Trešdiena, 08.02.2023, 16:34
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Jaunākie pasu indeksi - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Kurkulis  
Forums » Kopējie visai Āzijai » Jautājumi, atbildes, maršruti pa Āziju » Jaunākie pasu indeksi ("Henley & Partners" skatījumā)
Jaunākie pasu indeksi
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 29.10.2020, 10:30 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline


Kompānija "Henley & Partners" 13.oktobrī ir publicējusi savu aktuālo starptautisko pasu reitingu sarakstu. Kopš gada sākuma Latvija šai sarakstā ir zaudējusi vienu pozīciju un tagad atrodas dalītā 12.vietā kopā ar Islandi un Slovēniju. Te gan jāpiemin, ka joprojām Latvijas pasu turētāji bez vīzas, vai ar vīzu pēc ierašanās var apmeklēt 180 valstis, skaita ziņā nekas nav mainījies. Brāļi lietuvieši atrodas par vienu pozīciju augstāk un bez vīzas var apmeklēt 181 valsti. Savukārt igauņi atrodas vienu pozīciju zemāk un bez vīzas var apmeklēt 179 valstis. Nedalīts līderis šai vērtējumā ir Japānas pasu turētāji, kuri bez vīzas var apmeklēt 191 valsti. Noslēdz šo vērtējumu Afganistāna, ar tiesībām bez vīzas doties tikai uz 26 valstīm. Pilnu pasu indeksu sarakstu vērtējumam un analīzei varam meklēt pa šo saiti:

https://www.henleypassportindex.com/passport

Turpat varam arī iegūt mums nepieciešamo informāciju par katru mūs interesējošo valsti atsevišķi – kuras valstis varam apmeklēt, to dinamiku vairāku gadu garumā. Lietojam!

Te gan tagad ir jāpiebilst, ka saistībā ar vīrusa "Corona-19" izraisīto pandēmiju pasaulē, un ar to saistītiem ceļošanas ierobežojumiem, šis saraksts ir formāls. Reālā atbilstība šobrīd ir ļoti nožēlojama. Tika veikta 3 valstu Singapūras, ASV un Krievijas salīdzinošā analīze ar reālo situāciju. Ja pirms pandēmijas Singapūras pilsoņi bez vīzas varēja doties uz 190 valstīm, tad reāli uz 1.oktobri tādas valstis bija palikušas vien 80 valstis. Tātad reāli Singapūras pasu reitings atrodas Namībijas un Lesoto līmenī. ASV pasu turētāji varēja doties uz 185 valstīm, tagad mazāk par 75 valstīm. Malavi un Tanzānijas līmenis. Krievijas pasu turētāji šobrīd var apmeklēt mazāk nekā 50 valstis. Reālais pasu indekss atrodas Kamerūnas un Dienvidsudānas līmenī. Tā lūk!
Pievienotie faili: 3701034.jpg (6.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Kopējie visai Āzijai » Jautājumi, atbildes, maršruti pa Āziju » Jaunākie pasu indeksi ("Henley & Partners" skatījumā)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023