Trešdiena, 08.02.2023, 16:51
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Uzmanību! Smilšu blusas. - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Kurkulis  
Forums » Kopējie visai Āzijai » Jautājumi, atbildes, maršruti pa Āziju » Uzmanību! Smilšu blusas.
Uzmanību! Smilšu blusas.
MelnaisDatums: Pirmdiena, 20.12.2010, 13:25 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Turpinām medicīnas tēmu un šoreiz parunāsim par smilšu blusām (Sand flea, Tunga penetrans). Šīs blusas ir sastopamas Āfrikas tropos, Dienvidamerikā un mums par lielu nožēlu arī Āzijas subtropu daļā. Lielākai daļai cilvēku šī smilšu blusa atpūšoties Āzijas valstu pludmalēs paliek nepamanīta. Nelielai daļai cilvēku šī smilšu blusa izraisa ilgstošus izsitumus, kuri neciešami kasās un var nepāriet pat gada laikā. Vienkārši cilvēki mēdz būt dažādi, citiem šis kodums izraisa alerģiskas reakcijas. Riski parādās tad, kad atpūšoties un pastaigājoties pa pludmales smiltīm, sieviešu kārtas apaugļota blusa uzlec uz kājas un sadēj tur simtiem oliņu. Pati blusa mirst, bet oliņas pēc pāris dienām sāk šķilties un dot pēcnācējus. Sākas nežēlīga vēlme kasīties un parādās izsitumi, kas var pāraugt pat čūlās. Nekavējoties ir jāsāk ārstēšanās, jo čūlas var atstāt rētas. Blusas galvenokārt kož saullēkta un saulrieta laikā. Pašu blusu Jūs nepamanīsiet un nejutīsiet arī kodumu.

Zemāk ir izliktas fotogrāfijas, kā tas viss izskatās:

apmēram 2 dienas pēc koduma:

apmēram 4 dienas pēc koduma:

apmēram 6 dienas pēc koduma:

apmēram 8 dienas pēc koduma:

Kurās vietās Āzijā šī maita ir sastopama:

Daudz viņu ir Filipīnās, it sevišķi Palawanā, Port Barton, El Nido un Sabangā. Tāpat viņas ir arī Malaizijā it sevišķi Borneo, Taizemē it sevišķi Puketā, Phi Phi un Krabi, Vjetnamā, Šrilankā, Kambodžā un citās Āzijas valstīs.

Profilakse:

Daudzos Āzijas kūrortos viesnīcas, kurām ir pludmales zona, apstrādā smiltiņas un tādā veidā ierobežo šo blusu vairošanos. Pašiem nebūtu vēlams gulēt vienkārši sausās smiltiņās, guļam uz lažiņām. Apstrādājam savu ķermeni ar visādām smērēm. Katrai valstij būs savi ieteicamie replienti pret visādiem mošķiem. Piemēram Filipīnās ir ļoti labs līdzeklis "OFF!", kurā ir ļoti augsta DEET koncentrācija. Sajaucot šo repliantu ar pretiedeguma krēmu vai kokosa eļļu bāgātīgi sevi iesmērējam. Vjetnamā, Taizemē ir labi izmantot "Tīģerziedi" vai "Zelta zvaigni". Visos lielveikalos pārdodas arī Soffel krēms, kurš mēdz būt ar puķu aromātu (rozā), apelsīnu (oranža) vai alojas (zaļa). Šis replients atšķirībā no citiem ir ar patīkamu smaržu. Koduma gadījumā var lietot tabletes pret alerģiju.

Ārstēšanās:

Ja ir sadētas oliņas tad ir jāpielieto antibakteriālas zāles. Filipīnu variantā tās ir divu veidu zāles. Pirmās ir 2% Mupirocin Bactroban smēre kura tiek plaši pielietota. Otrs variants ir Amoxicillin. Ir pieejams kapsulās un tabletēs. Labāk iegādāties kapsulās. Vispirms brūci dezinficējam ar stipru alkoholu, pēc tam uz brūces uzkaisām Amoxicillin. Šī procedūra ir jāatkārto vairākas dienas. Pozitīva lieta ir tāda, ka šis pulveris dezinficē un pie reizes arī padara sausu šo brūci. Abas šīs zāles ir brīvi pieejamas Filipīnas aptiekās. Citās valstīs ir savas zāles, vienkārši jājautā aptiekās. Smagos gadījumos vēršamies pie ārsta.

Cerēsim ka šīs maitas mums netraucēs atpūsties. dont

Dalamies ar informāciju, kur ir manītas, kādi simtomi, kā izvairījāmies un kā ārstējāmies.

Pievienotie faili: 6802607.jpg (5.7 Kb) · 8839387.jpg (6.6 Kb) · 9729987.jpg (8.5 Kb) · 9883073.jpg (8.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnāPrinceseDatums: Pirmdiena, 11.04.2011, 15:04 | Ziņojums # 2
Seržants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 95
Reputācija: 3
Statuss: Offline
Smilšu blusas uz savas ādas!
Pirms braukšanas uz Āziju iepazinos ar augstāk minēto rakstu par smilšu blusām, bet nepieļāvu, ka tas varētu skart arī mani. Nokļuvuši vientuļā pludmalē MuiNē Vjetnamā, acīs krita pamatīga netīrība, bet tas jau netraucēja man “ķert sauli”. Kamēr vīriņš brida jūrā, es izklāju savu paladziņu sausās smiltiņās un likos uz auss. Netālu vietējie smēķēja un raka krabjus no smiltīm ārā, tāpēc arī pirmos kodumus saistīju ar karstiem pelniem, ko vējš atnesa līdz manīm. Tiešām, tādi sīki, tumši punktiņi ar baltu plīvuriņu apkārt, nu pelni, kas pelni un uzpūšot nozūd. Pēc kādām minūtēm 15, sajutos pavisam savādi, jo “apdeguma” vietās uzmetās pumpas naga lielumā. Arī tad es vēl nedomāju, ka tās ir smilšu blusas. Vakarā sākās neizstāstāma nieze, sasmērējos ar tīģerziedi un tiku sadzirdīta ar rumu, lai mierīgāk guļu. Tikai no rīta pamostoties biju spiesta atzīt, ka esmu smilšu blusu sakosta. Izskatījos un jutos pavisam nelāgi, bija jāmeklē aptieka. Krieviski runājoša farmaceite iedeva tabletes un ziedi, bet piekodināja, ka ātrāk par 10 dienām pumpas nepāries. Ziedi liku uz paša pumpas galiņa un tad viņa it kā pārplīst, šķidrums iztek un veidojas krevelīte. Nieze pārgāja tikai 5. dienā. Vienīgais pozitīvais , ka manī būšot imunitāte pret smilšu blusu kodumiem uz mūžu. Labi ka oliņas nesadēja, tad būtu sliktāk.

Tāpēc neizaicināsim likteni un:

1.Nebrauksim uz aizdomīgām, vientuļām pludmalēm;
2.Sauļojoties izvēlēsimies mitras smiltiņas, jo smilšu blusas dzīvo tikai sausajās smiltīs;
3.Paķersim aptieciņā līdzi kādas antihistamīna tabletes un kādu antibakteriālu ziedi.

Tā es izskatījos otrā rītā:

Tās ir Vjetnamnas aptiekā ieteiktās zāles:

Pievienotie faili: 9146614.jpg (42.5 Kb) · 1911532.jpg (57.7 Kb)
 
Forums » Kopējie visai Āzijai » Jautājumi, atbildes, maršruti pa Āziju » Uzmanību! Smilšu blusas.
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023