Trešdiena, 08.02.2023, 16:04
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Laosas vīza - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Kurkulis  
Forums » Kopējie visai Āzijai » Vīzu jautājumi » Laosas vīza
Laosas vīza
KurkulisDatums: Ceturtdiena, 15.07.2010, 17:23 | Ziņojums # 1
Ģenerālmajors
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 312
Reputācija: 5
Statuss: Offline

Ar Laosas vīzu viss ir samērā vienkārši. Varam saņemt Visa on Arrival ar uzturēšanās atļauju līdz 30 dienām sekojošos robežpārejas punktos:

1. Wattay International Airport ( In Vientiane Capital )
2. Luang Prabang International Airport ( In Luang Prbang Province )
3. Pakse International Airport ( In Pakse Province )
4. Mittaphab Bridge (Laos - Nongkhai;Thailand)
5. Houaixay (Laos - Xiangkong;Thailand)
6. Thakhek (Laos - Nakhonphanome;Thailand)
7. Savannakhet (Laos - Moukdahan;Thailand)
8. Vangtao (Laos - Xongmek;Thailand)
9.Namphao (Laos - Caucheo;Vietnam)
10. Ban Densavanh (Laos - Laobao;Vietnam)
11.Naophao (Laos - Jalor;Vietnam)
12. Namkan (Laos - Namcan;Vietnam)
13. Boten (Laos - Bohan;China)

Pavisam 13 robežpārejas punktu. 3 starptautiskās lidostās un 10 sauzemes robezpārejas punkti.
Valstis ir sadalītas par kategorijām un katrai ir sava maksa par vīzas saņemšanu. Latvijai tie ir 30$.
Var protams arī vīzas kārtot vēstniecībās. Laosas vēstniecības Eiropā:

Beļģija;
Francija;
Vācija;
Polija;
Krievija;
Zviedrija.

Diezvai tas ir tas labākais variants.


Ja tu visu saproti, tas nozīmē, ka tev visu nesaka.
 
MelnaisDatums: Svētdiena, 10.03.2013, 08:43 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Divas animētas kartītes ar Laosas robežpunktiem. Links uz animētu šo bildīti:

http://www.laos-guide-999.com/Laos-border.html

Uzbraucot ar kursoru uz attiecīgā robežpunkta, parādīsies nepieciešamā informācija. Robežpunkta nosaukums, vai ir iespējams saņemt VOA, vai robežpunkts darbojas. Turpat daudz noderīgas informācijas.Vēl viena animēta kartīte ar robežpunktiem.

Pievienotie faili: 6108819.gif (20.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Svētdiena, 10.03.2013, 09:06 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Stung Treng/ Dong Kralor robežpārejas punkts

Šo robežu šķērsoju 2013.gada 9.martā. Šis ir robežpārejas punkts no Kambodžas uz Laosu, kuru izmanto ceļotāji, lai nokļūtu uz/no Mekongas upes 4000 salām. Agrāk blakus šim robežpunktam atradās otrs robežpārejas punkts, tieši uz Mekongas upes. Bija iespēja ar laivu doties no vienas valsts uz otru, bet nu jau kā 2 gadus šīs punkts ir slēgts. Patīkams jaunums ir tas, ka sākot ar 2012.gada 1.janvāri arī šajā, robežpārejas punktā ir iespējams saņemt Laosas VOA. Tas ļoti atvieglo visu šo pasākumu.

Mans ceļojuma maršruts sākās Kambodzas miestiņā Kratie. Tur biju nopircis biļeti uz Laosas 4000 salām (Don Khon salu). Biļete maksāja 16$ un viņā bija iekļauts autobuss līdz Nakasong un laivas biļete uz Don Khon salu. Līdz robežai tika nomainīti 2 busi. Kopā bijām aptuveni 15 cilvēki. Visi, protams, ka baltie. Otrajā busā tika izdalītas imigrācijas lapiņas un VOA pieprasījuma lapiņa. Braucot autobusā, kratoties pa bedrainajiem ceļiem, šīs lapiņas tika aizpildītas. Tālāk tika savākta nauda par Laosas vīzu 35$ , papildus vietējais rekets 5$ apmērā. shock Hehhehe

Vari jau atteikties no šī pasākuma, bet tos pašus $ no tevīm iekasēs robežsargi un robežas. Papildus pastāv risks, ka reketieri vienosies ar robežsargiem, lai piekasītos, un kā minimums aizkavētu robežšķērsošanu. Autobuss aizbrauks un paliksi viens uz robežas. :crazy:. Laosas VOA saņemšanai ir nepieciešama 1 fotogrāfija, bet, ja Tev viņas nav, tā nav problēma. Piemaksā vēl 5$ un visas problēmas ir atrisinātas. Pašam nekur nav jāiet, domāju, ka viņi vienkārši kserokopē bildi no tavas pases un lieta atrisināta. Hehehehe

Neko darīt, ar smagu sirdi šķīros no papildus 5$. No autobusa tikām izsēdināti neitrālajā teritorijā.

Neitrālā teritorija starp diviem robežpunktiem, bildē redzams Kambodžas robezpunkts:Tālāk redzams Laosas robežpunkts:Kamēr gaidījām savu pasu apstrādi pagāja kādas minūtes 40. Neitrālajā teritorijā ir vairākas cafe. Ir iespējams kaut ko uzēst, nopirkt atvadu aliņu, samainīt naudu. Kad atnesa pases liels bija mans pārsteigums. Kambodžas vīza bija slēgta un Laosas vīza ielīmēta un atvērta. Viss, varam ņemt somas un ar kājām doties uz Laosas robežas pusi. Tas ir kādi 200 metri.

Kolektīvi, zosu gājienā uz Laosas robežpunktu:Viss! Laipni lūgti Laosas Tautas Demokrātiskā Republikā. Tur mūs gaida nākamais autobuss, kas nogādās mūs Nakasang. Pirmo reizi šķērsoju robežu, nekontaktējoties ne ar vienu robežsargu. crazy Varbūt tiešām ir vērts maksāt tos 5$ un zināt, ka Tev nav nekādu problēmu. Par mantām arī nevienam nebija nekāda interese. Šis ir robežpārejas punkts, kur kontrabandas ceļā vari mierīgi pārvest kaut vai atombumbu. Ļoti mierīga robežas šķērsošana.

Ja vēlaties pilnīgi nelegāli šķērsot robežu, tad par 50$ tiksiet pārvests ar laivu pa Mekongas upi no vienas valsts otrajā. Man tas nebija aktuāli. Hehehehe

Ja līdz robežai esat nokļuvis patstāvīgi, tad šādi izskatās Laosas imigrācijas ofiss, kur varat nokārtot VOA:

Pievienotie faili: 8823180.jpg (56.2 Kb) · 6460909.jpg (72.6 Kb) · 9110186.jpg (65.2 Kb) · 3632885.jpg (89.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 13.06.2013, 15:54 | Ziņojums # 4
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Vispārējai informācijai tiek izlikta Laosas vīza.

Viņa izskatās šādi:

Pievienotie faili: 9226609.jpg (90.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
EzzeDatums: Pirmdiena, 17.02.2014, 17:27 | Ziņojums # 5
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Chiang Khong/Huay Xai robežas pārejas punkts. Šo robežas pārejas punktu izmanto ceļotāji, kuri no Taizemes ( Chang Mai vai Chang Rai) ierodas Laosā, lai baudītu braucienu pa Mekongu uz Luang Prabang. Tāda robežas šķērsošana, kāda aprakstīta Vientuļās planētas Laosas 2014. gada februāra redakcijā vairs neeksistē. No 2013. gada decembra ir atvērts jaunuzbūvētais tilts pār Mekongu un jauna robežas pāreja. Pavisam īsi sakot- ceļotājiem tie ir lielāki izdevumi.
Sabiedriskais autobuss no Chang Rai (65 Bāti ~2h) izlaidīs ~ 10 km pirms Chiang Khong pilsētas un 3 km no robežpārejas un tilta. Pieturā jau gaida tuk tuki- cik tie prasa par vešanu līdz robežai nezinu, jo nolēmām iet kājām. Mums paveicās, jo kāds laipns vietējas pa brīvu mūs aizveda līdz robežai. Pirms tilta Taizemes pusē tiek slēgta Taizemes vīza un tiek piedāvāts pa 25 Bātiem no katra mūs aizvest pāri upei līdz Laosas robežai. Tā kā saprotam, ka nekas nav tā kā iepriekš lasīts, samaksājam par šo servisu. Gan jau tiltam var pāriet pāri kājām. Tiekam pie Laosas vīzas (vajag vienu foto, divas aizpildītas blankas un 30$+1$ par servisu svētdienā). Tālāk ir izvēle iet kājām~10 km vai braukt ar busiņu par 100 Bātiem līdz Huay Xai. Mēs maksājām.
 
EzzeDatums: Pirmdiena, 17.02.2014, 17:32 | Ziņojums # 6
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 30
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Zemāk bildē jaunuzceltais tilts pār Menkongu

Pievienotie faili: 5281832.jpg (50.5 Kb)
 
andrianDatums: Pirmdiena, 09.02.2015, 14:21 | Ziņojums # 7
Ģenerālleitnants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 558
Reputācija: 23
Statuss: Offline
Thailand - Laos international border point opens in Uttaradit

Phu Du - Paklay(Xayabouly province Laosā - Taizeme)

ja vīza ir pasē - nekādu problēmu, bet nez kā ar VOA?


ChiangMai,ChiangRai,Phuket,Railay,Phi-Phi,Langkawi,Sabah,Cebu,Panglao,Boracay,Palawan,Houay Xai,Bokeo Nam Kan National Park,Beijing,Fihalhohi,Siem Reap,Sihanukville,Koh Rong,Koh Rong Samloem,Kampot, Phnom Penh,Shimla,Manali,Varanasi,Delhi
 
ivss_xxDatums: Piektdiena, 17.07.2015, 09:07 | Ziņojums # 8
Ierindnieks
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 10
Reputācija: 2
Statuss: Offline
Pirms dažām dienām ar velosipēdu šķērsoju Ķīnas/Laosas Mohan/Boten robežu, viss pagalam vienkārši - Ķīnas pusē iziešana vienkārša - pases-sejas pārbaude, nevienam mūsu somas vai azotē paslēptie revolveri neinteresēja. Turpat uz vietas dabū un aizpilda Departure kartiņu.

Laosas robežpunkts turpat, 400m tālāk, vakara saulē spīd un laistās, kā no tīra zelta. Pieteicām savu ierašanos pie VOA kabineta, iedevām pases, 30$ par vīzu + 2$ VOA nodeva. Nepieciešama pase un anketa, ko turpat iedod aizpildīt. It kā nepieciešama arī bilde, bet vienam no mums nebija, par ko vīzu vīrelis nelikās ne zinis un nekādu papildu naudu arī neprasīja. 10min vēlāk 30 dienu vīzas ielīmētas pasēs, un bez nekādām pārbaudēm vai somu skenēšanām jau braucam iekšā Laosā.


Garākais ceļš uz tālāko vietu
hmroads.com -- facebook.com/HMRoads
 
VilnisDatums: Piektdiena, 20.01.2017, 14:25 | Ziņojums # 9
Ierindnieks
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 17
Reputācija: 2
Statuss: Offline
16.01.2017. Šķērsojot Vjetnamas-Laosas robežu Na Meo robežpunktā ar skūteru bij šādi pigori. Uz Vjetnamas robežas robežsargi uzreiz savāca pasi, kurai līdz ar ierēdni sekoju uz pirmo kabinetu, kur pasē tika saspiesti zīmogi par izbraukšanu no valsts, pase noskenēta un aizpildītas attiecīgās ailītes ierēdņa kladē. Pēc šim procedūrām ar visu pasi tiku nosūtīts uz otro kabinetu, kurā jau cits ierēdnis pieprasīja skūtera papīrus un lai arī briesmīgi viebās ieraugot tikai reģistrācijas apliecības kopiju, tomēr lika aizpildīt customs declaration veidlapu un samaksāt, ja pareizi atminos 200 000 dongus jeb aptuveni 10$.
Tālāk jau lecu virsū uz mocīša pa ceļam vēl parādot saštempelēto pasi un deklarāciju pārītim citu vjetnamas ierēdņu laimīgs šķērsoju neitrālo zonu.
Pie Laosas robežas noparkoju spēkratu VOA ofisa priekšā un skrēju pie tajā ar rokām mājošajiem darboņiem, viens no kuriem cienājot ar cepumiem ļoti laipni taujāja no kurienes es tāds kukainis būtu, plānoto ceļojuma maršrutu un tamlīdzīgi biggrin Tālāk sekoja pases nodošana VOA dāmītei, kura cītīgi visu ko rakstīja, tālāk aizpildīju izsniegto VOA veidlapu un tad sekoja lūgums iesniegt 45$ par sniegtajiem pakalpojumiem o_O labi zināju, ka VOA maksā 30$ plus kādi pāris $ tiek izspiesti par tjipa dokumentu formēšanu jeb citiem vārdiem sakot tiek prasīts kukulis. Man līdzi bij vairākas A4 formāta lapas, kurās skaidrā latviešu valodā tas viss arī bija aprakstīts, tāpēc sāku izteikt protestus par to kāpēc gan tiek pieprasīts tieši šāds naudas apjoms, jo esmu dzirdējis ka VOA maksā 30. saprotams uzreiz izcēlās juceklis ar sliktām angļu valodas zināšanām, laipnos jautājumus uzdevušais zellis arī paskaidroja, ka viņam ir bad engliš un ka vienkārši ir jāmaksā 45$ vai ari no go. Emociju uzplūdā skaidrojot savu pārliecību nepārtraukti ar pirkstu bakstīju savā A4 lapā, kurai strīda vidū pievērsa uzmanību arī nu jau ne visai laipnais ierēdnis un palūdza to uzrādīt un nereaģēja uz manām iebildēm ka tur sarakstītais ir baltiešu mēlē. Rezultātā tika pasaukta kolēģe un abi darbinieki velkot līdzi ar pirkstu pa maniem ceļojuma pierakstiem sazīmēja, ka tik tiešām VOA nāk pa 35$ (iekavās esošo skaidrojumu, ka 5dolāri jārezervē kukulim, laikam šamie nesaprata :D) un jau pavisam drīz uz galda parādījās dāmītes sarupēta mapīte ar visu pasaules valstu sarakstu kuros norādīts, cik no kuras pienākas par Laosas VOA tai skaitā arī LV kurai skaisti pretī redzami 30$ biggrin uz ko neveiklo klusumu pārtraukdams arī priecīgs norādīju. Exlaipnais vīrelis norādīja uz manā lapā atzīmētajiem 35$ sakot ka es tak pats esmu rakstījis 35 un lai iet 35, tomēr šis triks negāja cauri un rezultātā tomēr izdevās izvairīties no šmaukšanas samaksājot tik cik pienākas. Tālāk jau ar pasi un tajā ieformēto vīzu pie nākošā lodziņa, kur atkal aizpildīju veidlapu par skuteru un pie kura tika nokāsta nodeva VJETNAMIEŠU 200 000 naudās. Mocīti, ar norādi stumt nevis darbināt, pārtransportēju Laosas puse un aiziet pa šīs valsts bedrainajiem ceļiem biggrin


Ziņojums rediģēts Vilnis - Piektdiena, 20.01.2017, 14:33
 
StriķisDatums: Trešdiena, 01.02.2017, 09:11 | Ziņojums # 10
Apakšpulkvedis
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 149
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Vilni neskopojies, padalies ar maršrutu un arī citiem iespaidiem/piedzīvojumiem wink

Ziņojums rediģēts Striķis - Trešdiena, 01.02.2017, 09:13
 
VilnisDatums: Otrdiena, 21.02.2017, 15:20 | Ziņojums # 11
Ierindnieks
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 17
Reputācija: 2
Statuss: Offline
nu jā marsruts, uzzīmēju uz google maps printscreeniem biggrin
http://content30-foto.inbox.lv/albums....dza.jpg
bet nu tos ceļojuma iespaidus lai aprakstītu, jātaisa kāda nebūt ceļojuma atskaite, kam jūtu ka nebūs laiks un īsti arī vēlēšanās biggrin īsumā - trīs foršas valstis, kuras ir vērts aizbraukt apskatīt, pilnas ar viesmīlīgiem, izpalīdzīgiem cilvēkiem, super klimatu un fantastisku ēdienu smile un kur vēl labāku veidu kā to darīt ar skuteru (ok Kambodžai un Laosai šur tur varbūt prasītos kāds nopietnāks motociklveidīgs braucamais, bet arī ar skuteru var) pie topika tēmas varu teikt, ka ar robežu šķērsošanu problēmu nebija, Visa on Arrival bij dabujama visos robežpunktos arī pret skuteru iebildumu vai kādu īpašu prasību nebija, izņemot to kas rakstīts vienu ierakstu augstāk.
 
VilnisDatums: Piektdiena, 24.02.2017, 15:16 | Ziņojums # 12
Ierindnieks
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 17
Reputācija: 2
Statuss: Offline
ehhh, tomēr beigās rokas aizauga līdz brauciena video biggrin
https://youtu.be/mSD47UfhojU
 
StriķisDatums: Svētdiena, 26.02.2017, 18:31 | Ziņojums # 13
Apakšpulkvedis
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 149
Reputācija: 6
Statuss: Offline
Quote Vilnis ()
marsruts, uzzīmēju uz google maps printscreeniem

Kāpēc no Laosas nebrauci uzreiz uz Kambodžu, bet ar līkumu caur Vjetnamu? Cik km kopā nobrauci?


Ziņojums rediģēts Striķis - Svētdiena, 26.02.2017, 18:33
 
VilnisDatums: Pirmdiena, 27.02.2017, 10:29 | Ziņojums # 14
Ierindnieks
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 17
Reputācija: 2
Statuss: Offline
Quote Striķis ()
Kāpēc no Laosas nebrauci uzreiz uz Kambodžu, bet ar līkumu caur Vjetnamu? Cik km kopā nobrauci?


jā, sākotnējais plāns bij protams šķērsot robežu starp Laosu un Kambodžu pa taisno robežpārejā Veun Kham-Dong Kralor, tomēr vairākos forumos lasīju, ka esot problēmas škērsot šo robežpāreju ar skuteru - tiekot izvirzītas nepamatotas prasības pret dokumentiem, kas nepieciešami lai ievestu mocīti Kambodžā, arī Flamingo travels - kantors no kuriem izīrēju baiku, epastā rakstīja: "Note that: It is IMPOSSIBLE to ride directly from Laos into Cambodia, just make separately."
bij kārdinājums pamēģināt, bet kautkā izvēlējos drošāko ceļu cauri Vjetnamai biggrin

Pēc spidometra rādītājiem kopā sanāca 4098km


Ziņojums rediģēts Vilnis - Pirmdiena, 27.02.2017, 10:30
 
Forums » Kopējie visai Āzijai » Vīzu jautājumi » Laosas vīza
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023