Trešdiena, 08.02.2023, 16:19
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Juvelieru izstrādājumi Taizemē - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Kurkulis  
Forums » Taizeme » Bāri, restorāni, kafeinīcas, šopings, nakts dzīve » Juvelieru izstrādājumi Taizemē (Viss par gredzeniem, auskariem, brošām, kēdēm...)
Juvelieru izstrādājumi Taizemē
MelnaisDatums: Pirmdiena, 28.11.2011, 13:57 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Dodoties uz Taizemi lielai daļai ceļotāju, ir maldīgs priekšstats par juvelieru izstrādājumiem un to cenām Taizemē. Cenas ir zemākas, bet minimāli. Starpība ir tik cik PVN ir zemāks (Taizemē PVN ir 7%). Neaizmirstam, ka šo PVN ir iespējams „atsist” izlidojot no valsts. Ja gribam ļoti lēti, tad ir jāmeklē pagrīdes tirgoņi, kuri pārdod pārsvarā neapstrādātus akmentiņus par ļoti pievilcīgām cenām. Neapstrādātie akmentiņi tiek zagti to ieguves vietās. Būtu lietderīgi doties tieši uz šiem ieguves rajoniem, nevis iepirkties tūristu iecienītās vietās Pataijā vai Puketā. Te nu tomēr būtu jābūt labam akmentiņu pazinējam un jāzina šo neapstrādāto akmentiņu cenas. Savādāk (piemērs) rubīna vietā tiks iesmērēts kāds iezis, kas ir ļoti līdzīgs īstam rubīnam. Viņš arī skaitās pusdārgakmens, bet viņa vērtība ir 10x (kā minimums) mazāka par īstu rubīnu. Atcerēsimies, ka īsta akmentiņš nevar maksāt lēti, pa brīvu ir tikai .... nu paši ziniet kas. Līdzi jābūt lupai un gaismas avotam. Pirmos divus piedāvājumus pilnīgi noteikti neņemam, tie būs mazvērtīgi akmentiņi, cerībā uz mūsu nezināšanu. Ja pārdevējam radīsies priekšstats par to, ka mēs pazīstam šos akmeņus, var gadīties iegādāties arī ļoti kvalitatīvas lietas. Bet vēlreiz atkārtoju, Jums ir jābūt labam akmentiņu pazinējam, pretējā gadījumā gandrīz 100% tiksiet piemānīts. Šādus akmentiņus labāk ir braukt meklēt Birmā. Jāsaņem atļauja iebraukt tūristiem liegtajās teritorijās (tajās, kur šie akmentiņi tiek iegūti, piemēram, Šanu valstī,). Problēmas, protams, tās pašas, ko aprakstīju augstāk. Neaizmirstam, ka nelikumīgas rīcības ar akmentiņiem šajās valstīs ir kriminālnoziegums. Riskēt vai nē, lemjam paši.

Kā variants ir iepirkties neskaitāmās mazās juvelieru bodītēs. Lielākā daļa šī biznesa Taizemē pieder ķīniešiem. Viņu veikalus var ļoti viegli atpazīt pēc sarkanās krāsas ar ko bagātīgi ir izdekorēti šie veikali. Te šmaukšanās risks ir krietni mazāks. Taizemē zelta juvelieru izstrādājumi tiek pārdoti uz svara, pēc attiecīgās dienas zelta cenas pasaules biržā. Zelta pirkšanas un pārdošanas cena parasti jau ir izlikta skatlogā un uz letes. Darbs šeit nemaksā neko. Nekādus juvelieru meistardarbus Jūs šeit neatradīsiet. Katram jau gatavam gredzenam ir klāt zīmīte, cik maksā un sver pats akmentiņš. Gredzens tiek nosvērts, atskaitīts akmentiņa svars un izrēķināts cik maksā zelta ietvars. Tālāk pieskaita klāt akmentiņa cenu un tiek iegūta visa gredzena vērtība. Jāpievērš uzmanība vai zem ietvara netiek maskēts akmentiņa defekts. Ļoti izplatīta parādība. Labums tāds, ka šajos veikalos parasti ir viss nepieciešamais (svari, lupa, gaismas avoti) gredzena novērtēšanai. Zelta ķēdītes vai izstrādājumi bez akmentiņiem tiek vienkārši nosvērti un izrēķināta cena.Pievienotie faili: 5181358.jpg (86.8 Kb) · 8869936.jpg (60.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 28.11.2011, 14:12 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline


Mans ieteikums būtu iepirkties Taizemes valsts īpašumā esošajās juvelieru rūpnīcās. Pirkties šeit ir pilnīgi droši. Akmentiņi un zelts būs īsti. Rūpnīca saviem juvelieru izstrādājumiem dod mūža garantiju. Taizemē šīs rūpnīcas ir pazīstamas kā „GEMS GALLERY”. Pavisam viņas ir četras un atrodas tūristu apmeklētākajās vietās, Bangkokā, Puketā, Pataijā un Čiang Mai. Kā paši apgalvo, tad tās ir lielākās juvelieru rūpnīcas pasaulē. Tirdzniecības zāle Bangkokā atvērta 1987.gadā ar kopējo platību 7200m2, Čiang Mai ir atvērta 1993.gadā ar kopējo platību 8000m2, Puketā atvērta 1998.gadā ar kopējo platību 12000m2, Pataijā ar kopējo platību 15200m2. Ļoti iespaidīgas platības. Mazākā ir apmēram kā viens futbola laukums, lielākā kā divi futbola laukumi.Ja ir vēlme izvēlēties sev kādu rotas lietu, var paiet vesela diena, pirms izvēles izdarīšanas. Nekādā gadījumā nesteidzamies. Mans ieteikums būtu pirmajā dienā tikai apskatīties. Vakarā atgriezties viesnīcā un lēnām garšojot „Chang” aliņu rūpīgi izvērtēt, kura no rotas lietām ir tā, kuru vēlētos iegādāties. Šis variants Jums var palīdzēt arī pie kaulēšanās. Uzreiz jāatzīst, ka kaulējas šajās rūpnīcās ļoti negribīgi, jāpieliek nemazum pūļu, lai kaut ko nokaulētu. Ja atbrauksiet kopā ar paketņikiem, praktiski nav nekādu cerību kaut ko nokaulēt. Tāpat arī ja Jūs uz turieni aizvedīs kāds taksists vai tukeris. Tas ir saistīts ar to, ka noteiktu % no pirkuma saņem tas, kas Jūs uz turieni ir nogādājis. Vai tas ir gids vai tukeris, vai taksists. Tā kā daļa summas, kuru ir iespējams nokaulēt, ir jāatdod šiem liekēžiem. Pareizi jādara ir tā, ka zvaniet (vai lūdziet recepšenā, lai pazvana) uz rūpnīcu un viņi Jums pakaļ atsūtīs bezmaksas transportu turp un atpakaļ. Pie šī nosacījuma ir iespējams kaulēties. Nēsmu gan dzirdējis, ka kādam ir izdevies nokaulēt vairāk par 10% (var jau būt, ka var), bet šie % naudas izteiksmē ir pietiekoši ievērojama summa, lai būtu vērts pa viņu cīnīties. Ja mums ir izdevies jau nokaulēt kādus 5%, bet ir vēlme nokaulēt vairāk, darām tā, ka sakām, ka šī rotas lieta man ļoti patīk, bet ir nedaudz par dārgu. Sauciet summu, kuru Jūs esiet ar mieru maksāt par rotas lietu un atstājiet pārdevējai savas viesnīcas vizītkarti ar istabas Nr. Gaidām pāris dienas, iespējams, ka pie Jums ieradīsies fabrikas pārstāvis ar piedāvājumu šo rotas lietu arī nopirkt par Jūsu nosaukto cenu. Bingo! Tas ir izskaidrojams ar to, ka pārdevējai ir ierobežotas tiesības atlaist cenu. Vēlāk viņa vizītkarti iedos ģenerālmenedžerim, kurš arī ir tiesīgs pieņemt lēmumu par lielāku cenu atlaidi. Ar kaulēšanos nepārspīlējam (uzstādam sev mērķi 10%, max 15%), kā jau es teicu īstus akmentiņus neviens par „sviestmaizi” neatdos.

Kā bonuss ir bezmaksas alkohols fabrikas bārā. Varam savu sievu, draudzeni palaist izvēlēties sev rotas lietas (tas nebūs tik ātri), bet paši pa to laiku sēdēt bārā un dzert vēsu alu vai kādu stiprāku alkoholisko dzērienu. Kad manta ir izvēlēta, pieslēdzamies un uzsākam pašu grūtāko procesu šajā dienā – kaulēšanos. Pirms pirkšanas gan ar drinkiem neaizraujamies, padomājam ar galvu kādēļ šeit tiek liets bezmaksas alkohols. Labāk to darīt jau ir pēc pirkuma.

Pats esmu šādās fabrikās Melnai Princesei iepircis divus gredzenus. Viens gredzens tika nopirkts vienā no pirmajiem braucieniem Čiang Mai, otrs gredzens tika iepirkts līdzīgā fabrikā Birmā.

Kā notiek pats iepirkšanās process: kad esam atvesti tiekam nogādāti kino zālē, kur obligāts pasākums ir dokumentālās filmas noskatīšanās par to, kā un kur tiek iegūti akmentiņi. Kā viņi tiek apstrādāti. Vārdu sakot tāds reklāmas rullītis. Ja nevēlamies skatīties šo filmu, varam arī neskatīties. Iesaku tomēr noskatīties, viņa nav gara. Laiku patērēsim maz, bet iespaidu par sevīm radīsim pozitīvāku. Tālāk neliela ekskursija pa pašu fabrīķi, varam apskatīties kā strādā juvelieri. Redzam kā top sievietēm tik mīļotie gredzeni, auskari un ķēdītes. Fotografēšana un filmēšana aizliegta.

Nonākot līdz tirdzniecības zālei paveras fantastisks skats, visapkārt milzīgā platībā rotaslietas. Katram pircējam tiek piestiprināts individuāls gids, kurš pavadīs mūs visu fabrikas apmeklējuma laiku. Gidi runā daudzās izplatītākajās valodās. Latviešu valodas diemžēl viņu starpā nav. Izvēlamies gidu angļu vai krievu mēlē, kā ērtāk. Pēc pirmajiem standarta jautājumiem no kurienes mēs esam, kā patīk Taizemē ... pārejam pie galvenā. Gids noprecizē dzimšanas datumus un pastāsta kādi akmeņi katram ir piemēroti. Varam ņem vērā viņa ieteikumus, varam arī neņemt vērā. Tālāk tiek noprecizētas klientu vēlmes, ko mēs vēlamies gredzenus, brošas, ķēdes, auskarus vai ko citu, kādā cenu kategorijā esam gatavi iekļauties. Kad tas viss noskaidrots, ekskursija pa futbola laukumu var sākties. Pērkot gredzenu Melnai Princesei, izrādījās, ka gredzens ir pa lielu. Variants bija kādas pāris stundas gaidīt uz vietas vai gredzenu atvedīs uz mūsu norādīto viesnīcu. Izvēlējāmies otru variantu un ar zināmām bažām jau laicīgi sākām gaidīt savu nopirkto preci viesnīcā. Precīzi norunātajā laikā viesnīcā ieradās rūpnīcas pārstāvis ar gatavo gredzenu. Viss derēja kā uzliets. Prieks pilna māja. Tā kā tas viss ir pilnīgi droši. Maksāt var ar kredītkartēm, ceļojuma čekiem, skaidrā naudā THB vai citās populārās valūtās.

Mājās ar šo gredzenu gadījās „ķibele”. Melnā Princese gredzenu ar visu roku netīšām iespieda starp divām smagām kastēm. Akmentiņš ietvarā sāka kustēties. Nākamo reizi ceļojot pa Taizemi, paņēmām līdzi gredzenu ar visu garantijas kuponu ar domu gredzenu salabot. Kā nekā mūža garantija. Ieradāmies fabrikā un bez problēmām nodevām viņu remontā. Remonta laikā uzturējāmies fabrikas bāriņā un gaidot savu gredzentiņu malkojām vēsu aliņu. Gredzenu salaboja divu stundu laikā, garantija strādā, esat droši.

Noslēgumā vēl viens padoms potenciālajiem pircējiem. Vislabāk jau no mājām paņemiet līdzi gredzenu, kurš Jums perfekti der uz pirksta. No šī gredzena varēs paņemt precīzu Jūsu pirksta izmēru. Ja riskēsiet mēru ņemt uz vietas var sanākt vilšanās. Pirmajās dienās no izdzertā ūdens (alus) daudzuma roku pirksti var uzpampt, vēlāk kad būsiet jau pieraduši pie Taizemes klimata, notiks pretējs process un pirkstu apkārtmērs sarausies. Atbraucot mājās, kad pirksti pieņems savu standarta apkārtmēru, gredzens vairs īsti nederēs. Būs nedaudz par lielu, vai nedaudz par mazu.

Ieskatam video rullītis, skats no iekšpuses:Veiksmi pirkumos! ok
Pievienotie faili: 6752187.jpg (47.1 Kb) · 2435889.jpg (74.5 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 28.11.2011, 14:20 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Te būs links uz fabrikas mājas lapu: http://www.gems-gallery.com

Mājas lapā atradīsiet arī kartes, kur precīzi atrodas fabrika.

Fabriku adreses un telefoni uz kuriem jāzvana:

GEMS GALLERY INTERNATIONAL MANUFACTURER CO.. LTD.
198/23-24 Rama 6 Road, Samsaennai, Phayathai, Bangkok 10400
TEL: 66 (0) 2271-0150
FAX : 66 (0) 22700963
E-Mail : gemsbkk@gemsgroup.th.com

GEMS GALLERY CHIANGMAI CO.. LTD.
80/1 Moo 3 Chiangmai Sankampaeng Road,
Sankampaeng, Chiangmai 50130
TEL: 66 (0) 5333-9307-10
FAX : 66 (0) 5333-8178
E-Mail : gemscnx@gemsgroup.th.com

GEMS GALLERY PHUKET CO., LTD.
99/35 Moo 5 Chalermprakiat Rama 9 Road. Muang, Phuket 83000
TEL: 66 (0) 7625-5001-10
FAX : 66 (0) 76255011
E-Mail : gemshkt@gemsgroup.th.com

GEMS GALLERY PATTAYA CO.. LTD.
555 Moo 6 North Pattaya Road. Naklua, Banglamung, Chonburi 20150
TEL: 66 (0) 3837-1222-31
FAX: 66 (0) 3837-1010
E-Mail : gemspty@gemsgroup.th.com

Šādi izskatās garantijas sertifikāts:

Pievienotie faili: 7320717.jpg (58.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
JasminaDatums: Pirmdiena, 28.11.2011, 22:57 | Ziņojums # 4
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 20
Reputācija: 0
Statuss: Offline
happy kas par skaistumiem, bet nu maksā jau ar.Bet var aizbraukt vismaz pamielot acis.Izskatās ļoti kvalitatīvi izstrādājumi.Vai maz par kādiem 6000BTH ar kaut kas vienkāršs sanāktu? protams, bez rubīniem, briljantiem u.c. akmeņiem.Vai zeltam krāsa/tonis nav atšķirīgs no LV nopērkamā? cik atceros, Ēģiptē atšķirās.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 30.11.2011, 12:11 | Ziņojums # 5
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Par kādiem 6000 THB varēsi nopirkt gredzentiņu ar kādu mazvērtīgāku akmentiņu (piemēram ametistu, izrotātu ar cirkonijiem). Uz rubīniem, briļukiem protams ir citas cenas.

Tur ir gan īstais "dzeltenais" zelts, gan speciāli eiropiešiem "baltais". Āzijā, tādu eiropiešu zeltu, ļoti zemu vērtē, jo viņam ir klāt daudz piemaisījumu. Tas ir tā saucamais "krievu" zelts. Ja pavērosi TV ekrānos, kad rāda zelta stieņus, ievērosi, ka viņi ir spilgti dzeltenā krāsā.Ja ņemsim 100% zeltu, viņš būs pilnīgi vienādas krāsas gan Krievijā, gan Āzijā. Runa ir pa to, ka no tīra zelta rotaslietas parasti neizgatavo. Rotas lietas izgatavo no zelta + sakausējums ar citiem materiāliem. Parasti no 585 proves/14K. Zelts pēc savām īpašībām ir mīksts materiāls, bet "krievu" zelts ir ciets. Tas ir pateicoties piemaisījumiem. Visbiežāk piemaisījumi ir sudrabs, varš (kapars), niķelis, palādijs. "Krievu" zeltā kā piemasījums visbiežāk tiek izmantots varš, kurš arī savienojumā ar zeltu dod "balto" krāsu. Āzijā piemaisījumā vairāk ir sudrabs. Šis savienojums tāpēc arī ir dzeltenāks un mīkstāks. Manā uztverē tieši šis zelts ir labāks. IMHO

Arī Āzijā protams zeltam ir prove, pēc kuras var noteikt cik procentu piemaisījumu ir klāt. Atšķirībā no bijušās Padomju Savienības, kur zelta provi noteica metriskajā sistēmā Āzijā tiek izmantota karātu sistēma. Karātu sistēma tiek izmantota arī Eiropā un ASV.

Te būs salīdzinošā tabula:Veiksmi! up
Pievienotie faili: 5661651.jpg (10.8 Kb) · 5603447.jpg (34.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Taizeme » Bāri, restorāni, kafeinīcas, šopings, nakts dzīve » Juvelieru izstrādājumi Taizemē (Viss par gredzeniem, auskariem, brošām, kēdēm...)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023