Ceturtdiena, 02.02.2023, 04:01
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Āzijā radīta pasaulē lielākā tirdzniecības zona - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Kurkulis  
Forums » Kopējie visai Āzijai » Jautājumi, atbildes, maršruti pa Āziju » Āzijā radīta pasaulē lielākā tirdzniecības zona (Regional Comprehensive Economic Partnership)
Āzijā radīta pasaulē lielākā tirdzniecības zona
MelnaisDatums: Pirmdiena, 23.11.2020, 10:53 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline


Piecpadsmit Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstis 15.novembrī attālinātā režīmā parakstījušas līgumu par pasaulē lielākās brīvās tirdzniecības zonas izveidošanu. Reģionālās visaptverošās ekonomiskās partnerības (RCEP) līgums ietver desmiti Āzijas dienvidaustrumu valstis (Bruneja, Vjetnama, Indonēzija, Kambodža, Laosa, Malaizija, Mjanma, Singapūra, Taizeme, Filipīnas) un Ķīnu, Japānu, Dienvidkoreju, Jaunzēlandi un Austrāliju.

Šajās 15 valstīs dzīvo 2,2 miljardi cilvēku, un šo valstu ekonomika veido 29 procentus no globālā iekšzemes kopprodukta. respect

Sarunas par šāda līguma noslēgšanu sākās jau 2012.gadā. Aktīvu dalību un vadošo lomu šāda līguma noslēgšanā tai laikā "spēlēja" tieši ASV administrācija un 2016.gadā 12 valstis parakstīja "Trans-Pacific Partnership" līgumu. Līguma mērķis bija samazināt tarifu barjeras, muitas nodevas un regulēt iekšējos noteikumus dalībvalstīs tādās jomās kā darba tiesības, ekoloģija, intelektuālais īpašums. Jau nākamājā gadā, kad par ASV prezidentu kļuva D.Tramps, ASV izstājās no šī līguma. Par pamatojumu minot, ka līgums nav izdevīgs ASV. To nekavējoties savā labā izmantoja Ķīna, kura uzņēmās iniciatīvu līguma noslēgšanā tādā veidā nostiprinot savas pozīcijas Āzijas reģionā un samazinot sava lielākā konkurenta ASV ietekmi šeit. Tagad Ķīna ir jūtami nostiprinājusi savu dominanci reģionā. Līgumā nav iesaistīta arī Indija, kas izstājās no sarunām pagājušajā gadā, bažījoties par lielo tirdzniecības deficītu ar Ķīnu.

"Ņemot vērā pašreizējos globālos apstākļus, fakts, ka pēc astoņu gadu ilgām sarunām RCEP ir parakstīts, nes gaismas staru un cerību," pēc virtuālās līguma parakstīšanas ceremonijas Dienvidaustrumāzijas valstu apvienības (ASEAN) samitā paziņoja Ķīnas premjerministrs Li Kecjans.
Pievienotie faili: 8191407.jpg(118.9 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Kopējie visai Āzijai » Jautājumi, atbildes, maršruti pa Āziju » Āzijā radīta pasaulē lielākā tirdzniecības zona (Regional Comprehensive Economic Partnership)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023