Ceturtdiena, 02.02.2023, 04:40
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Viena mēneša izdevumi dzīvojot Hanojā - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: MelnāPrincese  
Forums » Vjetnama un Kambodža » Bāri, restorāni, kafeinīcas, šopings, nakts dzīve » Viena mēneša izdevumi dzīvojot Hanojā (Vjetnama)
Viena mēneša izdevumi dzīvojot Hanojā
MelnaisDatums: Trešdiena, 20.12.2017, 16:03 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Atbilstoši solītajam esmu veicis nelielu analītisku darbu, par 1 mēneša izdevumiem dzīvojot Vjetnamas galvaspilsētā Hanojā. Šī analītiskā atskaite būs līdzīga manai iepriekšējai atskaitei, kuru rakstīju savā iepriekšējā ziemošanas reizē par Malaiziju. Kopš tā laika daudz "ūdens" ir aiztecējis. Nav mums vairs naudas vienība lats, bet gan EUR un pamainījies ir arī "izdzīvošanas groza" cenas, saprotama lieta, ka cenas ir cēlušās. Diemžēl lētāks nekas nepaliek. Tiem, kuriem ir vēlme un interese iepazīties ar analītisko atskaiti par "Viena mēneša izdevumi dzīvojot Malaizijā?!" varam lūkot pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/47-381-1#1759

Tagad laiks ķerties pie Vjetnamas un apskatīties, cik tad daudz naudas ir nepieciešams dzīvošanai Vjetnamas galvaspilsētā Hanojā? Uzturējos šajā pilsētā no 08.oktobra līdz 09.novembrim 2016.gadā. Dzīvošanas sākumā biju aizbraucis arī līdz Halongas līcim uz trim dienām. Šīs 3 dienas (13.10 – 16.10) būs izņemtas ārā no kopējā izdevumu saraksta. Tātad kopējais nodzīvoto dienu skaits būs līdzvērtīgs 30 dienām. Naudas izņemšanai no ATM izmantoju "Revolut" karti (tai laikā vēl bija spēkā izņemšanas limits 600 EUR mēnesī), un valūtas kurss man sanāca par 1 EUR deva pretī 25 000 Vjetnamiešu dongus, jeb atbilstoši starptautiskajam apzīmējumam VND. Pēc šī kursa arī tiks veikti visi aprēķini.Jāsāk ar to, kam šī analītiskā atskaite būtu nepieciešama un lietderīga? Pirmkārt, tiem ceļotājiem, kuriem ir vēlme nemīlīgos Latvijas ziemas mēnešus samainīt pret mūžīgo sauli, pludmalēm, svaigiem augļiem. Atpūsties no ikdienas steigas un baudīt saulainās Āzijas dienas peldoties, dodoties pārgājienos, malkojot vēsu aliņu vakaros barčikā. Tad kādi nosacījumi ir nepieciešami, lai mēs varētu realizēt šos sapņus?

Ceļotājam vēlams ir kādi regulāri ienākumi vai iekrājumi uz ziemošanas laiku, vislabāk abi nosacījumi kopā. Ienākumi varētu būt pensija, nekustamo īpašumu īre, ienākumi no dividendēm u.t.t.

Šai sakarā ir ļoti būtiski, lai visi kārotie labumi būtu pieejams par mazām naudiņām. Tad nu Vjetnama šim kritērijam atbilst pilnīgi noteikti, droši vien lētākā zeme šobrīd ziemošanai visā Āzijā. Te ir vislētākās naktsmītnes, pārtika, alus un smēķi. Sabiedriskais transports var teikt par brīvu. Bet ne viss ir tik "saulains", ir Vjetnamai arī savi mīnusi. Lai tiktu pie visiem labumiem, ir nepieciešams iegādāties vīzu. Bez vīzas nekādi un tas ir liels mīnus. Tas gan kompensējās ar vīzas ļoti vieglo iegūšanas ceļu. Atliek tikai online aizpildīt prasītos parametrus, samaksāt apstrādes maksu un ielidojot saņemt vīzu. Par 1 mēneša vīzu lidostā būs jāmaksā – 25$, par 3 mēnešu vīzu – 50$. Vēl man ļoti traucē Vjetnamā valdošā komunistiskā ideoloģija. Kaut arī visa tā muļķība pamazām iet mazumā, tomēr joprojām pa TV, plakātos uz ielām varēsiet redzēt noziedzīgo komunistisko ideju propagandu, varonīgo Vjetnamas bruņoto spēku slavināšanu. No daudziem plakātiem joprojām uz Jums noskatīsies vecais bārdainais marasmātiķis Ho Ši Mins. cranky Tāpat liela muļķība Vjetnamā ir nepieciešamība reģistrēties savā dzīves vietā. crazy Nākamais negatīvais moments ir tas, ka ļoti maz cilvēku zina angļu valodu. Dienvidu pusē ar to ir nedaudz labāk, bet ziemeļos pavisam bēdīgi. Bet, kā jau teicu agrāk, tas viss kompensējas ar mūžīgo sauli, pludmalēm un super lētām pirmās nepieciešamības precēm. Ja ir interese par konkrētām cenām uz konkrētām precēm, tad varam gūt priekšstatu apmeklējot foruma sadaļu pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/43-394-1

Ja runājam par medicīnas pakalpojumiem, tad viņi kā jau sociālistiskā valstī ir viegli pieejami un par ļoti sakarīgām cenām. Jautājums ir tikai par kvalitāti. Telpas, instrumenti un viss pārējais arī ir atbilstošā sociālistiskā līmenī. shock Bet šeit ir pieejamas arī privātklīnikas, domātas ārzemniekiem un bagātiem vjetnamiešiem. Te gan nāksies maksāt, bet salīdzinoši ar mūsu Latvijas cenām tās būs tīrās kapeikas. Klīnikās ar gandrīz 100% garantiju atradīsiet angliski runājošu personālu. Tā kā tā nebūs nekāda problēma.

Ir jau pagājis vairāk nekā gads no perioda, par kuru vēlos rakstīt, bet satraukumam nav nekāda pamata. Visi izdevumi speciāli šim gadījuma tika saglabāti Excel tabulā. Ja kādam interesē konkrēti izdevumi … un cik tas maksāja, ir iespēja šo izdevumu tabulu novilkt pa šo saiti.


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 20.12.2017, 16:11 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Tā nu ievads un neliels ieskats Vjetnamas izdzīvošanas teorijā ir dots. Laiks ķerties "vērsim" pie ragiem un atklāt manus izdevumus mēneša garumā.

Pa mēnesi notērēju 4 834 200 VND, jeb izsakoties mums tuvākās un saprotamākās naudas vienībās tas ir 193,37 EUR. Šai summā nav iekļauta maksa par naktsmītnēm, par to runāsim nedaudz vēlāk. Tā ir maksa par visu ko darīju un baudīju, tas ir transports, ēšana, veikali, restorāni, barčiki, augļi, smēķi, alus, degvīns. Šoreiz dzīvoju samērā brīvi, neko sev neatteicu un pārāk naudu netaupīju. Atšķirībā no islāmticīgās Malaizijas par kuru rakstīju atskaiti iepriekš, šeit ar tādām, jebkurai latviešu sirdij tik tuvām izpriecām, kā pasēdēt barčikā un pamalkot vēsu alu nav nekādu problēmu. Alus šeit ir super lēts. To arī izmantoju un centos to darīt bieži. Tāpat arī svaigi augļi bija katru dienu. Ēdienreizes pārsvarā uz ielas, vakaros, kad noriet saule un nokrīt karstums.

Standarta vakariņas ielas ēstuvē. Super zupiņa ar milzu gaļas kalnu, pluss pudelīte alus:Tagad mēģināšu to visu sadalīt pa kategorijām:

Transports – 99 000 VND, jeb 3,96 EUR;
Veikali (lielāki un mazāki veikali, ietilpst pārtika, augļi, degvīns, nepārtikas preces) – 2 505 700 VND, jeb 100,23 EUR;
Cigaretes – 912 500 VND, jeb 36,50 EUR;
Ielas ēstuve – 835 000 VND, jeb 33,40 EUR;
alus barčiki (ar uzkodām) – 472 000 VND, jeb 18,88 EUR;
Šūšanas darbnīcā salāpīja manus šortus – 10 000, jeb 0,40 EUR

Tie bija mani visi izdevumi. Vēl par 32 naktīm es samaksāju 210$ par savām naktsmītni. Te nu ir milzīga iespēja ietaupīt. Var atrast hotelīšus par 5$ pa nakti, ilgtermiņā es domāju par 100 – 120$ mēnesī. Bet tad nebūs airkondišena un pats galvenais savas virtuves, kur dažreiz rodas vēlme pagatavot letiņu vēderam ko tuvāku un mīļāku. Es, piemēram, cepu bekonu ar olām. Tāpat nāksies vēl maksāt par laundry pakalpojumiem. Tās, protams, ir kapeikas, bet ir ērti, ja veļasmašīna ir mājās. Bet tas nu tā…. ir šeit iespēja taupīt. Papildu iespēja ietaupīt parādās, ja cilvēks nepīpē un nedzer alu. Šajā gadījumā ir iespējams pilnīgi droši ietaupīt vēl 50%.

Secinājumi:

Manā variantā par 30 dienām es iztērēju – 193,37 EUR, ja nesmēķē un nedzer alu, tad pilnīgi mierīgi var izdzīvot ar kādiem 100 EUR mēnesī. prof Te gan vēl jāpieskaita arī maksa par naktsmītnēm. Bet tas ir dziļi individuāls pasākums kāda komforta naktsmītnes, un cik daudz esam gatavi maksāt par naktsmītnēm. Manā gadījumā, ja man kabatā ir 400 EUR, tad Hanojā var dzīvot bez raizēm.

Vjetnama ir ļoti lēta zeme un atbilstoša ziemošanai. Darām secinājumus, vai mums ir nepieciešama tā mitrā, lietainā, drēgnā un nemīlīgā ziema Latvijā, ja pa 400 EUR varam ļoti labi atpūsties vietā kur ir silti, spīd saule un viss dzīvei nepieciešamais ir ļoti lēts. IMHO


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Vjetnama un Kambodža » Bāri, restorāni, kafeinīcas, šopings, nakts dzīve » Viena mēneša izdevumi dzīvojot Hanojā (Vjetnama)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023