Svētdiena, 16.12.2018, 10:03
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Kārtējais Filipīnu trips (21.02 - 22.03.2015) - Page 3 - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Foruma moderators: Kurkulis, andrian  
Forums » Filipīnas » Atsauksmes un atskaites » Kārtējais Filipīnu trips (21.02 - 22.03.2015) (Cebu, Moalboal, Oslob, Coron, Puerto Galera, Banaue, Sagada)
Kārtējais Filipīnu trips (21.02 - 22.03.2015)
MelnaisDatums: Pirmdiena, 20.04.2015, 14:47 | Ziņojums # 31
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Kāpums ir ļoti stāvs. Pateikt to, ka ir grūti, tas ir nepateikt neko. Un tas ir, tikai kāpjot lejā. Lejā kāpt vienmēr ir bijis krietni vieglāks uzdevums. Kad esam tikuši līdz pusei, viens no mūsu grupiņas izrēķinot savus spēkus un attālumu, kurš vēl jāveic, pieņem lēmumu tālāk neiet. Lēmums ir pareizs, jo no šejienes nekāds citas evakuācijas iespējas nepastāv. Mēs trīs cilvēku sastāvā dodamies tālāk. Lai cik grūti arī nebūtu, bet ja esi norāpies jau tik tālu, tad negribas apstāties pusceļā.Vienīgais mierinājums ir ka, ik pēc brīža ir sastopami atpūtas punkti, kuros varat piesēst un nopirkt kaut ko dzeramu. Pēc neskaitāmām atpūtas reizēm, kad esam pilnībā pārguruši mūsu acīm paveras ūdenskritums. Ūdenskritums kārtīgs, augsts un ūdeņiem bagāts. Kas tā bija par laimi..... Jūs nevarat stādīties priekšā. biggrin

Kad esi nonācis līdz ūdenskritumam, tad pirmā doma ir mesties iekšā ar visām drēbēm un kārtīgi atsvaidzināties. hehehehē... Ļoti ātri iebridu līdz ceļiem ūdenī... un tikpat ātri apstājos. Ūdens ledaini auksts. It sevišķi, ka ārā ir ļoti karsts, un staigājot esi kārtīgi nosvīdis un uzkarsis. Kārtīga temperatūras diference. Pāris minūtes tā arī stāvēju līdz ceļiem ūdenī. Miesa brēca, kas tu esi traks.... biggrin Bet tad, saņēmos un metos tik iekšā ūdenī. Bija labi. Vēlāk vēroju līdzīgas ainas ar citiem baltajiem. Lielākā daļa tā arī palika līdz ceļiem ūdenī. Tālāk negāja. Vietējie bērni gan šeit plunčājās brīvi.... zili nosaluši.Pie ūdenskrituma ūdens peldēm un atpūtai veltījām 1 stundu. Laika ziņā esam ierobežoti, mūs vēl gaida grūtais ceļš atpakaļ. Tas būs ilgāks un grūtāks pasākums. Parasti ir otrādi, lai tiktu līdz ūdenskritumam, vispirms ir jākāpj augšā. Tad jau smagāko ceļa posmu esi veicis. Te viss ir otrādi. Grūtākais vēl tikai priekšā, bet jau tagad jūties pilnībā piekusis un nav nekādas vēlmes doties atpakaļ. Bet nav jau variantu. Atvadu foto, piemiņai, ka esam to paveikuši un esam šeit bijuši. Samērcējam visas savas drēbes ūdenī, tas kādu brīdi palīdzēs no saules, un sākam savu grūto ceļu mājup.Mājupceļš bija reāla elle. Augšup rāpāmies, ..... tieši tā ... nevis gājām, bet rāpāmies lēnām un ilgi, ar garām atpūtas pauzēm. Es sev neskaitāmas reizes jautāju: "Melnais, kam tas Tev bija vajadzīgs". biggrin Nu man jau kā sen vairs nav 20, pat 30 gadu. Bija reāli grūti. Galvā nāca domas, ka varbūt labāk pārnakšņot kādā no atpūtas punktiem. crazy bet kā jau dzīvē iekārtots, viss kādreiz beidzas, arī smagais un grūtais. Kad bijām sasnieguši izejas punktu pie tūristu ofisa, pirmais darbs bija pasūtīt vēsu alu. Pirmā pudelīte aizgāja nemanot, nočūkstēja vien kā ūdens uz karstām oglēm. Otra jau tika dzerta ar lielu baudu un lepnuma sajūtu. Tu to esi paveicis! Ja man tiktu piedāvāts vēlreiz veikt šo maršrutu, es pirms tam kārtīgi padomātu. Pilnīgi noteikti būtu to organizējis savādāk. Ar nakšņošanu Batad miestā vietējo ģimenē. Tā dara nospiedošais daudzums ceļotāju, kuri dodas uz šejieni. Tas dod iespēju lietderīgāk izmantot savas spēka rezerves. Šeit ir ļoti plašas iespējas dzīvot vietējo ģimenēs.

Pa šādu ceļu jākāpj augšā un lejā:

Pievienotie faili: 4923541.jpg(111.7 Kb) · 4300084.jpg(145.9 Kb) · 8602045.jpg(76.2 Kb) · 0864927.jpg(121.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 20.04.2015, 16:43 | Ziņojums # 32
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Runājot par cenām, tad tās šeit ir manāmi augstākas. Visu nepieciešamo uz šejieni ir iespējams nogādāt tikai pa taciņu. crazy Tas ir sākot no pārtikas, dzeramā ūdens, alus u.t.t Kamēr mēs gājām pa šo taciņu, mēs redzējām vairākus šādus pārtikas un citu veida konvojus. Puiši to visu nesa uz savām mugurām. Kā noskaidrojām, tad par vienu šādu konvoju puisim maksā 200 peso. Taciņa ir tik akmeņaina un šaura, ka nav iespējas pat izmantot motobaikus vai divriteņus. Tāpēc arī cenas attiecīgi ir augstākas.

Kad alus ir izdzerts, vēl ir palicis tāds nieks, kā noiet 2 km pa šo pašu taciņu. Nākot uz šejieni, likās tīrais sīkums. Atpakaļ ceļā tā vairs nebūt nelikās. Nogurums liek par sevi manīt. Kad ieraudzījām savu yeepney, tad kārtīgi nopriecājāmies, ka nebūs jāveic vēl viens papildus kilometrs augšā pa ceļu. Mūsu ceļabiedrs, kurš bija pieņēmis pareizo lēmumu nemocīt sevi un nedoties uz ūdenskritumu, jau kādu laiku iepriekš atradās pie mūsu yeepney un īsinādams laiku tukšoja "San Miguel". booze

Vēl tikai vakariņas un gultās iekšā. Tik cieši es nebiju sen gulējis. Rīt mūs gaida nākamās rīsu terases ... Hapao. Nez kādi pārsteigumi mūs sagaida tur? Un kā rīt, pēc šīsdienas slodzes, jutīsies mūsu organisms.

Hapao rīsu terases

Kā, par brīnumu, no rīta mostamies pilnībā izgulējušies un atpūtušies. Laikam svaigais kalnu gaiss dara savu. Kājās arī nejūt gaidīto stīvumu no vakardienas staigāšanas. Iedzeram rīta kafiju un esam gatavi nākamajiem piedzīvojumiem.

Yeepney jau ir padots un varam ar otro piegājienu censties iekarot Hapao rīsa terases. Jācer, ka ceļš ir iztīrīts un varēsim tur nokļūt. Satraukums izrādījās lieks, ceļš bija iztīrīts un varējām doties tālāk. Pie miesta kārtējais rekets tūrista nodevas veidā. No cilvēka 35 peso.Šajā ofisā mums tiek stingri noprasīts: "Vai gids Jums ir līdz?:. Protams, ka nav. Paši esam lieli un ceļu atradīsim. Tāda atbilde ofisa meičuku neapmierina. Tiek uzstājīgi piedāvāts gids.... hehehehē... mēs tikpat uzstājīgi atsakāmies. Redzot sava piedāvājuma bezperspektīvu tik atmet ar roku.... biggrin

Šoferītis pieved pie ceļa, kurš ved uz rīsu terasēm un paskaidro kā mēs varam nokļūt līdz hot spring. Vienojamies, ka tiekamies šeit pēc 5 stundām. Tas ir 2 stundu gājiens līdz hot spring, viena stunda termālos ūdeņos un 2 stundas atpakaļ. Varam sākt savu gājienu lepnā vientulībā.

Principā šeit nekur nomaldīties nav iespējams. Taciņa pati izved pie rīsu terasēm. Šīs terases nav tik stāvas, bet ir plašākas. Nav daudz stāvu kāpumu un kritumu. Pēc vakardienas šī liekas kā viegla pastaiga.

Lai nokļūtu līdz termāliem ūdeņiem, ir jāiziet cauri pa diognāli visām rīsu terasēm. Ceļš viegls, pa izbūvētu celiņu rīsu lauku malās. Ja rodas šaubas, var pajautāt vietējiem, kurus pilnīgi droši sastapsiet pa ceļam. Pats baseiniņš maziņš, izbūvēts blakus kalnu strautam.

Pievienotie faili: 4120569.jpg(59.6 Kb) · 7747425.jpg(107.9 Kb) · 4717182.jpg(125.3 Kb) · 9333910.jpg(93.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
andrianDatums: Pirmdiena, 20.04.2015, 17:41 | Ziņojums # 33
Ģenerālleitnants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 558
Reputācija: 23
Statuss: Offline
Melnais ()
bet bildē ir grūti saprast reālo augstumu

var gan cry Ingūna nekāps wacko simts punktu biggrin


ChiangMai,ChiangRai,Phuket,Railay,Phi-Phi,Langkawi,Sabah,Cebu,Panglao,Boracay,Palawan,Houay Xai,Bokeo Nam Kan National Park,Beijing,Fihalhohi,Siem Reap,Sihanukville,Koh Rong,Koh Rong Samloem,Kampot, Phnom Penh,Shimla,Manali,Varanasi,Delhi
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 21.04.2015, 11:00 | Ziņojums # 34
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
andrian ()
Ingūna nekāps


hehehehehē..... tu viņai pirms tam nesaki..... un nerādi šīs bildes.... noliec fakta priekšā... biggrin ... Melnā Princese kā kalnu kaziņa kāpelēja... biggrin


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 21.04.2015, 14:02 | Ziņojums # 35
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Ūdens baseinā ir ļoti silts. Kad ar roku parokas baseina dibenā dziļāk, ir tik karsti, ka nevar roku noturēt. Ļoti vērtīgs pasākums relaksam, it sevišķi pēc vakardienas super grūtā kāpiena. Jūt spēcīgu sēra smaku. Visi mani sudraba gredzeni un ķēde šajā ūdenī noreaģēja, palika netīri dzelteni. crazy Kāpjot iekšā šajā baseinā, novelciet visus savus gredzenus un ķēdes. Šī bija izcila atpūta sagurušām miesām. Blakus ir kalnu strautiņš, kurā varat noskaloties un izbaudīt krasās ūdens temperatūras starpības.Ar vienu stundu šajā vietā ir pilnīgi pietiekami, vairāk šajā karstumā nenosēdēsiet.

Samērā precīzi, atbilstoši laikam esam atgriezušies norunātajā vietā. Vēl tiekam pievesti pie dažiem skatu punktiem. Vienā no šādiem skatu punktiem ir iespējams iegādāties dažādus suvenīrus un nobildēties ar vietējo ģērbušos nacionālajā tērpā. Izskatījās pēc tādas lielas parodijas. Bet es saprotu, ka nauda jāpelna visiem. Un tas nav tas sliktākais variants. Par 20 peso tikām pie šādas exotiskas bildes. biggrinŠodien esam laicīgi jau mājās. Salīdzinoši ar vakardienu, šodien bija ļoti viegli. Tīrā pastaiga. Mums vēl paliek laiks apskatīt miesta centru. Un tad ir pienācis skumjais brīdis. Jā... ir pienācis brīdis, kad mēs šķiramies no mūsu atlikušajiem 2 ceļabiedriem. Tālāk ceļu turpināsim tikai divatā. Kā jau pieņemts ceļotājiem, baudām pēdējās kopējās vakariņas. Pēc vakariņām pavadām draugus uz nakts autobusu, viņi dosies atpakaļ uz Manilu. Mēs agri no rīta dodamies dziļāk kalnos uz Sagad, klintīs iekārtos zārciņus lūkot. biggrin

Uz Sagad kursē minibus no mūsu hoteļa, cena 300 peso no cilvēka. Alternatīvs variants no miesta centra ar yeepney pa 200 peso. Izvēlamies pirmo variantu, jo tiek solīts, ka pa ceļam tiks pieturēts pie skaistām vietām un skatu punktiem. Pluss vēl tāds, ka nav nepieciešams brist līdz miesta centram, minibuss startē no mūsu hoteļa. Rezervējam biļetes un varam doties atpūsties.
Pievienotie faili: 7322674.jpg(127.1 Kb) · 5474612.jpg(77.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
FrejaDatums: Otrdiena, 21.04.2015, 19:51 | Ziņojums # 36
Ierindnieks
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 6
Reputācija: 0
Statuss: Offline
Paldies Melnajam, rīsu terases man nemaz nav vairs aktuālas! biggrin Pietiks ar bildītēm un aprakstu smile
Cik labi, ka ir kas pārliecina tajās nerāpties biggrin
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 22.04.2015, 08:19 | Ziņojums # 37
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Freja ()
Cik labi, ka ir kas pārliecina tajās nerāpties


Es to nav teicis.... un nevienu nemēģinu pārliecināt nerāpties. Es aicinu pilnīgi noteikti apmeklēt rīsu terases, skati tiešām ir iespaidīgi. Ja vēlaties apskatīt tikai rīsu terases un ūdenskritums neinteresē, tad uzreiz kļūst krietni vieglāk. Tāpat šo gājienu uz ūdenskritumu var veidot savādāk. Pirmkārt, pirms iešanas kārtīgi izgulēties un atpūsties, ne tā kā mēs pa taisno no nakts autobusa. Otrkārt, pārnakšņot tur pat rīsu terasēs vietējo ģimenēs. Tā ir vieglāk menedžēt savas spēka rezerves. Treškārt, Hapao rīsu terases ar hot springu nav pārāk grūts pasākums. ..... biggrin


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 28.04.2015, 10:11 | Ziņojums # 38
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Sagad

No rīta, atbilstoši laika grafikam ieņemam vietas mūsu minibusā un uzsākam virzību uz Sagada. Minibusā visas vietas aizņemtas. Kā tika solīts, šoferītis pietur pie visām skaistām vietām. Pirmā pietura ir skatu punkts uz rīsu terasēm, te jau mēs bijām bijuši. Bildējāmies ar nacionālajās drēbēs un šķēpiem bruņojušos vietējo. biggrin Brauciens turpiņas augstāk kalnos. Ceļš ļoti skaists, vieni serpentīni ar krasām kraujām vienā no ceļa pusēm.Jo tālāk braucam, jo vairāk skuju koku var redzēt. Gandrīz tādas pašas priedītes kā Latvijā.Pats brauciens patika, bija ļoti jauki izvizināties par serpentīniem. Sakarā ar daudzajām pieturvietām brauciens bija ilgāks, ne kā ja būtu braukuši ar jeepney. Bet to kompensēja jaukie skatupunkti. Sagadā tiekam izlaisti praktiski miesta centrā. Pulkstenis rāda 11:30. Te ir paredzēts uzturēties 2 naktis. Viesnīcu "Kanip Aw Pines View Lodge" rezervējām izmantojot "Agoda" rezervēšanas sistēmu. Par nakti nācās maksāt 14,01 EUR. Viesnīca atrodas miesta nomalē, klusā un skaistā vietā. Apkārt klintis un priedes. Kā izteicās Melnā Princese, tad uz Norvēģiju viņa var nebraukt, skati tieši tādi paši. biggrin Šī viesnīca ir tipiska beckpekuru naktsmītne. Ir virtuve un iespējams pašam gatavot sev ēdamo. Ļoti laba cenas attiecība pret kvalitāti. Mūsu istabai pat bija neliels balkons ar skatu uz klintīm. Rekomendēju.

Skatu uz viesnīcas virtuves telpu:Nometam savas mantas un laiks doties iepazīt miestu un tuvāko apkārtni. Galveno apskates objektu šeit, Hanging Coffins nolemjam atstāt uz rītdienu. Pēc rīsu terašu apmeklējuma un divu dienu kāpelēšanas kājās piemeties stīvums. wacko

Pievienotie faili: 0649287.jpg(72.9 Kb) · 6358123.jpg(114.9 Kb) · 3293010.jpg(59.7 Kb) · 6099485.jpg(84.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 28.04.2015, 10:57 | Ziņojums # 39
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Miestiņš maziņš, jauks un kluss. Izgājām viņam cauri pa visām ielām 30 minūšu laikā. Iebāzām savu galvu arī vietējā tūrisma ofisā, te viesiem ir jāreģistrējas un jānomaksā miesta nodoklis 35 peso apmērā, pretim saņemot nelielu kartīti ar apskates objektu izvietojumu un atļauju apmeklēt šos objektus. Par cik šodien nav plānots apmeklēt šos objektus, tad lepni paceltām galvām dodamies tālāk. Rīt reģistrēsimies un maksāsim nodokli. Miesta centrā atrodas arī autobusu un jeepney pietura. Par cik pēc divām dienām mums ir nepieciešams autobuss uz Baguio, tad iepazīstamies ar kustības sarakstu. Autobusi uz turieni kursē ļoti regulāri, un tas priecē:Turpinot pastaigu pa ciematu ielūkojamies arī Anglikāņu baznīcā. Dotajā brīdī dievkalpojums šeit nenotiek. Baznīca liela. ar ļoti senu Bībeli uz galda.

Atmiņā nāk iepriekš lasītā informācija, ka ceļš uz klintīs iekārtiem zārciņiem atrodas aiz šīs baznīcas. Par cik laiks mums ir pietiekoši, tiek pieņemts lēmums doties izlūkos, cik tālu atrodas šī apskates vieta. Pavisam netālu no baznīcas, ceļa malā ir izvietots galdiņš ar vietējiem tūrisma ofisa pārstāvjiem. Domājām dosimies tik viņiem garām. hehehehē... nekā nebija. Pirmais jautājums, vai esam reģistrējušies tūrisma ofisā, un nomaksājuši nodokli? Pārliecinoši atbildam, ka protams. "Ak esat, tad lūdzu uzrādiet savas kvītis ar nomaksāto nodokli." ..... ja jau tik tālu šī saruna aizgājusi nolemju tik turpināt šādā pat garā un saku, ka kvītis palika hoteļa istabā, vai iet pakaļ? Un tad atskan kontrolšāviens: "Cik lielu summu maksājāt tūrisma ofisā?" .... labi, ka pirms tam biju iebāzis galvu ofisā un zinu cenu, atbilde: "35 peso par cilvēku" .... Laipni lūgti objektu apskatei. Lai piedod man Sagad, ka paliku parādā viņai 70 peso, jo tā arī vairs nodokli nemaksājām. biggrin

Lai nokļūtu līdz zārciņiem nepieciešams virzīties pa ceļu, kurš iet cauri Anglikāņu kapsētai. Pie reizes ir interesanti arī pavērot, kāda šeit ir kapu kultūra. Tas man vienmēr ir licies interesanti. Var redzēt, ka pavisam nesen šajā kapsētā ir bijusi mirušo piemiņas diena, pie katras kapu vietas ir kaut kas dedzināts. Vienā no kapa vietām var redzēt pavisam nesen apglabātu vietējo armijas pārstāvi, kurš kritis cīņās ar musulmaņu nemierniekiem Filipīnu dienvidos.

Pievienotie faili: 8139736.jpg(49.1 Kb) · 5705322.jpg(51.3 Kb) · 8474702.jpg(71.2 Kb) · 1585930.jpg(95.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 28.04.2015, 14:31 | Ziņojums # 40
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Kad būsiet izgājuši cauri kapsētai, virzieties tik pa taciņu uz priekšu. Taciņa ērta un ir vienīgā, esiet droši, nenomaldīsieties. Pēc pāris simtu metru iziesiet uz skatu laukuma, no kura var redzēt pretējā klintī iekārtos zārciņus.

Tā tas izskatās no tāluma:Ja ir vēlme redzēt zārciņus tuvumā, un tāda vēlme ir .... nepieciešams rāpties pa klinti lejā. Tas nav viegls pasākums, bet salīdzinot ar Banaue rīsu terasēm tas tīrais sīkums. Pusceļā tiek piedāvāta arī klintīs rāpšanās atrakcija, climbing. Cik maksā nejautāju, nebija intereses.No šīs vietas vēl nedaudz mocību un nonākam tieši pie zārciņiem.Skati ļoti amizanti, neko līdzīgu iepriekš savā dzīvē nebiju redzējis. Dīvainas izjūtas. Par šo dīvaino apbedīšanas veidu ir ļoti daudz mīklu un neskaidrību. Ir pieņemts uzskatīt, ka vietējā Igorotu tautības pārstāvji šo apbedījumu veidu piekopuši jau 2000 gadus iepriekš un tā saknes ir meklējamas Ķīnā, kur ir atrodami līdzīgi apbedījumi. Zārki tiek izgatavoti vēl cilvēkam dzīvam esot. Kad cilvēks mirst viņš tiek ievietots zārkā embrija pozā. Tas ir saistīts ar pārliecību, ka cilvēks aizies no dzīves, tieši tāpat kā ir atnācis. Kad būs laiks, šis jautājums būs jāpapēta dziļāk. Interesanti.

No šīs vietas taciņa ved vēl dziļāk no kalna lejā, nobrienot krietnu gabalu, klintīs var ieraudzīt vēl dažas vietas ar seniem zārciņiem. Dotajā gadījumā zārciņi vienkārši ir sakrauti klints dobumā. Ja iepriekšējā vietā man bija priekšstats, kā viņi to varēja izdarīt, tad šajā gadījumā tā man palika mīkla, kādā veidā viņi ir spējuši zārkus dabūt tik augstu klintīs. crazy Bildē es esmu maksimāli ar foto kameru pievilcis attēlu klāt, lai var redzēt pašus zārkus. Ticiet man uz vārda, ka tas ir ļoti augstu klintī.Vēl šeit ir arī ala, kura arī ir pilna ar šāda veida zārkiem. shock bet nogurums un stīvums kājās liek sevi manīt. Vēl ir jāuzrāpjas pa klinti atpakaļ un tuvojas vakars. Tāpēc tiek pieņemts lēmums virzīties uz māju pusi. Šodien atkal ir pavadīta visa diena svaigā gaisā un staigājot. Atpakaļ kāpiens nebija no tām pašām patīkamākajām lietām, ko ceļotāji varētu darīt. Bet kārtējo reizi nav variantu. Vēl tikai vakariņas vienā no ēstuvēm un gulēt.
Pievienotie faili: 3876762.jpg(112.4 Kb) · 2037430.jpg(137.0 Kb) · 0551425.jpg(107.0 Kb) · 4993416.jpg(141.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 28.04.2015, 16:21 | Ziņojums # 41
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Nākamā dienā vairs nebija lielas vēlmes turpināt kāpelēšanu pa klintīm. Radās vēlme pēc vienkāršas atpūtas. Tas ir darīt... neko. biggrin Tā arī visu dienu nedarījām neko, ja neskaita ēšanu un dzeršanu. Ciematā ir ļoti jauks restorāns "Strawberry Cafe". Kafejnīcas īpašnieks ir atradis oriģinālu nišu ciema biznesā. Apkārt viņa cafe tiek audzētas zemenes, bez ķīmijas. Kārtīga EKO saimniecība, svaigs gaiss, saule un bez pesticīdiem. Šajos apstākļos zemenes nav tik lielas un saldas kā pie mums, bet vienalga bija lieliski. Var izvēlēties dažādus ēdienus, kur klāt ir zemenes. Pankūciņas bija vienkārši burvīgas.

Kad ir dienas vidus un ārā gaiss ir pietiekami sasilis, tad var sēdēt ārā, ēst zemeņu pankūkas vai dzert aliņu un skatīties uz skaistajiem dabas skatiem, klintis un priedes.

Vakarā uzdūrāmies pārsteidzošam atklājumam. Es jau domāju, ka šeit tāpat kā visur šeit laukos nekādas vakara vai nakts izklaides nav. Izrādās, ka tā nav taisnība. Šeit ir vairāki mazi kolosāli backpeckeru bāri. Visi atrodas blakus viens otram. Bāros visas iespējamās vietas noklātas ar ceļotāju atstātām piemiņas lietām, zīmēm un valstu karogiem."San Miguel" šeit maksāja 50 peso pudelē. Bet pats svarīgākais, ko nekad nevar nopirkt par naudu ir superīgā atmosfēra kāda valda šāda tipa bāros. Tad nu mēs arī šeit ietusējām booze Vakarā sanāca praktiski pilns bārs, patusējām un parunājāmies ar citiem backpekeriem.... bija jautri. Kad ieraudzījām visā šajā atstāto piemiņas karogu vidū arī lietuviešu ceļotāju atstāto Lietuvas karogu:

Pievienotie faili: 0399287.jpg(46.6 Kb) · 7978061.jpg(165.8 Kb) · 4339544.jpg(105.9 Kb) · 0056543.jpg(91.9 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 28.04.2015, 16:45 | Ziņojums # 42
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
..... sapratām, ka tā to atstāt nedrīkst. Nē, nē... jūs ne tā sapratāt..... crazy mēs neplēsām nost brāļu tautas karogu, mums bija prieks un lepnums par viņiem. Un mums arī bija vēlme atstāt kādu piemiņas zīmi. Karoga līdzi mums nebija, bet lentīte pie mugursomas Latvijas karoga krāsā bija. Tad nu tagad šī lentīte rotā šo backpekeru bāru. Ja kādreiz būsiet šajā vietā, tad noteikti apmeklējiet šo bāru un meklējiet lentīti Latvijas karoga krāsās. Lai būtu vieglāk atrast pievienoju klāt nelielu špikeri: biggrinTas ir tas, ko vēlējos pastāstīt par skaisto ciematu Sagad. Rīt braucam uz 100 salu Nacionālo parku. Tas jau ir prom no kalniem. Apciemot šo kalnu rajonu, es domāju Babaue rīsa terases, Sagad un vēl citas vietas kalnos, pilnīgi noteikti ir lietderīgi. Te Jūs redzēsiet pilnīgi savādākas Filipīnas un ticiet man, tas būs patīkams pārsteigums Jums. Te ir ļoti skaistas vietas un cilvēki vēl nav samaitājušies, kā lielajās tūristu vietās Borakay, El Nido vai Bohol. Te viņi vēl ir dabīgi...... un tas vienmēr ir jauki.

Nacionālais parks "100 salas"

Lai nokļūtu "100 salu" parkā, ir nepieciešams nokļūt līdz apdzīvotai vietai Alaminos. Tiešās autobusu satiksmes no Sagada līdz Alaminos nav. Vispirms nepieciešams nokļūt Baguio un tālāk jau līdz Alaminos. Attālums principā nav liels, kopā jāveic aptuveni 280 km, bet ņemot vērā, ka kustība notiek pa kalnu serpentīniem, tas aizņems ilgu laiku. Tāpēc izvēlamies braukt ar pašu pirmo autobusu pulksten 5:00. Visu mūsu atlikušo ceļojumu laiku kā pārvietošanās līdzekli izmantojām tikai sabiedriskos autobusus, biļetes cenas bija robežās no 100 līdz 160 peso. Atkarībā no nobrauktā ceļa gabala.

Mūsu aizdomas pilnībā piepildījās, brauciens bija ilgs. Vienīgais priecēja skaistie skati apkārt, kalnu serpentīns. No serpentīna brīžiem pat neomulīgi palika, skatoties cik tuvu kraujas malai brauc lielais autobuss. crazy Bija arī divas pieturvietas, ar iespēju uzsmēķēt vai uz ātru roku ko apēst. Vietējie šīs abas opcijas lietoja pilnā apmērā, mēs gan tikai smok

Baguio tiekam izsēdināti vietējā autoostā, un kā izrādījās tiešie reisi no Baguio uz Alaminos tiek veikti no citas autoostas. Labums tāds, ka otra autoosta nav tālu no tās, kurā mūs izsēdināja, aptuveni 500 metri. Mugursomu plecos un uz dodamies meklēt mums nepieciešamo autoostu. Pāris reizes pajautājām vietējiem un bez liekām problēmām esam mums nepieciešamajā vietā. Autobuss uz Alaminos būs pēc 1 stundas un 20 minūtēm. Lieliski. Ieejam vietējā ēstuvē un iestiprināmies ar BBQ čikeniem, vēl ir gabals ko braukt.

Pēc pusdienām uzreiz varam sēsties autobusā un uzsākt braucienu uz Alaminos. Kādu gabalu aiz Baguio serpentīni beidzas un brauciens turpinās par līdzenumu. Pirmajā brīdī nevar saprast priecāties vai bēdāties. Prieks, ka beigušies trakie serpentīni, bet skumji, ka vairs nav skaisto skatu. tongue

Beidzot esam tikuši līdz Alaminos, bet vēl nevar teikt, ka esam sasnieguši savu galamērķi. Dabas parka sākums atrodas vēl kādus 8 km no Alaminos. Ņemam tricekli un dodamies parka virzienā. Pirms tam autoostā helperis piedāvāja hoteli par ļoti sakarīgām cenām. Braucam lūkot šo hoteli. Viss izrādījās ļoti lieliski, istaba par nakti maksāja 1000 peso. Mēs šeit paliekam 2 naktis. Hoteļa nosaukumu gan neatceros. Istabā airkondišens, TV, ledusskapis, WiFi un liela gulta.Papildus bonuss ir milzīga veranda ar gāzes plīti un traukiem. Ja ir vēlme var gatavot paši. Mēs gan plīti izmantojām tikai ūdens vārīšanai kafijai.Hoteļa īpašnieks piedāvā arī izbraucienu pa "100 salām". Visā apkārtnē cenas ir vienādas un fiksētas:Izvēlēties varat no 2 variantiem. Mazā laiva līdz 5 cilvēkiem pa 1000 vai 1400 peso. Atšķirība ir tāda, ka ja ņemsiet pirmo variantu, tad redzēsiet tikai 3 no 100 salām. Otrajā variantā laiva ir Jūsu pilnīgā rīcībā uz visu dienu, brauciet kur vēlaties. Mūsu izvēle bija laiva par 1400 peso. Ja pievērsīsiet uzmanību, tad piedāvājumā ir arī minēts, ka par glābšanas vesti un snorkelinga aprīkojumu papildus jāmaksā 200 peso. Šo opciju nepalaidām garām un nokaulējām, tas viss būs par brīvu. Vienojamies, ka rīt braucienu sākam 7:00 no hoteļa. Papildus nācās vēl samaksāt 80 peso, tas ir 40 peso no cilvēka par paša dabas parka apmeklējumu.
Pievienotie faili: 4765946.jpg(97.8 Kb) · 5448726.jpg(44.5 Kb) · 8896694.jpg(76.2 Kb) · 9068693.jpg(70.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 29.04.2015, 14:01 | Ziņojums # 43
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Nākamajā rītā padzeram rīta kafiju un esam gatavi kārtējiem varoņdarbiem. No hoteļa līdz laivu terminālim ir ļoti tuvu. Braucienu ar laivu uzsākam 7:30. Ir vēl agrs un citus apmeklētājus vēl nemana. Lielākā daļa parka apmeklētāju braucienu uzsāk pēc 8:00. Dabas parka nosaukums precīzi atbilst nosaukumam "100 salas". Te nelielā teritorijā ir izkaisītas daudz mazas saliņas. Skati ļoti fantastiski.Ir iespēja piestāt pie jebkuras no šīm saliņām. Uz lielākām salām ir arī tirdzniecības vietas, kur varat nopirkt kādus našķus vai drinkus. Ir arī daudz saliņu ar jaukām un vientuļām pludmalēm.Samērā lielā platībā ir arī ūdens dārzs ar ļoti jauku zemūdens pasauli. Ir iespēja snorkelēt un baudīt to. Melnai Princese atkal bija stāvā sajūsmā par iespēju snorkelēt. Uz vienas no šīm salām Melnā Princese jau kuro reizi šajā ceļojumā.... darīja lietas pirmo reizi savā mūžā. shock Runa iet par šļūkšanu par trosi.

Kā Jums patīk šīs bildes......? biggrin un crazyPievienotie faili: 5286541.jpg(65.7 Kb) · 5632945.jpg(56.2 Kb) · 8990237.jpg(71.8 Kb) · 6439199.jpg(47.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 29.04.2015, 14:28 | Ziņojums # 44
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline
Laimes māte bija lēmusi salā ar nosaukumu "Marcos island" uzturēties visilgāk, un atstāja iespaidu uz mūsu turpmāko vakaru. Viss sākās ar to, ka uz šīs salas bija jauka pludmale.

Nedaudz papeldot prom no pludmales varēja iepeldēt iekšā klinšu ieskautā ezerā. Kad iepeldi iekšā, tad paveras ļoti fascinējoši skati, klinšu ieskauts ezers un pie klintīm tūkstošiem sikspārņu karājas. Visu mūžu man i patikuši fledermauši..... hehehehe.

Neliela atkāpe.... apmeklēt "100 salu" dabas parku radās interese tādēļ, ka par viņu ceļotāju forumos nebija praktiski nekādas informācijas. Bet no esošās informācijas es sapratu, ka te varētu būt jauki un labi. Pirmkārt skaistas vietas, otrkārt nebūs balto tūristu, treškārt, ja nav balto tūristu, tad vietējie nav samaitāti..... hehehehhe. Un tas viss izrādījās patiesība. Šīs ir ļoti skaistas vietas, pa visu laiku es redzēju tikai divus baltos, pārsvarā ir tikai vietējie vai daži korejieši. ... un pats galvenais, vietējie tik tiešām nav vēl samaitāti prof

Par ko pavisam drīz mēs pārliecinājāmies praksē. Uz šīs salas atpūtās arī ļoti draudzīga vietējā filipīniešu ģimenīte. Viņiem bija savs tusiņš. Vārīja zupas un grilēja zivis. Filipīniešu meičuki ļoti vēlējās draudzēties ar mums un bildēties kopā ar Melno Princesi.Tālāk jau tikām aicināti piebiedroties viņu tusiņam. Cienāja mūs ar zupiņām, BBQ zivtiņām, "Emperador" rumu un "Red Horse" alu. booze

Pievienotie faili: 8762751.jpg(100.7 Kb) · 6110855.jpg(55.9 Kb) · 0109711.jpg(100.2 Kb) · 5478601.jpg(87.0 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 29.04.2015, 14:59 | Ziņojums # 45
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 1998
Statuss: Offline


Vienīgais ar ko es varēju viņiem palīdzēt bija nopirkt vēl 2 pudeles "Emperador" rumu. Tusiņš sita augstu vilni, vietējie puiši pajautāja vai mums garšo jūras veltes? Saņemot apstiprinošu atbildi, ielēca laivā un aizdrāza pakaļ vēl zivtiņām un dažādām jūras zālēm. Sirsnīgi cilvēki. biggrin

Pēcpusdienā ap pulksten 15:00 laiks pamatīgi sabojājās, savilkās draudīgi mākoņi un vietējie mūs brīdināja, ka tūlīt sāksies pamatīgs lietus. Labāk braukt atpakaļ un "lielo" zemi. Nolēmām klausīt vietējo rekomendācijām un nolēmām doties uz hoteli. Pirms tam vēl saņēmām uzaicinājumu tusiņu turpināt viņu mājā. Es daudz reizes esmu tusējis un viesojies vietējo mājās, Melnai Princesei tas būs pirmo reizi.... hehehehē... Kāpēc gan ne.... āķis lūpā jau ir... un tas pilnīgi noteikti ir jāizbauda. Vienojāmies, ka pulksten 18:00 tiekamies pie mūsu hoteļa.

Varu pateikt, ka vietējo prognozes par laika apstākļiem pilnībā attaisnojās. Bez lietus paspējām tikt līdz mūsu hotelim, bet tad sākās pamatīgs gāziens. Tas bija pirmais un vienīgais lietus, kuru savā mēneša ceļojuma laikā piedzīvojām Filipīnās.

Precīzi pulksten 18:00 vietējo ģimenīte ir pie mūsu hoteļa. Laiks doties ciemos. Pa ceļam nopērku pāris pudeles "Emperador", "Sprite", vafeles un bombongas bērniem. Esmu viesojies daudzās vietējo ģimenēs, bet tādu nabadzību es redzēju pirmo reizi. Mājai tikai trīs sienas, viena siena aizkārta ar lupatām. shock

Un tad es atcerējos kā viņi dalījās ar savu ēdamo un dzeramo uz salas, no mums viņi neko nelūdza un neprasīja. Un tas viss neskatoties uz šo nabadzību. Atvērti un sirsnīgi cilvēki. Pretī tikai vēlējās saņemt to pašu draudzību un sirsnību. Tā ir tā lieta, kuru es vēlos vienmēr uzsvērt, dabīgums un ne samākslotība. Un atšķirībā no tūristu iecienītām vietām, neskatās uz tevi kā uz naudas maku vai ATM. Šādas lietas nav iespējams nopirkt ne par kādu naudu. Šādi brīži ir jābauda un jaukas atmiņas paliek ilgam laikam. Melnai Princesei arī tusiņš patika, tika pat pie sejas masāžas. biggrin Pasākums ievilkās līdz vēlai nakts stundai. booze Kuplā skaitā nāca mūs pavadīt līdz pašam hotelim, kaut arī ceļu zinājām un tālu nebija jāiet. Paldies šai ģimenei un lai viņiem veicās!

Mūsu ceļojums strauji tuvojas noslēgumam. Vairs nekādas lielās aktivitātes nav paredzētas. Laiska atpūta Olangapo un nedaudz nakts dzīves Angel city barčikos. booze Pirms devāmies viesos pie vietējās ģimenītes, ar hoteļa saimnieku vienojāmies, ka 4:30 mums pakaļ būs triceklis, kurš vedīs mūs uz autoostu. Rīt mums ir jānobrauc aptuveni 200 km līdz Olangapo. No Alaminos kursē tiešais autobuss uz Olangapo, un uz viņu mums rīt ir jāpaspēj.
Pievienotie faili: 2032378.jpg(99.6 Kb) · 4803788.jpg(67.3 Kb) · 4624143.jpg(52.5 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna... kopā 39 valstis.
 
Forums » Filipīnas » Atsauksmes un atskaites » Kārtējais Filipīnu trips (21.02 - 22.03.2015) (Cebu, Moalboal, Oslob, Coron, Puerto Galera, Banaue, Sagada)
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2018