Ceturtdiena, 30.03.2023, 07:18
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Karenu kontrolētajās teritorijās sākusies karadarbība - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: MelnāPrincese  
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Jaunumi » Karenu kontrolētajās teritorijās sākusies karadarbība
Karenu kontrolētajās teritorijās sākusies karadarbība
MelnāPrinceseDatums: Pirmdiena, 08.11.2010, 16:48 | Ziņojums # 1
Seržants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 95
Reputācija: 3
Statuss: Offline
Karenu kontrolētajās teritorijās sākusies karadarbība!

Sakarā ar vēlēšanām, Birmā tika ieviests ārkārtas stāvoklis, kas arī radīja spriedzi starp valdības spēkiem un karenu bruņotajiem spēkiem. Birmā ir aizliegti mītiņi un sapulces. Ārkārtas stāvoklis ieviests uz 90 dienām. Valdība tā cer saglabāt kārtību pēc vēlēšanām, kuras notika 7.novembrī. Kā ziņo opozīcijas pārstāvji tad vēlēšanās piedalījušies 60% vēlētāji.

Karadarbība sākās svētdien, kad valdības spēki mēģināja karenus piespiest iekļauties valdības robežsardzes spēkos.

Kā ziņo karenu militārās vienības komandieris, tad viņa armija ieņemusi vairākus stratēģiskus punktus un pozīcijas pierobežas pilsētā Myawaddy. Ir saņemti gūstā astoņi valdības karavīri, ieskaitot divus majorus. 60 cilvēku liela robežsargu vienība ir pārgājusi karenu pusē. Nemiernieku komandieris arī paziņoja, ka nemiernieku piektā brigāde svētdien ar kaujām ir ieņēmusi virkni valdības spēku pozīcijas. Starp ieņemtiem objektiem ir sakaru mezgls, policijas iecirknis, Miera tilts (savieno Birmu ar Taizemi), rajona administrāciju un militārās izlūkošanas ēku. Kara darbība ir izvērsusies starp "Demokrātisko karenu budistu armiju" (Democratic Karen Buddhist Army (DKBA)) un valdības spēkiem.

Kā ziņo emigrācijā (Taizemē) dzīvojošā Karenu Nacionālās Savienības (Karen National Union (KNU)) ģenerālsekretārs Zipporah Sein, tad tuvākā laikā karadarbībā var iesaistīties 500 DKBA un 900 KNU cīnītāju.

Cīņu rezultātā dzīvību zaudējuši 3 un ievainoti 20 cilvēki. Karadarbības rezultātā ir apšaudīta arī Taizemes teritorija. 3 Taizemes armijas komandieris Wannatip Wongwai ir atdevis pavēli neatklāt atbildes uguni uz Birmas pusi, saprotot, ka cīnoties savā starpā nevienai no pusēm nav bijis nolūks uzbrukt Taizemes karalistei.
Sākoties apšaudēm uz robežu ir devušies jau vairāk kā 6000 bēgļu. Ja karadarbība pastiprināsies, tad glābiņu Taizemē, meklēs daudz lielāka bēgļu skaits.
Kā norāda analītiķi, tad ir iespējama arī tālāka situācijas saasināšanās. Izmantojot labvēlīgo situāciju, karadarbībā var iesaistīties arī citas Birmas minoritātes, kā piemēram šani vai čini. Situācija varētu stabilizēties trīs mēnešu laikā ar jaunās Birmas valdības izveidošanu.

Nu ko, skatīsimies kā attīstīsies situācija. eek

 
MelnāPrinceseDatums: Otrdiena, 09.11.2010, 10:36 | Ziņojums # 2
Seržants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 95
Reputācija: 3
Statuss: Offline
Nu lūk arī "delfi" ievietojuši rakstiņu:
Mjanmas vēlēšanām seko vardarbīgas sadursmes

www.DELFI.lv
08. novembris 2010 19:19

Mjanmā pirmdien notikušas asiņainas sadursmes valdības karavīru un etnisko minoritāšu dumpinieku starpā, izraisot masveida izceļošanu pāri robežām.

Amatpersonas informē, ka sadursmēs Karenas provincē nogalināti vismaz trīs civiliedzīvotāji. Par karavīru zaudējumiem neesot ziņots.

Par sadursmēm ziņots arī tālāk uz dienvidiem pie Trīs pagodu pārejas netālu no Mjanmas un Taizemes robežas.

Mjanmas nemiernieku organizācijas Karenu nacionālās savienības (KNU) Taizemē bāzētais ģenerālsekretārs Ziporahs Seins paziņojis, ka cīņas starp valdības spēkiem un Demokrātiskās karenu budistu armijas (DKBA) karavīriem notikušas divos reģionos.

"Nedomāju, ka DKBA padosies," viņš piebilda.

Uz kaimiņos esošo Taizemi aizbēguši aptuveni 10 000 cilvēku, ieskaitot daudzus bērnus un sievietes, norāda pierobežā esošās Tākas provinces gubernators. Viņš arī piebilda, ka epizodiskas sadursmes vērojama arī citur Mjanmā.

Kopš neatkarības pasludināšanas 1948.gadā pilsoņu karš dziļā postā novedis vairākas valsts daļas, ieskaitot Karas provinci, un novērotāji apgalvo, ka valdošās militārās huntas apņēmība iznīcināt etnisko minoritāšu dumpiniekus acīmredzot tikai augusi.

Daudzi grupējumi parakstījuši miera vienošanos ar valdošo režīmu, bet kopš huntas neveiksmīgajiem mēģinājumiem iekļaut etnisko minoritāšu armijas robežsardzes spēkos spriedze ir augusi. Šie plāni valsts kontrolei par nemierniekiem izsaukuši vienīgi spēcīgu pretestību.

 
MurmulisDatums: Trešdiena, 10.11.2010, 18:02 | Ziņojums # 3
Leitnants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 55
Reputācija: 0
Statuss: Offline
Nu jau pāri par 20 000 cilvēku devušies bēgļu gaitās uz Taizemi. Kad tik šo kariņu patreizējā militārā hunta neizmanto par ieganstu vēlēšanu rezultātu anulēšanai. Kaut gan tāpat jau parlamentā vismaz 80% ir šīs huntas pārstāvju.
 
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Jaunumi » Karenu kontrolētajās teritorijās sākusies karadarbība
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023