Ceturtdiena, 30.03.2023, 07:44
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
musulmaņu rohingya mazākumtautība - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: MelnāPrincese  
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Jaunumi » musulmaņu rohingya mazākumtautība (Birmas rietum daļa)
musulmaņu rohingya mazākumtautība
MelnaisDatums: Piektdiena, 01.09.2017, 10:34 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Atsākušās sadursmes Birmas rietumu rajonos

Pēdējās dienās saasinājies konflikts Birmas rietumos starp valdības spēkiem un musulmaņu rohingya mazākumtautību. Pēdējās sadursmēs cietuši vairāk nekā 400 cilvēki. Valdības spēki ir slēguši iespēju žurnālistiem apmeklēt kaujas rajonus. Līdz ar to nav precīzas informācijas, kas pašlaik norisinās šajā rajonā. Ir zināms, ka vairāk nekā 40 000 musulmaņu bēgļu ir šķērsojuši Bangladešas robežu, daļa bēgļu atrodas neitrālajā teritorijā starp Birmu un Bangladešu. Vairāki desmitu bēgļu ir noslīkuši, mēģinot šķērsot robežupi starp abām valstīm, vairākums no noslīkušajiem ir bērni. Kā apgalvo bēgļi, tad valdības spēki dedzina musulmaņu ciematus un cenšas ar varu izstumt šo mazākumtautību no valsts teritorijas. Valdības spēki šauj uz neapbruņotiem cilvēkiem, tai skaitā uz sievietēm un bērniem. Situācija saasinājās 25.augustā, kad "Arakan Rohingya Salvation Army" veica vairākus bruņotus uzbrukumus policijas posteņiem un armijas bāzēm. Šī bruņotā kustība tika radīta pateicoties Sauda Arābijas atbalstam pēc traģiskajiem 2012.gada notikumiem. Tās armijā iestājās simtiem minoritātes jauniešu ar mērķi aizstāvēt tautiešus. Kā apgalvo Birmas varas iestādes, tad pēdējos notikumos bojā gājuši 370 kaujinieku, 17 mierīgie iedzīvotāji un 15 policistu un armijnieku.

Ieskatam kas notiek patreiz Birmas rietumos nelieli video:

Sakarā ar šiem notikumiem Lielbritānija ir vērsusies ANO ar prasību izskatīt šo jautājumu ANO Drošības padomē.
Pievienotie faili: 4641845.jpg (87.9 Kb) · 9417452.jpg (138.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 14.12.2017, 17:47 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Mjanmā mēneša laikā nogalināti vismaz 6700 rohindžuAtgriežoties pie bēdīgiem notikumiem Birmā ir parādījušās ziņas par kopējo upuru skaitu mēneša laikā no neatkarīgiem avotiem. Kā ziņo interneta portāls "DELFI", tad Mjanmā viena mēneša laikā kopš vardarbības uzliesmojuma augustā nogalināti vismaz 6700 pārsvarā islamticīgo rohindžu, kas ir daudz vairāk par valdības aplēstajiem 400 upuriem, izpētījusi starptautiskā organizācija "Ārsti bez robežām" (MSF). MSF norāda, ka tā ir līdz šim skaidrākā norāde par to, ka Mjanmas varasiestādes piekopušas masveidīgu vardarbību, ziņo raidsabiedrība BBC. Kopumā laika posmā starp 25. augustu un 24. septembri miruši vismaz 9000 rohindžu. Pašas pieticīgākās aplēses liecina, ka no tiem vardarbīgā nāvē miruši vismaz 6700 cilvēku, tostarp 730 bērni, norāda MSF. Mjanmas bruņotie spēki pirms tam apgalvoja, ka bojā ir gājuši aptuveni 400 cilvēki, kas pārsvarā bijuši "musulmaņu teroristi".Vardarbība pārsvarā budistu apdzīvotajā Mjanmā uzliesmoja 25. augustā, kad rohindžu nemiernieku kaujinieki uzbruka vairāk nekā 30 policijas posteņiem. Armijas atbildes operācijas rezultātā simti tūkstoši rohindžu bēga uz kaimiņos esošo Bangladešu. Plaši izskanot apsūdzībām par vardarbību pret rohindžiem, tika veikta iekšējā izmeklēšana, kurā Mjanmas armija noliedza jebkādu savu vainu, noliedzot civiliedzīvotāju slepkavības, ciemu nodedzināšanu, sieviešu un meiteņu izvarošanu, un zagšanu. Tomēr valdības secinājumi neatbilda tam, ko bija novērojuši žurnālisti. ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons Mjanmā notiekošo nosauca par etnisko tīrīšanu. Arī ANO notiekošajā saskata etniskās tīrīšanas raksturu.
Novembrī Bangladeša un Mjanma parakstīja vienošanos par simtiem tūkstošu rohindžu bēgļu atgriešanos mājās. MSF gan atzīmē, ka vienošanās ir pāragra, jo cilvēki joprojām turpina bēgt no Mjanmas. Rohindžu minoritātei Mjanmā nav pilsoņu tiesībās, viņi tiek uzskatīti par musulmaņu imigrantiem no Bangladešas.
Pievienotie faili: 8672301.jpg (81.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Mjanma (Birma) un Laosa » Jaunumi » musulmaņu rohingya mazākumtautība (Birmas rietum daļa)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023