Pirmdiena, 19.10.2020, 23:05
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Penša izdzīvošanas rokasgrāmata - Malaizija - Page 2 - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Foruma moderators: Kurkulis, andrian  
Forums » Malaizija, Singapūra un Bruneja » Atsauksmes un atskaites » Penša izdzīvošanas rokasgrāmata - Malaizija
Penša izdzīvošanas rokasgrāmata - Malaizija
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 01.11.2012, 10:37 | Ziņojums # 16
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2291
Statuss: Offline
Tā nu brīvdienas ir pagājušas, lielās masas aizbraukušas un hotelis funkcionē ierastajā ritmā. Laika apstākļi šeit uzlabojas. Lietus nav bijis jau 2 dienas. Var just, ka lietus sezona iet uz beigām. Sakarā ar to par pāris grādiem augstāka ir kļuvusi gaisa temperatūra. Dienā ir +33 grādi ēnā, naktī ir +31 grāds, gaisa mitrums 77%.

Beidzot tiku arī līdz jūriņai nopeldēties. Agri no rīta busā iekšā un līdz Penangas nacionālajam dabas parkam. Biļetes cena 3,40 Rm. Jābrauc apmēram 1 stundu. Principā vietas, kur labi var nopeldēties Penangas salā, ir tikai dabas parkā. Visur citur pludmales ir samērā netīras un piemēslotas. Sākumā bija doma nopeldēties pašā parka sākumā, lai nav jāiet 4 km līdz Monkey bīčam.Krasts izskatījās tā neko, tīrs, jauka smiltiņa. Bet nekā nebija, iebrienot 3 metrus iekšā, parādījās nepatīkamas dūņas. Nē, tas man neder. Nēsmu braucis šeit bradāt pa dūņām. No iepriekšējās reizes atceros, ka pusceļā līdz Monkey bīčam bija jauka pludmale. Nācās doties vieglā pastaigā pa džungļu taku uz šo pludmali.

Quote (switchs)
Prasās kādu vasarīgu bildi, lai sasilda


Speciāli switchs un citiem Latvijā salstošiem tiek prezentētas arī vasarīgās bildes ar pludmali un jūriņu. Cerams pratīsiet novērtēt! biggrin

Tas esmu es saulainajās Džordžtaunas ielās:Tā ir tā pludmale pusceļā līdz Monkey bīčam:Viss šeit ir super. Man pat patika labāk nekā Monkey bīčā. Tur ir kaudze ar cilvēkiem. Nemitīgi ar laivām tiek vesti klāt. Nu skaistāk tur ir kā šeit, bet tur ir arī vairāk piemēslots, jo krietni vairāk cilvēku. Šeit es biju pilnīgi viens. Jūrā perfekta smiltiņa, ūdentiņš kā piens tikko no govs pupa. Apkārt kalni, džungļi un klusums. Tikai motorlaivas vadā atpūtniekus, bet tas ir patālu. Šajā līcī pa visu laiku iegriezās tikai viena laiva.
Beidzot arī mana miesa pilnībā tiek pie Āzijas saulītes. Pirmo reizi ūdenī pavadīju ilgu laiku. Tā kārtīgi atmiekšķējos un izbaudīju veldzējošo jūriņu. Domās tajā brīdī biju Latvijā, cik vēsa pašreiz ir mūsu Baltijas jūra. Šis brīdis bija jāizbauda. Hehehe

Vēlāk atradu ideālu vietu uz akmeņiem, kur gulēt un sauļoties. Tur var izvēlēties, vai nu gulēt ēnā vai uz sasilušajiem akmeņiem sildīt sev muguru. Ideāla vieta. Man vēl atmiņā bija switcha atskaitē minētais, ka šeit dzīvo muļķīgie, bezkaunīgie, zaglīgie radījumi mērkaķi, kuri ceļotājiem atņem somas un izēd sauļošanās krēmus. crazy Tādēļ somu ar drēbēm un fočiku piesēju pie koka, lai nebūtu iespējams viņu aizstiept, kamēr peldos. Heheheh biggrinPeldēšanās vieta bija pa vidu starp tiem akmeņu krāvumiem. Par peldēšanos to protams nosaukt nevar. biggrin Drīzāk sēdēju kā lielā vannā. Nezinu vai speciāli, vai dabā jau tā bija, bet tur ir ideāla vieta. Smilšains dibens un apkārt akmeņu krāvumi pret kuriem sitas viļņi. Sēdi šajā mazajā līcītī un baudi dzīvi.

Tā peldoties un saņemot saules peldes, laiks pagāja ātri. Savilkās drūmi lietus mākoņi. Jāmet miers, negribu pa salijušu, slidenu džungļu taku vilkties 2 km. It sevišķi ja kājās ir tikai slipperi. Pirmajai reizei 4 stundas ir OK! Uzreiz gan pateikšu, ka nekāds nopietnais lietus tā arī nenolija. Tā nedaudz parasināja un viss.

Pēc šādas atpūtas radās neciešama vēlme pēc ierastiem ēdieniem. Nu dikti sagribējās pienu, sieru, sviestu un normālu baltmaizi. Domāts darīts, viss nepieciešamais tiek iepirkts lielveikalā, un svētki var sākties. Dārgi gan tas prieks maksā, nācās šķirties no 20 Rm. sad Bet tas bija to vērts!

Kā saldais ēdiens vakarā tika noskatīts hokeja spēles ieraksts starp „Dinamo Vs Automobilist”. Biju paņēmis sestdienā internetu istabā uz 24 stundām (12 Rm). Bija nepieciešamība mierīgā atmosfērā parunāt ar Melno Princesi, bērniem un vecākiem. Tāpat bija nepieciešamība ielūkoties banku kontos un atrisināt citus jautājumus. Sēžot uz kāda pakša pie kādas kafe, kur ir bezmaksas nets tas būtu apgrūtinoši. Tā nu uz nakti atstāju, lai no torrentiem kādu filmu un hokeja spēles ierakstu atvilktu. Līdz rītam viss bija atnācis. Urā! Nu nepriecē mūsu hokejisti šajā sezonā. Šī bija tā retā spēle, kur izdevās KHL galīgos pastarīšu apspēlēt. Nu vienalga prieks. Noskatījos ar lielu baudu. Gaidīsim nākamās spēles.

Otrā dienā beidzot sāku mest nost ādu. Vakardienas saulīte darīja savu. Tā nedaudz no pleciem, bet vienalga labi. cool

Pievienotie faili: 2777473.jpg(52.2 Kb) · 1270726.jpg(92.1 Kb) · 8840042.jpg(60.3 Kb) · 7855005.jpg(70.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 01.11.2012, 15:19 | Ziņojums # 17
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2291
Statuss: Offline
Dzīvnieku pasaule Penangas dabas parkā

Turpat netālu no vietas kur es peldējos, vientuļš un cēls pa krasta malu pastaigājās milzīgs varāns. Kad mēģināju viņam pietuvoties, viņš nesteidzīgā gaitā devās uz jūru un kā liels kuģis nesteidzīgā gaitā aizpeldēja. Tā nu mēs ar viņu vienā līcītī kopā peldējāmies. Viens otru vairs netraucējām. biggrin

Gar krastu, uz akmeņiem ir milzīgs skaits krabīšu. Bet viņi tādi dikti tramīgi. Kā sajūt briesmas, tā kājas pār pleciem un milzīgā ātrumā prom. Kamēr uz akmeņiem sauļojos viens tāds kreptīgs eksemplārs izlīda. Kamēr nebija mani pamanījis izdevās viņu nobildēt.Vēl tika manītas mazākas ķirzaciņas, zirnekļi un citi mazāki kukaiņi. Pilnīgi nekaitīgas būtnes. Ar lielākiem kaitniekiem mērkaķiem šoreiz mūsu ceļi nekrustojās. crazy
Pievienotie faili: 4180089.jpg(97.0 Kb) · 3636375.jpg(34.4 Kb) · 9071352.jpg(72.5 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 03.11.2012, 09:48 | Ziņojums # 18
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2291
Statuss: Offline
Esmu atklājis jaunu labu pludmali. Tā atrodas tieši pretim „Tropical Spice Garden”.Publiskās peldvietas parasti šeit ir piemēslotas. Šī vieta ir izņēmums. Šajā pludmalē atrodas ēstuves, kuras arī sakopj pludmales teritoriju. Biju pludmalē pulksten 10:00. Varēja redzēt svaigi nogrābstītas smiltiņas. Šeit bija pat miskastes. Viss tīrs un sakopts. Liels pluss ir tāds, ka nekur nav jāiet ar kājām. Izkāp no autobusa un praktiski esi pludmalē.Vienīgi labākais laiks, kad doties uz šo pludmali ir pulksten 12:00. No rīta šeit vēl ir bēgums, paisumā tā bilde ir vēl labāka. Ap pulksten 12:00 šeit ierodas arī ģimenes ar bērniem. Saklāj galdu, ēd un peldas. Bet to cilvēku nav pārāk daudz.Šeit toties parādījās muļķīgie mērkaķi, kuri nemitīgi centās kaut ko nospert no ģimeņu svētku galda. Kāpelēja pa kokiem un elektrības pārvades līnijām. crazy Ne par velti Latvijā par cilvēku ja viņš ir izdarījis stulbus gājienus saka, mērkaķis gatavais. biggrinTā 4 stundas atpūtas un varēju doties atpakaļ.
Pievienotie faili: 7888926.jpg(110.1 Kb) · 3514889.jpg(39.6 Kb) · 9414236.jpg(53.4 Kb) · 6477561.jpg(66.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 03.11.2012, 10:54 | Ziņojums # 19
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2291
Statuss: Offline
Kā latvieši mēdz teikt ar plikiem rīsiem (maizi) paēdis nebūsi. biggrin Cilvēkam ir nepieciešama arī garīgā barība. Tad nu devos garīgās barības meklējumos. Maz jau ir tās vietas, ko Penangā vēl nēsmu redzējis. Izvēle krita uz budistu pagodām. Ievērojamākās no tām ir „Wat Chayamangkalaram” un „Dharmikarama Burmese Temple”. Abas atrodas viena otrai pretim. Ļoti ērti.

Wat ChayamangkalaramŠis ir taiešu budistu templis. Sens templis, celts 1845.gadā. Iespaidīgs un skaists. Šeit atrodas milzīga „Guļošā Budas” statuja. Tās garums ir 33 metri. Viņi apgalvo, ka tā esot lielākā „Guļošā Budas” statuja pasaulē. Man gan liekas, ka Bangkokā esmu redzējis lielāku. Būs jāpaskatās informācija.Bet lai vai kā, sajūtas šeit kā atrastos Taizemē. Viss tik pazīstams un ierasts. Pagoda aizņem lielu teritoriju, bez galvenās ēkas ir vēl daudz citu mazāku ēku. Katra paredzēta savu specifisko funkciju veikšanai. Daudz apmeklētāju, tūristi maz. Tieši budisti atnākuši palūgties, saņemt svētību no mūkiem. Bija liela grupa ar bērniem no Bangkokas.

Atgriežoties pie kapu tradīcijām. Budisti savus aizgājējus kurina nost. Pelnus glabā urnā. Tad nu šajā pagodā aizmugurējā daļā ir kapsēta. Precīzāk sakot siena ar nišām, kur glabāt urnu ar aizgājēja pelniem. Acīm redzot pa urnu glabāšanu šajā prestižajā vietā, ir paredzēta maksa vai tāds kārtīgs ziedojums. Glabāt urnu šajā pagodā skaitās Tava sociālā stāvokļa un prestiža jautājums. Āzijā tam tiek pievērsta liela vērība. Sienā var redzēt dažas tukšas nišas. Acīm redzot radinieku materiālais un sociālais stāvoklis ir mainījies. Pietrūcis naudas un nācies urnu glabāt lētākā vietā, dodot iespēju šo vietu ieņemt aizgājējam, kam radinieku sociālais un materiālais stāvoklis to atļauj. biggrin

Interesantas lietas.
Pievienotie faili: 7763204.jpg(83.7 Kb) · 2384627.jpg(72.0 Kb) · 2183388.jpg(89.7 Kb) · 4902499.jpg(66.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 03.11.2012, 10:59 | Ziņojums # 20
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2291
Statuss: Offline
„Dharmikarama Burmese Temple”Kā jau minēju, atrodas ielas otrā pusē „Wat Chayamangkalaram”. Tā ir birmiešu pagoda. Izmēru un krāšņuma ziņā ne ar ko neatpaliek no „Wat Chayamangkalaram. Iespējams, ka pat dažās lietās pārspēj. Šeit ir budistiem tradicionālie ūdens dīķi, kuros dzīvo milzīgas karpas un sami. Ilgi var tās zivis vērot ar skaudīgu makšķernieka aci. biggrin Šeit viss ir pazīstamajos birmiešu rakstos. Te es savukārt jutos kā būtu Birmā.
Galvenā pagodas apskates vieta ir milzīga Budas statuja. Kā jau pieņemts pagodās, viss ir zeltā, daudz smalku kokgriezumu un citas fantastiski skaistas lietas.Tā es neilgā laikā paspēju paciemoties Taizemē un Birmā. Te valda pilnīgs miers un strāvo spēcīgs garīgums. Sasmēlos garīgo spēku, kas vientuļam ceļotājam ir būtiska lieta. Būsiet Penangā noteikti iesaku šīs pagodas apmeklēt!!! Tas ir to vērts. Dīvaini, ka nebiju viņas apmeklējis savā pirmajā viesošanās laikā Penangā. Domāju, ka tās ir lielākās un iespaidīgākās pagodas Malaizijā. Bet iespējams es arī kļūdos.

Jau hotelī vēlreiz pārlasot „Lonely Planet” konstatēju, ka no apskates objektiem Penagā, kuros vēl nēsmu bijis ir atlikuši „Tropical Spice Garden”, „Penang War Museum” un „Batu Maung Fishing Village”. Tas ir neskaitot kādus sīkumus un vietas, kuras man nav nekādas vēlmes apmeklēt. Par to garšvielu dārzu īsti nezinu, diezin vai kaut ko jaunu ieraudzīšu. Šādas vai līdzīgas vietas ir apmeklētas jau iepriekš. Ieejas biļete ir 15 Rm.
Bet nu „Penang War Museum” tiks apmeklēts noteikti. Neskatoties, ka ieejas biļete maksā 25 Rm. Dārgi Malaizijā ir apskates objekti. Mans mīļākais priekšmets skolā bija vēsture. Ir liela vēlme apskatīties angļu būvēto aizsardzības fortu, kuru II pasaules kara laikā okupēja japāņi. Tādēļ neskatoties uz biļešu dārdzību šī vieta tiks apmeklēta, pie reizes apciemojot arī „Batu Maung Fishing Village”. Tas viss atrodas Penangas salas dienvidu galā. Ar redzēto protams padalīšos ar Jums.
Pievienotie faili: 5197998.jpg(108.7 Kb) · 5730989.jpg(95.4 Kb) · 7669653.jpg(86.2 Kb) · 1108832.jpg(77.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 07.11.2012, 15:34 | Ziņojums # 21
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2291
Statuss: Offline
Laika apstākļi ir atgriezušies savā sākotnējā variantā. Katru vakaru līst lietus. Divas dienas bija ļoti spēcīgs lietus. Vienu dienu pat lietus lija pa dienu. Un tā pamatīgi. Tik spēcīgu lietu mūžā redzēju pirmo reizi. Nepārspīlējot, gāza kā no spaiņiem. Sakarā ar lietu gaisa temperatūra atkal par 2 grādiem ir zemāka.

Kā jau biju apņēmies, devos kultūras izbraucienā uz Penangas salas dienvidu daļu. Mērķis apskatīt „Penang War Museum” un Zvejnieku ciematu. Pirmais apskates objekts bija „Penang War Museum”. No Komtar ar ar 302 maršruta autobusu (4 Rm) aizbraucu līdz nepieciešamajai autobusa pieturai. Pietura atrodas samērā tuvu muzejam, ar kājām pa asfaltētu ceļu jākāpj kalnā, kādu 1 km.

Priekšā jau vairākas skolēnu ekskursiju grupas ar autobusiem. Viss pareizi, patriotiskā audzināšana.

Neliels vēsturisks ekskurss. Muzejs izvietots bijušajā angļu būvētajā militārajā fortā. Forts savu darbību uzsāka 1930.gadā un tā mērķis bija sargāt un kontrolēt kuģošanas ceļus. Fortā bija izvietota tālšāvēja mortīras un pretgaisa aizsardzības ligzdas. Skats no forta uz jūru paveras brīnišķīgs. Forta vietas izvēle ideāla. Ar maziem spēkiem iespējams kontrolēt lielas teritorijas. Armijas daļas, izvietotas fortā, sastāvēja no britu, indiešu un malaiziešu bruņotām vienībām. Otrā pasaules kara laikā 1941.gada 19.decembrī salu okupē Japānas armija. Japāņi salā ienāca no Taizemes puses, forts tika atstāts bez kaujas. Vēlāk lielākā daļa karavīru nonāk japāņu gūstā. Fortā tiek ierīkots cietums un filtrācijas nometne. Vēsturē ir saglabājusies liecības par japāņu zvērībām. 1943.gadā savu zemūdeņu bāzi šeit ierīko Vācija. Savukārt 1945.gada 6.septembrī fortu atkal atgūst uzbrūkošās britu vienības.

Pie ieejas mani sagaida pārsteigums. Esmu sagatavojis 25 Rm, tik pēc „Lonely Planet” ceļveža maksā ieejas biļete. Nekā nebija, informācija novecojusi. Ārzemniekiem ieejas biļete maksā 35 Rm, vietējiem 20 Rm. Pluss vēl 2 Rm nācās samaksāt par tiesībām fočēt. Hehehe Kopā sanāca 37 Rm. Nebūt nav lēti. Malaizieši ir iemācījušies kāst naudu no saviem apskates objektiem un apmeklētājiem. dollar
Muzejā praktiski nav nekādas ekspozīcijas, tikai fortifikācijas un ēkas. Tā ir ļoti labā stāvoklī un tiek pienācīgi uzturētas. Teritorija samērā plaša. Man bija nepieciešamas 3 stundas kamēr visu biju apstaigājis. Ļoti interesanti ir pazemes tuneļi, šahtas un munīcijas glabāšanas vietas. No kara tehnikas praktiski nekā nav. Viena japāņu mortīra un pāris zenītložmetēji. Interesants bija pazemes štāba bunkurs. Ir kazarmas, tās bija atsevišķas britiem, indiešiem un malaiziešiem. Tāpat virtuves bija katram atsevišķas. Ir lazarete. Iespaidīgas mortīru bedres. Diemžēl bez pašām mortīrām. Ir divi dzoti. Nomīnēts perimetrs ap fortu. Moku istaba, karātavas, bluķis ar cirvi ar ko galvas cirta. Principā tiem, kurus interesē militāro objektu fortifikācijas, apskates objekts ideāls. Ir arī dažas senas sadzīves lietas, nedaudz fotogrāfiju kazarmās un pazemes bunkuros.

No papildus izklaides iespējām šeit tiek piedāvāts uzspēlēt paintbollu. Speciāli tam ir uzbūvēta jauka vieta ar blindāžām, ierakumiem un citām inženiertehniskām būvēm. Ir speciālas vakara ekskursijas, kad to visu var vērot izgaismotu. Arī varētu būt interesanti.
Pievienotie faili: 2101540.jpg(58.5 Kb) · 0776914.jpg(97.7 Kb) · 6327006.jpg(83.1 Kb) · 8525880.jpg(71.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 07.11.2012, 15:41 | Ziņojums # 22
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2291
Statuss: Offline
Malaiziešu bērni ar instruktoru pazemes bunkura štāba telpā:Ļoti daudzās vietās ir izlikti paziņojumi sargāties no džungļu dzīvās radības. Sarakstā ir čūskas, skorpioni, sikspārņi, vanagi un citi mošķi. cranky Iesaku šādus brīdinājumus ņem vērā. Pie vienas no kazarmām uzdūros snauduļojušam pitonam. Izskatījās bija kādu peli vai žurku nupat norijis. Nebija liels, apmēram 1 metru. Var teikt pitonu bērniņš. Pilnīgi nekaitīgs. Kad sāku bez viņa atļaujas bildēt, apvainojās un steidzīgā gaitā aizlaidās džungļu dziļumā. biggrin Žēl, vēlējos vēl sabildēt kādas jaukas bildes. Bet esiet uzmanīgi! Var trāpīties ne tik draudzīgi radījumi. Skatieties zem kājām un apkārt. crazyTā nu mana ekskursija pa Kara muzeju bija galā. Kā nākamais apskates objekts ir paredzēts Zvejnieku ciemats. Ar to pašu 302 maršruta autobusu nācās pabraukt gabalu atpakaļ (2 Rm), lai varētu pārsēsties 308 maršruta autobusā. Ar šo maršruta autobusu tieku aizvizināts līdz Zvejnieku ciematam (1,40 Rm).

Tipisks zvejnieku ciematiņš. Jūras krastā daudzas zvejnieku laivas. Zvejas tīkli. Visa piekraste ož pēc zivīm. Krasts diezgan pa briesmīgs. Biju šeit jau pēcpusdienā. Gar ceļu milzum daudz ēstuves, bet šajā dienas daļā viņās bija pilnīgs klusums. Pieļauju, ka īstā rosība sākas vakarā, kad satumst. Varētu tikt pie svaigas un gardas zivtiņas. Tagad tikai varēju vērot kā zivtiņas tiek kaltētas. Lielas un mazas.

Kādu stundu paklīdu pa ciematu un devos uz autobusu. Ar 401 maršruta autobusu tiku aizvizināts līdz Komtar (3,40 Rm). Ar to arī šīs dienas ekskursija bija galā. Principā ir pabūts visos Penangas salas nostūros, visi daudzmaz ievērības cienīgi apskates objekti ir apskatīti. Atlikušās dienas varēšu mierīgi slaistīties un baudīt silto laiku. biggrin
Pievienotie faili: 0108096.jpg(60.0 Kb) · 5187418.jpg(118.1 Kb) · 2862968.jpg(60.4 Kb) · 1634739.jpg(102.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
andrianDatums: Trešdiena, 07.11.2012, 19:57 | Ziņojums # 23
Ģenerālleitnants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 558
Reputācija: 23
Statuss: Offline
Quote
Divas dienas bija ļoti spēcīgs lietus. Vienu dienu pat lietus lija pa dienu. Un tā pamatīgi.

skatījos ka Kota Kinabalu un Kuala Lumpurā arī krietni līst, bet Sandakanā tīri mierīgi pagaidām smok
Quote
Atlikušās dienas varēšu mierīgi slaistīties un baudīt silto laiku

mums vēl nedēļa.. sad


ChiangMai,ChiangRai,Phuket,Railay,Phi-Phi,Langkawi,Sabah,Cebu,Panglao,Boracay,Palawan,Houay Xai,Bokeo Nam Kan National Park,Beijing,Fihalhohi,Siem Reap,Sihanukville,Koh Rong,Koh Rong Samloem,Kampot, Phnom Penh,Shimla,Manali,Varanasi,Delhi
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 08.11.2012, 15:26 | Ziņojums # 24
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2291
Statuss: Offline
Quote (andrian)
skatījos ka Kota Kinabalu un Kuala Lumpurā arī krietni līst, bet Sandakanā tīri mierīgi pagaidām


Līst katru dienu, parasti vakarā. Līst kādas divas stundas. Mani tas principā netraucē. Dažreiz tikai vakariņās aiziet traucē. biggrin Malaizijā jau nav tādas izteiktas sausās sezonas, kad lietu neredz nedēļām. Lietus šeit ir ierasta parādība un regulāra. Atbilstoši kalendāram lietus sezona Malaizijā turpinās vēl arī visu decembra mēnesi.

Quote (andrian)
mums vēl nedēļa..


Gaidu ar lielu nepacietību. Jūs arī droši vien. Nepacietībā trinaties..... biggrin Vai savu ceļojuma plānu citiem lasītājiem neprezentēsi? yes


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 10.11.2012, 07:01 | Ziņojums # 25
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2291
Statuss: Offline
Džordžtaunas becpekeru rajons.

Džordžtaunu būšu izstaigājis ar kājām krustām šķērsām. Kā jau katrā Āzijas pilsētā šeit ir sava Čainatauna, ir Mazā Indija un ir arī savs becpekeru rajons. Konkrēti Džordžtaunā tā ir Love Lane iela un apkārtējās ieliņas.Ieliņas mazas un šauras. Principā nekā ievērības cienīga. Tas ir vecpilsētas centrs. Te ir milzumdaudz dažādu lētu becpekeru hoteļu. Seni gan, celti vēl Anglijas impērijas ziedu laikos. shock Nekādas mājas lapas pārsvarā šiem hotelīšiem nav, vienkārši jāstaigā un jāmeklē labākā cenas un kvalitātes attiecība. Tā ka ja esam nokavējuši Tūņu hoteļa izpārdošanas, ceļš mums uz šejieni. prof„Lonely Planet” ceļvedī minēts, ka šis ir pats kriminogēnākais rajons Džordžtaunā. Tumšā laikā mēdzot aplaupīt ārzemniekus. Tad nu nolēmu ap pulksten 22:00 šo rajonu apmeklēt, apskatīt kas un kā. Pilnīgs klusums, ielas maz izgaismotas. Nebija pat jēgas neko fočēt. Dažas pa briesmīga izskata ielas meitas. shock Dažādu tautību un ādas krāsas becpekeri sēž pie saviem hoteļiem, dzer alu vai kafiju, mierīgi tusē. Neko pat tuvu ne kādiem draudiem nemanīju. Var jau būt, ka bija jānāk krietni vēlāk, jābūt pilnīgā ķēmā un tad viss ir iespējams. Varbūt viņi noskata mazāk iespaidīgas miesas būves cilvēkus.

Es domāju iespēja tikt aplaupītam Džordžtaunā ir ļoti zema. Nav nekāda maskačka vai lubančiks. biggrin Policija šeit strādā labi un sodi par nodarījumu, kā jau musulmaņu zemēs pieņemts, ir ļoti bargi. Lai vai kā, jāuzmanās ir jebkurā gadījumā.

Turpinājumā aizklīdu vēl līdz Džordžtaunas promenādei. Sabildēju pāris jaukas bildes ar izgaismoto ostu un Penangas reģiona parlamenta ēkai. Jauki skati paliks atmiņai.Pievienotie faili: 4411457.jpg(74.7 Kb) · 5803370.jpg(63.6 Kb) · 6729297.jpg(62.2 Kb) · 7584455.jpg(47.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 12.11.2012, 14:38 | Ziņojums # 26
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2291
Statuss: Offline
Vakara izklaides Džordžtaunā

Kādas ir bezmaksas izklaides vakara Džordžtaunā? Ņemot vērā, ka Penangas salā musulmaņu ir ievērojams mazākums, vairākums šeit ir ķīnieši un trešā lielākā ir indiešu kopiena, tad vakaros šeit bieži notiek dažādas izklaides. Visizplatītākie ir dažādi dziedāšanas svētki.

Ejot pa ķīniešu kvartālu vakaros, daudzās vietās var novērot vietējā rajona lokālos karaoke čempionātus. Ielas malā improvizēta skatuve, kādi 30 dalībnieki, katrs ar savu numuru un žūrija. Tā nu viņi demonstrē savas dziedāšanas spējas. Kad nav ko darīt, tad kā laika kavēklis tīri neko. Kādu brīdi tīri aizraujoši paskatīties un paklausīties.Amizants skats, tieši aiz improvizētās skatuves atrodas zārku veikals, tāds labi izgaismots. Lūk kur dzīve un nāve, prieki un bēdas iet roku rokā, kā tādas dvīņu māsas. Kā viens veselums. Veselīga dzīves uztvere ir aziātiem. crazyLielākos pagalmos un laukumos ir nelielas skatuves, kur jauniem censoņiem mēģināt pierādīt savas vokālās dotības un estrādes talantu. Viena no tādām skatuvēm atrodas apmēram 250 metrus no mana hoteļa. Tur es bieži tā ap pulksten 22:00 aizgāju. Izpīpēt pēdējās vakara pīpes un paklausīties topošos talantos. Skatītāji parasti bija kādi cilvēki 20. Katram solistam tiek dots laiks izpausties apmēram 1 stunda. Tad nāk nākamais. Izpildīts pārsvarā, tiek POPS un ķīniešu lēnie gabali. Žēl ka nav ROCK, nemaz nerunājot par heavy metal. Jebkurā gadījumā ir interesanti pavērot kā cenšas jaunie censoņas. Skatuves tērpi kā īstiem Stāriem. Krāšņi un krāsaini.

Neliels video ieskatam, kā tas notiek. Filmēts ar fočiku, tumsā un pie estrādes krāsainiem prožektoriem fočikam radās grūtības noteikt, kur nepieciešams fokusēt asumu. Bargi nenosodiet, kvalitāte nav īsti laba. Bet nu ieskatam būs OK!Nebūt nav tā, ka vakaros nav ko darīt.
Pievienotie faili: 7675862.jpg(71.0 Kb) · 6811932.jpg(47.2 Kb) · 0742233.jpg(37.8 Kb) · 1448004.jpg(45.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 15.11.2012, 16:27 | Ziņojums # 27
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2291
Statuss: Offline
Laiciņš Penangā pamazām uzlabojas. Lietus vairs nelīst katru vakaru. Tikai katru otro. biggrin Var konstatēt, ka eiropieši dodas pagarināt savu vasaru uz Āziju. Kad ierados baltos praktiski nevarēja manīt. Nu viņu skaits ir jūtami pieaudzis.

Kārta bija pienākusi indiešu svētkiem. Saucas šie svētki Deepavali, tautā pazīstams kā "Gaismas festivāls" Tas ir piecu dienu festivāls, kas sākas (atkarībā no mēness kalendāra) vai nu oktobra, vai novembra vidū. Hinduistiem Deepavali ir vieni no svarīgākajiem reliģiskajiem svētkiem. Tas ir labā uzvara pār ļauno, gaismas uzvara pār tumsu. Šos svētkus svin 5 dienas. Mājās tiek iedegtas eļļas lampiņas. Visām drēbēm ir jābūt jaunām, mājās tiek mainīti aizkari un dīvānu pārvalki. Vakara tiek gatavoti nacionālie ēdieni un pasniegti radiem un draugiem. Tiek šautas un spridzinātas petardes ļauno garu aizbaidīšanai.

Deepavali ir oficiāla brīvdiena Indijā, Nepālā, Šrilankā, Mjanmā, Maurīcija, Gajāna, Trinidāda un Tobāgo (pat bijušajā Latvijas kolonijā), Surinamā, Malaizijā, Singapūrā un Fidži. Šogad tas iekrīt 13.novembrī.

Tad nu man arī iznāca šajos svētkos ņemt dalību. Penangas vietējais madžlis svētdienas dienā bija sarīkojis svētku pasākumu par godu šiem svētkiem. Svētki notika laukumā pie madžlisa ēkas. Bija uzstādītas teltis ar galdiem, gan goda viesiem, gan vienkāršiem pilsētas iedzīvotājiem.Sākums bija paredzēts 11:30, kā jau pieņemts Āzijā, šeit nekas laikā nenotiek. Madžlisa spīkers ar savu svītu ieradās ar pusstundas nokavēšanos policijas un miesassargu pavadībā. Tad arī tika dots signāls vienkāršiem pilsētniekiem sākt dalīt bezmaksas pusdienas.VIP viesiem jau viss bija uzklāts uz galdiem.Pie bezmaksas pusdienām izveidojās milzīgas rindas. Vēlāk jau, kad rindas noskrēja arī vientuļais ceļotājs (tas esmu es) izmantot Penagas viesmīlību un notestēt un pa brīvu paēst svētku pusdienas. Jāatzīst, kā ēdiens bija labs un pietiekamā daudzumā. Vietējā vara nebija skopojusies. Pusdienās bija rīsi, vista, liellops, mērcīte, salāti un apelsīnu suliņa. Viss ļoti sakarīgi.

Te ir manas bezmaksas pusdienas. Vakariņās tajā dienā vairs iet nebija nepieciešamības. Uzēdu vakariņās tikai medus meloni. biggrin

Pievienotie faili: 8748388.jpg(71.2 Kb) · 2895153.jpg(78.0 Kb) · 7897112.jpg(69.9 Kb) · 9630325.jpg(88.0 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 15.11.2012, 16:37 | Ziņojums # 28
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2291
Statuss: Offline
Kad pirmais izsalkums bija remdēts, sākās apsveikuma runas. Pirmais runātājs, protams, bija parlamenta spīkers, tālāk jau mazākas šiškas.

Te nu visa Penangas spice pie galda. Pats galvenais baltā kreklā:Pēc uzrunām sākās svētku koncerts. Bija tīri interesanti pavērot indiešu un tamilu nacionālas dejas un dziesmas. Tā tas turpinājās 4 stundu garumā. Pa to laiku es vēl četras reizes devos pēc bezmaksas apelsīnu suliņām. Labas bija.

Neliels video ieskats svētku norisē:

Ieintriģēts gaidīju kā tad tiks svinēta šo svētku kulminācija, tas ir 13.novembrī. Ja jau gaismas svētki, tad cerēju uz kādu šovu. Domāju, ka, iespējams, būs kas līdzīgs kā Taizemē, kas laidīs gaisā visādus spīdekļus. Nekā nebija. Pilnīgs klusums. shock

Pa dienu indiešu ēstuves dalīja bezmaksas ēdienu, tiem kas to vēlējās. Visur garas rindas. Nebija nekāda vēlēšanās viņās stāvēt. Šo iespēju neizmantoju. Tā pilsētā pilnīgs klusums. Cilvēkiem brīvdiena, atpūšas. Vakarā tikai nedaudzās vietās varēja redzēt un dzirdēt spridzinot petardes. Laikam jau Deepavali vismaz Malaizijā ir vairāk ģimenes svētki, kad kopā sanāk visi radi un draugi.

Ņemot vērā, ka šeit dzīvo vairākas lielas reliģiskas kopienas, varbūt tas arī ir iemesls kad reliģiskajos svētkos lieli publiski pasākumi nenotiek. Nekādas publiskas aktivitātes es neredzēju arī musulmaņu lielākajos svētkos. Iespējams, tā ir tāda tolerance pret citu reliģiju pārstāvjiem.

Deepavali ir beidzies, un Penanga gatavojas nākamiem lielajiem reliģiskajiem svētkiem. Musulmaņiem bija, hinduistiem bija, nu ir kārta kristiešiem. Veikalos jau parādās Ziemassvētku uzraksti un rotājumi. Tā pat kā pie mums tiek pārdotas visādi eglīšu rotājumi un protams arī pašas eglītes. biggrin Eglītes šeit protams ir papīra vai plastmasas. Alternatīva ir rotājumus kārt palmās. biggrin Hehehē...Ar šo tad arī varēs beigt manu stāstu par redzēto un piedzīvoto 31 dienas laikā Penagas salā. Rīt jau uz Langkawi salu. Sāksies pavisam cita dzīve. Jānosvin galu galā mana Dzimšanas diena 3 dienu garumā. Alu nopirkšu veselu vannu. Uh, kā esmu noilgojies pēc vēsa, garšīga aliņa. booze Pēc tam uz 2 dienām es vēl atgriezīšos Džordžtaunā. Jāsavāc būs mana mugursoma un tālāk ceļš vientuļo ceļotāju vedīs uz Kuala Lumpur.

Kā solīju ir gatavs arī mans fundamentālais pētījums par ziemošanas izmaksām Malaizijā. biggrin Pētījums ir pelnījis atsevišķu sadaļu forumā. Lai nepazūd vientuļajā ceļotāja atskaitē, bet kalpo par orientieri ilgākā laikā. Foruma sadaļā izveidoju jaunu sadaļu „Viena mēneša izdevumi dzīvojot Malaizijā” Tas atrodas pa šo linku: http://www.melnais.com/forum/47-381-1
Pievienotie faili: 6432341.jpg(72.7 Kb) · 8315945.jpg(70.0 Kb) · 0218052.jpg(106.5 Kb) · 0281933.jpg(49.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 23.11.2012, 11:46 | Ziņojums # 29
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2291
Statuss: Offline
Kuala Lumpur

No rīta nekur nebija jāsteidzas. biggrin Mierīgi izčekojos no sava hoteļa 11:00 un nesteidzīgā solī uz Komtar, gaidīt autobusu uz lidostu. No Penangas uz Kuala Lumpur ļotenes lido katru stundu, konkurence šajā segmentā starp aviokompānijām ir milzīga. Stundu pirms mana reisa bija vēl viens reiss arī „Air Asia”. Nodomāju, kādēļ es nepirku biļeti uz šo reisu. Izrādījās, ka labi vien bija, ka nepirku uz šo reisu. Iepriekšējais reiss kavējās. Mūsējā ļotene pacēlās gaisā precīzi pēc saraksta, kad viņu ļotene tikko bija tikai atlidojusi. shock Hehehē....

Stundu lidojums, nedaudz vairāk kā stundu brauciens ar autobusu no lidostas līdz KL Sentral un esmu Kuala Lumpur. Vēl neliela pastaiga ar mugursomu plecos līdz viensliedītim, brauciens līdz pieturai Medan Tuanku un esmu pie savas viesnīcas Nr.1 Malaizijā „Tune Hotels”. Šeit paredzēts uzturēties 4 naktis. Maksa par nakti 2 Ls.

Pirmajā vakarā paspēju tikai paēst vakariņas, ir jau vēls. Interesants novērojums, Kuala Lumpur karstumu izjūtu pamatīgāk, kā Penangā. Tas izpaužas pastiprinātā svīšanā. crazy Var jau būt tās vēl ir atskaņas no Langkawi salā izdzertā alus daudzuma. booze Jāpalīdz organismam! Bez augļiem veikalā iepērku arī 3 mazās šokolādes. Šokolādi nebiju ēdis, kopš izlidoju no Latvijas. Pirms gulētiešanas tiek apēstas šokolādes, augļi un klāt piedzerta tējiņa.

No rīta pamostos pilnībā izgulējies un gatavs jauniem varoņdarbiem. Pirmais rīta gājiens, protams, ir pie Kuala Lumpur simbola Petronas dvīņu torņiem.Patīk man šī vieta. Te mierīgi apsēžoties un uzpīpējot var nesteidzīgi pārdomāt tālāko rīcības plānu. Kuala Lumpur esmu bijis jau vairākas reizes. Praktiski visu, ko esmu vēlējies, esmu šeit jau apskatījis. Vakarā būs jāņem rokās ceļotāju bībele „Lonely Planet” un jāmēģina atrast kādi mani interesējoši apskates objekti. Diena paiet vienkārši klīstot pa pilsētas centru un izmisīgi mēģinot atrast kabeli manam mini skaļrunim. Saprotu, ja Kuala Lumpur es kabeli neatradīšu, mans atlikušais ceļojums būs bez iespējas normāli klausīties mūziku un skatīties filmas. Atsevišķi kabeļa nekur nav, ir liela izvēle ar mini skaļruņiem. Kaut kā stulbi pirkt jaunu skaļruni, ja tāda manta Tev jau ir. Vienā no veikaliem izsaku piedāvājumu, pērku tikai kabeli, bez paša skaļruņa. Pārdevējs padomā, labi 20 Rm. Viss komplekts maksā 36 Rm. Sākās kaulēšanās, bet viss ar smaidu. Es saku maksāšu 10Rm. Beigās vienojāmies par 15Rm. Dārgs tas kabelītis sanāca. dollar Var jau viņu saprast, sadalījis komplektu divās daļās. Patīk man Āzija, visu var mierīgi sarunāt. biggrin

Pēc vakariņām vēlreiz svētceļojums uz dvīņu torņiem, bet nu jau tumsā. Nu patīk man šī vieta. Tumsā tas viss ir daudz efektīvāk, viss pasakaini izgaismots. Tie kuri ir bijuši šeit, sapratīs mani.Vakarā veru vaļā „Lonely Planet”, jādomā ko darīt rīt. Atrodu divas apskates vietas, kurās vēl nēsmu bijis un kuras vēlos apskatīt. Viena no tām ir Titiwangsa ezers un parks. Grāmatā pieminēts, ka tā ir ļoti iecienīta vieta pilsētnieku atpūtai un jaunajiem mīlniekiem. Tikumības policija šo vietu uzmanot pastiprināti. cranky Ļoti intriģējoši. Otra vieta ir Chow Kit tirgus. Abas vietas atrodas netālu viena no otras.
Pievienotie faili: 2517801.jpg(70.0 Kb) · 0395288.jpg(70.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 23.11.2012, 11:58 | Ziņojums # 30
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2291
Statuss: Offline
Titiwangsa

Blakus parkam un ezeram atrodas Kuala Lumpuras slimnīcu komplekss. Tā ir tāda Rīgas Ģaiļezera slimnīcas kopija, tikai daudz iespaidīgāka, lielāka, kvalitatīvāka. Te ir izvietotas visa profila slimnīcas un ārstniecības iestādes. Sākot no pediatrijas, neiroloģijas, ķirurģijas u.t.t un beidzot ar dzemdību namu. Vārdu sakot pilnīgi viss, iekaitot rehabilitācijas centrus. Klāt pie slimnīcām ir arī mācību iestādes. Koledžas, kur gatavo vidējo medicīnisko personālu, akadēmijas un universitātes, kur zināšanas iegūst topošie ārsti. Viss sakopts un tīrs. Lai nokļūtu līdz parkam nācās iet garām šim kompleksam. Bija interesanti pavērot.

Parkā ieeja ir bezmaksas. Pirms ieejas parkā izlikti lieli brīdinājumi, ko nedrīkst darīt parkā. Standarta aizliegumi, kā nemēslot, neplūkt ziedus u.t.t ir pilnīgi saprotami, bet ir arī „Lonely Planet” pieminētais aizliegums. Šeit aizliegts skūpstīties. Par to tiec vizuāli brīdināts ar attiecīgu aizlieguma zīmi. shock

Parka teritorija plaša, ļoti sakopta. Arī ezers ir liels.

Šeit ir dažādas izklaides, var nodarboties ar sportu (parkā ir daudz dažādu trenažieru), ir veloceliņi, var iznomāt ūdens velosipēdu vai laivu. Ir liels bērnu laukums ar daudz un dažādām atrakcijām. Ir paredzēta vieta izjādēm ar zirgiem. Ir tenisa un citi bumbošanas korti.

Es biju parkā samērā agri, lai nebūtu šeit lielajā karstumā. Cilvēku vēl nebija daudz. Arī neskaitāmās ēstuves vēl tikai slēja augšā savas teltis. No parka paveras skaists skats uz Petronas dvīņu torņiem, TV torni un citām pilsētas augstceltnēm. Pieļauju, ka vakarā šeit ir pilsētnieku iemīļota atpūtas vieta un daudz tautas. Ja rītvakar nelīs lietus, iespējams, vēlreiz apmeklēšu šo vietu.

Chow Kit tirgus

Nu vienkārši super. Tipisks un reāls Āzijas tirgus. Uz ķīniešu uzpūsto un pārreklamēto tirgu Petaling ielā, kur tirgo visādus viltojumus un citas nekam nevajadzīgas lietas, man nebija nekāda vēlme doties. Tas tirgus ir domāts tūristiem ar visām no tām izrietošām sekām. Toties Chow Kit tirgū es guvu patiesu baudījumu. Šeit tiek tirgoti augļi, dārzeņi, zivis, gaļa un citas ēdamas lietas. Ir neskaitāmas lētas ēstuves. Tāpat tiek tirgoti oriģināli vietējo amatnieku izstrādājumi, ir lētas lupatu tirgotavas. Viss kas nepieciešams kārtīgam Āzijas tirgum. Ja vēlaties iepirkt svaigus un gardus augļus, brauciet uz šejieni. Par piemēru 3 kg mango šeit maksā 10Rm, milzīgi sarkani rambutāni 2 kg maksā 5 Rm. Šovakar vakariņās man būs tikai svaigi augļi. Daudz sapirku.

Pēcpusdiena atnāca ar stipru lietu. Skaidrs, jāpērk internets istabā uz 24 stundām. Jāiekrāmē kāds teksts ar bildēm, jāparunā ar Melno Princesi, vecākiem, jāpalasa kas jauns Latvijā, kāda svaiga filma jānovelk. biggrin

Palikusi viena diena Kuala Lumpur. Tad jau ceļš vientuļo ceļotāju vedīs uz Kuching. Jāpārlasa ko switch par šo kaķu pilsētu ir sarakstījis savā atskaitē.
Pievienotie faili: 4380828.jpg(93.2 Kb) · 9585072.jpg(57.8 Kb) · 2085640.jpg(92.7 Kb) · 4854045.jpg(87.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Malaizija, Singapūra un Bruneja » Atsauksmes un atskaites » Penša izdzīvošanas rokasgrāmata - Malaizija
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2020