Pirmdiena, 03.10.2022, 17:25
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Trips pa Filipinām (05.03 - 26.03.2014) - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 2
  • 1
  • 2
  • »
Foruma moderators: Kurkulis, andrian  
Forums » Filipīnas » Atsauksmes un atskaites » Trips pa Filipinām (05.03 - 26.03.2014) (Tacloban, El Nido, TayTay, Port Barton, Siquijor sala...)
Trips pa Filipinām (05.03 - 26.03.2014)
MelnaisDatums: Svētdiena, 15.06.2014, 12:20 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Kopējais ceļojuma plāns un saites uz citām šī ceļojuma atskaitēm: http://www.melnais.com/forum/69-458-1

Laiks pamest auksto Ķīnu un doties uz saulainām Filipīnām. Esmu nosalis, saaukstējies un man ir nepieciešama saule, jūra, palmas, mango, ananāsi, Tanduy rums un San Miguel alus. biggrin No Pekinas man ir lidmašīnas biļete uz Manilu ar "China Southern Airlines". Pirms tam jau biju iegādājies biļeti turp/atpakaļ ar "Cebu Pacific Air" no Guaņdžou uz Manilu, bet iekšējie reisi no Pekinas uz Guaņdžou maksāja dārgāk, nekā pa taisno uz Manilu. Domāju, ka tas skaidrojams ar to, ka Ķīnas vietējos pārlidojumos vietējām aviokompānijām nav konkurentu. Toties starptautiskajos reisos viņi ir spiesti sīvi konkurēt ar citām aviokompānijām. Nācās "Cebu Pacific Air" biļeti uz Manilu vienkārši izmest miskastē. Labi ka bija pirkta akcijā par 1 peso + nodokļi. wacko

Lidojums no Pekinas uz Manilu ir saistīts ar papildus nosēšanos Xiamen. Tur visi pasažieri no ļotenes tiek izsēdināti tranzīta telpās. Ir apmēram stunda laika, lai iedzertu kādu kafiju vai alu. Tiek uzņemti vēl papildus pasažieri un lidojums turpinās ar šo pašu bortu uz Manilu. Rezultātā tiekat uz borta baroti 2 reizes .... hehehehē. Savādāk lidojums normāls, no Pekinas izlidoju 16:10 un Manilā ierados 22:30. Nosēšanās Terminālī Nr.1. Starp citu iepriekšējā gada aptaujā jau otro gadu pēc kārtas šī lidosta atzīta par sliktāko pasaulē. shock

Neskatoties uz vēlo nakts stundu, ir izveidojušās palielas rindas pie robežkontroles. Acīm redzot, šajā laikā lidostā nosēžas vairākas lielas lidmašīnas. Nākas kādu brīdi panīkt rindā un tad jau arī mana kārta šķērsot robežu. Pēc brīža jau pasē tiek iespiests zīmogs ar tiesībām uzturēties Filipīnās 30 dienas. Atliek tikai vēl sameklēt savu mugursomu. Tā jau ir noņemta no lentes un atrodas uz grīdas. Ņemu savu mugursomu plecos un uz izeju. Ārā jau ierastais, man tik mīļais karstais un mitrais gaiss. Welcome to Philippines!

Turpinājumā šī tripa plāns:

05.03 – ierašanās Manila;
06.03 – Tacloban – Ormoc;
07.03 – Ormoc – Cebu;
08.03 – Cebu – Puerto Princesa – Taytay;
09.03 – Taytay;
10.03 – Taytay – El Nido
11.03 – 12.03 – El Nido;
13.03 – El Nido – Port Barton;
14.03 – Port Barton;
15.03 – Port Barton – Puerto Princesa;
16.03 – Puerto Princesa – Cebu;
17.03 – Cebu - Siquijor sala;
18.03 – 20.03 - Siquijor sala;
21.03 - Siquijor sala – Cebu;
22.03 – Cebu;
23.03 – Cebu – Clark;
24.03 – 25.03 – Clark;
26.03 – Clark – Manila un lidojums uz Guaņdžou;

Papildus ceļotājiem pievienošu arī interaktīvo kartīti. Tas ir mans pirmais mēģinājums ceļojuma plānu izvietot interaktīvajā kartē. Tam ir mīnusi un ir plusi. Mīnuss, ka būs jāver vaļā papildus lapa. Plusi, ka uz kartes var salikt daudz nepieciešamās informācijas un interesantiem konkrēti norādīt interesējošā objekta atrašanās vietu. Atskaites rakstīšanas gaitā interaktīvā karte tiks papildināta ar objektiem, informāciju un attēliem. Gaidu atsauksmes un vērtējumu par šo jaunievedumu.

Kartītes statiskais attēls izskatās šādi:Lai tiktu pie pilnas informācijas, mērogošanas un atvērtu šo karti jaunā logā, ejam pa šo saiti: http://www.scribblemaps.com/maps/view/Filipinas/

Kartē nospiežot uz marķeri saņemsiet papildus informāciju teksta, saites vai attēla veidā. prof

Pirmais darbs ir nokļūt līdz viesnīcai. Viesnīcas nosaukums ir "Salem Domestic Guesthouse". Hotelis atrodas tieši pretim lidostas 4.terminālim. Sagaidu lidostas bezmaksas shuttle bus un tieku aizvizināts līdz nepieciešamajam terminālim. Šo hoteli rezervēju izmantojot "Agoda" rezervēšanas sistēmu. Istabā dzīvosim 2 tēvaiņi, tādēļ arī attiecīga istabiņas izvēle - viena istaba, 2 atsevišķas gultas. Istabas cena 21,62 EUR. Ļoti laba cena, ņemot vērā, ka viesnīca ir izvietota lidostas teritorijā. Lielāko daļu viesnīcas izmanto "Cebu Pacific Air" stjuartes, kuras šeit pārnakšņo, lai varētu paspēt uz agrajiem rīta reisiem.Hotelim blakus atrodas 7/11 diennakts veikaliņš, kur ir iespējams iegādāties pirmos "San Miguel" aliņus, cigaretes un "Tanduy" rumu atrodoties uz Filipīnu zemes. Netālu visu nakti strādā burgeru ceptuve. Nomēģināju, gatavo garšīgi (it sevišķi kopā ar "san Miguel" alu) un maksā kapeikas. Viss cits gan pa nakti ir slēgts.

Recepšenā uzrādot "Agodas" vaučeri, bez problēmām tiek izsniegtas istabas atslēgas un varu nomest savu mugursomu. Nu mierīgā garā, baudot svēto Miguelu booze varu gaidīt savu ceļabiedru. Izvietojos pie hoteļa recepšena ārā izvietotajiem galdiņiem un ar lielu baudu izgaršoju vēso alu. Manam ceļabiedram Uvim šis ir pirmais ceļojums uz Āziju. Ar zināmām bažām gaidu, vai nebūs kādas problēmas robežkontrolē un nokļūšanā līdz viesnīcai. Pēc maniem aprēķiniem manā rīcībā ir stunda, līdz draugam būtu jāparādās pie viesnīcas recepšena.

Ir jau pagājušas gandrīz 2 stundas, bet ceļabiedra vēl nav, sākas neliels uztraukums. Pēc brīža piebrauc viena privātā a/m no kuras izveļas Uvis. No priekiem paņemu krietnu malku svētā Miguela un dodos sasveicināties. Ar robežkontroli viņam nekādas aizķeršanās, bet ar nokļūšanu no 3.termināļa uz 4.termināli neliela ķibele. Par a/m samaksājis 500 peso. crazy Latvijā tā būtu ļoti normāla cena, bet šeit ir Filipīnas. Pirms brauciena brīdināju Uvi, ka pārbraucieni no termināļa uz termināli maksā 200 peso. Tā šeit ir praktiski fiksēta cena. Neko darīt, varu saprast, pirmie brīži uz Āzijas zemes. Situācijas pareizs novērtējums Āzijā nāk tikai ar laiku. Ir kāds brīdis jānodzīvo, pirms sapratīsi kas un kā!

Nometam koferi istabā un dodamies remdēt izsalkumu uz burgeru ceptuvi. Pa ceļam vēl paņemam veikalā aliņus. Pasūtām katrs pa dubultam burgeram ar vistu. Sātīgi. Kuņģis pilns un varam likties pie miera. Rīt mūs gaida Leytes sala.
Pievienotie faili: 4679833.gif(66.6 Kb) · 1829152.jpg(65.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 18.06.2014, 14:59 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Leytes sala

Neliels ekskurss, kas ir Leytes sala. Sala atrodas Filipīnu arhipelāga centrālajā daļā. Tā aizņem 7367,6 км² platību un apdzīvo vairāk nekā 2,2 miljonu cilvēku. Kas tad ir interesants šajā salā? Principā nekā interesanta, sākuma plānos nebija doma apmeklēt šo vietu, bet 2013.gada 8.novembrī pasaulē stiprākais reģistrētais taifūns Yolanda (Haiyan) tieši vissmagāk skāra Leytes salu. Vēja spēks brāzmās sasniedza 378 km/h. Pilnībā no zemes virsmas tika noslaucīta pilsēta Tacloban. Taifūns aiznesa sev līdzi 6300 cilvēku dzīvības un 1061 cilvēku pazuduši bez vēsts. Vēlāk publicētās bildes un video manī raisīja patiesu šoku.

Tad nu plāni mainījās, radās vēlme aizbraukt un savām acīm redzēt nodarītos postījumus. Tika ieviestas korekcijas mūsu ceļojuma plānā un iegādātas lidmašīnas biļetes maršrutā Manila - Tacloban.

Tacloban

No rīta izčekojamies un pasūtām taksi. Mums ir nepieciešams nokļūt lidostas 3.terminālī. No šī termināļa lido aviokompānijas "Cebu Pacific Air" ļotenes uz Tacloban. Brauciens ar taksi atbilstoši skaitītāja rādījumam maksāja 160 peso. Lidmašīnas biļete vienam cilvēkam ieskaitot reģistrēto bagāžu un nodokļus maksāja 17,36 EUR. Iečekojamies un pēc brīža jau sēžam lidmašīnā. Lidmašīna aizpildīta pa 3/4. Pats lidojums aizņem 1 stundu un 15 minūtes un nosēžamies Tacloban lidostā.Pašu lidostu taifūns praktiski iznīcināja pilnībā. Lidosta izvietota tieši jūras krastā. Taifūna brīdī pāri lidostai gāzās 5 metrus augsti viļņi.

Skatam paveras izpostītās lidostas ēka. Kaut arī no brīža kad taifūns šeit plosījās ir pagājuši 5 mēneši, un lidosta skaitās stratēģisks objekts, un tas būtu jāatjauno prioritārā kārtā, postaža paveras visapkārt. Lidostas terminālī pasažierus sagaida lidostas darbinieki, nostājušies vienā rindā, un nodzied mums pateicības dziesmiņu. Jēga tāda, ka paldies, ka Jūs atlidojāt uz Tacloban. Tas nodrošina mūs ar darbu un iztiku ģimenēm. Paldies Jums! Skatam paveras izpostītās bagāžas transportiera lentes un izgāztās ēkas sienas. Lidostas darbinieki ar rokām ņem bagāžu un to izsniedz pasažieriem.Tālāk mums ar autobusu ir paredzēts maršruts cauri visai salai uz Ormoc pilsētu. No lidostas līdz Tacloban pilsētas autoostai kursē jeepney. Brauciena maksa 20 peso. Braucot uz pilsētu, un pašā pilsētā var vērot milzu postījumus. Jāatzīst, ka filipīnieši ir ļoti pacentušies, visas centrālās ielas ir sakoptas un drupas novāktas. Tas vispār ir ļoti raksturīgi Āzijā. Vai tas ir taifūns, vai plūdi, vai zemestrīce, viss tiek sakārtots ļoti ātrā tempā. Pilsētas ielās var redzēt daudz plakātu ar pateicības vārdiem pasaulei, kura pēc postošā taifūna sniedza lielu palīdzību. Bet vēl joprojām var redzēt, ka daudzi cilvēki dzīvo dāvātājās teltīs vai vienkārši ar plastmasas plēvi norobežotās teritorijās. Var redzēt, ka ir grūti, bet joprojām, neskatoties uz visām grūtībām, cilvēki smaida un ir viesmīlīgi.

Pilsētas autoostā nopērkam biļetes līdz apdzīvotai vietai Kananga. Tas ir 24 km no Ormoc pilsētas. Šodien nav jēgas dzīties uz Ormoc pilsētu, jo nav nekādu iespēju paspēt uz pēdējo prāmi uz Cebu. Tādēļ izvēlējāmies pārnakšņot šajā vietā un pie reizes pavērot klusa, mierīga miestiņa dzīvi Leytes salas vidienē.

Ar autobusu braucot cauri salai, visur ir redzamas postošā taifūna atstātās pēdas. Visa ceļa garumā var vērot skatu, ka vētra ir lauzusi palmas kā sērkociņus. Skats nav no labākajiem. Vietējiem darbs palmu plantācijās un palmu eļļas ieguve bija galvenais ienākumu avots šajā reģionā. Nu viss būs jāsāk pa jaunu. Lai arī palmas aug ātri, kaut kādam laikam ir jāpaiet, lai viss atgrieztos ierastajā dzīves ritmā.Kananga

Tā arī braucot busā un vērojot apkārtni esam sasnieguši Kananga ciematu. Tiekam izlaisti tieši pretī skolai. Miestā pat ir veseli 2 hoteļi. Jau pirmajā hotelī vienojamies par 1 istabu ar 2 gultām par 1100 peso, bez brokastīm. Hotelis atrodas ciemata centrā, pavisam netālu no jeepney termināļa. No šī termināļa ar jeepney rīt brauksim uz Ormoc pilsētu. Nu ir laiks apskatīt vietējo iedzīvotāju dzīves apstākļus.

Skats uz ciematu no hoteļa balkona:

Pievienotie faili: 6705639.jpg(61.0 Kb) · 4418446.jpg(72.1 Kb) · 7634677.jpg(77.2 Kb) · 3847946.jpg(51.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 19.06.2014, 12:54 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Bruņojušies ar pāris litrīgām "San Miguel" alus pudelēm dodamies tautiņās. Arī šajā ciematā var redzēt taifūna atstātās pēdas. Tās gan nav tik stipras kādas bija vērojamas Tacloban. Kananga atrodas starp kalniem, ieplakā, tādēļ arī postījumu nav tik daudz. Bet ir vēl daudz ēku bez kārtīga jumta, tikai pagaidu jumts no plēvēm.

Iepazīstamies ar vienu vietējo vārdā Noel. Tiekam laipni aicināti mazajā miteklī. Te mazā mājiņā dzīvo viņš, sieva un 3 bērni. Tā arī pavadām vakaru pie Noela mājas verandā, lēnām dzerot alu un pārrunājot pārdzīvoto taifūnu un citas sadzīves lietas. Pēc taifūna elektrības padeve vēl joprojām nav atjaunota. Kad satumst tiek iededzināta eļļas lampiņa. Pakāpeniski ap mums sāk pulcēties ar vien vairāk vietējo, parādās ar vien jauni un jauni aliņi. Mēs arī nopērkam vēl vairākus aliņus. booze Tā sarunās paiet viss vakars. Laiks atgriezties viesnīcā. Uz viesnīcu mūs jau pavadīja kupls pulciņš vietējo. Pavadīja līdz pašām viesnīcas durvīm.... hehehehe. Bija jauki.Tā izskatās pie Noela mājas:Miegs klusajā ciemata viesnīcā starp lieliem rīsu laukiem bija fantastiski ciešs. Pamodāmies lieliski izgulējušies un atpūtušies. Laiks doties uz jeepney un braukt uz Ormoc pilsētu. Šodien ir jānokļūst Cebu.

Jeepney terminālis Ormoc pilsētā atrodas tieši blakus prāmju terminālim. No Ormoc uz Cebu kursē ātrgaitas laivas "Super Cat". Mums tuvākais reiss ir 13:45. Mums ir gandrīz 3 stundas laika pilsētas centra apskatei un pusdienu ieturēšanai. Kā jau vairākkārt esmu teicis, tad Filipīnas ir ideāla vieta kārtīgiem letīnu večiem. Runa ir par ēšanu. Viens no iecienītākajiem ēdieniem šeit ir uz iesma gatavots svintuks. Saucas viņš lechon. Šeit tas tiek tirgots milzu daudz vietās. Nepārtraukti tiek pievesti klāt svaigi, tikko cepti sušķi.Visā šajā tirdzniecības vietu rindā tiek tirgots tikai un vienīgi lechon:

Pievienotie faili: 8404980.jpg(37.7 Kb) · 1839963.jpg(60.0 Kb) · 8794643.jpg(103.6 Kb) · 4095120.jpg(71.9 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 19.06.2014, 13:23 | Ziņojums # 4
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Mēs arī piemetamies pie vienas šādas tirgotavas un pasūtām savas pusdienas. Gabaliņš lechon, gaļas bumbas, liellops, salātiņi, rīss un aliņš. Par to visu uz galviņas sanāca aptuveni 150 peso. Saldajā piekodām klāt tikko mizotus pundur ananāsus. Ļoti sulīgi un saldi.Laiks doties uz mūsu "Super Cat", biļete no Ormoc uz Cebu maksā 740 peso, pa ceļam vēl tiek iekasēts prāmju termināļu nodoklis 25 peso. Atā Leytes sala, tika gūti daudz jauku un fantastisku iespaidu.Laiviņa ir tiešām ātra. Viss ceļš tiek paveikts 2,5 stundu laikā, un tiekam izsēdināti Cebu prāmju terminālī. Nu mums ir jānokļūst līdz mūsu viesnīcai, kura atrodas netālu no lidostas Lapu Lapu pilsētā. Rīt lidojums uz Palawan salu.

Man par lielu izbrīnu noķert taksi pie prāmju termināļa izrādās liela problēma. Takšu stāvvietā prāmju terminālī milzīgas rindas, tukši takši piebrauc ļoti reti. Dodamies ārā no termināļu rajona, cerībā, ka uz lielajām ielām noķert taksi būs vieglāk. Cerības neattaisnojās, takšu nav. Kur viņi ir palikuši crazy iepriekš tāda situācija netika novērota. Galu galā noķeram vienu taksi un pēc ilgas maldīšanās pa Lapu Lapu pilsētu tiekam pievesti pie savas viesnīcas. Viesnīcas nosaukums ir "Cebu Residencia Lourdes", par nakti nācās šķirties no 1000 peso par ļoti sakarīgu istabiņu. Ja ir interese pa šo viesnīcu skatām šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/41-482-1

Šovakar nekādas ekskursijas pa Cebu nav paredzētas. Cebu ievērojamāko vietu apskate ir paredzēta vēlāk, kad būsim atpakaļ no Siquijor salas.

No rīta, nekur pārāk nesteidzoties, ar taksi tiekam līdz lidostai. Lidojums uz Puerto Princesa paredzēts ar aviokompāniju "Cebu Pacific Air". Biļete vienam cilvēkam turp/atpakaļ ar reģistrēto bagāžu un nodokļiem maksāja 36,34 EUR. Šajā plecā kompānijai ir tikai viens reiss dienā. Izlidojam 10:00 un pēc 1 stundas un 15 minūšu gara lidojuma jau sēžamies Puerto Princesa lidostā.Palawan

Puerto Princesa nav mūsu šodienas mērķis. Mums ir jānokļūst salas otrā galā El Nido, TayTay un Port Barton. Variants, kad no lidostas tiek piedāvāts braukt uz El Nido ar super dārgo un, atklāti sakot neērto minibusiņu, mani galīgi neapmierināja. Ceļotājiem vissakarīgākais no variantiem ir iziet ārā pa lidostas vārtiem, paņemt triciklu un braukt līdz autoostai. No turienes uz nepieciešamo punktu jau kursē virkne transporta veidu, airkondišen buss, bez airkondišen buss, jeepney. Cena braucienam līdz El Nido ar airkondišana busu 380 peso, bez airkondišena 290. Busi uz to galu kursē samērā regulāri. Par cik ceļā jāpavada ilgs laiks, tad brauciens ar busu ir pats saprātīgākais variants. Busā ir plašums (atšķirībā no minibusa) kur kājas izstiept. Katrā lielākā pieturā ir iespējams izstaipīt kājas un smok Mums pirmā pieturvieta ir paredzēta TayTay. Te arī paliksim 2 naktis.

Pievienotie faili: 1025111.jpg(68.8 Kb) · 9828806.jpg(54.0 Kb) · 4507993.jpg(58.5 Kb) · 1691675.jpg(54.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 26.06.2014, 13:55 | Ziņojums # 5
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
TayTay

Iebraucot pašā miestā, skats paveras kā atrastos "Hollywood". Identisks uzraksts izvietots kalnā. biggrinKlāt pievienošu arī miestiņa kartīti. Varbūt kādam noder plānojot savu ceļojumu:Par cik miestiņā ieradāmies jau vakara pusē, tad atbilstoši plānam šeit mums paredzēts uzturēties 2 naktis. Vakarā jau vairs neko daudz neredzēsim, rītdien pilna diena miesta apskatei un izpētei. Nekādi hoteļi iepriekš šeit rezervēti netika. Sameklējām uz vietas. Blakus pilsētas tirgum. Par milzīgu istabu nācās šķirties no 1000 peso. Brokastis nebija iekļautas. Hoteļu šeit nemaz nav tik daudz, un daži no viņiem jau bija pilni. Nebiju gaidījis, ka šajā vietā būs tik daudz tūristu.

Nesteidzīgi paēdām vakariņas un paniekojāmies ar Svēto Migueli booze un čučēt.

TayTay ir maziņš mietpilsonisks miestiņš, kura galvenais apskates objekts ir senais spāņu cietoksnis "Fuerza de Santa Isabel" celtniecība sākta 1667.gadā.

No rīta mostamies un jādodas lūkot seno cietoksni. No mūsu hoteļa pavisam tuvu, dodamies gar krasta līniju un pēc brītiņa jau esam pie cietokšņa. Par vēlmi apskatīt šo cietoksni ir jāšķiras no 30 peso. hehehehe Nav žēl, jo cietokšņa teritorija tiek uzturēta ideālā kārtībā, viss tīrs un kārtīgs. Dārznieks ir pielicis lielu darbu izveidojot un uzturot cietokšņa teritorijā apstādījumus, krūmus, kokus u.t.t.Pēc izmēriem cietoksnis nav milzīgs, bet ļoti simpātisks. Ir dažādas ekspozīcijas ar ilustrācijām par spāņu dzīvi šajā cietoksnī. Kā jau pienākas spāņiem, kuri šeit ar uguni un zobenu ieviesa kristīgo ticību, tad pašā cietokšņa centrā ir maza baznīca. Labi saglabājusies...

Pievienotie faili: 4085427.jpg(57.0 Kb) · 6009198.jpg(84.2 Kb) · 1216459.jpg(74.7 Kb) · 9194127.jpg(88.9 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 26.06.2014, 15:42 | Ziņojums # 6
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Vēl cietoksnī ir saglabājušies oriģinālie lielgabali, vismaz tā tiek apgalvots. Nevarēju neizmantot šādu iespēju un nobildējos par piemiņu.No cietokšņa mūriem paveras superīgs skats apkārt. Viss miestiņš kā uz delnas. No otras puses cietoksni ieskauj jūra. Bija interesanti.

Kas vēlir interesants šajā apvidū.... Ja ir laiks, ir iespēja doties izbraucienā ar laivu uz netālu esošo Elephant salu. Uz salas ir jauka vieta, ir iespēja peldēties slēptajā lagūnā. Lagūna izvietota uz salas, klinšu ielokā, tās dziļums ir 10 metri. Skaisti skati.. Vēl ir Canique ūdenskritums, bet nekā sevišķa. Filipīnās ir krietni iespaidīgāki ūdenskritumi. Tas arī būtu viss, ko šajā vietā redzēt. Tādēļ arī nekavēsimies šeit un rīt dodamies uz El Nido.

El Nido

No rīta paņemam triciklu un ar vējiņu tiekam aizrauti līdz autoostai. Kā par nelaimi, autobuss uz El Nido ir tikko aizgājis. Vienojamies ar minibuss vadītāju, ka aizvedīs mūs līdz El Nido. Jautājuma cena 200 peso no cilvēka. Cena visnotaļ sakarīga, ir gabaliņš ko braukt.

Viesnīcu "El Nido Four Seasons Beach Resort" jau bijām rezervējuši laicīgi. Tūristu pārpildīta vieta galu galā. Par istabu ar skatu uz jūru nācās šķirties no 30 EUR pa nakti, ar brokastīm. Hotelis atrodas nedaudz pirms El Nido. Ja kāds vēlas zināt plašāk par šo hoteli, tad lūkojam pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/41-483-1#2898

Minibuss pieved mūs tieši pie hoteļa. Atbilstoši plānam mums šeit ir paredzēts uzturēties 3 naktis. Laika nav daudz. Ievācamies hotelī, neliela pīppauze un laiks doties uz slaveno El Nido. Nokļūšanai līdz El Nido izmantojam tricekli, brauciens katram cilvēkam maksā 35 peso.

Pienācis laiks izvēlēties maršrutus, pa kuriem brauksim lūkoties šos dabas brīnumus. Pirmkārt jāatzīst, ka no iepriekšējo ceļotāju atskaitēm un tur minētām cenām vairs nekas nav palicis pāri. Cenas ir mainījušās un kāpušas vareni uz augšu. Kā mēs zinām, tad tiek piedāvātas četras tūres, A, B, C un D.Parādītās cenas ir identiskas pie jebkura ofisa. Tālāk gan sākas kaulēšanās. 100 peso nomet momentā. Ar 200 peso jau ir grūtāk, nākas nedaudz pasvīst, bet ļoti ticami, ka izdosies. Man izdevās saņemt 300 peso atlaidi braucienam. Tas nebija viegli, bet izdevās. v

Izvēle krita uz tūri A un tūri C. Rītdien dodamies A tūrē, parīt C tūrē. Papildus nācās samaksāt arī ekoloģisko nodokli 200 peso no cilvēka. Derīgs 10 dienas.

Galvenais dienas uzdevums ir izpildīts un laiks padomāt par laicīgām lietām. Vēders prasa savu. Sāk jau krēslot un jūras krastā sarodas daudz galdiņu, pie kuriem tiek gatavotas svaigas jūras zivtiņas. Nu kā var neizmantot šādu iespēju. Izvēlamies katrs pa zivtiņai. Es izvēlējos Lapu Lapu zivi. Kamēr mūsu zivtiņas tiek gatavotas, niekojamies ar Svēto Miguelu. booze Forši, sēdēt jūras krastā, dzert aliņu un ēst svaigi grilētu zivtiņu. Pasaka.Mana zivtiņa:

Pievienotie faili: 7449660.jpg(75.7 Kb) · 7290884.jpg(85.1 Kb) · 1878497.jpg(52.6 Kb) · 1706053.jpg(41.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 30.06.2014, 14:04 | Ziņojums # 7
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
hehehehehē.... un tas ir tas, kas palicis pāri no šīs zivtiņas:Ar gardu maltīti šis vakars arī noslēdzas, laiks doties pie miera. Rīt izbrauciens ar banku.

Tūre "A"

Sākumā kartīte ar visām tūrēm un pieturas punktiem:No rīta esam pie sava ofisa, kur bijām nopirkuši biļetes uz tūri. Tiekam aizvesti uz vietu, no kuras bankas ar ceļotājiem dodas savos maršrutos. Banku un cilvēku daudz.Pirms tūres uzsākšanas bankas atbildīgā personai ir nepieciešams saskaņot savu maršrutu, uzrādīt pasažieru sarakstu, uzrādīt vai visi pasažieri ir samaksājuši ekoloģisko nodokli bargiem vietējiem varas pārstāvjiem. Ja viss ir kārtībā tiek saņemta atļauja doties jūrā. crazyKad visas formalitātes ir ievērotas, varam doties uz savu banku. Laivā esam 7 kuģotāji. 2 baltie, pārējie Āzijas pārstāvji + 3 apkalpes locekļi. Ļoti sakarīgs variants.

Un tas ir mūsu bankas kapteinis, lepns kā gailis:Esam visi uz borta, un kuģošana var sākties. Obligāta prasība visiem ir uzvilkt glābšanas vestes. Krasta apsardze un vietējās varas pārstāvji par glābšanas vestes neuzvilkšanu var sodīt bankas īpašnieku. Kad banka attālināsies no krasta, tad varat vilkt viņas nost, pēc izvēles.
Pievienotie faili: 1118022.jpg(60.3 Kb) · 5902984.jpg(41.2 Kb) · 8128074.jpg(69.7 Kb) · 3333695.jpg(65.9 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 09.07.2014, 13:20 | Ziņojums # 8
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Tūrē "A" ir iekļautas sekojošas pieturas un apskates vietas: Small Lagoon, Big Lagoon, Simizu Island, Secret Lagoon un 7 Commando (tā ir pludmale). Droši vien, ka aprakstīt katru no šīm vietām nav nekādas jēgas un mans rakstnieka talants nav tik liels (pilnīgs diletants), lai spētu tēlaini un iedvesmojoši aprakstīt šīs vietas. Visas šīs vietas ir fantastiski skaistas un katram ceļotājam tās būtu jāiekļauj ceļojuma plānā un jāizbauda. Varu tikai pateikt, ka visas tās jaukās vietas kā Krabi, Phi Phi sala, Halongas līcis ir niecība salīdzinot ar šo vērienu, ko var baudīt šeit.

Tūres maksā ir iekļautas arī pusdienas. Kamēr Jūs baudīsiet jaukos skatus un peldēsieties pludmalē, bankas apkalpe pagatavos garšīgas un sātīgas pusdienas. Pēc šī ūdens un saules peldēm tas ir tieši tas kas nepieciešams. Tiks sagrilēta gaļiņa (cūciņa, vistiņa) un zivtiņas. Klāt rīsi, salāti. Saldajā ēdienā augļi. Viss vienkārši, bet ļoti gardi. Klāt katram pienākas ūdens pudele. Mana rekomendācija līdzi paņemt kādu aliņu, lieti noderēs pie grilētās gaļas un zivīm. profKā pēdējais pieturas punkts ir 7 Commando beach. Kā jau minēju iepriekš, tad El Nido ir lielas problēmas ar pludmalēm. Ūdens un skaistu skatu ir neskaitāmi daudz, bet sakarīgas pludmales ar jaukām tīrām smiltiņām, un kur nav jābrien iekšā puskilometru, lai sasniegtu vismaz kādu normālu dziļumu, tā ir liela problēma. Kaut cik normālas pludmales atrodas iekšā jūrā, uz salām. Lai nokļūtu līdz viņām ir nepieciešama banka. Tad nu šī ir tā viena no retajām pludmalēm, uz kuru brauc no visas apkārtnes peldēties. Lai uz šejieni nokļūtu, nav nepieciešama banka. Pilnīgi pietiek ar kādu sauszemes transportlīdzekli (skatīt augstāk izlikto kartīti).Ceļotājiem zināšanai! Ja dodaties šajās tūrēs, tad obligāta lieta ir kārtīgi apavi, ar kuriem varat pārvietoties pa ūdeni. Ūdens līmenis ir zems, ne visur būs iespēja peldēt. Būs samērā daudz jāstaigā pa ūdeni, grunts ir akmeņaina, akmeņi ir asi. Mani slīperi izjuka jau pirmajā pieturvietā. Apdauzīju visas kājas un nagus. Nagi zili vēl līdz šim brīdim.... hehehehehe Pirmajā vakarā vēl nekādu sevišķo diskomfortu neizjutīsiet, bet nākamajā dienā gan. Bet tie visi ir sīkumi.
Pievienotie faili: 6375841.jpg(70.8 Kb) · 1345443.jpg(111.6 Kb) · 1998554.jpg(77.0 Kb) · 4039996.jpg(70.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 09.07.2014, 15:50 | Ziņojums # 9
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Vakariņot tika nolemts tur pat krastmalā, kur mūs banka izlaida. Jau no rīta bijām noskatījuši simpātisku barčiku jūras krastā. Bāra īpašnieks izrādījās vācietis, kas šeit uzsācis savu biznesu pirms 16 gadiem. Patika viņa ēdienkarte, bija daudz klasisku vācu un ungāru ēdienu. Pasūtīju gulašs zupu ar zināmu skepsi, ko vācietis var zināt no ungāru ēdieniem?! Nācās savas domas mainīt, zupa bija kolosāla. Gandrīz kā no Budapeštas labākajām ēstuvēm. Arī turpinājums bija lielisks, cūciņa ar sieru, jaunie kartupelīši, frī kartupelīši un protams svētais Miguels. booze Kā jau pie vācieša, porcijas milzīgas un sātīgas. Ēšanas ziņā, pateicoties 700 gadu vācu jūgam, mūsu izpratne par garšīgiem ēdieniem un porcijas lielumiem ir ļoti līdzīgas. HehehehēLaiks doties uz hoteli un likties gultiņā. Rīt no rīta nākamā tūre.
Pievienotie faili: 0949581.jpg(60.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
andrianDatums: Trešdiena, 09.07.2014, 20:29 | Ziņojums # 10
Ģenerālleitnants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 558
Reputācija: 23
Statuss: Offline
Quote Melnais ()
Varu tikai pateikt, ka visas tās jaukās vietas kā Krabi, Phi Phi sala, Halongas līcis ir niecība salīdzinot ar šo vērienu, ko var baudīt šeit

piekrītu par El Nido vērienu cool

Quote Melnais ()
Tad nu šī ir tā viena no retajām pludmalēm, uz kuru brauc no visas apkārtnes peldēties. Lai uz šejieni nokļūtu, nav nepieciešama banka. Pilnīgi pietiek ar kādu sauszemes transportlīdzekli (skatīt augstāk izlikto kartīti).

bet Tu pats mēģināji pa sauszemi? Man pludmale izskatījās pilnīgi izolēta, stāvu klinšu un mežu ielenkta, un pie tam tukša..

Quote Melnais ()
Mani slīperi izjuka jau pirmajā pieturvietā. Apdauzīju visas kājas un nagus

biggrin
es nagus saglābu, bet čības gan nē smile


Pievienotie faili: 3501451.jpg(23.5 Kb)


ChiangMai,ChiangRai,Phuket,Railay,Phi-Phi,Langkawi,Sabah,Cebu,Panglao,Boracay,Palawan,Houay Xai,Bokeo Nam Kan National Park,Beijing,Fihalhohi,Siem Reap,Sihanukville,Koh Rong,Koh Rong Samloem,Kampot, Phnom Penh,Shimla,Manali,Varanasi,Delhi
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 12.07.2014, 12:25 | Ziņojums # 11
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Quote andrian ()
bet Tu pats mēģināji pa sauszemi? Man pludmale izskatījās pilnīgi izolēta, stāvu klinšu un mežu ielenkta, un pie tam tukša..


Pats nemēģināju.... iespējams, ka Tev ir taisnība. Spriedumu izdarīju.... jo redzēju tur vairākus motobaikus... eek pludmalē arī bija samērā daudz cilvēku... likās, ka noteikti vairāk, kā būtu atvedušas bankas.... kuras tur stāvēja krastmalā. Tur ir arī ēstuves... bet pieļauju ka tiešām visu nepieciešamo un motobaikus atveda ar bankām.... tas būtu jānoskaidro....

Quote andrian ()
es nagus saglābu, bet čības gan nē


Paldies par superīgo vizuālo materiālu.... jācer, ka ceļotājiem tagad būs pareizais priekšstats... kārtīgi apavi ir nepieciešami.. respect

Papildinu vizuālo materiālu. Mani kāju nagi..... hehehehehehe:

Pievienotie faili: 8127604.jpg(55.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 12.07.2014, 12:42 | Ziņojums # 12
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Tūre "C"

No rīta laicīgi esam pie savas laivas un tūre var sākties.

Šajā tūrē ietilpst sekojošas pieturas vietas: Hidden Beach, Matinloc Shrine, Secret Beach, Talisay, Helicopter Island

Par šo tūri ar ļoti precīziem aprakstiem un bildēm varat skatīt pa šo linku: spiežam šeit

Šajā tūrē ietilps apskates objekti, kuri atrodas vistālāk jūrā no El Nido. Nākas veikt kārtīgu gabalu pa praktiski atklātu jūru. Ja iepriekšējā tūrē "A" visa kuģošana bija praktiski gar krasta līniju un nekādu lielo šūpošanos nejuta, tad te izbraucot atklātos ūdeņos viļņu augstums bija nopietnāks. Nabaga banka drebēja, locījās un krakšķēja šajos viļņos, brīnos, kā viņas neizjūk. Vietējie amatnieki ir labi pārdomājuši un laika gaitā uzlabojuši bankas konstrukciju. Tur jau ir tā sāls, ka nekas nav sastiprināts dzelžaini, ir atstāta iespēja luftei, kas arī amortizē viļņu spēku.

No apskates vietām visvairāk man patika Secret Beach un Matinloc Shrine. Pirmajā vietā nācās no laivas caur alu iepeldēt cauri klintīm un nonāc jaukā un skaistā klinšu ieskautā pludmalē. Bilžu man no šīs vietas nav, bija slinkums līdzi ņemt fočuku. Nedomāju, ka būs tik skaita vieta.
Par fočukiem ir atsevišķs stāsts. Puisīts uz laivas piedāvā ūdens drošo maisu, kurā pirms apskates vietas tiek saliktas kameras. Šo maisu viņš aiznes līdz sausai un drošai vietai. Varat saņemt savas kameras un bildēt. Tas ir labi pārdomāts.

Tā izskatās ala pa kuru jāpeld iekšā, lai tiktu līdz Secret Beach:Ļoti interesanti bija Matinloc Shrine. No salas fantastiski skaisti skati. Milzīga pamesta ēka uz vientuļas salas. Par šo vietu jau savā atskaitē minēja arī andrian. Tikai mums stāstīja nedaudz savādāku stāstu par šo salu un apkārt esošām ēkām. Bez visa šī mīlas stāsta (piedevām vienā versijā tas bija francūzis) šeit ir bijis sieviešu klosteris. Ticamu šo versiju dara vairākas istabas, kuras kalpoja kā kopmītnes telpas ar daudzām gultām, kur gulēt mūķenēm. Un arī pats vārds shrine - svētnīca (šim vārdam gan ir arī citas nozīmes).Un pamešanas iemesli tika minēti pavisam vienkārši. Pārāk dārga uzturēšana. Viss nepieciešamais dzīvošanai ir jāved ar bankām, pārtika, dzeramais ūdens, degviela elektroģeneratoram u.t.t. Bet kā jau teicu, leģendas un stāsti par šo vietu ir dažādas. Mēģināju uz ātru roku sameklēt kaut kādu paskaidrojumu google..... neizdevās. Arī google tiek minētas dimetriāli pretējas versijas. Varbūt vēlāk, kad būs vairāk laika būs jāparakājas dziļāk.

Šobrīd šeit karājas milzīgs plakāts ar uzrakstu, ka tam cilvēkam, kurš šeit visu atjaunos, varas iestādes garantē pilnīgas īpašuma tiesības...... varbūt kāds vēlas mēģināt.... skaistas vietas.

Pašreiz mājā šeit izskatās šādi:Pievienotie faili: 0754027.jpg(61.5 Kb) · 5135476.jpg(49.5 Kb) · 6995037.jpg(61.9 Kb) · 8867238.jpg(50.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 12.07.2014, 15:07 | Ziņojums # 13
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Un tā tas viss izskatās no ārpuses:Svētnīca:Un fantastiskie skati no salas:Pievienotie faili: 2458774.jpg(105.8 Kb) · 9902172.jpg(59.5 Kb) · 2391448.jpg(79.3 Kb) · 3281466.jpg(61.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 12.07.2014, 19:49 | Ziņojums # 14
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Kaut arī šajā tūrē braucām ar to pašu kompāniju, ko pirmajā tūrē, pusdienas galds tika servēts savādāk. Bet ne mazāk garšīgi un sātīgi. Kārtējo reizi viss bija gardi un sātīgi.

Šoreiz mūsu pusdienu galds izskatījās šādi:Pēdējā atrakcija šajā tūrē ir Helicopter Island. Labākais, kas ir uz šīs salas, ir pludmale. Pirms brauciena uz El Nido tiek dota stunda laika pludmales atpūtai. Tīras smiltiņas un jūra ar smilšainu dibenu, kurā nav jābrien iekšā milzīgs gabals, lai varētu peldēties. Te pat netālu no krasta cilvēki nirst ar akvalangu. Kādas trīs laiviņas ar daiveriem fiksēju. Laba tāda atpūta tūres beigās.Ar to arī El Nido jaukumu apskate ir beigusies. Bija nedaudz par maz, vēl kāda diena šeit būtu ļoti lietderīga, bet neko nevar darīt. Man ir ļoti liela vēlme apmeklēt arī manu iecienīto Port Barton. Vēlos zināt, kas pa šo laiku tur ir mainījies un vai vispār ir mainījies. Visam laika nepietiek. wacko

Vakarā vēl tikai vakariņas un prom uz hoteli. Rīt ir agri jāceļas. Jāpaspēj uz pirmo autobusu uz Roxas, jo pulksten 12:00 no šīs vietas ir vienīgais jeepney uz Port Barton. To nokavēt nekādi nedrīkst.
Pievienotie faili: 6897527.jpg(80.4 Kb) · 6676116.jpg(51.0 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 16.07.2014, 12:56 | Ziņojums # 15
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Port Barton

No rīta, vēl tumsā, esam jau uz šosejas jāpaspēj līdz 12:00 tikt līdz Roxas. Pēc brīža noturam autobusu El Nido - Puerto Princesa. Patīk man šī lieta Āzijā, nav obligāti autobuss jāgaida pieturā. Pacel tik roku un autobuss apstāsies jeb kurā vietā uz ceļa.

Nedaudz pēc pulksten 11 esam Roxas autoostā, ja to tā var nosaukt. Sameklējam vietu, no kuras atiet jeepney uz Port Barton. Mums vēl gandrīz stunda laika šīs vietas apskatei. Nekā ievērības cienīga šeit nav. Laika īsināšanas nolūkos paņemam pa pudelītei Svētā Miguela. Ap pulksten 11:45 lepni piebrauc mums nepieciešamais jeepney. Brauciena cena vietējiem ir 100 peso, mums kā ārzemniekiem cena tiek izziņota 150 peso.... hehehehē.... blēži. Mūsu protesti netiek ņemti vērā, gribi brauc, gribi nebrauc. cranky Nav lielas vēlmes ar vietējiem kasīties, maksājam 150 peso, bet ar norunu, ka braukšu uz jeepney jumta. Kā izrādās arī Filipīnās, policija sākusi ieviest zināmu kārtību. angry Uz jumtiem braukt nav atļauts. Kā kompromiss tiek piedāvāts, ka tiklīdz jeepney nogriezīsies no lielās šosejas uz ceļu kas ved uz Port Barton būs iespēja rāpties uz jumta. Pagrieziens uz Port Barton ir aptuveni 7 km attālumā no Roxas. Hehehehe..... nu labi paldies vismaz par to....

Tas ir mūsu jeepney, mūsu somas jau ir uz jumta:Tiklīdz esam nogriezušies uz ceļu kurš ved uz Port Barton jeepney apstājas un man ir iespēja uzrāpties uz jumta. Uvis paliek salonā.... hehehehe..... Manam piemēram seko arī vairāki vietējie. Uz jumta jau ir sakrauta paliela krava, bet izdotas iekārtoties samērā ērti. Brauciens uz jumta ir krietni patīkamāks no visiem viedokļiem. Vari brīvi vērot apkārti, izstiept kājas un uzvilkt kādu dūmu, kad vien ienāk prātā. smok Esam iekārtojušies un brauciens var sākties. No pagrieziena līdz Port Barton ir aptuveni 22 km.

Kad esam sākuši kustību, mani pārņem šausmas. Es neticu savām acīm.... crazy ceļš uz Port Barton ir betonēts! Pirms tam šeit bija šaurs putekļains ceļš. Mani pārņem sliktas priekšnojautas, ja uz turieni ved šāds betonēts lielceļš, tas nozīmē tikai vienu, mūs priekšā sagaida cilvēku masas, un no bijušās burvības vairs nebūs nekā, tūristu pūļi būs visu sačakarējuši. Cerības parādās pēc nobrauktiem 2 km. Betona segums beidzās un sākās ierastais ceļš. Ik pa gabalam var vērot, kā tiek gatavots ceļš betonēšanai. Tas ir tikai laika jautājums, kad viss šis ceļš būs betonēts. Pagaidām tūristu barus no šīs jaukās vietas attur normāla ceļu un transporta neesamība. Kā ir pašreiz..... pavisam drīz zināšu.

Tāds skats ir braucot uz yeepney jumta:Kaut arī jābrauc ir tikai nedaudz vairāk nekā 20 km pa šo ceļu, ņemot vērā yeepney pārvietošanos ātrumu un tas, ka viņš aptur pie katra stūra, lai uzņemtu cilvēkus vai izkrautu kravas brauciens līdz Port Barton izvēršas 1,5 stundu garā piedzīvojumā. Bet piedzīvojums patīkams, daudz jauku skatu apkārt. Viens no jaukākiem skatiem ir pirms paša galamērķa, braucot no kalna lejup, cauri palmām var ieraudzīt jūru un pludmales. Tas ir sapnis. icecream

Kā jau ierasts yeepney galapunkts ir pie laivu termināla. Klāt esam..... cilvēku ir vairāk, kā iepriekšējā reizē, tiek būvētas jaunas viesnīcas. Vārdu sakot, gatavojas lielam cilvēku pieplūdumam. Pagaidām vēl kritiskais līmenis nav sasniegts, bet tas var pienākt ļoti ātri. Tā kā ja gribat baudīt šo skaistumu Jums ir jāpasteidzas..... Pieļauju, ka nākamā tūrisma sezonā šo vietu būs grūti atpazīt.

Laiks meklēt naktsmītnes. Šeit paredzēts uzturēties 2 naktis. Dodamies uz man jau zināmo viesu māju "Deep Gold". Nekā, visas vietas aizņemtas. Apstaigājam visu viesu māju rindu pludmales pirmajā līnijā, visur viens un tas pats. Vai nu nesamērīgi dārgi, vai visas istabas jau aizņemtas. Atrodam 2 istabas "Elsas"resortā. Pa nakti nākas šķirties no 1000 peso. Elektrība tāpat kā iepriekš miestā ir no 18:00 līdz 24:00. Tā kā jautājums par istabu ar airkondišenu atkrīt pats par sevi. Un nav arī nekādas nepieciešamības. No jūras pūš patīkams atspirdzinošs vējiņš. Istabā ir sava tualete ar dušu un ventilators. Ir neliela veranda. Principā ļoti labi. Nometam somas un varam doties peldēties un baudīt labās pludmales.

Iepriekš es uzskatīju, ka ir 2 super labas pludmales..... manā uztverē. Viena no tām ir Birmā - Silver beach, otra pludmale ir Port Barton. Bija man iespēja viņas atkal salīdzināt ar nelielu laika intervālu. Jāatzīst, ka pludmale nr.1 tomēr ir Port Barton. Tas viss protams, ka ir ļoti subjektīvi. Port Barton apkārtnē ir ļoti daudz skaistas, fantastiskas un vientuļas pludmales. Ūdenī iebrien pāris metrus un ūdens līmenis jau ir līdz kaklam, grunts no smiltiņām. Nav nekādu akmeņu, pret kuriem apdauzīt kāju pirkstus. Un līkā palma vien ko nozīmē.... man patīk.

Tā arī šī diena tiek pavadīta, dzerot Svēto Miguelu booze un pa laiciņam mērcējoties jūriņā. Rīt ir grūtāka diena, ir ieplānots pārgājiens uz Pamuayan ūdenskritumu.
Pievienotie faili: 1155194.jpg(67.8 Kb) · 6249463.jpg(67.2 Kb) · 0658374.jpg(72.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Filipīnas » Atsauksmes un atskaites » Trips pa Filipinām (05.03 - 26.03.2014) (Tacloban, El Nido, TayTay, Port Barton, Siquijor sala...)
  • Lappuse 1 no 2
  • 1
  • 2
  • »
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2022