Sestdiena, 01.04.2023, 13:10
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
ASEAN bloka valstis vienojas par vienotu vīzu režīmu - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Kurkulis  
Forums » Kopējie visai Āzijai » Vīzu jautājumi » ASEAN bloka valstis vienojas par vienotu vīzu režīmu
ASEAN bloka valstis vienojas par vienotu vīzu režīmu
MelnaisDatums: Svētdiena, 08.05.2011, 11:56 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Dienvidaustrumāzijas Nāciju Asociācijas (ASEAN) valstu sanāksmē Jakartā (Indonēzijā), tika pieņemts lēmums, uzsākt gatavoties vienota vīzu režīma ieviešanai bloka valstu ietvaros. Vienotas vīzas izsniegšana notiks analoģiski, kā tas pašreiz notiek Šengenas zonā. Āzijas "Šengenes zonas" izveide prasīs kādu laiku un pūles, jo pašreizējo vīzu noteikumi, kas piemērojami katrā no desmit ASEAN valstīm ievērojami atšķiras. Kā uzskata valstu pārstāvji, ieviest kopēju ASEAN vīzu ir iespējams līdz 2015.gadam. Šobrīd ASEAN apvieno desmit Dienvidaustrumāzijas valstis, Bruneju, Vjetnamu, Indonēziju, Kambodžu, Laosu, Malaiziju, Birmu, Singapūru, Taizemi un Filipīnas. Pieteikumu uzņemt asociācijā ASEAN ir iesniegusi Austrumtimora. Novērotājas statuss ir Papuā Jaungvinejai.

Nu ko, mums ceļotājiem šinī lēmumā ir vairāk plusi nekā mīnusi. No plusiem ir tas, ka vīzu saņemam vienā valstī, bet ceļojam bez ierobežojumiem pa visu Dienvidaustrumāziju, par vīzu samaksājot tikai vienreiz. No mīnusiem varētu būt, ka tādās valstīs kā Filipīnas, Bruneja, Malaizija un Singapūra varējām iebraukt pa brīvu, bet tagad par vīzām iespējams būs jāmaksā. Kaut gan nevar zināt kā savā starpā novienosies ES ar ASEAN. Varbūt, ka ES pilsoņiem ASEAN valstu vīzas būs pa brīvu. Dzīvosim redzēsim un vērosim kā attīstīsies situācija.


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
KurkulisDatums: Svētdiena, 29.07.2012, 13:36 | Ziņojums # 2
Ģenerālmajors
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 312
Reputācija: 5
Statuss: Offline
Projektā jauna vīzu savienība

Kādu gadu atpakaļ parādījās jaunumi par kopēja vīzu režīma ieviešanu starp ASEAN valstīm. Doma bija izveidot vietējo Āzijas Šengenu. Acīm redzami, ka pagaidām šīm valstīm vienoties neizdodas. Nav nekādas virzības uz priekšu. Šinī sakarā četras valstis ir nolēmušas izveidot savu Šengenu. Šajā apvienībā ir gatava piedalīties Vjetnama (galvenā iniciatore), Laosa, Kambodža un Birma. Kā raksta "The Nation" Vjetnama ir gatava sākt šo projektu jau pēc mēneša. Pilns raksts pa šo linku:

http://www.nationmultimedia.com/busines....66.html

Kā viņi domā realizēt dzīvē šo ideju pēc raksta pagaidām nav skaidrs. Arī nekur citur papildus informāciju neatradu. Iespējams, ka tas paliks tikai ideju līmenī. Bet pati ideja ir ļoti apsveicama. Tas būtu milzu atvieglojums ceļotājiem. Nu skatīsimies, kā notikumi turpinās attīstīties.


Ja tu visu saproti, tas nozīmē, ka tev visu nesaka.
 
Forums » Kopējie visai Āzijai » Vīzu jautājumi » ASEAN bloka valstis vienojas par vienotu vīzu režīmu
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023