Sestdiena, 01.04.2023, 13:38
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Terorisms Filipīnās - Page 3 - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 3 no 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Foruma moderators: Kurkulis, andrian  
Forums » Filipīnas » Jaunumi » Terorisms Filipīnās (terors Filipīnās, islamisti, maoisti, komunisti)
Terorisms Filipīnās
MelnaisDatums: Trešdiena, 16.08.2017, 13:10 | Ziņojums # 31
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Asiņainākā nakts narko karu vēsturē Filipīnās

Kā ziņo CNN, tad pagājušo nakti, Filipīnas ir piedzīvojušas asiņaināko nakti Dutertes izsludinātājā karā pret nelegālo narkotiku apriti. Reidi Bulacan provincē uz ziemeļiem no galvaspilsētas Manilas noritēja 24 stundu garumā un operācijas rezultātā tika nogalināti 32 cilvēki, aizturēti 107 cilvēki. Policijas slepenpolicisti, izliekoties par narkotiku pircējiem, veica 66 narkotiku kontrolpirkumus no aizdomās turētiem narkotiku tirgotājiem. 20 gadījumos no kontrolpirkuma vietām narkotiku tirgotāji izrādīja bruņotu pretošanos. Par to presi informēja Bulacan provinces vecākais inspektors Romeo Caramat Jr.Otrdienas nakts ir pati asiņainākā no visiem iepriekšējiem policijas reidiem visā Dutertes uzsāktajā karā ar nelegālo narkotiku apriti pēc viņa ievēlēšanu par Filipīnu prezidentu. Iepriekšējos reidos augstākais upuru skaits bija 16. Šie reidi Filipīnu dienvidos notika 30. jūlijā. Zīmīgi, ka starp 16 nogalinātajiem bija arī Ozamiz pilsētas mērs Reynaldo Parojinog, kuru Duterte apsūdzējis saistībā ar narkotiku tirdzniecību. Policija izpildījusi pavēli un nošāvusi mēru viņa mājās. Līdz ar mēru nošauta arī viņa sieva un vēl 10 cilvēki. Parojinog bija trešais Filipīnu mērs, kurš nogalināts pēc Dutertes apsūdzībām par narkotiku tirdzniecību. 2016. gadā cietumā tika nogalināts Albuera pilsētas mērs Rolando Espinosa, bet pats pirmais nogalinātais mērs bija Samsuddin Dimakum Filipīnu dienvidos, kurš gāja bojā apšaudē.

Cilvēktiesību aktīvisti vaino Filipīnu policiju par ārpustiesas slepkavībām un peļņas gūšanu no šādas rīcības. Un nezin kāpēc man šī versija liekas ļoti ticama. Iespējams, notiek vienkārši tirgus pārdalīšana par labu Dutertes un viņam pietuvinātu personu labā. Atcerēsimies, ka Duterte ir bijušais Davao mērs, tur viss bija zem viņa kontroles. Kļūdams par prezidentu, Dutertem ir vēlme paņemt zem kontroles arī citas teritorijas. Narkotiku bizness ir ļoti ienesīga lieta. Kā gan savādāk izskaidrot situāciju ar policijas apgalvojumu, ka tik daudz gadījumos tiek izrādīta bruņota pretestība no narkotiku tirgotāju puses, bet cietušo vai ievainoto, nerunājot nemaz par nogalinātiem policistiem, informācijas nav. Nedomāju, ka viņi būtu tik labi sagatavoti profesionāļi, ka lodes viņus neņem. Jo, piemēram, cīņās ar Maravi musulmaņu ekstrēmistiem, kuri reāli izrāda bruņotu pretestību, ir daudz ievainoto un bojā gājušo.
Pievienotie faili: 7802331.jpg (109.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 17.08.2017, 11:33 | Ziņojums # 32
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Duterte aicina turpināt narkotirgoņu masu slepkavības

Pēc iepriekšējās nakts 32 cilvēku slepkavībām naktī uz 17.augustu Manilā nogalināti vēl 25 cilvēki policijas reidos, kas vērsti pret narkotiku izplatītājiem un lietotājiem ziņo ziņu aģentūra "Interaksyon". Lasām jaunumus pa saiti, tur ir arī video. Un pats svarīgākais ir palasīt cilvēku liecības, par pilnīgi nevainīgiem upuriem šajā karā. Par cilvēkiem, kuri trāpījās ne tajā laikā un ne tajā vietā.

Attiecībā uz šiem pēdējiem 25 nogalinātiem cilvēkiem Manilas policijas pārstāvis vecākais inspektors Joel Napoleon Coronel presei paskaidroja, ka 14 cilvēkus nogalināja policija - veicot reidus un kontrolpirkumus potenciālās nelegālā narkotiku aprites vietās, 11 cilvēkus ir nogalinājuši "tautas atriebēji", šo slepkavu personu identitātes nav zināmas. Cik vienkārši.

Savukārt Duterte uzstājoties pasākumā Prezidenta pilī, kurš tika organizēts par godu 19tai gadadienai, kopš darbību uzsākusi organizācija "Brīvprātīgo kustība pret noziedzību un korupciju (Volunteers Against Crime and Corruption)" savā runā praktiski atbalstīja un aicināja turpināt masu slepkavības narkotiku tirgotāju un lietotāju vidū, veikt ārpustiesas slepkavības un izrēķināšanās, neapstāties pie sasniegtā. "Sakarā par tiem, kuri tika vakar nogalināti policijas reidā Bulacan. Tas ir lieliski, ja mēs varam katru dienu nogalināt 32 noziedzniekus, tādā veidā mēs spēsim atrisināt problēmu, kas satrauc valsti" cranky

Policija arī publicējusi Bulacan reidos izņemtās lietas. Neskaitot 32 nogalinātos un 109 arestētos, policija izņēmusi 200 gramus metamfetamīna (shabu), 786 grami marihuānas. Superīgs ķēriens pie 32 nogalinātiem cilvēkiem.
Pievienotie faili: 2643911.jpg (35.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 17.10.2017, 16:10 | Ziņojums # 33
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Duterte paziņo par uzvaru Marawi

Šodienas raksts jaunumu sadaļā atkal ir saistīts ar Duterti un notikumiem Filipīnās. Diemžēl tas atkal ir aktuālaikas notikums. Tikai lūdzu nepārprotiet, tas nav tāpēc, ka mums ir izveidojies interesants disputs ar ceļotāju Maris, un mums ir pretēji viedokļi par Duterti. Mēs katrs mīlam Filipīnas, tikai izprotam viņu katrs savādāk. Vienkārši sakot kārtējo reizi Duterte is sacēlis savas spalvas debesīs un 17.oktobrī svinīgi paziņojis, ka pilnībā ir atbrīvota Marawi pilsēta un visi teroristi nošauti. Par to ziņo ziņu aģentūra "CNN Philippines". Tūlīt pat militārie komandieri apgāza viņa sacīto. Būs nepieciešamas vēl vairākas dienas šī konflikta atrisināšanā. Šī jau ir 9 reize, kad Filipīnas lojālisti paziņo par uzvaru Marawi. Bet islāma teroristu karotāju fanātisms un cīņas spars, turpinot cīņas pilnīgi sagrautās ēkās un pazemes komunikācijās, liek no jauna iesaistīties valsts bruņotos spēkus kara darbībā un atlikt uzvaru uz nenoteiktu laiku. Pēdējais šāds uzvaras paziņojums bija iepriekšējā svētdienā. Duterte vēl tālajā 29.jūnijā publiski pauda apņemšanos, ka uzvara par teroristiem Marawi pilsētā būs nepieciešamas vien pāris dienas. Jā, tas nav nebruņotus tautiešus ielās slaktēt. :crancy: Kopumā kaujas par Marawi ilga 5 mēnešus, kuras laikā tika nogalināti 850 teroristu, dzīvības zaudēja 163 militārpersonas. Vēl skaitās bez vēsts pazuduša aptuveni 60 militārpersonu.

Kā veiksmes stāsts ir, ka tika paziņots, ka 16.oktobra cīņās ir nogalināti visvairāk meklētie teroristi Isnilon Hapilon un islāma teroristu organizācijas "MOUTE" vadītājs Omar Maute. Tas jau ir jūtams panākums. Agrāk jau ASV tika izsludinājusi prēmiju 5 000 000 $ apmērā, tam, kas palīdzēs notvert Isnilon Hapilon. Šis terorists meklēšanā atradās vairāk nekā 20 gadu. Filipīnu valdība savukārt kā prēmiju izsludināja 200 000 $ par Hapilonu un 100 000 par Moute.

Te arī neliels video par nogalinātajiem Hapilonu un Moute:Kā aprēķinājuši eksperti, tad pēc kaujām, pilsētas atjaunošanai būs nepieciešami vairāk nekā 50 miljardi mūžam zaļo amerikāņu papīrīšu. Viss pilsētas centrs vienos gruvešos.Es gan esmu pārliecināts, ka lielās kaujas vēl tikai priekšā. Šī ir tāda lokāla uzvara, kura izmaksāja ļoti dārgi un parādīja samērā zemo Filipīnu bruņoto spēku gatavību cīnīties, it sevišķi pilsētas apstākļos. IMHO
Pievienotie faili: 4303415.jpg (200.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 02.12.2017, 15:23 | Ziņojums # 34
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Filipīnās aktivizējušies New People's Army teroristi

Tikko noslēgusies cīņas ar islāma teroristiem Marawi pilsētā, kad aktivizējušies ir New People's Army kaujinieki, jeb citiem vārdiem sakot komunistu teroristi. Uzreiz vairākās vietās ir notikušas militāras sadursmes starp valdības spēkiem un New People's Army. Tā 22.novembrī vienlaikus teroristu uzbrukumi notika 2 vietās. Nueva Ecija provincē komunistu snaiperis apšaudīja policijas patruļu Carranglan pilsētā, ievainojumus guva 2 policisti. Savukārt Antique provincē, Sibalom pilsētā 2 policijas patruļu automašīnu ceļā tika uzspridzināta bumba. No 12 policistiem, kuri veica patrulēšanu, 3 policisti guva ievainojumus. Visi cietušie ar dažāda smaguma ievainojumiem tika nogādāti slimnīcā. Savukārt šodien 2.decembrī komunisti veica uzbrukumu policijas patruļai Camarines Norte provincē, Daguit pilsētā. Uzbrukumā 1 policists gājis bojā, bet vēl 5 guvuši ievainojumus.

Arī valdības spēki ziņo par saviem panākumiem cīņās ar komunistiem. Tā veicot reidu 1.decembrī Leyte salas, Albuera provinces, Talisayan rajona džungļos valdības spēki uzgāja bruņotu komunistu maskētu nometni, kurā atradās 10 bruņotu komunistu. Ieraugot valdības spēku militārpersonas, komunisti uzsāka bruņotu pretestību. Apšaude ilga 15 minūtes, kā rezultātā maoisti atkāpās dziļāk džungļos, pametot savā bāzes nometnē ieročus un personiskās mantas. Kā apgalvo valdības spēki, tad tiem izdevās ievainot 2 teroristus. Gūstā paņemt vai likvidēt nevienu neizdevās.Vēl 2 nemiernieki tikuši nogalināti Sarangani pilsētā, Mindanao piektdienas vakarā. Bet pats gardākais kumoss ticis Nasugbu ciematā, Batangas provincē, Southern Luzon. Tur kaujās izdevies nogalināt 15 teroristus, starp tiem arī 5 sievietes. Viena no sievietēm bija Universitātes studente.

Visā visumā Filipīnās paliek arvien nemierīgāk un nedrošāk. Tas nav labi. Pats sliktākais, ka terorisma draudu līmenis ir pieaudzis pilnīgi visos Filipīnu rajonos, pat tajos, kuri agrāk skaitījās praktiski droši rajoni. Pirmkārt es te domāju Luzon salas dienvidu daļu, Albuera un Antique provinces. Pēdējā ir pavisam tuvu pie tūristu iecienītās Boracay salas.
Pievienotie faili: 8071984.jpg (135.0 Kb) · 5958863.jpg (54.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 28.01.2019, 14:19 | Ziņojums # 35
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Kārtējais terora akts Filipīnās.

Neliels video no ziņu aģentūras "Al Jazeera":Kā raksta ziņu aģentūra "ABS-CBN News", tad Sulu provinces, Jolo salā ir notikuši 2 terora akti. Pirmā bumba tika uzspridzināta katoļu baznīcas katedrāle, brīdī kad tur notika mise. Otrā bumba tika detonēta autostāvvietā pie katedrāles. Abu sprādzienu rezultātā ir gājuši bojā 20 cilvēku. Kā vēlāk paziņoja Musulmaņu Mindanao policijas autonomā apgabala vadītājs Graciano Mijaresa, tad starp 20 bojāgājušiem ir 15 civiliedzīvotāji un 5 karavīri. Papildus šajā terora aktā tika ievainoti 81 cilvēks, tai skaitā 65 civiliedzīvotāji, 14 karavīri un 2 policisti.Atgādināšu, ka Sulu reģionā aktīvi darbojas "Moro Islāma atbrīvošanas frontes" teroristi. Papildus Filipīnu dienvidu reģionā pirmdien noticis referendums par autonomu musulmaņu reģiona izveidošanu. Referendumā 85% vēlētāju atbalstīja autonomā reģiona Bangsamoro izveidi. Lai gan Sulu province bija viena no dažām, kas balsoja "pret", tā tāpat būs daļa no jaunā veidojuma.

Te nu esam nonākuši līdz tam, ka kā jau es brīdināju iepriekš, tad ar pašreizējā Filipīnu prezidenta Rodrigo Dutertes "rokām" Filipīnas ir pārstājušas būt par unitāru valsti. Zem likumprojekta par Bangsamoro izveidi stāv tieši Dutertes paraksts. Un kā tieši Duterte domā aizstāvēt kristiešus šajā musulmaņu teroristu izveidotajā valstī?! Visi kuri būs un bija pret šādas Bangsamoro autonomijas izveidošanu tiks pakļauti terora aktiem un vardarbībai. Tas nav viss mierīgi bez tiesas sprieduma slepkavot neapbruņotus narkomānus Manilas ielās. Te pretī stāv bruņoti vīri. Un Dutertem šīs problēmas atrisināšanai nav ne spēka, ne saprašanas kā to darīt.

Un turpinājumā es domāju, Bangsamoro kļūs par patvēruma vietu daudziem musulmaņu teroristiem no visas pasaules. Tāpat viņi neapstāsies tikai pie šīm teritorijām, bet pavisam drīzā nākotnē pretendēs arī uz citām blakus esošām teritorijām. Bēdīgi un nožēlojami. IMHO
Pievienotie faili: 3274290.jpg (56.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 24.04.2019, 11:17 | Ziņojums # 36
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Komunistu teroristi Filipīnās nogalinājuši 6 karavīrus

Vakar jaunumos no Filipīnām bija ziņas par zemestrīci, kura spēcīgi “pakratīja” šo teritoriju. Tai skaitā ziņas bija arī par Samaras salu. Kā izrādījās tas nebija vienīgais bēdu stāsts no šīs vietas. Kā raksta ziņu aģentūra “AFP News”, tad agrā otrdienas rītā Samaras salas kalnainajā apvidū, komunistu teroristu sarīkotā slēpnī, dzīvību zaudēja 6 valdības spēku karavīri un vēl 6 tika ievainoti. Kā presei pastāstīja Filipīnu armijas pārstāvis kapteinis Reynaldo Aragones, tad tika saņemts ziņojums par to, ka NPA (New People's Army) izspiež naudu no vietējiem iedzīvotājiem. Valdības militārā vienība devās pārbaudīt minēto informāciju. Karavīriem atrodoties kalnainajā apvidū komunisti uzspridzināja iepriekš sagatavotu paštaisītu spridzekli karavīru pārvietošanās ceļā, kā rezultātā arī tika nogalināti šie 6 karavīri. Pēc sprādziena sākās kauja 4 stundu garumā. Kā apgalvo valdības spēku pārstāvis, tad teroristu vidū ir ievainotie, kurus atkāpjoties aiznesa sev līdz komunisti.

Tādā veidā šis teroristiskais grupējums NPA (New People's Army) atzīmēja savas bruņotās cīņas 50 gadadienu. Pa šiem gadiem no šo teroristu “rokām” ir gājuši bojā vairāk nekā 40 000 cilvēku. “Jubilejas svinības” grupējumam sākās ļoti neveiksmīgi. Pagājušajā mēnesī valdības karaspēks nogalināja trīs nemierniekus, kas bija uzbrukuši policijas iecirknim Samarā, lai atzīmētu kustības 50. gadadienu. Uzbrukums tika veiksmīgi atvairīts. Acīm redzami tāpēc tika mainīta cīņas taktika izvairoties no tieša militāra kontakta, uzbrukumus veicot negaidīti un no slēpņa.

No rīta Samarā teroristi, bet pēcpusdienā spēcīga zemestrīce.
Pievienotie faili: 3403245.jpg (27.5 Kb) · 8505717.jpg (60.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 31.05.2019, 12:49 | Ziņojums # 37
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Teroristi Filipīnās nogalinājuši Nīderlandes fotogrāfuKā raksta ziņu aģentūra "Sauth China Morning Post", tad Elwold Horn (59), fotogrāfs no Nīderlandes tika nošauts pēc tam, kad piektdien notika kauja starp valdības drošības spēkiem un kaujiniekiem, kas piederēja Abu Sayyaf teroristu grupai Sulu salā. Pavisam šai militārajā sadursmē 6 kaujinieki tika nogalināti un 12 ievainoti. Kauja sākās, kad karavīri no 32.kājnieku bataljona pirms 8:00 iebruka teroristu patvēruma vietā Pansul ciematā, Patikul apgabalā, sacīja reģionālais militārais pārstāvis pulkvedis Gerry Besana.Besana teica, ka Elwold Horn izmantojot brīdi, kad sākās kauja, mēģināja izbēgt no teroristu gūsta, bet terorists kurš apsargāja nīderlandieti sekoja bēglim un viņu nošāva. Kad valdības spēki atrada nogalināto, tad konstatēja vairākas šautas brūces. Kā paskaidroja pulkvedis, tad viņiem nebija nekādas nojausmas par Elwold Horn atrašanos šeit. Teroristu gūstā Elwold Horn nokļuva kopā ar šveicieti Lorenzo Vinciguerra 1.februārī 2012.gadā, kad abi atradās Panglima Sugala ciematā, Tawi Tawi salā. 2014. gada decembrī Lorenzo Vinciguerra pie līdzīgiem apstākļiem spēja aizbēgt no teroristu gūsta. Proti arī tajā dienā sākās kauja strap valdības spēkiem un teroristiem, to brīdi lieliski izmantoja šveicietis, kurš spēja atņemt mačeti apsargam un nogalināt to. Tālāk bēgot uz valdības karavīru pusi viņam izdevās sasniegt viņu nocietinājumus.

Tiek uzskatīts, ka Abu Sayyaf grupa vēl joprojām par ķīlniekiem tur astoņus citus ieslodzītos, vjetnamieti, malaizieti, divus indonēziešus un trīs filipīniešus.
Pievienotie faili: 5863834.jpg (41.6 Kb) · 0373164.jpg (51.9 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Filipīnas » Jaunumi » Terorisms Filipīnās (terors Filipīnās, islamisti, maoisti, komunisti)
  • Lappuse 3 no 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023