Ceturtdiena, 02.02.2023, 04:36
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Vjetnamieši sadumpojušies - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: MelnāPrincese  
Forums » Vjetnama un Kambodža » Jaunumi » Vjetnamieši sadumpojušies (protesta akcijas)
Vjetnamieši sadumpojušies
MelnāPrinceseDatums: Pirmdiena, 11.06.2018, 09:59 | Ziņojums # 1
Seržants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 95
Reputācija: 3
Statuss: Offline


Vjetnamas reģionos sākušās plašas demonstrācijas, kuras pāraug sadursmēs ar policiju. Visaktīvākie protesti norisinās Sài Gòn, Phu Quoc, Bình Thuận, Khánh Hòa un Kiên Giang provincēs. Mierīgākas protesta demonstrācijas norisinās arī Vjetnamas galvaspilsētā Hà Nội. Ir bloķēti lielceļi, ieskaitot maģistrāli, kas savieno iecienītos kūrortus Nha Trang un Phan Thiết. Neticami, bet fakts, ka arī sociālistiskajā Vjetnamā cilvēki ir gatavi demonstrācijām un pat gatavi iesaistīties sadursmēs ar policiju. Interesanti tikai, ka protesti nav vērsti pret valdošo diktatūru, bet gan pret Ķīnas investoriem. Vjetnamas valdībai bija plāns ieviest trīs jaunas ekonomiskās zonas: Van Don in Quang Ninh provincē, Bac Van Phong in Khanh Hoa provincē un Phu Quoc in Kein Giang provincē. Vietējie baidās, ka šīs jaunās ekonomiskās zonas pārpludinās ķīniešu investori un iegūs pilnīgu kontroli par Van Don reģionu, kas ietver vairāk kā 600 salas. Otra lieta, kas neapmierina vjetnamiešus ir valdības plāni nomāt zemi ārzemniekiem uz 99 gadiem. Protestos viens no populārākajiem banneriem ir: "Neatdot ķīniešiem zemi pat uz 1 dienu!". Papildus eļļu ugunī pielej arī senais teritoriālais strīds par atsevišķu salu piederību Dienvidķīnas jūrā.

Sakarā ar šiem protestiem varas iestādes ir nolēmušas atlikt šī jautājuma pieņemšanu uz vēlāku laiku, bet jautājums par brīvajām ekonomiskajām zonām tiks skatīts divās parlamenta sesijās 12 un 15.jūnijā. Pozitīva lēmuma pieņemšanas gadījumā protestētāji draud ar daudz plašākām demonstrācijām.

Lūk arī sāk parādīties plaisas monolītajā režīmā, iespējams pat būsim liecinieki, kā sagrūst kārtējā sociālistiskā diktatūra pasaulē. Protams, tas nenotiks rīt vai parīt. Tam nepieciešami gadi, bet kā mēs zinām no Imanta Kalniņa dziesmas "Ļeņinam", tad: „asni saknes akmenī dzen, un akmens plaisā”. Lai izdodas…!

Par situācijas nopietnību liecina arī Krievijas Ārlietu ministrijas izdotais brīdinājums ceļotājiem uz Vjetnamu, aicinot izvairīties no vietām kur notiek protesti un būt citādi uzmanīgiem. Var šo brīdinājumu apskatīt pa šo saiti: "Twitter".
Pievienotie faili: 1861151.jpg(191.4 Kb)
 
Forums » Vjetnama un Kambodža » Jaunumi » Vjetnamieši sadumpojušies (protesta akcijas)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023