Trešdiena, 05.10.2022, 14:50
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Tūristu apmeklējumam tiek slēgta Borakay sala - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Kurkulis, andrian  
Forums » Filipīnas » Jaunumi » Tūristu apmeklējumam tiek slēgta Borakay sala (Borakay)
Tūristu apmeklējumam tiek slēgta Borakay sala
MelnaisDatums: Piektdiena, 06.04.2018, 11:49 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Nupat varējām lasīt par Taizemes varas iestāžu lēmumu slēgt slavenāko pludmali Taizemē - "Maya Bai". Tagad, kā ziņo interneta portāls "The Telegraph", kārta ir pienākusi kārtējai "kloākas" slēgšanai, bet nu jau Filipīnās. Kā paziņojušas Filipīnu varas iestādes, visslavenākais kūrorts Filipīnās - Borakay tiek slēgts tūristu apmeklējumam sākot ar 26.aprīli, uz 6 mēnešiem. Kā pareizi uzskata varas iestādes, tad kūrortam, sakarā ar milzīgo tūristu pieplūdumu ir nodarīts liels kaitējums. Pagājušā gadā šo mazo saliņu, kuras teritorija sastāda tikai 10 km2 ir apmeklējuši vairāk nekā 2 000 000 tūristu. Jau 2018.gada februārī Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte vērsās ar asu kritiku pret Borakay hoteļu, bāru un citu izklaides vietu īpašniekiem par kanalizācijas ūdeņu nopludināšanu jūrā, ar to nodarot kaitējumu apkārtējai videi. Viņš nodēvēja Borakay par "mēslu bedri", kurā tūristi peldas paši savās fekālijās. Tas ir tas retais gadījums, ka pilnībā piekrītu R.Dutertes teiktajam. prof

Mana bilde no Borakay apmeklējuma ar visu kanalizācijas trubu, kura pa taisno gāž fekālijas jūrā:Pagaidām nav skaidrs mehānisms kādā veidā tiks slēgta šī vieta tūristiem, bet skaidrs ir viens, ka tas nesīs milzīgus zaudējumus aptuveni 500 kompānijām, kuras reģistrētas uz šīs salas. Valdība ir solījusi kompensācijas šīm kompānijām, bet domājams ja tās arī būs, tad tās būs smieklīgi mazas salīdzinoši ar potenciālo peļņu. Pagājušā gadā biznesmeņi Borakay nopelnīja vairāk nekā 1 miljardu dolāru.

Mani šī problēma neskar nekādi, jo tuvākā laikā nebija plānos apmeklēt Borakay, bet ko darīs neskaitāmie korejiešu, ķīniešu un japāņu tūristi? Droši vien gāzīsies uz citām klusākām un skaistākām vietām Filipīnās. Ar to sagandējot atpūtu normāliem ceļotājiem, kā arī sagandējot apkārtējo vidi. Pats šajā situācijā varu tikai atkārtot to ko esmu teicis jau rakstā par "Maya Bai" slēgšanu, aizmirstiet par ļoti "raskruķītām" un populārām vietām, ja nevēlaties peldēties savās fekālijās.

Kā mierinājums no kādreizējās, tagad jau zudušās "paradīzes" neliels video nostaļģijai:

Pievienotie faili: 5145922.jpg(65.0 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 21.09.2018, 12:22 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Boracay atveras 26.oktobrīKā iepriekš informēju ceļotājus, tad Boracay tika slēgts tūristiem sākot ar 26.aprīli uz 6 mēnešiem. Kā toreiz solīja varas iestādes, tad pa šo laiku tiks izbūvēta kanalizācijas sistēma, sakoptas pludmales un teritorija. Pēc šī laika tiks regulēts Boracay apmeklētāju skaits, jo nekontrolējamais tūristu pieplūdums šai mazajā saliņā rada pamatotus draudus visai ekosistēmai. Tad nu ir pagājuši tieši 6 mēneši kopš tā brīža, un Boracay sala "vieglajā" variantā atkal tiek atvērta tūristiem sākot no 26.oktobra. Domāju tā būs laba ziņa tiem, kuri "ģībst" padzirdot vārdu Boracay. Es šo sajūsmai nepiekrītu, bet nu tās ir pilnīgi un vienīgi manas domas. IMHO.

Pavisam ir paredzētas 3 atklāšanas fāzes. Pirmā, "vieglā" fāze kā jau teicu ir 26.oktobrī, nākamā ir paredzēta nākamā gada aprīlī, un noslēdzošā fāze nākamā gada decembrī. Tas termiņš, kad varas iestādes sola pabeigt visus labiekārtošanas darbus, tas ir ceļu izbūves un kanalizācijas sistēmas.

Pēc visām šīm manipulācijām, pēc manām domām un pārliecības Boracay pilnīgi noteikti vairs nebūs "vecā", pierastā Boracay kādu zinājām viņu iepriekš. Pirmais pie kā ķērušās klāt varas iestādes ir apmeklētāju skaita ierobežošana un hoteļu sertifikācija. Tātad pavisam tiks sertificēti hoteļi tikai ar 5000 izīrējamām istabām. Uz doto brīdi ir sertificētas 25 hoteļi ar 2063 istabām. Sertificēto hoteļu sarakstu varam apskatīt pa šo saiti:

https://www.facebook.com/DepartmentOfTourism/Jādomā, ka līdz aprīlim tiks sertificētas vēl iztrūkstošās 2937 istabas. Tātad, kas ir jāzina ceļotājam - bez iepriekšējas hoteļa rezervēšanas, piedevām no sarakstā minētā hoteļa saraksta, uz salu netiksiet! Rezervējums būs jāuzrāda pirms pārcelšanās uz Boracay. crazy Izejot no šāda monopola saprotama lieta, ka hoteļu cenas tagad ir pilnīgs "kosmoss", cenu pieaugums vairāk kā 3 reizes. shock Piedevām ir palikuši praktiski tikai dārgākie hoteļi, kuri spēja ātri sameklēt nepieciešamo naudu ko ieguldīt kanalizācijas sistēmu uzlabošanai. Pārsvarā tie ir hoteļi, kuru īpašnieki ir ārzemnieki, pārsvarā korejieši. Tātad arī perspektīvā viesi šeit būs nevis ierastie ceļotāji, bet visīstākie paketņiki un tūristi, attiecīgi ar savu kultūru un ieradumiem. Attiecīgi būs arī kārtīgs cenu spiediens uz pārējiem pakalpojumiem, transports, ēšana, masāžas u.t.t. Normālam cilvēkam tur vairs nebūs ko darīt. IMHO.

Plānos ir aizliegt arī visas nakts diskotēkas un citus izklaides pasākumus, bet par to vēl nav 100% pārliecība. Ir protams arī savi labumi, tas ir atpūtnieku blīvums būs krietni zemāks, būs vairāk vietas pludmalē.

Ir doma kā apiet šo obligāto hoteļu izmantošanu. Atceramies ka tā ir Āzija, un Āzijā kā mēs labi zinām nav nekā neiespējama. Rezervējam pirmās 2 naktis kāda no sertificētiem hoteļiem un tālāk jau pārejam uz privāto sektoru. Daudz lētāk un patīkamāk.
Nezinu vēl kā tas strādās un vai vispār strādās. Tas ir jautājums kādas būs kontroles iespējas varas iestādēm. Variants varētu būt tāds, ja rezervācija ir uz 2 naktīm, tad arī tiks kontrolēts, lai pēc tām 2 naktīm sala tiek atstāta. Pretējā gadījumā varētu būt soda nauda vai tamlīdzīgi. Bet tās visas šobrīd ir tikai manas hipotēzes, kā būs reāli varēsim redzēt jau pavisam drīz, tas ir 26.oktobrī.
Pievienotie faili: 6788320.jpg(62.5 Kb) · 1455097.jpg(32.0 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Filipīnas » Jaunumi » Tūristu apmeklējumam tiek slēgta Borakay sala (Borakay)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2022