Pirmdiena, 20.05.2019, 15:10
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Indijas iepazīšana - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Indija, Šrilanka, Bangladeša un Maldivu salas » Atsauksmes un atskaites » Indijas iepazīšana (Andamana salas, Chennai)
Indijas iepazīšana
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 16.05.2019, 09:00 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2082
Statuss: Offline
Ceļojuma plānu pa Indiju un Šrilanku, un to izmaksas, varam redzēt, lasīt un apspriest pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/69-668-1#4779

Beidzot atrodamies aviokompānijas "Air India" ļotenītē, kura vispirms piezemēsies Tiruvananthapurama, kur izlaidīs daļu pasažieru. Tad tiks uzņemti jauni pasažieri, kuri vēlēsies nokļūt Chennai. Bet līdz tam varam pabaudīt "Air Indija" sniegtos servisus. Jāsāk ar vakariņām. Izvēlējos vistiņu ar rīsiem. Neko sliktu nevaru teikt, nekas izcils, bet virs vidējā līmeņa. Piedzert klāt pēc izvēles ūdens, soft drinks, sulas alus vai vinčuks.

Vakariņas izskatījās šādi:Otro reizi baroja pirms nosēšanās Chennai. Arī nebija nekāda vaina. Ēdināšana šai aviokompānijai man patika. Lidojot pat vietējos reisos vienmēr lidojumā būs iekļauta arī ēdināšana, kafija vai tēja. Vietējos reisos nemanīju alus, vīna vai kāda stiprāka dzēriena piedāvājumu.

Toties šeit uzreiz pēc vakariņām (lai labāks miegs) tika piedāvāts arī alkohols. No alkohola bija alus, vinčuks un viskijs. Lēja visiem cik tik vēlējās. Kad bija tikuši līdz mums un pajautājuši, ko vēlamies dzert, tad es izvēlējos skārdeni alus. Man uzreiz iedeva 2 bundžas, kaut arī es to neprasīju. shock Uzreiz arī sapratu kāpēc tas tā notiek. Nebija tikuši stjuarti ar visiem alkohola ratiem līdz rindas beigām, kā momentā sākās kārtīga kakafonija. Visiem kuriem nebija slinkums, spieda stjuartu izsaukšanas pogas, lai varētu saņemt papildus alkohola porciju. cranky Tajā brīdī uz borta valdīja īsts bardaks, bija gaismas mūzika no lampiņām, skaņa no signāliem. Tāpēc stjuarti pēc iespējas ātrāk centās tikt vaļā no alkohola krājumiem kuri atradās uz borta. Savādāk miera tur nebūtu. Tā vismaz var pateikt alkohols beidzies. crazy

Par apkalpošanu uz borta nevaru teikt nevienu sliktu vārdu, bet nu tie indieši – tas ir pilnīgs "sviests". Sajūtas kā no ķēdes norāvušies. Tikuši pie lidmašīnas biļetes, un tagad visas bremzes atlaistas, tā nemitīgā stjuartu saukšana, kad vajag un kad nevajag, dīdīšanās, sarunāšanās, pārvietošanās par salonu, somu pārkrāmēšana. Nu nav kaut kas normāli ar galvu tiem indiešiem, un ar mentalitāti arī. IMHO Kārtīgi viņi mani nokaitināja tajā 5 stundu lidojumā. devil

Kā jau iepriekš minēju, tad vispirms ļotene nosēdās Tiruvananthapurama. Tika izlaisti pasažieri un uzņemti jauni. Lidmašīnas salons tajā brīdī pārējiem pasažieriem nebija jāatstāj. Iekāpa tikai bargie "security" un katram bija jāparāda sava rokas bagāža. Vai kāds nav netīšām (vai tīšām, ar kaut ko ne pārāk labu) atstājis savu rokas bagāžu no izkāpušiem pasažieriem. Visā visumā bardaks un tāds formāls pasākums. Pa to laiku jau potenciālais terorists to savu "bumbu" varēja nogrūst daudzās vietās. Bet lai vai kā, pēc minūtēm 40 jau varējām lidot tālāk.

Atbilstoši grafikam 6:30 esam nolaidušies Chennai. Tagad līdz nākamai ļotenei mums ir 4 stundas laika. Pa šo laiku ir jāpaspēj iziet robežkontroli, saņemt bagāžu, iečekoties nākamajam lidojumam un paspēt iziet drošības kontroli lidojumam uz Port Blair. Pārāk daudz laika tam visam nav, it sevišķi, ja nav zināms cik tālu no starptautiskā termināļa atrodas vietējo lidojumu terminālis? Un kā līdz viņam nokļūt? Uz to brīdi bija tikai jautājumi, atbildes vēl nebija.

Epopeja sākās jau pie robežkontroles. E-vīzas apkalpo divi pajauni vīrieši, kuri savā varas un nozīmības apziņā bija manāmi "uzpūtušies". shades Par upuriem viņiem krita jaunas meitenes. Neskaitāmi jautājumi, kāpēc, uz kurieni u.t.t. Tad pa 10 reizēm nevar nolasīt pirkstu nospiedumus, liek tīrīt ar lupatiņu pirkstus un pirkstu nolasāmās mašīnas stikliņu. Cilvēki atklāti ņirgājas, bet mums tas laiks iet. Ar mums gan tā procedūra pārāk daudz laika neaizņēma. Viss viņiem bija saprotams uzreiz, pirkstu nospiedumus nolasīja uzreiz. Kā online pašam viegli dabūt e-vizu jau aprakstīju foruma sadaļā pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/60-148-2

Ja kādam ir interese, tad lasām un saņemam.

Tālāk raitā solītī dodamies pēc mūsu bagāžas. Te bez liekām problēmām un aizķeršanās. Netiek prasīts arī somas laist cauri rentgenam. Veicīgi paņemam trolīti un uz izeju. Labi, ka līdz vietējo lidojuma terminālim nav nekur tālu jāiet. Izejot ārā no lidostas uzreiz griežamies pa kreisi, pēc 500 metriem ir terminālis 1. Tas ir tas kurš mums nepieciešams. No šejienes tiek izpildīti vietējie lidojumi. Kāpjam otrā stāvā, kur ir departure. Tur jau atkal mūs sagaida kārtējais indiešu marasms. cranky Lai tiktu čekošānās zonā jāuzrāda pase un e-biļete. Man bija vienotā e-biļete maršrutā Sharjah – Tiruvananthapurama – Chennai – Port Blair. Bet, lai taupītu papīru, biju izdrukājis tikai pirmo lapu. Tad nu no 2 pasažieru uzvārdiem bija palicis tikai mans uzvārds. Melnās Princeses uzvārds bija palicis otrā lapā un nebija izdrukāts. Pamatojoties uz to, drošības kontrole atsakās mūs ielaist čekošanās telpā. Nepalīdz nekādi argumenti, ka esam 2, nupat kā kopā atlidojām no Sharjah ar šo e-biļeti. Uzrādām tik ko atlidojušās ļotenes pasaknīšus ar mūsu uzvārdiem. Viss kā pret betona sienu. :wacko: Nācās skriet uz "Air India" ofisu, lai izdrukā apstiprinājumu, ka esam 2 pasažieri. help Bez nerviem var palikt ar tiem indusiem. devil
Pievienotie faili: 8321374.jpg(78.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 42 valstis.
 
MelnaisDatums: Ceturtdiena, 16.05.2019, 14:52 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2082
Statuss: Offline
Beidzot esam tikuši čekošanās zālē iekšā, reģistrācija uz mūsu lidojumu jau ir atvērta. Vispirms nepieciešams somas izlaist cauri rengenam – drošības kontrole. Uz somas tiek uzlīmēts papīrītis, ka viss čikiniekā. Tad varat čekoties un nodot somas reģistrētajā bagāžā. Beidzot esam veiksmīgi tikuši pie savām biļetēm lidojumam uz Port Blair. Tagad atliek iziet drōšības pārbaudi. Tā te galīgi crazy veči pa vienu rindu, meičuki pa savu rindu. Pārbaude nopietna. Bet nu viss bez problēmām. Esam izlidošanas zālē un mums pat vēl paliek neliels brīdis ievilkt elpu, precīzāk sakot kādu kāru dūmu. smok Apstiprinu, ka tur ir smēķēšanas istaba.

Pēc kārā dūma atnāk jauna apskaidrība, ka stāvam kārtējās problēmas priekšā. Nav mums nevienas indijas rūpijas. shock Sakarā ar to milzīgo stresu un steigu, nebijām padomājuši par naudas maiņu. Ja vietējo lidojumu terminālī ir smēķētava, tad nav šeit neviena naudas maiņas kantora vai ATM. Nākas atlikt šīs problēmas risināšanu uz Port Blair. Ir jau arī brīdis doties uz mūsu ļoteni.

Ļotene (pasniegta tika lielā ļotene, Airbus A321) praktiski tukša, esam tikai kādi 20 pasažieri. Lidojums 2 stundu garumā līdz Port Blair. Tuvojoties Andamanu salām stjuartes izmantojot skaļruņus nobrīdina visus pasažierus, ka fotogrāfēšana un video ierakstīšana no augšas atbilstoši Indijas likumiem ir pretlikumīga un aizliegta. Kārtējā indusu dīvainība. cranky Bet skati paveras tiešām kolosāli. Var redzēt lielu daļu arhipelāga, to redzot elpa aizraujas. Bet nekādu bilžu vai video no manis nav minēto indusu dīvainību dēļ. Bet nu šīs lapiņas lasītājus es nevaru atstāt bez šiem kolosālajiem iespaidiem, tāpēc izmantošu citu ceļotāju nelegāli nofilmētos kadrus.

Solītais video ar visu nosēšanos Port Blair lidostā:Te būs vēl viens video:Esam veiksmīgi nosēdušies Port Blair lidostā, Andamanu salu administratīvajā centrā. Uzreiz izkāpjot no ļotenes sajūtam mums tik gaidīto un ierasti karsto Āzijas gaisu. yes Uzreiz ievelku pilnu krūti, vismaz kaut kas labs un jauks šajā pēdējo kaitinošo notikumu ķēdē. Tālāk ar kājiņām uz lidostas ēku gaidīt savu reģistrēto bagāžu. Pirms kāda pusgada, lai lidotu uz šejieni bija nepieciešams saņemt permitu. Tagad tas vairs nav nepieciešams, bet pirms somu saņemšanas tiekam noinstruēti, ka ir vietas, kur joprojām bez permita saņemšanas apmeklēt ir aizliegts. Un ir vietas, kuras pilnībā ir slēgtas tūristiem. Kā piemēram Ziemeļu Sentinela sala. Par šo salu pavisam nesen rakstīju, tur amerikāņu pseido misionārs bija vēlējies iezemiešiem nest kristīgo ticību. Vietējie labos nodomus nebija sapratuši un misionāru nogalējuši. Mums saprotams, ka tādu muļķīgu domu prātā nav.

Pēc īsas instrukcijas un reklāmas bukletu saņemšanas varam doties pēc savām somām. Saņemot vienu no somām ir jūtama stipra alkohola smaka. Jādomā, ka ir saplīsusi kāda no degvīna pudelēm, bet par to tagad nav laiks domāt. angry

Pirmais aktuālais jautājums ir tikt pie vietējām Indijas rūpijām. Nekur lidostā nevar atrast valūtas maiņas punktu. Atrodam tikai šausmīgi vecu ATM. Mēģinājumi izņemt naudu no tās “kastes” ar “Revolut” karti nevainagojas ar panākumiem. Turpat vietējie naudas mijēji piedāvā par 1 EUR – 75 rūpijas. Tas man liekas nedaudz pa zemu. Naudas problēma būs jārisina pilsētas centrā.

Ejam meklēt transportu no lidostas uz mūsu hoteli. Piedāvājumā 3 transporta veidi ar fiksētām cenām. Moto rikša – 150, auto bez airkondišena – 200, auto ar airkondišenu 250 rūpijas. Brauciens aptuveni 4 km, kam mums nepieciešams airkondišens? Izvēlējāmies auto bez airkondišena, bet ar norunu, ka pievedīs pie kāda ATM, kur varēs izņemt naudu, vai kādu valūtas maiņas kantori.

Tāds izskatījās mūsu ekskluzīvais taksis:Mūsu taksis bija unikāls, nesaprotu to viņu cenu politiku. Par braucienu ar šādu «Ambassador Classic» automobili būtu jāprasa daudz vairāk naudas, nekā par mūsdienīgu auto ar airkondišenu. Bet nu jūtami viņi “nerubī fīču” par labām un ekskluzīvām lietām.

Kā vienojāmies pa ceļam, taksis pietur pie ATM, kā izrādās tikpat veciem kā lidostā. Droši vien jaunāku naudas aparātu šeit nav. crazy Te tā pati nelaime – naudu mums šis aparāts nedod. Nākas braukt pie naudas mijēja, tur pat vien blakus ir. Pāris simtu metru bija jāpabrauc. Tur kaut kādā travel kantorī sēž onka, kurš gatavs samainīt manus EUR pret vietējām rūpijām. Par 1 EUR gatavs dot pretī 77 rūpijas. Sākumā likās, ka tas nav pārāk labs kurss, bet vēlāk izrādījās, ka kurss bija vienkārši izcils. Pēc nedēļas EUR bija nokritis, Eiropas centrālās bankas maiņas kurss tiešsaistē jau bija zem 77 rūpijām. Samainīju, tad 500 EUR. Ar šo naudas summu man pietika visai Indijai, pat pāri palika. Vairāk nauda netika mainīta. Bija daži pārtikas veikali, kur varēja norēķināties ar karti. Bet tas bija kādu 50 EUR robežās, ne vairāk. Te gan uzreiz jāsaka, ka jau iepriekš biju samaksājis gandrīz par visām viesnīcām. Papildus uz vietas nācās maksāt tikai aptuveni 100 EUR ekvivalentu. Uzreiz varu atklāt, ka kopumā pa Indijā pavadītām dienām pilnībā pietika ar nedaudz zem 900 EUR uz diviem cilvēkiem. Tas ir ieskaitot pilnīgi visu: viesnīcas, transportu, izklaides, ēšanu un apskates objektus. Principā, pie lielas vēlmes, šo summu varētu vēl krietni samazināt.

Netālu no šī naudas mijēja kantora atrodas arī mūsu rezervētā viesnīca ”Aashiaanaa Residency Inn” pie kuras arī tiekam pievesti. Te nu mani pārsteidza kārtējās indusu izdarības. Kad esmu gatavs ar taksi norēķināties, tā kā bijām vienojušies, un samaksāt 200 rūpijas - tiek pieprasīts samaksāt 400. angry Papildus 200 par to, ka vadājis mani pie ATM, pie naudas mijēja un vēl gaidījis mani šajās vietās. Huh…. iesvilos ne pa jokam. Principā, es samērā mierīgi un filozofiski parasti uztveru šādus aziātu gājienus, bet nu šodien mans mērs bija pilns. Sākot jau no Šārdžas lidostas un beidzot līdz šim brīdim bija sakrājusies šo muļķību kritiskā masa, nu cik var. Savu lomu vēl nospēlēja arī sagurums, nebija gulēta nakts, ilgais ceļš. Aizgāja gandrīz līdz kautiņam. Finālā vienojāmies par 300 rūpijām un sakām viens otram uz neredzēšanos. Uzreiz vēlos pateikt, ka tā bija tādu notikumu sakritība, ka praktiski visas negācijas biju saņēmis pirmajā dienā, un tas visas uz reizi. biggrin Labi, laiks ievākties hotelī un palūkoties kas notiek apkārt.
Pievienotie faili: 6399050.jpg(101.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 42 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 17.05.2019, 15:17 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2082
Statuss: Offline
Hotelis ”Aashiaanaa Residency Inn” tika rezervēts izmantojot rezervācijas sistēmu “booking.com”. Te mums būs jānakšņo 2 naktis. Neko izcilu par šo viesnīcu pateikt nevaru. Lielākais pluss šai hotelī bija tā cena – 12 EUR pa nakti. Istaba ar privāto dušu, karsto ūdeni un poda māju. Ar kopējo dušu un poda māju cena ir 9 EUR pa nakti. Airkondišena nav. Wi Fi tikai par atsevišķu samaksu. cranky Istabā tik vien kā gulta, vecs TV, galdiņš un ventilators. Lai pārlaistu 2 naktis der. It sevišķi, ja pirmo nakti esi superīgi piekusis no tālā ceļa, un ir pilnīgi vienalga, kur savu miesu nomest. Bet otrā nakts ir ļoti īsa, jo jāceļas ļoti agri un jāiet uz prāmi. Visā visumā ar naktsmītnēm šai pusē ir kārtīgas problēmas. To cenas attiecībā pret sniegto servisu ir nepamatoti augstas, vienkārši tiek izmantots savs salinieku stāvoklis. cranky Tas pats attiecas arī uz mazākām saliņām.

Vēl viena indusu īpatnība ir tāda, ka lai tiktu savā rezervētajā naktsmītnē, obligātā kārtā tiek noņemta vai noskanēta pases kserokopija. tas viss padara kaitinošu iečekošanās procedūru. crazy Citās naktsmītnēs kserokss vai skeneris ir tik aizvēsturisks, ka lai tiktu pie kaut cik sakarīga skana ir krietni jāpapūlas. Un tas viss prasa laiku. Mūsu iečekošanās arī ieilga, lai veiktu šo elementāro procedūru bija nepieciešamas 30 minūtes. Bet tad jau arī beidzot bijām tikuši līdz mūsu istabai. Tajā brīdī pulkstenis jau bija aptuveni 16:00.

Laiks atvērt mūsu somas un apskatīt lidostas somu mētātāju nodarīto skādi. Zaudējumos varam norakstīt 1 litru ukraiņu degvīna. :angry: Kā paši jokojām, tad šī pudele pa ceļam "izdzērās" ļoti ātri, galva nebūt pēc viņas nesāpēja. booze biggrin Ar pudeles saplēšanu tika nodarīta arī papildus skāde, mani džinsi, džemperis un ziemas jaka (tur bija ietītas degvīna pudeles) kārtīgi izmirkušas degvīnā, smaržo pa lielu gabalu. Saprotams, ka jāmazgā. Te mums radās plāns, kā nestaipīt līdz savas ziemas drēbes. Nolemjam rīt mūsu vešiņas nodot laundry servisā, pašiem doties uz mazajām saliņām. Drēbes savākt pēc nedēļas, kad būsim atpakaļ. Bet tas viss rīt.

Tagad, neskatoties uz lielo nogurumu, ir jādodas un jāsameklē kāds pārtikas veikals, jānopērk dzeramais ūdens un vēl dažādi nieki, kā piemēram nagu knaibles un šķēres, jo startējām no mājas tikai ar rokas bagāžu. Ir vēlme nomutēt arī pirmo indiešu aliņu.

Šķēres un nagu knaibles atrodam samērā ātri, tādus niekus te tirgo uz katra stūra. Ar kārtīgu pārtikas veikalu šeit ir problēmas. Pēc neskaitāmiem mēģinājumiem noskaidrot, kur atrodas supermarkets, mums paveicās, bija viens gudrītis, kurš parādīja virzienu uzkurieni jādodas. Tur arī lielveikalu atrodam, bet par lielu vilšanos mums šeit ir tikai bezalkoholiskais alus. shock Un tā tas turpinājumā būs visu mūsu ceļojuma laiku. Speciāli šim gadījumam uzrakstīju forumā informāciju par pirmās nepieciešamības precēm Indijā un Šrilankā. Tiem kurus tas interesē, skatāmies pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/97-675-1

Veikalā tiekam pie soft drinka, dzeramā ūdens, dažādiem cepumiem un snake. Tāpat ņemot vērā mūsu sagurumu, tiek pieņemts lēmums, šovakar vakariņot viesnīcā. Tāpēc tiek paņemts arī pārītis sausās zupiņas. Vēl veikalā tiek noskaidrota vieta, kur var nopirkt normālu alu. Veikals atrodas tikai 1,5 – 2 km attālumā no veikala, bet nogurums tāds, ka nav spēka šo gabalu vairs iet. Ņemam motorikšu un braucam līdz veikalam. Tur uzreiz paņemam 2 aliņus mutēšanai uzvietas, 4 aliņus līdzi uz hoteli.

Mans pirmais aliņš Indijā:Piesēdām turpat ielas malā, lai beidzot varētu izbaudīt tos alus. Te nu redzēju arī pirmo "svēto" govi. Kaut kāds crazy, guļ tā govs uz plika betona, visi sāni, ceļi nobrāzti jēli. Nepatīkams skats. crazy Pēc tam tiku redzējis tās govis daudz, un visur skats bija vienādi nepatīkams. Staigā netīras, ar noberztiem (jēliem) sāniem un ceļiem. Visas totālā badā, meklē kaut ko ēdamu pa atkritumu kaudzēm. Te laikam uzskats tāds, ja jau "svēta", tad nav jābaro. Nav man tāds "svētums" saprotams. Viena vienīga lopiņu mocīšana. profPabeidzām baudīt aliņu, turpat veikalā nopirkām pie potenciālās zupiņas svaigus, siltus samosa un pīrādziņus ar vistu. Ņemam kārtējo motorikšu un drāžam atpakaļ uz mūsu naktsmītnēm. Ātri tiek pagatavota zupiņa, kura ar svaigajiem un garšīgajiem pīrādziņiem tiek "nolocīta" ļoti veikli. Izsalkuma sajūta remdināta, iestājas pilnīgs miers. Jūtas sagurums pēc visiem šodienas kaitinošiem piedzīvojumiem. Vēl tikai nedaudz paniekojamies ar aliņu..... tad jau dušiņa un gultiņā iekšā. Gulējās vienkārši izcili.
Pievienotie faili: 0282513.jpg(50.9 Kb) · 1622507.jpg(100.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 42 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, Šodien, 11:56 | Ziņojums # 4
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2082
Statuss: Offline
Nākamajā rītā mostamies izcili atpūtušies un izgulējušies. Ar to var uzskatīt, ka mūsu ceļojums pa Indiju ir sācies. Uzmeikojam rīta kafiju, lai varētu pilnībā pamosties un sākt Andamanu salu izpēti. Šī diena jāsāk ar to, ka jādodas uz prāmju termināli. ir laiks meklēt, un iegādāties rītdienas prāmja biļetes uz Neil salu. Labi, ka prāmju terminālis atrodas netālu no mūsu hoteļa. Esmu pietiekami plaši aprakstījis par kuģīšu satiksmi Andamanu salās citā foruma sadaļā, tāpēc vēlreiz pie šī jautājuma šeit neaizkavēšos. Tiem kuriem ir pastiprināta interese par to lūkojam pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/85-670-1

Pats pirmais un svarīgākais šīs dienas pienākums ir izpildīts, ir uz rokas mums rītdienas biļetes uz Neil salu. hands Tagad varam doties iepazīt Port Blair. Tiek nosprausts mērķis apmeklēt vienu no galvenajiem šejienes apskates objektiem – cietumu. Paskatoties kartē saprotam, ka pavisam mierīgi varam aizstaigāt līdz šim cietumam kājām. Pie reizes arī iepazīt Port Blair. Pa ceļam varam vērot ļoti skaistus un aizraujošus skatus:Nekur pārāk nesteidzoties, priecājoties par jaukajiem skatiem esam sasnieguši arī cietumu.

Tā izskatās ieeja cietumā:Iekšā cietumā nemaz tik viegli nokļūt nevar, apsargs stāv priekšā un prasa uzrādīt ieejas biļeti. Neko darīt, vēlme ir tikt iekšā, tāpēc dodamies iegādāties biļeti. Te atkal kārtējās indusu dīvainības, biļetes netiek pārdotas pie ieejas, bet jāiet pa kreisi ap ēkas stūri kādi 150 metri. Tur arī varat tikt pie biļetes. Ārzemniekam par apmeklējumu jāšķiras no 100 rūpijām, vietējam no 30 rūpijām. Ja vēlies filmēt ar amatiera kameru, tad papildus jāmaksā 200, ja ar profesionālo kameru, tad 1000 rūpijas. Par tādām izvirtībām, kā maksāt naudu par video kameru.... no naudu, saprotams, es nedodu. Pietiks ar 200 rūpijām par 2 cilvēkiem. Vilks paēdis un kaza dzīva. Video es gan uzņēmu ar savu telefonu.

Biļete izskatās šāda:Ieejot iekšā cietuma teritorijā, uzreiz jūti šī cietuma nospiedošo auru. Cietums ļoti masīvs, labi pārdomāts. Ar mērķi maksimāli lauzt ieslodzīto garu un miesu. Pat tagad izjūtas nav no labākām.

Pievienotie faili: 2129015.jpg(184.9 Kb) · 7590281.jpg(85.4 Kb) · 7431856.jpg(75.7 Kb) · 4374326.jpg(124.5 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 42 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, Šodien, 13:14 | Ziņojums # 5
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2082
Statuss: Offline
Šis droši vien ir zināmākais un slavenākais no Indijas cietumiem. Cellural Jail, jeb hindi valodā viņu sauca arī par "Kālā Pānī" (Melnie ūdeņi) Britu impērija izmantoja par ideālu vietu, kur ieslodzīt Indijas neatkarības un brīvības cīnītājus. Salas ģeogrāfiskā atrašanās tālu no kontinentālās Indijas bija 100% garantija, ka neviens revolucionārs neaizmuks un neatjaunos cīņu pret britu impērijas kroni.

Cietums tika pabeigts 1906.gadā. Oriģinālā cietuma ēka bija būvēta no sarkani brūniem ķieģeļiem, kuri tika piegādāti no Birmas. Pavisam tika izbūvēti 7 spārni, kurus centrā savienoja novērošanas tornis. Tas deva iespēju nepārtraukti novērot teritoriju. Katrā no spārniem bija daudz mazu vienvietīgu kameru. Katras kameras izmēri bija 4,5 X 2,7 metri. Pavisam bija 693 šādas kameras. Trīs metru augstumā bija neliels ventilācijas logs. Nebija viegla dzīve ieslodzītiem šeit.Te arī neliels video kopainai:Cietuma pastāvēšanas laikā cietumsodu šeit izcieta daudz ievērojami Indijas neatkarības cīnītāji. Kopš 1969 gada šeit ir atvērts memoriālais komplekss un ir iedegta mūžīgā uguns brīvības cīnītāju piemiņai. Līdz mūsdienām ir saglabājušies tikai trīs spārni. Toties praktiski autentiska un oriģinālā vietā atrodas nāves sodu izpildes vieta kopā ar visiem atribūtiem un nāves soda izpildes mehānismiem. Britu impērijā nāves sodu izpildīja pakarot. Tagad var apskatīt to telpu, nokāpt pagrabā un izpētīt mehānismus, kā pagriežot sviru pazūd grīda zem sodāmā kājām. killedVisā visumā ļoti interesanta, aizraujoša un vēsturiska ekskursija. Man patika. Piedevām ar tik labi saglabājušām autentiskām, iespaidīgām vēsturiskām ēkām un citām tā laika vēstures liecībām.

Pēc cietuma apmeklējuma radās vēlme padzerties ko veldzējošu. Tieši pretī parkā pārdevās coconauti. Tieši tas ko dakteris izrakstījis. Coconauta cena 35 rūpijas. Slāpes veldzētas var doties tālāk. Par cik atrodamies tieši pie promenādes, tad tiek pieņemts lēmums apskatīt un izpētīt tieši promenādi. Promenādes sākumā atrodas laivu piestātne. No turienes attiet laivas ekskursijām uz Ross salu. Par to būs stāsts vēlāk. Tad te vēl ir arī samērā kvalitatīva ēstuve, kur pirms turpināt ceļu arī remdējām savu izsalkumu. Vakaros atveras ēstuves otrais stāvs un šī vieta kļūst par tīri pieņemamu restorānu kur pasūtīt BBQ un alu. Bet to mēs izbaudījām jau atpakaļ ceļā. Nu un kā pats redzamākais un lielākais ir minams "Marina Park" un akvārijs. Akvārijs mūs galīgi neinteresēja, tāpēc devāmies apskatīt tieši "Marina Park". Ļoti zaļš un ļoti kopts. Neraksturīgi indusiem. Tikai tā parka tematika man likās galīgi garām. Šausmīgiu tiek spiests uz militārismu. crazy Nu galīgi prātiņu sakūkojuši, gluži kā mūsu austrumu kaimiņi. haha

Tik jauki skati, bet visu sabojā ar kaut kādām militārām lidmašīnām:Vai kaut kādiem smieklīgiem ģenerāļiem. Man viņš konkrēti atgādināja brašo karavīru Šveiku:
haha

Pievienotie faili: 0918275.jpg(95.3 Kb) · 8614381.jpg(62.9 Kb) · 8584386.jpg(55.6 Kb) · 0525521.jpg(41.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 42 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, Šodien, 14:18 | Ziņojums # 6
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2082
Statuss: Offline
Pašā parka galā ir milzīgs masts ar Indijas karogu. Izskatījās iespaidīgi un nebūt pliekani, salīdzinājumā ar parkā izvietotiem militārajiem eksponātiem. Domāju ar to arī būtu pieticis. Pārējos militāros mēslus atkritumu tvertnē. Kā ir teikts slavenajā citātā, tad: "Pārkalsim ieročus lemešos!". crankyTurpat uz promenādes ir arī liels uzraksts "I love Port Blair" pie kā ceļotājiem tasīt bildes piemiņai. Arī ļoti jauki un labi. Man patika.Atpakaļ ceļā no promenādes ieklīstam vietējā drēbnieka bodītē. Tur izliktas pārdošanā skaistas, vieglas, krāsainas, garas vasaras kleitas. Tādas kādas man patīk. Rezultātā Melnā Princese tiek pie jaunas kleitas par 10 EUR. Prieks man, un prieks Melnai Princesei. biggrin Kleita tika nēsēta praktiski visu ceļojuma laiku, gan Indijā, gan Šrilankā. Izņemot brīžus, kad tika atdota laundry servisā.

Ar to praktiski šīs dienas ekskursiju var uzskatīt par noslēgtu. Vēl tikai ir jāpaspēj paveikt viens mājas darbs. Par cik rīt braucam uz mazu saliņu, un nav zināms kādas šai saliņai ir attiecības ar alu?! Ir vai nav, ja ir, tad cik maksā? Ir bijusi ļoti bēdīga pieredze ar tādām mazām saliņām. Tāpēc ir pieņemts lēmums iepirkt kādus 10 aliņus līdzi ņemšanai uz Neil salu. Tas nozīmē, ka atkal jādodas uz mums zināmo "Wine shop". Iepērkam 10 alus, un atpakaļ uz hoteli.

Kā jau iepriekšējā vakarā plānojām, tad hoteļa recepšenā jautājam cik maksā laundry serviss? No viena stafa saņemam atbildi: 40 rūpijas kilogramā. Ok, vienojamies, ka paņemsim gatavās drēbes pēc 7 dienām, kad atgriezīsimies atpakaļ. Kad atgriezāmies, klāt bija kārtējā indusu problēma, bet par to kā būs stāsts vēlāk. Tagad atlicis tikai sakrāmēt somas un iet gulēt. Rīt ļoti agri jāceļas un jādodas uz mūsu prāmi, kurš mūs nogādās Neil saliņā.
Pievienotie faili: 2380606.jpg(32.4 Kb) · 5283691.jpg(26.3 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 42 valstis.
 
Forums » Indija, Šrilanka, Bangladeša un Maldivu salas » Atsauksmes un atskaites » Indijas iepazīšana (Andamana salas, Chennai)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2019