Ceturtdiena, 02.02.2023, 03:03
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Amatpersonas: Mjanma gatavojas atbrīvot Aunu Sanu - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: MelnāPrincese  
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Jaunumi » Amatpersonas: Mjanma gatavojas atbrīvot Aunu Sanu
Amatpersonas: Mjanma gatavojas atbrīvot Aunu Sanu
MelnāPrinceseDatums: Trešdiena, 10.11.2010, 15:43 | Ziņojums # 1
Seržants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 95
Reputācija: 3
Statuss: Offline
Amatpersonas: Mjanma gatavojas atbrīvot Aunu Sanu

Mjanma gatavojas atbrīvot opozīcijas līderi Aunu Sanu Su Či, kad 13.novembrī beigsies pašreizējais viņas mājas aresta termiņš, trešdien paziņoja amatpersonas.

"Mēs vēl neesam saņēmuši nekādu priekšniecības norādījumu viņu atbrīvot. Tomēr mēs gatavojam drošības [pasākumu] plānus 13.novembrim," sacīja valdības amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti.

"Mums vēl nav pavēles [viņu atbrīvot]. Tas notiks pēdējā brīdī," sacīja cita amatpersona.

Pašreizējais Aunas Sanas mājas aresta termiņš sākās pagājušā gada 14.maijā, un tā ilgums ir 18 mēneši.

Kopš 1990.gada, kad parlamenta vēlēšanās uzvarēja Aunas Sanas vadītā partija "Nacionālā līga par demokrātiju" (NLD), bet hunta anulēja to rezultātus, Auna Sana lielākoties ir atradusies mājas arestā valsts lielākajā pilsētā Jangonā.

Svētdien Mjanmā notika pirmās parlamenta vēlēšanas kopš 1990.gada, un tajās par uzvarētājiem ir pasludinātas huntu atbalstošas partijas. Aunai Sanai viņas mājas aresta dēļ bija aizliegts kandidēt šajās vēlēšanās. NLD martā tika slēgta, jo nebija reģistrējusies parlamenta vēlēšanām.

Auna Sana martā paziņoja, ka viņa nespētu akceptēt savas partijas lēmumu reģistrēties vēlēšanām, jo jaunais vēlēšanu likums esot negodīgs. Saskaņā ar šo likumu NDL būtu ļauts piedalīties vēlēšanās tikai tad, ja tās līdere no partijas tiktu izslēgta, jo likums paredz, ka neviens, kurš izcieš cietumsodu, nevar būt kādas politiskas partijas biedrs.

Šis likums arī paredz atzīt par spēkā neesošiem 1990.gadā notikušo vēlēšanu rezultātus, kurās uzvarēja NDL.

Militārais režīms Mjanmu pārvalda kopš apvērsuma 1962.gadā.

 
KurkulisDatums: Sestdiena, 13.11.2010, 17:14 | Ziņojums # 2
Ģenerālmajors
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 312
Reputācija: 5
Statuss: Offline
Šodien militārā hunta ir atbrīvojusi opozīcijas līderi Aunu Sanu Su Či. Opozicionāre atradās mājas arestā no 1989.gada līdz 1995.gadam un no 2000.gada līdz 2002.gadam. 2003.gada maijā atkal tika arestēta. Nupat notikušajās vēlēšanās, kuras notika pēc 20 gadu pārtraukuma, militārā hunta ir paziņojusi par savu uzvaru. Kā ziņo militāristi, tad viņu izveidotā un atbalstītā partija Union Solidarity and Development Party (USDP) vēlēšanās ir ieguvusi 80% balsu. Aunu Sanu Su Či vadītā partija šīs vēlēšanas boikotēja.

Apsveicam vismaz ar brīvības iegūšanu! Jautājums uz cik ilgu laiku?!


Ja tu visu saproti, tas nozīmē, ka tev visu nesaka.
 
KurkulisDatums: Sestdiena, 13.11.2010, 20:06 | Ziņojums # 3
Ģenerālmajors
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 312
Reputācija: 5
Statuss: Offline
Mjanmas opozīcijas līderi atbrīvo no mājas aresta

BNS
13. novembris 2010 17:14

Mjanmas varas iestādes sestdien atbrīvojušas no mājas aresta opozīcijas līderi Aunu Sanu Su Či, paziņoja amatpersonas.

Uzrunājot aptuveni 5000 atbalstītāju, kas bija sapulcējušies pie viņas mājas valsts lielākajā pilsētā Jangonā, Auna Sana sacīja: "Ja mēs darbosimies vienoti, mēs sasniegsim savu mērķi. Mums ir daudz, ko darīt."

Pašreizējais Aunas Sanas mājas aresta termiņš sākās pagājušā gada 14.maijā, un tas beidzās sestdien.

Aunas Sanas atbrīvošanu apsveikuši ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns, ASV prezidents Baraks Obama, Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons un citu valstu līderi.

Kopš 1990.gada, kad parlamenta vēlēšanās uzvarēja Aunas Sanas vadītā partija "Nacionālā līga par demokrātiju" (NLD), bet hunta anulēja to rezultātus, Auna Sana lielākoties ir atradusies mājas arestā Jangonā.

7.novembrī Mjanmā notika pirmās parlamenta vēlēšanas kopš 1990.gada, un tajās par uzvarētājiem ir pasludinātas huntu atbalstošas partijas. Aunai Sanai viņas mājas aresta dēļ bija aizliegts kandidēt šajās vēlēšanās. NLD martā tika slēgta, jo nebija reģistrējusies parlamenta vēlēšanām.

Auna Sana martā paziņoja, ka viņa nespētu akceptēt savas partijas lēmumu reģistrēties vēlēšanām, jo jaunais vēlēšanu likums esot negodīgs. Saskaņā ar šo likumu NDL būtu ļauts piedalīties vēlēšanās tikai tad, ja tās līdere no partijas tiktu izslēgta, jo likums paredz, ka neviens, kurš izcieš ieslodzījumu, nevar būt kādas politiskas partijas biedrs.

Šis likums arī paredz atzīt par spēkā neesošiem 1990.gadā notikušo vēlēšanu rezultātus, kurās uzvarēja NLD.


Ja tu visu saproti, tas nozīmē, ka tev visu nesaka.
 
MelnāPrinceseDatums: Trešdiena, 13.06.2012, 16:54 | Ziņojums # 4
Seržants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 95
Reputācija: 3
Statuss: Offline
Birmas opozīcijas līderes Auna Sana Su Či pirmā Eiropas vizīte kopš 1988.gada.

Auna Sana Su Či Jangonas lidostā, pirms izlidošanas uz Eiropu:Birmas demokratizācijas process turpina uzņemt apgriezienus. Birmas opozīcijas līdere Auna Sana Su Či trešdien no Birmas devās pirmajā braucienā uz Eiropu kopš 1988.gada. Viens no brauciena mērķiem ir saņemt 1991. gadā piešķirto par "nevardarbīgo cīņu par demokrātiju un cilvēktiesībām” Nobela miera prēmiju. Atbilstoši tradīcijām, Oslo saņemot Miera prēmiju, viņa teiks runu. Tāpat paredzētas uzstāšanās Starptautiskās darba organizācijas konferencē un Lielbritānijas parlamentā. Su Či Lielbritānijā tiksies ar saviem dēliem un apmeklēs sava vīra kapu, kurš mira 1999.gadā. "Amnesty International" Dublinā viņai pasniegs cilvēktiesību balvu. Balvu pasniegs U2 grupas solists Bono, kurš ir pazīstams cilvēktiesību aizstāvis un veltījis Su Či dziesmu „Walk On”. Pats brauciens paredzēts vairāk kā 2 nedēļu garumā, bez jau pieminētajām valstīm, tiks apmeklētas arī Šveice un Francija.
Atgādinu, ka Auna Sana Su Či 15 gadus (1988 – 2010) atradās mājas arestā un nevarēja pamest valsti. Vēl pavisam nesen viņa baidījās pamest Birmu, baidoties, ka viņai tiks liegta iespēja atgriezties valstī.
Izskatās, ka demokratizācijas procesi Birmā norisinās ļoti strauji.
Pievienotie faili: 3674538.jpg(42.3 Kb)
 
MelnāPrinceseDatums: Piektdiena, 21.09.2012, 10:27 | Ziņojums # 5
Seržants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 95
Reputācija: 3
Statuss: Offline
ASV atceļ sankcijas pret Mjanmas vadītājiemDemokratizācijas procesi Birmā turpina uzņemt apgriezienus. Un tas priecē.

BNS/AFP
08:02, 20. septembrī, 2012

pilns raksts pa šo linku: http://www.tvnet.lv/zinas....itajiem

ASV Finanšu ministrija trešdien atcēla sankcijas pret Mjanmas (Birmas) prezidentu Theinu Seinu un parlamenta spīkeru Thuru Šve Mannu, savukārt Mjanmas opozīcijas līdere Auna Sana Su Či personīgi saņēma ASV augstāko civilo apbalvojumu - ASV Kongresa Zelta medaļu.
Lēmums par sankciju atcelšanu pret Mjanmas prezidentu un parlamenta spīkeru tika pieņemts pēc tam, kad Auna Sana otrdien pēc tikšanās ar ASV valsts sekretāri Hilariju Klintoni aicināja tālāk mīkstināt ASV sankcijas pret Mjanmas valdību.
Auna Sana Vašingtonas apmeklējuma laikā saņēma Kongresa Zelta medaļu, kas viņai tika piešķirta jau 2008.gadā, kad viņa atradās mājas arestā. Pēc šā apbalvojuma saņemšanas viņa arī pirmoreiz tikās ar ASV prezidentu Baraku Obamu, kas tāpat kā viņa ir Nobela Miera prēmijas laureāts.

Ir ļoti laba mākslas filma par Auna Sana Su Či. Saucas "The Lady". Filma uzņemta 2011.gadā. Rekomendēju noskatīties visiem, kuri interesējas par Birmas vēsturi. Man šī filma ļoti patika.
Pievienotie faili: 7644876.jpg(76.3 Kb)
 
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Jaunumi » Amatpersonas: Mjanma gatavojas atbrīvot Aunu Sanu
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023