Otrdiena, 17.10.2017, 03:54
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Lappuse 1 no 3123»
Foruma moderators: MelnāPrincese 
Forums » Vjetnama un Kambodža » Atsauksmes un atskaites » Melnās Princeses pirmā viesošanās Kambodžā (06.03 - 30.03.2016)
Melnās Princeses pirmā viesošanās Kambodžā
MelnaisDatums: Trešdiena, 27.04.2016, 10:58 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1800
Statuss: Offline
Ceļojuma plānu un izmaksas varam redzēt pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/69-552-1#3766

Atskaiti par redzēto un piedzīvoto Malaizijā lasām pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/28-559-1

Lidojums ar "Air Asia" ritēja ierastajā kārtībā un precīzi pēc grafika 14:20 nosēdāmies Siem Reap lidostā. Šeit jau kā ierasts ar "Air Asia", nav "piedurknes". Tiek padoti 2 trapi, un ar kājiņām dodamies uz lidostas ēku. Lidmašīnā ir aizpildīti visi nepieciešamie papīrīši, sagatavoti "mūžam zaļie papīrīši", un varam pa taisno doties pie imigrācijas darbiniekiem. Samērā ātri pie imigrācijas izveidojas pamatīga rinda, mēs esam rindas sākumā. Procedūra līdzīga kā Phnom Phen. Tikai šeit kā jau andrian minēja vispirms tiek paņemti dokumenti un nauda. Visa procedūra notiek mērkaķa ātrumā, galvenais ir iekasēt 30$ no cilvēka, pārējais ir otršķirīgi. crazy Pēc minūtēm 5 jau varam saņemt savas pases ar ielīmētām vīzām un tiesībām uzturēties Kambodžas Karalistē 30 dienas. Šeit var redzēt, ka Kambodžas varas iestādes sākušas cīnīties ar naudas izspiešanām no imigrācijas darbinieku puses. Visur redzami plakāti ar brīdinājumiem, ka nekādas papildu nodevas nav jāmaksā, tas ir pretlikumīgi. biggrin .

Reģistrēto bagāžu vēl nācās gaidīt kādu brīdi. Un tad jau "Welcome to Cambodia". Ārā jau mūs sagaida tuk tuk bezmaksas transfērs uz mūsu viesnīcu "King Boutique Hotel". Šeit mēs nakšņosim 3 naktis. Viesnīca izmaksāja 54$ par visām naktīm. Var teikt, ka viesnīca bija izcila. Tie kuri vēlas zināt vairāk par šo viesnīcu skatāmies pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/36-563-1#3783

Siem Reap

Siem Reap mums paredzēts uzturēties 3 naktis, tas ir 2 pilnas dienas. Pirmā dienā ieplānots Angkoras apmeklējums, bet otrā dienā man ir vēlme aizbraukt uz attālākām vietām, kur es vēl neesmu bijis, bet ir liela vēlme nokļūt. Konkrēti mani interesēja Kulen kalns un Bang Malea. Tas viss ir ļoti tālu. Savā prātā biju nolēmis, ja kopumā varēs sarunāt transportu un ar visām ieejas biļetēm par 100$, tad es braucu. Vairāk maksāt es nebiju gatavs. Tas nozīmē, ka vakarā būs jādodas uz Pub street un jāmeklē iespējamie varianti.

Ātri iečekojamies mūsu hotelī un varam doties uz mūsu istabu. Praktiski pirmais darbs ir doties pie mini bāra. Aliņš skārdenē mini bārā maksā 1$, pēc Malaizijas nenormālajām cenām tas liekas tikpat kā par brīvu. biggrin Katrs paņemam pa vienai skārdenei "Angkor" vēsa aliņa, mhmmmmmm, laime gandrīz pilnīga. Cik maz cilvēkam vajag līdz pilnai laimei. biggrin Alus praktiski tiek izdzerts vienā paņēmienā. Tagad laiks izkrāmēt mantas un pieņmet dušu pēc garā ceļa.

Pēc nelielas atpūtas esam gatavi doties uz Pub street, hotelītis atrodas dažu minūšu gājiena attālumā līdz šai ielai. Ļoti ērti un praktiski. Dīvaini, bet acīs krīt, ka ceļotāju šeit ir maz. It kā sausā sezona, būtu jābūt pilns ar tūristiem. Bet nekā. Kad biju iepriekšējo reizi šeit oktobrī, tad bija vairāk ārzemnieku.

Vēl esam nedaudz par agru, travel kompānijas vēl tikai sāk vērties vaļā. Tāpēc apsēžamies vienā no barčikiem un pasūtām izlejamo alu, kausiņš maksā 0,50$. Vienkārši lieliski. Tā arī lēnām malkojot alu ir iestājusies tumsa un varam sākt meklēt tuk tuk rītdien uz Angkor templi un meklēt variantus, lai nākamajā dienā tiktu uz Kulen kalnu un Bang Malea. Pirmā problēma tiek atrisināta ļoti ātri, tuk tuk drivers atrada mūs pats. Vienojāmies par 15$ un sāksim ar saullēktu. Tas būs jau mans trešais mēģinājums redzēt saullēktu Angkoras templī.

Tas ir mūsu tuk tuk drivers:

Tālāk jādodas meklēt iespējas tikt uz Kulen kalnu un Bang Malea. Ar tuk tuk tur aizbraukt nevar, tas ir tālu. Par a/m prasa 70$ un vēl + 20$ no cilvēka par ieejas biļetēm. Un tas ir tikai uz Kulen kalnu. Sālīti.. shock Finālā sameklējam grupas braucienu uz Kulen kalnu, par abiem jāmaksā 70$ un tas ir ieskaitot arī ieejas biļetes. Pie reizes tur pat arī nopērkam autobusa biļetes uz Phnom Phen par 8$ no cilvēka. Tiksim paņemti no mūsu hoteļa, tas labi.
Pievienotie faili: 6841996.jpg(66Kb) · 7673032.jpg(45Kb)

Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 34 valstis.

MelnaisDatums: Sestdiena, 30.04.2016, 10:51 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Vēl atlicis tikai paēst vakariņas un tad visi aktuālie jautājumi ir atrisināti un varam drošu sirdi mesties nakts dzīvē. Nakts dzīve ir ieplānota mūsu hotelī, tur ir baseins un varēsim labi relaksēties. Pa ceļam iegriežamies lielveikalā un iepērkam mūsu nakts dzīvei nepieciešamās lietas, džinu, alu un cigaretes. Vakariņojam ielas ēstuvē blakus mūsu hotelim. Uz diviem vakariņas ar aliņiem izmaksāja 7,50$. Bija ļoti sātīgi un garšīgi. Izcili.... Arī visas atlikušās reizes gājām ēst tiešu uz šo ēstuvi. Turpinājumā tikai atpūta. booze Atlikušo vakaru pavadījām pie baseina malkojot alu un džinu.

Laiks doties atpūsties, rīt ļoti agri jāceļas. Vēl tikai recepšenā pasūtām, lai sagatavo mums līdzi ņemšanai brokastis, un gultiņās iekšā. Pirmā diena Kambodžā pavadīta lieliski.

Rīts pienāk ar nelielām galvassāpēm pēc vakardienas pirmās labās relaxs dienas. biggrin Bet mēs esam Kambodžā un tā nav nekāda problēma, atveram minibāru un paņemam pa kanniņai „Angkor” aliņa. Varam doties lejā un lūkot vai mūsu tuk tuk ir jau klāt. Viss ir atbilstoši grafikam un tuk tuk mūs jau gaida. Lieliski, paņemam vēl tikai recepšenā sagatavotās brokastis un varam doties uz Angkoras templi. Man šis jau būs trešais Angkoras tempļa apmeklējums un trešais mēģinājums ieraudzīt saullēktu. Iepriekšējā reize bija pavisam nesen atpakaļ, oktobra mēnesī. Melnai Princesei šī būs pirmā reize, tāpēc esmu pilnībā pārliecināts, ka emocijas viņai būs krietni bagātākas un krāsainākas par manējām. Rāpjamies iekšā tuk tuk un uzsākam virzību uz tempļiem.

Tiekam pievesti pie kasēm, kur samaksājam 20$ no cilvēka saņemam pretī ieejas biļetes uz 1 dienu ar iedrukātu personīgo bildi biļetē. Paliks kā jauks suvenīrs un jaukas atmiņas no tempļu apmeklējuma. Pēc pēdējām ziņām biļešu kases vairs neatrodas iepriekšējā vietā, kā ziņoja lietotājs Striķis, tad biļešu kases tagad atrodas citā vietā. Krietni tālāk uz pilsētas pusi no Angkoras tempļiem.

Biļetes nopirktas un varam doties tieši uz Angkoras templi cerībā ieraudzīt saullēktu. Pie tempļa biļešu un sejas kontrole. Tālāk jau ieņemam vietas pretim Angkoras templim un gaidām lielo notikumu.. Šodien nav daudz cilvēku, oktobrī bija krietni vairāk.

Kā jūs redzat no bildes, tad arī šoreiz es saullēktu neieraudzīju. crazy Acīmredzot nav lemts. Droši vien vairs nemēģināšu.
Pievienotie faili: 0381441.jpg(50Kb) · 7375208.jpg(62Kb)

Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 34 valstis.

MelnāPrinceseDatums: Trešdiena, 25.05.2016, 10:07 | Ziņojums # 3
Apakšpulkvedis
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 92
Reputācija: 3
Esmu atgriezusies no sava Šveices komandējuma, un mēģināšu aprakstīt savas emocijas par Kambodžu. Daudz esmu ceļojusi pa Āziju, bet līdz Kambodžai vēl nekad nebijusi tikusi. Tas bija mans nerealizētais sapnis. Pie izvēles uz Indiju vai Kambodžu, ilgi domāt nevajadzēja. Zināju, ka vēlos redzēt Ankoras templi, Nāves laukus un jūriņu. Melnajam atlika izstrādāt ceļojuma plānu.

Ceļojumu pa Kambodžu sākām Siem Reap – ar Ankoras tempļa apmeklējumu. Iepriekšējās dienas vakarā tika sarunāts tuk-tuk, kas būs mūsu rīcībā visas nākošās dienas garumā. Par cik vēlējāmies redzēt saullēktu, izbraukšanu no viesnīcas sarunājām 5 no rīta. Viesnīcā pasūtījām brokastis līdzņemšanai un laicīgi devāmies gulēt. Norunātajā laikā, pilnīgi melnā naktī, mēs jau tikām gaidīti. Brauciens ilga apmēram 30 minūtes, visi iespējamie transporta līdzekļi kursēja tikai vienā virzienā – uz Ankoras templi. Pie kasēm samaksājām 20 $, mūs nofotografēja un jau pēc neilga brīža izsniedza biļetes. Brauciens 10 minūšu garumā un tiekam izsēdināti pirmajā pieturas punktā.

Paredzamais uzturēšanās laiks 4 stundas. Kabatas lukturīšu uz mobilo telefonu gaismu pavadībā ejam pa akmeņainu taku brīnumu gaidīt. Priekšā jau krietns pulciņš uz cietās, rūsganās zemes sasēdušos zinātkāro. Pirmais, kas ienāca prātā: „Kāpēc nepaņēmu kādu šalli, uz kuras varētu mīkstāk apsēsties?” Ar katru minūti palika gaišāks. Priekšā iznira pirmā tempļa aprises, veidojot spoguļattēlu blakus esošajā dīķī. Elpa aizrāvās no tā varenības! Tā veroties apkārt palika gaišs, bet attēlos redzēto saullēktu nesagaidījām. Nebija lemts. Devāmies tempļa virzienā, bet jau tuvojoties sapratu, ka nebiju gatavojusies ieraudzīt tādu varenību un skaistumu. Sākumā pieskāros katram akmenī izcirstajam ornamentam un figūrai. Atliek vien nobrīnīties, kā cilvēki to visu varēja izveidot.

Tā visu aplūkojot, četras stundas paskrēja nemanot. Laiks doties tālāk. Braucot, ik pa laikam bija redzami lielāki uz mazāki tempļi, pie dažiem apstājāmies, bet daudziem pabraucām garām. Nākošais bija mans mīļākais templis ar sejiņām. Bija tik patīkami šo brīnumu apskatīt klātienē, pieskarties un sajust.

Mūsu nākošais, lielākais pieturas punkts ir paredzēts nesen atklātais templis. Pēc iepriekš iegūtās informācijas zināju, ka te ir jābūt speciālam apģērbam: apsegtiem ceļgaliem un pleciem. Lai nokļūtu šajā templī, vispirms gājām pa garu akmens tiltu, pēc tam rāpāmies pa stāvām akmens kāpnēm. Sasniedzot virsotni, skatam pavērās īstā Ankoras varenība!

Bija vēl daudz citu templīšu, bet pēc emocijām un varenības šie pirmie trīs tempļi bija viss labākie. Tā arī diena bija paskrējusi nemanot. Karstās saules nogurdināti, bet pozitīvu emociju uzlādēti devāmies uz viesnīcu. Droši varu apgalvot, ja esat Kambodžā, atvēliet vismaz vienu dienu Ankoras tempļa apskatei. Tas ir to vērts!
Pievienotie faili: 3611979.jpg(86Kb) · 4032087.jpg(81Kb) · 2270926.jpg(89Kb) · 0630692.jpg(76Kb)

MelnaisDatums: Trešdiena, 25.05.2016, 10:48 | Ziņojums # 4
Ģenerālisimuss
Es personīgi vairs neko jaunu nepastāstīšu, visu ko esmu varējis pateikt esmu jau uzrakstījis savās 2 iepriekšējās atskaitēs. Bija jau protams labi. Viss tas ir iespaidīgi, bet pirmā reize tomēr ir tā labākā.

Nākamajiem ceļotājiem es "failu katalogā" ievietošu audiogidu, diemžēl krievu valodā. Šis ir ļoti labs audiogids, ir samērā plašs stāstījums par katru no tempļiem, pluss klāt ir arī sanumurēta tempļu kartīte, lai varat zināt, kurš audioieraksts katrā vietā jāklausās. Ja vēlaties to visu izmantot ar GPS piesaisti savā telefonā vai planšetē, tad samaksājot 3,99$ to var iegādāties pa šo saiti:

https://www.yourguide.biz/excursions/Cambodia/Angkor/

bezmaksas audiogids ir pieejams pa šo saiti:

http://www.melnais.com/load/0-0-1-95-20

Man personīgi Angkoras tempļa trešais apmeklējums vairs tik lielas emocijas neraisīja. Apskates beigās es jau mazākajos tempļos nemaz negāju iekšā. Laiku centos izmantot lietderīgāk. Kamēr Melnā Princese rāpoja pa drupām, es kaulējos ar vietējiem māksliniekiem. No mammas tika saņemts pasūtījums atvest gleznu, ko karināt pie sienas. Tad pēc ilgas kaulēšanās tika nopirkta kārtīga Angkoras tempļa glezna saullēktā, jautājuma cena 5$. Ja es nekādi saullēktu nevarēju redzēt reāli, tad vismaz viesojoties pie mammas varēšu saullēktu redzēt pie sienas. biggrin .

Pēc šī rīta agrās celšanās, šīs nogurdinošās dienas, kad daudz jāstaigā karstajā saulē, emociju un iespaidu daudzums liek manīt, vakarā ir iestājies kārtīgs nogurums. Paēdam turpat mūsu iemīļotā ielas ēstuvē pie mūsu viesnīcas un pēc saulrieta relaksējamies viesnīcas baseinā. Vienkārši lieliski. Rīt mūs gaida Kulen kalns. Šoreiz mēģinājumi vērot saullēktu nav paredzēti un varēsim gulēt ilgāk.
Pievienotie faili: 6789003.jpg(123Kb)

MelnaisDatums: Trešdiena, 25.05.2016, 11:05 | Ziņojums # 5
Ģenerālisimuss
Kulen kalns un Bang Mealea

No rīta mostamies kārtīgi izgulējušies un gatavi kārtējam izziņas procesam. Paspējam paēst brokastis hotelī un vēl mierīgā garā uzvilkt kāru dūma, kad klāt ir mūsu gids ar "Toyota" džipu. Sākumā domājām, ka ar šo džipu tiksim aizvesti līdz ofisam, kur mūs gaidīs bus ar pārējiem tūristiem. Bet dzīvē viss izrādījās daudz skaistāk. Kā paziņoja mūsu gids, tad šodien esam vienīgie braukt gribētāji uz Kulen kalnu. Viss džips ir tikai un vienīgi mūsu rīcībā. Kur vēl var būt labāk par 70$, ieskaitot 40$ ieejas biļetes. Būšu Kulen kalnā pirmo reizi, tāpēc ceru uz bagātīgām emocijām un iespaidiem. Atšķirībā no Angkoras templā uz šejieni nebrauc arī daudz tūristu, tas tomēr ir tālu no Siem Reap, aptuveni 50 kilometru. Priekš vietējiem Kulen kalns ir svēts, vietējie uz šo kalnu brauc svētceļojumā. Kalnam ir arī simboliska nozīme khmeru apziņā, tieši šeit tika iegūts materiāls Angkoras tempļa celtniecībai. Pirms uzsākam braucienu uz Kulen kalnu pieturam Siem Reap pie ofisa, kur mūsu gids mums iegādājas ieejas biļetes, kā jau teicu iepriekš, tad ieejas biļetes katram cilvēkam maksā 20$.

Tālāk jau brauciens uz pašu kalnu. Pa ceļam man ienāk prātā doma, ja esam vieni šajā džipā, tad par papildus samaksu varbūt var sarunāt ar mūsu gidu arī braucienu uz Bang Mealea. Daudz runāt nebija vajadzības, par papildus 20$ viņš bija ar mieru izmest līkumu un nogādāt mūs arī Bang Mealea. Šajā templī ieejas biļetes maksā 5$ no cilvēka.

Ideāla diena, kā biju plānojis vēl Latvijā, tad izdevās Kulen kalnu un Bang Mealea apskatīt par manis iedomāto naudas summu 100$, ieskaitot transportu un ieejas biļetes.

Pirmā pietura Kulen kalnā ir pie upes, kuras akmens gultnē ir izgrebtas "lingas". Pateicoties šīm "lingām" šī upe tiek uzskatīta par svētu. Lingu nozīme ir auglībā. Pavisam upē ir vairāk kā 1000 šādu "lingu".

Kā redzam bildēs, tad ūdens līmenis sausajā sezonā upē ir zems. "Ligas" tika kaltas tieši sausajā sezonā. Lietus sezonā, kad ūdens līmenis upē ir augsts, tad izmantojot bambusa plostus pa upi uz Angkoras templi tika pludināti akmeņi nepieciešami tempļu celtniecībai.

Tālāk ceļš ved uz pašu kalnu, kura virsotnē atrodas "Preah ang thom" templis. Templī atrodas astoņus metrus gara guļošā Budas statuja, izcirsta no viena akmens bluķa.

Tempļa iekšpusē rituālus veic ļoti kolorīts budistu mūks. Notetovējies no galvas līdz kājām, kā tāds moto kluba "Vēja brāļu ordeņa" aktīvs loceklis. shock Simpātisks mūks...

Pievienotie faili: 3019472.jpg(131Kb) · 5786200.jpg(101Kb) · 2677500.jpg(81Kb) · 3236803.jpg(65Kb)

MelnaisDatums: Trešdiena, 25.05.2016, 13:21 | Ziņojums # 6
Ģenerālisimuss
Vēl no kolorītiem personāžiem šeit var sastapt arī mazos, diedelīgos, uzbāzīgos, zaglīgos un bezkaunīgos mērkaķīšus. Šeit gan viņi bija izcilas kārtības un labas uzvedības paraugi. crazy Dīvaini...

Tālākais ceļš veda uz Kulen ūdenskritumu. Praktiski tā ir ūdenskritumu kaskāde. Vispirms ir maziņa ūdenskritumu kaskāde, pēc kuras ūdens tek pa plato un tālāk jau sākas lielais ūdenskritums. Kā vienmēr Āzijā visu vari izbaudīt un pataustīt savām rokām. Vari pieiet pie pašas ūdenskrituma augšas un paskatīties kā ūdens gāžas zemē no liela augstuma. Lejā ir iespēja peldēties zem ūdenskrituma.

Pievērsiet uzmanību pēdējai bildei. Es tur stāvu tieši uz lielā ūdenskrituma malas, ar skatu uz mazo ūdenskritumu, pievērsiet uzmanību zemē ieraktajiem stabiem. Šobrīd ūdens līmenis ir zems, bet lietus sezonā upes straume šeit ir ļoti ātra un spēcīga, pavisam viegli varat nošļūkt lejā pa lielo ūdenskritumu, domāju ar bēdīgām sekām. killed Tieši tāpēc zemē ir sarakti šie stabi, aiz kuriem Jums ir iespēja aizķerties un turēties. Tā ir jūsu pēdējā iespēja.

Un tā izskatās lielais ūdenskritums. Kā jau teicu, varat šeit peldēties bez ierobežojumiem. Viss uz Jūsu atbildību. Es arī izmantoju šo iespēju un nopeldējos. Ūdentiņš no kalnu upes tāds pavēss, bet šajā karstumā tieši tas kas vajadzīgs. Ūdenī dzīvo zivtiņas, kuras skrubina nost veco ādu. Ja negaidi šo skrubi, tad pirmajā brīdī tādas nepatīkamas sajūtas, nez kas tev tur mēģina apēst ūdenī. shock Bet kad pierod ir Ok.

ieskatam arī neliels video no šīs vietas:

Pievienotie faili: 2535135.jpg(64Kb) · 0745916.jpg(126Kb) · 8754999.jpg(114Kb) · 7587670.jpg(112Kb)

MelnaisDatums: Trešdiena, 25.05.2016, 15:19 | Ziņojums # 7
Ģenerālisimuss
Tālāk ceļš ved uz tikai nesen atvērto tūristu apskatei Bang Mealea templi. Jābrauc krietns gabals no Kulen kalna. Pirms tempļa iegādājamies ieejas biļetes templī un varam doties lūkot šo brīnumu.

Khmeru valodā Bang Mealea nozīmē "lotosu dīķis". Saprotams, ka vairs nav ne dīķu, ne lotosu. Šī tempļa galvenā vērtība ir tā, ka viņš nav restaurēts. Viss šeit redzams ir oriģinālā veidā, akmeņu kaudzes un starp ēkām augoši lieli koki un krūmi. Ir tikai izveidoti dēļu celiņi, pa kuriem drīkst pārvietoties apmeklētāji.

Staigājot pa šo templi pārņem tādas pilnīgi sireālas sajūtas, it kā atrastos citā pasaulē. Grūti iedomāties un saprast kādam spēkam jābūt kokiem, lai šādi ieaugtu ēkās, un kā bija jāceļ ēkas, ja viņas nesabrūk.

Tā lēnā garā staigājot pa šo templi, mūs uzrunāja tempļa apsardzes darbiniece ar piedāvājumu parādīt mums labākās vietas. biggrin Viņas ir speciāli šeit algotas, lai neļautu tūristiem kāpelēt un ložņāt par neatļautām vietām. Pirmkārt tas ir drošības jautājums. Bet te ir piedāvājums tieši to darīt. Mēs kā avantūristi protams, ka pierītam šādam piedāvājumam. Tad nu sākās ložņāšana par logiem, akmens bluķiem un iekšējiem koridoriem.

Visā visumā bija ļoti interesanti, bet tikai nedaudz grūti izložņāt par tām mazajām vietām. Es tomēr neesmu mazais khmers, bet īsts latviešu puika kam garšo alus un svars ir virs 100 kg. shock Bet parādīja un pastāstīja viņa daudz. Par to protams no manis viņai liels paldies un tips 1$ apmērā, par ko viņa bija ļoti apmierināta. Parādīja kur ir izeja no akmens bluķu labirinta un mēs šķīrāmies.

Šajā apkārtnē ir vairāk nekā 60 dažādu tempļu, daudzi no viņiem nav pieejami apskatei. Bet visu apskatīt nepietiek laika, ir jau krietni pāri pēcpusdienai un vēl jābrauc līdz Siem Reap aptuveni 80 km. Laiks posties mājās. Šī bija ļoti izdevusies diena, bagāta ar iespaidiem un emocijām. Protams, ka Kulen kalns un Beng Mealea templis atsevišķi ņemot nav tik iespaidīgi kā Angkoras tempļu kompleks, bet man tas bija kas jauns un neredzēts. Man patika un ja Jums pēc Angkoras tempļu apmeklējuma vēl ir kāda diena rezervē, tad pilnīgi droši varat doties uz šīm vietām, būs gana daudz jaunu iespaidu.

Nākamajā rītā mostamies agri, brokastis hotelī vēl nav gatavas, tiekam tikai pie suliņas. Arī labi. Ar nelielu nokavēšanos mums pakaļ atbrauc autobusu kompānijas transports. Puiši recepšenā sāka jau uztraukties un zvanīt uz autobusu kompāniju. Kā izrādījās mums ir pārdotas biļetes nevis uz "Sorya 168" autobusu kompānijas busu, bet uz citu. crazy Tas nav labi, jo es cerēju, ka mūs Phnom Phen izlaidīs jau man zināmā autoostā, no kuras līdz hotelim var mierīgi aizstaigāt kājām. Bet nu labi, nav liela nelaime. Ar 30 minūšu kavēšanos autobuss uzsāk kustību galvaspilsētas virzienā. Neilgi pēc brīža kad esam pametuši Siem Reap pirmā pietura, brokastu laiks. Aziāti nevar braukt, ja nav kārtīgi paēduši, mēs pa šo laiku varam iedzert rīta kafiju. Bija vēl viena pusdienu pauze. Pēc 7 stundu braukšanas esam sasnieguši Phnom Phen.
Pievienotie faili: 1402571.jpg(141Kb) · 8438623.jpg(116Kb) · 0623469.jpg(49Kb) · 4574385.jpg(140Kb)

MelnaisDatums: Trešdiena, 25.05.2016, 15:59 | Ziņojums # 8
Ģenerālisimuss
Phnom Phen

Kā jau pareizi biju paredzējis, šai autobusu kompānijai autoosta ir samērā patālu no mūsu hoteļa, vairāk kā 2 km. Tādu gabalu iet kājām nav nekādas vēlmes, jāņem tuk tuk. Pirmā piedāvājumā par vešanu līdz viesnīcai tiek pieprasīti 4$. crazy Šī nekaunība pat mani nedaudz nokaitināja. Pateicu, ka es nav pirmo reizi un nav pirmo dienu Kambodžā un vairāk par 2$ viņš var necerēt. Saprotams, ka viņš piekrita, jo arī 2$ nav slikta maksa par šo gabalu. Pēc brīža jau esam pie mūsu hoteļa "Longling House I", biju jau dzīvojis šeit iepriekšējā reizē. Patīk man šis hotelis, ir lēts un atrodas ļoti labā ģeogrāfiskā vietā, ir savs ļoti labs barčiks un ŗestorāns. Tagad ir paredzēts šeit uzturēties 3 naktis un tāpēc rezervēju istabu ar airkondišenu. Par nakti nācās atdot 11$. Tiem kuriem interesē šis hotelis vairāk informācijas varat apskatīt pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/36-539-1#3523

Tātad Phnom Phen apskatei mums ir 2 pilnas dienas. Vienu dienu ir paredzēts apskatīt Choeung Ek nāves laukus, Tuol Sleng cietumu un Russian market. To visu var apvienot vienā braucienā. Ar to pašu tuk tuk driver sākām kaulēšanos par šo braucienu rītdien. Viegli nebija, vienojāmies par 15$. Ir tomēr gabals jābrauc un viņam ir jāgaida. Vienojāmies sākt 9:00 no rīta. Otrai dienai apskatei Karaļa pils un pati pilsēta.

Ātri iečekojamies savā hotelī, izdzeram pa kausam alus, tad dušiņā, tiekam pie jaunām tīrām drēbēm un varam doties tautiņās. Mums šodien būtu vēlams laicīgi nopirkt biļetes uz autobusiem Phnom Phen - Banlung un Phnom Phen - Kep. Dodamies uz autoostu, lai tā arī darītu. Te nu mani sagaida pārsteigums, "sorya" ir pārtraukusi reisus uz Banlung, pirms tam bija viens rīta reiss. shock Būs jādomā citi varianti. Toties bez problēmām nopērkam biļetes uz Kep. Vienam cilvēkam tas maksā 6,50$. Ar biļeti saņemam katrs pa mitrai salvetei un mazo pudelīti dzeramā ūdens.

Laiks doties uz centrālo tirgu, jāiepērk vairumā pirmās nepieciešamības preces cigarešu izskatā. Cenas tirgū ir ļoti patīkamas, bloks sarkanā "Marlboro" maksā 8$, bloks "Camel" maksā 4$. v .

Kamēr mēs kārtojām visas šīs lietas ir pienācis jau vakars un laiks doties padzert kādu alu un ieturēt vakariņas. Saprotama lieta, ka ir jādodas uz "Beer Garden", tas ir tieši pusceļā no Centrālā tirgus uz mūsu hoteli. Man ļoti patīk šī vieta, tāds kārtīgs alus dārzs, vienkāršs un lēts. Lielā vēsā "Angkor" alus krūze šeit maksā 2$. Tāpat te var pietiekoši lēti paēst gan vietējo, gan rietumu virtuvi.

Pēc visa šodienas garā un nogurdinošā brauciena ar autobusu liekas, ka te ir īsta oāze. Cilvēku nav pārāk daudz, novembrī bija vairāk. Tas nav izskaidrojams. Bet tas netraucē mutēt aliņu booze un vērot naksnīgo Phnom Phen nakts dzīvi. Kā tas izskatās varat vērot šajā nelielajā video:

Vai nav skaisti? Pasēdējām šajā bārā samērā ilgi, pievārējām arī vairākas krūzes alus un ar piepildītu darba sajūtu devāmies atpakaļ uz viesnīcu gulēt. Rīt smaga diena. Es pats uz Choeung Ek nāves lauku un Tuol Sleng cietumu neiešu. Es jau tur esmu bijis un vēlreiz to redzēt nevēlos. Ies tikai Melnā Princese, būs grūti viņai to visu redzēt un izprast. Es tikai braukšu līdzi un pagaidīšu viņu šajās vietās. Visu ko es esmu vēlējies par šo vietu pateikt, varat lasīt manā iepriekšējā atskaitē pa šo saiti, sākot ar ierakstu Nr.17

http://www.melnais.com/forum/25-409-2

Emocijas un iespaidus atkal gaidīsim no Melnās Princeses.
Pievienotie faili: 2618399.jpg(56Kb) · 8457489.jpg(62Kb)

andrianDatums: Ceturtdiena, 26.05.2016, 17:20 | Ziņojums # 9
Ģenerālleitnants
Ieraksti: 535
Reputācija: 22
Jā, ar saullēktiem Tev neveicas angry bet pats pasākums kā tāds gana interesants cool

Quote Melnais ()
Tempļa iekšpusē rituālus veic ļoti kolorīts budistu mūks. Notetovējies no galvas līdz kājām, kā tāds moto kluba "Vēja brāļu ordeņa" aktīvs loceklis. Simpātisks mūks...

jums arī tika kāda ūdens šļakata vai diega gabaliņš?

Siem Reap tempļu drupas ir iespaidīgas, piekrītu, bet karstums tur divreiz lielāks šķiet kā citur cry

Pnompeņā uz nāves laukiem negājām..redzēju pa TV..nepatika sad

ChiangMai,ChiangRai,Phuket,Railay,Phi-Phi,Langkawi,Sabah,Cebu,Panglao,Boracay,Palawan,Houay Xai,Bokeo Nam Kan National Park,Beijing,Fihalhohi,Siem Reap,Sihanukville,Koh Rong,Koh Rong Samloem,Kampot, Phnom Penh,Shimla,Manali,Varanasi,Delhi

MelnaisDatums: Trešdiena, 01.06.2016, 14:02 | Ziņojums # 10
Ģenerālisimuss
Tā nu nākamā dienā nedaudz agrāk nekā vienojušies tuk tuk draiveris ir klāt. Varam doties uz Choeung Ek nāves lauku un Tuol Sleng cietumu izpēti. Kā jau es iepriekš minēju es šajos pasākumos nepiedalos, esmu to jau redzējis, un ticiet man, tas nav viegli. Ies tikai Melnā Princese. Viņa ļoti vēlējās to redzēt un sajust. Ieejas biļetes Choeung Ek nāves laukos ieskaitot audi gidu un Tuol Sleng cietumā kopā maksāja 9$. Kamēr Melnā Princese devās uz nāves laukiem es savu laiku pavadīju kopā ar tuk tuk driveriem netālu esošā kafejnīcā. Te tuk tuk driveri gaida savus klientus, kuri apmeklē nāves laukus. Te ir Tv, var paēst un var arī iedzert kādu skārdeni alus. Es to arī darīju kamēr gaidīju Melno Princesi.

Tālāk Melnās Princese aprakstītās sajūtas nāves laukos un Tuol Sleng cietumā.
Pievienotie faili: 2418614.jpg(63Kb)

MelnāPrinceseDatums: Trešdiena, 01.06.2016, 14:14 | Ziņojums # 11
Apakšpulkvedis
Nāves lauki un cietums.

Daudzi man pazīstami ceļotāji no saviem Kambodžas apmeklējumu plāniem tika izslēguši šos divus objektus. Motivācijas bija dažādas: „Redzēju dokumentālu filmu – nepatika”; „Pārāk smags temats, lai iekļautu atvaļinājuma baudīšanas programmā”. Man jau ceļojuma plāna sastādīšanas sākumā bija skaidrs – tas ir jāredz, jāpārdzīvo, lai labāk izprastu šīs tautas likteni. Atzīšos, tā man bija ļoti smaga diena.

Jau ierodoties Pnompeņā, tika sarunāts tuk-tuk, kurš mūs nogādās nāves laukos un cietumā. Melnais tur jau bija bijis un sīki aprakstījis visu to 3 gadu notikumu gaitu, tāpēc devos viena. Iegādājoties apmeklējuma biļeti, tika piedāvāta opcija „audio gids”, ko es labprāt izmantoju. Savu apmeklējumu sāku no pēdējā pieturas punkta – 17 sekciju memoriāla, kurš ir izveidots no Pol Pota nomocīto cilvēku galvaskausiem un kauliem.

Skaitlis 17 simbolizē sarkano khmeru vardarbības sākuma datumu: 17.04.1975. Fonā skanēja pieklusināta mūzika un skatoties uz tūkstošiem izkropļotiem galvas kausiem, radās jautājums ”Kāpēc?” Atbildi saņēmu no emocionālā audio gida stāstījuma 3 stundu garumā, kamēr atrados pašos nāves laukos. Ja Tu biji skolotājs, kurš izglītoja bērnus; ja Tu biji ārsts, kurš palīdzēja cilvēkiem; ja Tev bija darbs, nelieli uzkrājumi vai īpašumi, rokas nebija raupjas; ja Tu nesāji brilles – Tu biji bīstams jaunajai sarkano kameru kustībai. Tas nozīmēja, ka Tu un Tava ģimene ir jāiznīcina. Sarkano khmeru sauklis bija: „Labāk iznīcināt kādu nevainīgo, nekā atstāt „’ļaunuma turpinātājus”.

Gida stāstījuma pavadībā, tiku pievesta pie katra nāves lauka traģiskā punkta. Tur vēl tagad aug aslapu palmas, ar kuru sausajām lapām tika pārcirstas cilvēku rīkles, lai apslāpētu kliedzienus. Katru nakti tur tika pievestas n-tās kravas automašīnas ar nāvei nolemtajiem. Skaļas, dārdošas mūzikas pavadībā tika veikti asiņainie darbi. No bedrēm, kurās tika samesti nogalinātie, vēl tagad redzami audumu gabali un daži kaulu gali.

Un lielais, asiņainais koks – tā laika liecinieks... Lai taupītu patronas, bērni, aiz kājām turot, tika nosisti pret to. Tagad tūkstošiem draudzības aproces ir piestiprinātas šajā vissmagākajā punktā, lai pieminētu nevainīgās dvēselītes.

Nobeigumā tika demonstrēta dokumentālā filma par tā laika notikumiem, aculiecinieki izklāstīja abu pušu redzējumu. Kādai gan bija jābūt apmātībai, lai draugs varētu nogalināt draugu, brālis brāli, dēls vecākus…

Atstājot šo vietu, jutos apjukusi. Kur gan esmu par līdzīgu tautas likteni jau dzirdējusi…

Jau iepriekš biju nolēmusi, ka smagākos apskates punktus, apmeklēšu vienā dienā. Cietums. Tagad domāju, ka vajadzēja sākt tieši ar šo vietu, jo šeit viss sākās. Šoreiz audio gidu neņēmu, pārāk sakāpinātas bija manas emocijas nāves lauku iespaidā. Staigājot pa kamerām, kurās tagad ir izliktas nomocīto fotogrāfijas, aplūkojot moku rīkus, ieejot mazajos kambarīšos, kuros bija iespējams tikai stāvēt, mani pārņēma nepārvarama vēlme tikt ātrāk prom no šīm šausmām.

Tagad, kad emocijas pierimušas, atzīšos, ka tas viss bija jāredz un jāizdzīvo. Man bija vieglāk saprast šo cilvēku piesardzību un neuzticēšanos svešiniekiem.
Pievienotie faili: 6366266.jpg(61Kb) · 7308889.jpg(93Kb) · 4313426.jpg(52Kb)

MelnaisDatums: Svētdiena, 05.06.2016, 09:02 | Ziņojums # 12
Ģenerālisimuss
Tās bija Melnās Princeses emocijas un iespaidi. Jāpiekrīt, ka viegli tas nebija.

Kamēr Melnā Princese apmeklēja Tuol Sleng cietumu es blakus ielā uzgāju ļoti labu alus darītavu "Five Men". Vāra alu un turpat arī tirgo uz vietas. Aliņš nepasterizēts, svaigs un gards. Krūzīte maksā 1$, priekš tāda alus tīrais sīkums.

Tā arī niekojos ar šo alu līdz Melnā Princese bija izlaista no cietuma. :D

Turpinājumā apciemojām vēl "Russian market", tas bija praktiski pa ceļam uz mūsu hoteli. Neko īpašu mums nevajadzēja, vēlējos tikai redzēt ko šeit tirgo. Praktiski visu to pašu ko Phnom Penh centrālajā tirgū Psar Thmey. Vienīgais, cenas šeit ir zemākas, bet saprotama lieta, nepieciešams kaulēties. Nopirkām šeit tikai 2 arbūzus, bija pa ļoti sakarīgām cenām. Ar to arī šodienas ekskursijas ir beigušās. Tiekam nogādāti atpakaļ uz hoteli.

Neliela atpūta un ar tumsas iestāšanos dodamies aplūkot Phnom Penh promenādi un izgaismoto karaļa pili.

Mums ir vēl viena problēma, kuru būtu jāatrisina šovakar. Mums vēl nav biļetes uz Banlung. Un promenādes atrodas daudzas travel kompānijas, kuras tirgo biļetes uz Banlung ar minibusu. Cenas uz promenādes ir vienkārši crazy Vienam cilvēkam biļete maksā 22$. Es nav traks, tādu cenu es nav gatavs maksāt. Meklējumus turpinām paejot tālāk prom no promenādes. Vienā no šādām travel kompānijām atrodam piedāvājumu par 15$ no cilvēka ar minibusu un pick up no hoteļa. Lieliski, tas arī nav lēti, bet tas ir pieņemami. Attālums nav nekāds mazais, jānobrauc nedaudz vairāk nekā 500 kilometru. Izbraukšana 6:00, paņems mūs no hoteļa 5:30. Šī problēma arī ir atrisināta. Varam doties uz mūsu iemīļoto alus dārzu vakariņās un paniekoties ar alu.

Rīt mums paredzēta Karaļa pils apskate un pēc tam ekskursija pa Phnom Penh pilsētu.

Nākamajā rītā mums nav nekur jāsteidzas, varam gulēt ilgāk nekā parasti. Iedzeram rīta kafiju un ar kājiņām dodamies uz Karaļa pili. Tas ir tuvu, pāris minūšu gājiens ar kājām. Šo pasākumu atkal apmeklē tikai Melnā Princese, esmu šeit jau biji un neko jaunu es šeit neieraudzīšu. Atceraties par dress kodu, ja vēlaties tikt iekšā Karaļa pilī. Pleciem un ceļiem jābūt apsegtiem. Ieejas biļete maksā 6,5 $ no cilvēka.

Kamēr Melnā Princese klīst pa karaļa pili, es mūsu hoteļa restorānā ieturu brokastis.
Pievienotie faili: 0412046.jpg(48Kb) · 1445231.jpg(82Kb) · 8175645.jpg(52Kb)

MelnāPrinceseDatums: Svētdiena, 05.06.2016, 10:00 | Ziņojums # 13
Apakšpulkvedis
Trešais objekts, kuru noteikti vēlējos apmeklēt Kambodžā bija Karaļa pils. Tā kā esmu bijusi arī Taizemē karaļa pilī, tad man nebija nekāds pārsteigums, ka apmeklējot šādu vietu ir jāpiemeklē attiecīgs apģērbs: nosegti pleci un ceļgali.

Atšķirībā no Taizemes, šeit karalis uzturas patstāvīgi, pieņem delegācijas, tāpēc Karaļa pils apmeklētājiem tiek atvērta uz 3 stundām no rīta un uz 3 stundām pēcpusdienā. Izstāvot pamatīgu rindu pie kases, kārtīgi apskatīta, tieku ielaista Kambodžas karaļa pilī. Pirmajā momentā jutos nedaudz vīlusies, jo atšķirība ar Taizemē redzēto bija milzīga. Šeit nebija kliedzošās greznības un žilbinošā zelta. Pat lielākā daļa pagodas un stūpas bija izveidotas no pelēka vai brūna akmens – nekādas ārišķības. Jāpiekrīt, ka tieši šāda veida karaļa pils atbilsts Kambodžas tautas būtībai.

Teritorija liela, bet ne visur atļauts staigāt. Ļoti daudz ziedošu dārzu, gaumīgi izveidoti apstādījumi. Pie galvenās ēkas bija izritināts sarkanais paklājs, tika gaidīta kāda svarīga delegācija. Visur manīju cilvēkus melnos uzvalkos ar rācijām, kuri neuzkrītoši sekoja, lai kāds apmeklētājs nenovirzās no maršruta. Tas mazliet traucējas baudīt šīs vietas burvību.

Nosacīti atdalītā pils daļā bija miniatūras karaļa pils makets.

Apskatei atvērtajās istabās, varēja aplūkot (karaļa pārnēsājamos troņus), traukus, apbalvojumus. Varēju izsekot, kā laikam ejot ir mainījies viņa galma dāmu apģērbs - uzzināju, ka arī Kambodžā katrai nedēļas dienai un katrai dzīves situācijai ir savas krāsas apģērbs. Pie pašas izejas izveidotas izstāžu zāles katram laika posmam: no sendienām līdz mūsdienām. Vienīgais, ja ir vēlēšanās iedziļināties, tad ar 2-3 stundām nepietiek. :prof:

Pnompeņā atgriezāmies vēl divas reizes, tāpēc man bija iespēja aplūkot karaļa pili no ārpuses, naksnīgajā izgaismojumā. Noslēgumā piebildīšu, ja esat Kambodžā, šis objekts ir jāiekļauj apmeklējumu sarakstā
Pievienotie faili: 1002532.jpg(64Kb) · 4760184.jpg(63Kb) · 1969582.jpg(81Kb)

MelnaisDatums: Svētdiena, 05.06.2016, 10:17 | Ziņojums # 14
Ģenerālisimuss
Sagaidu Melno Princesi hoteļa barčikā. Neliela atpūta un varam doties pilsētas apskatē. Kopumā nogājām lielus attālumus ar kājām. Redzējām vietējo Independence monumentu. Skaista vieta, plašas ielas apkārt. Naktīs šeit ir viss skaisti izgaismots.

Dienas laikā tas izskatās šādi:

Pabijām daudzās citās vietās, bet laiciņš bija ļoti karsts. Nācās bieži meklēt patvērumu kādā no kafejnīcām, iedzert kafiju vai kādu vēsu gāzētu dzērienu. Tā arī līdz tumsai klīdām pa galvaspilsētu. Vakarā kā ierasts vakariņas un alus "Beer Garden". Šodien nepieciešams laicīgi doties gulēt, rīt ļoti agri jāceļas.

Mostamies 5:00 no rīta, paspējam iedzert rīta kafiju un ar nelielu nokavēšanos tiekam savākti no mūsu hoteļa un aizvesti līdz minibusam, kurš brauks uz Banlung. Minibus tiek pielādēts pilns ar pasažieriem, esam vienīgie ārzemnieki. Pārējie ir vietējie. Pagaidām varam teikt bye, bye bye Phnom Penh, bet pēc 3 dienām būsim atpakaļ.

Ceļā tiek pavadītas 8 stundas. Bija arī vairāki pit stop. Interesanti, ka pusceļā mūsu minibus satiekas ar tādu pašu minibus, kurš brauc uz Phnom Penh un notiek šoferīšu maiņa. Tā ir laba doma, jo katrs no šoferiem vienmēr nakšņo savās mājās.

Minibusu lielais pluss ir tāds, ka vienmēr tiekat paņemti no hoteļa un vēlāk izlaisti pie nākamā hoteļa. Tā arī mūs pieveda pie mūsu rezervētā hoteļa durvīm.
Pievienotie faili: 0275319.jpg(36Kb)

MelnaisDatums: Svētdiena, 05.06.2016, 10:34 | Ziņojums # 15
Ģenerālisimuss
Banlung

Uzreiz jāatzīst ka ceļojuma plānošanas laikā tiku pieļāvis kļūdu. Uz Banlung ar satiksmes autobusu var aizbraukt pa taisno no Siem Reap. Ceļš ir tikai nedaudz garāks, bet jābrauc kādas 2 stundas ilgāk, jo ceļa kvalitāte nav tik laba. Toties būtu ieekonomējis 1 dienu, kas ceļojumu laikā ir ļoti būtiski. Kļūdīties gadās arī man un tieši tāpēc šis forums arī ir, kur varam padalīties ar noderīgām lietām.

Banlung esmu pirmo reizi un pilsētas un apkārtnes apskatei mums ir atvēlētas 2 dienas. Neko lielu šajā laikā paveikt nav iespējams, tas vairāk ar skatu uz nākotni. Ja patiks, tad nākamajā ceļojumā varēs ieplānot šeit vairāk laika.

Dzīvojām mēs hotelī "Flashpacker Pad", kuru biju rezervējis izmantojot "www.booking.com" rezervācijas sistēmu. Par trim naktīm nācās šķirties no 30$ par "Double Room with Air-Conditioner". Tas ir par nakti maksāju tikai 10$. Hotelis atrodas ļoti skaistā vietā, Kan Seng ezera krastā. Te ir izvietoti lielākā daļā hoteļu, kuri atrodas Banlung. Ēka izskatās tīri jauna un iespaidīga. Visa apkārtne ļoti sakopta un tīra. Ļoti izcila cenas attiecība pret kvalitāti. Kuri vēlas zināt vairāk par šo hoteli skatāmies pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/36-565-1

Turpat hotelī tika saņemti piedāvājumi dažādām ekskursijām. Piedāvājumi dažādi, sākot no 1 dienas ekskursijām un beidzot ar trekingu pa džungļiem uz vairākām dienām apciemojot dažādas ciltis, kuras joprojām tur dzīvo naturālu dzīves veidu, praktiski iztiekot bez civilizācijas sniegtajiem labumiem. Varētu būt ļoti interesanta ekskursija, bet tam mums šoreiz nav laika. Izvēlamies vienas dienas ekskursiju ar tik tuk pa pilsētas apkārtni. Ekskursijā iekļauts 2 vietējo ciemu apmeklējums, 2 ūdenskritumi un vulkāniskais ezers. Cenas par ekskursijām šeit nav lētas. Mums par abiem nācās maksāt 30$. Mēģināju kaulēties, nekas nesanāca. Pirmo reizi arī nav izpratnes cik tālu tas viss ir. Piekritām, startējam rīt pulksten 9:00. Ar to viena problēma ir atrisināta.

Ir jau vakars un laiks domāt par vakariņām. Bija iestājies tāds zināms sagurums pēc garā ceļa, slinkums kaut kur tālu iet un meklēt. Ieturējām vakariņas mūsu hoteļa restorānā. Nekas sevišķs, bet bija ok. Laiks dušoties un pa gultām.

No rīta mostamies kārtīgi izgulējušies un gatavi kārtējiem izpētes procesiem. Pietiek laiks arī pagatavot kārtīgu, melnu krūzi dabīgas kafijas. Tikai pēc tam ar pilnu atbildības sajūtu var teikt ka esam pamodušies. Ārā pamatīga svelme, attiecīgi arī bruņojos- bandana, lonži un saulesbrilles. Klāt ir arī mūsu tuk tuk un varam sākt šodienas ekskursiju.

Pirmais brauciens ir uz netālu esošo ciematu. Ceļi vienkārši traģiski, braucot domāju visi zobi izbirs. crazy Bet visā visumā ar tuk tuk draiveru un vienlaicīgi gidu mums ļoti noveicās. Stāstīja interesanti un precīzi, smiltīs zīmēja shēmas, ja kaut ko nesapratām. Šajā apkārtnē galvenais bizness ir dabīgā kaučuku iegūšana, šis bizness ir saglabājies šeit no koloniālajiem laikiem. Visur var redzēt kaučuku koku birzis. Šajā bildē nesen stādītās birzis, kas ražu dos pēc 5 – 6 gadiem.

stādītās birzis, kas ražu dos pēc 5 – 6 gadiem.

Tā arī vērojot apkārtni un klausoties mūsu gida stāstījumā visi noputējuši esam sasnieguši vietējo ciematu. Interesanti tas, ka šajos ciematos cilvēki runā savās valodās, kuras mūsu gids nepārvalda. Pats ciemats nav diez ko interesants. Par cik tas nav tālu no civilizācijas, tad vietējie valkā mums ierastus apģērba gabalus, ir pat radio kas darbojas no saules baterijām. Bet ciemā nav elektrības, slimnīcas, policijas, tualetes, dzeramā akas ūdens. Principā nekā nav. Kā jau teicu, tad vizuāli nekā interesanta šeit nav ko redzēt, savā mūžā esmu šādus ciemus redzējis vairumā.

Bet mūsu gida stāstījums padarīja šo apmeklējumu pat ļoti interesantu. Tika stāstīts par to, ka ciema iedzīvotāji dzīvo kā viena ģimene, līgava tiek ņemta no ciema meitenēm. Ciema iedzīvotāji ir ļoti māņticīgi. Pie visām vainām un kaitēm vaino ciema apmeklētājus. Tāpēc, kā stāstīja gids, tad pavisam nesen ciems ir bijis slēgts uz 1 mēnesi. Īsā laika posmā bija nomiruši vairāki cilvēki un vietējie padomāja ka tā ir svešinieku ļaunā acs pie vainas. Principā apmeklēt šādus ciemus bez vietējā pavadoņa var būt samērā riskants pasākums. Nedod dievs pārkāpsi kādu tabu, vai ne tā paskatīsies. Ārstu vietējie neapmeklē. Pastāstīja kā ir uzbūvēta ģimenes dzīve šeit. Centrā ir vecāku māja un apkārt tiek būvētas bērnu mājas. Pastāstīja Par kāzām un bērēm. Vēl mūsu pavadonis nerekomendēja ēst šādos ciematos cūkgaļu. kā jau minēju tualetes šeit nav, visas vajadzības tiek kārtotas tuvējos krūmos. Tad nu sivēni kuri brīvi skraida pa ciematu arī barojas no šīm fekālijām. shock tā lūk…

Visā visumā kopējam uzziņas procesam šis bija riktīgi labs pasākums. Bija pietiekoši interesanti.
Pievienotie faili: 2484332.jpg(102Kb) · 7372428.jpg(93Kb) · 2331039.jpg(63Kb) · 2105112.jpg(97Kb)

Forums » Vjetnama un Kambodža » Atsauksmes un atskaites » Melnās Princeses pirmā viesošanās Kambodžā (06.03 - 30.03.2016)
Lappuse 1 no 3123»
Meklēšana:

Copyright MyCorp © 2017