Ceturtdiena, 30.03.2023, 07:24
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Padomi kā tērēt naudu ārzemju ceļojuma laikā - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Kurkulis  
Forums » Kopējie visai Āzijai » Jautājumi, atbildes, maršruti pa Āziju » Padomi kā tērēt naudu ārzemju ceļojuma laikā
Padomi kā tērēt naudu ārzemju ceļojuma laikā
MelnāPrinceseDatums: Ceturtdiena, 14.07.2011, 10:09 | Ziņojums # 1
Seržants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 95
Reputācija: 3
Statuss: Offline
Padomi kā tērēt naudu ārzemju ceļojuma laikā.

Delfi/13. jūlijs 2011 12:26

Vasara tradicionāli ir atvaļinājumu laiks, un daļa iedzīvotāju to izmanto, lai dotos ārzemju ceļojumos. Atvaļinājuma laikā vari zaudēt modrību, kas var kalpot par iemeslu vieglprātīgai rīcībai. Tādēļ, plānojot ārzemju braucienu, ir svarīgi ievērot dažus vienkāršus, tomēr ļoti vērtīgus padomus, kas palīdzētu parūpēties par savu finanšu drošību gan ceļojuma laikā, gan pirms un pēc tā.

Noderīgi padomi tava ceļojuma budžetam:

Nosaki ceļojuma budžetu.

Līdzīgi kā citu preču un pakalpojumu iegādi, arī ģimenes ceļojums jāplāno atbilstoši budžeta iespējām. Lai arī lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju atvaļinājuma naudu izvēlas saņemt pirms došanās atvaļinājumā, tādējādi palielinot savas ģimenes ienākumus konkrētajā mēnesī, tomēr vajadzētu atcerēties, ka arī pēc atvaļinājuma būs nepieciešami līdzekļi ikdienas vajadzību nodrošināšanai. Prātīgākais būtu ceļojuma naudu plānot un krāt jau savlaicīgi.

Izvēlies galamērķi un ceļošanas veidu.

Rūpīgi izvērtējot to, cik daudz līdzekļu ir tavā ceļojuma budžetā, izvēlies brauciena galamērķi un ceļošanas veidu. Mazāk attīstītās valstīs cenu līmenis ir zemāks nekā Latvijā un ceļošana ir salīdzinoši lēta, tomēr, lai tajās nokļūtu, var nākties šķirties no lielas naudas summas par aviobiļetēm. Ceļojuma izmaksas ir atkarīgas arī no tā, vai izmantosi ceļojuma aģentūras pakalpojumus vai organizēsi to saviem spēkiem.

Meklē izdevīgas cenas

Ceļojuma budžeta plānā atvēli naudu transportam, naktsmītnei, ēdamajam, ekskursijām, izklaidei un lielākiem vai mazākiem pirkumiem. Katrā no šīm kategorijām centies samazināt izdevumus. Piemēram, ja izvēlies ceļojumu grupā, tieši laikā var būt pēdējā brīža piedāvājumi no ceļojumu aģentūrām.

Noskaidro izdevīgāko norēķinu veidu izvēlētajā valstī

Lai arī daļu no izdevumiem par ceļojumu iespējams veikt vēl mājās (piemēram, iegādāties internetā aviobiļetes), tomēr lielākā daļa izdevumu parasti tiek veikta uz vietas. Tādēļ pirms brauciena izpēti, kurš norēķinu veids ārzemēs varētu būt visizdevīgākais: cik plašs bankomātu tīkls ir izvēlētajā valstī, cik lielas komisijas maksas tiek piemērotas tavai bankas kartei par darījumiem ārzemēs - gan norēķiniem tirdzniecības vietās, gan naudas izņemšanai no bankomātiem. Ņemot līdzi tikai skaidru naudu, vienmēr pastāv risks, ka ta var pazust un tu paliec bez naudas.

Samaini naudu

Bieži vien norēķināties ar karti ir izdevīgāk, nekā izņemt valūtu bankomātā. Tomēr iztikt bez skaidras naudas daudzās valstīs ir praktiski neiespējami, tādēļ naudiņas jāsamaina jau Latvijā, lai tas nebūtu jādara uzreiz, ierodoties svešajā valstī, piemēram, lidostā, kur valūtas maiņas kurss var būt neizdevīgs.

Apdrošinies

Dodoties atpūsties, ir grūti noticēt, ka ceļojuma laikā var atgadīties arī kas nepatīkams. Tomēr arī cilvēki, kuriem ārzemju brauciena laikā kādreiz ir atgadījusies kāda ķibele, to nekad nav plānojuši un paredzējuši. Lai šādos brīžos izvairītos no neplānoti lieliem izdevumiem, parūpējies par ceļojuma apdrošināšanu. Pirms tās iegādes rūpīgi izpēti, kādus riskus sedz katrs no piedāvājumiem attiecībā uz veselību un nelaimes gadījumiem (arī aktīvas atpūtas gadījumā), personīgo mantu drošību, kā arī neparedzētām ceļojuma izmaiņām.

Rūpējies par drošību brauciena laikā

Pastāv vairāki veidi, kā ceļojuma laikā tu vari gādāt par savu un savu finanšu drošību. Pirmkārt, nekad neglabā visu naudu un bankas kartes vienuviet. Lieto īpašos ceļotāju makus vai jostas. Dārglietas labāk ir atstāt mājās. Otrkārt, nepārnēsā ikdienā līdzi visu savu naudu, tā vietā labāk izmanto viesnīcas seifus. Treškārt, uztici savu naudu, bankas kartes, dokumentus sev uzticamam cilvēkam, turklāt tikai ārkārtes situācijā. Visbeidzot,ievēro ārzemēs tos pašus drošības pasākumus, kurus tu ievērotu arī mājās. Nonākot draudu situācijā, atceries, ka tava un tavu tuvinieku dzīvība un veselība vienmēr ir svarīgāka par naudu un mantām.

Turi pie rokas noderīgu kontaktinformāciju

Ja ceļojuma laikā nozaudēta vai nozagta bankas karte, nekavējoties sazinies ar banku, lai to bloķētu. Tādēļ noskaidro savas bankas diennakts kontakttālrunis. Tāpat uzzini arī savas ceļojuma apdrošināšanas klientu servisa tālruni, kā arī Latvijas vēstniecības vai pārstāvniecības adresi un tālruni valstī, uz kuru dodies.

Ceļojums nebeidzas ar atmiņām

Kad atgriezies mājās, velti laiku ne tikai skaistā ceļojuma mirkļu atmiņam, bet arī kopējā ceļojuma budžeta skaitļiem, pārbaudot internetbankā veiktos darījumus. Ceļojuma budžets būs ļoti noderīgs, plānojot turpmākos ceļojumus.

Ne visiem punktiem es piekrītu, bet neapšaubāmi, kādu vērtīgu atziņu katrs ceļotājs no šejienes var smelties. Lasām un pielietojam! book


Ziņojums rediģēts MelnāPrincese - Ceturtdiena, 14.07.2011, 10:09
 
MurmulisDatums: Piektdiena, 22.07.2011, 14:59 | Ziņojums # 2
Leitnants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 55
Reputācija: 0
Statuss: Offline
Paldies Melnā Princese par ievietoto rakstiņu, bet es arī dažiem no punktiem nu nekādi nevaru piekrist:

Quote (MelnāPrincese)
Vasara tradicionāli ir atvaļinājumu laiks


nu tie, kas dodas Āzijas virzienā, pārsvarā to dara ziemas vai pavasara mēnešos. Vasaras mēnešos Āzijā ir lietus sezona.

Quote (MelnāPrincese)
tādēļ naudiņas jāsamaina jau Latvijā, lai tas nebūtu jādara uzreiz, ierodoties svešajā valstī, piemēram, lidostā, kur valūtas maiņas kurss var būt neizdevīgs.

šitam es kategoriski nepiekrītu, Latvijā samainīt Āzijas naudiņas ir super neizdevīgi. Mūsu naudas mijēju apetīte ir vienkārši fantastiska, neviens Āzijas naudas kantoris nestāv tam blakus. Izmantojam vai nu bankomātus vai mainam USD vai EUR uz vietas.

Papildus padomi:

- cenšamies ģerbties un izturēties kā vietējie. Nekādā gadījumā neizmantojam travel kompāniju (it seviški mūsu valsts) sniegtos pakalpojumus. Tiklīdz nokļūsim tūristu kategorijā cenas pieaug divas reizes un vairāk. Izmantojam vietējo sabiedrisko transportu, pārsvarā viņš maksā kapeikas. Ēdam tur, kur ir daudz cilvēku un vēlams vietējie.
 
MelnaisDatums: Sestdiena, 23.07.2011, 12:41 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Par naudas maiņu es pilnībā piekrītu Murmulim. Mainīt sev nepieciešamos bātus, rintingus un citas valūtas Latvijā ir ļoti dārgi un neizdevīgi. Tāpat es parasti nepraktizēju naudas izņemšanu no bankomātiem atrodoties Āzijā. Iemesli ir sekojoši:

-samērā neizdevīgs maiņas kurss;
-maksājums par skaidras naudas izņemšanu;
-transakcija var netikt izpildīta;
-karti var "norīt" un Tu paliec bez iztikas līdzekļiem svešā valstī.


Es parasti "spēlējos" ar USD valūtas kursu. Savam nākošam ceļojumam pērku $ Latvijā līdz oktobra beigām. Tad $ kurss parasti ir viszemākais (tas saistīts ar to, ka ASV finanšu gads beidzas oktobrī). Savu lielāko vērtību sasniedzot februārī, martā un aprīlī. Tieši tad, kad man tas ir nepieciešams. Šo principu esmu izmantojis pēdējos četrus gadus un vienmēr tas ir nostrādājis. Sakarā ar finanšu krīzi šajā piegājienā var protams rasties savas korekcijas. Valūtas maiņai uz vietas ir arī tāda priekšrocība, ka tev ir iespēja samainīt precīzi tik naudas cik tev ir nepieciešamas. Ir arī protams ēnas puse, jāsargā sava nauda visu ceļojuma laiku. Atceramies, kad nekad neturam visu savu naudu vienā vietā. Sadalām viņu vairākās daļās yun glabājam nošķirti.

par ēšanu: lēti un labi ir paēst no "makašņicām". Nebaidieties ēst no ratiem, tikai pievērsiet uzmanību no kuriem ratiem ēd vietējie. Ēdiet, kad "makašņicas" ir nesen atbraukušas un viss tur ir svaigs. Pateicoties lielajam apgrozījumam "makašņicās" ēdiens parasti ir svaigs un garšīgs, kā arī ļoti lēts. Ticiet man, ka ēdot restorānā, kur nav apmeklētāju ēdiens būs vecs un negaršīgs. icecream


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
IngaNZDatums: Pirmdiena, 25.07.2011, 14:50 | Ziņojums # 4
Ierindnieks
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 2
Reputācija: 0
Statuss: Offline
Varbūt var noderēt!
Man bija pārsteigums Taizemē, ka lielajām USD banknotēm (50, 100) bija daudz labāks maiņas kurss smile ,nekā mazajām 5, 10, 20 USD. sad Nezinu vai tā ir vēl kādā valstī...


Plānots pāri Āzijai uz NZ
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 25.07.2011, 15:54 | Ziņojums # 5
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Quote (IngaNZ)
Man bija pārsteigums Taizemē, ka lielajām USD banknotēm (50, 100) bija daudz labāks maiņas kurss


Jā, tā Taizemē tik tiešām arī ir. Tāpat arī citās attīstītās Āzijas valstīs, labprātāk skatās uz lieliem nomināliem. Toties tādās valstīs kā Kambodža, Laosa, Vjetnama un it sevišķi Birma ir ļoti vēlams, kad Tev kabatā ir daudz mazu nominālu banknošu.


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MarinaVolkovaDatums: Ceturtdiena, 03.01.2013, 17:11 | Ziņojums # 6
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 38
Reputācija: 3
Statuss: Offline
Man ir jautājums saistībā ar ekskursiju izmaksām.
Ar vīru plānojam braukt uz Taizemi no ~ 27.02-14.03.(+/- 2 dienas abos virzienos, ņemot vērā vīzas darbības termiņu). Biļetes un viesnīcu rezervēsim paši, bez dārgajiem tūroperātoriem. Tad nu gribētu arī ar ekskursijām nepārmaksāt, jo skatos, ka minimālā ekskursiju "pakete", kas būtu mums interesanta izmaksā ap 200-300Ls.
Ir kādi padomi? Vai varbūt ir kādi zināmas Jums personas, kas organizē šādas ekskursijas par lētākām naudiņām? Mūsu galamērķis Phuketa. Tur no 14 dienām būsim 10.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 04.01.2013, 07:27 | Ziņojums # 7
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
(MarinaVolkova)
Vai varbūt ir kādi zināmas Jums personas, kas organizē šādas ekskursijas par lētākām naudiņām?


Nekad neesmu izmantojis (pāris reizes savā mūžā esmu izmantojis crazy ) un netaisos izmantot šādus pakalpojumus! Tas nozīmē vienmēr pārmaksāt! Paši neprotat aizbraukt līdz vajadzīgai vietai?


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
switchsDatums: Piektdiena, 04.01.2013, 10:50 | Ziņojums # 8
Pulkvedis
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 177
Reputācija: 6
Statuss: Offline
(MarinaVolkova)
Ir kādi padomi?


Pirmām kārtām var interesēties vietējos tūristu centros. Bet, ja tie tuvumā nekur nesanāk, tad var pagrozīties apkārt un noteikti tuvumā būs kāda tūrisma aģentūra. Viņi varbūt no ārpuses neizskatās daudzsološi, bet nevajag baidīties, ejiet droši iekšā vienā , otrā , trešā. Tā tev radīsies priekšstats par cenām. sapratīsi cik kas maksā. Ekskursijas noteikti nevajag jau sarunāt pirmajā dienā, kad ierodies. Šo dienu velti izpētei.
Melnais pareizi saka, ka pārmaksāt noteikti sanāks, bet tas būs tāpat lētāk, nekā šādu ekskursiju ņemtu caur kādu no Latvijas operatoriem. Viņi tāpat ņem visu no vietējiem + uzliek sev % lai uzvārītos.
Bet, lai vai ko Melnais teiktu, to ko izstāsta gids, pats neizlasīsi, jo laika parasti ir maz, un to laiku kas ir uz vietas gribās izmantot lietderīgāk, pavazāties apkārt, pasēdēt ēstūzī vai patukšot alu baudot vietējo kolorītu. Bet var protams arī pats.

Vēl viens variants ir nokļūt pašam līdz interesējošam gala mērķim un uz vietas paņemt gidu, tas būs lētāk nekā ekskursijas ar transfēriem.
Un kaulējies! Par visu kaulējies.


Ziņojums rediģēts switchs - Piektdiena, 04.01.2013, 10:51
 
andrianDatums: Pirmdiena, 07.01.2013, 20:58 | Ziņojums # 9
Ģenerālleitnants
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 558
Reputācija: 23
Statuss: Offline
(MarinaVolkova)
ka minimālā ekskursiju "pakete", kas būtu mums interesanta izmaksā ap 200-300Ls

normāli, par velti šai pasaulē nekā nav smile
te var apskatīt kas ko maksā un uz vietas nopirkt lētāk cool
tikai vienmēr jāatceras
par velti šai pasaulē nekā nav
deal


ChiangMai,ChiangRai,Phuket,Railay,Phi-Phi,Langkawi,Sabah,Cebu,Panglao,Boracay,Palawan,Houay Xai,Bokeo Nam Kan National Park,Beijing,Fihalhohi,Siem Reap,Sihanukville,Koh Rong,Koh Rong Samloem,Kampot, Phnom Penh,Shimla,Manali,Varanasi,Delhi
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 09.01.2013, 07:35 | Ziņojums # 10
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
(switchs)
Bet, lai vai ko Melnais teiktu, to ko izstāsta gids, pats neizlasīsi, jo laika parasti ir maz,


Šim apgalvojumam nu nekādi nepiekrītu. Izlasi jau laicīgi, mājās. Ja nu ļoti ir vēlme pēc gida, tad kā alternetīvu varu ieteikt pavisam vienkāršu variantu. Parasti uz apskates objektiem tiek atvestas daudzas tūristu grupas. Izvēlaties vēlamo valodu, angļu, vācu vai krievu un vienkārši piebiedrojieties šai grupiņai. Heheheh Ērti un pa brīvu. prof


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MarinaVolkovaDatums: Svētdiena, 13.01.2013, 00:38 | Ziņojums # 11
Seržants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 38
Reputācija: 3
Statuss: Offline
Melnais - laba ideja biggrin biggrin

Gluzhi jau par velti jau nemaz i' neceru biggrin Bet ietaupīt jau nu gribētu. smile

Ir vēl tāds jautājums par viesnīcu rezervēšanu. Ir doma, no mājām rezervēt viesnīcu pirmajām 3-4 dienām un tad uz vietas meklēt ko tālāk (Phuketa). Cik gudra doma no pieredzējosāku ceļotāju skatu punkta? "nemot vērā, ka brauciens notiks no 01.03.-12.03.(tieši Phuketā. Sākumā lidojums uz Bankoku)
 
MelnaisDatums: Svētdiena, 13.01.2013, 04:57 | Ziņojums # 12
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Quote (MarinaVolkova)
Ir doma, no mājām rezervēt viesnīcu pirmajām 3-4 dienām un tad uz vietas meklēt ko tālāk (Phuketa).


Ļoti prātīga doma. Ar viesnīcām Āzijā problēmu nav. Es pat ieteiktu rezervēt pirmo viesnīcu uz 2 dienām. Pa 2 dienām atradīsiet vēlamo variantu, cenas attiecību pret kvalitāti. Neaizmirstiet vienu lietu - kaulējieties. Rezervējot viesnīcas internetā Jums nav iespējams kaulēties. Piedevām ļoti bieži internetā ievietotās bildes ļoti krasi atšķiras no realitātes. Uz vietas, pirms maksāsiet, izstaigājiet, apskatiet savu istabu. Ja cena un kvalitāte apmierina, tikai tad maksājiet.

Veiksmi


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Kopējie visai Āzijai » Jautājumi, atbildes, maršruti pa Āziju » Padomi kā tērēt naudu ārzemju ceļojuma laikā
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023