Ceturtdiena, 02.02.2023, 03:36
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Nauda Āzijā! - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Kurkulis  
Forums » Kopējie visai Āzijai » Jautājumi, atbildes, maršruti pa Āziju » Nauda Āzijā! (Viss par naudaszīmēm, maiņu, viltojumiem.)
Nauda Āzijā!
MelnaisDatums: Piektdiena, 17.06.2011, 13:03 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Ierodoties Āzijā, ceļotājiem, rodas nepieciešamība pēc vietējās valūtas. Tad nu mēs mainām savus EUR vai USD pret vietējo naudiņu. Visdrošākais variants protams ir naudu izņemt no bankomāta, bet šim variantam ir savas ēnas puses. Nav nekāda garantija, ka notiks transakcija, karti bankomāts var "norīt" un varam palikt ceļojumā bez naudas līdzekļiem. Ne visur Āzijā bankomāti ir pieejami, it sevišķi tādās valstīs kā Kambodža, Laosa vai Birma. Arī maiņas kurss bankomātos nav tas labākais. Visbiežāk ceļotāji maina skaidru naudu un protams tiek meklēti varianti, kā valūtu samainīt pēc maksimāli izdevīgāka kursa. Visbiežāk tas ir iespējams mainot naudu kantorīšos uz ielas vai pat no rokas. Birmā praktiski tas ir vienīgais iespējamais variants, jo valūtas maiņa ārpus bankām skaitās noziegums, par ko vietējos pilsoņus sauc pie kriminālatbildības. Atcerēsimies paši neseno pagātni, kad kriminālkodeksā bija pants par "nelikumīgām darbībām ar valūtu". Šādās situācijās ir iespēja tikt apkrāptam, pretī saņemot nekam nederīgus papīrīšus. Lai nenokļūtu šādās situācijās, ceļotājam būtu vēlams zināt, kā izskatās konkrētās valsts naudiņa. Šajā situācijā esmu sācis attiecīgās foruma sadaļās izvietot konkrētās valsts banknošu attēlus. Laika gaitā tiks ievietoti visu valstu banknošu attēli. Silti iesaku pirms došanās uz konkrēto valsti aplūkot kāda izskatās šīs valsts naudiņa.

Protams tas nebūt nebūs pilnīgs saraksts, jo vairākās valstīs apgrozībā pieņem arī citas valsts naudaszīmes, kā piemēram Singapūrā un Brunejā, kā oficiālais maksāšanas līdzeklis tiek pieņemtas abu valstu valūtas. Tāpat var būt gadījumi, kad tiek nomainīta nauda, bet vecās naudaszīmes turpina būt par legālu maksāšanas līdzekli, līdz brīdim kad tiek pilnībā izņemtas no apgrozības.

Lūdzu ceļotājus dalīties ar savu pieredzi, jo viss ļoti ātri mainās. Varbūt būsiet konstatējuši kādu kļūdu vai neprecizitāti. Labojam. Tas viss mums noderēs!

Filipīnu banknotes ir šeit.
Singapūras banknotes ir šeit.
Ķīniešu banknotes ir šeit.
Taizemes banknotes ir šeit.
Indonēzijas banknotes ir šeit.
Laosas banknotes ir šeit.
Mjanmas (Birmas) banknotes ir šeit.
Kambodžas banknotes ir šeit.
Vjetnamas banknotes ir šeit.
Malaizijas banknotes ir šeit.
Šrilankas banknotes ir šeit.


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
FendermansDatums: Otrdiena, 08.11.2011, 12:26 | Ziņojums # 2
Majors
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 80
Reputācija: 1
Statuss: Offline
Lai salīdzinātu valūtas parasti lietoju šo kalkulatoru, ļoti ērts:

http://www.oanda.com/currency/converter/


Kukera kū
 
Forums » Kopējie visai Āzijai » Jautājumi, atbildes, maršruti pa Āziju » Nauda Āzijā! (Viss par naudaszīmēm, maiņu, viltojumiem.)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023