Ceturtdiena, 30.03.2023, 07:04
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Filipīnu zemestrīces un vulkānu izvirdumi - Page 2 - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 2 no 2
  • «
  • 1
  • 2
Foruma moderators: Kurkulis, andrian  
Forums » Filipīnas » Jaunumi » Filipīnu zemestrīces un vulkānu izvirdumi (Viss par Filipīnu zemestrīcēm un vulkāniem)
Filipīnu zemestrīces un vulkānu izvirdumi
MelnaisDatums: Otrdiena, 23.04.2019, 12:32 | Ziņojums # 16
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Filipīnas otro dienu tiek “kratītas”Otro dienu pēc kārtas Filipīnās notiek spēcīgas zemestrīces. Vakar pazemes grūdieni ar stiprumu 6,1 magnitūdu nodarīja postījumus Luzonas salas centrālajā daļā. Vēlāk tika reģistrēti 18 pēcgrūdieni ap Angel pilsētu, Olangapo pilsētu un Castillejos, Zambales. Šodien pazemes grūdieni ar stiprumu 6,5 magnitūdas bija novērojami Samar salā.

Luzonas salā stipri grūdieni bija sajūtami daudzās lielās pilsētās ieskaitot Filipīnu galvaspilsētu Manilu. Visvairāk cietusi ir Pampangas province. Kā ziņoja varasiestādes otrdienas rītā pilnībā vai daļēji ir sagruvušas 29 ēkas. Bija zināms par 7 bojāgājušiem, 24 pazudušiem bez vēsts un 81 ievainoto. Dienas laikā bojāgājušo skaits pieauga līdz 15. Dotajā brīdī notiek glābšanas operācija sabrukušā “Chuzon” supermārketa vietā Porak pilsētā.Zemestrīcē cietusi ir arī Clark lidosta, bojāti ir lidostas vadības tornis un pasažieru terminālis. Lidojumi no šīs lidostas ir apturēti.Daudz postījumi ir nodarīts arī senam kultūras mantojumam, daudzām kulta celtnēm. Cietušas ir Metropolitan Cathedral (San Fernando pilsēta), Holy Rosary Parish Church (Angeles pilsēta), Saint James the Apostle Church (Guagua pilsēta), Santa Rita de Cascia Parish Church (Sta Rita pilsēta), Apung Mamacalulu Shrine (Angeles pilsēta).Tāpat zemestrīcē ir cietis debesskrāpja “Bonifacio Global City” peldbaseins. Bija vērojami iespaidīgi skati, kad peldbaseina ūdens gāzās lejā no debesskrāpja jumta. Paldies Dievam šeit viss beidzās tikai ar krietnu stresu un izbīli, cilvēku upuru nav.Cerēsim, ka vairāk upuru nebūs un “krateklis” beigsies. Pietiekami "lielu" skādi šī zemestrīce jau nodarījusi.
Pievienotie faili: 5511710.jpg (54.3 Kb) · 7456636.png (7.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 13.01.2020, 21:53 | Ziņojums # 17
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Uzmanību potenciālajiem ceļotājiem uz Manilu!Filipīnās ir aktivizējies Tāla vulkāns un tas ir bijis negaidīti arī Filipīnu Vulkanoloģijas un seismoloģijas institūta darbiniekiem. Minētais vulkāns atrodas tikai nedaudz vairāk nekā 60 km attālumā no Filipīnu galvaspilsētas Manilas. Vulkāns atrodas ezera vidū un ir populāra tūristu apmeklējuma vieta. Izvirdums dotajā brīdī ir pelnu un biezu dūmu veidā.

Filipīnu Vulkanoloģijas un seismoloģijas institūts paaugstinājis trauksmes līmeni līdz četrām ballēm, kas nozīmē, ka tuvāko stundu vai dienu laikā varētu notikt "sprādzienbīstams izvirdums" sakarsētas lavas veidā. Tās augstākais trauksmes līmenis ir piecas balles, norādot, ka notiek izvirdums. Izvirdums ezera vidū var izraisīt cunami viļņus un zemestrīces.

Filipīnu Vulkanoloģijas un seismoloģijas institūts ir pieprasījusi "pilnīgu cilvēku evakuāciju" visiem, kuri atrodas 17 kilometru rādiusā ap vulkānu. Kopumā tas varētu skart gandrīz 500 000 tūkstoši iedzīvotāju. Pelnu mākonis šobrīd ir sasniedzis Manilas metropoles, Quezon pilsētu. Ja situācija tuvākā laikā neuzlabos, tad ar pelniem var tikt noklāta teritorija 100 km rādiusā ap vulkānu.Tagad tas, kas attiecas uz potenciālajiem ceļotājiem, kuriem tuvākās dienās bija paredzēti lidojumi uz/no Manilas. Manilas lidosta ir praktiski slēgta. Ar atceltiem reisiem varam iepazīties aviokompāniju mājaslapās. Aicinu visu ceļotājus čekot šīs mājaslapas. Iespējams, tur parādīsies aktuālā informācija.

Pašam man paredzēts lidojums 12.februārī no Dubajas uz Manilu. Un tālāk no Manilas uz Legaspi. Biļetes pirku ar domu apskatīt Malyon vulkānu. Ironija, bet skan apmēram tā – vēlējāties redzēt vulkānu, nu tad lūdzu saņemiet. Vulkāns gan cits, bet būtību tas nemaina. Ceru, ka līdz tam laikam, Tāla vulkāns savu enerģiju būs izsmēlis un turpinās mierīgi gulēt, bet to nevar prognozēt neviens, kā attīstīsies turpmākā situācija.

Pielikumā neliels "South China Morning Post":Filipīnu ziņu aģentūras "Time" video:

Pievienotie faili: 9441462.jpg (96.9 Kb) · 4534460.jpg (38.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Svētdiena, 26.01.2020, 14:57 | Ziņojums # 18
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Aktuāla informācija par Tāla vulkānu!Kā raksta ziņu portāls "DELFI", tad Tāla vulkāns vairs nedraud ar tūlītēju eksplozīvu izvirdumu, svētdien paziņojušas Filipīnu varasiestādes, atceļot vairumu rīkojumu par masveida evakuāciju. Taču varasiestādes brīdināja, ka iedzīvotājiem jābūt gataviem evakuēties stundas laikā, ja situācija pēkšņi mainās.

Tāla vulkāns, kas atrodas ezera vidū aptuveni 66 kilometrus uz dienvidiem no Filipīnu galvaspilsētas Manilas, aktivizējās pirms divām nedēļām, izmetot gaisā pelnu mākoņus un akmeņus. No vulkāna izplūda arī lava.

Vulkāna aktivitātes dēļ savas mājās nācās pamest desmitiem tūkstošiem cilvēku.

Filipīnu seismoloģijas aģentūra ziņoja, ka vulkāns sāk norimt, tādēļ trauksmes līmenis samazināts par vienu pakāpi. Tas nozīmē, ka rīkojumi par evakuāciju atcelti gandrīz visās pilsētās vulkāna apkārtnē, un iedzīvotāji, ja vēlas, var atgriezties savās mājās.

Tāls ir otrs aktīvākais vulkāns Filipīnās un iecienīts tūristu apskates objekts.

Tāpat Manilas lidosta uz doto brīdi strādā normālā režīmā. Reisi nolaižas un paceļas atbilstoši grafikam. Cerams, ka tā tas arī būs..... vismaz tuvākā nākotnē.
Pievienotie faili: 0496705.jpg (44.1 Kb) · Delfi_logo_20.svg (2.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Filipīnas » Jaunumi » Filipīnu zemestrīces un vulkānu izvirdumi (Viss par Filipīnu zemestrīcēm un vulkāniem)
  • Lappuse 2 no 2
  • «
  • 1
  • 2
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023