Trešdiena, 14.04.2021, 21:45
Sveicināti Viesis
RSS
Indoķīnas ceļojumi
Šrilankas iepazīšana (20.03 – 04.04.2019) - Forums
[ Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forums » Indija, Šrilanka, Bangladeša un Maldivu salas » Atsauksmes un atskaites » Šrilankas iepazīšana (20.03 – 04.04.2019) (Anuradhapura, Dambulla, Polonnaruwa, Kandi, Galle, Wadduwa)
Šrilankas iepazīšana (20.03 – 04.04.2019)
MelnaisDatums: Trešdiena, 12.06.2019, 12:23 | Ziņojums # 1
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Ceļojuma plānu pa Indiju un Šrilanku, un to izmaksas, varam redzēt, lasīt un apspriest pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/69-668-1#4779

Atskaiti par redzēto un piedzīvoto Indijā lasām un apspriežam pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/88-679-1#4780

Lidojums no Chennai līdz Colombo aizņem vien 1 stundu 20 minūtes. Lidojumu izpilda aviokompānija "SriLankan airlines". Par servisu varu teikt tikai to labāko. Par šo īso lidojuma laiku tiek paspēts mūs pabarot ar brokastīm. Man gan tajā brīdī tas interesē ļoti maz, jo muguras sāpes nekur nav pazudušas. Pie nosēšanās atkal jāmēģina iekustināt muguru. Stipras sāpes paralizē mani jau esot vēl "piedurknē", turpat stafs piedāvā man izmantot invalīdu krēslu, bet iekāpt…. un pēc tam vēl izkāpt no tā krēsla būtu ļoti sarežģīti. crazy Lēnītēm mēģinu šļūkt uz priekšu. Tā arī tiekam līdz imigrācijai. Tur nākas pastāvēt pagarā rindā, bet viss notiek ātri. Par Šrilankas imigrāciju, cik tas maksā un kā saņemt ETA jau esmu aprakstījis foruma sadaļā pa šo saiti:

http://www.melnais.com/forum/60-153-1

Tiem kuriem tas interesē pastiprināti lasām un apspriežam ar Šrilankas imigrāciju saistītos jautājumus. Šeit vairs neatkārtošos par šo jautājumu.

Pēc imigrācijas tiekam līdz mūsu bagāžai un es tieku pie personīgā trollīša. Dotajā gadījumā tas ir ļoti būtiski. up Ir vismaz kur pieturēties. Dodamies pa zaļo koridoru. Nekādas muitas procedūras, somu laišana caur rentgeniem nenotiek. Tas arī ir ļoti būtiski, jo man somā ir līdzi smēķi. Šeit oficiāli nedrīkst ievest nevienu cigareti. Bet nu man ir krietni vairāk nekā bloks. Esam nokļuvuši līdz valūtas maiņas punktiem. To te ir daudz, bet visiem maiņas kurss ir identisks. Samainu 500 EUR un 500 $ mūžam zaļos faņtiķus.Kā varam redzēt pēc izsniegtā dokumenta, tad EUR kurss bija 196,48 par 1 EUR. Par 500 EUR es saņēmu 98 240 rūpiju. Savukārt par 1 zaļo faņtiķu deva 127,46 rūpijas, kas kopsummā izvērtās par 88 300 rūpijām. Tā es tiku pie 186 540 rūpijām. Kārtīgs žūksnis. Vēl man bija atlikušas nedaudz Indijas rūpijas, aptuveni 25 EUR ekvivalentā. Domāju pie reizes tās arī samainīt. Bet nekā, redzot Indijas rūpijas, maiņas kantorī tikai noteica, ka tā nav nekāda nauda un mainīta šeit netiek. crazy Labais, ja jau pat kaimiņi nevēlas mainīt šo naudu!

Ņemot vērā, ka Šrilankā, atšķirībā no Indijas, par nevienām naktsmītnēm vēl nebija samaksāts, papildus vēl būs jāmaksā par apskates objektiem, sākumā radās šaubas vai ar šo samainīto naudu pietiks. Kā izrādījās pietika pilnībā, kopējās izmaksas sastādīja aptuveni nedaudz vairāk nekā 800 EUR. Daļu Šrilankas rūpiju vēl nācās mainīt atpakaļ pret EUR jau Rīgā. Tāda summa bija par pilnīgi visu uz 2 cilvēkiem – transports, naktsmītnes, ieejas biļetes, suvenīri, izpriecas. Principā Šrilanka ir ceļotājiem pateicīga zeme, cenas šeit ir draudzīgas. prof

Šrilankā esam un naudas līdzekļi mums arī ir. Kas tālāk un ko ir plānots apskatīti šeit, cik ilgs laiks apskatei ir atvēlēts? Pavisam plānots šeit ir pavadīt 16 dienas. Paviesoties Colombo, Anuradhapura, Dambulla, Polonnaruwa, Kandi, Galle un Wadduwa. Google kartītē tas viss izskatās šādi:Sākumā grūtākais posms, kulta celtnes, kalnos būvētas celtnes. Ceļojuma noslēgumā mazāk interesantās pludmales. Būs iespēja salīdzināt 2 dažādas pludmales - Unawatuna un Wadduwa pludmales. Katrā no pludmalēm paredzēts uzturēties pa 3 naktīm. Plāns ir gatavs un konkrēts, atliek viņu tikai realizēt.

Lai sāktu šī plāna realizāciju, ir nepieciešams no lidostas nokļūt līdz Colombo Fort, kas ir lielākais transporta mezgls Šrilankā. Blakus atrodas gan autobusu terminālis, gan dzelzceļa mezgls. Mūsu variantā nepieciešams nokļūt līdz dzelzceļa mezglam. Tā pa taisno nesanāk, ceļotājiem atbilstīgi un cienīgi no lidostas kursē sabiedriskais autobuss līdz autobusu terminālim. Kur, kā un cik maksā esmu jau aprakstījis iepriekš foruma sadaļā pa šo saiti:

No Colombo starptautiskās lidostas uz pilsētas centru

Tā ir saite tiem kuri gatavojas izmantot šo ērto, lēto un pietiekoši komfortablo transporta veidu no lidostas uz Colombo Fort un atpakaļ. Tur ir visa nepieciešamā infa. Es vairs šeit neatkārtošos par šo jautājumu.

Esam veiksmīgi tikuši līdz Colombo autobusu terminālim. Tagad nepieciešams pievārēt aptuveni 650 metrus līdz Centrālai dzelzceļa stacijai. Normālos apstākļos tas būtu pilnīgs nieks, bet ar manu joprojām sāpošo mugura tas izvēršas par kārtīgu maratonu. Melnā Princese ar abām somām rokās pa priekšu, es lēnītēm šļūcu nopakaļ. Bet kā mēs zinām, jebkurš ceļš kādreiz beidzas, lai cik garš un grūts tas arī nebūtu. Tā arī šis ceļš beidzās pie dzelzceļa stacijas biļešu kasēm. biggrinKasēs iegādājamies biļetes līdz Anuradhapura. Biļešu cena vienam cilvēkam 500 rūpijas, kopā 1000 rūpijas (aptuveni 5 EUR). Ļoti laba cena. up Tiem, kuri vēlas, un ir gatavi izmantot Šrilankas sabiedrisko transportu esmu sniedzis aprakstu par transporta veidiem, cenām un kā lietot. Meklējam to visu forums sadaļā pa šo saiti:

Sabiedriskais transports Šrilankā (vilcieni, autobusi)

Biļetes ir, bet līdz vilciena attiešanai pietiekoši ilgs laiks. Normālā situācijā jau nebūtu nekāda vaina, varētu pacilpot apkārt un pavērot apkārtni. Bet ar manu sāpošo muguru šis variants atkrīt pašos pamatos, es nekur tālu un ātri aiziet nevaru. Atliek tikai vērot dzelceļa stacijas laukumu ar ļoti īpatnējo TV torni. Jauks un interesants.Bet nu cik ilgi var skatīties uz TV torni un pārāk ilgi kājās nenostāvēsi. Tiek pieņemts lēmums doties iekšā stacijā, doties uz peronu. Tur ir soliņi uz kuriem var apsēsties. Tā arī tur palikām gaidīt mūsu vilcienu.Neliels video no dzelzceļa stacijas:

Pievienotie faili: 0104906.jpg(30.7 Kb) · 8033112.jpg(70.7 Kb) · 6375007.jpg(71.9 Kb) · 0347189.jpg(82.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Svētdiena, 16.06.2019, 18:18 | Ziņojums # 2
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Gaidīt nācās nedaudz vairā nekā 3 stundas. Pa to laiku iepazināmies ar vienu vietējo puisi. Viņš gaidīja tieši to pašu vilcienu, tikai brauc nedaudz tālāk par Anuradhapura. Īsumā puisis izstāstīja, ko apskatīt Anuradhapura. Principā neko daudz jauna nepateica, pirms tam jau biju to izpētījis interneta plašumos un ceļotāju atskaitēs. Toties viņa palīdzība bija neatsverama, kad tika padots vilciens un bija jādodas uz savu vagonu. Nezinu kāpēc, bet tajā brīdī uznāca ļoti stipras muguru sāpes. Droši vien no nekustīgas sēdēšanas. Redzot manas problēmas ar muguru jaunais paziņa sniedza savu plecu atbalstam. Kad bijām sameklējuši mūsu biļetēs norādītās vietas, puisis aizskrēja pie sastāva galvenā dzelzceļnieka. Vienojās, ka mums ierādīs labākas vietas, saistībā ar manu muguru. Sākumā sēdējām praktiski tikai 2 vien visā vagonā, bija ļoti ērti. Līdz paša brauciena beigām pie mums blakus tā arī neviens nepiesēdās. Tāpat puisis palīdzēja izkāpt mums nepieciešamajā stacijā. Paldies puisim par palīdzību!

Tā video izskatās sākot braucienu prom no Fort Colombo:Brauciena sākumā pa logu nav pārāk interesantu skatu, praktiski līdzenumi.Bet ar saulrietu jau iebraucām kalnainākā apvidū un ainavas kļuva interesantākas. Man gan pārāka interese vērot dabu tajā brīdī nebija. Visas domas bija aizņemtas ar vēlmi pēc iespējas ātrāk atlaist sāpošo muguru gultā. Kopš agrā rīta, kad tiku pie šīm neciešamajām sāpēm mugura atpūta vēl joprojām netika dota, tikai pāris medicīnas ripas. cranky

Nedaudz pēc 20:00 esam ieradušies Anuradhapura dzelzceļa stacijā. Turpat nolīgstam motorikšu līdz mūsu naktsmītnēm. Piedāvātā cena priecē, par braucienu aptuveni 1,5 km attālumu vadītājs paprasa tikai 50 rūpijas. Kā izrādās viņš dzīvo netālu no mūsu rezervētās viesnīcas, tāpēc cena tik zema. Bet domāju, ka iemesls tai zemai cenai bija cits. biggrin Kad tikām pievesti pie mūsu naktsmītnēm no puiša sāk birt piedāvājumi attiecībā uz nākamās dienas objektu apskati. Tiek mums parādīta potenciālo objektu apskates shēma bildēs.Tagad laiks iečekoties mūsu hotelī "Shamal Holiday Home". Rezervēju šīs naktsmītnes izmantojot rezervācijas sistēmu "booking.com". Uzturēsimies šeit 2 naktis un par šīm 2 naktīm nācās maksāt 19 EUR. No cenas viedokļa vienkārši izcili. Viesnīca pietiekoši liela, vairākos stāvos. Viss tīrs un sakopts. Norobežota teritoriju ar ļoti jauku un zaļu pagalmu.

Istaba pati par sevīm nekas īpašs, ir galds, gulta, ventilators, sava poda māja. Viss vienkārši, bet pilnībā pieņemami. Lielākais pluss ir super lielā veranda, ar galdiņiem kur vakaros varat uzvilkt kādu kāru dūmu smok vai pamalkot kādu aliņu. boozePirmajā vakarā bijām praktiski vienīgie klienti, bet nākamajā dienā bija budistu svētki "Madin Full Moon Poya". Tā ir oficiāla brīvdiena Šrilankā. Tad sabrauca praktiski pilns hotelis ar svētceļniekiem apmeklēt vietējos pielūgsmes objektus un kulta celtnes.
Pievienotie faili: 0216731.jpg(57.0 Kb) · 2954341.jpg(54.2 Kb) · 6928464.jpg(122.2 Kb) · 7388671.jpg(50.0 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Svētdiena, 16.06.2019, 19:53 | Ziņojums # 3
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Mīnuss šeit bija tāds, ka it kā WiFi bija paredzēts, redzējām pat rūteri, bet paša interneta nebija. sad Teica, ka tehniskas problēmas. Iespējams, jo nākamajā dienā redzējām interneta servisa busiņu pagalmā. Tā kā nākamajiem potenciālajiem šī hoteļa apmeklētājiem apmeklētājiem ar to problēmas nebūs.

Hotelī bija ļoti jauka "atrakcija", tieši mūsu stāva verandā. Milzīgs mežonīgu bišu strops. Viss bija mierīgi, bites nevienu netraucēja, bet citiem bija interesanti to visu pavērot. Tā mīļi... biggrinTe arī neliels video no šī bišu stropa:Tad nu beidzot esam tikuši pie istabiņas un pēc šodienas ilgā ceļojuma dodamies atpūsties. Ierauju vēl tikai kārtējās medicīnas ripiņas manām muguras sāpēm, tad jau ļauju mugurai beidzot doties atpūsties horizontālā stāvoklī. Manai mugurai tas ir ļoti svētīgi, ilgi muguriņa mocījās. Pēc visiem medicīnas likumiem, tas jau bija jādara uzreiz kā tas notika, bet šoreiz tādu iespēju nebija. Cerēsim, ka rīt mugura jutīsies labāk.

Nākamajā rīta mostamies pēc pulksten 7:30, lai būtu vēl iespēja iestrēbt rīta kafiju pirms mūsu motorikša ir klāt. Ar sāpošo muguru lielas izmaiņas nav, joprojām pārvietojos kā robots, uz sāniem paskatīties nevaru. Lai to izdarītu ir lēnā garā jāgriežas ar visu ķermeni. Neko darīt, ierauju kārtējās medicīnas ripiņas, rīta kafiju pa virsu un esam gatavi doties savā izpētes braucienā. Motorikša jau mūs gaida.

Tāds izskatījās mūsu šoferītis ar visu savu motorikšu, simpatizēja uzraksts uz motorikšas "Bob Marly": respectZemāk google kartīte ar potenciālajiem apskates objektiem:Esam gatavi, lecam tik "zirgā" un uz priekšu. Kā pirmais apskates objekts ir "Isurumuniya Rock Temple". Lai tur tiktu iekšā jānoziedo templītim 200 rūpijas no cilvēka.Uzreiz varu apstiprināt, tas ir to vērts. prof Templītis nav pārāk liels, bet izcili skaists gan. Ar ļoti senu 5000 gadu senu vēsturi. Atbilstoši leģendai šai templī ir ir dzimis karalis Ramayana, un tas kalpo kā viens no trim zvaigžņu portāliem. bookTe būs arī neliels video, lai vieglāk izprast skaistumu. Skats no apakšas:

Pievienotie faili: 9753283.jpg(35.0 Kb) · 6276769.jpg(122.0 Kb) · 0402791.jpg(122.2 Kb) · 6693743.jpg(109.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Pirmdiena, 17.06.2019, 11:40 | Ziņojums # 4
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Tas pats skats bildē:Kā jau šeit pieņemts, tad dīķītis pilns ar milzīgām karpām. Jāpadomā, cik daudz izsalkušo šeit varētu remdēt savu izsalkumu. shades

Un tā izskatās templītis nelielā video no klints augšas:Ar šo dīķīti un klinti jaukumi nebeidzas. Var vēl doties iekšā, tur klintīs var atrast lielu guļošo Budu, un vairākus sēdošos.Te nu viss ir apskatīts un laiks doties uz nākamajiem apskates objektiem. Šo objektu secību nav vērts aprakstīt. Visi viņi vairāk vai mazāk ir saistīti ar reliģiju. Ja runājam par pašām ēkām, tad tās šeit ir ļoti lielas un iespaidīgas. To visu grūti aprakstīt, tad te vesela grāmata sanāktu. Vienkārši ir jābrauc uz šejieni un jāskatās tas viss ar savām acīm.
Tieši tāpēc visas lielās kulta celtnes saliku vienā bildē. Lai lieli vietu neaizņemtu. Priekšstatam būs pietiekoši, lai saprastu vai tas Jums ir vajadzīgs vai nē.Kustīgā bildē vieglāk būs saprast stūpu izmērus, tāpēc neliels video ieskatam:Kā redzat no bildes un video, tad viss ir tiešām ļoti liels un iespaidīgs. Patīkami tas, ka šeit cilvēki nesēž un neplūc tikai savu senču darba augļus, bet atstās saviem bērniem un mazbērniem arī savu ieguldījumu nākotnē. Tas izpaužas tādā veidā, kad šobrīd blakus vecajām stūpām tiek celta arī viena milzīgi liela jauna stūpa. Kāds svētums atradīsies tur iekšā nezinu, bet satraukumam nav nekāda pamata, gan jau atradīs kādu vēl neprivatizētu Budas matu vai zobu. biggrin Tā kā viss būs vislabākajā kārtībā. biggrin

Pievienotie faili: 0689529.jpg(98.4 Kb) · 5890384.jpg(87.6 Kb) · 0714696.jpg(43.1 Kb) · 3295701.jpg(52.9 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 19.06.2019, 13:48 | Ziņojums # 5
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Kārtējo reizi patika mūsu ugunskrusta zīmītes, tās te nekādā brīdī vai veidā netiek apspiestas un vajātas. Dotajā gadījumā zīmīte rotāja bibliotēku. Mīļi, man tas patīk.Saprotama lieta, ka būdami Anuradhapura pabijām arī pie "Jaya Sri Maha Bodhi", kas skaitās viens no vecākiem stādītiem kokiem pasaulē. Tiek apgalvots, ka šis koks tika iestādīts 288 pirms mūsu ēras. shock Šrilankas un visas pasaules budistiem šis koks ir viens no lielākiem svētumiem.

Te nu viņš ir visā savā skaistumā:Neskatoties uz lielajām pielūdzēju masām tikām pat iekšā un redzējām svētceļniekus, meditācijas, ziedojumus. Tas viss nelielā video:Apstījāmies arī vairākas mākslīgās ūdenstilpnes un dīķīšus. Tajā karstumā bija patīkami atrasties šo ūdenstilpņu tuvumā. Vismaz kaut kādu vēsumu deva.

Ekskursija mums ilga līdz aptuveni 14:00. Taisnīgs jautājums, ko tik ātri? Kā izrādījās, tad tās stūpas labi apskatīt ir iespējams tikai līdz aptuveni pulksten 11:00. Kā ceļotāji zina, tad pirms dodaties iekšā Budistu kulta celtnē, ir jānovelk apavi un jāatstāj ārā. Tad varat mierīgā garā nocilpot apkārt stūpai nekur nesteidzoties, lielus gabalus, visu kārtīgi apskatot un izpētot. Tas tā ir teorijā, praktiski ap pulksten 11:00 šeit saule ir tā sakarsējusi akmeņus, kad mūsu baltajām, nepieradinātajām basajām kājiņām tur darīt nav ko. To pat nevar izdarīt arī daļa vietējo, pilsētnieki droši vien. haha Akmens plātnes saulē ir nokarsušas kā kārtīga plīts virsma. Tāpēc pēdējās stūpās mēs nemaz iekšā negājām, apskatījām tikai no ārpuses. Mana rekomendācija ceļotājiem - sākt šādu ekskursiju pēc iespējas agrāk no rīta. Agrāk sāksiet, vairāk redzēsiet! prof
Pievienotie faili: 0471004.jpg(24.3 Kb) · 9466255.jpg(90.3 Kb) · 8169849.jpg(57.5 Kb) · 5565552.jpg(52.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 19.06.2019, 17:14 | Ziņojums # 6
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Ar šo apskates objektu esam beiguši, bet mūsu motorikšas šoferītim ir nākamais piedāvājums. Brauciens uz Mihintale – tas esot Budisma šūpulis Šrilankā, esot fantastiski skati, īpaši skaists saulriets. Jābrauc aptuveni 15 km uz vienu pusi. Izklausās intriģējoši. Brīdis vienoties par pakalpojuma cenu - vienojāmies par 2000 rūpijām. Bet vēl par agru braukt uz turieni.

Uz jautājumu kur mūs vest tagad, uz hoteli atpūsties, vai vēlamies pusdienas? Pēc šīs dienas garās pastaigas ir radusies zināma bada sajūta, kaut kas steidzīgi būtu jādara šai jautājumā. Papildus ir iestājušās arī slāpju sajūta visu dienu saulē staigājot. Tāpēc ir pienācis laiks notestēt vietējo Šrilankas aliņu arī. Sakām, lai ved uz kādu sakarīgu ēstuvi, kur pasniedz alu arī. Puisis mūs nedaudz nepareizi saprata, tikām aizvesti uz "krutāko" restūzi šajā apkaimē. Jādomā, lai saņemtu savu daļu no restorāna par klientu piegādi. biggrin Labi, neko darīt – izsalkums un izkaltums ir iestājies pamatīgs, nav vēlmes meklēt ko citu. Tiekam uzvesti augšējā stāvā. Apakšējā tajā brīdī vietējo kāzas. Piedāvājumā "zviedru galds". Nav sliktākais variants, ir iespēja nomēģināt no visa pa bišķiņam no vietējās virtuves. Bija ēdieni arī no rietumu virtuves. Te nu mēs arī tiekam pie pirmā vietējā aliņa "Lion Lager" izskatā.Tiem kuriem ir pastiprināta interese par grādīgiem priekiem Šrilankā, esmu to jau aprakstījis pietiekoši sīki un smalki foruma sadaļā pa šo saiti, lūkojam:

Pirmās nepieciešamības preces un barčiki Indijā un Šrilankā (alus, stiprie dzērieni, pīpes, barčiki un cenas)

Vairāk pie šī jautājuma šeit neatgriezīšos.

Nekur nesteidzoties, visu izbaudot pavadījām šeit 2 stundas. Fināla rēķins arī nebija nekāds kosmoss. Par 2 cilvēkiem, zviedru galds, katram 2 aliņi - samaksājām 4100 rūpijas. Praktiski 10 EUR no cilvēka. Paēsts ir, padzerts ir varam doties tālāk.

Te nu Melnai Princesei gadījās pārsteigums, tika ierauta vietējo kāzu virpulī. Nācās teikt apsveikuma vārdus jaunajam pārim, apskauties ar līgaviņu un finālā abām apraudāties. biggrin Jauki.

Mūsu motorikšas driveris jau mūs gaida. Brauciens ar vējiņu un esam klāt. Pa ceļam gan debesīs parādās krietni mākoņi, nokrīt pa kādai lietus lāsei. Sakām, ka nekāds saulriets mums nespīd. Drivers tikai mierina, ka viss būs labi. Nu nu. Galapunktā mūs jau gaida vietējais gids. Mūsu motorikšas driveris jau organizējis savu čomu. Gids izskatās ļoti atraktīvs un par savu darbu vēlas 10 EUR. Pēc neilgas šaubīšanās piekrītam. Uzreiz pateikšu, nenožēlojām, bija izcils. Stāstījums bija ļoti interesants, izveda, uzveda un parādīja no kuriem punktiem vislabāk bildēt. Lai sāktu ekskursiju nākas pirkt ieejas biļetes – 500 rūpijas no cilvēka.Tālāk pārejam pie portāliem. Bildē redzam vienu no šadiem portāliem:Galvenais guru varējis trasformēties no šī portāla uz citu portālu, milzīgos attālumos. biggrin Labais….

Tālāk varam redzēt trauku kurā atradās rīsi ar remdēja izsalkumu svētceļnieki. Nu tāds paliels rīsu trauks, nez cik cilvēkus ar tādu vienu šķīvi varēja pabarot? Un pie šķīvja arī mūsu gids. hands

Pievienotie faili: 0318731.jpg(78.9 Kb) · 9776806.jpg(79.1 Kb) · 7482308.jpg(80.6 Kb) · 9752266.jpg(71.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 19.06.2019, 19:57 | Ziņojums # 7
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Tālāk jau virzāmies uz galveno apskates objektu pusi. Ceļš ved pa pasakaini skaistām un jaukām vietām.Tā nu lēnā garā esam sasnieguši galveno. Daudz rakstīt par to nav nekādas jēgas, tas vienkārši ir jāredz. Iespaidīgi, vareni un skaisti. Salikšu četras bildes vienā attēlā, lai potenciālie ceļotāji varētu saprast vai tas viņus interesē vai nē. Man personīgi ļoti patika. Te nav tikai reliģija, te ir arī fantastiski skaista daba arī. Bet nu vērtējiet paši.Kalna galos atrodas skatu punkts, stūpa un Buda. Lai nokļūtu pie katra no šiem objektiem ir jākāpj pa atsevišķu taku. Gids ieteica kāpt tikai skatu punktā, jo no tā ir labi redzam arī stūpa. Ja kāpsim pie stūpas, tad tuvumā neko neredzēsim, stūpa jāskatās no attāluma. Jāpiekrīt šādam loģiskam pamatojumam. Pēc šodienas dienas pastaigas, un manas joprojām sāpošās muguras, tiek pieņemts lēmums kāpt uz skatu torni klints galā "Aradhana Gala". Kāpums tāds ļoti ekskluzīvs.

Vērtējam paši nelielos video:Tālāk skats no pašas augšas un pagodu un apkārtni. Nu ļoti iespaidīgi. Vējiņš arī tāds neraksturīgi spēcīgs, var dzirdēt video. Pat vēsi sametās tur smailē stāvot.Tas pats skaistais skats no smailes tikai statiskā bildē:Tālāk vēlos nelielā video parādīt kādā veidā būs jākāpj augšā un lejā. Kāpnes praktiski neeksistē, tikai tāda kārtīga marga pie kuras pieturēties. Stāvam un es filmēju aptuveni pusceļā. Tas es vēlos teikt,.... ka jāpadomā cilvēkiem, kuri baidās no augstuma. Bet tā visā visumā forši. Man ļoti patika.Vietējās skolas meitenes arī nāk apmeklēt šo vietu, iespējams izlūgties svētību labām atzīmēm skolā…. varbūt vēl kaut ko citu. heart Kas to zina... biggrinSaulrietu protams neredzējām, mākoņains. Bet pilnīgi noteikti nenožēloju, ka uz šejieni atbraucām. Bija ļoti jauki un interesanti, un ja vēl būtu saulriets, tad būtu visīstākā pasaka. Gids arī pilnībā, un pat vēl vairāk attaisnoja uz viņa liktās cerības. Savus 10 EUR bija nopelnījis godam. Tagad laiks virzīties atpakaļ un naktsmītnēm. Brauciena laikā jau iestājās pilnīga tumsa, bet mēs vēl pieturam pie alko veikala, nopērkam pāris alus vakaram, kā arī celmalas tirdzniecības vietā tiekam pie sulīga, svaiga arbūza. Vakaram esam gatavi.

Šis ir mūsu pēdējais vakars Anuradhapura, rīt no rīta mums jādodas uz Dambulla. Tas nav pārāk tālu, aptuveni 65 km. Mēģinām sarunāt mūsu motorikšu, rīt lai nogādā mūs autoostā. Saprotama lieta, ka mūsu džigits ir gatavs vest mūs ne tikai līdz autoostai, bet līdz pašai Dambulla. crazy Nu nē, lai cik viņš ir jauks un meistarīgs drivers - ātrāk, drošāk un daudz reizes lētāk būs aizbraukt ar autobusu. Puikam bēdīgs vaigs, bet neko darīt. Vienojamies, ka 8:00 mūs savāks un nogādās autobusu terminālī. Jautājuma cena 100 rūpijas.

Mums vēl paliek tieši tik daudz spēka, cik palīst zem dušiņas un noskalot putekļus. Pamieloties ar 2 aliņiem, pārrunāt šodienas piedzīvoto. Jāatzīst šodiena bija ļoti bagātīga un intensīva izziņas procesa diena. Pabijām ļoti daudzos objektos, redzējām daudz fantastiski skaistas un varenas kulta celtnes, dabas skatus. Fantastiski bagātīga diena! Šī bija visnoslogotākā no visām šī ceļojuma dienām! Par to liels prieks. Arī mugurā neskatoties uz lielo slodzi jūtas nedaudz labāk, bet joprojām vēl jāuzmanās un jālieto medicīniskās ripiņas. Tagad gulēt….. Rīt būs jauna diena, nez ko viņa mums nesīs?
Pievienotie faili: 3122551.jpg(88.5 Kb) · 9640693.jpg(42.4 Kb) · 8376047.jpg(31.5 Kb) · 3098358.jpg(46.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 21.06.2019, 09:34 | Ziņojums # 8
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Dambulla

No rītā mostamies nedaudz pirms 8:00. Tas lai pietiktu laika iestrēbt rīta kafiju. Tālāk formalitātes nokārtošana - izčekošanās no mūsu hoteļa, tas ir istabas atslēgu atdošana recepšenā. Mūsu motorikša ir klāt atbilstoši vienošanās laikam, neraksturīgi precīzs mums trāpījies motorikšas driveris. Tiekam aizrauti līdz vietējam autobusu terminālim. Tiekam pievesti pie "krutākā" autobusa placī. Autobusam ir pat airkondišens. Doma jau bija braukt ar parasto satiksmes busu, bet ar manu muguru viss vēl nav pilnīgā kārtībā, tāpēc paliekam pie šī varianta.Brauciena cena līdz Dambulla bija 440 rūpijas par abiem. Tīrās kapeikas. Labums vismaz tāds, ka šis autobuss netur pie katra stūra. Ceļā pavadām nedaudz vairāk par stundu, kad spriežot pēc mana GPS ir laiks rāpties ārā no busa. Tas ir pagrieziens. Pa labu roku kādus 2 km ir Dambullas centrs, pa kreisu roku kādus 1,5 km ir mūsu rezervētās naktsmītnes. Tas ir arī ceļš, kurš ved uz šīs apkaimes slavenāko apskates objektu Sigīrijas klinti, jeb kā mēdz viņu vēl saukt par Lauvas klinti. Turpat pie pagrieziena nolīgstam motorikšu līdz mūsu naktsmītnēm. Un pēc neilga brauciena esam mūsu viesu mājā "A.I.O Home Stay".

Viesu māja "A.I.O Home Stay" tika rezervēta izmantojot "booking.com" rezervēšanas sistēmu. Uzturējos šai viesu mājā 3 naktis. Par 3 naktīm nācās šķirties no 33 EUR, tas ir 11 EUR pa nakti. Cenā iekļautas arī brokastis 2 cilvēkiem. Super augsta cenas attiecība pret kvalitāti. respect

Tiem kuri vēlas zināt vairāk par šo viesu māju lūkojam foruma sadaļā pa šo saiti:

viesu māja "A.I.O Home Stay" (Dambulla, Šrilanka)

Tiekam sagaidīti ļoti laipni, tikai par cik esam ieradušies ļoti agri mūsu istaba vēl nav sakopta. Lūgums kādas 15 minūtes uzgaidīt. Nekādu problēmu, pa to laiku mums ir iespēja iepazīties ar viesu mājas sagatavotiem bukletiem par potenciālajiem apskates objektiem apkārtnē, sabiedriskā transporta maršrutiem un cenām, kā arī citiem viesu mājas piedāvājumiem, kā piemēram motobaiku vai divriteņu noma. Par cik ir tikai dienas sākums izstrādājam šīs dienas apskates objektu plānu. Pats zināmākais un varenākais apskates objekts ir Sigīrijas klints, bet to mēs atstājam uz rītdienu. Lai jau agri no rīta mēs būtu tur, un gatavi rāpties augšā klintī, kamēr saule vēl tik traki necepina. Šodienai tiek izvēlēts apmeklēt "Dambulla Royal Cave Temple" un "Rangiripaya Temple". Pēc tam jau vadīties pēc apstākļiem .... un kā jutīsies mugura.

Esam tikuši savā istabā un gatavi doties realizēt mūsu plānu. Viesu mājas stafs izsauc mums motorikšu, kura nogādās mūs līdz "Dambulla Royal Cave Temple", tas ir aptuveni nedaudz vairāk kā 6 km. Maksa par braucienu 300 rūpijas.

Ja tā godīgi, tad ar šo motorikšu mums īsti nenoveicās. Kaut kas īsti nebija tehniskā kārtībā ar to braucamo, kaut kā jau aizbraucām un uzvilkāmies arī tajā kalnā, bet nu ar lielu gāzēšanu un sajūga dedzināšanu. Arī motorikšas driveris trāpījās tāds kārtīgs "āmurgalva". Izlaida viņš mūs tieši pie ieejas alu templī, bet biļešu kase bija pārsimtu metru iepriekš, braucām viņai garām. Normāls cilvēks saprastu, ka braucam uz templi (nekā cita tur nav) un ka mums ir nepieciešamas ieejas biļetes. Būtu pieturējis un tad jau braucis tālāk. cranky Nekā, mūs izlaida tieši pie ieejas templī. Nebūtu jau tik traki tie pāris simtu metru, bet ieeja atrodas kalna galā, bet kases lejā. Melnai Princesei nācās kāpt lejā un pēc tam kāpt augšā jau ar biļetēm. Es ar savu sāpošo muguru paliku viņu gaidīt vietā kur mūs izlaida. Ieejas biļete šai templī vienam cilvēkam maksāja 1500 rūpijas.Tīko bijām šķērsojuši nožogojuma barjeru mūs sagaida kobru dīdītājs, lai nākot nostīties šovu. Tas maksās tikai 200 rūpijas par 2 kobrām. Nekā nebija, saku ka esmu ar mieru maksāt tikai 50. Nē… 200 ir normāla cena. Labi, tad mēs ejam tālāk. Tikko bijām pagriezušies uz prom iešanu skan apstiprinoša atbilde, ka esot gatavs dīdīt tās kobras arī par 50 rūpijām. Labi, ja jau viņš tā vēlas, tad lai dīda arī. ok

Neliels video no šī priekšnesuma:Nekas sevišķs, bet nu var jau pavērot kādu brīdi, kā tas kobru dīdītājs piepūtis vaigus dīda tās kobras. Nostījāmies, samaksājām un varam doties tālāk. Lai tiktu līdz pašam templim ir 2 celiņi pēc izvēles – viens ir kāpiens pa trepēm, otrs kāpiens pa taciņu. Abi ceļi samērā stāvi ved kalnā. Ņemot vērā manu sāpošo muguru izvēlamies kāpt pa trepēm, tas ir vairāk vai mazāk prognozējams kāpiens.

Kāpnes izved pie ieejas alu templī. Pirms došanās uz templi tiek atņemti apavi, kuri ir jānodod glabāšanā speciāli aprīkotā vietā. Apavus atpakaļ varēsi dabūt tikai par ziedojumu. cranky Rekets kaut kāds vietējais, bet nav jau variantu.

Pievienotie faili: 3946850.jpg(72.1 Kb) · 8535150.jpg(65.2 Kb) · 6627557.jpg(116.6 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Piektdiena, 21.06.2019, 14:16 | Ziņojums # 9
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Tālāk jau līdz ieejai templī nav tālu, bet šī attāluma pārvarēšana pārvēršas par īstām elles mocībām. Kā jau nopratāt vaina ir atkal saulē sakarsētajās akmens plāksnēs. Pēdas tiek dedzinātas nežēlīgi. Prātā jau ienāk ķecerīga doma, ka lēnām jau sāc justies kā Džordano Bruno uz sārta. Nu labi, tas tāds kārtīgs pārspīlējums, bet ticiet man - viegli tas nav. Trakākais, ka paskriet es arī nevaru savas sāpošās muguras dēl. Lai vai kā esam tikuši līdz biļešu pārbaudes vietai. Te priekšā tūristu grupiņa ar vietējo gidu. Vietējais gids bija nolēmis bū visgudrākais un ietaupīt sev papildus naudiņu, bija nopircis nedaudz mazāk ieejas biļešu nekā bija tūristi. Domāja, ka neviens neskaitīs. Nekā nebija, kontrolieris visu saskaitīja precīzi. Tagad gidam milzīga dilemma un problēma, lai nopirktu iztrūkstošās ieejas biļetes viņam nāksies cilpot atpakaļ samērā lielu gabalu. haha Bet nu pats vainīgs. Mums biļešu kontrole bez problēmām. Esam iekšā tempļa teritorijā.

Lai tiktu iekšā pašā templī atkal jāpaveic neliels varoņdarbs, tas ir basām kājām jātiek līdz templim. Tas nav tālu, bet tas nav arī viegli. Templis sastāv no daudzām alām, kurās izvietoti milzīgi guļoši Budas, ļoti daudz sēdošas budas. Tās alas un Budas šeit ir ļoti daudz. Te ir veselas Budu kolekcijas. Saprotams, ka viss ir ļoti grandiozi un iespaidīgi. Visas kulta celtnes šeit atsauca atmiņā Birmu. Ļoti līdzīgi viss gan šeit, gan tur. Gan guļošais Buda, sēdošais Buda, pagodas un stūpas.

Te būs neliels video no vienas alas, pārējās alās viss ir ļoti līdzīgi:Tā nu izstaigājām visas alas un brīdis doties tālāk. Cenšamies atkal pēc iespējas ātrā šķērsot sakarsušās akmens plāksnes. Ziedojumu dodam bez ierunām, lai tik ātrāk tiktu pie saviem apaviem, pēdas jau kārtīgi nokaitētas. biggrin Beidzot tas ir darīts, apavi ir kājās un varam mierīgi doties tālāk.

Kā nākamais apskates objekts ir "Rangiripaya Temple". Tas ir skaists templītis ar milzīgi lielu sēdošo Budu. Ceļš uz šo templi ir pa citu ceļu, nekā mēs nācām uz alu templi. Bet te ceļš viegls, jāiet tikai uz leju. Pēc brīža jau esam arī pie "Rangiripaya Temple", virs kura atrodas zelta Buda visā savā varenībā. Jāatzīst tiešām liels, un piedevām zelta krāsā, kas šeit nav tik bieži sastopama lieta. Šrilankā tik lielas Budas statujas, pārsvarā, mēs redzējām baltā krāsā. Ap templīti pietiekoši daudz tūristu.Ar to arī reliģisko objektu apskate šodien ir noslēgusies. Laiks virzīties atpakaļ uz mūsu viesu māju. Izgājuši ārā no tempļa teritorijas noķeram motorikšu, vienojamies par tām pašām 300 rūpijām par braucienu uz mūsu naktsmītnēm, tikai ar piebildi, ka būs jāpietur augļu tirgū. Nekādu problēmu… tiekam pievesti pie Dambullas vairumtirdzniecības tirgus plača, tas ir lētākais augļu tirgus šeit. Te pērk un pārdod vietējie, bijām vienīgie ārzemnieki.Viss šeit tiek tirgots apjomos, gan arbūzi, gan mango, gan avokado. Bet ir iespēja iegādāties arī pa gabalam. Te nekas netiek svērts uz svariem, maksa ir pa gabaliem. Vakaram izvēlos mums vienu lielu arbūzu, 4 lielus zaļos mango un speciāli Melnajai Princesei tiek arī divi skaisti avokado. Viss tas nemaksāja var teikt neko. Dažas kapeikas. Nu pilnīgi droši varam virzīties uz naktsmītņu pusi.Vakars mūsu naktsmītnēs sanāca ļoti baudāms. Saimniece pagatavoja mums izcilas vakariņas, pēc vakariņām pāris kanniņas vēsa aliņa ar auglīšiem. booze

Paralēli arī saplānojām rītdienas darbības saistībā ar Sigīrijas klints apmeklējumu. Kā jau minēju vēlme ir būt maksimāli agri pie klints, lai kāpšanu var uzsākt kamēr saule vēl nav sasniegusi savu zenītu. Lauvas klints apmeklētājiem tiek atvērta sākot no 7:00. No rīta uz klinti kursē publiskie autobusi pulksten 7:00 un 8:20. Brauc viņi pa ceļu, kas ir tieši blakus mūsu naktsmītnēm. Tik tālu būtu labi, bet kā pastāstīja saimniece, tad pirmajos autobusos var nebūt vietas, cilvēki braucot uz darbu. Tāpēc izvēlamies drošāku variantu, tas ir pasūtām motorikšu uz rītdienas pulksten 6:30. Tas maksā tikai 1000 rūpijas, toties ar garantiju būsim agri no rīta pie Sigīrijas klints. Kopējais attālums no viesu mājas līdz klintij ir aptuveni 15 km. Atpakaļ plānojam izmantot jau publisko transportu.

Ideāli, viss saplānots. Izsalkums un slāpes ir remdētas, tagad tikai dušiņa un gultiņā iekšā. Galvā visu laiku grozās domas par manu muguru, vai viņa spēs mani uzvilkt aukšā tajā klintī, vai palikšu kaut kur pusceļā? It kā jau labāk ir, bet vēl joprojām ne tuvu ideālam variantam. Bet te sagaidāma būs kārtīga slodze. Labi, laiks pie miera. Kā būs to rādīs rītdiena. rolleyes
Pievienotie faili: 1588928.jpg(101.3 Kb) · 6561417.jpg(66.1 Kb) · 3671356.jpg(47.9 Kb) · 4459613.jpg(59.8 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 25.06.2019, 12:14 | Ziņojums # 10
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Mostamies kā plānots, iestrebjam rīta kafiju un saimniece mums ir sagatavojusi brokastis līdzņemšanai. Motorikša arī ierodas kā solīts, varam sākt virzību uz Sigīrijas klinti. Brauciens ar motorikšu līdz apskates vietas kasēm ar "vējiņu". Esam gandrīz vai pirmie apmeklētāji. Biļetes maksā 30$ no cilvēka, padārgs prieks. Nepietiek, ka kāpjot klintī būsi spiests mocīsies, un par to vēl jāmaksā ne maza naudiņa. crazy Bet nu neko darīt.

No biļešu kasēm vēl krietns gabals jāčībo līdz klintij. Un pirms nokļūsiet pie klints vēl būs jāiziet ļoti stingra kontrole. Vispirms tiek izčekota Jūsu ieejeas biļete, un pēc tam tiek pilnībā pārbaudīts somu saturs. Līdzi drīkst ņemt tikai dzeramo ūdeni. Bet pat no plastmasas pudeles tiek noplēsti visi plastmasas gabaliņi, ieskaitot plēvītes, kuras ir ap korķi. cranky Par kaut kādiem plastmasas maisiņiem runa vispār neiet. Tas uz stingro ir aizliegts un tiek atņemts momentā. Tā jau ir ar tiem aziātiem, cūkojas nejēgā, neskatoties, ka visur ir izvietotas atkritumu tvertnes viss tiek mests pa taisno zemē. Tāpēc arī tādi drakoniski mēri. Kad esam atrādījuši biļetes un ir veikta mūsu somas totāla kontrole esam nonākuši pie starta pozīcijām. Varam redzēt klinti un aiz viņas uzlecošu sauli. Laiks pasteigties, drīz šeit paliks pavisam karsti.Kā redzat no bildes, tad līdz kalnam vēl paliels gabals jānoiet. Pa ceļam ir iespēja vērot dažādus senus artefaktus, pārsvarā bijušu ēku pamatu veidā. Un tad jau arī esam tikuši līdz ieejai Sigīrijas klintī, kura glabā liecības no Ceilonas varenības un ziedu laikiem, kā arī tā ir bijusi lieciniece un mājvieta Ceilonas nežēlīgākā karaļa Kasapija I valdīšanas laikam. Klints virsotnē atradās nocietināta pils, baseini un skulptūras. Kasapija valdīšanas laikā tā bija valdnieka izpriecu vieta, kur neviena netraucēts, varējis baudīt tā laika visskaistāko sieviešu sabiedrību. Tajā laikā te valdīja neticama greznība, kuras paliekas mēs tagad dodamies vērot.Vieglākai izpratnei arī neliels video:

Pievienotie faili: 8218742.jpg(44.1 Kb) · 7168952.jpg(46.6 Kb) · 7143714.jpg(56.2 Kb) · 3134044.jpg(64.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 25.06.2019, 15:04 | Ziņojums # 11
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Nosacīti, var sadalīt šo pasākumu divās daļās, kas pēc attāluma ir aptuveni līdzīgas. Nedaudz stāvāks kāpums tomēr ir noslēdzošā daļā. Pusceļā mēs varam vērot uz klints sienām uzgleznotās freskas, kuras dēvē par "Jaunavām no mākoņiem". Kādreiz šeit ir bijušas vismaz 500 skaistu sieviešu gleznojumi, bet līdz mūsdienām ir saglabājušās vien 21. Pārējos zīmējumus nodzēsuši savulaik Budistu mūki, kuri šeit atgriezās pēc asiņainā Kasapija valdīšanas beigām, tas, lai kailo sieviešu gleznojumi uz sienām neatrautu mūkus no meditācijas. haha Ko darīt, arī mūki ir cilvēki ar savām vājībām. biggrin

Bildē var redzēt vertikālas trepītes uz augšu, tā ir tā ala ar tiem uzgleznotajiem meičukiem. Bildēt tur bija noliegts:Un savukārt tā brūnā siena, kuru redzam bildē ir koridors, kuru sauc arī par "spoguļsienu". Tas tāpēc, ka tā tikusi tik stipri pulēta, lai valdnieks dodties pa šo ceļu varētu tur spoguļoties. Tagad protams nekas tamlīdzīgs tur nav redzams, siena kā siena. Bet ja spēj iedomāties kā bija, tad tas ir ļoti iespaidīgi. Pēc "spoguļsienu" vēl neliels kāpiens pa šādām trepītēm, kādas varam vērot video:Kāpjot varam vērot arī ļoti jaukus, burvīgus dabas skatus.

Un tad jau esam arī noslēguši kāpiena pirmo posmu. Ir laiks ievilkt elpu, padzerties ūdentiņu un nobriest pēdējam kāpienam. Interesanti vērot, ka visur ir brīdinājumi, ka jāsaglabā klusums, jo iespējami lapseņu uzbrukumi. Kad pirkām biļeti pat bija instrukcija, kas jādara tādos gadījumos. Un pēc tam pavisam maza piebilde ar pavisam maziem burtiņiem, ka pēc lapseņu uzbrukuma un evakuācijas - nauda par ieejas biļeti atpakaļ netiek atgriezta. Kaut kas ļoti pazīstams…. shock biggrinTagad mēs atrodamies tieši pie kāpiena augšā Lauvas klintī. Savu nosaukumu tā ir ieguvusi no lielām lauvas ķepām, kas izvietotas abās pusēs ieejai.

Tas pats varenais skats arī nelielā video:

Pievienotie faili: 2141985.jpg(60.2 Kb) · 3247333.jpg(93.1 Kb) · 0024858.jpg(77.8 Kb) · 6546856.jpg(69.1 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 25.06.2019, 15:48 | Ziņojums # 12
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Kā varam redzēt pēc bildēm un video, tad kāpiens nesolās būt viegls. Bet variantu nav, atliek tik doties uz priekšu. Dzīvē viss izrādījās nedaudz vieglāk, nekā tas izskatījās vizuāli. Lai varētu pielikt punktu šī kāpiena apspriešanā izlikšu video. Tas būs pilns kāpiens, tikai otrādā secībā, no augšas uz leju. Tas ir krietni vieglāk, bet jebkurā gadījumā tas sniegs potenciālajiem ceļotājiem ieskatu kam jābūt gataviem, un pa kādām trepītēm nāksies kāpt augšā.Kāmēr es rāpos šajā kalnā ar savu sāpošo muguru varēju novērot divus īstus un patiesus varoņdarbus. Pirmie bija ļoti cienījama vecuma pensionāri no ASV. Sieva un vīrs ar kruķiem, ļoti lēnām, bet pārliecinoši uzkāpa šajā kalnā. Kalna galā vēl nedaudz parunājāmies ar viņiem, viņi bija no Sietlas. Abi ļoti dzīvespriecīgi un lepni, ka viņi to ir paveikuši. Bija viesojušies arī Rīgā. Otrs gadījums bija vēl iespaidīgāks. Ceļu uz klints augšu uzsāka jauniešu pāris, man likās spāniski runājoši. Ar puisi viss bija pilnīgā kārtībā, bet meitenei bija vienkārši paniskas bailes no augstuma. Viņa pa trepēm burtiski rāpoja ar aiztaisītām acīm, tikai ar taustes palīdzību. Drebēja kā apšulapa, pat brīdī, kad bija saniegta platformas daļa, un viņa kramjaini ieķērās puiša rokā. Meičukam bija nereālas bailes, bet viņa to paveica, viņa sasniedza virsotni. Lūk ko dara cilvēka gribasspēks. Es biju patiesi izbrīnīts un lepns par šiem stiprajiem cilvēkiem. respect

Principā kā jau minēju, tad kāpiens veselam cilvēkam, neatkarīgi no vecuma, ir pilnīgi mierīgi pieveicams. Ātrāk vai lēnāk, nekur nesteidzoties tas ir izdarāms. Galvenais, lai nav bailes no augstuma!

Pašā augšā paveras pasakaini skaista peizāža uz apkārtni. No tāda augstuma viss ir ļoti labi pārredzams.

Vērtējam paši nelielā video:Tāpat arī vērojam iepriekš pieminētās greznības un varenības paliekas, pils drupas, baseinus, skulptūras, valdnieka troni u.t.t. Tas viss kādreiz bija ļoti grezns un varens, bet nu tas viss ir aizgājis nebūtībā un tagad tikai kalpo par pierādījumu bijušai varenībai. Atliek tikai piebilst, ka tā aiziet Pasaules godība.

Jums arī neliels video ieskats bijušās varenības paliekās:Tā nu pavadījām šo laiku Sigīrijas klintī. Ja ceļotāji savā ceļojumā gadīsies Šrilankā šis ir obligāts apskates objekts. Man ļoti patika. Maksa 30$ mūžam zaļos faņtikos par tām izjūtām ir atbilstoša cena. Garantēju, ka pilnīgi noteikti neko nenožēlosiet. Būs Jums dziļš izpētes un izziņas process. Redzētais paliks ilgi atmiņā. IMHO

Pirms pulksten 11:00 jau bijām norāpušies no klints lejā. Tikai tad mēs varējām par 100% pārliecināties par mūsu izstrādātās stratēģijas pareizību. Te es domāju kāpienu sākt maksimāli agri. Pirmkārt saule bija tieši zenītā un sāka cepināt ne pa jokam. Otrkārt tieši ap šo laiku šeit ierodas ļoti daudz tūristu autobusu ar daudziem tūristiem. Tā ka pat izmainīties uz šaurajām trepēm kļūst pagrūti. Labi, ka daļa kāpiena ir pa atsevišķiem ceļiem. Te es domāju, ka pa vienu ceļu kāpj augšā, bet pa citu lejā. Bet tas ir tikai kad esat jau nokāpuši no Lauvas klints. Nu paši saprotiet kāda atmosfēra valda tajā brīdī, kad ierodas vairāki autobusi ar tūristiem. Tā kā domājam paši, savas pārdomas par šo jautājumu esmu izklāstījis.

Kā jau bijām plānojuši, tad atpakaļ ceļu veicām ar sabiedrisko autobusu. Tas ir kā jau kārtīgiem becpekeriem pienākas. Sabiedriskais transports pie pašas klints nepietur. Ir jāiet pa putekļainu, saulē izkarsušu grants ceļu vairāk kā 500 metri, līdz pagriezienam. Tur stāv arī security, ir viņam arī būdiņa, kur no saules vai lietus glābties. Tas ceļš jau ir asfaltēts. Nekāda pietura nav jāmeklē, kad tuvojas buss vienkārši paceliet roku. Mums busu nācās gaidīt minūtes 15. Tad jau arī sākām savu braucienu. Maksa par barucienu bija 40 rūpijas no cilvēka. Ideāli pareiza cena. Tā arī tikām izlaisti precīzi pie pagrieziena uz mūsu viesu māju.Hotelī nedaudz atpūtāmies un nolēmām ka vēl par agru atpūtai, būtu kaut kas jādara. Nolēmām aizstaigāt līdz Dambullas centram. Kad bijām nostaigājuši neleilu gabalu piestāja motorikša un piedāvājās mūs aizvest līdz centram par 100 rūpijām. Viņam pa ceļam, tāpēc tik lēti. Labi, braucam. Pavisam drīz jau bijām centrā. Te gan godīgi sakot nekā pārāk interesanta neatklājām. Tā praktiski ir viena liela iela, kurai abās pusēs mājas, veikali, visādi servisi.Tā arī neko interesantu neatklājuši lēnā garā kātojām uz viesu mājas pusi. Lēnā gaitā pārunājot šodienas izcilos piedzīvojumus, tajā brīdī vēl nezinot, ka Buda mūs šodien ir ņēmis savā aizbildniecībā un mūsu izcilā diena ar to vēl nav noslēgusies. Atrodoties pie pagrieziena, kur izkāpām ierodoties no Anuradhapura ievērojam alus bāru. Pirmajā brīdī neticās, ka šeit var atrast kaut ko līdzīgu alus dārzam. Te ir izlejamais alus, normāla pietiekoši gaiša telpa, normāli galdi. Tas ir tieši tas ko mēs jau ļoti sen kā bijām pelnījuši, it seviški pēc šodienas kāpiena Sigīrijas klintī. Daudz nedomājam un pasūtam uzreiz 3 litrus.Ar to protams nebija gana, paņēmām vēl 2 litriņus papildus kannu. Klāt izcili gardie indijas rieksti.Sajutāmies barčikā vienkārši izcili, cik ilgu laiku mēs kaut ko tamlīdzīgu meklējām? Sākot jau no Indijas, bet nekas pat nedaudz līdzīgs mums netrāpījās. Ja godīgi es jau vairs necerēju, ka šai ceļojumā es varēšu pasēdēt alus dārzā. Bet kā jau teicu iepriekš šodien Buda bija ņēmis mūs savā paspārnē un atļāva šo dienu baudīt pa visiem 100%. booze

Jau pilnīgā tumsiņā mierīgā garā ar savām kājiņām nostaigājām 1,5 km līdz mūsu hotelim. Tagad bija iestājies patīkams darba nogurums, ar labi padarīta darba sajūtu. Atliek tikai ātri pieņemt dušiņu un čučēt. Ticiet man …. miedziņš bija izcili labs.
Pievienotie faili: 9932700.jpg(80.9 Kb) · 7484202.jpg(102.4 Kb) · 9690927.jpg(47.2 Kb) · 9191827.jpg(55.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Trešdiena, 26.06.2019, 12:02 | Ziņojums # 13
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Nākamajā rītā mostamies kolosāli izgulējušies un atpūtušies. Bija iespēja gulēt cik ilgi vēlējāmies. Šai vietā visi potenciāli ievērojamākie apskates objekti ir apskatīti, steigties vairs nav kur. Nekur nesteidzoties brokastis un rīta kafija. Šodienas plānos pastaigāt te pat pa apkārtni, aizstaigāt līdz kādam ciematam pastīties kā vienkāršie ļauži šeit dzīvo. Domāts – darīts!

Nostaigājām palielus gabalus, ja godīgi, tad neko interesantu vai noderīgu potenciālajiem ceļotājiem uz šejieni neatradām. Pārsvarā apkaltuši rīsu lauki, tagad sausā sezona.

Tādas tipiskas lauku bildes:

Vienīgais ko vēlos uzsvērt, tad cilvēki laukos šeit ļoti labestīgi. Redzot mūs nāca klāt un jautāja, kā varot palīdzēt? Domāja, ka mēs esam vienkārši nomaldījušies. Darbs laukos šeit ir ļoti smags un grūts, sausajā sezonā te viss ir izkaltis. Un kā vietējie lepojās izrādot mums savus iekoptos un salaistītos dārzus. Var ja vēlas ... un par to liels respect viņiem.Nu un protams bērni. Bērni visur ir jauki. Te netālu no mūsu viesu mājas, pavisam nelielā budistu reliģiskā skolā norisinājās mācības. Bija starpbrīdis un bērni devās ārā spēlēties. Tai skaitā arī tieši pie vietējās stūpas.Tā arī noklīdām apkārt līdz vēlai pēcpusdienai. Vakaram plāns tika pieņemts un atbalstīts vienbalsīgi – doties un atkal atpūsties mūsu jaunatklātajā alus dārzā. Jo kāds man visu laiku ausī čukstēja, ka tāda barčika šajā ceļojumā nebūs. Un tam kas man čukstēja to ausī izrādījās 100% taisnība. Tādu izcilu barčiku vairs nekur neatradām. Atpūtāmies šeit godam. Kad esam beiguši un dodamies prom tiekam pavadīti ar labvēlīgiem un cienīgiem skatieniem un aicinājumiem rīt nākt atkal. Nekā nebija…. rīt jau mūs gaida Polonnaruwa.

Pēc barčika atvadu vakariņas viesu mājā un visu rēķinu samaksa, nevēlos to atlikt uz rītdienu. Ir vēlme - kā celsimies, tā doties uz mūsu jauno pieturas vietu – Polonnaruwa.
Pievienotie faili: 0568644.jpg(64.8 Kb) · 5901141.jpg(57.8 Kb) · 2208854.jpg(97.5 Kb) · 0299694.jpg(45.7 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 02.07.2019, 08:50 | Ziņojums # 14
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Polonnaruwa

No rīta mostamies, rīta kafija un gatavi doties uz mūsu nākamo apskates vietu Polonnaruwa. Tas no mūsu hoteļa atrodas aptuveni 60 km attālumā. Izejam uz ceļa un sagaidām sabiedrisko autobusu Nr.48 un brauciens var sākties. Brauciena maksa ir 107 rūpijas no cilvēka.Braucot var just, ka visi šrilankieši savās sirdīs ir Šūmaheri, vālē ne pa jokam. Apdzīšanas manevrus līkumos labāk neskatīties. cranky Pēc nedaudz vairāk ne kā stundas raļliem savā GPS redzu, ka laiks rāpties ārā, esam klāt. Tiekam izlaisti pie autobusa pieturas.

Tur es neuzmanīgi noliku savu somu uz zemē esošā koka stumbra, ar to izjaukdams vienas vietējās čūskas saldo miegu un saules peldes. Čūska dusmīgi nošņācās un laiski devās prom no šīs vietas. Ja neļauj atpūsties, tad jādodas pārtikas meklējumos – iespējams tā viņa nodomāja.
Spriežot pēc GPS, līdz mūsu hotelim jāiet aptuveni 800 metri. Tīrais sīkums, ko veikli arī pievāram un esam pie sava rezervētā hoteļa "Tishan Holiday Resort".Hotelis "Tishan Holiday Resort" tika rezervēts izmantojot "booking.com" rezervācijas sistēmu. Palikām šajā hotelī uz 2 naktīm. Cena par abām naktīm sastādīja 28 EUR, tas ir par 1 nakti 14 EUR. Uzreiz vēlos pateikt, ka cena par šo hoteli bija izcila. Cenas attiecība pret kvalitāti bija fantastiski augsta. Tiem kuriem interesē vairāk par šīm naktsmītnēm skatāmies foruma sadaļu pa šo saiti:

Tishan Holiday Resort (Polonnaruwa)

Hotelītis bija reāli fantastiski jauks. Melnā Princese šo hotelīti nodēvēja par "mazo pasaciņu". yes Izvēlējos šo hoteli ar tādu aprēķinu, lai būtu iespēja nosvinēt Melnās Princeses dzimšanas dienu. cake Tā diena bija pienākusi un hotelītis lieliski atbilda šim uzdevumam. Visapkārt rīsu lauki ..... un starp šiem laukiem pasakaini kluss, zaļš, tīrs hotelītis ar superīgu baseinu un lažiņām pie baseina.

Ātra iečekošanās un tiekam pie savas istabas. Dzimšanas dienas svinības sākt svinēt nedaudz pa ātru, tam nepieciešams nedaudz sagatavoties. Tāpēc sākumā nolemjam izpētīt apkārtni, tikt pie svaigiem auglīšiem un paēst pusdienas.

Ar pusdienām mums vienkārši sanāca super kolosāli, pilnīgi negaidot un nezinot. Iepriekš nebiju "Maps.Me" kartītē papētījis, kur meklēt ēstuves tuvākā apkārtnē. Turpat hoteļa istabā atvēru kartīti un redzu aptuveni 1 km attālumā ēstuvi "Farmer Lunch". Mhmmhhmm…. parasti, visur kur ir zemnieku brokastis vai pusdienas, varam rēķināties ar bagātīgi klātu un garšīgu galdu. Attālums ir smieklīgi mazs, kāpēc neaiziet un nepalūkoties ko tur piedāvā. Tā arī devāmies ceļā.

Kad līdz mums nepieciešamam iestādījumam palicis iet aptuveni 300 metrus pie mums pietur garām braucoša motorikša, lai tik sēžoties iekšā, viņš mūs aizvedīs pa brīvu līdz "Zemnieku pusdienām". Par cik tikpat kā jau esam atnākuši, tad no piedāvājuma atsakāmies. no Bet visu laiku nepamet sajūta, ka esam Āzijā, un tas jau ir piedzīvots neskaitāmas reizes. prof Puisis vienkārši vēlējās nopelnīt nedaudz naudas no "Zemnieku pusdienas" ēstuves īpašnieka - par klientu piegādi. Un ja tas ir tā, tad pasākums solās būt pietiekoši labs. To mēs pavisam drīz varēsim redzēt.

Pēc neilga brīža esam klāt pie "Farmer Lunch" ieejas. Redzētais neskaitāmas reizes pārsniedz cerēto. Tiekam ļoti laipni sagaidīti. Sākās ar īsu ekskursu par to, ka šī ir autentiska vieta un visi ēdieni šeit tiek gatavoti atbilstoši vietējās tautas tradīcijām. Varam iet visur kur vēlamies un skatīties kādā veidā tiek gatavoti neskaitāmi ēdieni. Viss tur tiek cepts un vārīts vairākās vietās un neskaitāmos traukos. Ja ir vēlme varat turpat no grāpjiem ko nogaršot. Viss tas izskatās ļoti apetelīgi.

Te būs neliels video no šī procesa:Tālāk varam doties uz ēdamzāli un gaidīt, kad ēdiens būs gatavs un būs sanācis ēšanai nepieciešamais cilvēku skaits. Tur ir vairākas ēdamzāles. Visa ēdamzāle veidota mālā, kurš apklāts ar pārvalkiem. Ēdamzāles centrā liels galds. Kamēr gaidām, kad viss būs gatavs, ir iespēja paniekoties ar alu.Tad jau arī tiek klāts galds. Ēdieni ļoti daudz un dažādi. Rīsi visādos veidos, visādas gaļiņas un zivtiņas. Dažādu veidu mērcītes, kariji un citādi našķi. Pirms ēšanas saimnieks novada īsu ekskursu, kas konkrēti ir pagatavots, kas ir vairāk piparots, kas mazāk mazāk piparots, kas skābāks un kas saldāks. Izvēles iespējas milzīgas.

Vērtējam piedāvājumu paši nelielā video:Atbilstoši tradīcijām nekādi trauki uz kuriem likt ēdienu izsniegti netiek. Ēdiens jāliek uz dabīgās lapas, kuru ieliek salmu pītā traukā. Jauki un amizanti. Ēst varam cik daudz vēlamies, varam mēģināt nogaršot pilnīgi visu. Bert man domājams tas nav iespējams, daudzskaitlīgā un masveidīgā piedāvājuma dēļ.Brīdī, kad vēderi jau bija pilni līdz lūpai un domājās, ka ar to arī visa šī bagātīgā trapeza ir beigusies, nāca vēl viens pārsteigums deserta veidā. Deserts bija tikpat bagātīgs kā pusdienas. Varējām izvēlēties starp svaigiem augļiem, cepumiem, dažāda veida saldām bumbām vai kūciņām. Bija pat kaut kas līdzīgs biezam jogurtam. Desertu es pagaršoju tikai nedaudz, nebija vairs kur likt. Vēderā vietas vairs neatradās.

Deserta galdu arī varat ievērtēt nelielā video:Bija pienācis brīdis maksāt rēķinu. Pienāca saimnieks un pajautāja, kā mēs uzzinājām par šo vietu. Atbildēju, ka paskatījāmies kartē un atnācām. Lieliski, tad Jums būs jāmaksā mazāk. Un tad es momentā atcerējos dāsno motorikšu, kura vēlējās mūs par brīvu atvest uz šejieni. haha Prieks par pareizo lēmumu neizmantot piedāvājumu. Protams, ka mums jāmaksā ir mazāk, jo nav papildus "jābaro" klientu piegādātāji. Par abiem rēķins bija 1700 rūpijas, par alu rēķins bija atsevišķi.Vienkārši izcili par šo cenu, vēderi pilni līdz lūpai, klāt izziņas un izpētes process. Kur vēl labāk?!

Visiem ceļotājiem, ja būsiet Polonnaruwa, tad šis pasākums ir apmeklējams obligātā kārtā. Es garantēju, ka to nenožēlosiet. Kartītēs "Maps.Me" šī vieta ir apzīmēta kā "Farmer Lunch", savukārt google kartītē šī vieta saucas "Gemi Gedara". Būtību tas nemaina, bet lai būtu drošāk dodu arī GPS koordinātes: 7.966611, 80.985194
Pievienotie faili: 7168830.jpg(73.6 Kb) · 4198135.jpg(107.4 Kb) · 4511930.jpg(66.2 Kb) · 5478724.jpg(33.4 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
MelnaisDatums: Otrdiena, 02.07.2019, 14:45 | Ziņojums # 15
Ģenerālisimuss
Grupa: Administratori
Ieraksti: 2297
Statuss: Offline
Tagad ar padarīta darba sajūtu varam doties atpakaļ uz hoteli sākt svinēt Melnās Princeses dzimšanas dienu. Vēl tikai pa ceļam jānopērk buntīte ar svaigiem augļiem ko piekost klāt pie Indijā pirktā brendija. Kad tas ir darīts, tad ņemam brendiju un augļus un dodamies turpmāko vakara nogali pavadīt pie baseina un svinēt Melnās Princeses dzimšanas dienas svinības. cake boozeTā arī pavadījām visu pēcpusdienu pie baseina. To jau mēs sen bijām pelnījuši, jo iepriekšējās dienas bijām daudz staigājuši pa kulta celtnēm, un ne tikai pa kulta celtnēm. Tas bija tik forši un relaksējoši, ka vienu brīdi centos pat saulīti ilgāku laiku paturēt rokās, lai šis jaukais vakars būtu garāks. Bet neskatoties uz manām pūlēm saulīte ātri vien aiztipināja gulēt. Tad jau arī mums drīz jādodas pie miera.Nākamajā rītā ceļamies izcili izgulējušies un atpūtušies. Rīta kafija un laiks plānot šīs dienas pasākumus. Izvēle ko darīt ir milzīga, galu galā Polonnaruwa viduslaikos ir bijusi Šrilankas galvaspilsēta. Te ir daudz tempļu un ēku drupas no tiem laikiem. Tas viss izkaisīts ļoti plašā teritorijā. Pats slavenākais no apskates objektiem šeit varētu būt Gal Vihara templis, tas varētu būt pats slavenākais Šrilankas templis. Šai templī atrodas četras Budas statujas izcirstas klintī dažādās pozās. Ir viena ļoti interesanta Budas poza, kur Buda attēlots ar sakrustotām rokām uz krūtīm. Tiek uzskatīts, ka tādā veidā skulptors ir centies piezemēt Budu, padarīt to tuvāku un saprotamāku tautai. Vārdu sakot ko staigāt un skatīties šeit pietiek. Bet ņemot vērā, ka pēdējās dienas to tik vien esam darījuši kā skatījušies kulta celtnes izlemjam, ka dosimies vienkāršā pastaigā uz Polonnaruwa centru. Kas pa ceļam trāpīsies to arī apskatīsim, bet speciāli uz kulta celtnēm nedosimies. Galu galā arī pastaiga līdz Polonnaruwa jau prasīs krietnu piepūli, jo mūsu hotelis no centra atrodas aptuveni 4 km attālumā. shades

Tā arī sākām savu pastaigu. Kaut kur pēc noietiem 2 kilometriem esam nonākuši līdz milzīgam ezeram. Kā stāsta vietējie, tad šeit sākas nacionālais parks un tālāk parkā dzīvojot arī ziloņi. Neliela atpūta pie ezera un dodamies tālāk. Nedaudz tālāk, ceļa kreisajā pusē sākas norobežota teritorija. Tā arī ir ieeja seno drupu un kulta celtņu apskatei. Milzīgs daudzums seno drupu ir visa ceļa garumā, tās var brīvi skatīt un baudīt pilnīgi par brīvu.Te ir pilns ar tūristu autobusiem. Vietējie neiedomājamos daudzumos cenšas šeit izīrēt velosipēdus. Saprotama lieta, teritorija milzīga. Ar kājām to izstaigāt dienas laikā būtu pagrūti. Tieši tāpēc pieturamies pie iepriekš izstrādātā plāna un dodamies tālāk, līdz esam sasnieguši praktiski pilsētas centru.

Pievienotie faili: 0487499.jpg(36.5 Kb) · 1652951.jpg(57.9 Kb) · 0270058.jpg(74.3 Kb) · 1677890.jpg(73.5 Kb)


Taizeme, Malaizija, Singapūra, Birma, Laosa, Filipīnas, Vjetnama, Bruneja, Indonēzija, Kambodža, Ķīna, Indija, Šrilanka... kopā 45 valstis.
 
Forums » Indija, Šrilanka, Bangladeša un Maldivu salas » Atsauksmes un atskaites » Šrilankas iepazīšana (20.03 – 04.04.2019) (Anuradhapura, Dambulla, Polonnaruwa, Kandi, Galle, Wadduwa)
  • Lappuse 1 no 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Meklēšana:


Copyright MyCorp © 2021