Trešdiena, 08.02.2023, 14:50
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Kachin atjaunojusies karadarbība - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: MelnāPrincese  
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Jaunumi » Kachin atjaunojusies karadarbība
Kachin atjaunojusies karadarbība
MelnaisDatums: Pirmdiena, 19.01.2015, 13:14 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Kachinas štatā atsākusies karadarbība starp Birmas regulāro armiju un Kachinas neatkarības armijas kaujiniekiem. Kā ziņo izdevums "The Global New Light of Myanmar" militārās sadursmes sākušās pēc tam, kad nemiernieki uzbrukuši valdības transporta kolonai. Uzbrukuma rezultātā nemiernieki par ķīlniekiem sagrābuši 3 policistus un transporta kolonā esošos ieročus un munīciju. Karadarbības zonā bloķēti ir aptuveni 2000 mierīgo iedzīvotāju, starp kuriem ir arī aptuveni 500 Ķīnas pilsoņu. Kā intervijā atzina Kachinas neatkarības armijas komandieris, tad kaujinieki centīsies izdarīt visu iespējamo, lai debloķētu šo rajonu un nogādātu Ķīnas pilsoņus drošā vietā. Pašreiz to traucē izdarīt Birmas armijas regulārās armijas vienības, kuras veic nepārtrauktu rajona apšaudi.Kachinas štats atrodas pašos Birmas ziemeļos un robežojas ar Ķīnu un Indiju. Iedzīvotāju skaits sastāda 1 500 000 cilvēku. Līdz pat 1994.gadam šis štats bija praktiski neatkarīgs no Birmas centrālās varas. Centrā vara kontrolēja tikai dažas lielākās pilsētas un dzelzceļa koridoru. Šī štata ekonomika balstījās uz nelegālām nefrīta raktuvēm un narkotisko vielu kontrabandu. 1994.gadā pēc ilgstošām militārām sadursmēm tika panāks miera līgums starp etniskiem kachiniem un Birmas centrālo varu. Reāli štatā nekas nemainījās. Joprojām centrālā vara kontrolē tikai lielākās pilsētas, bet pārējā valsts teritorija, ieskaitot valsts robežu ar Ķīnu, kontrolē nemiernieki. Aktīva karadarbība šajā štatā atjaunojās 2011.gadā rajonos gar robežu ar Ķīnu. Ir saprotama Birmas centrālās varas mēģinājumi atgūt kontroli pār valsts robežu. Ar to ierobežojot nelegālo nefrīta, narkotiku, ieroču un cilvēku pārvietošanos pār nekontrolēto robežu.

Ceļotājiem Kachinas štats ir slēgts brīvam apmeklējumam. Lai varētu apmeklēt šīs jaukās vietas, ir nepieciešams saņemt permitu, kuru pie šiem apstākļiem dabūt ir praktiski nereāli. Atgādināšu, ka šajās vietās atrodas Birmas lielākais ezers Indawgyi un augstākais kalns Hkakabo Razi (5,889 metri).

Youtube ir ļoti daudz klipu ar neatkarības cīnītāju un Birmas regulārās armijas bruņotajām cīņām. Ja interesē, varat pameklēt internetā. Ilustrācijai pievienošu pārīti no šādiem klipiem.Pievienotie faili: 4584851.jpg (39.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 30.03.2015, 14:09 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Birmā nerimst sīvas kaujas

Birmas ziemeļu provincēs notiek aktīva karadarbība starp Birmas valdības spēkiem un vietējo nemiernieku militarizētajām vienībām. Vissīvākās kaujas notiek musulmaņu apdzīvotajā Arakan štatā, kurš robežojas ar Bangladešu. Cīņas sākās dienu pirms paredzētajām miera sarunām starp valdību un nemierniekiem. Kā tiek ziņots, tad Arakanas nemiernieku artilērija ir atklājusi uguni pa valdības spēku militāro nometni. Kaujās iesaistījušies arī kājnieki. Nemiernieku strauja trieciena rezultātā valdības spēki bija spiesti atkāpties no militārās nometnes. Kaujās kritis viens valdības spēku kareivis un viens saņemts gūstā. Nemiernieki savas militārās operācijas plāno kopīgi ar kokang tautības pārstāvjiem, kuri izvērsuši militārās darbības ziemeļu štatos, kuri robežojas ar Ķīnu un kachinu tautības pārstāvjiem. Valdības spēkiem ir izdevusies veiksmīga militārā operācija kokang autonomā apgabalā un pašreizējās militārās aktivitātes ir mēģinājums sniegt atbalstu tieši kokang militārajiem formējumiem, kuri nonākuši grūtā situācijā.

Pievienotie faili: 4266909.jpg (75.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Jaunumi » Kachin atjaunojusies karadarbība
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023