Ceturtdiena, 02.02.2023, 03:43
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Birma maina valsts nosaukumu, karogu un ģērboni - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: MelnāPrincese  
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Jaunumi » Birma maina valsts nosaukumu, karogu un ģērboni
Birma maina valsts nosaukumu, karogu un ģērboni
MelnāPrinceseDatums: Sestdiena, 23.10.2010, 10:24 | Ziņojums # 1
Seržants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 95
Reputācija: 3
Statuss: Offline
Birmā kārtējo reizi ir mainīts valsts nosaukums, valsts karogs un valsts ģērbonis. Jaunais valsts nosaukums "Mjanmas Savienība - Republika" (kaut kā tā, gaidīsim oficiālo tulkojumu).

Jaunais karogs sastāv no trīs vienāda izmēra krāsām dzeltenā augšā, zaļa vidū un sarkana lejā. Pa vidu balta pieczvaigžņu zvaigzne. Jaunajam karogam bija jāparādās pēc 7.novemvrī paredzētajām parlamenta vēlēšanām.

Jaunais karogs jaunajā galvaspilsētā Naypyidaw pie prezidenta pils uzvijās piektdien. Pacelt jauno karogu uztic tikai tām militārpersonām un valsts kalpotājiem kuras ir dzimušas otrdien. Nolaist karogu drīkst tikai tie kuri dzimuši trešdienā. Tas ar astrologu ieteikums 74 gadus vecajam, militārās huntas vadītājam Than Shwe.

Vēlēšanas Birmā notiks pirmo reizi 20 gadu laikā. Vēlēšanās piedalīsies 37 partijas. Piecām politiskām partijām, tai skaitā politieslodzītās Aung San Suu Kyi partijai vēlēšanās piedalīties ir liegts. Pēdējās vēlēšanas Birmā noritēja 1990.gadā, kad vairākumu parlamentā ieguva Aung San Suu Kyi. Militārā hunta vēlēšanas neatzina un Aung San Suu Kyi ir sodīta ar mājas arestu. Hunta Birmā valda jau 50 gadus un parlamenta vēlēšanas ir paredzētas 7.novembrī.

Pievienotie faili: 7652685.jpeg(11.4 Kb) · 9327412.jpeg(0.9 Kb) · 7157977.jpeg(5.0 Kb)
 
FendermansDatums: Svētdiena, 24.10.2010, 14:14 | Ziņojums # 2
Majors
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 80
Reputācija: 1
Statuss: Offline
Jaunais Mjanmas karogs ir pārsteidzoši līdzīgs Lietuvas karogam.

Lietuvā ir izraisījis pārsteigumu jaunais Dienvidaustrumāzijas valsts Mjanmas (Birmas) karogs, kas dīvainā kārtā ir līdzīgs Lietuvas karogam un atšķiras tikai ar baltu zvaigzni uz tā.

Par jaunā Mjanmas Savienības Republikas karoga pieņemšanu ceturtdien paziņoja šajā valstī valdošā militārā hunta, nomainot līdzšinējo Mjanmas Savienības karogu. Karogā ir trīs horizontālas vienāda platuma krāsu joslas - dzeltena, zaļa un sarkana. Karoga centrā ir balta piecstaru zvaigzne pāri visām trijām joslām.

Lietuvas karogā ir trīs horizontālas vienāda platuma krāsu joslas - dzeltena, zaļa un sarkana.

"Pa jokam var teikt, ka šī karoga parādīšanās realizē dažu starpkaru posma Lietuvas politiķu ideju par koloniju Madagaskarā - tagad mums būs "brālīga" valsts ne tik tālu [kā Madagaskara], tuvāk Austrālijai," teica Mīkola Rēmera universitātes Salīdzināmo tiesību katedras vadītājs Justins Žilinsks.

Viņš uzsvēra, ka karogi ar dzeltenām, zaļām un sarkanām joslām nav retums, un to sevišķi daudz ir Āfrikā. Turklāt Lietuvas karogā šīs krāsas esot vairāk piesātinātas nekā jaunajā Mjanmas karogā.

"Karoga izvēle ir valsts iekšēja lieta. Starptautiskās tiesības neregulē šo jautājumu," sacīja jurists Žilinsks. "Šaubos, ka Mjanmā būtu domājuši par Lietuvu, veidojot karogu," viņš piebilda.

Lietuvas Ārlietu ministrija izplatījusi paziņojumu, kurā teikts, ka "Lietuvas ĀM satrauc korupcija, nabadzība un cilvēktiesību pārkāpumi Birmā/Mjanmā, un nevis Lietuvas un Birmas/Mjanmas valsts karogu līdzība".

Savukārt Lietuvas premjerministrs Andris Kubiļus sacījis, ka par abu valstu karogu līdzību neesot ko brīnīties, un kā piemēru minēja, ka arī Skandināvijas valstu karogi ir līdzīgi.

"Ir daudz līdzīgu karogu. Es nezinu, vai mēs izvirzīsim kādas pretenzijas uz autortiesībām - mūsu karogā nav zvaigznes. Zvaigznes mums jau ir bijušas, un vairāk tās mums nav vajadzīgas," žurnālistiem sacīja Kubiļus.

Mjanmas militārā hunta nav izskaidrojusi jaunā karoga simboliku, tomēr tas daļēji atgādina divus karogus, kas pastāvēja Japānas okupētajā britu kolonijā Birmā no 1943. līdz 1945.gadam.

Japāņu okupantu proklamētās Birmas Valsts karogā bija trīs horizontālas joslas - dzeltena, zaļa un sarkana, bet karoga centrā virs šīm joslām baltā aplī bija pāva attēls. Pāva attēls bija ņemts no Birmas impērijas karoga, kurš tika lietots no 1700. līdz 1885.gadam. Savukārt Birmas pretošanās kustība, kas cīnījās pret japāņu okupantiem, pieņēma sarkanu karogu ar baltu zvaigzni uz tā.

Pēc Birmas neatkarības proklamēšanas 1948.gadā Birmas Savienības karogs līdz 1974.gadam bija sarkans, izņemot zilu taisnstūri kreisajā augšējā stūrī, uz kura bija viena liela balta piecstaru svaigzne un tai apkārt - piecas mazas piecstaru zvaigznes.

Birmas Savienības Sociālistiskajā Republikā no 1974. līdz 1988.gadam un Mjanmas Savienībā no 1988.gada līdz 2010.gada 21.oktobrim bija spēkā nedaudz atšķirīgs karogs, kurā uz zilā taisnstūra bija balts zobrats ar 14 zobiem un baltu rīsa augu virs tā, bet apkārt zobratam bija 14 mazas baltas piecstaru zvaigznes. Skaitlis 14 atbilda septiņiem autonomajiem mazākumtautību štatiem un septiņiem apgabaliem.

Mjanmas karogā, kas pastāvēja līdz ceturtdienai, sarkanā krāsa simbolizēja tautas drosmi, zilā - mieru un godīgumu, bet baltā - tīrību.

Jaunā karoga krāsu simbolika vēl nav izskaidrota.


Kukera kū
 
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Jaunumi » Birma maina valsts nosaukumu, karogu un ģērboni
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023