Pirmdiena, 13.07.2020, 22:43
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Terorisms Filipīnās - Page 2 - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
Foruma moderators: Kurkulis, andrian  
Forums » Filipīnas » Jaunumi » Terorisms Filipīnās (terors Filipīnās, islamisti, maoisti, komunisti)
Terorisms Filipīnās
MelnaisDatums: Otrdiena, 22.09.2015, 11:37 | Ziņojums # 16
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2284
Statuss: Offline
Filipīnu dienvidos nolaupīti ārzemju tūristiKā ziņo interneta ziņu aģentūra „The Big Story”, tad Filipīnu dienvidos par ķīlniekiem ir paņemti 3 ārzemnieki un 1 filipīniete. Incidents noticis Samal salā netālu no Davao pilsētas, kad pirms pusnakts 11 bruņoti vīrieši ielauzušies „Holiday Ocean View Samal Resort” viesnīcā un par ķīlniekiem paņēmuši viesnīcas menedžeru, Norvēģijas pilsoni, 2 Kanādas pilsoņus un filipīniešu sievieti, kura ir sieva vienam no Kanādas pilsoņiem. Bija mēģinājums nolaupīt vēl 2 cilvēkus no jahtas, bet viņiem izdevās paglābties izmantojot laivu. Uzbrucēji ar ķīlniekiem ar 2 laivām devās Mindanao salas virzienā. Noziedznieku vajāšanā ir iesaistīta kara flote un helikopteri.

Uz doto brīdi nav zināms nolaupīšanas iemesls, jo neviena bruņota musulmaņu vai marksistu grupa nav uzņēmusies atbildību par notikušo, tāpat vēl nav saņemta nekāda informācija par izpirkuma maksas pieprasīšanu. Bet kā uzskata varas iestādes, tad aizdomas krīt uz musulmaņu nemiernieku grupējumu "Abu Sayyaf", kuras rīcībā ir vairāk kā 400 bruņotu cīnītāju. Šī grupa jau arī iepriekš ir veikusi līdzīgus noziegumus ar mērķi iegūt finanšu līdzekļus maksājot naudu par ķīlniekiem. Bruņotais grupējums jau ilgstoši bruņotas cīņas rezultātā vēlas atdalīties no Filipīnām un dienvidos izveidot savu valsti.
Pievienotie faili: 0363661.jpg(46.5 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 19.02.2016, 12:50 | Ziņojums # 17
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2284
Statuss: Offline
Filipīnās nogalināti 6 un ievainoti 8 policisti

Filipīnās kārtējo terora aktu ir paveikusi kreisi radikālais grupējums New People's Army (NPA (Jaunās Tautas Armijas)) kaujinieki. Filipīnu liekajā no salām, Lusonas salas ziemeļu provincē Cagayan Valley, Baggo kalnainajā apvidū nogalināti 6 un ievainoti 8 policisti.Uzbrukums notika 16.februārī ap pulksten 10:00. Uzbrukumu sarīkoja aptuveni 40 kaujinieku, vispirms uzspridzinot bumbu, un pēc tam ar šaujamieročiem apšaudīja policijas transportu. Pēc uzbrukuma teroristi ātri pameta notikumu vietu un devās kalnos. Tas ir pēdējo gadu sekmīgākais un asiņainākais teroristu uzbrukums.Policijas spēku atbalstam tika izsūtīti 2 armijas helikopteri ar speciālās nozīmes karavīriem. Uz notikumu vietu dodas arī papildus policijas vienības, lai sāktu vainīgo personu vajāšanu. Šis terora akts tika vērsts kā atbilde uz vietējo biznesmeņu atteikšanos maksāt teroristu organizācijai "revolucionāro nodokli". Šo biznesmeņu apsardzei arī bija nosūtītas papildus policijas vienības.

New People's Army ir vecākais teroristu grupējums Filipīnās, dibināts 1969.gada decembrī. Šobrīd, šīs teroristiskās organizācijas ietekme ir krasi mazinājusies. To aktīvo biedru skaits ir sarucis zem 4000 cilvēku. Kā iemeslus var minēt atbalsta trūkumu masās, finansējuma trūkumu un sekmīgas Filipīnu bruņoto spēku un policijas militārās operācijas. Pārsvarā teroristi savas aktivitātes demonstrē grūti pieejamos, kalnainos Lusonas salas ziemeļu rajonos un Samāras salas ziemeļos. Ir atbalstītāji arī Manilā un citās lielās pilsētās.Tas ir kārtējais komunistu, marksistu un maoistu pastrādātais asiņainais noziegums. Ciest nevaru kreiso ideju paudējus. Dauņi, citu vārdu nevaru atrast. Ceru uz sekmīgu un ātru Filipīnas armijas un policijas atbildi. Ceļotājiem rekomendēju būt uzmanīgiem Lusonas salas un Samāras salas ziemeļu rajonos. prof .
Pievienotie faili: 5387839.jpg(9.4 Kb) · 9046029.jpg(56.6 Kb) · 8550963.jpg(158.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 28.04.2016, 11:11 | Ziņojums # 18
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2284
Statuss: Offline
Traģiskas ziņas no Filipīnām

2015.gada 22.septembrī ievietoju forumā ziņu (ieraksts nr.16) par notikumu Samal salā netālu no Davao pilsētas, kad 2015.gada 21.septembrī pirms pusnakts 11 bruņoti vīrieši ielauzušies „Holiday Ocean View Samal Resort” viesnīcā un par ķīlniekiem paņēmuši 4 cilvēkus. Viesnīcas menedžeru Norvēģijas pilsoni, 2 Kanādas pilsoņus un filipīniešu sievieti, kura ir sieva vienam no Kanādas pilsoņiem.

Tagad ir pienākušas traģiskas ziņas. Filipīnu islāma radikālais grupējums „Abu Sayyaf”, kurš ir pievienojies starptautiskajam teroristu grupējumam „Islāma valsts” ir nocirtuši galvu vienam no ķīlniekiem. Bojā gājušais ir 68 gadus vecais Kanādas pilsonis John Ridsdel. 2015.gada oktobrī terorista izplatīja video ierakstu, kurā redzami visi ķīlnieki un pieprasīja izpirkuma maksu 80 miljonu dolāru. John Ridsdel nocirta galvu uzreiz pēc ultimāta termiņa beigām, kad izpirkuma maksa netika samaksāta.

Tāpat aprīļa mēnesī islāmisti ir krietni aktivizējuši savu darbību, savās ziņu un propogandas lapās ziņojot par vairāk kā 100 filipīniešu karavīru nogalināšanu sīvās kaujās. Pagaidām šī informācija netiek apstiprināta no citiem informācijas avotiem.

Skaidrs ir viens, ka šie plānprātiņi ir reāli bīstami. Esam uzmanīgi atrodoties Filipīnu dienvidos.
Pievienotie faili: 8145586.jpg(58.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 02.09.2016, 20:43 | Ziņojums # 19
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2284
Statuss: Offline
Sprādziens kurš notika 2.septembrī ap pulksten 22:00 Davao, Roxas nakts tirgū dzēš vismaz 12 cilvēku dzīvības. Pēc sprādziena bojā gāja 10 cilvēki un vēlāk Southern Philippines medicīnas centrā dzīvības izdzisa vēl 2 ievainotajiem. Pavisam kopā vēl ievainoti ir 60 cilvēku. Pagaidām vēl neviens nav uzņemies atbildību par notikušo un vēl nav precīzi zināms sprādziena iemesls. Notikumu vietā plāno ierasties Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte, kura dzimtā pilsēta ir Davao. Prezidenta dēls Paolo Duterte pašlaik ir Davao pilsētas vice mērs. Vietējās policijas priekšnieks Manuel Gaerlan aicināja un lūdza sabiedrību būt modriem, nav izslēgti citi sprādzieni.Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Svētdiena, 27.11.2016, 08:24 | Ziņojums # 20
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2284
Statuss: Offline
„Daesh” arī Filipīnās

Filipīnās atkal aktivizējušies islāma fundamentālistu grupējums „Maute”. Vakar vairāk kā 100 labi bruņotu teroristu ieņēma Butig pilsētas mēriju un citas ēkas pilsētas centrā. Teroristi pie mērijas izkāruši "Daesh" karogu. Apšaudēs starp armiju un teroristiem divi karavīri guvuši ievainojumus. Uz pilsētu nosūtīti armijas papildspēki, kas ielenkuši Butig centru, un šobrīd teroristu pozīcijas apšauda artilērija.Šis grupējums darbojas Filipīnu Lanao del Sur provincē. Šīs grupas kodolu veido bijušie „Moro Islamic Liberation Front” grupas kaujinieki, kā arī teroristiskā grupējumā darbojas arī vairāki ārvalstu kaujinieki. Teroristiskais grupējums nosaukumu „Maute” ieguva no grupas dibinātāja vārda Abdullah Maute, kurš izveidoja šo teroristisko grupējumu un pasludināja Lanao del Sur provincē islāma valsti „Dawlah Islamiya”. Pirmās ziņas par šo grupējumu parādījās 2013.gadā. „Maute” grupa ir paziņojusi par pievienošanos teroristiskam grupējumam „Islāma valsts”, kas darbojas Sīrijas un Irākas teritorijās. Par teroristu cietoksni un atbalsta punktu var uzskatīt Butig pilsēta, Lanao del Sur. 2016.gada februārī Filipīnu bruņotie spēki ar kaujām ieņēma Butig un teroristu grupējuma galveno štābu. Pēc nepārbaudītām ziņām šajā kaujā krita Abdullah Maute brālis Omar Maute.No pēdējām aktivitātēm var minēt 2016.gada aprīlī nolaupītus 6 kokzāģētavas darbiniekus. Divus no viņiem vēlāk atrada ar nocirstām galvām. 2016.gada grupējums veica terora aktu Davao tirgus laukumā uzspridzinot bumbu. Vēlāk par šī sprādziena sarīkošanu tika aizturēti 3 šīs grupas dalībnieki.

Nu ko, visā šajā situācijā es vēlētos redzēt jaunievēlētā Filipīnu prezidenta Rodrigo Dutertes rīcību. Vai viņš ir spējīgs bez tiesas nogalināt tikai neapbruņotus narkomānus, vai var tikt galā arī ar islāma teroristiem?! Un ja nē, tad es sāku domāt, ka visa tā cīņa ar narkomafiju vienkārši ir ietekmes zonu pārdale. Drīz redzēsim ir viņam krampis, vai nav!? Ir viņš īsts vecis, vai nav!?
Pievienotie faili: 6389485.jpg(75.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 24.05.2017, 12:47 | Ziņojums # 21
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2284
Statuss: Offline
“Maute” grupas kārtējais uzbrukums, šoreiz Marawi, Lanao del Sur province

Islāma teroristu bruņotais grupējums, tā saucamā “Maute” grupa 23.maijā iebruka Marawi pilsētā, Lanao del Sur provincē. Tā ir lielākā musulmaņu apdzīvotā pilsēta Filipīnās. Kopējais iedzīvotāju skaits sastāda 200 000.

Kopējais precīzs uzbrucēju skaits uz doto brīdi nav zināms. Varas iestādes domā, ka uzbrukumā piedalās aptuveni 50 bruņoti vīri. Uzbrukuma rezultātā ir zaudējumi valdības spēku pusē. Gājuši bojā ir 2 karavīri un 1 policijas darbinieks, ievainojumus guvuši vēl 12 militārpersonas. No cīņu rajona pienāk pretrunīga un ļoti nepilnīga informācija. Tiek mobilizēti militārie papildspēki no Zamboangas un Manilas pilsētām, lai ierastos palīgā vietējām militārajām vienībām.

Uzbrukuma rezultātā kaujinieki ir ieņēmuši un kontrolē Marawi pilsētas mēriju, policijas iecirkni, pilsētas slimnīcu, kur par ķīlniekiem tur visus slimniekus. Tāpat kaujinieki veica bruņotu uzbrukumu pilsētas katoļu baznīcai “Cathedral of Our Lady Help of Christians” un par ķīlniekiem paņēma baznīcas svēto tēvu Chito Suganob un citus cilvēkus kuri tajā brīdī atradās baznīcā. Ieņemti un teroristu kontrolē atrodas 2 pilsētas cietumi, no kuriem atbrīvoti 107 noziedznieki. Uzbrukuma rezultātā ir nodedzināta Sv.Marijas baznīca, cietums, Ninoy Aquino skola un Dansalan koledža. Pilsētā darbojas teroristu snaiperi, kuri apšauda armijas un policijas spēkus.

Jādomā, ka šis “Maut” bruņotās grupas uzbrukums ir mēģinājums sniegt atbalstu teroristiem, kuri pašlaik izmisīgi cīnās Sulu un Basilan salā, kur jau vairākus mēnešus valdības spēki cīnās ar islāma nemierniekiem un ir guvuši vairākas uzvaras. Basilan salā organizēta pretestība praktiski ir salauzta. Cīnās vairs tikai atsevišķas islāmistu partizānu grupas, bez centrālas militārās vadības. Beidzas munīcijas krājumi un situācija tur ir kritiska. Tas ir mēģinājums atslābināt uzbrukumu šīm salām, ar domu, ka tagad valdības militārā vadība būs spiesta pārmst armijas spēkus no šīm salām uz Lanao del Sur provinci.Neliels video ieskats kas notiek šajā pilsētā:Sākoties šiem notikumiem Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte atradās oficiālā darba vizītē Maskavā. Prezidents atrodoties Maskavā izsludināja kara stāvokli uz 60 dienām Mindanao reģionā. Grūti pateikt vai tas bija iemesls ātrāk pārtraukt darba vizīti vai situācija tik tiešām ir tik nopietna. snap Atgriežoties jau Manilā, Duterte paziņoja, ja terorisms izplatīsies arī Luzonas salā, tad kara stāvoklis tiks izsludināts visā valstī.

Pēc pēdējām ziņām pilsētā ir iestājies nosacīts klusuma periods. Valdības spēkiem vēl nav pienākuši papildspēki, bet teroristi tikmēr nostiprinās pilsētā. Civiliedzīvotāji tikmēr visiem iespējamiem līdzekļiem izmantojot transportu, kājām un laivas pamet pilsētu. Lielākā daļa no bēgļiem dodas uz Iligan pilsētu. Tur valdība organizē apmešanās un bezmaksas ēdināšanas vietas.Redzēsim, kā Dutertem veiksies ar terora apkarošanu. Tas nav tas pats kā nogalināt neapbruņotus narkomānus tumšajās ielās.
Pievienotie faili: 3571065.jpg(111.0 Kb) · 6494575.jpg(116.9 Kb) · 7863741.jpg(104.5 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
StriķisDatums: Trešdiena, 24.05.2017, 12:58 | Ziņojums # 22
Apakšpulkvedis
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 145
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Melnais, kā tu izvēlies maršrutu kur braukāt pa Filipīnām, lai neuzķertos uz līdzīgiem incidentiem? Man šādus gadījumus palasot vairs pavisam neliekas droši Filipīnās. Vai varbūt kļūdos?
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 24.05.2017, 13:59 | Ziņojums # 23
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2284
Statuss: Offline
Quote Striķis ()
Man šādus gadījumus palasot vairs pavisam neliekas droši Filipīnās. Vai varbūt kļūdos?


Nekļūdies, es nekad nav apgalvojis ka visās Filipīnu vietās ir droši. Ja palasīsi šīs sadaļas ierakstus, tad sapratīsi ka esmu tautu brīdinājis jau ļoti sen... ir jābūt uzmanīgiem.... Ja ir vēlme paviesoties Sulu vai Basilan salā, tad par tavu dvēseli es vairs nedotu nevienu centu. prof Pašam ir jāsaprot kur drīkst, un kur maigi sakot tava atrašanās nav vēlama.

Quote Striķis ()
Melnais, kā tu izvēlies maršrutu kur braukāt pa Filipīnām, lai neuzķertos uz līdzīgiem incidentiem?


Esmu sev novilcis iedomātu robežu, par kuru cenšos tālāk nedoties. Dienvidos galējais punkts Boholas sala, ziemeļos, tas kas tālāk aiz Banaue rīsa terasēm. Dienvidos pārsvarā darbojas islāmu teroristi, ziemeļos komunistu teroristi. Lielas starpības starp viņiem neredzu. Abi būtu jāiznīcina bez jebkādas žēlastības. Papildus man ir zināma militāra pieredze un esmu saskāries ar šāda veida situācijām. Bieži priekšnojautas .... saka tur nevajadzētu braukt, vai kādā konkrētā situācijā to nevajadzētu darīt. Bet ja godīgi, tas ne vienmēr palīdz. Pēdējā ziemošanas reizē apmeklēju Boholas salu. Skaitījās droša vieta. Vizinājos arī uz ūdenskritumiem un tālāk uz salas austrumziemeļiem. Braucu arī cauri ciematiem, kuros jau bija apmetušies "Abu Sayyaf" islāma teroristu grupējuma kaujinieki. Viņu uzdevums bija par ķīlniekiem paņemt ārzemniekus. Tas ar prasību apturēt valdības spēku virzīšanos Basilan salā. Pretējā gadījumā ārzemniekiem galvas nost. Nekādas nojautas nepalīdzēja, bet viss beidzās veiksmīgi. Veiksmīgi beidzās arī citiem ārzemniekiem, jo valdība uzzināja par šiem plāniem un abas teroristu grupas tika iznīcinātas. Tai skaitā viņu līderis Joselito Melloria. Bojā gāja arī vairāki valdības bruņoto spēku pārstāvji. Par visu to es uzzināju tikai brīdi, kad biju jau atgriezies mājās.

Ja ir interese par Boholas notikumiem, tad var lasīt pa šo saiti.

Tā lūk... un vienmēr esmu teicis ceļotājiem, esam uzmanīgi.... prof


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 27.05.2017, 14:05 | Ziņojums # 24
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2284
Statuss: Offline
Pēdējie jaunumi no Marawi

Pēc 4 dienu kaujām rezultāts ir sekojošs:

Pavisam krituši:

31 terorists;
11 valdības armijas karavīri;
2 policisti

Vēl ievainojumus guvuši 39 valdības armijas karavīri. Starp nogalinātajiem teroristiem ir identificēti arī ārzemnieki.

Pāris nelieli video ieskatam kas un kā tur notiek:

Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 31.05.2017, 14:57 | Ziņojums # 25
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2284
Statuss: Offline
Pēc ABC@CBN ziņām:

Te ir ļoti laba kartīte ar vietām kurās notiek karadarbība un zaudējumiem abās pusēs. kartīte aktuāla uz 29.maija 18:00 atbilstoši vietējam laikam.Pēc vairāku dienu gaisa uzlidojumiem nemierniekiem, Filipīnas armijas pārstāvji paziņojuši, ka viņiem gandrīz (patīk man šis vārds gandrīz) ir izdevies atgūt pilnu kontroli pār Marawi pilsētu. Teroristi kontrolē vien dažas vietas pilsētā.

Pavisam krituši 104 cilvēki;

Valdības spēki zaudējuši kopumā 20 cilvēkus, 17 karavīrus un 3 policistus;
Ievainojumus guvuši 72 valdības spēku pārstāvji, 69 karavīri un 3 policisti
Nemiernieki zaudējuši 65 cilvēkus
Civiliedzīvotāju vidū 19 bojā gājušo.

Saprotams, ka ar šo skaitu vēl viss nebeigsies.

Tikmēr Duterte meklē sabiedrotos cīņā pret “MAUTE” grupu. Vakar Duterte Davao pilsētā ir ticies Moro Islamic Liberation Front (MILF) teroristiem lai apspriestu pašreizējo Marawi krīzi.Prezidents aicināja MILF bruņotos teroristus iesaistīties bruņotās operācijās pret “MAUTE” grupu Marawi pilsētā, solot par to tādas pašas garantijas un atalgojumu, kādu saņem armijas un policijas pārstāvji. Papildus par šādas palīdzības sniegšanu Duterte apsolīja atzīt un atbalstīt Bangsamoro autonomijas izveidi. MILF ir izteicis gatavību palīdzēt šīs krīzes risināšanā iesaistot cīņā MILF bruņotos spēkus, bet tikai humanitāro jautājumu risināšanai. Papildus MILF prasa nodrošināt neierobežotu piekļuvi Marawi pilsētas bloķētiem rajoniem.

Te mēs redzam prezidenta Dutertes gļēvumu, stulbumu un vājumu. Viņš ir piekritis izpildīt visu, ko pieprasa teroristi. MILF būs ieguvis visu par ko bruņotā cīņā cīnījās ilgus gadus, nogalinot ķīlniekus, rīkojot terora aktus. Viņiem būs sava valsts Bangsamoro. Papildus es šaubos vai viņi reāli palīdzēs Dutertem Marawi, domāju ka vienīgā palīdzība būs pa humanitārajiem koridoriem izvest “MAUTE” grupas kaujiniekus uz MILF kontrolētajām teritorijām, tādā veidā saglabājot teroristu dzīvo spēku un parādot pārējām grupām, ka tieši MILF ir galvenā un spēcīgākā no musulmaņu teroristu grupām. Pārējiem kaujiniekiem ir jāpakļaujas tieši viņiem.

Duterte ir apturējis Filipīnas armijas uzbrukumus Basilan salā, tādā veidā anulējot Filipīnas armijas pēdējos panākumus cīņā ar musulmaņu teroristiem. Es domāju, ka tieši prezidenta Dutertes prezidentūras laikā Filipīnas pārstās eksistēt pašreizējās ģeogrāfiskās robežās. ...
Pievienotie faili: 9613226.jpg(156.3 Kb) · 6533206.jpg(115.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 01.06.2017, 08:48 | Ziņojums # 26
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2284
Statuss: Offline
Filipīnas gaisa spēki veic kļūdainu uzbrukumu pa savējiemKā presei paziņojis Filipīnu Aizsardzības ministrs Delfin Lorenzana, tad Filipīnu gaisa spēki veikuši kļūdainu triecienu pa savējo pozīcijām Marawi pilsētas nomalē. Kļūdainā uzbrukuma rezultātā bojā gājuši vismaz 10 armijas pārstāvju un 8 guvuši ievainojumus. killed Papildus Aizsardzības ministrs paziņoja, ka bruņotie spēki ir nogalinājuši 8 ārzemniekus cīņās par Marawi pilsētas atbrīvošanu no teroristiem. Starp nogalinātajiem ir Indonēzijas, Malaizijas, Saūda Arābijas, Jemenas un Čečenijas iedzīvotāji. Pavisam izdevies nogalināt 89 teroristus. Marawi pilsēta atbrīvota par 90%. Nemiernieki vairs kontrolē tikai 10% pilsētas teritorijas. Teroristu kontrolē atrodas pilsētas centrā daļa un 2 no 3 tiltiem, kuri savieno centru ar pārējo pilsētu. Situāciju pasliktina tas, ka atbilstoši izlūkdienestu sniegtajai informācijai Marawi apkaimē šobrīd koncentrējušies aptuveni 500 teroristu, starp kuriem ir arī daudz ārzemnieku.

Šis pretinieks ir daudz nopietnāks par neapbruņotiem narkomāniem. Teroristi ir labi apbruņoti un bauda vietējo iedzīvotāju atbalstu.

Ja dažādām islāmistu grupām izdosies pārvarēt nesaskaņas un apvienoties kopējā cīņā pret Filipīnu centrālo varu, tad Dutertem tuvākā nākotne neizskatās rožaina. Papildus visam Filipīnu Komunistiskās partijas vadība, kura atrodas imigrācijā Nīderlandē paziņojusi, ka sakarā ar Dutertes izsludināto kara stāvokli Mindanao ir atdota pavēle Filipīnu Komunistiskās partijas bruņotajam spārnam New People’s Army pastiprināt uzbrukumus valdībai. Nedaudz vēlāk gan Komunistu partijas runasvīrs Fidel Agcaoili paskaidroja, ka viņi esot pārprasti. Es gan domāju, ka nekas te nav pārprasts. Dotajā brīdī Filipīnās komunistiem un islāmistiem ir viens, kopējs ienaidnieks. Domāju, ka pastāvošā režīma gāšanai viņi varētu arī apvienoties. Kas būtu pēc viņu potenciālās uzvaras? Domāju Filipīnu sadalīšana dienvidos un ziemeļos. Dienvidos saimniekotu islāmisti, ziemeļos komunisti.

Fu cik sērīgas perspektīvas, ceru ka tik tālu lietas neaizies.... no
Pievienotie faili: 2643633.jpg(163.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 10.06.2017, 13:27 | Ziņojums # 27
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2284
Statuss: Offline
Cīņās ar islāma teroristiem Filipīnās iesaistās ASV specvienībasPēc tam, kad piektdien cīņās ar islama teroristiem Marawi pilsētā dzīvības zaudēja 13 filipīnu bruņoto spēju jūras kājnieki, cīņā ar musulmaņu ekstrēmistiem Mindanao pilsētā Marawi ir iesaistījušies ASV bruņoto spēku specvienības ziņo ziņu aģentūra "Reuters" ar atsauci uz ASV vēstniecību Manilā. Palīdzība tiek sniegta pēc Filipīnu valdības oficiāla lūguma. ASV specvienības sniedz atbalstu Filipīnas armijai, kura jau 18 dienu garumā cenšas atbrīvot no islāma ekstrēmistiem Marawi pilsētu. Šo informāciju vēlāk apstiprināja Filipīnu armijas pārstāvis.

Pašlaik Filipīnu valdības spēki veic liela mēroga pretterorisma operāciju pret kaujinieku grupu "Maute", kura saistīta ar teroristisko organizāciju "Islāma valsts". Šobrīd, kā uzskata Filipīnu bruņoto spēku pārstāvis, tad šīs grupas dibinātāji visticamāk cīņu laikā ir gājuši bojā. Iepriekš Filipīnu bruņoto spēku ģenerālštābā apstiprināja, ka valdības spēkiem ir izdevies iznīcināt aptuveni 120 islāmistu kaujinieku, vēl aptuveni 100 atrodas aplenkumā. Tuvāko dienu laikā viņiem ir jānoliek ieroči un jāpadodas vai viņi tiks iznīcināti. Valdības spēki šajās kaujās zaudējuši 38 cilvēkus. No teroristu rokām ir miruši arī 38 mierīgie iedzīvotāji. Jādomā, ka tas neatspoguļo reālo situāciju. Domāju, ka bojāgājušo skaits ir krietni lielāks. Kā šīs krīzes grafikā norāda ziņu aģentūra "Reuters", tad valdības spēku zaudējumi mērāmi virs 50 cilvēkiem, teroristu zaudējumi virs 160 cilvēku. Ar izvērstu šīs krīzes izklāstu "Reuters" skatījumā varat iepazīties pa šo saiti.

Līdzīgu informāciju sniedz arī ziņu aģentūra "Aljazeera".

Te tev nu bija Dutertes iepriekšējie skaļie paziņojumi, ka ASV bruņotiem spēkiem ir laiks atstāt Filipīnas. Varbūt tagad Dutertem nāks apskaidrība, ja viņš nevar tikt galā ar saujiņu ekstrēmistu bez ASV atbalsta, tad kā viņš domā risināt teritoriālos strīdus ar Ķīnu piemēram.
Pievienotie faili: 9706938.jpg(50.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 21.06.2017, 12:06 | Ziņojums # 28
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2284
Statuss: Offline
Filipīnās jauni incidenti Mindanao

Kaujinieki, kuri saistīti ar musulmaņu teroristisko kustību "Islāma valsts" iebrukuši kādā no skolām Filipīnu dienvidos, par ķīlniekiem sagrābjot skolā esošos skolniekus un skolotājus. Tas noticis Pigcawayan pilsētā, kura atrodas 190 kilometrus uz dienvidiem no Marawi pilsētas, no kuras mēneša garumā, Filipīnas bruņotie spēki cenšas atbrīvot no citas bruņotas musulmaņu radikāļu grupas “Maute”. Pēdējās dienās armijas pārstāvji ir pastiprinājuši ofensīvu un cer atbrīvot ieņemtos rajonus līdz ar musulmaņu reliģisko svētku Ramadāna beigām. Atgādināšu, ka šogad Ramadāns beidzas 25.jūnijā. Tas tiek skaidrots ar bažām par to, ka beidzoties Ramadānam, arī citas radikālās islama grupas, kuras darbojas Mindanao, varētu iesaistīties kaujas darbībās pret valdības spēkiem. Par to, ka šāda iespēja ir pilnīgi reāla, apliecina pēdējie notikumi Pigcawayan pilsētā. Kā liecina informācija, tad aptuveni 300 bruņotu kaujinieku no teroristu grupējuma "Bangsamoro Islamic Freedom Fighters" ar melniem karogiem iebruka Pigcawayan pilsētā, tādā veidā demonstrējot atbalstu “Maute” grupas pārstāvjiem un gatavību līdz ar Ramadāna beigām uzsākt aktīvas bruņotas darbības. Šobrīd no pilsētas pienāk pretrunīgas ziņas. Vieni informācijas avoti apgalvo, ka sākušās apšaudes starp "Bangsamoro Islamic Freedom Fighters" kaujiniekiem un valsts bruņoto spēku pārstāvjiem. Cita informācijas aģentūra apgalvo, ka kaujinieki brīvprātīgi ir atbrīvojuši gandrīz visus ķīlniekus un devušies projām. Par ķīlniekiem paturot tikai 5 pieaugušos. Jebkurā gadījumā, tas ir jauns un nepatīkams signāls prezidentam Duterte, ka lēnām bet stabili tiek zaudēta kontrole pār situāciju. Un tas vairs nebūt nav labi!
Pievienotie faili: 6687690.jpg(101.4 Kb) · 6852065.jpg(68.9 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Svētdiena, 23.07.2017, 11:41 | Ziņojums # 29
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2284
Statuss: Offline
Cīņas Marawi nerimst…

Šodien precīzi kā 2 mēnešus norisinās kaujas starp musulmaņu teroristu grupējumu "MAUTE" un Filipīnu valdības militārajām vienībām. Joprojām Filipīnu armija nav izpildījusi savu galveno uzdevumu, Marawi pilsētas atbrīvošana no islāma teroristiem un pilsētas pilnīga kontrole. Šai sakarā prezidents Duterte lūdzis kongresam pagarināt iepriekš ieviesto kara stāvokli Mindanao salā. Vakar kongress šo lūgumu apstiprināja pagarinot kara stāvokli līdz šī gada 31.decembrim.

Uz vakardienu oficiālā zaudējumu bilance izskatās šāda:

- 428 teroristi nogalināti;
- 9 teroristi sagūstīti;
- 105 valdības spēku karavīru nogalināti;
- 60 valdības spēku karavīru pazuduši;
- 852 valdības spēku karavīru ievainoti;
- 119 civiliedzīvotāju nogalināti.

Prezidents pavisam nesen viesojās netālu no Marawi pilsētas, lai sniegtu morālo atbalstu karavīriem. Smieklīgā veidā viņš bija pat bruņojies ar automātu. crazy Kam viņam automāts, gatavs doties uzbrukumā? Šaubos.

Viena no problēmām Marawi pilsētā ir tā, ka teroristi par ķīlniekiem paņēmuši aptuveni 300 civiliedzīvotājus, ar kuriem nocietinājušies pilsētas lielākajā mošejā. Duterte aizliedza militāristiem veikt tiešu uzbrukumu šai mošejai. Tā vietā liek piegādāt pārtiku, par ķīlniekiem saņemtajiem pilsētas iedzīvotājiem, kuri atrodas šajā mošejā. Kā izteicās prezidents viņš ir gatavs gaidīt, ja nepieciešams gatavs gaidīt gadu. Galvenais lai netiktu nogalināti civiliedzīvotāji. Tas var būt arī ir pareizs lēmums šajā situācijā. Slikti tikai tas, kā atzīst militāristi, zem mošejas ir izrakti pazemes tuneļi. Ieroču un munīcijas trūkumu teroristi neizjūt, viss nepieciešamais viņu rīcībā ir. Pakāpeniski teroristi arī mācās un pilnveido savu kaujas taktiku. Domāju, tas viss ir uz ilgu laiku!

Tas, ka konflikts lēnām izplatās pa visu Mindanao salu, liecina militārs uzbrukums prezidenta apsardzes konvojam Arakan, Cotabato. Pavisam uzbrukumā tika apšaudītas 2 prezidenta drošības automašīnas. Šo uzbrukumu gan veica nevis islāma teroristi, bet gan "New People's Army", jeb citiem vārdiem sakot komunistu teroristi.

Pievienotie faili: 7872739.jpg(58.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Svētdiena, 30.07.2017, 19:44 | Ziņojums # 30
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2284
Statuss: Offline
Kārtējās traģēdijas Filipīnās

Pēc Dutertes apvainojumiem saistībā ar narkotiku tirdzniecību ir nogalināts jau trešais pilsētas mērs. Dotajā gadījumā ir nogalināts Ozamiz pilsētas mērs Reynaldo Parojinog, kopā ar viņu ir nogalināta arī viņa sieva un vēl vairāki cilvēki. Šajā slaktiņā izdzīvojusi tikai mēra meita Nova Princess Parojinog, kura dotajā brīdī ir arestēta. Precīzs bojāgājušo skaits nav zināms, tas svārstās no 6 līdz 14 cilvēkiem. Ziņu aģentūra "PhilStar" ziņo par 6 bojā gājušiem, savukārt ziņu aģentūra "ABS-CBN" par 14 nogalinātajiem. Vairāk sliecos nosvērties uz "ABS-CBN" sniegtajiem datiem, jo viņi atsaucas uz Ziemeļu Mindanao policijas preses sekretāra Lemuel Gonda vārdiem. Duterte bija iekļāvis Reynaldo Parojinog to politiķu sarakstā, kuri saistīti ar nelegālu narkotiku apriti. Politiķis visas šīs apsūdzības pilnībā noraidīja. Kā apgalvo policijas pārstāvji, tad brīdī, kad ieradušies pilsētas galvas mājās viņu arestēt, tad mēra apsardze ir atklājusi uguni uz policistiem. Bojā gājušā mēra pārstāvis pilnībā noliedz ziņas par bruņotu pretestību. Viņš apgalvo, ka policisti izpildījuši Dutertes pavēli un vienkārši nogalinājuši mājā pilsētas mēru, viņa sievu, radiniekus un miesassargus.

Nogalinātais mērs:Nogalinātā mēra sieva:Līdzīgos apstākļos tika nogalināti arī citi pilsētu mēri. Pirmais nogalinātais bija Datu Saudi Maguindanao pilsētas mērs Samsuddin Dimakum, kurš līdzīgā veidā gāja bojā apšaudē ar policiju. Otrais bija Albuera pilsētas mērs Rolando Espinosa, kurš tika nogalināts cietumā.

Ar Dutertes izplatīto sarakstu, kurā minēti politiķi, policisti un citas amatpersonas, kuras iesaistītas nelegālā narkotiku apritē, var iepazīties pa šo saiti.
Pievienotie faili: 0973549.jpg(87.8 Kb) · 9569847.jpg(71.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Filipīnas » Jaunumi » Terorisms Filipīnās (terors Filipīnās, islamisti, maoisti, komunisti)
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2020