Trešdiena, 08.02.2023, 15:31
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Ārlietu ministrs E.Rinkēvičs darba vizītē apmeklēja Mjanmu - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: MelnāPrincese  
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Jaunumi » Ārlietu ministrs E.Rinkēvičs darba vizītē apmeklēja Mjanmu (Latvijas - Birmas diplomātisko attiecību atīstība)
Ārlietu ministrs E.Rinkēvičs darba vizītē apmeklēja Mjanmu
MelnāPrinceseDatums: Otrdiena, 24.09.2013, 11:11 | Ziņojums # 1
Seržants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 95
Reputācija: 3
Statuss: Offline
2012.gada 26.septembrī tika nodibinātas diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Mjanmas Savienību. Slavējami. hands

2013.gada 12.-14.septembrī notiek ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizīte Mjanmā. hands

No 12. līdz 13. septembrim ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzturējās darba vizītē Mjanmā. E.Rinkēvičs tikās ar Mjanmas prezidentu Teinu Seinu (Thein Sein), nacionālās plānošanas un ekonomiskās attīstības ministru Dr. Kanu Zo (Kan Zaw), ārlietu ministra vietnieku Tanu Čo (Thant Kyaw), kā arī tirdzniecības ministra vietnieku Dr. Pvintu Sanu (Pwint San).Sarunā ar Mjanmas prezidentu Teinu Seinu E.Rinkēvičs pauda atzinību Mjanmas iespaidīgajam reformu procesam un apliecināja Latvijas ieinteresētību attīstīt ar Mjanmu ekonomisko un tirdzniecības sadarbību. Šajā sakarā ministrs ierosināja noslēgt investīciju aizsardzības līgumu un vienošanos par izvairīšanos no dubultās nodokļu aplikšanas. E.Rinkēvičs izcēla Latvijas pieredzi, attīstot tirgus ekonomiku, valsts pārvaldi un likumdošanu, kas varētu būt noderīga arī Mjanmai. Puses bija vienisprātis par nepieciešamību attīstīt tūristu apmaiņu abu valstu starpā.

Pilnu atskaiti par paveikto Birmā varam lasīt Ārlietu ministrijas mājas lapā pa šo linku:

http://www.am.gov.lv/lv/Jaunumi/zinas/2013/septembris/13-3

Domāju, ka mūs kā ceļotājus visvairāk interesē ko mūsu ārlietu ministrs ir paveicis (vai mēģinājis paveikt) bezvīzu režīma nodrošināšanā ar Birmu. Atbilde ir - praktiski neko, izņemot pāris tukšas frāzes par nepieciešamību attīstīt tūristu apmaiņu abu valstu starpā. Lai attīstītu tūristu apmaiņu, tad pirmais solis ir atvieglojumi robežas šķērsošanā, bet spriežot pēc sarakstītā Ārlietu ministrijas mājas lapā nekas tāds netika pat apspriests.

Tā vietā tika ierosināts noslēgt investīciju aizsardzības līgumu un vienošanos par izvairīšanos no dubultās nodokļu aplikšanas. Smiekli nāk. Ja paskatāmies tai pašā Ārlietu ministrijas mājas lapā pa šo adresi, kur runa ir par sadarbību ekonomikā:

http://www.am.gov.lv/lv/Arpolitika/divpusejas-attiecibas/Mjanma

tad skaidri redzam, ka 2012.gadā eksports – 0,00 EUR, imports – 52 650 EUR... vienkārši nožēlojami. Par kādām investīcijām un nodokļiem te iet runa?

Tas pats atkārtojas mūsu ārlietu ministra vizītes turpinājumā Indijā.

Ārlietu ministrijas mājas lapas atskaite pa šiem linkiem:

http://www.am.gov.lv/lv/Jaunumi/zinas/2013/septembris/19-2
http://www.am.gov.lv/lv/Jaunumi/zinas/2013/septembris/17-2

Atkal viss tas pats, muldam par visu ko. Tikai par bezvīzu režīmu neviena vārda.

Kad beidzot mūsu Ārlietu ministrija nopietni pievērsīsies vīzu jautājumiem?! Jau ilgu laiku esam ES dalībvalsts, tikai mūsu tiesības krietni atpaliek no pārējo ES dalībvalstu pilsoņu tiesībām šķērsot Dienvidāzijas valstu robežas. Nevajag jau neko ekskluzīvu, tikai tās pašas tiesības daudzu valstu robežas šķērsot saņemot pasē zīmogu ar tiesībām uzturēties šajā valstī noteiktu laiku, nevis tērēt laiku, spēkus un naudu vīzu saņemšanai. wacko
Pievienotie faili: 6855579.jpg (52.4 Kb)
 
FendermansDatums: Trešdiena, 16.10.2013, 21:30 | Ziņojums # 2
Majors
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 80
Reputācija: 1
Statuss: Offline
........ politiskie tūristi....... blahblah

Kukera kū
 
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Jaunumi » Ārlietu ministrs E.Rinkēvičs darba vizītē apmeklēja Mjanmu (Latvijas - Birmas diplomātisko attiecību atīstība)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023