejas un atkal ir izbrīnītas sejas, mūs ieraugot. Plata, vienmuļa šoseja, ātrāk par 118 km/h neiet. Tuvāk Siem Reap parādās bedres. Siem Reap paēdam vietējā ēstuvē pa ļoti lēto. Atrodam viesnīcu Lyza Garden. 28$ divas naktis ar AC un brokastīm.
Pilsēta liekās nekāda un uzbāzīga. Skuķim sanāk vājums, dodamies pagulēt. Vakariņas nakts tirgū.
Šodien nobraukti 180 km...
14.03.2014. Siem Reap – Angkoras tempļi
Vakarā nevarēju aizmigt un pa nakti ar AC nosalu, tādēļ piecelties 4:40 nav baigi patīkami.
Tumsā dodamies uz Angkoras tempļiem. Izstumjam moci uz ielas, lai citus nepamodinātu un nodomāju, ka jebkurš to varēja tā aizstums. Mazs riņķis pa pilsētu, jo nav īstās ielas un nu jau esam lielajā tuk tuku un transporta plūsmā uz Angkoras saullēktu. Ar mocīti visus apdzenam un biļetes 2 min laikā ir gatavas – biļete ar foto – pirkām vienas dienas biļetes 2X20$. Riksī skrienam, lai paspētu. Galā esam, tauta jau pulcējās, apsēžamies un veselu h gaidām līdz saullēktam. 6:38 starp dažiem dūmaku mākoņiem parādās saule – krāšņs dabas un cilvēku radīts priekšnesums. Redzot pamales mākoņus, viena daļa cilvēku jau paēda un aizgāja prom..Svinīgs izgājiens pa Angkor Wat un dodamies uz viesnīcu brokastīs.
Brokastis smieklīgas – 1 ola, 2 maizes šķēles un 1 nomizots ābols. Dodamies atpakaļ uz Angkoras tempļiem iepērkot ūdeni un sendvičus.
Dodamies no viena tempļa pie otra. Ir grūti saprast, kas te ir kas, jo viens templis par otru krutāks. Nav tāda vieta, kur pārņem knapuma sajūta. Karstums pieņēmās spēkā, tādēļ Skuķim galvā līdzpaņemts lakats, bet man krāsotāju cepure no kartes izlocīta. Interesanti, ka tikai vienā templī aizrāda, ka Skuķis nedrīkst ienākt templī ar plikiem pleciem. Ūdens Angkorā jāpērk apdomīgi, jo 200 metros cena vara mainīties 2x.
Patīkami ir pārvietoties ar mocīti, jo teritorija ir tik liela, ka ar kājām neizstaigāsi un attālumi arī lieli, bet ar tuk tuku nebūtu paši sev kungi.
Lielu iespaidu uz mums atstāj Preah Khan, tas gan ir stipri pabojāts ar laika zobu, bet nojaušot kā tas ir izskatījies agrāk, pārņem spēcīga sajūta. Ieeja kā nelielā māja, kas izrādās krusta formā un ir nenormāli gara ar miljons durvīm, kurām mērķis ir radīt spoguļa efektu, kad durvis nekad nebeidzās – efektu ir sasnieguši. Tas varenums, kas te ir valdījis, nav aptverams un viss, kas te ir palicis, ir daļa no visas Angkoras. Izbraukājam praktiski visus tempļus, un nav tāda, kas nepārsteigtu vai neradītu noskaņu un apbrīnu.
Apnicīgi ir cilvēku pūļi, bet kā dzirdējām no vietējā gida, pirms 5 gadiem te brauca tikai daži simti cilvēku dienā. Nostalģija. Daudzi tempļi jau ir kaut kādā līmenī atjaunoti, citos jau gadiem turpinās rekonstrukcijas.
Ja izdomāju iekšējā parkplacī nopirkt ūdeni, tad mani pavada skaļi dāmu aicinājumi, ka jāpērk tieši pie viņas.
Karstums ir nežēlīgs ar pēdējiem spēkiem dodamies uz Angkor Wat, lai izstaigātu un iemūžinātu to vakara saulē. Skati ir iespaidīgi un atkal pamanām ko jaunu, ko no rīta nemanījām.Kā teica Kazāks, šo vietu nav cēluši cilvēki! Tad es saku, ka pēc šīs vietas apskatīšanas tās „īstajos gados”, mierīgi varētu likt nost karoti, ja būtu tāda iespēja. Jo ja tas viss ar kaut kādu niecīgu restaurāciju, lai miljons tūristu var apskatīt stāv jau 900 gadus, tad kā tas ir izskatījies savā ZENĪTĀ? + vēl tāds nieks, ka tas viss ir uzcelts uz purva.Ar piepildītu sirdi un gandaru dodamies uz pilsētu. Pa ceļam pie tempļa vēl nofočējot makakus. Pēc makaku pauzes mocis izdomā nelekt. Daudzsološa sajūta! Kad aķis izrāda gurduma pazīmes (kurbuļa šam nav), izdodas to samānīt un pielaist.
Pievienotie faili: 1289432.jpg (63.6 Kb) · 1464875.jpg (18.3 Kb) · 4769055.jpg (104.2 Kb) · 3809631.jpg (68.0 Kb)
 
EzzeDatums: Trešdiena, 26.11.2014, 21:43 | Ziņojums # 6
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Veldzējoša duša un tīras drēbes, ļoti patīkami! Šī diena ir bijusi kā pirts 10h garumā. Vakariņas nakts tirgū, kas pēc šādas dienas liekās īpaši gardas. Loks pa nakts tirgu un ir impulsīvs lēmums izbaudīt zivju SPA. Es pat nedomāju, ka tas varētu būt.. tas ir ļoti, ļoti kā nekas, kas līdz šim ir izbaudīts. Zivis tumšas, sprīža lieluma noskrubina no kājām veco/lieko ādu. Man kā cilvēkam, kam stipri kut, tas bija spēcīgs pārdzīvojums. Tas ir kā ar olīvām – sākumā riebjas, bet laika gaitā sāk iepatikties. Pēc seansa kāju āda ir patiesi maigaVakarā nenāk miegs, bet toties šodien Skuķis ir uzvedies ļoti labi, bez niķiem.
No mūsu puses ir ieteikums Angkorā pavadīt vismaz divas dienas – iegādājoties trīs dienu biļeti. Mūs šī vieta patiesi pārsteidza.
15.03.2014. Siem Reap - Battambang
Brokastis viesnīcā un maza apkope mocim. Ieeļļota un nospriegota tiek ķēde + nomainīta spuldzīte – šāds kopējs pasākums izmaksā 1,75$. Aptiekā dabonam jaunus ausu aizbāžņus, kas ražoti Francijā. Dārgi, bet kvalitatīvi. Dodamies uz Battambang. Braucot ārā no pilsētas ar zizli rokās pa ceļa vidu mums pretim stāv policists, bremzējam un.. šamais rāda, lai braucam tālāk un noņem no trases rolleri uzreiz aiz mums.
Stundas laikā var nobraukt 70 km. Satiksme te nav garlaicīga. Ir ceļa remonti, ir putekļu jūras, ir laistītāji, kas laista ceļa pārrāvumus, lai neput, ir mašīnas, kas speciāli rada putekļus. Ir arī tādi kadri, kas brauc pa šosejas vidu uz 30 km/h un tas nav tā, ka grib nelaist garām vai čakarēties, viņi vienkārši tādi ir.Pusdienas pa ceļam pilsētā. Jaunums ir zaļā tēja ar cukuru, kura smaržo pēc vecām grāmatām. Battambang esam 13:00, Royal hotel mums iedod vēl jaukāku istabu ar logu.
Piesakāmies uz gatavošanas kursiem pie Nary kichen jau šodien.Atspirdzinoši dzērieni un gardi augļi, kādus līdz šim neesam baudījuši.
Sarkanā karija zupa, skābā khmeru zupa un mango salāti – tāds ir kursu meņu. Kopīga pastaiga pa tirgu un atkal jaunu augļu iepazīšana. Ir augļi, kas izskatās kā kartupeļi, bet ēd kā ābolus. Ir apaļš baklažāns, bet iekšā salds. Var nopirkt arī maltas skudras.
Gatavošana un garšvielas atkārtojās, bet ir specifiskas lietas, kas kardināli maina garšu. Viss ir ļoti gards. Esam atkal gatavošanas gurū. Ļoti garda un aromātiska lieta ir kokosriekstu piens.
Pēc nodarbības dodamies uz tirgu iepirkt augļus. Apaļais baklažāns ir salds, bet mums pie sirds neiet. Kartupeļābols ir kaut kas ļoti dīvains un specifisks. Baklažāns aplipina rokas un nazi tā, it kā būtu PVA līme.

Pievienotie faili: 9092256.jpg (89.5 Kb) · 7944713.jpg (53.1 Kb) · 4907918.jpg (63.6 Kb) · 9977803.jpg (104.5 Kb)


Ziņojums rediģēts Ezze - Trešdiena, 26.11.2014, 21:46
 
EzzeDatums: Trešdiena, 26.11.2014, 21:54 | Ziņojums # 7
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
16.03.2014. Battambang un apkārtne
Pamostamies ap 8:00 un īsi pēc tam bez brīdinājuma atverās durvis un ienāk room service. Esam gultā ...... Šī nav pirmā reize, kad šāda situācija notiek. Apkalpojošajam čalim tas liekās smieklīgi.
Tirgū iegādājamies brokastis – vietējie ceptie brīnumi un sarūdzis ananāss.
Plāns ir doties jūras virzienā caur kardamona kalniem, kur ceļi kartē ir nekādi. 50 km pa asfaltu un tad sākās laba grantene. Nepamanām, kur jānogriežas, jo nav nemaz redzams, kur var nogriezties. Google rāda, ka ir ceļš, bet reāli ceļa nav.. Pēc riņķošanas atrodam iespējamo ceļu, kuram atkal negribas lietot vārdu „ceļš”, bet googlē tās ir kā šoseja. Brīžiem tas ir grūti saskatāms, brīžiem kā taciņa. Karte rāda, ka tuvākos 50 km nekās nebūs, tamdēļ vietējā bodē iepērkam dzeramo un bendžu. Ceļš ir jautrs ar izskalotām bedrēm, slīdīgām smiltīm un neizskaidrojami slideniem putekļiem. Braucam pa pilnīgu nekurieni. Google gan tā nedomā..Kā jau Āzijā ir maz vietu bez cilvēkiem, tā arī šeit. Katrus pāris km ir māju puduris ar vietējo salmu bodi, kur i padzerties, i uztankoties no plastmasas pudelēm. Forsējam upīti un brīžiem braucam pa izžuvušu gultni. Nobraucot 16 km pa nekurieni parādās jauna skaņa un moča aizmugure paliek pārāk atsperīga. Ir izbeidzies amītis un no tā tek ārā eļļa. Braucam tikai uz atsperes. Tās ir gan jaunas sajūtas, gan nedrošība.
Apstājamies moča izpētei un tālākās rīcības pārdomāšanai, jo nekuriene ir gan priekšā, gan aiz mums. Pārdomu laikā pienāk klāt vietējā dāma un prasa, kas noticis (Khmeru valodā, protams). Aicina uz savu sētu un iznes no mājas sieviešu rokas somiņu pilnu ar štrumiem. Sarunājoties skaidrā LV/Khmeru un žestu valodā, noskaidrojam, ka ir jāizņem amītis un dāma vedīs to saremontēt uz vietējo servisu. Mēģinām!90% skrūves tiek atskrūvētas, tik viena nepadodas mājas instrumentiem – labi, ka tā! Starptautiskajā LV/Khmeru valodā vienojamies, ka dāma mūs pavadīs uz servisu, kas ir 3 km attālumā. Pa pilnīgi izdangātu ceļu, kur džips vispār nepabrauktu, nobraucam 7 km un esam pie servisa, kur ir viss tikai rolleriem.. ne jau močiem. Bet pēc 6 km ir cits serviss. Dāma sēžās uz rollera un abi ar puiku (viņai līdzi ir 2gadīgs puika ) ved mūs tālāk. Ceļš jau paliek labs, bet katra bedre tiek pavadīta ar garu šūpošanos. Arī nākamajā servisā viss ir tikai rolleriem, toties čalis zin 5 vārdus angliski. Saka, ka Battambang esot, kur salabot, bet lai braucot ļoti lēni. Priekšā 75km. Pēc vairāk nekā 2h esam galā. Ar viesnīcas palīdzību meklējam servisu, bet visur saka, ka nevar sataisīt.
Diena ir bijusi gara un dodamies vakariņās, kuras negribas ēst. Pirmā diena, kad man izbesī karstums!
17.03.2014. Battambang - Pursat
No rīta sāku meklējumus. Visi saka, ka kaut kur var salabot, bet Khmeru valodā norādes ir neskaidras. Ar zūdošām cerībām izbraukāju pilsētu un uzejam vietu, kur stāv izjaukti moči. Viss ir skaidrs un 2 h laikā par 45$ sola sataisīt. Paēdam gardas pusdienas un gaidām mocīti.
2 h pārvēršas 5h. Pa vidu paspējam paēst un novērot kā vietējie vīri (nav neviens dāmas) visu dienas vidu pavada ēstuvē lupījot vietējo kaušanās filmu. Samaksājam 45$ un aidā uz nākamo nakšņošanas vietu Pursat. Nakšņojam tai pašā Eiropas līmeņa viesnīcā. Pastaiga pa saluvupes vidū, kas ir uztaisīta kā kuģis, vietējais saldējums par 0,25$ un dodamies mierā.
18.03.2014. Pursat – Pnompeņa - Kep
Negulēta nakts, jo miegs bija caurs un pakojamies, lai caur kardamona kalniem dotos uz jūru. Lejā pie moča tiek konstatēta eļļas peļķe. Pēc neilga brauciena tiek konstatēts, ka mūsu 45$ vērtais amītis tūliņ izbeigs savu dzīvi. Tālāk seko plānu maiņa un prātīgs ceļš atpakaļ uz Pnompeņu. Visu laiku braucam kājās, lai nesalauztu atsperi, tas ir nogurdinoši. Jo uz lielākām bedrēm atspere tiek izsista līdz galam. Pēc 130 km parādās jauna skaņa un mocis strauji sabremzējās. Ir norauts ķēdes mierinātājs, kurš bija home made. Viss ir saķēries iekš zobratiem, rokas melnas un nesaprašana par tālāko ceļu. Līdz Pnompeņai 50km. Tikmēr jau ir uzradies čalis, kas jūt līdzi un piestāj tuk tuks, kas saka, ka par 20$ aizvedīsv uz PnompeņuMocis tiek iecelts iekš tuk tuka un ar ātrumu 25km/h dodamies uz Pnompeņu. Pa ceļam tiek paņemti vēl divi braukt gribētāji, kam vieta atrodas.
Pievienotie faili: 1126355.jpg (73.1 Kb) · 7833883.jpg (103.7 Kb) · 6351437.jpg (67.3 Kb)
 
EzzeDatums: Trešdiena, 26.11.2014, 22:12 | Ziņojums # 8
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Nonākot galā, īres punktā sākās diskusija par moča situāciju un par iztērētajām izmaksām. Citu moci viņi ir gatavi dot, bet man ir sāpe par lieki iztērētiem 80$. Pēc ilgām diskusijām tiek dota neprātīga 15$ atlaide. Gribās bļaut uz viņiem, bet tā nav pieņemts šajos platuma grādos. Paēdam pusdienas un dodamies uz Kepu. Izbraucam ap 16:00 priekšā 145km. Brauciens garš un mokošs ar ceļa remontiem un putekļiem. Bik bij sajūta, ka nekad neaizbrauksim. Jau pamatīgā tumsā nonākam Kepā. Pilnīgai laimei man ir sācis sāpēt gudrības zobs.
Tumšā šķērsielā ir kārotā viesnīca par 10$ ar fēnu (ventilatoru) un jūras skaņu aiz loga. Dodamies vakariņās, ilgi nemeklējam un no ēstuvju rindas jūras malā, izvēlamies kur vairāk cilvēku. Tārpam LP ieteiktajā ēstuvē. Noteikti nav pati lētākā, bet viss ir ļoti gards. Glāze ar 75ml rumu makā 2$. Kopā ieturamies par 24$ un visu pasūtīto nevaram apēst.Naktī spēcīgi sāk sāpēt zobs un miers tiek rasts tikai ar 3 citramoniem..
Šodien ar diviem dažādiem močiem esam nobraukuši kopā~280 km..
19.03.2014. Kep – Kampota – Bokor nacionālais parks - Sihanoukville
Brokastīs varam dabūt tikai zupu vietējo ēstuvē, kas mani galīgi neimponē, bet, dīvainā kārtā, Skuķis paēd arī no mana šķīvja..
Izbrauciens pa apkārtnes ciematiem. Novērojam kā iegūst sāli no jūras ūdens un tur parastos koka šķūņos (tas pats ko rādija 100 jūdzēs).

Pelde vienīgajā smilšu pludmalē un konstatējam, ka mūs abus šī vieta nevaldzina. Dodamies uz Kampotu.
Kampot ir pilsēta ar franču laika mājām un milzu duriana statuju centrā. Pusdienās sausa vista vietējo ēstuvē. Saldējums no čalīša, kas to veda uz velo bagāžnieka. Pār seno franču tiltu dodamies uz Bokor nacionālā parka serpentīniem, kas ieved mūs tumšā mākonī. Mocim iebraukšana 0,5$. Brīžiem redzamība ir 30m un jo biezāks mākonis, jo aukstāks. Piestājot pie pārkinga, dzird cilvēku balsis, bet neko neredz, spocīgi! Kaut kur augšā ir milzīga jauna celtne ar plašām palikšanas iespējām – kazino, kuru pamanām tikai, kad mākonis pašķīst uz brīdi. Atrodam franču būvētu kalnu stacijas paliekas ar baznīcu un dažām mājām. Riktīgi spocīgi.
Jo zemāk, jo siltāks. No apakšas mākoņa ieskautais kalns izskatās melns un baiss.
Samainītais mocis ēd bendžu par litru vairāk – tas nepriecē.
Dodamies uz Sihanoukville. Tuvāk braucot, alus cenas paliek lētākas.. te ir alus rūpnīca. Milzīga ostas pilsēta. Apskatām vairākas viesnīcas, bet visās par AC prasa virs 20$. Bookingā atrodam piedāvājumu par 15$ ar AC „Sunday guest house”. Jauks numuriņš un viss darbojās. Pastaiga gar pludmales barčikiem un nobaudām ļoti gardas vakariņas ar mohito par 1,5$. Jūras delikateses un ninnes izmaksā mums 16$ - esam ļoti apmierināti. Vietējā supermārketā iegādājamies Bacardi litru par 9$.
Viesnīcā nopērkam tūri uz trim salām nākamajai dienai katram – 15$ ar barošanu.
20.03.2014. Sihanoukville – trīs salu tūre
Tūres vadātāji savāc mūs no viesnīcas. Brokastīs ola un bagetīte. 9:00 izbraucam ar kuģīti. Snurkulēšana un dienas vadīšana skaistā pludmalē uz Krievu salas 8) (Koh Rusei). Uz vietas sagatavotas pusdienas un pastaiga pa salu.Bišķi nost no barčika jau ir samēslots. Otra salas puse ir vēl nesakoptāka un par palikšanu smirdīgā bungalo, kur nav nekā, prasa 15$. Atpakaļ ceļā snurkulēšana un miljons jūras ežu. Izbrauciens bija skaists. Galā esam precīzi norunātajā laikā.
Pa ceļam paņemam loundry, un izrādās, ka drēbes ir tikai izskalotas, nevis izmazgāts. Ar sāļu banāna našķi dodamies uz viesnīcu. Nopērkam biļetes rīt uz Koh Rong Samloem par 20$ katram abos virzienos. Aptiekā iegādājos pretsāpju zāles augošajam gudrajam zobam, un ir pārsteigums, ka LV zināmas zāles te maksā 3x lētāk. Vakariņas tajā pašā vietā. Apkalpo cits čalis un nav tik patīkami, toties 3 kokčiki, 4 ēdieni izmaksā 16,5$, patīkami! Bodē iepērkam ruma un našķa rezerves, ko grauzt uz salas.
Viesnīca riktējot rītdienas modinātāju tiek konstatēts, ka Skuķim nav telefona. Palika ēstuvē uz krēsla. Veikla ģērbšanās un. Protams, ka neviens nav redzējis telefonu. Solu 50$ par atrašanu. Saka, ka pameklēšot, kas te staigājis apkārt.. vajadzēja solīt 100$, varbūt tad.
Skuķim miegs, man pretsāpju zāles.
Pievienotie faili: 9277768.jpg (46.5 Kb) · 6014795.jpg (31.0 Kb) · 4906094.jpg (59.4 Kb) · 8460463.jpg (37.0 Kb)


Ziņojums rediģēts Ezze - Trešdiena, 26.11.2014, 22:14
 
EzzeDatums: Trešdiena, 26.11.2014, 22:37 | Ziņojums # 9
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
21.03.2014. Sihanoukville - Koh Rong Samloem
Skuķis jau pamodies ap 6:00, mani modina zobs, kuru zāles nenomierina arī pa nakti atkārtoti dzerot. Skuķis turpina bēdāties par pazaudēto telefonu. Savāc mūs tuk tuks un braucam uz Koh Rong Samloem. Pabaro ar bagetīti un bik pēc 9:00 izbraucam. Apmākusies diena, pa vidu ir snurkulēšanas un lēkšana no laivas jumta ūdenī – tas pamodina. Pēc 3h esam uz salas.Plānojam uz šīs salas pavadīt vismaz vienu nakti. Izlaiž mūs pašā līča malā, tamdēļ varam apskatīt visus bungalo. Ir krievs ar ļoti gaumīgiem un jauniem bungalo par 50$, bet apkārt būvgruži. Tālāk 35 – 40$ un 20 – 40$, bet lētie visi jau aizņemti. Gandrīz pašā līča galā ir viens bungalo par 30$ un, sakot, ka paliksim daudzas dienas, atdod mums par 25$.

Dzīvosim glītā salmu būdā ar skatu uz jūru. Sāļa pelde, garda maltīte mūsu palikšanas vietā (10$) un pastaigas ar garām peldēm, jo ūdens ir super silts. Negaisa mākoņi sacēla strauju vētru, visu iegriež un pēc 20 min jau spīd saule.
Ejam uz salas otru pusi 40 min caur džungļiem. Otrā pusē netūristiska vieta ar divām vietām, kur palikt, kas jau ir pilnas. Lieliska pelde un mierpilns saulriets. Atpakaļ jau ejam pa džungļu krēslu.
Šī ir labākā un skaistākā vieta, kur esam bijuši! Ir sajūta, ka neesam tipiskajā Āzijā. Nav neviena tehniska transportlīdzekļa – tapā tik ar kājām vai pa lielu naudu izīrē velo. Elektrība parādās vakarā, kad katrā naktsmītnē tiek ieslēgts ģenerators. Internets te nav!
Vakariņas blakus ēstuvē ar gardiem ēdieniem un mazuma piegaršu par 10$. Vakara miers ar smaržīgu dūmu.
Neesam raduši pie tik augstām cenām ēdamajam un dzeramajam – 1,5 l ūdens maksā 1,25 – 1,75 $, glāze kolas – 1$. Saprotam, ikdienas uzturs mums te izmaksās ~40$, kas ir krietni dārgāk, kā līdz šim mūsu ceļojumā.
22.03.2014. Koh Rong Samloem
Stiprs miegs, kuram ļaujamies. Brokastis un, dodamies uz bāku, kas ir citā salas pusē 1,5h gājiena attālumā. Karstums spēcīgs, Skuķis bik niķojās. Gājiens pa vecu franču laika ceļu. Galā rejoši suņi, vistas un pamesta armijas bāze ar lielgabaliem un munīcija krājumiem aiz dēļu durvīm. Neviena cilvēka. Bāka lieliski saglabājusies un skats no augšās ir baudāms. Pavadām meditējošu mieru. Atpakaļ ceļš ir mokošāks, jo ūdens tūliņ būs cauri. Pusdienas vienīgajā vietējo ēstuvē, kur arī ir salas cenas. Brīnumaina vieta, jo viņiem nav rīsu. Bet karījčikens ir lielisks. Mierpilnas peldes un būvējam smilšu pili.
Vakariņas lielākajā barčikā, kur ir pat picu krāsns. Vakara noslēgums ar rumu (tas pats rums. kuru iepirkām Sihanoukville) un smaržīgu dūmu. Miegs nāk kā melns mākonis.
23.03.2014. Koh Rong Samloem
Rīta atziņa, ja uzpīpē un padzeras rumu, tad zobs nesāp tik stipri.
Dodamies uz otru pludmali, kur ieplānota snurkulēšana. Velku kājās čības, jo iepriekš džungļi nepatīkami apskādēja nagu. Galā samaksājam 10$ no personas un mums ir snurkulēšana uz ½ dienu ar pusdienām. Iedod mums labu inventāru un ar baltu kuģīti, kas iet ar melniem dūmiem, blakus līcī jau lecam ūdenī. Lieli viļņi un klintis biedē. Izkāpju no ūdens, un lēnām paliek šķērmi, jo baltais kuģītis pamatīgi žvangājās. Pienāk pusdienas, bet es varu tikai pasūkt aso mērcīti, lai gan pirms tam ļoti gribēju ēst. Nākamā snurkulēšana ir tajā līcī, kur iekāpām. Viļņu nav un redzam dažādas zivis un augus. Ielecot ūdenī šķērmā dūša kā ar roku noņemta, bet paikas ta vairs nav..
Krastā padzeramies kolu ar jumtiņu un jau atkal viss ir lieliski. Ejam Skuķi lecināt no piestātnes ūdenī. Pēc pirmā lēciena ir saskrāpēta kāja un jau viss ir slikti. Pārgājiens un caur džungļiem uz savu salas galu.
Ir spēcīgs snurkulēšanas iedegums, jo caur ūdeni pieķer riktīgi. Smērējamies ar Džonsona eļļiņu, kas paredzēta mazu bērnu dibeniem..

Pievienotie faili: 4479126.jpg (19.5 Kb) · 6976474.jpg (129.8 Kb) · 0655838.jpg (84.4 Kb) · 3748661.jpg (45.6 Kb)
 
EzzeDatums: Trešdiena, 26.11.2014, 22:56 | Ziņojums # 10
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
24.03.2014. Koh Rong Samloem
Stipri vējains rīts, kas nemudina iet ārā, meditējam skatoties uz jūru pa logu. Pierimstot ejam meklēt taku, kas ved uz fishing village salas citā pusē. Nezinot taku nevar pamanīt.Jāiet 1,5h pa brikšņiem. Brīžiem taka pazūd un ejam uz nojautu. Izbrienam kādā līcīti, kur būvē jaunus bungalo. Brienam pa akmeņainu gultni. Pēc kāda laika izejam pludmalē un dodamies village virzienā.Esam atgriezušies Kambodžā – ledus kastes ar dzērieniem, miskaste visapkārt, pašdarbība, rolleri un kaut ko jau piedāvā. Ūdens maksā 3x lētāk kā mūsu līcī. Paēdam pusdienas un piekrītam vietējā čaļa piedāvājumam braukt makšķerēt par 5$ no pers. Esam laivā kopā ar 4 vāciešiem. Par pakalpojuma cenu mums jāklusē, jo vāciešiem ir noplēsuši citu summu. Pat es noķēru vienu mazu zivi. Sākumā pieķērās kaut kāds pamatīgs makans, bet norāva auklu. Vislabāk veicās vācu čalim, noķēra kādas 6 zivis. Paši arī brauksim grilēt uz blakus līci. Viļņi brīžiem ir lieli un laivu kārtīgi sašūpo. Vietējie ekskursijas vadītāji tik ņirdz, izskatās, ka lielākā daļa no mūsu laivas apkalpes ir lietojuši spēcīgas, reibinošas vielas, jo acis stiklainas. Paliek neomulīgi – glābšanas vestes laivā ir mazāk kā pasažieru un tuvākais krasts ar pamatīgām klintīm pret kurām gāžas viļņi. Nāk vakars un mums vajag tikt uz savu līci. Par laivas taxi te prasa mēmāko naudu un nokaulējot tiekam aizvesti par 18$ 20 min izbraucienā.Diena bija jauka. Vakara pelde, vakariņas un, saskaitot savu ārzemju valūtu, konstatējam, ka veiksmīgi apsteidzam budžetu, bet izlemjam palikt vēl vienu nakti.
Pirmā pēcpusdiena, kad nesāp zobs.
25.03.2014. Koh Rong Samloem
Plāns ir šodien neko nedarīt. Aizejam uz otru bīča galu, paēdam brokastis un esam gatavi neko nedarīt. Sauļošanās, garas peldes, kas sabeidz manu 50 m izturīgo pulksteni un pastaiga pa bīču. Lasot laiks paskrien ātri. Pusdienlaikā jau esam saules nogurdināti, bet turamies pretim nogurumam un neko nedarām.Saule ir pieķērusi uz nebēdu un ap 15:30 nobaudām pusdienas.
Šīsdienas grāmatas atziņa – vai es esmu maksimāli cilvēcīgs un daru pasauli labāku ar to, ka daru lietas, kas man sagādā prieku, nevis lietas, kuras darīt ir moderni?
Pievienotie faili: 2434727.jpg (119.8 Kb) · 0236965.jpg (19.2 Kb) · 5560810.jpg (34.4 Kb) · 3230952.jpg (27.6 Kb)
 
EzzeDatums: Trešdiena, 26.11.2014, 23:18 | Ziņojums # 11
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
26.03.2014. Koh Rong Samloem – Koh Rong - Sihanoukville
Lēns rīts ar pēdējām brokastīm uz salas. Pēdējā gardā maltīte un pelde. Par 5 dienām nakšņošanas vietā ēdot un nakšņojot notērējuši 210$. Iedodu mūsu viesnīcdāmai 300$, saņemu atlikumu un dodamies. Šamā man skrien pakaļ un sauc mani vārdā, biju šamai iedevis 100$ par daudz ar smaidu man atdod tos atpakaļ. Kopā uz salas atstājām 320$. Lēna pastaiga uz mūsu piestātni, kas ir bīča otrā galā. Paēdam pusdienas un apmierināti, dodamies uz kuģīti. Citreiz nepirktu turp / atpakaļ biļeti, jo par to pašu cenu citi kuģi atstāj labāku iespaidu.
Šajā salā Koh Rong Samloem atradām savu paradīzi, kas apstādināja mūsu vairāk nekā mēnesi ilgušo skrējienu. Atradām vietu, kur gribējās palikt un baudīt. Te informācija par salu un nakšņošanas iespējām http://www.koh-rong-samloem-island.com/beach-bungalows.htmlMūsu palikšanas vieta kartē norādīta kā Ataman`s bungalows – nosaukums noteikti šobrīd ir mainīts. Mūsu viesošanās laikā šai vietai otro nedēļu bija jauni īpašnieki – dāma no Kirgīzijas un čalis no Turcijas. Medusmēnesi esot pavadījuši uz šīs salas un tad izlēmuši tur palikt ilgāk. Ļoti sakarīgi saimnieki un uz pārējā fona cena patīkama un kvalitāte lieliska! Dāmas vārds Zehra Karademir.

Vēl ļoti patīkami izskatījās Saracen bungalows. Daudziem citiem bija problēma ar privāto telpu – parāk tuvu sacelti bungalo. Ir arī Dorms (gultasvieta) – jaukākais ko esam redzējuši – ar trīs sienām (4. Sienas nav, jo ir skats uz jūru) un jumtu iekš The Beach Islan Resort – bet esiet uzmanīgi – te ir arī pārtīji ar skaļu mūziku līdz nakts vidum!
Pa ceļam dodamies uz blakus salu Koh Rong. 1h brauciens un esam tūristu un šmuces ielenkumā. Nevar salīdzināt ar mūsu salas līci – cita pasaule. Te dzird arī slāvu valodu. Toties cenas te ir zemākas un uzdzīve garantēta. Stunda pa šmucīgo salu un dodamies uz cietzemi.
Dodamies uz savu Sunday guest house, kur atstājām pie ieejas mocīti. Numuriņš ar AC, dušas un alus veldze. Dodamies vakariņā uz to pašu vietu, kur Skuķis atstāja telefonu. Pieprasām sev konkrētu oficiantu. Kreptīgs mohito Skuķim, man alus un paika – krabju šķīvis par 7,5$, grilēts tīģer garneļu kalns 10$. Iestājās laimes sajūta.
Pievienotie faili: 4240397.jpg (49.1 Kb)


Ziņojums rediģēts Ezze - Trešdiena, 26.11.2014, 23:20
 
EzzeDatums: Trešdiena, 26.11.2014, 23:55 | Ziņojums # 12
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
27.03.2014. Sihanoukville - Pnompeņa
Aizmiegot neieliku ausu aizbāžņus, darīju to pa nakti, jo trokšņi no apkārtnes nav mazi. Iepirkšanās aptiekā ar krēmiem, augļi ko pa ceļam uzēst un brokastis pa ceļam izbraucot no pilsētas anglim piederošā viesnīcā – ļoti gardas eiropeiskas brokastis.Priekšā 250 km uz Pnompeņu. Pa ceļam ir pirmie 3 moči ar bālģīmjiem, visus apdzenam, lai gan strauji nemaz nebraucam. Braucam pa citu ceļu un 3,5h laikā esam Pnompeņā. Lēna iebraukšana pilsētā, jo remonti un nenormāli putekļu mākoņi. Karstums ir apdolbījošs. Skuķim ir apdeguši ikri braucot uz moča, jo labs fundaments ir ielikt uz salas.
Ir laba sajūta atgriezties „savā” viesnīcā. Dabonu savu somu, ka te bija atstāta uz 2,5 nedēļām un stāvēja tieši tur, kur bija nolikta aizbraucot. Tieku pie tīrām drēbēm. Nododu netīrās un saku, lai izmazgā tīri nevis kā līdz šim !
Samainu moci pret rolleri par 5$ dienā. Lieliskas vakariņas un izbrauciens pa vakarīgo Pnompeņu. Vērojam vakara airobiku ceļa malā un cilvēku plūsmu. Pnompeņa ir jauka pilsēta, citāda kā citas Āzijas lielpilsētas.
Rīt plānojas liels šopings – gara diena! Drīz pametam Kambodžu.
28.03.2014. Pnompeņa
Lieliskas brokastis un dodamies uz krievu tirgu. Tirgus ir nenormāli liels un nopirkt var visu, tikai ne to, ko vajag. Vajadzīgās garšvielas nav, čemodāni nav.

Apstaigājam tirgus sānieliņas, kas ir tirgus trupinājums un katrā var nopirkt savas jomas lietas – šujmašīnas, spaiņus, televizorus, urbjmašīnasutt., bet atkal nav tas ko mums vajag. Dodamies uz centrālo tirgu. Lupatas, garšvielas, fočiklietas. Uz kaulēšanos viņiem tā dikti nepavelkās. Diena ir saspringta un karsta, pārtiekam no ūdens un fruit šeikiem. Vakarā turpinās šopings nakts tirgū. Man šorti, kādus citur nepirktu, skuķim zīda lietas. ATM mums nedod naudu – tas nav labi. Apbraukājot vairākus tiekam pie $.
Vakara krāmēšanās un atvadas no Pnompeņas. Šeit mums abiem patika, būs prieks atgriezties.
29.03.2014. Pnompeņa – Yangona (Birma Mjanma)
Biļetes var izprintēt tikai konkrētā vietā pilsētā, jo viesnīcā nevarot. Šodien ATM vispār nedod naudu. Piestūķētas mugurenes un koferis – sākam apaugt ar mantām. Dodamies nodot rolleri, iejūtamies vietējo ādā, jo ir daudz paunu uz maza rollera.Ar tuk tuku uz lidostu. Brauciens tāls, tādēļ 6$ cena ļoti apmierina. Lidosta ir neliela, bet gana mājīga ar free wifi. Neklausāmies, ko runā un nepamanām, ka geiti ir pārcelti.
Sveika Kambodža, lai dzīvo Mjanma!
Sākotnēji bijām paredzējuši tikt uz Bangkoku – sadabūt Mjanmas vīzas un tad uz Mjanmu, bet laika trūkuma dēļ nopirkām lidmašīnas biļetes ar Myanmar airways, ar kuriem lidojot var Myanmā tikt pie visa on arrival.

..bet tas jau ir nākamais piedzīvojums.
Pievienotie faili: 5605589.jpg (39.5 Kb) · 0799448.jpg (63.4 Kb) · 6066446.jpg (136.7 Kb) · 2408959.jpg (66.4 Kb)


Ziņojums rediģēts Ezze - Trešdiena, 26.11.2014, 23:59
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 27.11.2014, 10:56 | Ziņojums # 13
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Jauks ceļojums un precīza informācija.... ilustrēta ar bildēm..... respect

Quote Ezze ()
no visiem savāc pases un 25$ robežai + 5$ par kaut ko - protams


Pazīstama situācija.... hehehehhe... toties par liekajiem 5$ nav jātiekas ne ar vienu imigrācijas, muitas darbinieku.... ved pāri robežai kaut atombumbu.... un tas viss tikai par 5$... cool

Quote Ezze ()
ENG runājoša dāma ies prasīt atpakaļ naudu, jo par šādām šausmām (AC nedarbojās, putekļains salons) viņa neesot maksājusi savus 10$.


heheheheheheh..... arī ļoti pazīstama situācija....... nepatīk nebrauc..... šaubos vai Anglijā (Skotijā, Īrijā... ) kāds viņu vestu par 10$ tādu gabalu un komfortablā autobusā. Ja ir pretenzijas, tad sēdi mājās.... prof

Quote Ezze ()
Vakara noslēgums ar rumu (tas pats rums. kuru iepirkām Sihanoukville) un smaržīgu dūmu.


mhmmmmmmmm...... vai zālīti vilki.... ? smok

Pieprasām turpinājumu par Birmu!


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
dagnija091Datums: Otrdiena, 28.07.2015, 13:24 | Ziņojums # 14
Ierindnieks
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 1
Reputācija: 0
Statuss: Offline
Pēc apraksta izlasīšanas, skaidrs, ka tā ir pilnīgi citāda pasaule! Paldies par detalizēto informāciju, noteikti saglabāšu šo informāciju plānojot savu nākošo atvaļinājumu!
 
Forums » Vjetnama un Kambodža » Atsauksmes un atskaites » Piezīmes par ceļojumu uz Kambodžu 06.03.2014.-29.03.2014 (Kambodžā dzīve ir laba!)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023