Ceturtdiena, 20.06.2019, 01:02
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Šrilankas iepazīšana (20.03 – 04.04.2019) - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Indija, Šrilanka, Bangladeša un Maldivu salas » Atsauksmes un atskaites » Šrilankas iepazīšana (20.03 – 04.04.2019) (Anuradhapura, Dambulla, Polonnaruwa, Kandi, Galle, Wadduwa)
Šrilankas iepazīšana (20.03 – 04.04.2019)
MelnaisDatums: Trešdiena, 12.06.2019, 12:23 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2120
Statuss: Offline
Ceļojuma plānu pa Indiju un Šrilanku, un to izmaksas, varam redzēt, lasīt un apspriest pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/69-668-1#4779

Atskaiti par redzēto un piedzīvoto Indijā lasām un apspriežam pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/88-679-1#4780

Lidojums no Chennai līdz Colombo aizņem vien 1 stundu 20 minūtes. Lidojumu izpilda aviokompānija "SriLankan airlines". Par servisu varu teikt tikai to labāko. Par šo īso lidojuma laiku tiek paspēts mūs pabarot ar brokastīm. Man gan tajā brīdī tas interesē ļoti maz, jo muguras sāpes nekur nav pazudušas. Pie nosēšanās atkal jāmēģina iekustināt muguru. Stipras sāpes paralizē mani jau esot vēl "piedurknē", turpat stafs piedāvā man izmantot invalīdu krēslu, bet iekāpt…. un pēc tam vēl izkāpt no tā krēsla būtu ļoti sarežģīti. crazy Lēnītēm mēģinu šļūkt uz priekšu. Tā arī tiekam līdz imigrācijai. Tur nākas pastāvēt pagarā rindā, bet viss notiek ātri. Par Šrilankas imigrāciju, cik tas maksā un kā saņemt ETA jau esmu aprakstījis foruma sadaļā pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/60-153-1

Tiem kuriem tas interesē pastiprināti lasām un apspriežam ar Šrilankas imigrāciju saistītos jautājumus. Šeit vairs neatkārtošos par šo jautājumu.

Pēc imigrācijas tiekam līdz mūsu bagāžai un es tieku pie personīgā trollīša. Dotajā gadījumā tas ir ļoti būtiski. up Ir vismaz kur pieturēties. Dodamies pa zaļo koridoru. Nekādas muitas procedūras, somu laišana caur rentgeniem nenotiek. Tas arī ir ļoti būtiski, jo man somā ir līdzi smēķi. Šeit oficiāli nedrīkst ievest nevienu cigareti. Bet nu man ir krietni vairāk nekā bloks. Esam nokļuvuši līdz valūtas maiņas punktiem. To te ir daudz, bet visiem maiņas kurss ir identisks. Samainu 500 EUR un 500 $ mūžam zaļos faņtiķus.Kā varam redzēt pēc izsniegtā dokumenta, tad EUR kurss bija 196,48 par 1 EUR. Par 500 EUR es saņēmu 98 240 rūpiju. Savukārt par 1 zaļo faņtiķu deva 127,46 rūpijas, kas kopsummā izvērtās par 88 300 rūpijām. Tā es tiku pie 186 540 rūpijām. Kārtīgs žūksnis. Vēl man bija atlikušas nedaudz Indijas rūpijas, aptuveni 25 EUR ekvivalentā. Domāju pie reizes tās arī samainīt. Bet nekā, redzot Indijas rūpijas, maiņas kantorī tikai noteica, ka tā nav nekāda nauda un mainīta šeit netiek. crazy Labais, ja jau pat kaimiņi nevēlas mainīt šo naudu!

Ņemot vērā, ka Šrilankā, atšķirībā no Indijas, par nevienām naktsmītnēm vēl nebija samaksāts, papildus vēl būs jāmaksā par apskates objektiem, sākumā radās šaubas vai ar šo samainīto naudu pietiks. Kā izrādījās pietika pilnībā, kopējās izmaksas sastādīja aptuveni nedaudz vairāk nekā 800 EUR. Daļu Šrilankas rūpiju vēl nācās mainīt atpakaļ pret EUR jau Rīgā. Tāda summa bija par pilnīgi visu uz 2 cilvēkiem – transports, naktsmītnes, ieejas biļetes, suvenīri, izpriecas. Principā Šrilanka ir ceļotājiem pateicīga zeme, cenas šeit ir draudzīgas. prof

Šrilankā esam un naudas līdzekļi mums arī ir. Kas tālāk un ko ir plānots apskatīti šeit, cik ilgs laiks apskatei ir atvēlēts? Pavisam plānots šeit ir pavadīt 16 dienas. Paviesoties Colombo, Anuradhapura, Dambulla, Polonnaruwa, Kandi, Galle un Wadduwa. Google kartītē tas viss izskatās šādi:Sākumā grūtākais posms, kulta celtnes, kalnos būvētas celtnes. Ceļojuma noslēgumā mazāk interesantās pludmales. Būs iespēja salīdzināt 2 dažādas pludmales - Unawatuna un Wadduwa pludmales. Katrā no pludmalēm paredzēts uzturēties pa 3 naktīm. Plāns ir gatavs un konkrēts, atliek viņu tikai realizēt.

Lai sāktu šī plāna realizāciju, ir nepieciešams no lidostas nokļūt līdz Colombo Fort, kas ir lielākais transporta mezgls Šrilankā. Blakus atrodas gan autobusu terminālis, gan dzelzceļa mezgls. Mūsu variantā nepieciešams nokļūt līdz dzelzceļa mezglam. Tā pa taisno nesanāk, ceļotājiem atbilstīgi un cienīgi no lidostas kursē sabiedriskais autobuss līdz autobusu terminālim. Kur, kā un cik maksā esmu jau aprakstījis iepriekš foruma sadaļā pa šo saiti:

No Colombo starptautiskās lidostas uz pilsētas centru

Tā ir saite tiem kuri gatavojas izmantot šo ērto, lēto un pietiekoši komfortablo transporta veidu no lidostas uz Colombo Fort un atpakaļ. Tur ir visa nepieciešamā infa. Es vairs šeit neatkārtošos par šo jautājumu.

Esam veiksmīgi tikuši līdz Colombo autobusu terminālim. Tagad nepieciešams pievārēt aptuveni 650 metrus līdz Centrālai dzelzceļa stacijai. Normālos apstākļos tas būtu pilnīgs nieks, bet ar manu joprojām sāpošo mugura tas izvēršas par kārtīgu maratonu. Melnā Princese ar abām somām rokās pa priekšu, es lēnītēm šļūcu nopakaļ. Bet kā mēs zinām, jebkurš ceļš kādreiz beidzas, lai cik garš un grūts tas arī nebūtu. Tā arī šis ceļš beidzās pie dzelzceļa stacijas biļešu kasēm. biggrinKasēs iegādājamies biļetes līdz Anuradhapura. Biļešu cena vienam cilvēkam 500 rūpijas, kopā 1000 rūpijas (aptuveni 5 EUR). Ļoti laba cena. up Tiem, kuri vēlas, un ir gatavi izmantot Šrilankas sabiedrisko transportu esmu sniedzis aprakstu par transporta veidiem, cenām un kā lietot. Meklējam to visu forums sadaļā pa šo saiti:

Sabiedriskais transports Šrilankā (vilcieni, autobusi)

Biļetes ir, bet līdz vilciena attiešanai pietiekoši ilgs laiks. Normālā situācijā jau nebūtu nekāda vaina, varētu pacilpot apkārt un pavērot apkārtni. Bet ar manu sāpošo muguru šis variants atkrīt pašos pamatos, es nekur tālu un ātri aiziet nevaru. Atliek tikai vērot dzelceļa stacijas laukumu ar ļoti īpatnējo TV torni. Jauks un interesants.Bet nu cik ilgi var skatīties uz TV torni un pārāk ilgi kājās nenostāvēsi. Tiek pieņemts lēmums doties iekšā stacijā, doties uz peronu. Tur ir soliņi uz kuriem var apsēsties. Tā arī tur palikām gaidīt mūsu vilcienu.Neliels video no dzelzceļa stacijas:

Pievienotie faili: 0104906.jpg(30.7 Kb) · 8033112.jpg(70.7 Kb) · 6375007.jpg(71.9 Kb) · 0347189.jpg(82.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 42 valstis.
 
MelnaisDatums: Svētdiena, 16.06.2019, 18:18 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2120
Statuss: Offline
Gaidīt nācās nedaudz vairā nekā 3 stundas. Pa to laiku iepazināmies ar vienu vietējo puisi. Viņš gaidīja tieši to pašu vilcienu, tikai brauc nedaudz tālāk par Anuradhapura. Īsumā puisis izstāstīja, ko apskatīt Anuradhapura. Principā neko daudz jauna nepateica, pirms tam jau biju to izpētījis interneta plašumos un ceļotāju atskaitēs. Toties viņa palīdzība bija neatsverama, kad tika padots vilciens un bija jādodas uz savu vagonu. Nezinu kāpēc, bet tajā brīdī uznāca ļoti stipras muguru sāpes. Droši vien no nekustīgas sēdēšanas. Redzot manas problēmas ar muguru jaunais paziņa sniedza savu plecu atbalstam. Kad bijām sameklējuši mūsu biļetēs norādītās vietas, puisis aizskrēja pie sastāva galvenā dzelzceļnieka. Vienojās, ka mums ierādīs labākas vietas, saistībā ar manu muguru. Sākumā sēdējām praktiski tikai 2 vien visā vagonā, bija ļoti ērti. Līdz paša brauciena beigām pie mums blakus tā arī neviens nepiesēdās. Tāpat puisis palīdzēja izkāpt mums nepieciešamajā stacijā. Paldies puisim par palīdzību!

Tā video izskatās sākot braucienu prom no Fort Colombo:Brauciena sākumā pa logu nav pārāk interesantu skatu, praktiski līdzenumi.Bet ar saulrietu jau iebraucām kalnainākā apvidū un ainavas kļuva interesantākas. Man gan pārāka interese vērot dabu tajā brīdī nebija. Visas domas bija aizņemtas ar vēlmi pēc iespējas ātrāk atlaist sāpošo muguru gultā. Kopš agrā rīta, kad tiku pie šīm neciešamajām sāpēm mugura atpūta vēl joprojām netika dota, tikai pāris medicīnas ripas. cranky

Nedaudz pēc 20:00 esam ieradušies Anuradhapura dzelzceļa stacijā. Turpat nolīgstam motorikšu līdz mūsu naktsmītnēm. Piedāvātā cena priecē, par braucienu aptuveni 1,5 km attālumu vadītājs paprasa tikai 50 rūpijas. Kā izrādās viņš dzīvo netālu no mūsu rezervētās viesnīcas, tāpēc cena tik zema. Bet domāju, ka iemesls tai zemai cenai bija cits. biggrin Kad tikām pievesti pie mūsu naktsmītnēm no puiša sāk birt piedāvājumi attiecībā uz nākamās dienas objektu apskati. Tiek mums parādīta potenciālo objektu apskates shēma bildēs.Tagad laiks iečekoties mūsu hotelī "Shamal Holiday Home". Rezervēju šīs naktsmītnes izmantojot rezervācijas sistēmu "booking.com". Uzturēsimies šeit 2 naktis un par šīm 2 naktīm nācās maksāt 19 EUR. No cenas viedokļa vienkārši izcili. Viesnīca pietiekoši liela, vairākos stāvos. Viss tīrs un sakopts. Norobežota teritoriju ar ļoti jauku un zaļu pagalmu.

Istaba pati par sevīm nekas īpašs, ir galds, gulta, ventilators, sava poda māja. Viss vienkārši, bet pilnībā pieņemami. Lielākais pluss ir super lielā veranda, ar galdiņiem kur vakaros varat uzvilkt kādu kāru dūmu smok vai pamalkot kādu aliņu. boozePirmajā vakarā bijām praktiski vienīgie klienti, bet nākamajā dienā bija budistu svētki "Madin Full Moon Poya". Tā ir oficiāla brīvdiena Šrilankā. Tad sabrauca praktiski pilns hotelis ar svētceļniekiem apmeklēt vietējos pielūgsmes objektus un kulta celtnes.
Pievienotie faili: 0216731.jpg(57.0 Kb) · 2954341.jpg(54.2 Kb) · 6928464.jpg(122.2 Kb) · 7388671.jpg(50.0 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 42 valstis.
 
MelnaisDatums: Svētdiena, 16.06.2019, 19:53 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2120
Statuss: Offline
Mīnuss šeit bija tāds, ka it kā WiFi bija paredzēts, redzējām pat rūteri, bet paša interneta nebija. sad Teica, ka tehniskas problēmas. Iespējams, jo nākamajā dienā redzējām interneta servisa busiņu pagalmā. Tā kā nākamajiem potenciālajiem šī hoteļa apmeklētājiem apmeklētājiem ar to problēmas nebūs.

Hotelī bija ļoti jauka "atrakcija", tieši mūsu stāva verandā. Milzīgs mežonīgu bišu strops. Viss bija mierīgi, bites nevienu netraucēja, bet citiem bija interesanti to visu pavērot. Tā mīļi... biggrinTe arī neliels video no šī bišu stropa:Tad nu beidzot esam tikuši pie istabiņas un pēc šodienas ilgā ceļojuma dodamies atpūsties. Ierauju vēl tikai kārtējās medicīnas ripiņas manām muguras sāpēm, tad jau ļauju mugurai beidzot doties atpūsties horizontālā stāvoklī. Manai mugurai tas ir ļoti svētīgi, ilgi muguriņa mocījās. Pēc visiem medicīnas likumiem, tas jau bija jādara uzreiz kā tas notika, bet šoreiz tādu iespēju nebija. Cerēsim, ka rīt mugura jutīsies labāk.

Nākamajā rīta mostamies pēc pulksten 7:30, lai būtu vēl iespēja iestrēbt rīta kafiju pirms mūsu motorikša ir klāt. Ar sāpošo muguru lielas izmaiņas nav, joprojām pārvietojos kā robots, uz sāniem paskatīties nevaru. Lai to izdarītu ir lēnā garā jāgriežas ar visu ķermeni. Neko darīt, ierauju kārtējās medicīnas ripiņas, rīta kafiju pa virsu un esam gatavi doties savā izpētes braucienā. Motorikša jau mūs gaida.

Tāds izskatījās mūsu šoferītis ar visu savu motorikšu, simpatizēja uzraksts uz motorikšas "Bob Marly": respectZemāk google kartīte ar potenciālajiem apskates objektiem:Esam gatavi, lecam tik "zirgā" un uz priekšu. Kā pirmais apskates objekts ir "Isurumuniya Rock Temple". Lai tur tiktu iekšā jānoziedo templītim 200 rūpijas no cilvēka.Uzreiz varu apstiprināt, tas ir to vērts. prof Templītis nav pārāk liels, bet izcili skaists gan. Ar ļoti senu 5000 gadu senu vēsturi. Atbilstoši leģendai šai templī ir ir dzimis karalis Ramayana, un tas kalpo kā viens no trim zvaigžņu portāliem. bookTe būs arī neliels video, lai vieglāk izprast skaistumu. Skats no apakšas:

Pievienotie faili: 9753283.jpg(35.0 Kb) · 6276769.jpg(122.0 Kb) · 0402791.jpg(122.2 Kb) · 6693743.jpg(109.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 42 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 17.06.2019, 11:40 | Ziņojums # 4
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2120
Statuss: Offline
Tas pats skats bildē:Kā jau šeit pieņemts, tad dīķītis pilns ar milzīgām karpām. Jāpadomā, cik daudz izsalkušo šeit varētu remdēt savu izsalkumu. shades

Un tā izskatās templītis nelielā video no klints augšas:Ar šo dīķīti un klinti jaukumi nebeidzas. Var vēl doties iekšā, tur klintīs var atrast lielu guļošo Budu, un vairākus sēdošos.Te nu viss ir apskatīts un laiks doties uz nākamajiem apskates objektiem. Šo objektu secību nav vērts aprakstīt. Visi viņi vairāk vai mazāk ir saistīti ar reliģiju. Ja runājam par pašām ēkām, tad tās šeit ir ļoti lielas un iespaidīgas. To visu grūti aprakstīt, tad te vesela grāmata sanāktu. Vienkārši ir jābrauc uz šejieni un jāskatās tas viss ar savām acīm.
Tieši tāpēc visas lielās kulta celtnes saliku vienā bildē. Lai lieli vietu neaizņemtu. Priekšstatam būs pietiekoši, lai saprastu vai tas Jums ir vajadzīgs vai nē.Kustīgā bildē vieglāk būs saprast stūpu izmērus, tāpēc neliels video ieskatam:Kā redzat no bildes un video, tad viss ir tiešām ļoti liels un iespaidīgs. Patīkami tas, ka šeit cilvēki nesēž un neplūc tikai savu senču darba augļus, bet atstās saviem bērniem un mazbērniem arī savu ieguldījumu nākotnē. Tas izpaužas tādā veidā, kad šobrīd blakus vecajām stūpām tiek celta arī viena milzīgi liela jauna stūpa. Kāds svētums atradīsies tur iekšā nezinu, bet satraukumam nav nekāda pamata, gan jau atradīs kādu vēl neprivatizētu Budas matu vai zobu. biggrin Tā kā viss būs vislabākajā kārtībā. biggrin

Pievienotie faili: 0689529.jpg(98.4 Kb) · 5890384.jpg(87.6 Kb) · 0714696.jpg(43.1 Kb) · 3295701.jpg(52.9 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 42 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, Vakar, 13:48 | Ziņojums # 5
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2120
Statuss: Offline
Kārtējo reizi patika mūsu ugunskrusta zīmītes, tās te nekādā brīdī vai veidā netiek apspiestas un vajātas. Dotajā gadījumā zīmīte rotāja bibliotēku. Mīļi, man tas patīk.Saprotama lieta, ka būdami Anuradhapura pabijām arī pie "Jaya Sri Maha Bodhi", kas skaitās viens no vecākiem stādītiem kokiem pasaulē. Tiek apgalvots, ka šis koks tika iestādīts 288 pirms mūsu ēras. shock Šrilankas un visas pasaules budistiem šis koks ir viens no lielākiem svētumiem.

Te nu viņš ir visā savā skaistumā:Neskatoties uz lielajām pielūdzēju masām tikām pat iekšā un redzējām svētceļniekus, meditācijas, ziedojumus. Tas viss nelielā video:Apstījāmies arī vairākas mākslīgās ūdenstilpnes un dīķīšus. Tajā karstumā bija patīkami atrasties šo ūdenstilpņu tuvumā. Vismaz kaut kādu vēsumu deva.

Ekskursija mums ilga līdz aptuveni 14:00. Taisnīgs jautājums, ko tik ātri? Kā izrādījās, tad tās stūpas labi apskatīt ir iespējams tikai līdz aptuveni pulksten 11:00. Kā ceļotāji zina, tad pirms dodaties iekšā Budistu kulta celtnē, ir jānovelk apavi un jāatstāj ārā. Tad varat mierīgā garā nocilpot apkārt stūpai nekur nesteidzoties, lielus gabalus, visu kārtīgi apskatot un izpētot. Tas tā ir teorijā, praktiski ap pulksten 11:00 šeit saule ir tā sakarsējusi akmeņus, kad mūsu baltajām, nepieradinātajām basajām kājiņām tur darīt nav ko. To pat nevar izdarīt arī daļa vietējo, pilsētnieki droši vien. haha Akmens plātnes saulē ir nokarsušas kā kārtīga plīts virsma. Tāpēc pēdējās stūpās mēs nemaz iekšā negājām, apskatījām tikai no ārpuses. Mana rekomendācija ceļotājiem - sākt šādu ekskursiju pēc iespējas agrāk no rīta. Agrāk sāksiet, vairāk redzēsiet! prof
Pievienotie faili: 0471004.jpg(24.3 Kb) · 9466255.jpg(90.3 Kb) · 8169849.jpg(57.5 Kb) · 5565552.jpg(52.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 42 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, Vakar, 17:14 | Ziņojums # 6
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2120
Statuss: Offline
Ar šo apskates objektu esam beiguši, bet mūsu motorikšas šoferītim ir nākamais piedāvājums. Brauciens uz Mihintale – tas esot Budisma šūpulis Šrilankā, esot fantastiski skati, īpaši skaists saulriets. Jābrauc aptuveni 15 km uz vienu pusi. Izklausās intriģējoši. Brīdis vienoties par pakalpojuma cenu - vienojāmies par 2000 rūpijām. Bet vēl par agru braukt uz turieni.

Uz jautājumu kur mūs vest tagad, uz hoteli atpūsties, vai vēlamies pusdienas? Pēc šīs dienas garās pastaigas ir radusies zināma bada sajūta, kaut kas steidzīgi būtu jādara šai jautājumā. Papildus ir iestājušās arī slāpju sajūta visu dienu saulē staigājot. Tāpēc ir pienācis laiks notestēt vietējo Šrilankas aliņu arī. Sakām, lai ved uz kādu sakarīgu ēstuvi, kur pasniedz alu arī. Puisis mūs nedaudz nepareizi saprata, tikām aizvesti uz "krutāko" restūzi šajā apkaimē. Jādomā, lai saņemtu savu daļu no restorāna par klientu piegādi. biggrin Labi, neko darīt – izsalkums un izkaltums ir iestājies pamatīgs, nav vēlmes meklēt ko citu. Tiekam uzvesti augšējā stāvā. Apakšējā tajā brīdī vietējo kāzas. Piedāvājumā "zviedru galds". Nav sliktākais variants, ir iespēja nomēģināt no visa pa bišķiņam no vietējās virtuves. Bija ēdieni arī no rietumu virtuves. Te nu mēs arī tiekam pie pirmā vietējā aliņa "Lion Lager" izskatā.Tiem kuriem ir pastiprināta interese par grādīgiem priekiem Šrilankā, esmu to jau aprakstījis pietiekoši sīki un smalki foruma sadaļā pa šo saiti, lūkojam:

Pirmās nepieciešamības preces un barčiki Indijā un Šrilankā (alus, stiprie dzērieni, pīpes, barčiki un cenas)

Vairāk pie šī jautājuma šeit neatgriezīšos.

Nekur nesteidzoties, visu izbaudot pavadījām šeit 2 stundas. Fināla rēķins arī nebija nekāds kosmoss. Par 2 cilvēkiem, zviedru galds, katram 2 aliņi - samaksājām 4100 rūpijas. Praktiski 10 EUR no cilvēka. Paēsts ir, padzerts ir varam doties tālāk.

Te nu Melnai Princesei gadījās pārsteigums, tika ierauta vietējo kāzu virpulī. Nācās teikt apsveikuma vārdus jaunajam pārim, apskauties ar līgaviņu un finālā abām apraudāties. biggrin Jauki.

Mūsu motorikšas driveris jau mūs gaida. Brauciens ar vējiņu un esam klāt. Pa ceļam gan debesīs parādās krietni mākoņi, nokrīt pa kādai lietus lāsei. Sakām, ka nekāds saulriets mums nespīd. Drivers tikai mierina, ka viss būs labi. Nu nu. Galapunktā mūs jau gaida vietējais gids. Mūsu motorikšas driveris jau organizējis savu čomu. Gids izskatās ļoti atraktīvs un par savu darbu vēlas 10 EUR. Pēc neilgas šaubīšanās piekrītam. Uzreiz pateikšu, nenožēlojām, bija izcils. Stāstījums bija ļoti interesants, izveda, uzveda un parādīja no kuriem punktiem vislabāk bildēt. Lai sāktu ekskursiju nākas pirkt ieejas biļetes – 500 rūpijas no cilvēka.Tālāk pārejam pie portāliem. Bildē redzam vienu no šadiem portāliem:Galvenais guru varējis trasformēties no šī portāla uz citu portālu, milzīgos attālumos. biggrin Labais….

Tālāk varam redzēt trauku kurā atradās rīsi ar remdēja izsalkumu svētceļnieki. Nu tāds paliels rīsu trauks, nez cik cilvēkus ar tādu vienu šķīvi varēja pabarot? Un pie šķīvja arī mūsu gids. hands

Pievienotie faili: 0318731.jpg(78.9 Kb) · 9776806.jpg(79.1 Kb) · 7482308.jpg(80.6 Kb) · 9752266.jpg(71.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 42 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, Vakar, 19:57 | Ziņojums # 7
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2120
Statuss: Offline
Tālāk jau virzāmies uz galveno apskates objektu pusi. Ceļš ved pa pasakaini skaistām un jaukām vietām.Tā nu lēnā garā esam sasnieguši galveno. Daudz rakstīt par to nav nekādas jēgas, tas vienkārši ir jāredz. Iespaidīgi, vareni un skaisti. Salikšu četras bildes vienā attēlā, lai potenciālie ceļotāji varētu saprast vai tas viņus interesē vai nē. Man personīgi ļoti patika. Te nav tikai reliģija, te ir arī fantastiski skaista daba arī. Bet nu vērtējiet paši.Kalna galos atrodas skatu punkts, stūpa un Buda. Lai nokļūtu pie katra no šiem objektiem ir jākāpj pa atsevišķu taku. Gids ieteica kāpt tikai skatu punktā, jo no tā ir labi redzam arī stūpa. Ja kāpsim pie stūpas, tad tuvumā neko neredzēsim, stūpa jāskatās no attāluma. Jāpiekrīt šādam loģiskam pamatojumam. Pēc šodienas dienas pastaigas, un manas joprojām sāpošās muguras, tiek pieņemts lēmums kāpt uz skatu torni klints galā "Aradhana Gala". Kāpums tāds ļoti ekskluzīvs.

Vērtējam paši nelielos video:Tālāk skats no pašas augšas un pagodu un apkārtni. Nu ļoti iespaidīgi. Vējiņš arī tāds neraksturīgi spēcīgs, var dzirdēt video. Pat vēsi sametās tur smailē stāvot.Tas pats skaistais skats no smailes tikai statiskā bildē:Tālāk vēlos nelielā video parādīt kādā veidā būs jākāpj augšā un lejā. Kāpnes praktiski neeksistē, tikai tāda kārtīga marga pie kuras pieturēties. Stāvam un es filmēju aptuveni pusceļā. Tas es vēlos teikt,.... ka jāpadomā cilvēkiem, kuri baidās no augstuma. Bet tā visā visumā forši. Man ļoti patika.Vietējās skolas meitenes arī nāk apmeklēt šo vietu, iespējams izlūgties svētību labām atzīmēm skolā…. varbūt vēl kaut ko citu. heart Kas to zina... biggrinSaulrietu protams neredzējām, mākoņains. Bet pilnīgi noteikti nenožēloju, ka uz šejieni atbraucām. Bija ļoti jauki un interesanti, un ja vēl būtu saulriets, tad būtu visīstākā pasaka. Gids arī pilnībā, un pat vēl vairāk attaisnoja uz viņa liktās cerības. Savus 10 EUR bija nopelnījis godam. Tagad laiks virzīties atpakaļ un naktsmītnēm. Brauciena laikā jau iestājās pilnīga tumsa, bet mēs vēl pieturam pie alko veikala, nopērkam pāris alus vakaram, kā arī celmalas tirdzniecības vietā tiekam pie sulīga, svaiga arbūza. Vakaram esam gatavi.

Šis ir mūsu pēdējais vakars Anuradhapura, rīt no rīta mums jādodas uz Dambulla. Tas nav pārāk tālu, aptuveni 65 km. Mēģinām sarunāt mūsu motorikšu, rīt lai nogādā mūs autoostā. Saprotama lieta, ka mūsu džigits ir gatavs vest mūs ne tikai līdz autoostai, bet līdz pašai Dambulla. crazy Nu nē, lai cik viņš ir jauks un meistarīgs drivers - ātrāk, drošāk un daudz reizes lētāk būs aizbraukt ar autobusu. Puikam bēdīgs vaigs, bet neko darīt. Vienojamies, ka 8:00 mūs savāks un nogādās autobusu terminālī. Jautājuma cena 100 rūpijas.

Mums vēl paliek tieši tik daudz spēka, cik palīst zem dušiņas un noskalot putekļus. Pamieloties ar 2 aliņiem, pārrunāt šodienas piedzīvoto. Jāatzīst šodiena bija ļoti bagātīga un intensīva izziņas procesa diena. Pabijām ļoti daudzos objektos, redzējām daudz fantastiski skaistas un varenas kulta celtnes, dabas skatus. Fantastiski bagātīga diena! Šī bija visnoslogotākā no visām šī ceļojuma dienām! Par to liels prieks. Arī mugurā neskatoties uz lielo slodzi jūtas nedaudz labāk, bet joprojām vēl jāuzmanās un jālieto medicīniskās ripiņas. Tagad gulēt….. Rīt būs jauna diena, nez ko viņa mums nesīs?
Pievienotie faili: 3122551.jpg(88.5 Kb) · 9640693.jpg(42.4 Kb) · 8376047.jpg(31.5 Kb) · 3098358.jpg(46.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 42 valstis.
 
Forums » Indija, Šrilanka, Bangladeša un Maldivu salas » Atsauksmes un atskaites » Šrilankas iepazīšana (20.03 – 04.04.2019) (Anuradhapura, Dambulla, Polonnaruwa, Kandi, Galle, Wadduwa)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2019