Trešdiena, 23.09.2020, 15:21
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Indijas iepazīšana - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forums » Indija, Šrilanka, Bangladeša un Maldivu salas » Atsauksmes un atskaites » Indijas iepazīšana (Andamana salas, Chennai)
Indijas iepazīšana
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 16.05.2019, 09:00 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Ceļojuma plānu pa Indiju un Šrilanku, un to izmaksas, varam redzēt, lasīt un apspriest pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/69-668-1#4779

Beidzot atrodamies aviokompānijas "Air India" ļotenītē, kura vispirms piezemēsies Tiruvananthapurama, kur izlaidīs daļu pasažieru. Tad tiks uzņemti jauni pasažieri, kuri vēlēsies nokļūt Chennai. Bet līdz tam varam pabaudīt "Air Indija" sniegtos servisus. Jāsāk ar vakariņām. Izvēlējos vistiņu ar rīsiem. Neko sliktu nevaru teikt, nekas izcils, bet virs vidējā līmeņa. Piedzert klāt pēc izvēles ūdens, soft drinks, sulas, alus vai vinčuks.

Vakariņas izskatījās šādi:Otro reizi baroja pirms nosēšanās Chennai. Arī nebija nekāda vaina. Ēdināšana šai aviokompānijai man patika. Lidojot pat vietējos reisos vienmēr lidojumā būs iekļauta arī ēdināšana, kafija vai tēja. Vietējos reisos nemanīju alus, vīna vai kāda stiprāka dzēriena piedāvājumu.

Toties šeit uzreiz pēc vakariņām (lai labāks miegs) tika piedāvāts arī alkohols. No alkohola bija alus, vinčuks un viskijs. Lēja visiem cik tik vēlējās. Kad bija tikuši līdz mums un pajautājuši, ko vēlamies dzert, tad es izvēlējos skārdeni alus. Man uzreiz iedeva 2 bundžas, kaut arī es to neprasīju. shock Uzreiz arī sapratu kāpēc tas tā notiek. Nebija tikuši stjuarti ar visiem alkohola ratiem līdz rindas beigām, kā momentā sākās kārtīga kakafonija. Visiem kuriem nebija slinkums, spieda stjuartu izsaukšanas pogas, lai varētu saņemt papildus alkohola porciju. cranky Tajā brīdī uz borta valdīja īsts bardaks, bija gaismas mūzika no lampiņām, skaņa no signāliem. Tāpēc stjuarti pēc iespējas ātrāk centās tikt vaļā no alkohola krājumiem kuri atradās uz borta. Savādāk miera tur nebūtu. Tā vismaz var pateikt alkohols beidzies. crazy

Par apkalpošanu uz borta nevaru teikt nevienu sliktu vārdu, bet nu tie indieši – tas ir pilnīgs "sviests". Sajūtas kā no ķēdes norāvušies. Tikuši pie lidmašīnas biļetes, un tagad visas bremzes atlaistas, tā nemitīgā stjuartu saukšana, kad vajag un kad nevajag, dīdīšanās, sarunāšanās, pārvietošanās par salonu, somu pārkrāmēšana. Nu nav kaut kas normāli ar galvu tiem indiešiem, un ar mentalitāti arī. IMHO Kārtīgi viņi mani nokaitināja tajā 5 stundu lidojumā. devil

Kā jau iepriekš minēju, tad vispirms ļotene nosēdās Tiruvananthapurama. Tika izlaisti pasažieri un uzņemti jauni. Lidmašīnas salons tajā brīdī pārējiem pasažieriem nebija jāatstāj. Iekāpa tikai bargie "security" un katram bija jāparāda sava rokas bagāža. Vai kāds nav netīšām (vai tīšām, ar kaut ko ne pārāk labu) atstājis savu rokas bagāžu no izkāpušiem pasažieriem. Visā visumā bardaks un tāds formāls pasākums. Pa to laiku jau potenciālais terorists to savu "bumbu" varēja nogrūst daudzās vietās. Bet lai vai kā, pēc minūtēm 40 jau varējām lidot tālāk.

Atbilstoši grafikam 6:30 esam nolaidušies Chennai. Tagad līdz nākamai ļotenei mums ir 4 stundas laika. Pa šo laiku ir jāpaspēj iziet robežkontroli, saņemt bagāžu, iečekoties nākamajam lidojumam un paspēt iziet drošības kontroli lidojumam uz Port Blair. Pārāk daudz laika tam visam nav, it sevišķi, ja nav zināms cik tālu no starptautiskā termināļa atrodas vietējo lidojumu terminālis? Un kā līdz viņam nokļūt? Uz to brīdi bija tikai jautājumi, atbildes vēl nebija.

Epopeja sākās jau pie robežkontroles. E-vīzas apkalpo divi pajauni vīrieši, kuri savā varas un nozīmības apziņā bija manāmi "uzpūtušies". shades Par upuriem viņiem krita jaunas meitenes. Neskaitāmi jautājumi, kāpēc, uz kurieni u.t.t. Tad pa 10 reizēm nevar nolasīt pirkstu nospiedumus, liek tīrīt ar lupatiņu pirkstus un pirkstu nolasāmās mašīnas stikliņu. Cilvēki atklāti ņirgājas, bet mums tas laiks iet. Ar mums gan tā procedūra pārāk daudz laika neaizņēma. Viss viņiem bija saprotams uzreiz, pirkstu nospiedumus nolasīja uzreiz. Kā online pašam viegli dabūt e-vizu jau aprakstīju foruma sadaļā pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/60-148-2

Ja kādam ir interese, tad lasām un saņemam.

Tālāk raitā solītī dodamies pēc mūsu bagāžas. Te bez liekām problēmām un aizķeršanās. Netiek prasīts arī somas laist cauri rentgenam. Veicīgi paņemam trolīti un uz izeju. Labi, ka līdz vietējo lidojuma terminālim nav nekur tālu jāiet. Izejot ārā no lidostas uzreiz griežamies pa kreisi, pēc 500 metriem ir terminālis 1. Tas ir tas kurš mums nepieciešams. No šejienes tiek izpildīti vietējie lidojumi. Kāpjam otrā stāvā, kur ir departure. Tur jau atkal mūs sagaida kārtējais indiešu marasms. cranky Lai tiktu čekošānās zonā jāuzrāda pase un e-biļete. Man bija vienotā e-biļete maršrutā Sharjah – Tiruvananthapurama – Chennai – Port Blair. Bet, lai taupītu papīru, biju izdrukājis tikai pirmo lapu. Tad nu no 2 pasažieru uzvārdiem bija palicis tikai mans uzvārds. Melnās Princeses uzvārds bija palicis otrā lapā un nebija izdrukāts. Pamatojoties uz to, drošības kontrole atsakās mūs ielaist čekošanās telpā. Nepalīdz nekādi argumenti, ka esam 2, nupat kā kopā atlidojām no Sharjah ar šo e-biļeti. Uzrādām tik ko atlidojušās ļotenes pasaknīšus ar mūsu uzvārdiem. Viss kā pret betona sienu. wacko Nācās skriet uz "Air India" ofisu, lai izdrukā apstiprinājumu, ka esam 2 pasažieri. help Bez nerviem var palikt ar tiem indusiem. devil
Pievienotie faili: 8321374.jpg(78.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 16.05.2019, 14:52 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Beidzot esam tikuši čekošanās zālē iekšā, reģistrācija uz mūsu lidojumu jau ir atvērta. Vispirms nepieciešams somas izlaist cauri rengenam – drošības kontrole. Uz somas tiek uzlīmēts papīrītis, ka viss čikiniekā. Tad varat čekoties un nodot somas reģistrētajā bagāžā. Beidzot esam veiksmīgi tikuši pie savām biļetēm lidojumam uz Port Blair. Tagad atliek iziet drōšības pārbaudi. Tā te galīgi crazy veči pa vienu rindu, meičuki pa savu rindu. Pārbaude nopietna. Bet nu viss bez problēmām. Esam izlidošanas zālē un mums pat vēl paliek neliels brīdis ievilkt elpu, precīzāk sakot kādu kāru dūmu. smok Apstiprinu, ka tur ir smēķēšanas istaba.

Pēc kārā dūma atnāk jauna apskaidrība, ka stāvam kārtējās problēmas priekšā. Nav mums nevienas indijas rūpijas. shock Sakarā ar to milzīgo stresu un steigu, nebijām padomājuši par naudas maiņu. Ja vietējo lidojumu terminālī ir smēķētava, tad nav šeit neviena naudas maiņas kantora vai ATM. Nākas atlikt šīs problēmas risināšanu uz Port Blair. Ir jau arī brīdis doties uz mūsu ļoteni.

Ļotene (pasniegta tika lielā ļotene, Airbus A321) praktiski tukša, esam tikai kādi 20 pasažieri. Lidojums 2 stundu garumā līdz Port Blair. Tuvojoties Andamanu salām stjuartes izmantojot skaļruņus nobrīdina visus pasažierus, ka fotogrāfēšana un video ierakstīšana no augšas atbilstoši Indijas likumiem ir pretlikumīga un aizliegta. Kārtējā indusu dīvainība. cranky Bet skati paveras tiešām kolosāli. Var redzēt lielu daļu arhipelāga, to redzot elpa aizraujas. Bet nekādu bilžu vai video no manis nav minēto indusu dīvainību dēļ. Bet nu šīs lapiņas lasītājus es nevaru atstāt bez šiem kolosālajiem iespaidiem, tāpēc izmantošu citu ceļotāju nelegāli nofilmētos kadrus.

Solītais video ar visu nosēšanos Port Blair lidostā:Te būs vēl viens video:Esam veiksmīgi nosēdušies Port Blair lidostā, Andamanu salu administratīvajā centrā. Uzreiz izkāpjot no ļotenes sajūtam mums tik gaidīto un ierasti karsto Āzijas gaisu. yes Uzreiz ievelku pilnu krūti, vismaz kaut kas labs un jauks šajā pēdējo kaitinošo notikumu ķēdē. Tālāk ar kājiņām uz lidostas ēku gaidīt savu reģistrēto bagāžu. Pirms kāda pusgada, lai lidotu uz šejieni bija nepieciešams saņemt permitu. Tagad tas vairs nav nepieciešams, bet pirms somu saņemšanas tiekam noinstruēti, ka ir vietas, kur joprojām bez permita saņemšanas apmeklēt ir aizliegts. Un ir vietas, kuras pilnībā ir slēgtas tūristiem. Kā piemēram Ziemeļu Sentinela sala. Par šo salu pavisam nesen rakstīju, tur amerikāņu pseido misionārs bija vēlējies iezemiešiem nest kristīgo ticību. Vietējie labos nodomus nebija sapratuši un misionāru nogalējuši. Mums saprotams, ka tādu muļķīgu domu prātā nav.

Pēc īsas instrukcijas un reklāmas bukletu saņemšanas varam doties pēc savām somām. Saņemot vienu no somām ir jūtama stipra alkohola smaka. Jādomā, ka ir saplīsusi kāda no degvīna pudelēm, bet par to tagad nav laiks domāt. angry

Pirmais aktuālais jautājums ir tikt pie vietējām Indijas rūpijām. Nekur lidostā nevar atrast valūtas maiņas punktu. Atrodam tikai šausmīgi vecu ATM. Mēģinājumi izņemt naudu no tās “kastes” ar “Revolut” karti nevainagojas ar panākumiem. Turpat vietējie naudas mijēji piedāvā par 1 EUR – 75 rūpijas. Tas man liekas nedaudz pa zemu. Naudas problēma būs jārisina pilsētas centrā.

Ejam meklēt transportu no lidostas uz mūsu hoteli. Piedāvājumā 3 transporta veidi ar fiksētām cenām. Moto rikša – 150, auto bez airkondišena – 200, auto ar airkondišenu 250 rūpijas. Brauciens aptuveni 4 km, kam mums nepieciešams airkondišens? Izvēlējāmies auto bez airkondišena, bet ar norunu, ka pievedīs pie kāda ATM, kur varēs izņemt naudu, vai kādu valūtas maiņas kantori.

Tāds izskatījās mūsu ekskluzīvais taksis:Mūsu taksis bija unikāls, nesaprotu to viņu cenu politiku. Par braucienu ar šādu «Ambassador Classic» automobili būtu jāprasa daudz vairāk naudas, nekā par mūsdienīgu auto ar airkondišenu. Bet nu jūtami viņi “nerubī fīču” par labām un ekskluzīvām lietām.

Kā vienojāmies pa ceļam, taksis pietur pie ATM, kā izrādās tikpat veciem kā lidostā. Droši vien jaunāku naudas aparātu šeit nav. crazy Te tā pati nelaime – naudu mums šis aparāts nedod. Nākas braukt pie naudas mijēja, tur pat vien blakus ir. Pāris simtu metru bija jāpabrauc. Tur kaut kādā travel kantorī sēž onka, kurš gatavs samainīt manus EUR pret vietējām rūpijām. Par 1 EUR gatavs dot pretī 77 rūpijas. Sākumā likās, ka tas nav pārāk labs kurss, bet vēlāk izrādījās, ka kurss bija vienkārši izcils. Pēc nedēļas EUR bija nokritis, Eiropas centrālās bankas maiņas kurss tiešsaistē jau bija zem 77 rūpijām. Samainīju, tad 500 EUR. Ar šo naudas summu man pietika visai Indijai, pat pāri palika. Vairāk nauda netika mainīta. Bija daži pārtikas veikali, kur varēja norēķināties ar karti. Bet tas bija kādu 50 EUR robežās, ne vairāk. Te gan uzreiz jāsaka, ka jau iepriekš biju samaksājis gandrīz par visām viesnīcām. Papildus uz vietas nācās maksāt tikai aptuveni 100 EUR ekvivalentu. Uzreiz varu atklāt, ka kopumā pa Indijā pavadītām dienām pilnībā pietika ar nedaudz zem 900 EUR uz diviem cilvēkiem. Tas ir ieskaitot pilnīgi visu: viesnīcas, transportu, izklaides, ēšanu un apskates objektus. Principā, pie lielas vēlmes, šo summu varētu vēl krietni samazināt.

Netālu no šī naudas mijēja kantora atrodas arī mūsu rezervētā viesnīca ”Aashiaanaa Residency Inn” pie kuras arī tiekam pievesti. Te nu mani pārsteidza kārtējās indusu izdarības. Kad esmu gatavs ar taksi norēķināties, tā kā bijām vienojušies, un samaksāt 200 rūpijas - tiek pieprasīts samaksāt 400. angry Papildus 200 par to, ka vadājis mani pie ATM, pie naudas mijēja un vēl gaidījis mani šajās vietās. Huh…. iesvilos ne pa jokam. Principā, es samērā mierīgi un filozofiski parasti uztveru šādus aziātu gājienus, bet nu šodien mans mērs bija pilns. Sākot jau no Šārdžas lidostas un beidzot līdz šim brīdim bija sakrājusies šo muļķību kritiskā masa, nu cik var. Savu lomu vēl nospēlēja arī sagurums, nebija gulēta nakts, ilgais ceļš. Aizgāja gandrīz līdz kautiņam. Finālā vienojāmies par 300 rūpijām un sakām viens otram uz neredzēšanos. Uzreiz vēlos pateikt, ka tā bija tādu notikumu sakritība, ka praktiski visas negācijas biju saņēmis pirmajā dienā, un tas visas uz reizi. biggrin Labi, laiks ievākties hotelī un palūkoties kas notiek apkārt.
Pievienotie faili: 6399050.jpg(101.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 17.05.2019, 15:17 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Hotelis ”Aashiaanaa Residency Inn” tika rezervēts izmantojot rezervācijas sistēmu “booking.com”. Te mums būs jānakšņo 2 naktis. Neko izcilu par šo viesnīcu pateikt nevaru. Lielākais pluss šai hotelī bija tā cena – 12 EUR pa nakti. Istaba ar privāto dušu, karsto ūdeni un poda māju. Ar kopējo dušu un poda māju cena ir 9 EUR pa nakti. Airkondišena nav. Wi Fi tikai par atsevišķu samaksu. cranky Istabā tik vien kā gulta, vecs TV, galdiņš un ventilators. Lai pārlaistu 2 naktis der. It sevišķi, ja pirmo nakti esi superīgi piekusis no tālā ceļa, un ir pilnīgi vienalga, kur savu miesu nomest. Bet otrā nakts ir ļoti īsa, jo jāceļas ļoti agri un jāiet uz prāmi. Visā visumā ar naktsmītnēm šai pusē ir kārtīgas problēmas. To cenas attiecībā pret sniegto servisu ir nepamatoti augstas, vienkārši tiek izmantots savs salinieku stāvoklis. cranky Tas pats attiecas arī uz mazākām saliņām.

Vēl viena indusu īpatnība ir tāda, ka lai tiktu savā rezervētajā naktsmītnē, obligātā kārtā tiek noņemta vai noskanēta pases kserokopija. tas viss padara kaitinošu iečekošanās procedūru. crazy Citās naktsmītnēs kserokss vai skeneris ir tik aizvēsturisks, ka lai tiktu pie kaut cik sakarīga skana ir krietni jāpapūlas. Un tas viss prasa laiku. Mūsu iečekošanās arī ieilga, lai veiktu šo elementāro procedūru bija nepieciešamas 30 minūtes. Bet tad jau arī beidzot bijām tikuši līdz mūsu istabai. Tajā brīdī pulkstenis jau bija aptuveni 16:00.

Laiks atvērt mūsu somas un apskatīt lidostas somu mētātāju nodarīto skādi. Zaudējumos varam norakstīt 1 litru ukraiņu degvīna. :angry: Kā paši jokojām, tad šī pudele pa ceļam "izdzērās" ļoti ātri, galva nebūt pēc viņas nesāpēja. booze biggrin Ar pudeles saplēšanu tika nodarīta arī papildus skāde, mani džinsi, džemperis un ziemas jaka (tur bija ietītas degvīna pudeles) kārtīgi izmirkušas degvīnā, smaržo pa lielu gabalu. Saprotams, ka jāmazgā. Te mums radās plāns, kā nestaipīt līdz savas ziemas drēbes. Nolemjam rīt mūsu vešiņas nodot laundry servisā, pašiem doties uz mazajām saliņām. Drēbes savākt pēc nedēļas, kad būsim atpakaļ. Bet tas viss rīt.

Tagad, neskatoties uz lielo nogurumu, ir jādodas un jāsameklē kāds pārtikas veikals, jānopērk dzeramais ūdens un vēl dažādi nieki, kā piemēram nagu knaibles un šķēres, jo startējām no mājas tikai ar rokas bagāžu. Ir vēlme nomutēt arī pirmo indiešu aliņu.

Šķēres un nagu knaibles atrodam samērā ātri, tādus niekus te tirgo uz katra stūra. Ar kārtīgu pārtikas veikalu šeit ir problēmas. Pēc neskaitāmiem mēģinājumiem noskaidrot, kur atrodas supermarkets, mums paveicās, bija viens gudrītis, kurš parādīja virzienu uzkurieni jādodas. Tur arī lielveikalu atrodam, bet par lielu vilšanos mums šeit ir tikai bezalkoholiskais alus. shock Un tā tas turpinājumā būs visu mūsu ceļojuma laiku. Speciāli šim gadījumam uzrakstīju forumā informāciju par pirmās nepieciešamības precēm Indijā un Šrilankā. Tiem kurus tas interesē, skatāmies pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/97-675-1

Veikalā tiekam pie soft drinka, dzeramā ūdens, dažādiem cepumiem un snake. Tāpat ņemot vērā mūsu sagurumu, tiek pieņemts lēmums, šovakar vakariņot viesnīcā. Tāpēc tiek paņemts arī pārītis sausās zupiņas. Vēl veikalā tiek noskaidrota vieta, kur var nopirkt normālu alu. Veikals atrodas tikai 1,5 – 2 km attālumā no veikala, bet nogurums tāds, ka nav spēka šo gabalu vairs iet. Ņemam motorikšu un braucam līdz veikalam. Tur uzreiz paņemam 2 aliņus mutēšanai uzvietas, 4 aliņus līdzi uz hoteli.

Mans pirmais aliņš Indijā:Piesēdām turpat ielas malā, lai beidzot varētu izbaudīt tos alus. Te nu redzēju arī pirmo "svēto" govi. Kaut kāds crazy, guļ tā govs uz plika betona, visi sāni, ceļi nobrāzti jēli. Nepatīkams skats. crazy Pēc tam tiku redzējis tās govis daudz, un visur skats bija vienādi nepatīkams. Staigā netīras, ar noberztiem (jēliem) sāniem un ceļiem. Visas totālā badā, meklē kaut ko ēdamu pa atkritumu kaudzēm. Te laikam uzskats tāds, ja jau "svēta", tad nav jābaro. Nav man tāds "svētums" saprotams. Viena vienīga lopiņu mocīšana. profPabeidzām baudīt aliņu, turpat veikalā nopirkām pie potenciālās zupiņas svaigus, siltus samosa un pīrādziņus ar vistu. Ņemam kārtējo motorikšu un drāžam atpakaļ uz mūsu naktsmītnēm. Ātri tiek pagatavota zupiņa, kura ar svaigajiem un garšīgajiem pīrādziņiem tiek "nolocīta" ļoti veikli. Izsalkuma sajūta remdināta, iestājas pilnīgs miers. Jūtas sagurums pēc visiem šodienas kaitinošiem piedzīvojumiem. Vēl tikai nedaudz paniekojamies ar aliņu..... tad jau dušiņa un gultiņā iekšā. Gulējās vienkārši izcili.
Pievienotie faili: 0282513.jpg(50.9 Kb) · 1622507.jpg(100.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 20.05.2019, 11:56 | Ziņojums # 4
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Nākamajā rītā mostamies izcili atpūtušies un izgulējušies. Ar to var uzskatīt, ka mūsu ceļojums pa Indiju ir sācies. Uzmeikojam rīta kafiju, lai varētu pilnībā pamosties un sākt Andamanu salu izpēti. Šī diena jāsāk ar to, ka jādodas uz prāmju termināli. ir laiks meklēt, un iegādāties rītdienas prāmja biļetes uz Neil salu. Labi, ka prāmju terminālis atrodas netālu no mūsu hoteļa. Esmu pietiekami plaši aprakstījis par kuģīšu satiksmi Andamanu salās citā foruma sadaļā, tāpēc vēlreiz pie šī jautājuma šeit neaizkavēšos. Tiem kuriem ir pastiprināta interese par to lūkojam pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/85-670-1

Pats pirmais un svarīgākais šīs dienas pienākums ir izpildīts, ir uz rokas mums rītdienas biļetes uz Neil salu. hands Tagad varam doties iepazīt Port Blair. Tiek nosprausts mērķis apmeklēt vienu no galvenajiem šejienes apskates objektiem – cietumu. Paskatoties kartē saprotam, ka pavisam mierīgi varam aizstaigāt līdz šim cietumam kājām. Pie reizes arī iepazīt Port Blair. Pa ceļam varam vērot ļoti skaistus un aizraujošus skatus:Nekur pārāk nesteidzoties, priecājoties par jaukajiem skatiem esam sasnieguši arī cietumu.

Tā izskatās ieeja cietumā:Iekšā cietumā nemaz tik viegli nokļūt nevar, apsargs stāv priekšā un prasa uzrādīt ieejas biļeti. Neko darīt, vēlme ir tikt iekšā, tāpēc dodamies iegādāties biļeti. Te atkal kārtējās indusu dīvainības, biļetes netiek pārdotas pie ieejas, bet jāiet pa kreisi ap ēkas stūri kādi 150 metri. Tur arī varat tikt pie biļetes. Ārzemniekam par apmeklējumu jāšķiras no 100 rūpijām, vietējam no 30 rūpijām. Ja vēlies filmēt ar amatiera kameru, tad papildus jāmaksā 200, ja ar profesionālo kameru, tad 1000 rūpijas. Par tādām izvirtībām, kā maksāt naudu par video kameru.... no naudu, saprotams, es nedodu. Pietiks ar 200 rūpijām par 2 cilvēkiem. Vilks paēdis un kaza dzīva. Video es gan uzņēmu ar savu telefonu.

Biļete izskatās šāda:Ieejot iekšā cietuma teritorijā, uzreiz jūti šī cietuma nospiedošo auru. Cietums ļoti masīvs, labi pārdomāts. Ar mērķi maksimāli lauzt ieslodzīto garu un miesu. Pat tagad izjūtas nav no labākām.

Pievienotie faili: 2129015.jpg(184.9 Kb) · 7590281.jpg(85.4 Kb) · 7431856.jpg(75.7 Kb) · 4374326.jpg(124.5 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 20.05.2019, 13:14 | Ziņojums # 5
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Šis droši vien ir zināmākais un slavenākais no Indijas cietumiem. Cellural Jail, jeb hindi valodā viņu sauca arī par "Kālā Pānī" (Melnie ūdeņi) Britu impērija izmantoja par ideālu vietu, kur ieslodzīt Indijas neatkarības un brīvības cīnītājus. Salas ģeogrāfiskā atrašanās tālu no kontinentālās Indijas bija 100% garantija, ka neviens revolucionārs neaizmuks un neatjaunos cīņu pret britu impērijas kroni.

Cietums tika pabeigts 1906.gadā. Oriģinālā cietuma ēka bija būvēta no sarkani brūniem ķieģeļiem, kuri tika piegādāti no Birmas. Pavisam tika izbūvēti 7 spārni, kurus centrā savienoja novērošanas tornis. Tas deva iespēju nepārtraukti novērot teritoriju. Katrā no spārniem bija daudz mazu vienvietīgu kameru. Katras kameras izmēri bija 4,5 X 2,7 metri. Pavisam bija 693 šādas kameras. Trīs metru augstumā bija neliels ventilācijas logs. Nebija viegla dzīve ieslodzītiem šeit.Te arī neliels video kopainai:Cietuma pastāvēšanas laikā cietumsodu šeit izcieta daudz ievērojami Indijas neatkarības cīnītāji. Kopš 1969 gada šeit ir atvērts memoriālais komplekss un ir iedegta mūžīgā uguns brīvības cīnītāju piemiņai. Līdz mūsdienām ir saglabājušies tikai trīs spārni. Toties praktiski autentiska un oriģinālā vietā atrodas nāves sodu izpildes vieta kopā ar visiem atribūtiem un nāves soda izpildes mehānismiem. Britu impērijā nāves sodu izpildīja pakarot. Tagad var apskatīt to telpu, nokāpt pagrabā un izpētīt mehānismus, kā pagriežot sviru pazūd grīda zem sodāmā kājām. killedVisā visumā ļoti interesanta, aizraujoša un vēsturiska ekskursija. Man patika. Piedevām ar tik labi saglabājušām autentiskām, iespaidīgām vēsturiskām ēkām un citām tā laika vēstures liecībām.

Pēc cietuma apmeklējuma radās vēlme padzerties ko veldzējošu. Tieši pretī parkā pārdevās coconauti. Tieši tas ko dakteris izrakstījis. Coconauta cena 35 rūpijas. Slāpes veldzētas var doties tālāk. Par cik atrodamies tieši pie promenādes, tad tiek pieņemts lēmums apskatīt un izpētīt tieši promenādi. Promenādes sākumā atrodas laivu piestātne. No turienes attiet laivas ekskursijām uz Ross salu. Par to būs stāsts vēlāk. Tad te vēl ir arī samērā kvalitatīva ēstuve, kur pirms turpināt ceļu arī remdējām savu izsalkumu. Vakaros atveras ēstuves otrais stāvs un šī vieta kļūst par tīri pieņemamu restorānu kur pasūtīt BBQ un alu. Bet to mēs izbaudījām jau atpakaļ ceļā. Nu un kā pats redzamākais un lielākais ir minams "Marina Park" un akvārijs. Akvārijs mūs galīgi neinteresēja, tāpēc devāmies apskatīt tieši "Marina Park". Ļoti zaļš un ļoti kopts. Neraksturīgi indusiem. Tikai tā parka tematika man likās galīgi garām. Šausmīgiu tiek spiests uz militārismu. crazy Nu galīgi prātiņu sakūkojuši, gluži kā mūsu austrumu kaimiņi. haha

Tik jauki skati, bet visu sabojā ar kaut kādām militārām lidmašīnām:Vai kaut kādiem smieklīgiem ģenerāļiem. Man viņš konkrēti atgādināja brašo karavīru Šveiku:
haha

Pievienotie faili: 0918275.jpg(95.3 Kb) · 8614381.jpg(62.9 Kb) · 8584386.jpg(55.6 Kb) · 0525521.jpg(41.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 20.05.2019, 14:18 | Ziņojums # 6
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Pašā parka galā ir milzīgs masts ar Indijas karogu. Izskatījās iespaidīgi un nebūt pliekani, salīdzinājumā ar parkā izvietotiem militārajiem eksponātiem. Domāju ar to arī būtu pieticis. Pārējos militāros mēslus atkritumu tvertnē. Kā ir teikts slavenajā citātā, tad: "Pārkalsim ieročus lemešos!". crankyTurpat uz promenādes ir arī liels uzraksts "I love Port Blair" pie kā ceļotājiem tasīt bildes piemiņai. Arī ļoti jauki un labi. Man patika.Atpakaļ ceļā no promenādes ieklīstam vietējā drēbnieka bodītē. Tur izliktas pārdošanā skaistas, vieglas, krāsainas, garas vasaras kleitas. Tādas kādas man patīk. Rezultātā Melnā Princese tiek pie jaunas kleitas par 10 EUR. Prieks man, un prieks Melnai Princesei. biggrin Kleita tika nēsēta praktiski visu ceļojuma laiku, gan Indijā, gan Šrilankā. Izņemot brīžus, kad tika atdota laundry servisā.

Ar to praktiski šīs dienas ekskursiju var uzskatīt par noslēgtu. Vēl tikai ir jāpaspēj paveikt viens mājas darbs. Par cik rīt braucam uz mazu saliņu, un nav zināms kādas šai saliņai ir attiecības ar alu?! Ir vai nav, ja ir, tad cik maksā? Ir bijusi ļoti bēdīga pieredze ar tādām mazām saliņām. Tāpēc ir pieņemts lēmums iepirkt kādus 10 aliņus līdzi ņemšanai uz Neil salu. Tas nozīmē, ka atkal jādodas uz mums zināmo "Wine shop". Iepērkam 10 alus, un atpakaļ uz hoteli.

Kā jau iepriekšējā vakarā plānojām, tad hoteļa recepšenā jautājam cik maksā laundry serviss? No viena stafa saņemam atbildi: 40 rūpijas kilogramā. Ok, vienojamies, ka paņemsim gatavās drēbes pēc 7 dienām, kad atgriezīsimies atpakaļ. Kad atgriezāmies, klāt bija kārtējā indusu problēma, bet par to kā būs stāsts vēlāk. Tagad atlicis tikai sakrāmēt somas un iet gulēt. Rīt ļoti agri jāceļas un jādodas uz mūsu prāmi, kurš mūs nogādās Neil saliņā.

Nākamajā rītā mostamies agri, pulksten 4:50. Lai arī no mūsu viesnīcas līdz laivu terminālim jāiet tikai 10 minūtes, bet zinot ka ir iespējamas visādas indusu “zamoročkas”, drošāk ir ierasties laicīgi. Praktiski tā tas arī notika, tas par "zamoročkām".
Ierodamies laivu terminālī vēl tumsiņā, gaisma tikai sāk svīst. Esam gandrīz vieni no pirmajiem, tauta strauji sāk nākt pēc minūtēm 20.Mēs pa to laiku jau esam ieņēmuši vietu pie ieejas, tur drošības pārbaudes kā lidostā. Visas somas caur rentgenu, pašiem jāiet caur “vārtiem”, vārdu sakot nopietni. Rindas dalītas, viena rinda vīriem, otra rinda sievām. Abas mūsu raibās somas tiek palaistas cauri rentgenam, paši gaidām, kad būs mūsu kārta iet cauri “vārtiem”. Pirmā šai procedūrai kvalificējas Melnā Princese. Brīdī, kad es eju caur vārtiem ar redzu, ka mums ir problēmas, vēl tikai nesaprotu kādas. Melnā Princese ar abām mūsu somām stāv pie rentgena drošības dienesta virsnieka. shock Pienākot pie viņiem man kļūst skaidra problēmas būtība. Noskaidrojis, uz kuru no salām mēs braucam, drošības vecis saka, ka uz Neil salu drīkst vest tikai 2 pudeles alus no cilvēka. Mums esot 8 pudeles alus. crazy Puisis droši vien domādams par iespējamo drīzo iespēju ko nopelnīt, galīgi nedraudzējas ar matemātiku (vai ar savu galvu). Mums bija 10 pudeles alus. Un pats galvenais mums vēl bija 2 litri degvīna, bet tas viņu nepavisam neinteresēja. crazy Sākās garās pārrunas, tika izsaukts pat maiņas vecākais. Tas vispār bija traks, teica, ka jāapliek mūs ar nodokli, bez variantiem. Laikam tā ir tāda “kukuļa” forma. Vai spēle “labais” un “sliktais” policists. Finālā es piedraudēju, ja mūs nelaidīs ar šiem aliņiem, tad pavisam mierīgi mēs katrs varam 2 aliņus izdzert uz vietas. biggrin Tas palīdzēja, puisis laikam saprata, ka neko no mums nedabūs. Finālā vienojāmies, ka tūlīt mums ir jāizdzer 2 ali un tos 6 alus drīkstam ņemt līdzi. Tad nu finālā mums palika 8 aliņi un 2 litri degvīna. Katrs pa aliņam, mierīgi, turpat pie mola arī izdzērām. Bija mums kārtīgas “Latviešu” brokastis no rīta. Tā es arī nesapratu, vai tiešām uz Neil salu nedrīkst vest alu, vai tas bija mēģinājums izspiest “kukuli”. Principā “wine shop” Neil salā tā arī neieraudzījām (atšķirībā no Havelock salas), bet arī speciāli nemeklējām, nebija nepieciešamības. Tā kā pilnīgi iespējams, ka arī nedrīkst vest alkoholu uz Neil salu neierobežotā daudzumā.

Tad jau arī laiks doties uz mūsu prāmi:

Pievienotie faili: 2380606.jpg(32.4 Kb) · 5283691.jpg(26.3 Kb) · 4955315.jpg(53.1 Kb) · 3287561.jpg(71.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 22.05.2019, 12:24 | Ziņojums # 7
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Neil sala

Brauciens ar kuģīti 2 stundu garumā. Vietas numurētas, un tas arī ir jāievēro. Es gan brauciena lielāko daļu pavadīju uz klāja, vērodams apkārtējo ainavu. Bija pietiekoši interesanti.Te jau esam klāt laivu terminālī. Kā redzam tad steidzīgi tiek būvēts vēl viens mols. Ar vienu laikam par maz šai "milzīgai" salai. biggrinTad nu pirmie soļi uz Neil saliņas. Ievietoju salas karti, lai ceļotājiem būtu saprotams, kas un kā:Tālāk aktuāls jautājums nokļūt līdz mūsu naktsmītnēm. Skatoties kartē būtu jāiet kādi 3 km. Somas pilnas ar dzīvinošiem šķidrumiem, tas ir jauki, bet tas piedod arī daudz lielāku svaru mūsu somām. Lēmums tiek pieņemts par labu motorikšai. Cena par braucienu 100 rūpijas.

Tā izskatās mūsu motorikša, un tādi ir ceļi šai salā. Ceļi labi, asfaltēti, tikai nedaudz pašauri. Kad jāsamainās mašīnām, tad vietām rodas problēmas.

Pievienotie faili: 0972069.jpg(71.5 Kb) · 8924346.jpg(71.3 Kb) · 3473594.jpg(43.5 Kb) · 4893054.jpg(59.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 22.05.2019, 14:05 | Ziņojums # 8
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Viesnīcu “Blue Stone Lodge” tiku rezervējis izmantojot rezervēšanas sistēmu “booking.com”. Par 3 naktīm nācās samaksāt 73 EUR. Kā jau teicu, viesnīcas šeit ir pārspīlēti dārgas. Neadekvātas cenas attiecībā pret servisu. Nekas izcils šajā viesnīcā nav, bet tas bija viens no sakarīgākajiem cenu piedāvājumiem. Ir gulta, TV, ventilators, galdiņš, privātā dušas un poda māja. Solīts bija WiFi, bet viņa nebija. Cenā iekļautas bija brokastis, tās bija jāiet ēst uz blakus hoteli. Vienreiz izmēģinājām. Pateikt, ka bija vāji, tas ir nepateikt neko. Vairs pat negājām un nemēģinājām.

Kādas bija brokastis varat ievērtēt paši:Tualetes papīru šeit nepazīst un neatzīst kā šķiru. cranky Labi ka bija savējais līdzi. Pilnam komplektam viesnīcas īpašnieks krāpjas ar GPS pozīciju. Tā pozīcija ko viņš ir norādījis, tas ir tieši pie pludmales - galīgi neatbilst realitātei. No viesnīcas līdz pludmalei vēl jāiet 1,5 km. Vārdu sakot ļoti vāji. Šai kļūdaini norādītajai GPS pozīcijai, no laivu termināla reāli bija tikai 1,5 km nevis 3 km, būtu mierīgi nočībojuši kājām, nevis braukuši ar motorikšu.

Te varat ievērtēt paši kāda ir tā istabiņa:

Ir vēl viena galīgi crazy crazy lieta šai hotelī. Tas ir izčekošnās laiks - 8:00.Galīgi nesaprotami. Par cik mūsu nākamā laiva uz Havelock salu bija 13:15, nācās iet vienoties ar īpašnieku par vēlāku izrakstīšanās laiku. Tas izrādījās nebija tik vienkārši. Nē un viss, vai arī lai piemaksāju, ja vēlos palikt ilgāk. Viņa sieva to dzirdot nāca mums talkā, pierunāja savu veci mums atļaut palikt līdz 11:00. Galu galā viesu nākamajā dienā viņiem tāpat nebija. Bet nu "sviests" pilnīgākais. crazy Vēlāk pavēroju un nokonstatēju, ka lielākai daļai hoteļu ir tāda politika.

Bet lai vai kā, 3 naktis mums šeit būs jāpavada. Kārtējā ilgstošā čekošanās, pasu kserokopiju noņemšana,..... tad jau arī beidzot varam ievākties mūsu naktsmītnēs. Urā .... salu atpūta var sākties.
Pievienotie faili: 7821065.jpg(44.9 Kb) · 7042548.jpg(48.4 Kb) · 9198621.jpg(54.4 Kb) · 2396617.jpg(41.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 23.05.2019, 13:12 | Ziņojums # 9
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Turpinājumā par pozitīvo un galveno. Stāsts būs par to, kāpēc tad mēs dzināmies šo "gaisa gabalu"? Pareizi, lai apskatītu, izbaudītu un novērtētu pludmales. Kā jau iepriekš izliktajā salas kartītē redzējāt, tad šai salai ir 5 pludmales. Tad nu par šīm 3 nepilnām dienām paviesojāmies 3 pludmalēs. Vairāk pietrūka laika. Nebijām tikai tālākajā, tā kas atrodas salas pašos austrumos un tiek dēvēta par Sitapur beach un Ram Nagar beach.

Kā pirmais darbs tika apsekota mūsu hotelim tuvākā pludmale - Laxmanpur Beach Nr.1. No hoteļa dodamies pa asfaltētu celiņu līdz pašai pludmalei. Tas ir aptuveni 1,5 km. Celiņš izved tieši pie pludmales. Skatam paveras jauka pludmale, smalka balta smiltiņa, tīrs, silts ūdentiņš. Šai bildē salas pats austrumu punkts.

Šeit cilvēki ne tikai nāk peldēties. Galvenā atrakcija šeit ir vakarā. Te notiek saulrieta vērošana. Par saulrietu stāsts būs vēlāk. Šeit ir arī vairāki tirdzniecības punkti šeit, kur varat nopirkt kādus snake, ūdeni, soft drinku, kādu ātri pagatavojamu zupiņu un tamlīdzīgus niekus. Raksturīgi tas, ka nekādi atkritumi šeit apkārt nemētājas. Šo tirdzniecību punktu īpašnieki aiz sevīm, un ne tikai aiz sevīm novāc un savāc visus atkritumus. Pludmale un ūdens ir tīrs. Nav plastmasas maisiņu, pudeles un tamlīdzīgu atkritumu. Tas priecē.

Bet nu labākā vieta ūdens prieku baudīšanai ir paejot nedaudz tālāk aiz šī punkta. Te nu ir tuvu ideālam. Ieskatam nelieli video, tas dod labāku priekšstatu nekā statiska bilde.

Piekritīsiet, ir jauki! Mums arī šī vieta gāja pie sirds: handsIdeālākais brīdis doties šeit uz pludmalēm ir no paša rīta. Bēgums sākas ap pulksten 13:00. Peldēties ir iespējams līdz pulksten 15:00, tad ūdens līmenis ir krietni nokrities, atsedzot kārtīgus akmens krāvumus. Šeit būtu ļoti labi, ja būtu ūdens čības. Arī paisuma laikā varat uzkāpt uz kāda akmens. Bet visā visumā baltas, jaukas smiltiņas. Atliek tikai baudīt ūdens un saules peldes. love Arī atvēlētais laiks no paša rīta līdz 15:00 ir vairāk nekā pietiekami. Es tik ilgi vienkāršu vāļāšanos smiltiņās izciest nevaru. Barčiku, kur veldzēties, ar kādu vēsu alu arī nav. Manā uztverē tas ir kas ļoti dīvains. Bet no tūrisma viedokļa te viss vēl ir "bērna autiņos". No vienas puses tas protams ir slikti, bet no otras labi - nav vēl viss samaitāts. Galvenā tūristu masa šeit ir paši indieši, bagātie indusi no Deli vai Mumbajas. Rietumu ceļotāji labākajā gadījumā ir kādi 5%.

Tagad laiks pāriet pie salas galvenās atrakcijas, ja neskaita ūdens priekus. Kā jau pareizi noprotiet, runa būs par saulrietu. To parasti vēlas redzēt visi. Es tai skaitā. Tas man vienmēr patīk. Paņemt kādu alu, apsēsties smiltiņās un baudīt to brīdi, kad milzīgā uguns bumba "iekrīt" aiz horizonta jūrā. Kaut kas maģisks un netverams visā tajā pasākumā ir.
Pievienotie faili: 9903995.jpg(27.4 Kb) · 8586881.jpg(25.3 Kb) · 2912117.jpg(99.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 23.05.2019, 14:29 | Ziņojums # 10
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Jau ap pulksten 17:00 viss esošais salas transport no visām tālākajām viesnīcām virzās tikai vienā virzienā – tas ir uz Laxmanpur Beach Nr.1. Te ir labākā vieta saulrieta vērošanai. Kā varat redzēt bildē, tad te ir savākušies praktiski visi salas viesi un pat kāda daļa no vietējiem. Domājams viņus vairāk interesē palūkoties uz tūristiem, nevis saulriets. crankySaulriets sākas 17:20, process norit ļoti ātri. Pirms pulksten 18:00 jau ir pilnīga tumsa. Vērtējumam bilde un neliels video:Video Jūs varat redzēt cik tālu aiziet ūdens bēguma laikā, un kādi akmeņi parādās smiltiņu vietā:Tā mēs arī visus vakarus nācām vērot saulrietu. Vairs nekādas citādas nakts izklaides šeit nav. crazy Mums jau bija izstrādājies rituāls. Katru vakaru uz saulrietu, katram pa pudelītei alus. Tas jau bija 6 ali, vēl 2 alus nodzērām vienu dienu vakarā sēdēdami ārā pie savas hoteļa istabas. Tā kā taupīgi dzīvojot alus pietika. Vienmēr pēc saulrieta devāmies uz restorānu vakariņās. Restorāns visus vakarus bija viens un tas pats. Atradās viņš pusceļā starp Laxmanpur Beach Nr.1 un mūsu hoteli. Iepatikās apkalpošana, viss tīrs un kārtīgs, atrodas klusā vietā. Cenas pieņemamas.Pievienotie faili: 5198919.jpg(40.5 Kb) · 5228405.jpg(26.5 Kb) · 3794258.jpg(52.4 Kb) · 6739279.jpg(64.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 23.05.2019, 15:19 | Ziņojums # 11
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Šeit mēs testam paņēmām 1 super stipro alu uz abiem. Extra strong beet 8%, "Haywards 5000". Huh…… ar vienu uz diviem pilnībā pietika. crazy Kā jau saprotiet tas nav alus normālā letiņa izpratnē, bet kvass ar spirtu. Maksāja tas alus šeit pilnīgu "kosmosu" - 250 rūpijas. Par labu "Užavas" vai "Tērvetes" aliņu es vēl saprastu, bet nu par tādu suslu, tas nav to vērts. Bet nu toties visas pārējās "ņammas" bija ļoti labas. Porcijas pietiekoši lielas un sātīgas. Paņēmām 1 rīsu šķīvi uz diviem, tā arī nespējām viņu noēst.Par šīm vakariņām ieskaitot super "bargo" alu samaksājām 1400 rūpijas. Dārgi .... bet uz mazajām salām vienmēr viss ir krietni dārgāk. Nākamos vakarus mūsu tēriņi šeit saruka ar katru vakaru. Alu vairs neņēmām. Nākamā vakarā rēķins bija 1000 rūpijas, aiznākošā vairs tikai 800 rūpijas. biggrin

Tiem kuriem interesē ievietoju restorāna ēdiena karti ar visām cenām. Varēsiet orientēties cik daudz izmaksās Jums vakariņas. Cenas visos apkārtējos restorānos ļoti līdzīgas. Jādomā, ka vienojušies.

Tātad lasām: book Lai varētu izlasīt - spiežam uz bildes virsū, bilde tiks palielināta.

Nu un pēc vakariņām vairs īsti darīt nav ko. Vienīgais doties uz savu hoteli, iejaukt kādu "kokčiku" booze Nomazgāties un gultiņās iekšā. Gaidīt nākamo dienu.
Pievienotie faili: 3412788.jpg(76.8 Kb) · 8989794.jpg(68.5 Kb) · 7451058.jpg(58.0 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 24.05.2019, 09:02 | Ziņojums # 12
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Tālāk stāsts par nākamajiem 2 beachiem. Līdz abām pludmalēm pilnīgi mierīgi aizstaigājām kājām. Patīkami un viegli pārvietoties pa salu lēnā pastaigā. Staigājot var baudīt un vērot apkārtni. Apkārt klusums un miers, īsti lauki.

Šādi izskatās tipisks celiņš un apkārtne salas vidienē:Banāni gar ceļmalām:Viens no beachiem atrodas praktiski blakus laivu terminālim. Var teikt tas ir šīs saliņas rosīgākā pludmale. Te varat nodarboties ar aktīvu ūdens atpūtu. Saucas šī pludmale "Bharatpur beach".Par pašu pludmali neko pastāstīt nevaru, pēcpusdienā kad šeit ieradāmies bija jau samērā spēcīgs paisums. Ūdens jau bija patālu aizgājis. Bet spriežot pēc ļaužu masām šeit, pludmale varētu būt laba. Ne jau visi dodas izmantot ūdens atrakcijas. Atrakcijas te tiek piedāvātas visādos veidos, kuplā skaitā un cenu diapazonos. Sev tīkamo var atrast gan pieaugušie, gan bērni. Cenas gan manuprāt nav pārāk draudzīgas, bet nav arī nekāds "kosmoss". Cenu lapu šīm atrakcijām varat redzēt bildē, vērtējam paši. Manuprāt vairāk vai mazāk pieņemami.

Pievienotie faili: 0219041.jpg(81.4 Kb) · 6255798.jpg(74.9 Kb) · 2188858.jpg(54.0 Kb) · 5127366.jpg(64.2 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 24.05.2019, 09:36 | Ziņojums # 13
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Nu un pēdējā pludmale, manā saprašanā, arī labākā no tām pludmalēm, kuras redzējām Neil salā. IMHO Šai vietā ir apvienotas divas lietas – pludmale un apskates objekts. Saucas šī pludmale Laxmanpur Beach Nr.2 un kā papildus bonuss salas galvenais apskates objekts "Natural Bridge (Coral Bridge)".Labi izklāts celiņš ved garām tirdzniecības vietām, kur tiek tirgoti visādi suvenīri, sagriezti augļi, ūdens un soft drinki.Šis jaukais celiņš mūs izved tieši jūras līcī.Te gan peldēties nav iespējams, vieni akmeņi. Vienīgais to var darīt ar kārtīgām ūdens čībām, bet nu ļoti kārtīgām. Zolēm jābūt kā galošām, tik biezām. biggrin Pa kreisu roku atrodas Natural Bridge. Ar tiltu arī sākām šīs vietas apskati. Gar līča malu brienam uz tilta pusi, vietām ūdens ir tik daudz, ka nākas brist pa ūdeni. Tiltiņš protams interesants, bet ne vairāk. Ir redzēti krietni lielāki un iespaidīgāki.

Kopējais foto piemiņai. Melnais, Melnā Princese un Natural Bridge: biggrinTe arī pilnīgākai ainai neliels video no šīs vietas, varat ievērtēt paši:

Pievienotie faili: 8475506.jpg(66.5 Kb) · 7634440.jpg(90.0 Kb) · 1905797.jpg(53.4 Kb) · 3470893.jpg(135.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 27.05.2019, 14:50 | Ziņojums # 14
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Lai tiktu uz Laxmanpur Beach Nr.2 jāiet neliels gabaliņš pa labi. Te nu pludmale biju super. Pilnīgi vientuļa. Mēs bijām vienīgie. Neviens netraucēja mūsu atpūtu. Smalkas jaukas smiltiņas, ūdens kristāl tīrs. Nekādi atkritumi ne krastā, ne ūdenī šeit nepeld. Ļoti laba vieta, rekomendēju.Labākai sapratnei pievienoju arī nelielu daudzumu kustīgo bilžu:Par pludmalēm tas būtu arī viss. Tagad par citām lietām. Parasti, kad ziemas laikā braucu uz Āziju, tad cenšos bagātīgi mieloties ar svaigiem, saulainiem, sulīgiem Āzijas augļiem. Te nu tā bija milzīga problēma. Saprotams, ka uz salas, praktiski nekas no tādām lietām neaug – izņemot banānus. Viss kas šeit ir, ir atvests no lielās zemes. Tirgū pavisam mierīgi atradīsiet arbūzus, vīnogas, banānus un citus augļus. It tikai viens "bet", un tas "bet" ir ļoti liels manā izpratnē – tās ir cenas uz šiem augļiem. cranky

Te būs cenas Neil salas augļu tirgū:

vīnogas – 300 rūpijas;
arbūzi – 80 rūpijas;
banāni – 60 rūpijas.

Man prātā nenāk pirkt vīnogas par 3,80 EUR kilogramā, vai arbūzus par 1 EUR kilogramā. Tas ir nenopietni. Lai ēd paši par tādām cenām. crazy Līdzīgas cenas ir arī Havelock un Port Blair (te cenas ir nedaudz zemākas). Tāpēc visu šo laiku dzīvojām praktiski bez augļiem. Vienreiz tikai tikām pie banāniem.

WiFi interneta pieslēgums šeit maksā 100 rūpijas par 1 stundu. Arī liekas kaut kāds "kosmoss". Pats galvenais, ka pat samaksājot, pie nekāda interneta netiksiet, ātrums ir vienkārši tuvu absolūtai 0.

Tā arī pienāca brīdis atvadīties un šīs saliņas un doties uz otru saliņu. Nekādas biļešu iepriekšpārdošanas šeit nenotiek. Izčekojāmies pirms 11:00 no mūsu hoteļa un kājiņām aizstaigājām uz laivu piestātni. Te lai tiktu pie biļetēm mums pieprasīja pasu kserokopijas. Huh.... kā man tie indusi jau bija apnikuši. cranky Nācās vicot atpakaļ uz tirgu, kur atrodas kseroks. Dross paliek nedrošs, uztaisīju 2 kopijas. Jāsaka, ka vairs nekur pases kopijas neprasīja. Visur citos hoteļos bija savs skeneris. Biļetes paspējām iegādāties uz valdības laivu, palika pat vēl kāds brīvs brīdis līdz tika padota mūsu laiva "Bambooka".Tad jau drīz varam atdot "tauvas" un sākt braucienu. Tagad jau pilnīgi droši varam teikt ardievas un paldies šai saliņai, par mūsu izmitināšanu un jaukajām pludmalēm. Tālāk mūs gaida Havelock sala ar savu lielo nezināmo. Nez ko viņa mums nesīs?!Brauciens no vienas salas līdz otrai pārāk daudz laika neaizņem. Aptuveni pēc stundas brauciena varam redzēt Havelock salas laivu termināli. Principā esam klāt un varam teikt sveika Havelock sala!

Pievienotie faili: 9747366.jpg(59.9 Kb) · 3160381.jpg(35.3 Kb) · 2588166.jpg(39.0 Kb) · 3398959.jpg(41.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 29.05.2019, 12:58 | Ziņojums # 15
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2289
Statuss: Offline
Havelock sala

Laivu piestātnes mols samērā plašs un garš. Kā pirmais secinājums ir tāds - ka šī ir krietni rosīgāka un skaļāka sala nekā Neil saliņa. Te ir krietni vairāk cilvēku un transporta. Var redzēt pat lielos sabiedrisko autobusus. Pirmajā brīdī nevar īsti saprast vai tas ir labi, vai slikti pēc tik klusas saliņas kurā bijām. Kā vēlāk izrādījās, tad bažām nebija pamata, arī šeit var atrast skaistas un vientuļas pludmales. Kā pirmais orientieris tiek nofiksēta zīme ar attālumiem līdz pludmalēm. Kā paši varam redzēt, tad no laivu termināļa līdz Radhanagar beach ir 10,7 km, bet līdz Kalapathar beach ir 8,5 km.Dotajā brīdī gan tas nav pats galvenais. Galvenais ir nokļūt viesnīcā un nomest somas. Spriežot pēc GPS viesnīca nav tālu, tikai 900 metrus no laivu termināļa. Tādu nieku varam pavisam mierīgi noiet kājām, nav nepieciešama motorikša. Kā vēlāk izrādījās, tad šajā salā motorikšu tā arī neizmantojām. Neliela veselīga pastaiga un esam tikuši līdz mūsu rezervētai viesnīcai "The Kingdom Hotel". Te nu mums būs jāguļ 4 naktis. Rezervēju šo viesnīcu izmantojot rezervēšanas sistēmu "agoda.com". Kā neskaitāmas reizes esmu teicis, tad šajās salās hoteļi ir nepamatoti dārgi. Šis hotelis bija vislabākā izvēle no visiem šiem sliktajiem piedāvājumiem. Par 4 naktīm nācās samaksāt 153,03 EUR. Rupji runājot 38 EUR pa nakti. shock Ja runājam par pašu istabu, tad mūsu Deluxe klases numurs bija pietiekoši komfortabls. Istabā bija milzīga gulta, TV, ledusskapis, ļoti labs airkondišens, galds, spogulis un citas nepieciešamas lietas.

Arī poda māja bija adekvāta, bija pat karstais ūdens.Vienīgais mīnuss ko varētu pieminēt attiecībā pret istabu ir tas, ka istabā nebija WiFi. WiFi bija tikai recepšenā. confused

Apkalpojošais personāls samērā adekvāts, visu ko vēlējos zināt tika izskaidrots. Tas pie nosacījuma, ja viņi paši zināja.
Pievienotie faili: 3686534.jpg(84.6 Kb) · 5188822.jpg(67.0 Kb) · 4659877.jpg(72.1 Kb) · 0274744.jpg(51.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Indija, Šrilanka, Bangladeša un Maldivu salas » Atsauksmes un atskaites » Indijas iepazīšana (Andamana salas, Chennai)
  • Lappuse 1 no 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2020