Ceturtdiena, 30.03.2023, 07:54
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Obama apmeklē savu bērnības zemi Indonēziju - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: Mango  
Forums » Indonēzija (lapas moderators ilgu laiku dzīvoja Indonēzijā!) » Jaunumi » Obama apmeklē savu bērnības zemi Indonēziju
Obama apmeklē savu bērnības zemi Indonēziju
MelnaisDatums: Otrdiena, 09.11.2010, 22:12 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Obama apmeklē savu bērnības zemi Indonēziju

BNS
09. novembris 2010 21:40

ASV prezidents Baraks Obama beidzot ir devies vairākkārt atliktajā vizītē uz savu bērnības zemi Indonēziju, lai uzlabotu attiecības ar musulmaņu pasauli un nostiprinātu stratēģiskās attiecības, kā arī veidotu ASV uzņēmējiem nepieciešamos kontaktus.

Savas vizītes laikā Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā Obama otrdien teica, ka ir "brīnišķīgi" atgriezties pilsētā, kur viņš pavadīja četrus savas bērnības gadus, bet tajā pat laikā "ir mazliet mulsinoši" atgriezties kā pasaules lielākās demokrātijas prezidentam valstī, kurā ir pasaulē lielākais musulmaņu iedzīvotāju īpatsvars.

Obama vizītes laikā ne tikai kavējās atmiņās par pavadīto laiku valstī, kuru, pēc viņa teiktā, tikai retais amerikāņu skolēns spētu parādīt uz pasaules kartes, bet arī skaidroja, ka ASV meklē veidus, kā atrisināt sarežģītās attiecības ar musulmaņu pasauli.

"Mēs neceram, ka spēsim pilnībā atrisināt visas nesaskaņas, kas ir veidojušās ilgā laika posmā, bet mēs uzskatām, ka esam uz pareizā ceļa," Obama teica preses pārstāvjiem, stāvot plecu pie pleca ar Indonēzijas prezidentu Susilo Bambangu Judhojono.

Viņš piebilda, ka Indonēzija ir lielisks piemērs, ka ASV var būt labas attiecības plašā jautājumu lokā - gan tirdzniecībā, gan izglītībā un klimata pārmaiņās - ar valsti, kurā pārsvarā dzīvo musulmaņi, protams, neaizmirstot arī drošības jautājumus.

Judhojono stāstīja, ka abi līderi ir pārrunājuši divpusējās sadarbības veicināšanu cīņā ar terorismu, kas "ir visu pasaules tautu ienaidnieks", piebilstot: "Mēs vienojāmies uzlabot sadarbību vairākās jomās, galvenokārt, tirdzniecībā un investīcijās, izglītībā, enerģētikā, klimata un vides aizsardzībā, drošībā un demokrātijas stiprināšanā".

Džakartā Obama ar savu māti un patēvu, kas ir indonēzietis, dzīvoja četrus gadus, bet nu pilsēta ir ļoti mainījusies, kopš 1971.gada, kad Obama šeit bija pēdējo reizi. Tagad tā ir moderna, ļaužu pārpildīta un mūžam skrienoša pilsēta.

"Ir brīnišķīgi šeit atgriezties kā prezidentam un, cerams, dot savu ieguldījumu turpmākas sapratnes veidošanai starp ASV un Indonēziju," teica bijušais Džakartas iedzīvotājs Obama.

Obamas bijušie skolas biedri atceras apaļīgu puiku, kuru viņi sauca par "Bariju". Viņi pauda cerību, ka prezidents savas 24 stundas ilgās viesošanās laikā atradīs brīdi, lai satiktos.

ASV vēstniecība ir uzaicinājusi 26 Obamas bijušos klasesbiedrus un skolotāju noklausīties viņa uzstāšanos Indonēzijas universitātē Džakartā.

Tomēr ilgāka kopīga kavēšanās atmiņās būs sarežģīta, jo Obama ir saīsinājis savu vizīti par divām stundām, tāpēc ka Merapi vulkāna izvirduma radītais pelnu mākonis apdraud gaisa satiksmi virs Indonēzijas.

Obama ir devies Āzijas vizītē, lai stiprinātu ASV un šī strauji augošā reģiona attiecības. Vizītes laikā ASV prezidents apmeklē Indiju, Indonēziju, Dienvidkoreju un Japānu.


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MangoDatums: Trešdiena, 10.11.2010, 05:49 | Ziņojums # 2
Majors
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 81
Reputācija: 1
Statuss: Offline
Skatijos pa TV vinja runu, nu fragmentus smile cepuri nost, smuki dazas frazes runaja indoneziski , par ko vietejie vinju dievina. gan ne visi, shis raksts nestasta par to,ka ja nemaldos tad pie vestniecibas bija protesta akcija, ir cilveki, kuriem nepatik Obama.

Mango meitēns Indonēzijā! Tas laikam izsaka gana daudz :p
 
MurmulisDatums: Trešdiena, 10.11.2010, 18:06 | Ziņojums # 3
Leitnants
Grupa: Lietotāji
Ieraksti: 55
Reputācija: 0
Statuss: Offline
Dievina par to, ka bērnībā kādu brīdi dzīvojis Indonēzijā, bet neaizmirsīsim, ka šī ir lielākā islamticīgā valsts. Un te nu ir sagaidāms nosodījums par ticības brāļu apspiešanu pārējā islama pasaulē.
 
MangoDatums: Trešdiena, 17.11.2010, 12:12 | Ziņojums # 4
Majors
Grupa: Moderatori
Ieraksti: 81
Reputācija: 1
Statuss: Offline
Viņam bija vesela gara runa ar taisnošanos par to, ko ASV dara Irākā. "ASV ir par reliģiju draudzību. Mums kopā ir jācīnās pret terorismu, nevis pret islamu" vai kkā tamlīdzīgi cik atceros...

Mango meitēns Indonēzijā! Tas laikam izsaka gana daudz :p
 
Forums » Indonēzija (lapas moderators ilgu laiku dzīvoja Indonēzijā!) » Jaunumi » Obama apmeklē savu bērnības zemi Indonēziju
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2023